Ranking 3 najlepszych nagrzewnic elektrycznych 12V w 2022

Ostatnio aktualizowane: 24.01.22

 

Nagrzewnica elektryczna 12v – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zachęcamy do przeczytania rankingu nagrzewnic elektrycznych 12 V. Przed jego przygotowaniem, przeczytaliśmy zamieszczone w Internecie opinie na temat poszczególnych produktów i sprawdziliśmy, które z urządzeń zdobyło najwięcej pochlebnych recenzji. Po przeprowadzeniu wspomnianej analizy doszliśmy do wniosku, że na pierwszym miejscu w rankingu umieścimy nagrzewnicę Webasto 12V 150W, która cieszy się dużą popularnością wśród kierowców. Szybko ogrzewa ona wnętrze samochodu i pozwala na usunięcie szronu oraz nadmiaru pary z szyb. Co więcej, sprzęt może być używany latem, gdyż wyposażono go w funkcję chłodzenia. To praktyczny model o kompaktowych wymiarach, który ma dużą moc i zabezpieczenie przed przegrzaniem. Do naszego zestawienia wybraliśmy też inne godne uwagi produkty. Drugie miejsce w rankingu należy do nagrzewnicy Auto Hearter Fan. Urządzenie można ustawić pod dowolnym kątem. Montaż modelu nie wymaga szczególnych umiejętności. Jakość wykonania sprzętu uznawana jest za bardzo dobrą.

3 najlepszych nagrzewnic elektrycznych 12V. Opinie w 2022 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie przyda się nie tylko zimą, ale również latem, ponieważ zostało wyposażone w funkcję chłodzenia. Ma ono też opcję Heat, pozwalającą na szybkie odparowanie i odszronienie szyb. Możemy więc zrezygnować z używania skrobaczki.

Wady

Co prawda kabel zasilający ma odpowiednią długość, ale część kierowców narzeka, że jest podatny na plątanie. Ciągłe odplątywanie przewodu szybko staje się uciążliwe.

Podsumowanie

Sprzęt ma niewielkie wymiary, a jego moc wynosi 150 W. Już kilka minut po jego włączeniu w samochodzie robi się cieplej. Nagrzewnicę można umieścić w dowolnym miejscu w kabinie auta. Jest ona wyposażona w zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Drugi wybór

Zalety

Grzejnik jest urządzeniem 2 w 1, które pełni również funkcję wentylatora. Model pracuje niezależnie od temperatury otoczenia. Grzejnik ma regulację nawiewu, którą można ustawiać ustawiając urządzenie pod różnymi kątami.

Wady

Początkowo urządzenie emituje niezbyt przyjemny zapach, gdy nagrzejemy je do dość wysokiej temperatury. Przyciski umieszczone z boku są niezbyt wygodne w użytkowaniu.

Podsumowanie

Nowoczesny design produktu oraz dobry stosunek ceny do jakości sprawiają, że urządzenie jest chętnie wybierane przez kupujących. Napięcie robocze nagrzewnicy wynosi 12 V – 15 W. Urządzenie możemy montować w aucie za pomocą taśmy klejącej lub śrub.

Rozważ też

Zalety

Nagrzewnicę można przymocować do deski rozdzielczej, pozwalają na to niewielkie przyssawki. Nie jest ona duża, ale szybko ogrzewa wnętrze samochodu, dlatego nie marzniemy podczas jazdy. Dioda LED na obudowie informuje nas o działaniu urządzenia.

Wady

Niektórzy kupujący przyznają, że sprzęt nie do końca się im podoba pod względem designu. Twierdzą oni, że nagrzewnica powinna być bardziej elegancka, gdyż umieszcza się ją w widocznym miejscu.

Podsumowanie

Za sprawą farelki codzienny dojazd autem do pracy zimą staje się bardziej komfortowy. Długość przewodu jest równa 125 cm, a wymiary modelu to: 18 cm x 15 cm. Obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego.

 

1. Nagrzewnica Samochodowa Farelka Webasto 12V 150W

 

Webasto 12V 150W to bardzo przydatne urządzenie, zwłaszcza dla kierowców jeżdżących starszymi autami, z mało efektywnym ogrzewaniem. Pozwala ono na szybkie podniesienie temperatury wewnątrz pojazdu, dlatego nie odczuwamy nieprzyjemnego zimna. Model wyposażono w funkcję Heat, umożliwiającą podgrzanie szyby, aby pozbyć się szronu. Z tego względu możemy uniknąć używania skrobaczki.

Sprzęt ma długi przewód zasilający (ok. 180 cm), dlatego po podłączeniu do gniazda zapalniczki możemy umieścić go w dowolnym miejscu, aby nikomu nie przeszkadzał. Wymiary farelki są równe: 15 cm x 14 cm x 5 cm. Ma ona czarny kolor i estetycznie się prezentuje.

Zdaniem kierowców to bardzo praktyczne urządzenie, ponieważ może być używane także latem. Wszystko ze względu na to, że ma ono funkcję chłodzenia. Oznacza to, że dzięki nagrzewnicy możemy przetrwać zarówno mroźne, jak i upalne dni. Działa ona efektywnie i jest zabezpieczona przed przegrzaniem.

Nagrzewnica Webasto 12V 150W ma wymiary: 15 cm x 14 cm x 5 cm. Jej moc wynosi 150 W.

 

Zalety

Możliwość umieszczenia w dowolnym miejscu: Farelkę możemy umieścić w dowolnym miejscu w aucie, aby nie przeszkadzała pasażerom.

Funkcja chłodzenia: Sprzęt wyposażono nie tylko w funkcję grzania, ale i chłodzenia. Możemy więc używać go w upalne dni.

Ochrona przed przegrzaniem: Farelka ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, dlatego może być bez obaw używana także podczas dłuższej podróży (nie powinna ulec awarii).

Duża moc: Moc sprzętu wynosi 150 W, co zapewnia mu efektywne działanie. Kilka minut po włączeniu nagrzewnicy w aucie robi się przyjemnie ciepło.

Kompaktowe wymiary: Farelka może być używana nawet w niewielkim samochodzie miejskim. Ma ona kompaktowe wymiary, a tym samym nie zajmuje zbyt dużo miejsca na desce rozdzielczej czy siedzeniu.

 

Wady

Plączący się kabel: Kabel jest odpowiednio długi, ale często się plącze. Kierowcom przeszkadza ciągłe odplątywanie przewodu.

 

 

 

 

2. Grzejnik dmuchawa wentylator samochodowy 12V 150W

 

Auto Hearter Fan 150W to nagrzewnica, która może być umieszczona w każdym samochodzie. Sprzęt przymocowuje się z pomocą taśmy klejącej albo z pomocą śrub, które są dołączone do kompletu. Wszystko zależy od tego, czy zamierzamy umieścić farelkę na stałe lub krócej. Moc sprzętu wynosi 150 W.

Farelka wygląda estetycznie i z pewnością będzie pasować do każdego wnętrza samochodu. Niektórzy mogą nawet nie zauważyć tego, że w pojeździe znajduje się taki sprzęt. Przewód farelki ma długość 2 m. Jest to wystarczające, aby umieścić urządzenie w dowolnym miejscu. Łączy się go z zapalniczką samochodową.

Farelka jest bardzo łatwa w obsłudze i właśnie dlatego jest ceniona przez kupujących. Sprzęt ma tylko jeden przełącznik. Decyduje on o tym, czy z urządzenia leci powietrze ciepłe/zimne, czy jest ono zupełnie wyłączone. Chwalone jest również dobre wykonanie produktu oraz to, że jest to inwestycja na lata.

Model Auto Hearter Fan to bardzo dobra nagrzewnica elektryczna 12 V do 50 zł. Urządzenie zrobiono m.in. z tworzywa sztucznego. Sprzęt ma moc równą 150 W.

 

Zalety

Regulacja nawiewu w zakresie 360 stopni: Nagrzewnicę można ustawiać pod dowolnym kątem, dzięki czemu możemy wybrać, gdzie głównie ma rozprzestrzeniać się ciepły strumień powietrza.

Przewód zasilający: Model sprzedawany jest w zestawie z przewodem zasilającym, który jest podłączany do gniazda zapalniczki samochodowej. Jakość wykonania kabla określana jest jako bardzo dobra. Zaletą okazuje się także spora długość przewodu (2 m).

Obudowa: Do produkcji obudowy wykorzystano solidne tworzywo sztuczne, które nie nagrzewa się zbyt szybko, a dodatkowo jest odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Montaż: Aby zamontować sprzęt w samochodzie, nie musimy poświęcać na to zbyt dużo czasu. Nagrzewnicę można przytwierdzić do deski rozdzielczej za pomocą śrub lub specjalnej taśmy, którą znajdziemy w zestawie.

 

Wady

Efektywność: Pojedyncze osoby wskazują, że urządzenie okazało się mniej efektywne, niż zakładali.

 

 

 

 

3. Nagrzewnica Samochodowa 12V 120W Grzejnik Farelka

 

Nagrzewnica Samochodowa 12V 120W to model z kablem o długości 125 cm. Po podłączeniu do gniazda zapalniczki możemy go przymocować do deski rozdzielczej, aby nie przesuwał się w czasie jazdy. Pozwalają na to praktyczne, mocne przyssawki. Moc farelki wynosi 120 W, a jej całkowite wymiary to: szerokość – 18 cm i długość – 15 cm.

Możemy łatwo sprawdzić, czy nagrzewnica jest włączona. Wystarczy spojrzeć na obudowę, znajduje się na niej niewielka dioda LED, która świeci podczas pracy sprzętu. Farelka nie jest duża, jednak szybko ogrzewa wnętrze pojazdu i zapobiega odczuwaniu dyskomfortu w mroźny dzień.

Czy sprzęt spodobał się konsumentom? Z naszej analizy opinii wynika, że tak. Kierowcy docenili nagrzewnicę za to, że ma kompaktowe wymiary i nie przeszkadza im ani pasażerom. Według nich kabel jest dostatecznie długi, a do tego się nie plącze.

Nagrzewnica Samochodowa 12V 120W ma wymiary: 18 cm x 15 cm. To model, którego moc wynosi 120 W.

 

Zalety

Praktyczne przyssawki: Do farelki dołączono przyssawki, pozwalające na przymocowanie jej do deski rozdzielczej. Z tego względu sprzęt nie przesuwa się podczas jazdy i nie musimy go wciąż poprawiać, co mogłoby utrudniać skupienie się na prowadzeniu auta.

Dioda LED: Na obudowie znajduje się dioda LED, która świeci, gdy nagrzewnica działa. To pozwala na szybkie upewnienie się, czy na pewno wyłączyliśmy urządzenie po dojechaniu na miejsce (i to bez potrzeby otwierania samochodu, wystarczy zajrzeć do środka przez szybę).

Nie zajmuje dużo miejsca: Farelka jest mała, więc nie zajmuje dużo miejsca w aucie i nie ogranicza widoczności. Możemy ją przymocować w dowolnym miejscu, z pewnością nikomu nie będzie przeszkadzać.

 

Wady

Mało elegancki wygląd: Nie wszystkim kupującym spodobał się prosty design urządzenia. Niektórzy uważają, że sprzęt wygląda mało elegancko.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką nagrzewnicę elektryczną 12V wybrać?

 

W samochodach, zwłaszcza starszej generacji, zimą bywa bardzo nieprzyjemnie. Zanim uzyskamy odpowiednią temperaturę mija nawet kilka minut. Dlatego też wielu posiadaczy nieco starszych aut decyduje się na zakup nagrzewnicy. Jest to tzw. farelka samochodowa podłączona do gniazdka zapalniczki (12V). Jest ona przydatna nie tylko w starszych samochodach, gdzie trudniej jest o nagrzanie pojazdu, ale również w nowych autach, w których brakuje podgrzewania przedniej szyby. Jeśli chcesz wiedzieć, jak kupić taki sprzęt przeczytaj nasz krótki poradnik. Odpowiadamy w nim na pytanie, jakie cechy posiada najlepsza elektryczna nagrzewnica 12 V w 2022 roku.

Solidna obudowa, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz przegrzanie to podstawa dobrego sprzętu. Niektóre farelki są wykonane z kiepskiej jakości tworzywa, które pod wpływem wysokich temperatur zaczyna pękać. Ważne jest więc to, aby produkt był jak najmocniejszy. Istotna jest też niska awaryjność podzespołów, aby nie dochodziło do przegrzania. Tutaj pojawia się też kwestia bezpieczeństwa. Dobre urządzenia powinny wyłączać się samoczynnie, gdy osiągną zbyt wysoką temperaturę. Bardzo istotne jest również to, aby obudowa była wodoszczelna. Podczas ogrzewania przedniej szyby w aucie skrapla się para wodna, która może uszkodzić sprzęt.

W przypadku nagrzewnicy samochodowej wydajność nie jest zbyt duża, bo i potrzeby też nie są takie, jak w przypadku dużych pomieszczeń. Warto upewnić się jednak, jak szybko nagrzewa się sprzęt i jaka jest jego moc, czy jest to 20 W czy raczej 50 W. Nie jest to jedyny istotny parametr. Zalecamy upewnić się, jaka jest moc wyjściowa, czyli ta, którą faktycznie wytwarza nagrzewnica. Często producenci podają też wydajność w m3/h.

Łatwość użycia to podstawa. Zdarzają się sprzęty bardzo zaawansowane, których używamy tylko raz po zakupieniu, bo ich podłączenie i uruchomienie wydaje się stratą czasu. Warto mieć więc na uwadze właśnie aspekt ustawiania pracy nagrzewnicy. Skoro już wiesz, jakie cechy mają najlepsze elektryczne nagrzewnice 12V zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym rankingiem.

 

 

Jak można wykorzystać nagrzewnicę elektryczną 12V?

 

Przechodząc do kolejnej części naszego artykułu z pewnością wiesz już, jaka nagrzewnica elektryczna 12V jest polecana osobom wrażliwym na zimno. Jeśli kupiłeś sprzęt spełniający Twoje oczekiwania, ale nie masz pewności, w jaki sposób możesz go wykorzystać, przeczytaj dalszą część artykułu. Przekonaj się, że takie urządzenia, jak nagrzewnice znajdują zastosowanie w wielu różnych miejscach i sytuacjach.

 

Nagrzewnica jako dodatkowe źródło ciepła w aucie

Często się zdarza, że w bardzo mroźne dni ogrzewanie w samochodzie nie działa tak efektywnie, jak powinno. To sprawia, że odczuwamy nieprzyjemne zimno i trudno jest nam się skupić na prowadzeniu pojazdu. Poza tym, gdy temperatura spada poniżej 0 st. C, na szybach samochodu pojawia się szron, którego trzeba się pozbyć skrobaczką. To zajmuje dużo czasu i nierzadko jest męczące. Niewielka nagrzewnica 12V może nam pomóc tego uniknąć. Przeważnie takie urządzenia można skierować w dowolną stronę, a więc np. bezpośrednio na kierowcę lub pasażerów. Dzięki sprzętowi możemy szybko się ogrzać lub podgrzać szyby do tego stopnia, że szron sam zacznie się roztapiać i spływać.

Nagrzewnica nie tylko do samochodu

Okazuje się, że urządzenia, jakimi są nagrzewnice elektryczne znajdują zastosowanie również poza samochodami. Większe modele o dużej mocy można z powodzeniem wykorzystać do ogrzania pomieszczeń, w których chcemy czuć się komfortowo w zimne dni. Może to być np. przydomowy garaż, piwnica, magazyn, hala przemysłowa itp.

 

W jakim aucie można zamontować nagrzewnicę 12V?

Większość nagrzewnic jest przystosowana do montażu i użytku zarówno w samochodach osobowych, jak i ciężarowych. To sprzęty o uniwersalnym charakterze, które przydadzą się wszystkim osobom narzekającym na zbyt słabe ogrzewanie w swoim aucie. Nierzadko mocne urządzenia idealnie nadają się także do użytku w maszynach budowlanych, busach transportowych czy wózkach widłowych. Nie można zapomnieć także o autach kurierskich, ciągnikach rolniczych, a nawet łodziach.

 

Czy warto kupić nagrzewnicę elektryczną 12V?

Nagrzewnice elektryczne nie są bardzo drogimi urządzeniami. Z łatwością znajdziemy sprzęt, którego zakup nie będzie nadwyrężeniem domowego budżetu. Tak naprawdę może się on przydać się w najmniej spodziewanym momencie. Bez wątpienia docenimy nagrzewnicę w sytuacji, gdy będzie nam się spieszyć (do pracy czy na ważne spotkanie) i nie będziemy mieli czasu na skrobanie szyb w aucie. Wystarczy włączyć nagrzewnicę i odczekać kilka minut, aby szron całkowicie zniknął, wtedy możemy wyruszyć w drogę. Pamiętajmy, że jazda nieodśnieżonym samochodem z zamarzniętymi szybami obniża nasz poziom bezpieczeństwa na drodze, a dodatkowo może zakończyć się otrzymaniem mandatu.

Nagrzewnice elektryczne cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno wśród zawodowych kierowców, jak i rodziców wożących codziennie dzieci do szkoły bądź przedszkola. Maluchy są bardziej wrażliwe na zimno niż dorośli i podróż wychłodzonym autem nie jest dla nich przyjemna. Szybko i efektywnie działająca nagrzewnica podniesie temperaturę wewnątrz kabiny i zapobiegnie przemarznięciu dzieci, co mogłoby skończyć się przeziębieniem. To również świetna alternatywa dla ogrzewania postojowego.

Co ważne, niektóre nagrzewnice elektryczne nadają się do użytku nie tylko zimą, ale i latem. Mowa tu o modelach wyposażonych w funkcję chłodzenia. To dobry wybór dla posiadaczy starszych samochodów bez klimatyzacji. Jazda takim autem w upalne dni nie jest przyjemna, poza tym wysoka temperatura często sprzyja dekoncentracji, a wtedy bardzo łatwo o spowodowanie kolizji.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ