Sporty motorowe a obstawianie zakładów

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Sporty motorowe takie jak rajdy samochodowe, wyścigi żużlowe czy wyścigi Formuły 1 cieszą się w naszym kraju niesłabnącą popularnością od wielu lat. Wielu kibiców śledzi z zapartym tchem zmagania najlepszych kierowców z całego świata. W sportach motorowych, tak jak obecnie w niemal każdej innej dyscyplinie sportowej, masz możliwość obstawiania wyników u bukmacherów i wygrywania dzięki temu jak najbardziej realnych pieniędzy.

Ten artykuł będzie właśnie o tym, wraz z ekspertami portalu bonusowo.com przygotowaliśmy dla Ciebie opracowanie pod tytułem Sporty motorowe a obstawianie zakładów. Dowiesz się w nim wszystkiego o obstawianiu u bukmachera wyników zdarzeń wyścigowych – jak i gdzie to robić oraz na co najbardziej należy zwrócić uwagę. Zapraszamy.

 

Jakie sporty motorowe można znaleźć w ofercie polskich bukmacherów?

Polscy bukmacherzy znani są ze swojej szerokiej oferty zakładów. W 2023 roku w Polsce mamy ponad 20 firm bukmacherskich, które posiadają oficjalną licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Duża konkurencja sprawia, że muszą one posiadać naprawdę dobrą ofertę, by graczy wybierali tę a nie inną firmę. Prześledźmy na początku, jakie sporty motorowe można znaleźć w ofercie polskich bukmacherów. Jak donosi nam Amadej Walczak, ekspert portalu bonusowo.com, którego pełny profil możesz znaleźć tutaj, prym w Polsce wiodą następujące sporty:

Wyścigi F1

Formuła 1 nazywana jest, nie bez przyczyny, królową sportów motorowych. Najlepsi kierowcy świata, bolidy pędzące z prędkością ponad 300 km/h, a także rywalizacja o każdą, nawet tysięczną część sekundy sprawiają, że to sport cieszący się wręcz niebywałą popularnością. Wszystko to składa się na niepowtarzalny spektakl. Wyścigi F1 odbywają się w najbardziej prestiżowych miejscach na całym świecie jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Singapur czy Monako. Oczywiście każdy wyścig F1 ogląda przynajmniej kilkadziesiąt milionów ludzi z całego świata. 

Jak obstawiać wyścigi F1? Najbardziej oczywistym zakładem jest zwycięstwo w wyścigu. Ze względu na charakter tego sportu, zwycięzca jest dość trudny do wytypowania. Wyścigi F1 można także obstawiać na żywo, podczas ich trwania. Daje to graczowi ogromne możliwości, bo może on reagować ze swoimi zakładami na aktualną sytuację na torze. 

Żużel

Żużel to jeden ze sportów, który nie jest aż tak popularny na świecie, za to w Polsce mamy ligę żużla na dobrym poziomie, dobre kluby i oddanych fanów tej dyscypliny. Sporo fanów uczęszcza na mecze ekstraligi oraz 1 ligi żużla, wielu z nich również bardzo chętnie obstawia wyniki swoich ulubionych klubów w zakładach sportowych.

Ten ciekawy sport można typować zarówno w wersji tradycyjnej, czyli stawiając zakłady przed rozpoczęciem zdarzenia. Jest również możliwość, by wytypować rozstrzygnięcia zawodów żużlowych na żywo w zakładach live. Co najlepsze, nie trzeba być na stadionie, wielu polskich bukmacherów oferuje również transmisje z zawodów żużlowych.

Wyścigi NASCAR

NASCAR to największa w USA organizacja wyścigowa, w jej skład wchodzą trzy główne serie wyścigów samochodowych: Monster Energy Nascar Cup Series, Xfinity Series oraz Gander Outdoors Truck Series. Oczywiście jest także kilka pomniejszych serii wyścigowych. Europejczycy przeważnie kojarzą NASCAR z monotonnymi wyścigami po owalnym torze. A to duży błąd. Co roku bowiem, pod szyldem NASCAR odbywa się aż 1500 wyścigów na przeszło 100 torach, które znajdują się w USA, Kanadzie czy Meksyku.

U legalnych polskich bukmacherów można typować przede wszystkim wyniki NASCAR Cup Series, Co roku bierze w niej udział 43 kierowców, którzy startują w 36 wyścigach w ciągu 10 miesięcy. W swojej ofercie zakłady na wyścigi NASCAR ma wielu krajowych bukmacherów. Przykładem jest największa legalna firma bukmacherska w Polsce, czyli STS. Oferuje ona przyzwoite kursy na wyścigi NASCAR a także dużą ilość dostępnych zdarzeń, zarówno w wersji przedmeczowej jak i na żywo.

Rajdy WRC

Kolejną rzeczą, którą bez żadnego problemu można znaleźć w ofercie bukmacherów są zakłady sportowe na wynik wyścigów WRC. Wyścigi WRC to nazwa organizacji, odpowiadającej za rajdowe samochodowe mistrzostwa świata.

Sezon WRC składa się zazwyczaj z kilkunastu, czyli od 14 do 16 rund. To nic innego jak trzydniowe cykle rajdów, pełne odcinków specjalnych, które są rozgrywane na całym świecie. Warunkiem niezbędnym dla każdego kierowcy, pragnącego uczestniczyć w mistrzostwach WRC jest posiadanie międzynarodowej licencji rajdowej.

 

Bonusy na sporty motorowe

Jak już wspomnieliśmy wcześniej w tym artykule, sporty motorowe nie są wyjątkiem i także tutaj pojawiają się bonusy bukmacherskie. Wraz z ekspertami portalu bonusowo.com chcielibyśmy dla Was wskazać kilka bonusów, które są szczególnie polecane dla fanów wyścigów.  Oto one:

  • Bonus w STS to 100% wpłaty aż do 1200 PLN oraz pierwszy zakład bez ryzyka na 30 PLN,
  • Bonus w Fortuna to 1000% pierwszej wpłaty, aż do kwoty 2000 PLN,
  • Bonus w BetFan, który wynosi 100% wpłaty, aż do 3000 PLN.

Oczywiście to tylko kilka ofert, dostępnych w portalu bonusowo.com. Jest ich tam oczywiście znacznie więcej. Na naszej stronie znajdziesz aktualne bonusy w Polsce oferowane przez polskich legalnych bukmacherów, a także ekskluzywne oferty dostępne tylko dla użytkowników naszej strony. 

 

Podsumowanie

Jak mogłeś się przekonać, sportów motorowych, których wyniki można obstawiać w zakładach bukmacherskich jest naprawdę całe mnóstwo. W portalu bonusowo.com przygotowaliśmy dla Ciebie najszerszy przegląd ofert bonusowych, udostępnionych przez polskich bukmacherów. Zapraszamy Cię do odwiedzenia naszej strony, jeśli jesteś zainteresowany typowaniem zdarzeń wyścigowych.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ