contact

Ranking 8 najlepszych żarówek H7 w 2022

Ostatnio aktualizowane: 28.05.22

 

Żarówki H7 – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Przygotowaliśmy ranking żarówek H7, z którym powinien zapoznać się każdy kierowca. Na podstawie analizy opinii konsumentów udało nam się wytypować najbardziej popularne obecnie modele. Produktem, który zebrał bardzo dużo pochlebnych recenzji jest Philips X-tremeUltinon LED Gen2. To zestaw dwóch trwałych żarówek, które generują długą i jasną wiązkę światła. Dzięki nim prowadzenie samochodu po zmroku nie przyczynia się do szybkiego zmęczenia oczu, łatwo można też dostrzec zagrożenie na drodze. Godny uwagi jest także model Osram H7 Night Breaker Laser 64210NBL, który wyprodukowano z użyciem technologii ablacji. Z części szklanej bańki usunięto niebieski filtr, co sprawia, że światło emitowane przez żarówkę jest mocniejsze.

8 najlepszych żarówek H7. Opinie w 2022 roku

 

Przygotowaliśmy ranking żarówek H7, który z pewnością zainteresuje kierowców. Opisaliśmy w nim modele zapewniające odpowiednio jasne światło, dzięki którym jazda samochodem po zmroku jest bardziej komfortowa i co ważne, bezpieczniejsza.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

W zestawie znajduje się nie jedna, ale dwie żarówki, co jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Wytwarzają one długą i jasną wiązkę światła, dlatego widoczność na drodze po zapadnięciu zmroku jest znacznie lepsza.

Wady

Niektórzy kierowcy zauważyli, że od czasu do czasu samochodowe reflektory zaczynają migać, co przeszkadza podczas jazdy. Jednak takie opinie pojawiają się rzadko.

Podsumowanie

Komplet jest chętnie wybierany przez osoby, które chcą czuć się bezpieczniej, prowadząc samochód nocą. Żarówki są trwałe i nie wymagają częstej wymiany, w dodatku można je łatwo zamontować. Temperatura barwowa światła to 5800 K.

Drugi wybór

Zalety

Model generuje bardzo długą i jasną wiązkę światła, a to sprawia, że nie musimy mocno wytężać wzroku, żeby obserwować, co dzieje się na drodze nocą. Tym samym nie odczuwamy nadmiernego zmęczenia i senności.

Wady

Nie jest to produkt pozbawiony wad. Są osoby, które uważają, że w zestawie powinny znajdować się dwie żarówki, a nie tylko jedna. Wówczas moglibyśmy szybko wymienić źródło światła w obu lampach.

Podsumowanie

Moc żarówki wynosi 55 W, a temperatura barwowa emitowanego przez nią światła to 3600 K. To bardzo mocny, jak również trwały model. Szklana bańka jest wypełniona ksenonem, a na wysokości skrętki usunięto z niej niebieski filtr. Wpływa to na poszerzenie wiązki światła.

Rozważ też

Zalety

Komplet obejmuje dwie żarówki, które generują o 10 m dłuższą wiązkę światła niż standardowe modele. Jej temperatura barwowa to 4300 K. Model wykonano z solidnego szkła, niepodatnego na działanie promieniowania UV czy wysokich temperatur.

Wady

Nie wszyscy kierowcy uważają, że to bardzo trwały model. Część z nich przyznaje, że musi regularnie wymieniać źródło światła co kilkanaście miesięcy, według nich nie jest to najlepszy wynik.

Podsumowanie

Produkt jest zgodny z homologacją ECE, co oznacza, że został dopuszczony do użytku na drogach. Żarówki mają moc równą 55 W, a wytwarzane przez nie światło jest mocne i stabilne. Wynika to z faktu, że ciśnienie w szklanych bańkach jest utrzymywane na tym samym poziomie.

 

Żarówki LED H7

 

1. Philips Żarówki H7 X-tremeUltinon LED Gen2

 

Chcielibyśmy zaprezentować Philips X-tremeUltinon LED Gen2, czyli żarówki H7 LED o mocy 25 W. Ich instalacja nie stanowi dużego problemu ze względu na możliwość dokupienia specjalnych pierścieni pasujących do konkretnych modeli aut różnych marek. W zestawie znajdziemy dwa źródła światła.

Te mocne żarówki ledowe H7 są trwałe, a to oznacza, że nie przepalają się zbyt szybko i nie wymagają częstej wymiany. Zapewniają one o 250% jaśniejsze światło w porównaniu do podobnych modeli, jego temperatura barwowa to 5800 K. Z tego względu nie musimy mocno wytężać wzroku w czasie jazdy autem po zmroku, co zapobiega odczuwaniu zmęczenia.

Według kierowców to bardzo dobre żarówki H7 LED, które gwarantują bezpieczną podróż samochodem w nocy. Sprawiają one, że dobrze widzimy to, co dzieje się na drodze i jeśli zajdzie taka potrzeba, możemy szybko zahamować czy ominąć przeszkodę. Na wydajność zestawu pozytywnie wpływają wykorzystane technologie, takie jak systemy zarządzania ciepłem AirFlux oraz AirCool.

 

 

 

 

Żarówki H7 Osram

 

2. Osram H7 Night Breaker Laser 64210NBL

 

Osram H7 Night Breaker Laser 64210NBL to żarówka H7 o mocy 55 W, której trwałość jest określana na 250 godzin. Generuje ona strumień światła o temperaturze barwowej 3600 K. W porównaniu do innych samochodowych świateł mijania prezentowane żarówki ksenonowe H7 wytwarzają o ok. 40 m dłuższą wiązkę światła, jest ono bielsze o 20%.

Podczas produkcji żarówki wykorzystano technologię ablacji. Polega to na usunięciu za pomocą lasera niebieskiego filtra z określonej części bańki, na wysokości skrętki. To sprawia, że emitowana jest większa wiązka światła. Ciekawe jest również to, że do wypełnienia bańki został użyty czysty ksenon.

Dlaczego kupujący chętnie wybierają żarówki xenon H7 Night Breaker Laser 64210NBL? Twierdzą oni, że to najmocniejsze żarówki H7 Osram, wyróżniające się wytrzymałością. Bardzo dobrze oświetlają one drogę po zmroku.

 

 

 

 

Żarówki H7 Philips

 

3. Philips H7 Vision 12V 55W PX26D

 

Kierowcy, którzy chcą znaleźć dobre i tanie żarówki H7, powinni zapoznać się z zestawem Philips Vision 12V 55W PX26D. Znajdziemy w nim dwa źródła światła o mocy 55 W, których temperatura barwowa wynosi 4300 K. Generują one o 10 m dłuższą wiązkę niż standardowe żarówki samochodowe.

Materiałem wykonania produktu jest szkło kwarcowe, odporne na działanie promieni UV, wysokie temperatury, a także drgania. Ponieważ ciśnienie wewnątrz żarówek jest utrzymywane na tym samym poziomie, emitowane przez nie światło jest mocne i stabilne. Model jest zgodny ze standardami jakościowymi homologacji ECE.

Żarówka H7 12v 55w cieszy się dużym zainteresowaniem konsumentów. Uważają oni, że żarówki H7 Philips są nie tylko wytrzymałe, ale i łatwe w montażu. Po ich założeniu można zauważyć, że podróżowanie samochodem wieczorami stało się bardziej komfortowe.

 

 

 

 

Żarówki H7 LED z homologacją

 

4. Żarówka LED H7 12000lm Homologacja Diody V8

 

Bardzo ważne jest to, aby kierowcy wybierali tylko żarówki H7 LED z homologacją, takie jak produkt 12000lm Homologacja Diody V8. Trwałość modelu to ok. 50 000 godzin. Jest on wyposażony w specjalny mechanizm kulkowy, blokujący kołnierz żarówki w wybranym przez nas ustawieniu. To pozwala na dostosowanie kąta padania światła.

W zestawie znajdziemy dwie żarówki H7 o łącznej mocy 55 W. Mają one wbudowane filtry CAN-BUS, dlatego w autach z rozbudowanym systemem elektronicznym nie powinny pojawiać się żadne błędy. Zdejmowany kołnierz sprawia, że możemy bez trudu zamontować komplet nawet w tych lampach, do których dostęp jest znacząco utrudniony.

Wśród posiadaczy produktu przeprowadzono test żarówek H7 i okazało się, że wyróżnia się on pod względem trwałości i wytrzymałości. Kierowcom bardzo podoba się też to, że instalacja nowego źródła światła w reflektorze nie trwa zbyt długo.

 

 

 

 

Żarówki H7 białe

 

5. Philips Żarówki H7 WhiteVision Ultra 4200K + W5W

 

Philips WhiteVision Ultra 4200K + W5W to żarówki H7 generujące białe światło, jego temperatura barwowa to 4200 K. Z tego względu widoczność na drodze po zmroku jest znacznie lepsza i mamy zapewniony wyższy poziom bezpieczeństwa. Jednocześnie żarówki H7, które cechuje biała barwa światła zapobiegają zbyt szybkiemu zmęczeniu oczu i pojawieniu się uczucia senności.

W skład zestawu wchodzą dwie żarówki. Mają one certyfikat ECE, a to oznacza, że zostały dopuszczone do ruchu drogowego. Nie musimy się więc obawiać, że w przypadku kontroli dostaniemy mandat lub policjanci zatrzymają dowód rejestracyjny naszego auta.

Mimo że prezentowane żarówki H7 emitują białe światło, nie oślepiają kierowców jadących z naprzeciwka. Zdaniem kupujących to jedna z najważniejszych zalet produktu. Zestaw jest chwalony również za szybkie rozpraszanie zmroku i możliwość dostrzeżenia zagrożenia na drodze ze stosunkowo dużej odległości.

 

 

 

 

Żarówki H7 Tungsram

 

6. Tungsram Żarówki H7 MegaLight Ultra +120%

 

Żarówki H7 Tungsram MegaLight Ultra +120% znacząco poprawiają widoczność na drodze po tym, jak zapadnie zmrok. Generują one długą, szeroką i odpowiednio jasną wiązkę światła, co pozytywnie wpływa na komfort prowadzenia auta. Wszystkie znaki i przeszkody są dobrze widoczne i to bez potrzeby wytężania wzroku.

Do wypełnienia żarówek wykorzystano ksenon, w efekcie czego emitowane światło jest tak jasne. Mają one homologację, dlatego mogą być bez przeszkód używane na drogach na terenie całej Unii Europejskiej. Moc modelu wynosi 55 W, dlatego jest bezpieczny dla każdego rodzaju reflektorów samochodowych i nie wywołuje spięć.

Konsumenci publikują pozytywne opinie o żarówkach H7 marki Tungsram i podobnie jest w przypadku opisywanego zestawu. Zapewnia on dostatecznie szerokie pole widzenia nocą, co znacząco zmniejsza ryzyko kolizji czy innych, równie niebezpiecznych zdarzeń na drodze.

 

 

 

 

Żarówki ksenonowe H7

 

7. Zestaw HID Xenon H1 H3 H4 H7 UltraSlim AC

 

Zestaw HID Xenon H1 H3 H4 H7 UltraSlim AC to ksenonowe żarówki H7, które są dobrze zabezpieczone przed działaniem wilgoci, a także zmianami temperatury. Mają one mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną, a ich trwałość to nawet 1500 – 2000 godzin. Montaż kompletu nie jest kłopotliwy, ogranicza się to do wymiany źródeł światła, zawieszenia przetwornic oraz przełożenia kilku kabli.

Żarówki generują dużą ilość światła, które pod względem temperatury barwowej jest podobne do światła dziennego. Z tego względu prowadzenie samochodu nocą nie jest tak męczące dla oczu. Zestaw jest uniwersalny i można zamontować go w większości aut różnych marek.

Co na temat produktu sądzą kupujący? Z opublikowanych przez nich recenzji wynika, że żarówka H7 Xenon jest łatwa w montażu. Co więcej, dzięki niej auto prezentuje się bardziej stylowo, co jest ważne dla osób zwracających uwagę na wygląd swojego samochodu.

 

 

 

 

Żarówki H7 Bosch

 

8. Żarówka Bosch Ultra White 4200K

 

Samochodowe żarówki H7 Bosch Ultra White 4200K mają moc równą 55 W. Temperatura barwowa światła, jakie emitują, to 4200 K. Kiedy porównamy model do standardowych, halogenowych żarówek, okaże się, że ma on do 30% większą moc świetlną. Jest on wypełniony ksenonem, a część szklanej bańki pokryto niebieską powłoką.

Wybrane do zestawienia żarówki H7 Bosch są na tyle trwałe, że nie trzeba wymieniać ich co kilka czy kilkanaście miesięcy. Zapewniają one efekt przypominający światło lamp ksenonowych, z tego powodu samochód wygląda nowocześniej. Model ma homologację ECE R37 i E1, więc nie ma przeszkód, aby zamontować go w aucie.

Dla większości kierowców produkt marki Bosch to dobra żarówka H7. Po umieszczeniu jej w lampie można poczuć wyraźną różnicę w kwestii komfortu prowadzenia auta po zmroku. Oczy nie męczą się tak szybko i nie odczuwamy senności. Niezależnie od pory, możemy bezpiecznie dojechać do celu.

 

 

 

 

Akcesoria do żarówki H7

 

Mocowanie żarówki H7

 

Adapter Blaszka Mocowanie Żarówki LED H7 AM02

 

Osobom, którym potrzebne jest mocowanie żarówki H7, polecamy adapter AM02. Nadaje się on do większości modeli aut popularnych marek, takich jak BMW, VW, Mercedes, Saab, Ford i Skoda.

Wymiary mocowania są równe: 22 mm x 8 mm. Jest ono wykonane ze stali nierdzewnej, której grubość wynosi 0,5 mm. Adapter montuje się pod kołnierzem żarówki, nie jest to zbyt trudne.

Produkt znalazł się w naszym rankingu, gdyż często się przydaje. Może się zdarzyć, że bez specjalnego adaptera zamontowanie żarówek H7 w aucie nie jest możliwe, dlatego warto zastanowić się nad jego zakupem.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie żarówki H7 kupić?

 

Poza rankingiem, przygotowaliśmy również krótki poradnik zakupowy. Podpowiadamy w nim, co należy wziąć pod uwagę, wybierając żarówki H7 do swojego samochodu. Za sprawą poniższych wskazówek można uniknąć rozczarowania zakupem. Na przykład częstym zapytaniem jest jakie żarówki H7 do reflektorów soczewkowych kupić. Spieszymy z odpowiedzią, że praktycznie w ofercie każdego z producentów znajduje się żarówka samochodowa H7 do soczewek, jak i tradycyjnych kloszy reflektora. 

Moc

Niezależnie czy zastanaiwasz się nad tym jakie żarówki H7 do soczewek czy do tradycyjnych opraw, jedną z bardziej istotnych kwestii, które należy uwzględnić podczas podejmowania decyzji, jakie żarówki H7 wybrać, jest moc. To bardzo ważny parametr, którego wartość standardowo wynosi 55 W dla aut osobowych i 70 W dla aut ciężarowych. Wszystkie tego typu produkty otrzymują homologację na drogi publiczne na terenie całej Unii Europejskiej. W sklepach znajdziemy też modele o nieco większej lub mniejszej mocy, przykładowo 25 W czy 35 W. Najważniejsze jest to, aby były one dopuszczone do użytku.

 

Trwałość

Trwałość żarówki określa, jak długo żarnik, czyli najważniejszy element jej budowy, będzie sprawnie pracował. Producenci podają ją w godzinach, a za dobry wynik uznaje się już 250 – 350 h. Od trwałości źródła światła zależy to, jak często będziemy musieli go wymieniać. Jeżeli będzie to konieczne co kilka miesięcy, z pewnością szybko stanie się uciążliwe. Najlepsze żarówki H7 działają niezawodnie przez długi czas i pozwalają mieć pewność, że nie przepalą się w najmniej spodziewanym momencie, przykładowo w czasie długiej podróży.

 

Temperatura barwowa światła

Na podstawie podanej temperatury barwowej możemy się dowiedzieć, jakiego koloru jest światło generowane przez żarówkę. Oznacza się je w Kelwinach, a im więcej ich jest, tym zimniejszy jest odcień świetlnego strumienia. Przyjmuje się, że temperatura barwowa do 3500 K to barwa ciepła, od 3500 do 5000 K barwa neutralna, a żarówki H7 od 5000K, a więc też i żarówki H7 6000K mają barwę zimną. Pod tym względem dostępne na rynku żarówki H7 różnią się, gdyż ich temperatura barwowa mieści się w zakresie od 3600 K do nawet 6000 K. Bardzo ważne jest to, żeby światło było dostatecznie jasne, nie oślepiało kierowców jadących z naprzeciwka, a jednocześnie nie powodowało zmęczenia oczu.

 

Wytrzymałość

Żarówki samochodowe są zbudowane z bańki, w której umieszczony jest żarnik. Powinna być ona wykonana z mocnego szkła kwarcowego, które nie jest podatne na zmiany temperatury czy poziomu wilgotności. Wybrany przez nas model powinien być dodatkowo odporny na drgania i wstrząsy.

 

Liczba sztuk w zestawie

Na pytanie: jakie są najlepsze żarówki H7?, wielu kierowców odpowiada, że zależy to nie tylko od temperatury barwowej czy trwałości, ale i liczby sztuk w zestawie. Możemy zdecydować się na zakup kompletu, w skład którego wchodzą dwa źródła światła, ewentualnie pojedynczych sztuk. Jednak warto mieć na uwadze, że wymieniając żarówki na inny typ, powinno się je montować parami, gdyż tylko wtedy mamy zapewnione odpowiednie oświetlenie drogi po obu stronach auta.

Kolor 

Najbardziej popularne żarówki H7 to te w kolorze białym, sprawdzające się w każdych warunkach. Emitują one światło o temperaturze barwowej od 4300 K do 5000 K, a więc podobne do światła słonecznego. Są też modele żółte, ale nie wszystkie sprawdzają się równie dobrze, gdyż oświetlają drogę słabiej niż białe, w dodatku często nie są odpowiednio szybko zauważane przez kierowców jadących z naprzeciwka. W ofercie niektórych marek znajdziemy też żarówki z efektem światła ksenonowego, a nawet zielone, fioletowe czy żarówki H7 niebieskie, zmieniające wygląd auta na bardziej nowoczesny.

 

Żarówki H7 w dobrych cenach

Żarówki H7 nie są drogie, a dotyczy to zarówno modeli mniej, jak i bardziej znanych marek. Za zestaw dwóch sztuk zapłacimy średnio kilkadziesiąt złotych, ale są też modele kosztujące nieco więcej, bo 100 – 600 zł. (Wszystkie ceny nażarówki H7 sprawdzimy wygodnie w serwisie Allegro.) To żarówki renomowanych producentów, wyposażone w nowoczesne technologie, mające na celu zwiększenie ich wytrzymałości i trwałości.

 

 

FAQ

 

P1: Żarówki H7 LED – czy są legalne?

Obecnie żarówki H7 LED wciąż zyskują na popularności, ponieważ są wydajne, bardzo dobrze oświetlają drogę, a w dodatku sprawiają, że samochód wygląda nowocześniej. Jednak część kierowców ma wątpliwości, czy tego typu źródła światła są w 100% legalne i można je bez przeszkód zamontować w aucie. Co prawda w nowoczesnych pojazdach żarówki LED są elementem standardowego wyposażenia, jednak starsze modele samochodów nie są odpowiednio przystosowane do ich używania. Po zamontowaniu tego typu źródła światła pojazd traci homologację, więc jazda nim po drogach publicznych może skończyć się mandatem lub zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

P2: Żarówka H4 a H7 – jaka jest różnica?

H4, jak również H7 to symbole stosowane do oznaczania żarówek świateł mijania. Jest jedna podstawowa różnica pomiędzy nimi, o której warto pamiętać. H4 to modele dwuwłóknowe, a H7 modele jednowłóknowe. Co to oznacza? Żarówki H4 działają jak światło mijania, gdy świeci pierwsze włókno. Po przełączeniu na drugie włókno pełnią one funkcję świateł drogowych, czyli tzw. długich. Z kolei jednowłóknowe modele H7 działają tylko jako światła mijania, nie można ich przełączyć. Ważne jest też to, że niektóre samochody są przystosowane do montażu żarówek H4, a inne do H7, nie można ich stosować zamiennie.

 

P3: Żarówka H7 – jak zamontować?

Zamontowanie żarówki H7 nie powinno okazać się bardzo kłopotliwe, nawet gdy robimy to po raz pierwszy. Ponieważ pełni ona funkcję świateł mijania, należy przede wszystkim odbezpieczyć metalową zawleczkę i wyjąć starą żarówkę ze specjalnego zatrzasku, w którym tkwi model odpowiadający za światła mijania. Istotne jest to, aby chwycić nowe źródło światła w odpowiedni sposób. Nie możemy trzymać go za szklany klosz, bo w ten sposób zostawimy na nim zanieczyszczenia. Pod wpływem działania wysokiej temperatury przyczyniają się one do zmatowienia szkła i skrócenia trwałości żarówki. Po zamontowaniu nowego źródła światła wystarczy ponownie zabezpieczyć zawleczkę.

 

P4: Żarówka H7 – gdzie kupić?

Tak naprawdę żarówki H7 możemy kupić w wielu różnych miejscach. Mowa tu nie tylko o sklepach z częściami samochodowymi, ale też o hiper- oraz supermarketach. Jeżeli nie mamy dużo wolnego czasu, żeby wybrać się na zakupy, dobrym rozwiązaniem jest złożenie zamówienia przez Internet. Dzięki temu kupimy żarówki o dowolnej porze, również w dni wolne od handlu. Zaletą robienia zakupów online jest też to, że na porównywanie cen produktów i czytanie opinii możemy poświęcić tak dużo czasu, jak jest to konieczne. Warto podkreślić, że w porównaniu do stacjonarnych sklepów, żarówki samochodowe dostępne online nierzadko są nieco tańsze.

P5: Ile kosztuje żarówka H7?

Wielu kierowców zastanawia się, ile kosztuje trwała oraz wydajna żarówka H7. Nie jest ona bardzo droga, dotyczy to także produktów oferowanych przez renomowane marki. Średnio za zestaw, w skład którego wchodzą dwie żarówki, zapłacimy od 25 do 80 zł. Na rynku dostępne są też znacznie droższe modele, za które trzeba zapłacić kilkaset złotych (przeważnie od 100 zł do 600 zł). Dotyczy to głównie żarówek wyposażonych w najnowocześniejsze technologie, wydłużające ich trwałość.

 

 

Dodaj komentarz

4 KOMENTARZ

Volvi

October 9, 2020 at 7:08 pm

A czy ktoś wie czym różnią się H7 samochodowe od H7 do motocykli?

Odpowiadać
Świat motoryzacji

November 8, 2020 at 4:40 pm

Dzień dobry,

Mamy nadzieję, że któryś z naszych czytelników będzie w stanie podzielić się swoim doświadczeniem w tym zakresie. Z naszej strony chcielibyśmy tylko powiedzieć, że przy doborze oświetlenia powinniśmy się przede wszystkim kierować sposobem montażu oraz napięciem elektrycznym.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać
yellow-pan

September 23, 2020 at 8:25 am

P1: Nie można używać tej żarówki legalnie nawet jako dodatkowy moduł w postaci światła mijania. To jest LED, a nie halogen. Do starych, tradycyjnych reflektorów nie można wstawić nawet żarówki postojowej 5W5 ledowej mimo, że będzie miała wszystkie możliwe homologacje, ponieważ reflektory nie mają homologacji na montowanie w nich ledów. Na tą chwilę zamienniki ledowe możemy montować jedynie wewnątrz pojazdu.

P2: Żarówki H4 i H7 to są zarówno żarówki mijania jak i drogowe. Z tą różnicą, że H4 to żarówka dwa w jednym, a H7 pełni rolę żarówki mijania jeżeli jest zamontowana w oprawce światła mijania (w takim przypadku siła świecenia ograniczona jest przez zamontowany w kloszu ogranicznik), a rolę żarówki drogowej pełni w oprawce żarówki drogowej.

Odpowiadać
Świat motoryzacji

September 30, 2020 at 8:07 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz. Zmodyfikowaliśmy wpis, by odzwierciedlał obecny stan prawny na temat stosowania oświetlenia LED w samochodach.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać