Ostatnio aktualizowane: 13.04.21

 

Polerka samochodowa – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Dobra polerka samochodowa umożliwia wykonanie dokładnej korekty lakieru oraz przygotowania powłoki pod nałożenie ceramiki, która dodatkowo zabezpiecza samochód przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Decydując się na zakup odpowiedniego urządzenia, warto dowiedzieć się jakie sprzęty są najbardziej polecane. Jednym z nich jest MSW Dual Action 800 W 6161. Polerka samochodowa przeznaczona jest nie tylko do polerowania, ale także do woskowania. Dwufunkcyjny model ma możliwość ustawienia opcji rotacji oraz oscylacji. Produkt ma 6-stopniowy regulator prędkości oraz ergonomiczny uchwyt. Innym polecanym modelem jest Milwaukee M18 FAP180-0X. Urządzenie zasilane wydajnym akumulatorem ma 8-stopniową regulację prędkości oraz wydajny silnik odporny na pracę w trudnych warunkach.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

6 najlepszych polerek samochodowych. Opinie w 2021 roku 

 

Maszyna polerska pozwala w jedno popołudnie całkowicie odnowić powłokę lakierniczą znajdującą się na samochodzie. Błyszczący i jednolity lakier sprawia, że auto bardzo ładnie się prezentuje i zyskuje na wartości w oczach przyszłego kupującego. Wybór dobrego urządzenia pozwoli na wykonanie korekty lakieru oraz sprawi, że pojazd będzie wyglądał jak po naniesieniu nowej warstwy powłoki lakierniczej. Aby kupić wysokiej jakości sprzęt, warto sprawdzić ranking polerek samochodowych, w którym znajdują się maszyny mające pozytywne opinie wśród użytkowników. 

 

Polerka samochodowa dla amatora

 

1. Polerka MSW Dual Action 800W 6161

 

Polerka samochodowa dla amatora jest wyposażona w 6-stopniową regulację prędkości w zakresie od 100 do 4000 obrotów na minutę i ma opcję spowalniającą obroty, która przyda się osobom początkującym. Sprzęt ma wszystkie niezbędne funkcje takie jak rotacja oraz oscylacja, a także mechanizm spowalniający obroty. Jest także wyposażone w ergonomiczny uchwyt, który pozwala na wygodną pracę. Sprzęt ma przewód zasilający o praktycznej długości 2,4 metra. 

Model przeznaczony jest do polerowania różnych powierzchni w zależności od zamontowanego padu, a zaprojektowano go w taki sposób, aby umożliwić zamocowanie różnych dysków o średnicy do 125 mm. Polerka samochodowa ma moc 800 W oraz regulowaną prędkość obrotową w zakresie od 1000 do 4000 rpm. Urządzenie generuje ciśnienie akustyczne wynoszące 84 dB, a także poziom mocy akustycznej 95 dB. 

Test polerek samochodowych wykazuje, że wiele osób początkujących chętnie sięga po model MSW Dual Action 800 W 6161. Urządzenie jest proste i intuicyjne w obsłudze, a co najważniejsze pozwala na wygodną regulację wszystkich dostępnych funkcji. 

 

 

 

 

Polerka samochodowa akumulatorowa

 

2. Polerka Akumulatorowa Milwaukee M18 FAP180-0X 

 

Urządzenie zasilane akumulatorem wyposażono w 8-stopniową regulację obrotów oraz możliwość ustawienia opcji wolnego startu, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Model zapewnia dodatkową ochronę dla użytkownika w postaci filtra przeciwpyłowego. Akumulatorowa polerka samochodowa ma wygodny uchwyt AVS, który ułatwia trzymanie polerki w dłoni. a dodatkowo jest ona wyposażona w funkcję blokady włącznika, aby użytkownik mógł wygodnie posługiwać się narzędziem. 

Maszyna polerska z serii Fuel to sprzęt wyposażony w wysokiej jakości silnik bezszczotkowy, który jest odporny na szkodliwe warunki oraz przeciążenie. Urządzenie ma regulację obrotów w zakresie od 360 do 2200 rpm, co pozwala na wygodne dopasowanie intensywności zakresu pracy. Silnik zabezpieczono przed przeciążeniem, dzięki czemu nie ma ryzyka spalenia jednostki. Maszyna polerska ma średnicę tarczy do 180 mm, waga urządzenia wynosi 1,5 kg bez akumulatora.

Profesjonaliści potwierdzają, że jest to dobra polerka samochodowa wykonana z wysokiej jakości materiałów. Urządzenie sprawdzi się w rękach profesjonalisty, który potrzebuje do pracy sprzętu godnego polecenia. 

 

 

 

 

Polerka samochodowa K2

 

3. Polerka elektryczna K2 Masner L5315 1200W + Mikrofibra 

 

Maszyna polerska K2 Masner L5315 wyposażona w funkcję powolnego startu, umożliwia powolne i dokładne rozprowadzenie preparatu na czyszczonej powierzchni. Dzięki temu użytkownik może uniknąć nieprzyjemnego rozbryzgiwania się preparatów wokół stanowiska pracy. Urządzenie ma opcję pozwalającą na dostosowanie regulacji obrotów, a także umożliwia zmniejszenie uciążliwych wibracji, które są niekomfortowe dla użytkownika i powodują szybsze zmęczenie. 

Polerka samochodowa K2 ma wszystkie niezbędne funkcje pozwalające na wykonanie dokładnej i precyzyjnej korekty lakieru. Model zasilany energią elektryczną ma kabel o długości 200 cm i ma możliwość płynnej regulacji obrotów w zakresie od 600 do 3000 rpm, dzięki czemu każdy użytkownik może dopasować intensywność pracy do swoich potrzeb. Maszyna polerska ma optymalną średnicę tarczy wynoszącą 180 mm oraz standardowy gwint M14, który umożliwia łatwy zakup nowych padów. 

Użytkownicy, którzy zakupili model K2 Masner L5315 są zadowoleni z dokonanego wyboru i polecają sprzęt osobom posiadającym przynajmniej minimalne doświadczenie w detailingu. Produkt przeznaczony jest do wykonywania prac wykończeniowych i nabłyszczających. 

 

 

 

 

Polerka samochodowa Castorama

 

4. Polerka MacAllister 1200 W

 

Dobrej jakości polerka samochodowa Castorama jest wykonana z trwałych materiałów. Przyda się ona nie tylko do wykonywania podstawowej korekty lakieru samochodowego, ale także do wygładzania powierzchni drewnianych na meblach czy innych płaskich przedmiotach. Urządzenie jest bardzo poręczne i ma dwa uchwyty, które umożliwiają wygodne trzymanie maszyny w dłoniach. Dzięki nim użytkownik może z łatwością wykonywać pracę oraz polerować nawet trudno dostępne elementy. 

Polerka samochodowa MacAllister o mocy 1200 W jest przystosowana do napięcia wynoszącego 220-240 V i ma możliwość regulacji obrotów w zakresie od 1000 do 3300 rpm. Do polerki samochodowej można dokupić dodatkowe akcesoria w postaci padów oraz różnego rodzaju dysków montowanych na rzep. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze i pozwala z łatwością zadbać o powłokę lakierniczą na pojeździe. Model ma przewód o długości 3 metrów. 

Osoby, które zakupiły maszynę polerską MacAllister, zgodnie twierdzą, że jest to dobrej jakości urządzenie przeznaczone do wygładzania i korekty płaskich powierzchni. Sprzęt sprawdzi się podczas wykonywania wielu prac w przydomowym garażu. 

 

 

 

 

Polerka samochodowa orbitalna

 

5. Polerka Orbitalna Samochodowa Silverline 110W, 240 mm

 

Orbitalna polerka samochodowa to dobrej jakości urządzenie, które spodoba się osobom początkującym mającym mało doświadczenia w wykonywaniu korekty lakieru. Maszyna mimośrodowa wykonuje płynne ruchy, które nie powodują szybkiego nagrzewania się powierzchni lakierniczej. Urządzenie przeznaczone jest do polerowania karoserii pojazdu oraz usuwania drobnych i płytkich rys powstałych na skutek lekkiego przetarcia lub zarysowania elementu. 

Model ma praktyczne, dwuwarstwowe podkładki o średnicy 240 mm oraz prędkość obrotową wynoszącą 3100 rpm bez obciążenia. Moc polerki samochodowej wynosi 110 W. Do zestawu oprócz maszyny polerskiej dołączone są elementy takie jak syntetyczna nakładka tekstylna oraz syntetyczna nakładka z wełny. Model ma certyfikat bezpieczeństwa ISO 9001. 

Użytkownicy, którzy zakupili produkt Silverline zgodnie twierdzą, że jest to dobra i tania polerka samochodowa. Model sprawdzi się do wielu zadań, a co najważniejsze jest bardzo prosty w użyciu. Stosunek jakości do ceny w przypadku maszyny polerskiej Silverline jest optymalny. 

 

 

 

 

Polerka samochodowa oscylacyjna

 

6. Polerka Akumulatorowa Ryobi R18B-0 25CM 18V 

 

Maszyna polerska zasilana pojemnym akumulatorem 5.0 Ah pozwala na wykonywanie ciągłej pracy przez 120 minut i bardzo dobrze sprawdzi się do polerowania łodzi, przyczep, mebli wykonanych z drewna, podłóg oraz lakieru samochodowego. Maszyna wykonuje ruch oscylacyjny, który powoduje nagrzewanie się polerowanej powierzchni. Sprzęt umożliwia nałożenie różnego rozmiaru nakładek, które pozwalają usunąć nierówności i niedoskonałości z powierzchni. 

Oscylacyjna polerka samochodowa ma prędkość obrotową wynoszącą 2500 rpm. Montowane tarcze mogą mieć średnicę do 254 mm. W zestawie znajdują się dodatkowe nakładki: Elastyczna oraz wygładzająca. Średnica oscylacji urządzenia wynosi 12,5 mm. Waga polerki samochodowej to 1,97 kg. Sprzęt jest dobrym rozwiązaniem dla osób poszukujących sprawdzonego urządzenia do nakładania wosku oraz politury. 

Opinie o polerkach samochodowych oscylacyjnych są pozytywne wśród doświadczonych użytkowników. Model Ryobi R18B-0 25 CM 18 V sprawdzi się w każdym warsztacie oraz w przydomowym garażu. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką polerkę samochodową kupić? 

 

Zakup odpowiedniej polerki samochodowej zastanawia wiele osób mających niewiele wspólnego z detailingiem. Lakier samochodowy po kilku latach jest wyblakły, ma widoczne zarysowania spowodowane eksploatacją pojazdu. Wiele osób nie wie, że drobne i płytkie zarysowania można usunąć za pomocą urządzenia, jakim jest maszyna polerska. Sprzęt można zakupić w każdym większym sklepie motoryzacyjnym, supermarkecie czy markecie budowlanym. Za pomocą sprzętu można dokonać korekty powłoki lakierniczej, która wymaga odświeżenia po latach użytkowania w różnych warunkach atmosferycznych. Odnowy lakieru można więc dokonać we własnym garażu, posiadając dobrej jakości polerkę samochodową oraz inne niezbędne akcesoria takie jak odpowiednio dobrane nakładki polerskie, oraz pasty. Poświęcając kilka godzin, można doprowadzić samochód do bardzo dobrego stanu i poprawić jego wygląd. Odświeżenie lakieru sprawi, że pojazd będzie zwracał uwagę innych osób i będzie można go o wiele łatwiej sprzedać. Większość komisów wykonuje drobne korekty lakieru, aby zachęcić klientów. 

Jaką polerkę samochodową wybrać? 

Dostępne są dwa rodzaje maszyn polerskich, które różnią się od siebie sposobem działania. W zależności od umiejętności oraz dostępnych funduszy można wybierać pomiędzy polerką obrotową a mimośrodową zwaną także orbitalną. W przypadku pierwszego rodzaju jest to model, który wybierają fachowcy posiadający odpowiednie umiejętności. Rotacyjna maszyna działa z dużą precyzją oraz pozwala na uzyskanie bardzo dobrego efektu. Możliwości ścierne takiego modelu są o wiele większe w porównaniu do mimośrodowego. Urządzenie rotacyjne jest odpowiednim wyborem dla osób poszukujących sprzętu do wykonania dokładnej i precyzyjnej korekty lakieru. Ludzie, którzy regularnie korzystają z maszyny obrotowej wiedzą, że należy uważać na nagrzewającą się powłokę lakierniczą, którą można przypalić i poważnie uszkodzić. 

Amatorzy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z detailingiem powinni zdecydować się na wybór modelu orbitalnego. Urządzenia mimośrodowe poruszają się w inny sposób niż modele rotacyjne. Nie powodują także nagrzewania powłoki lakierniczej, co jest bardzo ważne szczególnie dla osób początkujących. Model mimośrodowy jest jednak znacznie łagodniejszy dla lakieru i może nie poradzić sobie z dużym zmatowieniem oraz głębokimi rysami. Osoby, które nie mają dużego doświadczenia, powinny jednak zdecydować się na wybór modelu orbitalnego, zanim zajmą się korektą lakieru urządzeniem rotacyjnym. Optymalny efekt przy użyciu polerki mimośrodowej można uzyskać odpowiednio dobierając pady oraz pastę polerską wysokiej jakości. 

 

Jaką polerkę samochodową wybrać? 

Decydując się na zakup odpowiedniej maszyny do wykonywania korekty lakieru, warto dowiedzieć się, na jakie parametry trzeba zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiedni model. Najlepsza polerka samochodowa musi mieć przede wszystkim regulację obrotów. Wysokiej jakości urządzenie ma regulację w zakresie od 0 do 3300 obrotów na minutę. Możliwość ustawienia optymalnych obrotów jest bardzo ważna, ponieważ w zależności od wykonywanych prac należy wykorzystywać wolniejsze lub szybsze rpm. Oprócz tego warto także zwrócić uwagę na możliwość zaprogramowania stałej prędkości obrotowej, która utrzyma się nawet w momencie, gdy użytkownik mocniej przyciśnie urządzenie do powierzchni lakierniczej. Innym ważnym parametrem jest waga maszyny polerskiej. Wielogodzinne trzymanie sprzętu w rękach może okazać się bardzo uciążliwe i męczące, dlatego też należy wybrać model zrobiony z solidnych materiałów, który mimo wszystko nie będzie ciężki. Wybierając dobrą maszynę do polerowania, warto także zwrócić uwagę na dostępność padów oraz ich dopasowanie do danego modelu. 

 

Jakie akcesoria do maszyny polerskiej wybrać? 

Oprócz odpowiedniej maszyny polerskiej ważne jest także to, aby wybrać odpowiednie akcesoria przeznaczone do wykonania całego procesu i korekty lakieru. Na rynku jest sporo różnych rozwiązań w postaci padów o różnej twardości, wykonanych z różnych materiałów. Dobrym rozwiązaniem jest wybór odpowiedniej nakładki zgodnie z potrzebą. Do twardego lakieru można wybrać produkt z futrem, który charakteryzuje się wysokimi właściwościami ściernymi. W przypadku miękkiego lakieru warto kupić pady piankowe miękkie lub średnie. Równie bezpieczne dla powłoki są nakładki polerskie wykonane z mikrofibry, które dobrze radzą sobie z usuwaniem rys i niedoskonałości. Oprócz odpowiednich padów należy dobrze wybrać wysokiej jakości pastę polerską. Najlepiej kupić produkt przeznaczony do wstępnej korekty lakieru, a następnie do wygładzania powierzchni i nabłyszczania. 

Polerki samochodowe w dobrych cenach 

Większość amatorskich urządzeń przeznaczonych do polerowania powłok lakierniczych to wydatek od 150 do 250 zł. Sprzęt zakupiony w tym zakresie cenowym poradzi sobie z drobnymi korektami lakieru oraz usunie drobne ryski i matową powłokę powstałą na samochodzie po latach użytkowania w różnych warunkach. Wielu producentów sprzedających produkty dla amatorskiego użytku domowego dodaje do maszyn cały zestaw przeznaczony do detailingu. Oznacza to, że w cenie do 250 zł można zakupić wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne do wykonania zabiegu. Wysokiej jakości sprzęt przeznaczony do użytku półprofesjonalnego i profesjonalnego to wydatek od 500 do 1500 zł za samą maszynę. Do tego należy doliczyć koszty akcesoriów takich jak pady oraz pasty, wtedy koszty wzrastają nawet do 2000 zł. 

 

 

FAQ

 

P1: Jaka polerka samochodowa dla amatora?

Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z polerowaniem i renowacją lakieru, powinny zdecydować się na wybór mimośrodowej polerki samochodowej, która jest o wiele bezpieczniejsza i łatwiejsza w użyciu w porównaniu do modelu obrotowego. Urządzenia wytwarzające dużo ciepła są na tyle niebezpieczne w rękach amatora, że z łatwością może dojść do przypalenia powierzchni lakierniczej. Modele mimośrodowe działają znacznie mniej agresywnie i nieco wolniej niż rotacyjne. Osoba posługująca się polerką orbitalną nie musi obawiać się o przypalenie lakieru oraz o pozostawienie hologramów. W przypadku amatorów o wiele lepszym i bezpieczniejszym wyborem będzie zakup modelu mimośrodowego, który  dodatkowo jest prosty w obsłudze. 

 

P2: Ile obrotów ma polerka samochodowa?

Dobrej jakości polerka samochodowa musi mieć możliwość regulacji obrotów. Bez tej funkcji można bardzo szybko spowodować uszkodzenia lakieru, które mogą okazać się niemożliwe do usunięcia. Dostępne są urządzenia o różnej mocy oraz wadze. Wszystkie parametry bezpośrednio wpływają na efekt wykonanej pracy, dlatego też warto sprawdzić informację o danym sprzęcie jeszcze przed zakupem. Większość wysokiej jakości modeli ma możliwość regulacji obrotów w zakresie od 0 do 3300 rpm. Dostępne są także urządzenia, które mają zakres od 500 do 3200 obrotów na minutę. W drogich modelach użytkownik może spodziewać się dodatkowej funkcji takiej jak elektroniczna kontrola prędkości, która jest bardzo dobrym rozwiązaniem szczególnie dla osób początkujących. 

P3: Co warto wiedzieć o polerce samochodowej?

Polerka samochodowa to urządzenie przeznaczone do mechanicznej korekty lakieru. Sprzęt przeznaczony do odnowy powłoki lakierniczej jest prosty w użyciu, jednak należy robić to z dużą dokładnością. Polerując lakier bardzo łatwo doprowadzić do uszkodzenia warstwy wierzchniej, zmiany koloru lub pokazania się podkładu. Oprócz wyboru odpowiedniej nakładki i pasty polerskiej należy także odpowiednio używać maszyny. W trakcie polerowania lakieru bardzo ważne jest, aby robić to delikatnie. Nie należy dociskać urządzenia do lakieru, ponieważ może to skutkować przegrzaniem i uszkodzeniem powierzchni. Innym problemem pojawiającym się po niewłaściwym użyciu polerki jest za głębokie usunięcie lakieru. Decydując się na zakup odpowiedniej maszyny, warto wybrać produkt rotacyjny z ręczną regulacją obrotów. 

 

P4: Jakiej pasty użyć do polerki samochodowej? 

Decydując się na własnoręczne wykonanie korekty lakieru, warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości preparaty do polerowania. Oprócz odpowiedniego dobrania padów o optymalnej ostrości konieczne jest także właściwe dobranie pasty polerskiej. Na rynku znajdziemy produkty amatorskie zwane pastami lekko ściernymi, które nie są przystosowane do pracy z maszyną rotacyjną. Aby bezpiecznie i profesjonalnie wykonać zabieg korekty lakieru warto wybrać produkt wysokiej jakości, który pozwoli na uzyskanie upragnionego efektu. W sklepach motoryzacyjnych dostępne są pasty do korekty lakieru oraz do wygładzania powierzchni i nabłyszczania. Można także zdecydować się na produkt pośredni, który będzie dobrym wyborem dla osoby po raz pierwszy pracującej z mechaniczną polerką samochodową. 

 

P5: Jak używać polerki samochodowe? 

Prawidłowe używanie polerki samochodowej nie jest trudne, jednak wymaga wprawy. Szczególnym wyzwaniem są wszelkiego rodzaju załamania karoserii oraz miejsca trudnodostępne, które trzeba wypolerować ręcznie. Dobrej jakości modele mogą utrzymać obroty mimo wywieranego nacisku. Do korekcji lakieru należy wybrać odpowiednie pady, czyli nakładki polerskie, które są dostępne o różnych twardościach. Po dopasowaniu odpowiedniej końcówki należy nanieść na pad optymalną ilość wysokiej jakości pasty polerskiej. Przed przystąpieniem do zabiegu koniecznie trzeba dokładnie umyć samochód, a następnie oczyścić powłokę za pomocą glinki w postaci plastycznej masy. Dopiero po prawidłowym przygotowaniu można przystąpić do polerowania powierzchni. Ważne jest jednak to, aby wykonywać zabieg element po elemencie i nie dopuścić do przegrzania lakieru.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments