Ranking 3 najlepszych nagrzewnic elektrycznych 12V w 2024

Ostatnio aktualizowane: 23.02.24

 

Nagrzewnica elektryczna 12v – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zachęcamy do przeczytania rankingu nagrzewnic elektrycznych 12 V. Przed jego przygotowaniem, przeczytaliśmy zamieszczone w Internecie opinie na temat poszczególnych produktów i sprawdziliśmy, które z urządzeń zdobyło najwięcej pochlebnych recenzji. Po przeprowadzeniu wspomnianej analizy doszliśmy do wniosku, że na umieszczenie na pierwszym miejscu w rankingu zasługuje Nagrzewnica Samochodowa 12V 200W, która cieszy się dużą popularnością wśród kierowców. Szybko ogrzewa ona wnętrze samochodu i pozwala na usunięcie szronu oraz nadmiaru pary z szyb. To praktyczny model o kompaktowych wymiarach, który ma dużą moc i zabezpieczenie przed przegrzaniem. Do naszego zestawienia wybraliśmy też inne godne uwagi produkty. Drugie miejsce w rankingu należy do nagrzewnicy Auto Hearter Fan. Urządzenie można ustawić pod dowolnym kątem. Montaż modelu nie wymaga szczególnych umiejętności. Jakość wykonania sprzętu uznawana jest za bardzo dobrą.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Nagrzewnica ma wyłącznik pozwalający na włączenie nadmuchu i grzania. Obrotowa podstawka umożliwia skierowanie nadmuchu w wymaganym kierunku. Sprzęt ma długi przewód elektryczny, a na obudowie umieszczono diody LED pełniące rolę podręcznej latarki.

Wady

Wydolność grzewcza sprzętu nie zadowala każdego z użytkowników. Odbiega ona znacząco od farelek używanych w domu, a z wnętrza urządzenia wydobywa się lekko ciepłe, a nie gorące powietrze.

Podsumowanie

Nadmuch nagrzewnicy potrafi szybciej poradzić sobie z zamrożonymi szybami w samochodzie. Wmontowany w urządzeniu bezpiecznik zabezpiecza je przed przegrzaniem. Sprzęt pasuje do niemal każdego samochodu wyposażonego w zapalniczkę.

Drugi wybór

Zalety

Grzejnik jest urządzeniem 2 w 1, które pełni również funkcję wentylatora. Model pracuje niezależnie od temperatury otoczenia. Grzejnik ma regulację nawiewu, którą można ustawiać ustawiając urządzenie pod różnymi kątami.

Wady

Początkowo urządzenie emituje niezbyt przyjemny zapach, gdy nagrzejemy je do dość wysokiej temperatury. Przyciski umieszczone z boku są niezbyt wygodne w użytkowaniu.

Podsumowanie

Nowoczesny design produktu oraz dobry stosunek ceny do jakości sprawiają, że urządzenie jest chętnie wybierane przez kupujących. Napięcie robocze nagrzewnicy wynosi 12 V – 15 W. Urządzenie możemy montować w aucie za pomocą taśmy klejącej lub śrub.

Rozważ też

Zalety

To sprzęt zbudowany jako metalowa konstrukcja sprawdzający się do dogrzewania i ogrzewania wnętrza auta. Model ma 3 wyloty powietrza i 2 prędkości wentylatora, a także może pracować z mocą 600 lub 800W.

Wady

Jak każda nagrzewnica zaopatrzona w wentylator i ten model nie pracuje bezgłośnie. Choć trudno tu mówić o wielkim hałasie, jednak ciągłe brzęczenie nagrzewnicy może doprowadzić do irytacji.

Podsumowanie

Wraz z nagrzewnicą klient otrzymuje 3 rury klimatyzacyjne, 3 metalowe pierścienie i 2 klipsy ułatwiające uruchomienie sprzętu we wnętrzu auta. Podłączenie do akumulatora 12 V jest proste i nie budzi wątpliwości ani kłopotów.

 

3 najlepszych nagrzewnic elektrycznych 12V. Opinie w 2024 roku

 

 

 

1. Nagrzewnica Samochodowa 12V 200W

 

Zimą, gdy walczysz z wciąż zamrożonymi i zaparowanymi szybami samochodowymi pomocna może okazać się nagrzewnica samochodowa 12V 200W. Urządzenie jest niewielkie i pasuje do niemal każdego samochodu posiadającego samochodową zapalniczkę. To właśnie stąd ta dobra nagrzewnica elektryczna 12 V jest zasilana. Zaraz po podłączeniu nagrzewnicy do gniazda zapalniczki następuje uruchomienie grzania, a z urządzenia dmucha cieplejsze powietrze.

Sprzęt posiada trzy opcje ustawień: Fan – O – Heat. Pierwsza z nich uruchamia wentylator, druga, „O”, wskazuje, że urządzenie jest wyłączone, natomiast pozycja Heat uruchamia grzanie. Pracy nagrzewnicy towarzyszy czerwona lampka sygnalizacyjna informująca o tym, że sprzęt jest włączony. Na obudowie termowentylatora znajdziemy również przycisk LIGHT uruchamiający światełko z diody LED. Montażu na tablicy rozdzielczej (lub w innym dogodnym miejscu wnętrza) można wykonać za pomocą dwustronnej taśmy z rzepem.

Podstawa „farelki” jest obrotowa, więc łatwo można skierować nadmuch w żądanym kierunku. Urządzenie zostało też zabezpieczone wewnętrznym bezpiecznikiem, a także ma długi przewód przyłączeniowy sięgający w niemal każde miejsce w aucie.  

Termowentylator zimą może okazać się bardzo przydatnym sprzętem. Nagrzewnica Samochodowa 12V 200W spełnia potrzebę odmrożenia czy odparowania szyb. 

 

Zalety

Łatwe podłączenie: Termowentylator czerpie prąd w samochodzie przez podłączenie go do gniazda zapalniczki, podłączenie jest łatwe i szybkie.

Długi przewód przyłączeniowy: Sprzęt wyposażono w przewód przyłączeniowy o długości 125 cm, który pozwala na instalację nagrzewnicy nawet w odległym od źródła prądu miejscu. 

Trzyfunkcyjny przełącznik: Na obudowie nagrzewnicy znajdziemy przełącznik pozwalający na opcje: Urządzenie wyłączone, włączony wentylator, włączone grzanie.

Funkcja latarki: Specjalny przycisk LIGHT pozwala włączyć diody LED umieszczone na przodzie urządzenia, pełniące funkcję latarki. 

Obrotowa podstawka: Podstawka urządzenia pozwala na obrót nagrzewnicą w dowolnym kierunku, pozwala to na wybór kierunku nadmuchu w żądane miejsce. 

 

Wady

Wydolność grzewcza: Farelka znacznie odbiega wydajnością od tej, do jakiej przyzwyczaiły nas urządzenia domowe. Z nagrzewnicy wydobywa się lekko ciepłe, a nie gorące powietrze. 

 

 

 

 

2. Grzejnik dmuchawa wentylator samochodowy 12V 150W

 

Auto Hearter Fan 150W to nagrzewnica, która może być umieszczona w każdym samochodzie. Sprzęt przymocowuje się z pomocą taśmy klejącej albo z pomocą śrub, które są dołączone do kompletu. Wszystko zależy od tego, czy zamierzamy umieścić farelkę na stałe lub krócej. Moc sprzętu wynosi 150 W.

Farelka wygląda estetycznie i z pewnością będzie pasować do każdego wnętrza samochodu. Niektórzy mogą nawet nie zauważyć tego, że w pojeździe znajduje się taki sprzęt. Przewód farelki ma długość 2 m. Jest to wystarczające, aby umieścić urządzenie w dowolnym miejscu. Łączy się go z zapalniczką samochodową.

Farelka jest bardzo łatwa w obsłudze i właśnie dlatego jest ceniona przez kupujących. Sprzęt ma tylko jeden przełącznik. Decyduje on o tym, czy z urządzenia leci powietrze ciepłe/zimne, czy jest ono zupełnie wyłączone. Chwalone jest również dobre wykonanie produktu oraz to, że jest to inwestycja na lata.

Model Auto Hearter Fan to bardzo dobra nagrzewnica elektryczna 12 V do 50 zł. Urządzenie zrobiono m.in. z tworzywa sztucznego. Sprzęt ma moc równą 150 W.

 

Zalety

Regulacja nawiewu w zakresie 360 stopni: Nagrzewnicę można ustawiać pod dowolnym kątem, dzięki czemu możemy wybrać, gdzie głównie ma rozprzestrzeniać się ciepły strumień powietrza.

Przewód zasilający: Model sprzedawany jest w zestawie z przewodem zasilającym, który jest podłączany do gniazda zapalniczki samochodowej. Jakość wykonania kabla określana jest jako bardzo dobra. Zaletą okazuje się także spora długość przewodu (2 m).

Obudowa: Do produkcji obudowy wykorzystano solidne tworzywo sztuczne, które nie nagrzewa się zbyt szybko, a dodatkowo jest odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Montaż: Aby zamontować sprzęt w samochodzie, nie musimy poświęcać na to zbyt dużo czasu. Nagrzewnicę można przytwierdzić do deski rozdzielczej za pomocą śrub lub specjalnej taśmy, którą znajdziemy w zestawie.

 

Wady

Efektywność: Pojedyncze osoby wskazują, że urządzenie okazało się mniej efektywne, niż zakładali.

 

 

 

 

3. Uniwersalna Nagrzewnica Samochodowa Elektryczna DGDF 0106111 12V 800w

 

Uniwersalna nagrzewnica samochodowa elektryczna DGDF 0106111 12V 800W budzi zainteresowanie kierowców przebywających w swoim aucie przy wyłączonym silniku. Umieściliśmy ten model w rankingu nagrzewnic elektrycznych 12 V bo, według opisu klientów jest to wydajny model pozwalający nie tylko ogrzać auto na postoju, ale też usunąć szron z szyb i rozgrzać wnętrze przed zimowa podróżą.

Moc nagrzewnicy wynosi 800 W i pracuje ona zasilana prądem 12 V. 3 wyloty powietrza sprawiają, że wnętrze auta szybko się nagrzewa, a metalowa obudowa sprawia, że urządzenie jest trwałe i odporne na zużycie. Użytkownik ma do dyspozycji 2 biegi prędkości wentylatora dmuchającego powietrze nagrzane od 80 do 100 stopni Celsjusza.

W skład zestawu, obok samego podgrzewacza, wchodzą 3 rury klimatyzacyjne, 3 metalowe pierścienie i 2 klipsy. Uniwersalna nagrzewnica samochodowa elektryczna DGDF 0106111 12V 800W  charakteryzuje wysoki współczynnik konwersji termicznej i moc maksymalna 800W.

 

Zalety

Przełącznik biegów: Sprzęt oferuje 2 prędkości pracy wentylatora, co pozwala na dopasowanie jego pracy do aktualnych potrzeb.

Regulowana moc: Moc urządzenia można regulować wykorzystując 600 lub 800 W mocy.

Szybkie nagrzewanie: Opinie użytkowników przekazują, że sprzęt może być stosowany do nagrzewania samochodu podczas postoju, rozgrzewania wnętrza przed uruchomieniem lub dogrzewania w trakcie jazdy. We wszystkich opcjach pracuje wydajnie.

Wytrzymałość: Obudowa nagrzewnicy, wykonana z metalu jest odporna na uszkodzenia i pozwala na użytkowanie przez lata. 

Kompaktowy charakter: Niewielkie wymiary sprzętu czynią go wygodnym w eksploatacji nawet w niewielkim wnętrzu. 

 

Wady

Hałas: Choć urządzenie nie pracuje zbyt głośno, to jednak nie jest to praca całkiem bezgłośna i stanowi dodatkowy hałas we wnętrzu samochodu. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką nagrzewnicę elektryczną 12V wybrać?

 

W samochodach, zwłaszcza starszej generacji, zimą bywa bardzo nieprzyjemnie. Zanim uzyskamy odpowiednią temperaturę mija nawet kilka minut. Dlatego też wielu posiadaczy nieco starszych aut decyduje się na zakup nagrzewnicy. Jest to tzw. farelka samochodowa podłączona do gniazdka zapalniczki (12V). Jest ona przydatna nie tylko w starszych samochodach, gdzie trudniej jest o nagrzanie pojazdu, ale również w nowych autach, w których brakuje podgrzewania przedniej szyby. Jeśli chcesz wiedzieć, jak kupić taki sprzęt przeczytaj nasz krótki poradnik. Odpowiadamy w nim na pytanie, jakie cechy posiada najlepsza elektryczna nagrzewnica 12 V w 2024 roku.

Solidna obudowa, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz przegrzanie to podstawa dobrego sprzętu. Niektóre farelki są wykonane z kiepskiej jakości tworzywa, które pod wpływem wysokich temperatur zaczyna pękać. Ważne jest więc to, aby produkt był jak najmocniejszy. Istotna jest też niska awaryjność podzespołów, aby nie dochodziło do przegrzania. Tutaj pojawia się też kwestia bezpieczeństwa. Dobre urządzenia powinny wyłączać się samoczynnie, gdy osiągną zbyt wysoką temperaturę. Bardzo istotne jest również to, aby obudowa była wodoszczelna. Podczas ogrzewania przedniej szyby w aucie skrapla się para wodna, która może uszkodzić sprzęt.

W przypadku nagrzewnicy samochodowej wydajność nie jest zbyt duża, bo i potrzeby też nie są takie, jak w przypadku dużych pomieszczeń. Warto upewnić się jednak, jak szybko nagrzewa się sprzęt i jaka jest jego moc, czy jest to 20 W czy raczej 50 W. Nie jest to jedyny istotny parametr. Zalecamy upewnić się, jaka jest moc wyjściowa, czyli ta, którą faktycznie wytwarza nagrzewnica. Często producenci podają też wydajność w m3/h.

Łatwość użycia to podstawa. Zdarzają się sprzęty bardzo zaawansowane, których używamy tylko raz po zakupieniu, bo ich podłączenie i uruchomienie wydaje się stratą czasu. Warto mieć więc na uwadze właśnie aspekt ustawiania pracy nagrzewnicy. Skoro już wiesz, jakie cechy mają najlepsze elektryczne nagrzewnice 12V zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym rankingiem.

 

 

Jak można wykorzystać nagrzewnicę elektryczną 12V?

 

Przechodząc do kolejnej części naszego artykułu z pewnością wiesz już, jaka nagrzewnica elektryczna 12V jest polecana osobom wrażliwym na zimno. Jeśli kupiłeś sprzęt spełniający Twoje oczekiwania, ale nie masz pewności, w jaki sposób możesz go wykorzystać, przeczytaj dalszą część artykułu. Przekonaj się, że takie urządzenia, jak nagrzewnice znajdują zastosowanie w wielu różnych miejscach i sytuacjach.

 

Nagrzewnica jako dodatkowe źródło ciepła w aucie

Często się zdarza, że w bardzo mroźne dni ogrzewanie w samochodzie nie działa tak efektywnie, jak powinno. To sprawia, że odczuwamy nieprzyjemne zimno i trudno jest nam się skupić na prowadzeniu pojazdu. Poza tym, gdy temperatura spada poniżej 0 st. C, na szybach samochodu pojawia się szron, którego trzeba się pozbyć skrobaczką. To zajmuje dużo czasu i nierzadko jest męczące. Niewielka nagrzewnica 12V może nam pomóc tego uniknąć. Przeważnie takie urządzenia można skierować w dowolną stronę, a więc np. bezpośrednio na kierowcę lub pasażerów. Dzięki sprzętowi możemy szybko się ogrzać lub podgrzać szyby do tego stopnia, że szron sam zacznie się roztapiać i spływać.

Nagrzewnica nie tylko do samochodu

Okazuje się, że urządzenia, jakimi są nagrzewnice elektryczne znajdują zastosowanie również poza samochodami. Większe modele o dużej mocy można z powodzeniem wykorzystać do ogrzania pomieszczeń, w których chcemy czuć się komfortowo w zimne dni. Może to być np. przydomowy garaż, piwnica, magazyn, hala przemysłowa itp.

 

W jakim aucie można zamontować nagrzewnicę 12V?

Większość nagrzewnic jest przystosowana do montażu i użytku zarówno w samochodach osobowych, jak i ciężarowych. To sprzęty o uniwersalnym charakterze, które przydadzą się wszystkim osobom narzekającym na zbyt słabe ogrzewanie w swoim aucie. Nierzadko mocne urządzenia idealnie nadają się także do użytku w maszynach budowlanych, busach transportowych czy wózkach widłowych. Nie można zapomnieć także o autach kurierskich, ciągnikach rolniczych, a nawet łodziach.

 

Czy warto kupić nagrzewnicę elektryczną 12V?

Nagrzewnice elektryczne nie są bardzo drogimi urządzeniami. Z łatwością znajdziemy sprzęt, którego zakup nie będzie nadwyrężeniem domowego budżetu. Tak naprawdę może się on przydać się w najmniej spodziewanym momencie. Bez wątpienia docenimy nagrzewnicę w sytuacji, gdy będzie nam się spieszyć (do pracy czy na ważne spotkanie) i nie będziemy mieli czasu na skrobanie szyb w aucie. Wystarczy włączyć nagrzewnicę i odczekać kilka minut, aby szron całkowicie zniknął, wtedy możemy wyruszyć w drogę. Pamiętajmy, że jazda nieodśnieżonym samochodem z zamarzniętymi szybami obniża nasz poziom bezpieczeństwa na drodze, a dodatkowo może zakończyć się otrzymaniem mandatu.

Nagrzewnice elektryczne cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno wśród zawodowych kierowców, jak i rodziców wożących codziennie dzieci do szkoły bądź przedszkola. Maluchy są bardziej wrażliwe na zimno niż dorośli i podróż wychłodzonym autem nie jest dla nich przyjemna. Szybko i efektywnie działająca nagrzewnica podniesie temperaturę wewnątrz kabiny i zapobiegnie przemarznięciu dzieci, co mogłoby skończyć się przeziębieniem. To również świetna alternatywa dla ogrzewania postojowego.

Co ważne, niektóre nagrzewnice elektryczne nadają się do użytku nie tylko zimą, ale i latem. Mowa tu o modelach wyposażonych w funkcję chłodzenia. To dobry wybór dla posiadaczy starszych samochodów bez klimatyzacji. Jazda takim autem w upalne dni nie jest przyjemna, poza tym wysoka temperatura często sprzyja dekoncentracji, a wtedy bardzo łatwo o spowodowanie kolizji.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ