Polerka samochodowa – przewodnik zakupowy, ranking i test
Dobra polerka samochodowa umożliwia wykonanie dokładnej korekty lakieru oraz przygotowania powłoki pod nałożenie ceramiki, która dodatkowo zabezpiecza samochód przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Decydując się na zakup odpowiedniego urządzenia, warto dowiedzieć się jakie sprzęty są najbardziej polecane. Jednym z nich jest MSW Dual Action 800 W 6161. Polerka samochodowa przeznaczona jest nie tylko do polerowania, ale także do woskowania. Dwufunkcyjny model ma możliwość ustawienia opcji rotacji oraz oscylacji. Produkt ma 6-stopniowy regulator prędkości oraz ergonomiczny uchwyt. Innym polecanym modelem jest Milwaukee M18 FAP180-0X. Urządzenie zasilane wydajnym akumulatorem ma 8-stopniową regulację prędkości oraz wydajny silnik odporny na pracę w trudnych warunkach.
11 najlepszych polerek samochodowych. Opinie w 2023 roku
Maszyna polerska pozwala w jedno popołudnie całkowicie odnowić powłokę lakierniczą znajdującą się na samochodzie. Błyszczący i jednolity lakier sprawia, że auto bardzo ładnie się prezentuje i zyskuje na wartości w oczach przyszłego kupującego. Wybór dobrego urządzenia pozwoli na wykonanie korekty lakieru oraz sprawi, że pojazd będzie wyglądał jak po naniesieniu nowej warstwy powłoki lakierniczej. Aby kupić wysokiej jakości sprzęt, warto sprawdzić ranking polerek samochodowych, w którym znajdują się maszyny mające pozytywne opinie wśród użytkowników.
Tabela porównawcza
Polerka samochodowa dla amatora
Contents
- 1. Polerka MSW Dual Action 800W 6161
- 2. Polerka Akumulatorowa Milwaukee M18 FAP180-0X
- 3. Polerka elektryczna K2 Masner L5315 1200W + Mikrofibra
- 4. Polerka MacAllister 1200 W
- 5. Polerka Orbitalna Samochodowa Silverline 110W, 240 mm
- 6. Polerka Akumulatorowa Ryobi R18B-0 25CM 18V
- 7. Polerka Samochodowa Makita 9237CB
- 8. Polerka Samochodowa Einhell Ce-Cb 18/254 Li
- 9. Polerka Samochodowa DeWalt DWP849X
- 10. Polerka Samochodowa Bosch GPO 14 CE
- Przewodnik zakupowy – jaką polerkę samochodową kupić?
- FAQ
1. Polerka MSW Dual Action 800W 6161
Polerka samochodowa dla amatora jest wyposażona w 6-stopniową regulację prędkości w zakresie od 100 do 4000 obrotów na minutę i ma opcję spowalniającą obroty, która przyda się osobom początkującym. Sprzęt ma wszystkie niezbędne funkcje takie jak rotacja oraz oscylacja, a także mechanizm spowalniający obroty. Jest także wyposażone w ergonomiczny uchwyt, który pozwala na wygodną pracę. Sprzęt ma przewód zasilający o praktycznej długości 2,4 metra.
Model przeznaczony jest do polerowania różnych powierzchni w zależności od zamontowanego padu, a zaprojektowano go w taki sposób, aby umożliwić zamocowanie różnych dysków o średnicy do 125 mm. Polerka samochodowa ma moc 800 W oraz regulowaną prędkość obrotową w zakresie od 1000 do 4000 rpm. Urządzenie generuje ciśnienie akustyczne wynoszące 84 dB, a także poziom mocy akustycznej 95 dB.
Test polerek samochodowych wykazuje, że wiele osób początkujących chętnie sięga po model MSW Dual Action 800 W 6161. Urządzenie jest proste i intuicyjne w obsłudze, a co najważniejsze pozwala na wygodną regulację wszystkich dostępnych funkcji.
Polerka samochodowa akumulatorowa
2. Polerka Akumulatorowa Milwaukee M18 FAP180-0X
Urządzenie zasilane akumulatorem wyposażono w 8-stopniową regulację obrotów oraz możliwość ustawienia opcji wolnego startu, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Model zapewnia dodatkową ochronę dla użytkownika w postaci filtra przeciwpyłowego. Akumulatorowa polerka samochodowa ma wygodny uchwyt AVS, który ułatwia trzymanie polerki w dłoni. a dodatkowo jest ona wyposażona w funkcję blokady włącznika, aby użytkownik mógł wygodnie posługiwać się narzędziem.
Maszyna polerska z serii Fuel to sprzęt wyposażony w wysokiej jakości silnik bezszczotkowy, który jest odporny na szkodliwe warunki oraz przeciążenie. Urządzenie ma regulację obrotów w zakresie od 360 do 2200 rpm, co pozwala na wygodne dopasowanie intensywności zakresu pracy. Silnik zabezpieczono przed przeciążeniem, dzięki czemu nie ma ryzyka spalenia jednostki. Maszyna polerska ma średnicę tarczy do 180 mm, waga urządzenia wynosi 1,5 kg bez akumulatora.
Profesjonaliści potwierdzają, że jest to dobra polerka samochodowa wykonana z wysokiej jakości materiałów. Urządzenie sprawdzi się w rękach profesjonalisty, który potrzebuje do pracy sprzętu godnego polecenia.
Polerka samochodowa K2
3. Polerka elektryczna K2 Masner L5315 1200W + Mikrofibra
Maszyna polerska K2 Masner L5315 wyposażona w funkcję powolnego startu, umożliwia powolne i dokładne rozprowadzenie preparatu na czyszczonej powierzchni. Dzięki temu użytkownik może uniknąć nieprzyjemnego rozbryzgiwania się preparatów wokół stanowiska pracy. Urządzenie ma opcję pozwalającą na dostosowanie regulacji obrotów, a także umożliwia zmniejszenie uciążliwych wibracji, które są niekomfortowe dla użytkownika i powodują szybsze zmęczenie.
Polerka samochodowa K2 ma wszystkie niezbędne funkcje pozwalające na wykonanie dokładnej i precyzyjnej korekty lakieru. Model zasilany energią elektryczną ma kabel o długości 200 cm i ma możliwość płynnej regulacji obrotów w zakresie od 600 do 3000 rpm, dzięki czemu każdy użytkownik może dopasować intensywność pracy do swoich potrzeb. Maszyna polerska ma optymalną średnicę tarczy wynoszącą 180 mm oraz standardowy gwint M14, który umożliwia łatwy zakup nowych padów.
Użytkownicy, którzy zakupili model K2 Masner L5315 są zadowoleni z dokonanego wyboru i polecają sprzęt osobom posiadającym przynajmniej minimalne doświadczenie w detailingu. Produkt przeznaczony jest do wykonywania prac wykończeniowych i nabłyszczających.
Polerka samochodowa Castorama
4. Polerka MacAllister 1200 W
Dobrej jakości polerka samochodowa Castorama jest wykonana z trwałych materiałów. Przyda się ona nie tylko do wykonywania podstawowej korekty lakieru samochodowego, ale także do wygładzania powierzchni drewnianych na meblach czy innych płaskich przedmiotach. Urządzenie jest bardzo poręczne i ma dwa uchwyty, które umożliwiają wygodne trzymanie maszyny w dłoniach. Dzięki nim użytkownik może z łatwością wykonywać pracę oraz polerować nawet trudno dostępne elementy.
Polerka samochodowa MacAllister o mocy 1200 W jest przystosowana do napięcia wynoszącego 220-240 V i ma możliwość regulacji obrotów w zakresie od 1000 do 3300 rpm. Do polerki samochodowej można dokupić dodatkowe akcesoria w postaci padów oraz różnego rodzaju dysków montowanych na rzep. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i pozwala z łatwością zadbać o powłokę lakierniczą na pojeździe. Model ma przewód o długości 3 metrów.
Osoby, które zakupiły maszynę polerską MacAllister, zgodnie twierdzą, że jest to dobrej jakości urządzenie przeznaczone do wygładzania i korekty płaskich powierzchni. Sprzęt sprawdzi się podczas wykonywania wielu prac w przydomowym garażu.
Polerka samochodowa orbitalna
5. Polerka Orbitalna Samochodowa Silverline 110W, 240 mm
Orbitalna polerka samochodowa to dobrej jakości urządzenie, które spodoba się osobom początkującym mającym mało doświadczenia w wykonywaniu korekty lakieru. Maszyna mimośrodowa wykonuje płynne ruchy, które nie powodują szybkiego nagrzewania się powierzchni lakierniczej. Urządzenie przeznaczone jest do polerowania karoserii pojazdu oraz usuwania drobnych i płytkich rys powstałych na skutek lekkiego przetarcia lub zarysowania elementu.
Model ma praktyczne, dwuwarstwowe podkładki o średnicy 240 mm oraz prędkość obrotową wynoszącą 3100 rpm bez obciążenia. Moc polerki samochodowej wynosi 110 W. Do zestawu oprócz maszyny polerskiej dołączone są elementy takie jak syntetyczna nakładka tekstylna oraz syntetyczna nakładka z wełny. Model ma certyfikat bezpieczeństwa ISO 9001.
Użytkownicy, którzy zakupili produkt Silverline zgodnie twierdzą, że jest to dobra i tania polerka samochodowa. Model sprawdzi się do wielu zadań, a co najważniejsze jest bardzo prosty w użyciu. Stosunek jakości do ceny w przypadku maszyny polerskiej Silverline jest optymalny.
Polerka samochodowa oscylacyjna
6. Polerka Akumulatorowa Ryobi R18B-0 25CM 18V
Maszyna polerska zasilana pojemnym akumulatorem 5.0 Ah pozwala na wykonywanie ciągłej pracy przez 120 minut i bardzo dobrze sprawdzi się do polerowania łodzi, przyczep, mebli wykonanych z drewna, podłóg oraz lakieru samochodowego. Maszyna wykonuje ruch oscylacyjny, który powoduje nagrzewanie się polerowanej powierzchni. Sprzęt umożliwia nałożenie różnego rozmiaru nakładek, które pozwalają usunąć nierówności i niedoskonałości z powierzchni.
Oscylacyjna polerka samochodowa ma prędkość obrotową wynoszącą 2500 rpm. Montowane tarcze mogą mieć średnicę do 254 mm. W zestawie znajdują się dodatkowe nakładki: Elastyczna oraz wygładzająca. Średnica oscylacji urządzenia wynosi 12,5 mm. Waga polerki samochodowej to 1,97 kg. Sprzęt jest dobrym rozwiązaniem dla osób poszukujących sprawdzonego urządzenia do nakładania wosku oraz politury.
Opinie o polerkach samochodowych oscylacyjnych są pozytywne wśród doświadczonych użytkowników. Model Ryobi R18B-0 25 CM 18 V sprawdzi się w każdym warsztacie oraz w przydomowym garażu.
Polerka samochodowa Makita
7. Polerka Samochodowa Makita 9237CB
Profesjonalistom polecamy polerkę Makita 9237CB o mocy 1200 W i prędkości obrotowej do 3200 obr./min. Narzędzie pozwala na wygładzenie powierzchni pokrytych lakierem, a także tych wykonanych z drewna, naturalnego kamienia i metalu. Sprzęt ma wymiary: 43,1 cm x 19,8 cm x 18,7 cm i waży 3,4 kg.
Ze względu na to, że obudowa polerki została wykonana z materiałów tłumiących hałas, narzędzie nie pracuje zbyt głośno. To model świetnie przystosowany do długotrwałej pracy, dlatego nie trzeba się obawiać o jego przegrzanie. Akcesoria, jakie dołączono do sprzętu to: wełniany kołpak polerski (mocowany na rzep), klucz imbusowy, talerz szlifierski i rurka centrująca.
Narzędzie nie jest podatne na uszkodzenia i na pewno nie zniszczy się w wyniku intensywnej eksploatacji. Polerka jest chwalona przez konsumentów za lekkość, poręczność oraz praktyczność. To sprzęt, który powinien znaleźć się w garażu osoby dbającej o swój samochód. Dzięki niemu można pozbyć się zarysowań na karoserii.
Polerka samochodowa Makita 9237CB ma 180 mm tarczę. Moc sprzętu wynosi 1200 W. Narzędzie waży 3,1 kg.
Zalety
Dobre zabezpieczenie mechanizmu wewnętrznego: Silnik i przekładnia są dobrze zabezpieczone przed pyłem szlifierskim. W efekcie jest mniejsze ryzyko, że na skutek intensywnego użytkowania dojdzie do uszkodzenia narzędzia.
Spore możliwości zastosowania: Polerka przyda się nie tylko do obróbki powierzchni lakierowanej, ale też drewna, naturalnego kamienia i metalu. Jest to uniwersalny model dla każdego.
Łatwa regulacja prędkości: Obsługiwanie sprzętu jest wygodne m.in. z tego powodu, że włącznik pozwalający na regulację prędkości obrotowej jest solidnie zrobiony i mamy do niego swobodny dostęp.
Wady
Głośność pracy: Sprzęt generuje stosunkowo duży hałas, szczególnie jeśli zdecydujemy się na ustawienie największej prędkości.
Drgania: W trakcie pracy odczuwalne są drgania urządzenia, które mogą powodować szybkie męczenie się dłoni.
Polerka samochodowa Einhell
8. Polerka Samochodowa Einhell Ce-Cb 18/254 Li
Entuzjastom urządzeń akumulatorowych polecamy polerkę samochodową Einhell Ce-Cb 18/254 Li. Sprzęt pracuje z akumulatorem Li-lon 18V i waży (bez akumulatora) 2,53 kg. Wśród użytkowników polerka samochodowa Einhell jest postrzegana jako sprzęt innowacyjny.
Jest on też jednym z 65 urządzeń produkowanej w tej linii, co oznacza, że przy zaopatrzeniu swojego warsztatu w kolejne z nich, akumulator może być używany w nich zamiennie. Sprzęt oferuje prędkość obrotową na poziomie 2500 obrotów na minutę. W kupowanym zestawie znajdują się tekstylna nakładka polerująca oraz syntetyczne futerko polerskie a także pad polerski o średnicy 254 mm, wykonany z materiałów, które nie spowodują, nawet przypadkowego uszkodzenia powłoki lakierniczej.
Praca urządzenia polega na wykonywaniu ruchu mimośrodowego, co zapewnia dobre efekty polerowania, a jednocześnie nie powoduje powstawania kręgów na powierzchni. Na wygodę obsługi tego modelu wpływa jego ergonomiczny uchwyt SoftGrip, a bezpieczeństwo zapewnia użytkownikowi przełącznik on/off, natomiast nad maszyną czuwa zabezpieczenie przed przeciążeniem.
Polerka samochodowa DeWalt
9. Polerka Samochodowa DeWalt DWP849X
Prezentujemy urządzenie DeWalt DWP849X, które jest zasilane sieciowo. Moc modelu wynosi 1250 W, a jego maksymalna prędkość obrotowa to 1350 obr./min. Narzędzie jest wygodne w użytkowaniu z uwagi na lekkość (waży 3 kg) oraz kompaktowe wymiary: długość – 48 cm i wysokość – 13,5 cm.
Do polerki można przymocować tarcze o średnicy 150 mm, 180 mm i 230 mm. Sprzęt jest bezpieczny w użytkowaniu, nie przegrzewa się. Model wyposażono ponadto w wymienne osłony, które zapobiegają zasysaniu wełny polerskiej przez mechanizm urządzenia i tym samym jego zablokowaniu.
Narzędzie jest wygodne w użytkowaniu, a do tego łatwe w obsłudze – tak twierdzą osoby, które zdecydowały się na jego zakup. Polerka pozwala na wygładzenie lakieru samochodowego tak, aby pięknie się błyszczał i niewidoczne były na nim niewielkie rysy. Sprzęt daje możliwość szybkiej zmiany prędkości pracy (przy pomocy dużego pokrętła). W zestawie jest boczna rękojeść, która pozwala na bardziej precyzyjne manewrowanie urządzeniem.
DeWalt DWP849X to polerka samochodowa o mocy równej 1250 W. Średnica tarczy wynosi 180 mm, a waga urządzenia jest równa 3 kg.
Zalety
Regulacja obrotów: Osoba korzystająca z polerki może w łatwy sposób ustawiać prędkość pracy. Służy do tego duży przełącznik regulacji obrotów umieszczony w widocznym i łatwo dostępnym miejscu.
Osłony ochronne: Model wyposażono w wymienne osłony ochronne, które zabezpieczają mechanizm przez zasysaniem wełny polerskiej. W rezultacie nie dochodzi do blokowania się narzędzia.
Wykonanie obudowy: W niektórych miejscach na obudowie zastosowano gumę, której zadaniem jest przede wszystkim ochrona polerowanych powierzchni przed uszkodzeniem. Dodatkowo guma ułatwia utrzymanie sprzętu w dłoniach.
Blokada wrzeciona: Polerka samochodowa ma blokadę wrzeciona, co oznacza, że można łatwo wymienić akcesoria polerskie i nie martwić się o to, że w trakcie tej czynności będziemy narażeni na niebezpieczeństwo.
Wygoda pracy: Wykonany przez użytkowników test polerek samochodowych wykazał, że sprzęt DeWalt DWP849X jest lekki i poręczny, więc korzystanie z niego okazuje się wygodne.
Wady
Długość przewodu zasilającego: Z uwagi na stosunkowo krótki kabel zasilający, czasami podczas pracy trzeba korzystać z przedłużacza.
Polerka samochodowa Bosch
10. Polerka Samochodowa Bosch GPO 14 CE
Polerka Bosch GPO 14 CE jest przeznaczona do profesjonalnego użytku. Maksymalna moc narzędzia wynosi 1400 W, a prędkość obrotowa – 3000 obr./min. Urządzenie jest zasilane sieciowo, ale kabel jest na tyle długi, że nie powinniśmy narzekać na ograniczoną swobodę ruchów. Przedstawiony model waży 2,5 kg.
Hałas generowany przez sprzęt w czasie pracy nie przekracza 91 dB. Biorąc pod uwagę to, że narzędzie ma 6-stopniową regulację prędkości obrotowej, sposób jego działania można bez przeszkód dopasować do swoich potrzeb. Polerka ma rękojeść w kształcie litery „D” oraz bezpieczny włącznik typu Tri-Control, który zapewnia większą kontrolę podczas włączania urządzenia.
Narzędzie oferowane przez markę Bosch działa niezawodnie. Posiadacze opisanego wyżej modelu przekonują, że praca z nim jest komfortowa i przede wszystkim bezpieczna. Urządzenie pozwala na wypolerowanie dużej powierzchni w krótkim czasie.
Bosch GPO 14 CE to polerka samochodowa o mocy równej 1400 W. Sprzęt waży 2,5 kg. Średnica talerza szlifierskiego wynosi 180 mm.
Zalety
6-stopniowa regulacja prędkości: Każdy ma możliwość dopasowania ustawień urządzenia do swoich potrzeb. Model ma 6-stopniową regulację prędkości obrotowej.
Komfort pracy: Bosch GPO 14 CE to jeden z najlżejszych modeli, jakie można znaleźć na rynku. Niska waga zapewnia komfort pracy i chroni przed zbyt szybki zmęczeniem. Ponadto polerka samochodowa ma rękojeść pokrytą materiałem Softgrip gwarantującym pewny chwyt.
Wady
Hałas: Osoby, które często korzystają z prezentowanego sprzętu przyznają, że generowany przez niego hałas jest uciążliwy i może powodować ból głowy.
Obudowa: Ze względu na to, że obudowa jest podatna na zarysowania, sprzęt stosunkowo szybko traci początkowy wygląd (pojawiają się na nim drobne uszkodzenia mechaniczne).
11. Polerka Samochodowa Mar-Pol M80498
Ripper M80493 to narzędzie, które można wykorzystać nie tylko do polerowania samochodu, ale i szlifowania drewna, tworzyw sztucznych oraz metalu. Sprzęt waży ok. 3 kg, dlatego nie ma ryzyka, że podczas pracy nasze ręce za szybko się zmęczą. To dobra i tania polerka samochodowa, której moc wynosi 2400 W, a maksymalna prędkość obrotowa – 3000 obr./min.
Urządzenie ma w zestawie 5 gąbek do polerowania, a także pastę umożliwiającą usunięcie z karoserii zarysowań i innych widocznych uszkodzeń. Polerka jest wyposażona w tarczę o średnicy 180 mm, w razie potrzeby można ją szybko wymienić na inną. Opisywany model ma miękką, dobrze wyprofilowaną rękojeść.
Jedną z zalet sprzętu jest to, że możemy go pewnie chwycić. To pozwala zachować precyzję podczas pracy. Konsumenci twierdzą też, że narzędzie jest wytrzymałe i przystosowane do użytku w trudnych warunkach. Co ważne, polerka pozwala na płynne regulowanie prędkości obrotowej.
Polerka samochodowa Ripper M80493 ma moc równą 2200 W. Urządzenie waży ok. 3 kg. Średnica tarczy jest równa 180 mm.
Zalety
Akcesoria: W zestawie otrzymujemy przydatne do pracy akcesoria. Komplet zawiera m.in. 2 wytrzymałe filce polerskie, a także szczotki węglowe. Praktycznym dodatkiem są gąbki o różnej twardości z gwintem M14.
Wysoka jakość wykonania: Do produkcji urządzenia wykorzystano dobrej jakości materiały, więc jest ono mniej podatne na wystąpienie ewentualnych awarii.
Płynna regulacja obrotów: Sprzęt ma regulowaną prędkość w zakresie od 600 do 3000 obrotów na minutę. Można łatwo dostosować ustawienia polerki do aktualnie wykonywanej pracy.
Przeznaczenie: Urządzenie jest przeznaczone nie tylko do polerowania lakierowanych powierzchni, ale można je też wykorzystać do szlifowania drewna, metalu, kamienia czy tworzyw sztucznych.
Wady
Rękojeść: Pewna grupa użytkowników uważa, że rękojeść jest nie najlepiej wyprofilowana i mała, co niekiedy okazuje się wadą, szczególnie dla osób mających duże dłonie.
Przewodnik zakupowy – jaką polerkę samochodową kupić?
Zakup odpowiedniej polerki samochodowej zastanawia wiele osób mających niewiele wspólnego z detailingiem. Lakier samochodowy po kilku latach jest wyblakły, ma widoczne zarysowania spowodowane eksploatacją pojazdu. Wiele osób nie wie, że drobne i płytkie zarysowania można usunąć za pomocą urządzenia, jakim jest maszyna polerska. Sprzęt można zakupić w każdym większym sklepie motoryzacyjnym, supermarkecie czy markecie budowlanym. Za pomocą sprzętu można dokonać korekty powłoki lakierniczej, która wymaga odświeżenia po latach użytkowania w różnych warunkach atmosferycznych. Odnowy lakieru można więc dokonać we własnym garażu, posiadając dobrej jakości polerkę samochodową oraz inne niezbędne akcesoria takie jak odpowiednio dobrane nakładki polerskie, oraz pasty. Poświęcając kilka godzin, można doprowadzić samochód do bardzo dobrego stanu i poprawić jego wygląd. Odświeżenie lakieru sprawi, że pojazd będzie zwracał uwagę innych osób i będzie można go o wiele łatwiej sprzedać. Większość komisów wykonuje drobne korekty lakieru, aby zachęcić klientów.
Jaką polerkę samochodową wybrać?
Dostępne są dwa rodzaje maszyn polerskich, które różnią się od siebie sposobem działania. W zależności od umiejętności oraz dostępnych funduszy można wybierać pomiędzy polerką obrotową a mimośrodową zwaną także orbitalną. W przypadku pierwszego rodzaju jest to model, który wybierają fachowcy posiadający odpowiednie umiejętności. Rotacyjna maszyna działa z dużą precyzją oraz pozwala na uzyskanie bardzo dobrego efektu. Możliwości ścierne takiego modelu są o wiele większe w porównaniu do mimośrodowego. Urządzenie rotacyjne jest odpowiednim wyborem dla osób poszukujących sprzętu do wykonania dokładnej i precyzyjnej korekty lakieru. Ludzie, którzy regularnie korzystają z maszyny obrotowej wiedzą, że należy uważać na nagrzewającą się powłokę lakierniczą, którą można przypalić i poważnie uszkodzić.
Amatorzy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z detailingiem powinni zdecydować się na wybór modelu orbitalnego. Urządzenia mimośrodowe poruszają się w inny sposób niż modele rotacyjne. Nie powodują także nagrzewania powłoki lakierniczej, co jest bardzo ważne szczególnie dla osób początkujących. Model mimośrodowy jest jednak znacznie łagodniejszy dla lakieru i może nie poradzić sobie z dużym zmatowieniem oraz głębokimi rysami. Osoby, które nie mają dużego doświadczenia, powinny jednak zdecydować się na wybór modelu orbitalnego, zanim zajmą się korektą lakieru urządzeniem rotacyjnym. Optymalny efekt przy użyciu polerki mimośrodowej można uzyskać odpowiednio dobierając pady oraz pastę polerską wysokiej jakości.
Jaką polerkę samochodową wybrać?
Decydując się na zakup odpowiedniej maszyny do wykonywania korekty lakieru, warto dowiedzieć się, na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiedni model. Najlepsza polerka samochodowa musi mieć przede wszystkim regulację obrotów. Wysokiej jakości urządzenie ma regulację w zakresie od 0 do 3300 obrotów na minutę. Możliwość ustawienia optymalnych obrotów jest bardzo ważna, ponieważ w zależności od wykonywanych prac należy wykorzystywać wolniejsze lub szybsze rpm. Oprócz tego warto także zwrócić uwagę na możliwość zaprogramowania stałej prędkości obrotowej, która utrzyma się nawet w momencie, gdy użytkownik mocniej przyciśnie urządzenie do powierzchni lakierniczej. Innym ważnym parametrem jest waga maszyny polerskiej. Wielogodzinne trzymanie sprzętu w rękach może okazać się bardzo uciążliwe i męczące, dlatego też należy wybrać model zrobiony z solidnych materiałów, który mimo wszystko nie będzie ciężki. Wybierając dobrą maszynę do polerowania, warto także zwrócić uwagę na dostępność padów oraz ich dopasowanie do danego modelu.
Jakie akcesoria do maszyny polerskiej wybrać?
Oprócz odpowiedniej maszyny polerskiej ważne jest także to, aby wybrać odpowiednie akcesoria przeznaczone do wykonania całego procesu i korekty lakieru. Na rynku jest sporo różnych rozwiązań w postaci padów o różnej twardości, wykonanych z różnych materiałów. Dobrym rozwiązaniem jest wybór odpowiedniej nakładki zgodnie z potrzebą. Do twardego lakieru można wybrać produkt z futrem, który charakteryzuje się wysokimi właściwościami ściernymi. W przypadku miękkiego lakieru warto kupić pady piankowe miękkie lub średnie. Równie bezpieczne dla powłoki są nakładki polerskie wykonane z mikrofibry, które dobrze radzą sobie z usuwaniem rys i niedoskonałości. Oprócz odpowiednich padów należy dobrze wybrać wysokiej jakości pastę polerską. Najlepiej kupić produkt przeznaczony do wstępnej korekty lakieru, a następnie do wygładzania powierzchni i nabłyszczania.
Polerki samochodowe w dobrych cenach
Większość amatorskich urządzeń przeznaczonych do polerowania powłok lakierniczych to wydatek od 150 do 250 zł. Sprzęt zakupiony w tym zakresie cenowym poradzi sobie z drobnymi korektami lakieru oraz usunie drobne ryski i matową powłokę powstałą na samochodzie po latach użytkowania w różnych warunkach. Wielu producentów sprzedających produkty dla amatorskiego użytku domowego dodaje do maszyn cały zestaw przeznaczony do detailingu. Oznacza to, że w cenie do 250 zł można zakupić wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne do wykonania zabiegu. Wysokiej jakości sprzęt przeznaczony do użytku półprofesjonalnego i profesjonalnego to wydatek od 500 do 1500 zł za samą maszynę. Do tego należy doliczyć koszty akcesoriów takich jak pady oraz pasty, wtedy koszty wzrastają nawet do 2000 zł.
FAQ
P1: Jaka polerka samochodowa dla amatora?
Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z polerowaniem i renowacją lakieru, powinny zdecydować się na wybór mimośrodowej polerki samochodowej, która jest o wiele bezpieczniejsza i łatwiejsza w użyciu w porównaniu do modelu obrotowego. Urządzenia wytwarzające dużo ciepła są na tyle niebezpieczne w rękach amatora, że z łatwością może dojść do przypalenia powierzchni lakierniczej. Modele mimośrodowe działają znacznie mniej agresywnie i nieco wolniej niż rotacyjne. Osoba posługująca się polerką orbitalną nie musi obawiać się o przypalenie lakieru oraz o pozostawienie hologramów. W przypadku amatorów o wiele lepszym i bezpieczniejszym wyborem będzie zakup modelu mimośrodowego, który dodatkowo jest prosty w obsłudze.
P2: Ile obrotów ma polerka samochodowa?
Dobrej jakości polerka samochodowa musi mieć możliwość regulacji obrotów. Bez tej funkcji można bardzo szybko spowodować uszkodzenia lakieru, które mogą okazać się niemożliwe do usunięcia. Dostępne są urządzenia o różnej mocy oraz wadze. Wszystkie parametry bezpośrednio wpływają na efekt wykonanej pracy, dlatego też warto sprawdzić informację o danym sprzęcie jeszcze przed zakupem. Większość wysokiej jakości modeli ma możliwość regulacji obrotów w zakresie od 0 do 3300 rpm. Dostępne są także urządzenia, które mają zakres od 500 do 3200 obrotów na minutę. W drogich modelach użytkownik może spodziewać się dodatkowej funkcji takiej jak elektroniczna kontrola prędkości, która jest bardzo dobrym rozwiązaniem szczególnie dla osób początkujących.
P3: Co warto wiedzieć o polerce samochodowej?
Polerka samochodowa to urządzenie przeznaczone do mechanicznej korekty lakieru. Sprzęt przeznaczony do odnowy powłoki lakierniczej jest prosty w użyciu, jednak należy robić to z dużą dokładnością. Polerując lakier bardzo łatwo doprowadzić do uszkodzenia warstwy wierzchniej, zmiany koloru lub pokazania się podkładu. Oprócz wyboru odpowiedniej nakładki i pasty polerskiej należy także odpowiednio używać maszyny. W trakcie polerowania lakieru bardzo ważne jest, aby robić to delikatnie. Nie należy dociskać urządzenia do lakieru, ponieważ może to skutkować przegrzaniem i uszkodzeniem powierzchni. Innym problemem pojawiającym się po niewłaściwym użyciu polerki jest za głębokie usunięcie lakieru. Decydując się na zakup odpowiedniej maszyny, warto wybrać produkt rotacyjny z ręczną regulacją obrotów.
P4: Jakiej pasty użyć do polerki samochodowej?
Decydując się na własnoręczne wykonanie korekty lakieru, warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości preparaty do polerowania. Oprócz odpowiedniego dobrania padów o optymalnej ostrości konieczne jest także właściwe dobranie pasty polerskiej. Na rynku znajdziemy produkty amatorskie zwane pastami lekko ściernymi, które nie są przystosowane do pracy z maszyną rotacyjną. Aby bezpiecznie i profesjonalnie wykonać zabieg korekty lakieru warto wybrać produkt wysokiej jakości, który pozwoli na uzyskanie upragnionego efektu. W sklepach motoryzacyjnych dostępne są pasty do korekty lakieru oraz do wygładzania powierzchni i nabłyszczania. Można także zdecydować się na produkt pośredni, który będzie dobrym wyborem dla osoby po raz pierwszy pracującej z mechaniczną polerką samochodową.
P5: Jak używać polerki samochodowe?
Prawidłowe używanie polerki samochodowej nie jest trudne, jednak wymaga wprawy. Szczególnym wyzwaniem są wszelkiego rodzaju załamania karoserii oraz miejsca trudnodostępne, które trzeba wypolerować ręcznie. Dobrej jakości modele mogą utrzymać obroty mimo wywieranego nacisku. Do korekcji lakieru należy wybrać odpowiednie pady, czyli nakładki polerskie, które są dostępne o różnych twardościach. Po dopasowaniu odpowiedniej końcówki należy nanieść na pad optymalną ilość wysokiej jakości pasty polerskiej. Przed przystąpieniem do zabiegu koniecznie trzeba dokładnie umyć samochód, a następnie oczyścić powłokę za pomocą glinki w postaci plastycznej masy. Dopiero po prawidłowym przygotowaniu można przystąpić do polerowania powierzchni. Ważne jest jednak to, aby wykonywać zabieg element po elemencie i nie dopuścić do przegrzania lakieru.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ