contact

Ranking 10 najlepszych kompresorów samochodowych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 28.05.23

 

Kompresor samochodowy – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Trafiłeś na tę stronę prawdopodobnie dlatego, że interesują Cię kompresory samochodowe. Jeśli chcesz kupić dobrej jakości urządzenie, przygotowane przez nas zestawienie Ci to ułatwi. Ranking powstał po przeanalizowaniu wielu recenzji i sprawdzeniu popularności danych modeli. Najlepsze opinie o kompresorze samochodowym zebrał Black&Decker 12 / 230V BDCINF18N. To sprzęt uniwersalny, bo ma on zasilacz dostosowany do zwykłej sieci elektrycznej, ale można go też podłączyć do gniazda zapalniczki samochodowej. Produkt jest sprzedawany w komplecie z przydatnymi akcesoriami. Stanley AIR KIT STN595 to kompresor samochodowy, nad którego zakupem również warto się zastanowić. Jego obudowa przypomina walizkę, więc przenoszenie urządzenia jest wygodne.

10 najlepszych kompresorów samochodowych. Opinie w 2023 roku 

 

Aby wiedzieć, jakie urządzenie kupić, przeczytaj ranking kompresorów samochodowych i poznaj nasze propozycje. Zestawienie stworzone zostało na podstawie zamieszczonych w Internecie recenzji, co zwiększa szansę, że ujęte w nim sprzęty spełnią Twoje oczekiwania. Według klientów sa to najlepsze kompresory samochodowe obecnie dostepne na rynku.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Kompresor samochodowy ma podświetlany wyświetlacz, więc można swobodnie z niego korzystać także w sytuacjach awaryjnych, kiedy nie mamy dostępu do oświetlenia. Obudowa jest zrobiona z wytrzymałych, a przy tym lekkich materiałów.

Wady

Niektóre osoby twierdzą, że instrukcja nie jest czytelna, a w związku z tym na początku obsługa urządzenia może sprawiać trudności. Niektóre ustawienia wybiera się metodą prób i błędów.

Podsumowanie

Urządzenie jest sprzedawane w komplecie z wieloma akcesoriami, co przyczynia się do jego popularności. Wraz z kompresorem samochodowym otrzymujemy zasilacz 230 V, a także przewód 12 V. Dodatkowo opakowanie zawiera akcesoria niezbędne do pompowania sprzętu sportowego.

Drugi wybór

Zalety

Model jest lekki, a jego przenoszenie jest wygodne. Ma to związek z konstrukcją kompresora, która wyglądem przypomina walizkę. Sprzęt ma solidny, odpowiednio duży uchwyt. W komplecie znajduje się wytrzymały, 3 m gumowy wąż.

Wady

W pojedynczych opiniach można przeczytać, że urządzenie generuje zbyt duży hałas w trakcie pracy, co jest uciążliwe szczególnie na początku jego użytkowania.

Podsumowanie

Choć nie jest to produkt bez wad, warto zastanowić się nad jego zakupem. Osoby, które miały okazję przetestować kompresor, są zadowolone z efektywności jego działania. Urządzenie ma w zestawie 4 końcówki do pompowania. Komplet zawiera też pistolet z manometrem.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt jest uniwersalny i można go używać w wielu miejscach. Istnieje możliwość podłączenia kompresora do zwykłego gniazdka albo gniazda zapalniczki samochodowej. Kupujący otrzymuje 4 dodatkowe końcówki.

Wady

Tworzywo, z którego wykonano obudowę, nie jest najlepszej jakości. Po pewnym czasie użytkowania na powierzchni urządzenia mogą pojawić się ślady uszkodzeń mechanicznych. Nie powinny one wpływać na efektywność jego działania.

Podsumowanie

Większość użytkowników poleca ten sprzęt innym kierowcom. Kompresor jest bardzo lekki i zajmuje mało miejsca w samochodzie. Przewód zasilający 12 V ma aż 3 m długości, co gwarantuje wygodę użytkowania. Wydajność modelu wynosi 20 l/min.

 

Kompresor samochodowy 12V

 

1. Kompresor Samochodowy Black&Decker 12 / 230V BDCINF18N

 

Kompresor samochodowy 230v 12v, kóry nasz ranking umieszcza na przodzie listy to Black&Decker 12 / 230V BDCINF18N. To urządzenie z kablem o długości 0,5 m w przypadku zasilania 230 V i 3,1 m przy zasilaniu 12 V. Maksymalne ciśnienie napełnienia wynosi 11 bar. Jednostkę w jakiej odczytujemy wyniki można zmieniać, do wyboru mamy następujące: bar, kPa i psi. Skalowanie odbywa się za pomocą sprawnie działającego przycisku.

Kompresor samochodowy pod zapalniczkę może być wykorzystywany do różnych celów m.in. pompowania kół samochodowych, jednak można go użyć także, jeśli chcemy przygotować materac dla gości lub napompować koła w rowerze albo piłkę. Na obudowie znajduje się podświetlany wyświetlacz, więc korzystanie ze sprzętu okazuje się wygodne nawet przy złych warunkach oświetleniowych.

Właściciele samochodów decydujący się na zakup prezentowanego sprzętu, przyznają, że do podjęcia ostatecznej decyzji zachęca wysoka jakość wykonania kompresora, a także dostępne w zestawie akcesoria. Kupujący otrzymuje m.in. wąż do pompowania opon i przewód do podłączenia zasilania do gniazda zapalniczki samochodowej.

 

 

 

 

Kompresor samochodowy 230V

 

2. Kompresor Bezolejowy Stanley AIR KIT STN595

 

Warto, abyś poznał kompresor samochodowy 230 V Stanley AIR KIT STN595. Poza urządzeniem w zestawie znajduje się pistolet z manometrem, który można wykorzystać nie tylko do pompowania, ale też przedmuchiwania, a inaczej mówiąc czyszczenia danej powierzchni. Kupujący otrzymuje też gumowego węża o długości 3 m. Jest on zrobiony z wytrzymałych materiałów. Pracę ułatwiają 4 końcówki do pompowania.

Stanley AIR KIT STN595 to bezzbiornikowy i bezolejowy kompresor samochodowy. Moc urządzenia jest równa 1100 W, a obroty silnika dochodzą do 3400 na minutę. Ciśnienie maksymalne wynosi 8 bar, a sprzęt osiąga wydajność do 180 l/min. Waży on ok. 6,5 kg. 

Czytając opinie Stanley AIR KIT STN595, można łatwo dojść do wniosku, że kompresor do pompowania kół samochodowych jest doceniany przez właścicieli samochodów. Jego zaletą jest przede wszystkim łatwa obsługa. Znaczenie ma też solidnie wykonana obudowa i stosunkowo niewielka waga.

 

 

 

 

Mini kompresor samochodowy

 

3. Carmotion Kompresor Samochodowy 12V – 230V 7 Bar

 

Carmotion 12V – 230V 7 Bar to dobry i tani kompresor samochodowy, który sprawdza się w wielu sytuacjach. Z uwagi na to, że sprzęt ma kompaktowe wymiary (13 cm x 24,5 cm x 10,5 cm), a dodatkowo jest lekki, łatwo się go przenosi i można zawsze mieć go w bagażniku w swoim aucie.

Ten mini kompresor do pompowania kół ma dobre parametry. Jego moc wynosi dokładnie 90 W, a wydajność utrzymuje się na poziomie 20 l/min. Przewód zasilający 12 V ma długość równą 3 m i jest zrobiony z wysokiej jakości tworzyw. Kabel z wtyczką sieciową liczy 1,8 m. Komplet zawiera 4 dodatkowe końcówki zwiększające możliwości zastosowania kompresora.

Właściciele samochodów są zadowoleni z użytkowania kompresora Carmotion 12V – 230V. Ich zdaniem jest to produkt w przystępnej cenie, który można wykorzystać w różnych sytuacjach. Na obudowie modelu znajduje się solidny uchwyt. 

 

 

 

 

Kompresor samochodowy 12V 230V

 

4. Solidny Kompresor Samochodowy Amio 12V/230V 10 Bar

 

Solidny kompresor samochodowy Amio 12V/230V 10 bar to produkt chętnie wybierany przez klientów ze względu na szerokie zastosowanie i niewielkie wymiary. To, że jest on mały sprawia, że każdy użytkownik łatwo go przechowa, a także zmieści się on w każdym bagażniku samochodowym.

Kompresor samochodowy 12V 230V jest zasilany zarówno z gniazdka domowego jak i samochodowego gniazda zapalniczki. Na łatwość użycia wpływa także dołączony do urządzenia długi przewód zasilający. Kompresor samochodowy 12v ma dobre opinie. Według użytkowników sprzęt ten dobrze zdaje egzamin przy pompowaniu kół samochodowych, nawet terenowych, a także do pompowania materaców, basenów, piłek i innych podobnych sprzętów. Na tak szerokie zastosowanie pozwalają dołączone do zestawu 3 końcówki o różnym przeznaczeniu, a wbudowany manometr ułatwia kontrolowanie ciśnienia powietrza w pompowanym przedmiocie.

Ten dobry kompresor samochodowy ma maksymalne ciśnienie 10Bar/150psi i wydajność 35l/min. Wymiary: Wysokość 270 mm, długość 115 mm, szerokość 100 mm sprawiają, że jest on wygodny w użyciu, również waga wynosząca 2,02 kg jest przyjazna dla użytkownika.

 

 

 

 

Kompresor samochodowy 220V

 

5. Kompresor Samochodowy do Kół Kraft&Dele KD1489 12V 230V 98W 20 L/min

 

Marka Kraft&Dele oferuje kompresor samochodowy do kół KD1489 12V 230V 98W 20 L/min o mocy 0,1 kW i maksymalnym ciśnieniu wynoszącym 7 bar. Według producenta wydajność efektywna i teoretyczna tego sprzętu wynosi 20 l/min i jest to kompresor bezolejowy, a moc  jego silnika to 98W.

Ten kompresor samochodowy 220V pozwala na pompowanie wszelkiego sprzętu dmuchanego, jak: piłki, materace, a także samochodowych kół. Wbudowany manometr pozwala na kontrolę ciśnienia w pompowanym sprzęcie. Na użyteczność sprzętu wpływa fakt, że można go używać zasilając z domowego gniazdka 230 V, jak i podłączając do samochodowego gniazda zapalniczki 12 V.

Rozszerza to znacznie funkcjonalność kompresora, którego możemy użyć będąc na przykład na kempingu, czy pod namiotem.  Waga kompresora wynosząca 1,08 kg sprawia, że pompowaniem swojej piłki plażowej może zająć się nawet dziecko. A niewielka waga czyni sprzęt mobilnym i pozwala go mieć zawsze pod ręką w bagażniku samochodowym.

 

 

 

 

Kompresor samochodowy dwutłokowy

 

6. Carmotion Profesjonalny Kompresor Samochodowy Dwutłokowy 12V 58033

 

Chcemy polecić Ci dwutłokowy kompresor samochodowy Carmotion 58033, za którego pomocą napompujemy koła w samochodzie, skuterze i rowerze, bez konieczności ich demontażu. Dodatkowo sprzęt można wykorzystać do pompowania piłek, materacy i innych przedmiotów, które tego wymagają. Kompresor ma manometr, co gwarantuje bezpieczeństwo i precyzję pracy.

Moc urządzenia jest równa 250 W. Maksymalny cykl pracy wynosi 30 minut. Wydajność osiąga do 70 l/min. Długość kabla do gniazda zapalniczki samochodowej wynosi 3 m, a wąż ciśnieniowy mierzy 5 m. Obudowa kompresora jest wytrzymała. Warto dodać, że w zestawie znajdują się potrzebne akcesoria, takie jak adaptery i pokrowiec.

Przeprowadzony przez kupujących test kompresorów samochodowych potwierdził, że rekomendowany przez nas model spełnia oczekiwania użytkowników. Doceniają oni łatwość jego obsługi, solidność wykonania i szerokie możliwości zastosowania. Sprzęt jest lekki, poręczny i zajmuje mało miejsca.

 

 

 

 

Kompresor samochodowy Black&Decker

 

7. Black&Decker ASI300-QS Sprężarka Kompresor Wielofunkcyjny 12V/230V

 

Kompresor samochodowy 12 V 230 V Black&Decker ASI300-QS ma wymiary: długość – 30,5 cm, szerokość – 17,1 cm i wysokość – 20,5 cm. Waga urządzenia wynosi niecałe 2 kg. Sprzęt można wykorzystać w wielu przypadkach, a to dlatego, że może być on zasilany prądem zmiennym 230 V i z gniazda zapalniczki samochodowej.

Na obudowie znajduje się dobrze wykonany selektor wyboru, który pozwala szybko ustawić odpowiednie ciśnienie pracy w zależności od potrzeb. Użytkownik nie musi się obawiać o niedopompowanie albo przekroczenie określonego ciśnienia, bo kompresor ma funkcję automatycznego wyłączania się. Na obudowie jest umieszczony schowek na przewód ciśnieniowy i zasilający.

Recenzje, jakie można przeczytać na temat produktu Black&Decker ASI300-QS, są pozytywne. W większości użytkownicy są zadowoleni z tego, że zdecydowali się kupić właśnie ten sprzęt. Urządzenie ma kompaktowe wymiary, można go schować nawet w małym bagażniku samochodowym.

 

 

 

 

8. Kompresor Samochodowy Black&Decker 12V ASI400-XJ

 

Polecamy Twojej uwadze kompresor samochodowy Black&Decker 12V ASI400-XJ o kompaktowej konstrukcji. Sprzęt ma niewielkie wymiary i mało waży, co przekłada się na komfort jego użytkowania. Na obudowie urządzenia znajduje się cyfrowy wyświetlacz, z którego można łatwo odczytać wysokość aktualnego ciśnienia, jak i inne parametry sprzętu.

Na uwagę zasługuje automatyczny wyłącznik, dzięki któremu nie trzeba się obawiać o to, że opona czy inny przedmiot nie zostaną dostatecznie napompowane albo trafi do nich za dużo powietrza. Prezentowane urządzenie ma uniwersalne zastosowanie. Przyda się do pompowania opon w samochodzie, motocyklu, dużym pojeździe czy nawet w taczkach. Ponadto test kompresorów do aut wykazał, że sprawdzi się on do dmuchania piłek, basenów i materacy.

Użytkownicy przyznają, że ten sprzęt ma wiele zalet, do których zaliczyć można m.in.: Solidne wykonanie, łatwą obsługę i efektywność działania. Te wszystkie atuty sprawiają, że większość osób jest zadowolona z zakupu tego modelu.

Black&Decker 12V ASI400-XJ to kompresor samochodowy zasilany z gniazda zapalniczki samochodowej. Ciśnienie maksymalne sprzętu wynosi 11 bar.

 

Zalety

Cyfrowy wyświetlacz: Na obudowie urządzenia znajduje się cyfrowy wyświetlacz, z którego można łatwo odczytać potrzebne parametry.

Szerokie możliwości zastosowania: Kompresor przydaje się m.in. do pompowania opon samochodowych i motocyklowych. Można nim napompować rower i sprzęt sportowy (m.in. piłkę), a także materace i baseny ogrodowe.

Zasilanie: Sprzęt jest zasilany z gniazdka zapalniczki samochodowej, więc można z niego korzystać niemal w każdych warunkach.

 

Wady

Wskaźnik ciśnienia: Użytkownicy zwracają uwagę na to, że wskaźnik ciśnienia nie jest dostatecznie dokładny, więc nie zawsze można na nim polegać.

 

 

 

 

9. Yato Kompresor Samochodowy, Pompka Sprężarka 12V

 

Kompresor samochodowy Yato 12V to urządzenie zdobywające dobre opinie użytkowników. Moc sprzętu wynosi 250 W, a napięcie to DC 12-13,8 V. Maksymalne ciśnienie pracy wynosi 150 PSI. Przepływ powietrza jest równy 60 l/min. Urządzenie ma dobre parametry gwarantujące efektywną pracę.

Ten model można podłączyć do akumulatora samochodowego, co daje możliwość korzystania z niego w różnych, nawet bardzo wymagających warunkach. Przewód z klamrami ma długość 3 m. Kompresor do auta wyposażono w lampę LED, która ułatwia pracę po zmroku. Sprzęt ma też manometr. Znajdujące się u podstawy antypoślizgowe nóżki zapewniają stabilność.

Osoby, które miały okazję korzystać z tego urządzenia, doceniają jego efektywność działania i łatwą obsługę. Nie bez znaczenia jest też wysoka jakość wykonania obudowy. Produkt jest sprzedawany w komplecie z 5 m wężykiem, 3 końcówkami i torbą ochronną.

Kompresor samochodowy Yato 12V ma moc 250 W. Ciśnienie maksymalne wynosi 150 PSI. Długość przewodu jest równa 3 m.

 

Zalety

Lampa LED: Kompresor do auta ma wbudowaną lampę LED, która umożliwia wygodną pracę także po zmroku.

Antypoślizgowe nóżki: U podstawy urządzenia znajdują się solidne nóżki z antypoślizgową powłoką, dlatego sprzęt stoi stabilnie.

Zasilanie z akumulatora: Prezentowany kompresor samochodowy może pobierać energię bezpośrednio z akumulatora samochodowego. Tym samym sprzęt jest bardziej uniwersalny.

 

Wady

Torba: W zestawie wraz z urządzeniem znajduje się m.in. torba do przechowywania. To praktyczny dodatek, jednak konsumenci wskazują, że zamek w pokrowcu czasami się zacina.

Rączka: Sprzęt wyposażono w rączkę ułatwiającą przenoszenie. Jest ona zrobiona z twardego, mało przyjemnego w dotyku materiału.

 

 

 

 

10. Makita MP100DZ Kompresor Samochodowy 10,8V / 12V

 

Ze względu na to, że opinie o kompresorach samochodowych Makita są pozytywne, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się oferowanym przez producenta modelom i wybrać ten, który zdaniem większości konsumentów zasługuje na uwagę. W rankingu znalazł się Makita MP100DZ doceniany za wysoką jakość wykonania i intuicyjną obsługę.

Dokładne wymiary kompresora to: długość – 25,5 cm, szerokość – 7,4 cm i wysokość – 17,3 cm. Jego waga wynosi niewiele ponad 1 kg, więc przenoszenie nie jest męczące. Wydatek powietrza jest równy 10 l/min, a maksymalne ciśnienie robocze to 8,3 bar. Długość węża wynosi 65 cm. Sprzęt jest przeznaczony do pompowania opon samochodowych, ale można go też wykorzystać np. do pompowania piłek.

Użytkownicy doceniają to, że urządzenie automatycznie się wyłącza po osiągnięciu ustalonego ciśnienia docelowego. Automatyczny kompresor samochodowy ma też diodę LED, która umożliwia pracę w nieoświetlonych miejscach. Przed przegrzaniem zabezpiecza sprzęt wbudowany termostat.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki kompresor samochodowy kupić?

 

Kompresor samochodowy to praktyczny sprzęt, który przyda się nie tylko właścicielom aut. Zależnie od modelu można znaleźć takie urządzenia, które pozwalają na pompowanie piłek czy materaca, a także mają specjalną końcówkę do czyszczenia powierzchni. Jeśli zainteresował Cię tego typu produkt i zastanawiasz się, jaki kompresor samochodowy wybrać, przeczytaj ten poradnik. Dowiesz się z niego, jakie kwestie trzeba koniecznie wziąć pod uwagę, aby zakup okazał się dobrą inwestycją.

Rodzaje zasilania

Kompresory do auta co do zasady są zasilane złączem 12 V i można je podłączyć do gniazda zapalniczki samochodowej. W rezultacie możliwe jest korzystanie ze sprzętu w każdym miejscu, nawet na poboczu. Kupując urządzenie, trzeba zwrócić uwagę na to, czy przewód jest solidnie wykonany i ma odpowiednią długość (powinna ona wynosić kilka metrów). Często na obudowie umieszczone jest złącze do zwykłego kabla sieciowego. To praktyczne rozwiązanie, bo dzięki temu można używać kompresora np. także w garażu lub w domu, kiedy chcemy napompować opony w rowerze czy przygotować materac na przyjście gości.

 

Manometr

Zdaniem kierowców najlepszy kompresor samochodowy musi być wyposażony w manometr. Dlaczego jest to tak ważne? To element pomiarowy, który wskazuje poziom napompowania kół. Można go znaleźć prawie we wszystkich kompresorach na rynku, jednak nie w każdym modelu będzie on równie dobry. Trzeba więc sprawdzić, z jaką dokładnością prezentuje wyniki. Sporo osób przyznaje, że w dobrej jakości sprzęcie dokładność wynosi ok. 0,1 bara. 

Zależnie od modelu możemy mieć do czynienia z manometrami tradycyjnymi w formie zegarka lub bardziej nowoczesnymi w formie wyświetlacza. Które rozwiązanie jest lepsze? Tutaj wiele zależy od naszych preferencji. Najważniejsze jest to, aby manometr był tak duży, żeby odczytanie z niego wyników nie wymagało nadmiernego wysiłku. Dobrze, jeśli model ma funkcję automatycznego wyłączania po osiągnięciu pożądanego ciśnienia (po napompowaniu).

 

Istotne parametry

Prędkość pracy kompresora samochodowego powinna wynosić około 3000 tysięcy obrotów na minutę. Pod względem mocy, na rynku dostępne są różne urządzenia. Można znaleźć takie kompresory, gdzie wartość ta liczy około 100 W i takie, w których wspomniany parametr wynosi więcej niż 1000 W. Biorąc ten czynnik pod uwagę, trzeba przede wszystkim zastanowić się, jak często i do jakich prac chcemy wykorzystywać sprzęt. 

 

Wymiary

Aby w pełni odpowiedzieć na pytanie, jaki jest najlepszy kompresor samochodowy, nie można pominąć kwestii związanych z wymiarami urządzenia. W przypadku modeli do aut ten czynnik ma kluczowe znaczenie, bo niektórzy kierowcy chcą mieć stały dostęp do urządzenia. Jeśli zaliczasz się do tej grupy, wybierz możliwie najmniejszy model (pamiętaj o weryfikacji parametrów), który bez problemu zmieści się w Twoim bagażniku. Najlepiej, jeśli sprzęt będzie ważył nie więcej niż kilka kilogramów. Na rynku są oczywiście dostępne też większe modele, których waga osiąga np. 10 kg. W przypadku takich urządzeń dobrze sprawdzają się obrotowe kółka zamontowane przy podstawie.

 

Jakość wykonania obudowy 

Kompresor samochodowy jest często używany w wymagających warunkach, dlatego też najlepiej sprawdzają się produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów. Najczęściej obudowa jest produkowana z tworzywa sztucznego i w takich przypadkach warto czytać opinie innych użytkowników, aby sprawdzić, czy wspomniany element nie ulega zbyt szybko zniszczeniu. W mniejszych kompresorach na obudowie znajduje się zwykle rączka znacznie ułatwiająca przenoszenie.

Dodatkowe akcesoria

Kiedy już mniej więcej wiesz, jakie parametry powinien mieć dobry kompresor samochodowy i jakie rozwiązania techniczne są najlepsze, warto skupić się na akcesoriach. Im jest ich w zestawie więcej, tym można się domyślać, że urządzenie ma szersze możliwości zastosowania. Przydatne są różnego rodzaju końcówki, które pozwalają na używanie kompresora np. do pompowania piłek czy innych gadżetów plażowych. Kompresor może się okazać przydatny, kiedy odwiedzają nas goście i chcemy przygotować dla nich miejsce do spania, a dokładniej materac. Niektóre modele są dostępne w komplecie ze specjalnym pistoletem. Służy on do czyszczenia powierzchni, przydaje się np. do usuwania kurzu z wnętrza komputera. Niekiedy producent dołącza do zestawu także przedłużanego węża. Popularnością cieszą się urządzenia z diodami LED. Światło jest przydatne szczególnie podczas awarii na słabo oświetlonej drodze.

 

Kompresory samochodowe w dobrych cenach

Ile przeciętnie kosztuje kompresor samochodowy? Tani, a jednocześnie dobrze oceniany przez konsumentów sprzęt można kupić już za ok. 150 zł. Zwykle jednak cena urządzenia jest nawet 2 razy wyższa. Wszystko zależy od popularności marki, jakości wykonania i ilości dołączonych do zestawu akcesoriów. Istotne jest też miejsce zakupu. Inaczej kompresor samochodowy będzie kosztował w sklepie Biedronka czy Lidl, a inna oferta na kompresor samochodowy będzie dostępna w sklepach Castorama, Leroy Merlin, czy Allegro.

 

 

FAQ

 

P1: Co to jest kompresor samochodowy?

Kompresor samochodowy to urządzenie używane w szczególności przez właścicieli aut, choć jego możliwości zastosowania są szersze. To rodzaj sprężarki, za pomocą tego sprzętu można uzyskać sprężone powietrze pod wysokim ciśnieniem wynoszącym zwykle kilka albo kilkanaście barów. Kompresory samochodowe są często zasilane z gniazda zapalniczki samochodowej 12 V, co jest praktycznym rozwiązaniem, bo można z nich skorzystać niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Nierzadko urządzenia tego typu mają też w zestawie zwykły zasilacz do gniazda sieciowego. Jeśli kompresor jest cięższy i tym samym trudniejszy do przenoszenia, u podstawy znajdują się kółka.

P2: Kompresor samochodowy – jak działa?

Kompresor to proste urządzenie, jego działanie nie jest skomplikowane. Ma on silnik, który napędza sprężarkę mechaniczną. Za pomocą sprzętu można w krótkim czasie napompować opony w samochodzie, rowerze czy skuterze. Nierzadko też, jeśli w zestawie znajdują się odpowiednie końcówki, możliwe jest pompowanie materaca, piłek czy innych przedmiotów. Spora część kompresorów działa w ten sposób, że po osiągnięciu ustawionego ciśnienia (napompowania określonego przedmiotu), wyłącza się automatycznie. W rezultacie nie trzeba się obawiać, że przed niedopatrzenie dojdzie np. do uszkodzenia opony czy materaca.

 

P3: Jak podłączyć kompresor samochodowy do gniazdka?

Prawie każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że kompresor samochodowy to sprzęt uniwersalny. Można z niego korzystać nie tylko w aucie. Pojawia się więc pytanie, jak podłączyć kompresor samochodowy do zwykłego gniazdka? Niezbędne jest użycie odpowiedniego przewodu, dlatego też decydując się na zakup konkretnego modelu, warto przemyśleć, czy ma on w zestawie kabel sieciowy. Jeśli tak, nie będziemy musieli zastanawiać się, jak przerobić konstrukcję urządzenia, aby można było z niego korzystać nie tylko z poziomu gniazda zapalniczki samochodowej, ale też np. w domu.

 

P4: Gdzie kupić kompresor samochodowy?

Coraz częściej konsumenci decydują się na zakupy przez Internet, także jeśli mowa o różnego rodzaju sprzętach samochodowych. Nie ma w tym nic dziwnego, bo takie rozwiązanie jest wygodne i to z wielu powodów. Przede wszystkim nie trzeba tracić czasu na dojazd i przemieszczanie się po różnych sklepach. W wyszukiwarce internetowej można szybko porównać ceny konkretnego modelu w wielu miejscach. Jeśli jednak nie jesteś przekonany do zakupu kompresora samochodowego w sklepie online, możesz wybrać zakupy stacjonarne. Tego typu urządzenia znajdziesz np. w sklepach budowlanych, z różnego rodzaju narzędziami, a niekiedy nawet w marketach. Cena modelu zależy od producenta i przeznaczenia. Zwykle wynosi kilkaset złotych.

P5: Jak podłączyć mini kompresor samochodowy?

Aby podłączyć mini kompresor samochodowy do gniazda zapalniczki samochodowej, trzeba użyć specjalnego zasilacza 12 V. Najczęściej stanowi on jeden z elementów zestawu, więc nie trzeba się martwić o ponoszenie dodatkowych kosztów związanych z użytkowaniem sprzętu. Przy zakupie warto dokładnie dowiedzieć się, jak długi jest kabel, aby móc określić, czy praca z użyciem kompresora samochodowego będzie wygodna. Długość przewodu powinna wynosić kilka metrów. Jeśli nigdy nie korzystałeś z kompresora, nie musisz się martwić. Jego obsługa jest prosta, a jeśli zakupisz dobrej jakości sprzęt, możesz być pewny, że wszystkie ważne informacje zostaną ujęte w instrukcji. 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Kompresor samochodowy Castorama

 

MacAllister Kompresor Bezolejowy Mini 1,5 HP/1100W

 

MacAllister Mini 1,5 HP/1100W to kompresor samochodowy ze sklepu Castorama. Jest on dostępny w komplecie z dyszą do przedmuchiwania, a także zestawem adapterów. Wszystkie dołączone do zestawu akcesoria są wykonane z najwyższą starannością. Sprzęt ma białą obudowę, na której znajdują się czarne elementy. Dzięki rączce przenoszenie kompresora jest łatwiejsze.

MacAllister Mini to model przeznaczony nie tylko do pompowania opon samochodowych, ale też piłek i materacy. Sprzęt można z powodzeniem wykorzystać też do czyszczenia różnych powierzchni sprężonym powietrzem (np. wnętrza komputera). Moc urządzenia wynosi 1100 W, a maksymalna prędkość jest równa 3550 obrotów na minutę. Ciśnienie maksymalne to 8 bar. 

Zdaniem konsumentów prezentowany sprzęt to dobry kompresor samochodowy, który jest poręczny, efektywnie działa, a dodatkowo nie kosztuje zbyt dużo. Trzeba przyznać, że urządzenie ma kompaktowe wymiary. 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Piotr

October 1, 2021 at 9:57 pm

Uwazam artykul za bardzo przecietny.Opisy raczej dla laikow.Gdzie faktyczne sprawdzenie urzadzen i przedstawienie parametrow w postaci tabeli?Opisy z boku trącą myszką-na same oko widać ze na tej stronie motoryzacyjnej piszacy to amator.SHAME

Odpowiadać
Świat motoryzacji

October 11, 2021 at 5:29 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać