contact

Ranking 8 najlepszych żarówek H7 w 2024

Ostatnio aktualizowane: 26.05.24

 

Żarówki H7 – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Przygotowaliśmy ranking żarówek H7, z którym powinien zapoznać się każdy kierowca. Na podstawie analizy opinii konsumentów udało nam się wytypować najbardziej popularne obecnie modele. Produktem, który zebrał bardzo dużo pochlebnych recenzji jest Narva H7 24 W B64-16383. To zestaw dwóch trwałych żarówek, które generują długą i silną wiązkę światła. Dzięki nim prowadzenie samochodu po zmroku nie przyczynia się do szybkiego zmęczenia oczu, łatwo można też dostrzec zagrożenie na drodze. Godny uwagi jest także model Osram 2x LEDriving H7 XTR 12V 6000K, w którym w celu podwyższenia okresu użytkowania zamontowano specjalne wentylatory chłodzące żarówkę podczas eksploatacji.


8 najlepszych żarówek H7. Opinie w 2024 roku

 

Przygotowaliśmy ranking żarówek H7, który z pewnością zainteresuje kierowców. Opisaliśmy w nim modele zapewniające odpowiednio jasne światło, dzięki którym jazda samochodem po zmroku jest bardziej komfortowa i co ważne, bezpieczniejsza.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Opisywany model to komplet dwóch żarówek o całkowitej długości 7 cm, mocy 24W i napięciu 12V/24V. Żarówki zapewniają bardzo mocne i jasne światło o zimnym zabarwieniu wynoszącym 6500K.

Wady

Niestety model tych żarówek nie uzyskał homologacji do użytkowania ich na polskich publicznych drogach. Zatem w przypadku kontroli można spodziewać się mandatu.

Podsumowanie

Komplet dwóch żarówek H7 pochodzi od firmy Narva, która od 1948 roku działa w branży oświetlenia samochodowego. Ich jakość potwierdza znana marka firmy. Żarówki będą odpowiednie do wykorzystania w samochodach japońskich i koreańskich jako światło mijania, drogowe czy przeciwmgłowe.

Drugi wybór

Zalety

Dwie żarówki znajdujące się w opakowaniu mają moc znamionową 18 W. Producent określa żywotność na 2000 godzin pracy. Dzięki podstawie PX26d żarówki są łatwe w montażu do niemal każdego auta.

Wady

Błąd spalonej żarówki, co coś, co pojawia się wielu użytkownikom po montażu żarówek w aucie. Aby wyłączyć ten komunikat niejednokrotnie trzeba się sporo namęczyć.

Podsumowanie

To model oferujący chłodną biel światła o temperaturze barwowej 6000 K. Producent, będąc pewnym jakości swojego wyrobu, udziela na niego trzyletniej gwarancji.

Rozważ też

Zalety

Komplet obejmuje dwie żarówki, które generują o 10 m dłuższą wiązkę światła niż standardowe modele. Jej temperatura barwowa to 4300 K. Model wykonano z solidnego szkła, niepodatnego na działanie promieniowania UV czy wysokich temperatur.

Wady

Nie wszyscy kierowcy uważają, że to bardzo trwały model. Część z nich przyznaje, że musi regularnie wymieniać źródło światła co kilkanaście miesięcy, według nich nie jest to najlepszy wynik.

Podsumowanie

Produkt jest zgodny z homologacją ECE, co oznacza, że został dopuszczony do użytku na drogach. Żarówki mają moc równą 55 W, a wytwarzane przez nie światło jest mocne i stabilne. Wynika to z faktu, że ciśnienie w szklanych bańkach jest utrzymywane na tym samym poziomie.

 

Żarówki LED H7

 

1. Żarówki LED Narva H7 24 W B64-16383

 

Żarówki LED Narva H7 24 W B64-16383 o barwie zimnej bieli 6500K mają zamontowany typ diod 1860 LED chips package. Wymiary produktu to długość całkowita 7 cm, długość wiatraczka 2,3 cm oraz szerokość głowicy 1,35 cm. Wraz z kompletem dwóch żarówek o mocy 24 W i napięciu 12V/24V, klient otrzymuje postojówki LED Can-bus oraz rękawiczki nylonowe służące do bezpiecznej wymiany żarówek.

Żarówki LED H7 oferują światło trzykrotnie mocniejsze od żarówek standardowych halogenowych, mają wbudowany wiatrak i aluminiowy radiator z powłoką anodowaną, który jest wsparty na konstrukcji 1 + 1, działa on jako mechanizm do podwójnego rozpraszania światła.

Żarówki LED Narva H7 24 W B64-16383 to model polecany szczególnie do samochodów produkcji japońskiej i koreańskiej.

 

Zalety

Oryginalny produkt: Model ten to oryginalny produkt marki Narva, która należy do koncernu Lumileds GERMANY GmbH. Fakt, że produkt pochodzi od znanej marki daje pewność jego wysokiej jakości.

Zastosowanie: Żarówki znajdą zastosowanie jako światła mijania, drogowe lub światła przeciwmgłowe.

Podwójne rozpraszanie światła: Efekt podwójnego rozpraszania światła uzyskuje się tu dzięki wbudowanemu wiatrakowi i aluminiowemu radiatorowi z powłoką anodową wspartą na konstrukcji 1 + 1.

Zimne światło: Żarówki dają bardzo mocne, trzykrotnie mocniejsze od standardowych żarówek halogenowych, zimne światło zapewniające doskonały design reflektorów.

Mocowanie H7: Model ten ma odkręcane mocowanie H7, pozwala to na łatwiejszy montaż żarówek LED.

 

Wady

Homologacja: Żarówki nie posiadają polskiej homologacji dopuszczenia ich do używania na drogach publicznych.

 

 

 

 

Żarówki H7 Osram

 

2. Żarówki OSRAM 2x LEDriving H7 XTR 12V 6000K

 

Żarówki OSRAM 2x LEDriving H7 XTR 12V 6000K oferują nie tylko długą trwałość, ale także 70% mniejsze zużycie energii porównując ją do żarówek konwencjonalnych. Według producenta żarówki mają żywotność 2000 godzin.

Na długą żywotność żarówki ma wpływ zastosowane przez firmę Osram aktywne chłodzenie za pomocą wentylatora pracującego z prędkością 10 000 obrotów na minutę. Żarówki H7 Osram to konstrukcja wykonana w technologii LED o temperaturze barwowej 6000 K oraz mocy 1750 lumenów.

Moc znamionowa żarówki wynosi 18W. Te mocne żarówki ledowe H7 są wyposażone w 3 letnią gwarancję producencką na bezawaryjne działanie, a technologia BeamGuide optymalizuje ich rozsył światła o skupionej wiązce. Żarówki OSRAM 2x LEDriving H7 XTR 12V 6000K dla wielu użytkowników to najmocniejsze żarówki H7 dostępne na rynku za przyzwoitą cenę.

 

Zalety

Jasność XTR-EME: Żarówki zapewniają nie tylko stylowy i nowoczesny wygląd, ale też strumień świetlny chłodnej bieli o temperaturze barwowej 6000K. 

Zużycie energii: Firma Osram wykonała żarówki w technologii LED, która zużywa, w stosunku do tradycyjnego oświetlenia samochodowego o 70% energii mniej. 

Długa żywotność: Między innymi, dzięki wykorzystaniu do chłodzenia żarówki szybkiego wentylatora pracującego z prędkością 10000 obr/min, żarówka wykazuje żywotność do 2000 godzin pracy.

Gwarancja: Producent udziela 3 letniej gwarancji na bezawaryjne działanie żarówki LED H7.

Trzonek PX26d: To rozwiązanie sprawia, że montaż żarówki w każdym modelu auta jest łatwy i prosty.

 

Wady

Błąd na tablicy rozdzielczej: Wielu użytkownikom, po montażu żarówki, wyskakuje na tablicy rozdzielczej błąd spalonej żarówki, mimo, że ta działa prawidłowo. 

 

 

 

 

Żarówki H7 Philips

 

3. Philips H7 Vision 12V 55W PX26D

 

Kierowcy, którzy chcą znaleźć dobre i tanie żarówki H7, powinni zapoznać się z zestawem Philips Vision 12V 55W PX26D. Znajdziemy w nim dwa źródła światła o mocy 55 W, których temperatura barwowa wynosi 4300 K. Generują one o 10 m dłuższą wiązkę niż standardowe żarówki samochodowe.

Materiałem wykonania produktu jest szkło kwarcowe, odporne na działanie promieni UV, wysokie temperatury, a także drgania. Ponieważ ciśnienie wewnątrz żarówek jest utrzymywane na tym samym poziomie, emitowane przez nie światło jest mocne i stabilne. Model jest zgodny ze standardami jakościowymi homologacji ECE.

Żarówka H7 12v 55w cieszy się dużym zainteresowaniem konsumentów. Uważają oni, że żarówki H7 Philips są nie tylko wytrzymałe, ale i łatwe w montażu. Po ich założeniu można zauważyć, że podróżowanie samochodem wieczorami stało się bardziej komfortowe. Philips H7 Vision 12V 55W PX26D to tanie żarówki H7 cieszące się sporym powodzeniem.

 

Zalety

Cena: Wielu klientów używa właśnie tych żarówek, bo ich cena jest bardzo przystępna, przy zadowalającej jakości. 

Zastosowanie: Żarówki sprawdzą się do wykorzystania ich jako światła drogowe, mijania oraz przeciwmgielne.

Mocowanie: Dzięki podstawie PX26d żarówki łatwo się nocuje w gnieździe. 

Homologacja: Ten model został zaopatrzony w homologację ECE

 

Wady

Krótka żywotność: Według użytkowników, żarówki w aucie kończą swą żywotność najdłużej po roku eksploatacji. 

 

 

 

 

Żarówki H7 LED z homologacją

 

4. Żarówka LED H7 12000lm Homologacja Diody V8

 

Bardzo ważne jest to, aby kierowcy wybierali tylko żarówki H7 LED z homologacją, takie jak produkt 12000lm Homologacja Diody V8. Trwałość modelu to ok. 50 000 godzin. Jest on wyposażony w specjalny mechanizm kulkowy, blokujący kołnierz żarówki w wybranym przez nas ustawieniu. To pozwala na dostosowanie kąta padania światła.

W zestawie znajdziemy dwie żarówki H7 o łącznej mocy 55 W. Mają one wbudowane filtry CAN-BUS, dlatego w autach z rozbudowanym systemem elektronicznym nie powinny pojawiać się żadne błędy. Zdejmowany kołnierz sprawia, że możemy bez trudu zamontować komplet nawet w tych lampach, do których dostęp jest znacząco utrudniony.

Wśród posiadaczy produktu przeprowadzono test żarówek H7 i okazało się, że wyróżnia się on pod względem trwałości i wytrzymałości. Kierowcom bardzo podoba się też to, że instalacja nowego źródła światła w reflektorze nie trwa zbyt długo. Żarówka LED H7 12000lm Homologacja Diody V8 jest sprzedawana w opakowaniach po 2 sztuki.

 

Zalety

Trwałość: Producent przygotował żarówkę do pracy wynoszącej 5000 godzin.

Kąt świecenia: Dzięki szerokiemu kątowi rzucania światła żarówka sprawdzi się zarówno przy użyciu do świateł drogowych, mijania, jak i postojowych.

Temperatura barwowa: Jako jedna z niewielu, żarówka ma specjalne filtry, których założenie zmienia barwę światła. Dostępna jest barwa śnieżnobiała, żółta i błękitna. 

Mechanizm kulkowy: Wyposażone w mechanizm kulkowy żarówki pozwalają je zablokować w dowolnym położeniu w taki sposób, aby uzyskać najlepszy efekt z odbłyśnika. 

Zdejmowany kołnierz: Zdjęcie go pozwala na łatwiejszy montaż w miejscach z ograniczonym dostępem. 

 

Wady

Duży rozmiar: Duży rozmiar żarówek sprawia, że nie w każdym aucie można je zamontować. 

Słabe mocowanie: Użytkownicy podają, że żarówka ma słabe mocowanie, co znacznie utrudnia jej instalację.

 

 

 

 

Żarówki H7 białe

 

5. Philips Żarówki H7 WhiteVision Ultra 4200K + W5W

 

Philips WhiteVision Ultra 4200K + W5W to żarówki H7 generujące białe światło, jego temperatura barwowa to 4200 K. Z tego względu widoczność na drodze po zmroku jest znacznie lepsza i mamy zapewniony wyższy poziom bezpieczeństwa. Jednocześnie żarówki H7, które cechuje biała barwa światła zapobiegają zbyt szybkiemu zmęczeniu oczu i pojawieniu się uczucia senności.

W skład zestawu wchodzą dwie żarówki. Mają one certyfikat ECE, a to oznacza, że zostały dopuszczone do ruchu drogowego. Nie musimy się więc obawiać, że w przypadku kontroli dostaniemy mandat lub policjanci zatrzymają dowód rejestracyjny naszego auta.

Mimo że prezentowane żarówki H7 emitują białe światło, nie oślepiają kierowców jadących z naprzeciwka. Zdaniem kupujących to jedna z najważniejszych zalet produktu. Zestaw jest chwalony również za szybkie rozpraszanie zmroku i możliwość dostrzeżenia zagrożenia na drodze ze stosunkowo dużej odległości. Philips Żarówki H7 WhiteVision Ultra 4200K + W5W dają ultra białe światło reflektorów samochodowych. 

 

Zalety

Duża moc: Pojedyncza żarówka ma moc 55 W, dzięki czemu widoczność auta w ruchu ulicznym zwiększa się o 60% w stosunku do tego, co oferują inne lampy. 

Ultra białe światło: Lampa, dzięki pokryciu jej najnowszą powłoką, emituje ultra białe światło 4200 K. 

Trzonek: Zaopatrzenie lampy w trzonek PX26d ułatwia montaż żarówki w każdym z aut. 

Opakowanie: Kupując opakowanie Philips H7 WhiteVision Ultra klient zaopatruje się od razu w 2 żarówki. 

 

Wady

Żywotność: Producent określa żywotność żarówek na 200 godzin świecenia, przekłada się do na od kilku miesięcy do roku użytkowania. 

 

 

 

 

Żarówki H7 Tungsram

 

6. Tungsram H7 Megalight Plus +50% 12V 55W + Led W5W 58520Mpu_02645

 

Tungsram H7 Megalight Plus +50% 12V 55W + Led W5W 58520Mpu_02645, według producenta wytwarzają do 50% więcej światła na drodze od innych modeli. Żarówki H7 Tungsram zostały wypełnione we wnętrzu gazem ksenonowym, co wpływa na ich wydajność świetlną.

Fakt naniesienia srebrnej powłoki na lampy sprawia, że dobrze się one prezentują w każdym samochodzie, a zastosowanie filtru UV wpływa na minimalizację procesu matowienia szkła reflektora i odbłyśnika. Według opisu dostarczonego przez producenta, żarówki te dają lepsze oświetlenie od innych modeli zwiększając bezpieczeństwo jazdy.

Jak podaje producent, pole widzenia kierowcy wydłuża się tu o 10 metrów, co pozwala na szybszą reakcję i rozpoznanie przeszkody na drodze. Tungsram H7 Megalight Plus +50% 12V 55W + Led W5W 58520Mpu_02645 to żarówki przeznaczone do aut z akumulatorem 12 V.

 

Zalety

Wszechstronność: Żarówka będzie użyteczna do zastosowania jej w światłach mijania, drogowych oraz przeciwmgielnych.

Zwiększona widoczność: W stosunku do innych produktów, model tej żarówki ma zwiększoną o 50% iluminację obszaru przed autem. 

Prezencja: Naniesienie srebrnej powłoki na żarówkę podnosi jej walory estetyczne.

 

Wady

Wysilenie żarnika: Ze względu na zwiększenie mocy żarówki i w związku z tym wysilenie żarnika, jej żywotność waha się w granicach od 3 do 12 miesięcy. 

 

 

 

 

Żarówki ksenonowe H7

 

7. Żarówki Ksenonowe M-Tech H7 35 W ZMPH76

 

Żarówki ksenonowe M-Tech H7 35 W ZMPH76 są dostępne w wielu temperaturach barwowych: 4300K, 5000K, 6000K, 8000K, 12000K. Trwałość świecenia żarówki ksenonowe H7 mają określoną na 20000 godzin. Można je zastosować do lamp świateł mijania oraz świateł drogowych. Wyróżnia je ceramiczny uchwyt palnika, a także metalowy kołnierz ułatwiający montaż żarówki w samochodzie.

Żarówki mają w zestawie również pełne okablowanie. Tę żarówkę ksenonową charakteryzuje większa, niż żarówek z włóknem, wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Dzieje się tak, ponieważ wnętrze ich wypełnione jest gazem.

Na uwagę zasługuje prosty i intuicyjny montaż typu Plug & Play, który nie sprawi kłopotu mało uzdolnionym technicznie osobom. Żarówki ksenonowe M-Tech H7 35 W ZMPH76 spełnią rolę jako oświetlenie wykorzystane przy światłach mijania lub światłach drogowych.

 

Zalety

Temperatura barwowa: Ten model żarówki jest dostępny w różnej temperaturze barwowej: 4300K, 5000K, 6000K, 8000K, 12000K.

Trwałość: Producent określa, że żarówka będzie świecić przez 20 000 godzin.

Jakość światła: Jako, że jest to żarówka ksenonowa, nawet po wieloletniej eksploatacji, nie zmienia ona swojej jasności świecenia.

 

Wady

Wyświetla błędy: Użytkownicy przekazują, że zdarzają się sytuacje, mimo dobrze działających żarówek, że powodują one wyświetlenie się błędu na desce rozdzielczej.

 

 

 

 

Żarówki H7 Bosch

 

8. Żarówka Bosch Ultra White 4200K

 

Samochodowe żarówki H7 Bosch Ultra White 4200K mają moc równą 55 W. Temperatura barwowa światła, jakie emitują, to 4200 K. Kiedy porównamy model do standardowych, halogenowych żarówek, okaże się, że ma on do 30% większą moc świetlną. Jest on wypełniony ksenonem, a część szklanej bańki pokryto niebieską powłoką.

Wybrane do zestawienia żarówki H7 Bosch są na tyle trwałe, że nie trzeba wymieniać ich co kilka czy kilkanaście miesięcy. Zapewniają one efekt przypominający światło lamp ksenonowych, z tego powodu samochód wygląda nowocześniej. Model ma homologację ECE R37 i E1, więc nie ma przeszkód, aby zamontować go w aucie.

Dla większości kierowców produkt marki Bosch to dobra żarówka H7. Po umieszczeniu jej w lampie można poczuć wyraźną różnicę w kwestii komfortu prowadzenia auta po zmroku. Oczy nie męczą się tak szybko i nie odczuwamy senności. Niezależnie od pory, możemy bezpiecznie dojechać do celu. Żarówka Bosch Ultra White 4200K ma moc znamionową 55 W.

 

Zalety

Efekt Xenon: To efekt sprawiający, że ekstremalnie białe światło ma moc świetlną zwiększoną o 30%.

Poprawa widoczności: Według użytkowników dobrze ustawione światła potrafią oświetlić drogę nawet przed autem poprzedzającym nas.

Mocowanie: Zastosowane gniazdo PX26d pozwala na szybkie zamocowanie żarówki w każdym rodzaju auta.

 

Wady

Żywotność: Osoby używające tej żarówki w swoim aucie, przekazują, że zdarza im się kupić egzemplarze, które przepalają się po tygodniu eksploatacji. 

 

 

 

 

Akcesoria do żarówki H7

 

Mocowanie żarówki H7

 

Adapter Blaszka Mocowanie Żarówki LED H7 AM02

 

Osobom, którym potrzebne jest mocowanie żarówki H7, polecamy adapter AM02. Nadaje się on do większości modeli aut popularnych marek, takich jak BMW, VW, Mercedes, Saab, Ford i Skoda.

Wymiary mocowania są równe: 22 mm x 8 mm. Jest ono wykonane ze stali nierdzewnej, której grubość wynosi 0,5 mm. Adapter montuje się pod kołnierzem żarówki, nie jest to zbyt trudne.

Produkt znalazł się w naszym rankingu, gdyż często się przydaje. Może się zdarzyć, że bez specjalnego adaptera zamontowanie żarówek H7 w aucie nie jest możliwe, dlatego warto zastanowić się nad jego zakupem.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie żarówki H7 kupić?

 

Poza rankingiem, przygotowaliśmy również krótki poradnik zakupowy. Podpowiadamy w nim, co należy wziąć pod uwagę, wybierając żarówki H7 do swojego samochodu. Za sprawą poniższych wskazówek można uniknąć rozczarowania zakupem. Na przykład częstym zapytaniem jest jakie żarówki H7 do reflektorów soczewkowych kupić. Spieszymy z odpowiedzią, że praktycznie w ofercie każdego z producentów znajduje się żarówka samochodowa H7 do soczewek, jak i tradycyjnych kloszy reflektora. 

Moc

Niezależnie czy zastanaiwasz się nad tym jakie żarówki H7 do soczewek czy do tradycyjnych opraw, jedną z bardziej istotnych kwestii, które należy uwzględnić podczas podejmowania decyzji, jakie żarówki H7 wybrać, jest moc. To bardzo ważny parametr, którego wartość standardowo wynosi 55 W dla aut osobowych i 70 W dla aut ciężarowych. Wszystkie tego typu produkty otrzymują homologację na drogi publiczne na terenie całej Unii Europejskiej. W sklepach znajdziemy też modele o nieco większej lub mniejszej mocy, przykładowo 25 W czy 35 W. Najważniejsze jest to, aby były one dopuszczone do użytku.

 

Trwałość

Trwałość żarówki określa, jak długo żarnik, czyli najważniejszy element jej budowy, będzie sprawnie pracował. Producenci podają ją w godzinach, a za dobry wynik uznaje się już 250 – 350 h. Od trwałości źródła światła zależy to, jak często będziemy musieli go wymieniać. Jeżeli będzie to konieczne co kilka miesięcy, z pewnością szybko stanie się uciążliwe. Najlepsze żarówki H7 działają niezawodnie przez długi czas i pozwalają mieć pewność, że nie przepalą się w najmniej spodziewanym momencie, przykładowo w czasie długiej podróży.

 

Temperatura barwowa światła

Na podstawie podanej temperatury barwowej możemy się dowiedzieć, jakiego koloru jest światło generowane przez żarówkę. Oznacza się je w Kelwinach, a im więcej ich jest, tym zimniejszy jest odcień świetlnego strumienia. Przyjmuje się, że temperatura barwowa do 3500 K to barwa ciepła, od 3500 do 5000 K barwa neutralna, a żarówki H7 od 5000K, a więc też i żarówki H7 6000K mają barwę zimną. Pod tym względem dostępne na rynku żarówki H7 różnią się, gdyż ich temperatura barwowa mieści się w zakresie od 3600 K do nawet 6000 K. Bardzo ważne jest to, żeby światło było dostatecznie jasne, nie oślepiało kierowców jadących z naprzeciwka, a jednocześnie nie powodowało zmęczenia oczu.

 

Wytrzymałość

Żarówki samochodowe są zbudowane z bańki, w której umieszczony jest żarnik. Powinna być ona wykonana z mocnego szkła kwarcowego, które nie jest podatne na zmiany temperatury czy poziomu wilgotności. Wybrany przez nas model powinien być dodatkowo odporny na drgania i wstrząsy.

 

Liczba sztuk w zestawie

Na pytanie: jakie są najlepsze żarówki H7?, wielu kierowców odpowiada, że zależy to nie tylko od temperatury barwowej czy trwałości, ale i liczby sztuk w zestawie. Możemy zdecydować się na zakup kompletu, w skład którego wchodzą dwa źródła światła, ewentualnie pojedynczych sztuk. Jednak warto mieć na uwadze, że wymieniając żarówki na inny typ, powinno się je montować parami, gdyż tylko wtedy mamy zapewnione odpowiednie oświetlenie drogi po obu stronach auta.

Kolor 

Najbardziej popularne żarówki H7 to te w kolorze białym, sprawdzające się w każdych warunkach. Emitują one światło o temperaturze barwowej od 4300 K do 5000 K, a więc podobne do światła słonecznego. Są też modele żółte, ale nie wszystkie sprawdzają się równie dobrze, gdyż oświetlają drogę słabiej niż białe, w dodatku często nie są odpowiednio szybko zauważane przez kierowców jadących z naprzeciwka. W ofercie niektórych marek znajdziemy też żarówki z efektem światła ksenonowego, a nawet zielone, fioletowe czy żarówki H7 niebieskie, zmieniające wygląd auta na bardziej nowoczesny.

 

Żarówki H7 w dobrych cenach

Żarówki H7 nie są drogie, a dotyczy to zarówno modeli mniej, jak i bardziej znanych marek. Za zestaw dwóch sztuk zapłacimy średnio kilkadziesiąt złotych, ale są też modele kosztujące nieco więcej, bo 100 – 600 zł. (Wszystkie ceny nażarówki H7 sprawdzimy wygodnie w serwisie Allegro.) To żarówki renomowanych producentów, wyposażone w nowoczesne technologie, mające na celu zwiększenie ich wytrzymałości i trwałości.

 

 

FAQ

 

P1: Żarówki H7 LED – czy są legalne?

Obecnie żarówki H7 LED wciąż zyskują na popularności, ponieważ są wydajne, bardzo dobrze oświetlają drogę, a w dodatku sprawiają, że samochód wygląda nowocześniej. Jednak część kierowców ma wątpliwości, czy tego typu źródła światła są w 100% legalne i można je bez przeszkód zamontować w aucie. Co prawda w nowoczesnych pojazdach żarówki LED są elementem standardowego wyposażenia, jednak starsze modele samochodów nie są odpowiednio przystosowane do ich używania. Po zamontowaniu tego typu źródła światła pojazd traci homologację, więc jazda nim po drogach publicznych może skończyć się mandatem lub zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

P2: Żarówka H4 a H7 – jaka jest różnica?

H4, jak również H7 to symbole stosowane do oznaczania żarówek świateł mijania. Jest jedna podstawowa różnica pomiędzy nimi, o której warto pamiętać. H4 to modele dwuwłóknowe, a H7 modele jednowłóknowe. Co to oznacza? Żarówki H4 działają jak światło mijania, gdy świeci pierwsze włókno. Po przełączeniu na drugie włókno pełnią one funkcję świateł drogowych, czyli tzw. długich. Z kolei jednowłóknowe modele H7 działają tylko jako światła mijania, nie można ich przełączyć. Ważne jest też to, że niektóre samochody są przystosowane do montażu żarówek H4, a inne do H7, nie można ich stosować zamiennie.

 

P3: Żarówka H7 – jak zamontować?

Zamontowanie żarówki H7 nie powinno okazać się bardzo kłopotliwe, nawet gdy robimy to po raz pierwszy. Ponieważ pełni ona funkcję świateł mijania, należy przede wszystkim odbezpieczyć metalową zawleczkę i wyjąć starą żarówkę ze specjalnego zatrzasku, w którym tkwi model odpowiadający za światła mijania. Istotne jest to, aby chwycić nowe źródło światła w odpowiedni sposób. Nie możemy trzymać go za szklany klosz, bo w ten sposób zostawimy na nim zanieczyszczenia. Pod wpływem działania wysokiej temperatury przyczyniają się one do zmatowienia szkła i skrócenia trwałości żarówki. Po zamontowaniu nowego źródła światła wystarczy ponownie zabezpieczyć zawleczkę.

 

P4: Żarówka H7 – gdzie kupić?

Tak naprawdę żarówki H7 możemy kupić w wielu różnych miejscach. Mowa tu nie tylko o sklepach z częściami samochodowymi, ale też o hiper- oraz supermarketach. Jeżeli nie mamy dużo wolnego czasu, żeby wybrać się na zakupy, dobrym rozwiązaniem jest złożenie zamówienia przez Internet. Dzięki temu kupimy żarówki o dowolnej porze, również w dni wolne od handlu. Zaletą robienia zakupów online jest też to, że na porównywanie cen produktów i czytanie opinii możemy poświęcić tak dużo czasu, jak jest to konieczne. Warto podkreślić, że w porównaniu do stacjonarnych sklepów, żarówki samochodowe dostępne online nierzadko są nieco tańsze.

P5: Ile kosztuje żarówka H7?

Wielu kierowców zastanawia się, ile kosztuje trwała oraz wydajna żarówka H7. Nie jest ona bardzo droga, dotyczy to także produktów oferowanych przez renomowane marki. Średnio za zestaw, w skład którego wchodzą dwie żarówki, zapłacimy od 25 do 80 zł. Na rynku dostępne są też znacznie droższe modele, za które trzeba zapłacić kilkaset złotych (przeważnie od 100 zł do 600 zł). Dotyczy to głównie żarówek wyposażonych w najnowocześniejsze technologie, wydłużające ich trwałość.

 

 

Dodaj komentarz

4 KOMENTARZ

Volvi

October 9, 2020 at 7:08 pm

A czy ktoś wie czym różnią się H7 samochodowe od H7 do motocykli?

Odpowiadać
Świat motoryzacji

November 8, 2020 at 4:40 pm

Dzień dobry,

Mamy nadzieję, że któryś z naszych czytelników będzie w stanie podzielić się swoim doświadczeniem w tym zakresie. Z naszej strony chcielibyśmy tylko powiedzieć, że przy doborze oświetlenia powinniśmy się przede wszystkim kierować sposobem montażu oraz napięciem elektrycznym.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać
yellow-pan

September 23, 2020 at 8:25 am

P1: Nie można używać tej żarówki legalnie nawet jako dodatkowy moduł w postaci światła mijania. To jest LED, a nie halogen. Do starych, tradycyjnych reflektorów nie można wstawić nawet żarówki postojowej 5W5 ledowej mimo, że będzie miała wszystkie możliwe homologacje, ponieważ reflektory nie mają homologacji na montowanie w nich ledów. Na tą chwilę zamienniki ledowe możemy montować jedynie wewnątrz pojazdu.

P2: Żarówki H4 i H7 to są zarówno żarówki mijania jak i drogowe. Z tą różnicą, że H4 to żarówka dwa w jednym, a H7 pełni rolę żarówki mijania jeżeli jest zamontowana w oprawce światła mijania (w takim przypadku siła świecenia ograniczona jest przez zamontowany w kloszu ogranicznik), a rolę żarówki drogowej pełni w oprawce żarówki drogowej.

Odpowiadać
Świat motoryzacji

September 30, 2020 at 8:07 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Zmodyfikowaliśmy wpis, by odzwierciedlał obecny stan prawny na temat stosowania oświetlenia LED w samochodach.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać