Ranking 6 najlepszych przetwornic samochodowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Przetwornica samochodowa – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Przetwornica samochodowa to elektryczne urządzenie przeznaczone do zmiany prądu stałego w prąd zmienny o napięciu 220 – 230 V. Zakup sprawdzonego urządzenia pozwala na ładowanie różnego rodzaju sprzętu za pomocą napięcia pochodzącego z instalacji w pojeździe. Polecanym modelem jest Volt IPS-500/1000 przeznaczony do napięcia wejściowego 12 V. Przetwornica IPS pozwala na szybkie i bezproblemowe zasilanie bez konieczności poszukiwania gniazdka sieciowego. Moc impulsowa wynosi 1000 W, a ciągła do 500 W. Zestaw zawiera kabel z możliwością podłączenia do gniazda zapalniczki oraz przewód z zaciskami umożliwiającymi bezpośrednie wpięcie do akumulatora. Modelem mającym także dobre opinie jest Green Cell 12 V do 230 V 2000 W przeznaczony do ładowania urządzeń potrzebujących dostępu do standardowego gniazdka typu E. Przenośna przetwornica pobiera moc bezpośrednio z akumulatora za pomocą dołączonych kabli.


6 najlepszych przetwornic samochodowych. Opinie w 2020 roku 

 

Wybór odpowiedniej przetwornicy samochodowej powinien być dopasowany do wymagań użytkownika. Zupełnie inny model sprawdzi się do ładowania laptopa czy zagotowania wody w czajniku, a zupełnie inny do obsługi klimatyzacji czy silników indukcyjnych. Urządzenia dzielą się ze względu na rodzaj, moc oraz dodatkowe opcje takie jak porty USB czy regulacja wentylacji. Aby wybrać najlepszy model spełniający oczekiwania, warto dowiedzieć się więcej i sprawdzić ranking przetwornic samochodowych, w którym znajdują się najważniejsze informacje oraz opinie dotyczące danego produktu. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie jest wyposażone w automatyczny wentylator, który dodatkowo ma czujnik temperatury wskazujący, kiedy należy uruchomić chłodzenie. System zabezpieczeń ostrzega przed całkowitym rozładowaniem akumulatora. Niski pobór prądu w trybie uśpienia nie powoduje spadku mocy.

Wady

Użytkownicy, którzy zakupili urządzenie zwracają uwagę, że przewody dołączone do zestawu są za krótkie. Dotyczy to szczególnie kabla z zaciskami do akumulatora.

Podsumowanie

Kompaktowa przetwornica samochodowa waży zaledwie 1 kg, co pozwala zamontować ją w każdym miejscu. Napięcie wyjściowe urządzenia wynosi 230 V/10 50 Hz/0,5, moc ciągła do 500 W, a impulsowa 1000 W. Podłączenie następuje bezpośrednio do akumulatora lub za pomocą gniazda zapalniczki.

Drugi wybór

Zalety

Poręczna przetwornica samochodowa sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej. Na przednim panelu znajdują się klasyczne gniazdko sieciowe, port USB, przełącznik zasilania oraz diody kontrolne. Obudowa wykonana z aluminium jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Wady

W zestawie z przetwornicą Green Cell 12 V do 230 V 2000 W nie ma przewodu umożliwiającego podłączenie bezpośrednio do gniazda zapalniczki, co jest utrudnieniem dla kierowcy.

Podsumowanie

Przetwornica samochodowa Green Cell 12 V do 230 V 2000 W jest wyposażona w przewody umożliwiające bezpośrednie podłączenie do akumulatora. Wydajny wentylator Turbo Cooling dba o odpowiednią temperaturę urządzenia oraz o jego sprawne działanie. Moc impulsowa wynosi 2000 W, a użytkowa 1000 W.

Rozważ też

Zalety

Przetwornica czysty sinus jest przeznaczona do ładowania sprzętów wyposażonych w transformatory oraz silniki indukcyjne. Tryb UPS pozwala na podłączenie do zasilania różnego rodzaju pompy i dmuchawy, które potrzebują ciągłego zasilania. Urządzenie jest wyposażone w czytelny wyświetlacz, na którym znajdują się wszystkie najważniejsze informacje.

Wady

Przetwornica nie ma kompaktowych wymiarów, co zdecydowanie utrudnia przechowywanie oraz korzystanie w razie potrzeby. Waga całego urządzenia wynosi 12 kg.

Podsumowanie

Urządzenie wytwarza napięcie przemienne o przebiegu sinusoidalnym, które jest identyczne jak w sieci energetycznej. Moc znamionowa wynosi 1000 W, a przeciążeniowa 1500 VA. Model jest wyposażony w automatyczny regulator napięcia sieciowego AVR 140 - 275 VAC. Wymiary urządzenia wynoszą 350 mm x 220 mm x 250 mm.

 

Przetwornica samochodowa 12 V 230 V  

 

1. Przetwornica 12 V 230 V Samochodowa Napięcia Volt IPS-500/1000

 

Kompaktowa przetwornica samochodowa 12 V 230 V Volt IPS-500/1000 jest przeznaczona do zasilania różnego rodzaju sprzętów elektrycznych wymagających podłączenia do standardowego gniazdka sieciowego. Urządzenie wykorzystuje sinusoidę modyfikowaną, co pozwala uniknąć awarii oraz problemów z zasilaniem. Na panelu przednim znajduje się gniazdko, port USB, przełącznik on/off oraz dwie diody. 

Przetwornica napięcia jest wyposażona w automatyczny wentylator wyposażony w czujnik temperatury. Przydatny alarm informujący o rozładowaniu akumulatora pozwala w odpowiednim momencie odłączyć klemy. Urządzenie ma wszystkie niezbędne zabezpieczenia przed przeciążeniem, zwarciem oraz przegrzaniem. W zestawie znajdują się dwa przewody umożliwiające podłączenie zarówno do gniazda zapalniczki, jak i bezpośrednio do akumulatora. Moc ciągła wynosi do 500 W, a impulsowa 1000 W. 

Test przetwornic samochodowych wskazuje, że Volt IPS-500/1000 sprawdzi się do zasilania małego AGD, oświetlenia typu LED oraz zwykłych żarówek, urządzeń biurowych, ładowarek, a także urządzeń RTV. Konsumenci chwalą produkt za wydajny wentylator oraz dodatkowy port USB.  

 

 

 

 

Przetwornica samochodowa 2000 W

 

2. Przetwornica Samochodowa Green Cell 12 V do 230 V 2000 W 

 

Uniwersalna i bezawaryjna przetwornica samochodowa 2000 W Green Cell 12 V służy jako przenośne gniazdko, które można podłączyć do akumulatora i wykorzystać w każdym miejscu. Rozwiązanie pozwala na podłączenie wielu sprzętów do zasilania takiego samego jak w domu. Urządzenie ma modyfikowaną sinusoidę, która umożliwia stabilną pracę podłączonych zasilaczy do laptopa czy lampy LED. 

Obudowa przetwornicy jest wykonana z wytrzymałego aluminium, co pozwala na bezpieczne użytkowanie w każdej sytuacji. Materiały wykorzystane do produkcji są lekkie, dzięki czemu całość waży zaledwie 2,5 kg. Inwerter jest chłodzony wydajnym wentylatorem, a na przednim panelu umieszczono gniazdo typu E, port USB, przełącznik oraz diody. Napięcie wejściowe urządzenia wynosi 12 V, wyjściowa 230 V 50 Hz. Moc użytkowa to 1000 W, a impulsowa 2000 W. 

Użytkownicy zwracają uwagę, że to dobra i tania przetwornica samochodowa, która sprawdzi się w każdych warunkach. Niewielkie wymiary oraz waga pozwalają zabrać produkt dosłownie wszędzie. 

 

 

 

 

Przetwornica samochodowa 1500 W 

 

3. Przetwornica Volt SINUSPRO-1500E 12 V 1050/1500 W 

 

Wysokiej jakości urządzenie Volt SINUSPRO-1500E 12 V 1050/1500 W jest zaprojektowane z myślą o osobach potrzebujących mocnego i bezawaryjnego zasilania w każdym miejscu. Przetwornica samochodowa 1500 W czysty sinus jest oparta na transformatorze toroidalnym, wyróżniającym się możliwością podłączenia odbiorników, które pobierają różną moc. Zastosowane technologie oraz tryb UPS pozwala na bezproblemową pracę urządzeń wymagających większej mocy. 

Przetwornica wytwarza takie samo napięcie jak to, które jest dostępne w standardowej sieci energetycznej. Moc znamionowa urządzenia wynosi 1000 W, a przeciążeniowa 1500 VA. Automatyczny regulator napięcia sieciowego AVR 140 – 275 VAC, na prądzie jałowym pobór mocy bez obciążenia to 0,3 A. Częstotliwość napięcia zasilającego wynosi 45 Hz – 65 Hz, a wyjściowego UPS: 50 Hz +/-0,5 Hz. Waga przetwornicy wynosi 12 kg przy obudowie w rozmiarze 350 mm x 220 mm x 250 mm. 

Osoby, które zdecydowały się na zakup wysokiej jakości przetwornicy, chwalą produkt za czytelny wyświetlacz pokazujący wszystkie niezbędne informacje. Urządzenie sprawdzi się dla kierowców ciężarówek oraz właścicieli kamperów podróżujących po świecie. 

 

 

 

 

Przetwornica samochodowa 24 V      

 

4. Przetwornica Volt sinusPRO-2500W 1800W/2500W 24V/230V 

 

Przetwornica samochodowa 24 V jest niezwykle potrzebna do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających napięcia przemiennego wynoszącego 230 V. Może być wykorzystywana podczas awaryjnej sytuacji do zasilania pomp CO, sprężarek klimatyzacji, elektronarzędzi czy RTV. Możliwość podłączenia wielu sprzętów jednocześnie sprawia, że użytkownik może bez przeszkód łączyć odbiorniki o różnej mocy. Elastyczne reagowanie na przeciążenia pozwala podłączyć urządzenia wymagające stabilnego zasilania. 

Przetwornica napięcia ma wbudowany specjalny regulator napięcia AVR oraz funkcje prostownika niezbędną do naładowania akumulatorów o różnej pojemności. Wbudowany wentylator z czujnikiem temperatury uruchamia się automatycznie, a w trybie oszczędzania pobierana jest niewielka ilość energii. Urządzenie ma moc ciągłą wynoszącą 1800 W, moc impulsową 2500 W oraz napięcie wejściowe 24 V. Napięcie wyjściowe wynosi 230 V/10 50 Hz/0,5. 

Użytkownicy potwierdzają, że to dobra przetwornica samochodowa, którą można zawiesić na ścianie przy pomocy specjalnie zaprojektowanej obudowy. Konsumenci chwalą system zabezpieczeń, który chroni przed awarią sprzętu. 

 

 

 

 

Przetwornica wysokiego napięcia 

 

5. Azo Digital Przetwornica Solarna Eco Solar Boost MPPT-3000 3Kw AZO00D1174 

 

Nowoczesna przetwornica wysokiego napięcia Azo Digital Eco Solar Boost MPPT-3000 jest przystosowana do zasilania urządzeń grzewczych energią pochodzącą z paneli słonecznych. Takie rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, ale co najważniejsze pozwala zaoszczędzić pieniądze. Urządzenie sprawdza się do zasilania bojlerów elektrycznych, grzałek, grzejników oraz mat grzewczych. 

Zastosowana technologia pozwala na dopasowanie mocy do grzałki oraz maksymalny pobór energii z paneli fotowoltaicznych. Do przetwornicy można podłączyć od 4 do 9 sztuk PV w systemie szeregowym lub szeregowo równoległym. Przebieg napięcia sinus modyfikowany gwarantuje wysoką stabilność pracy. Napięcie wejściowe urządzenia wynosi od 120 do 350 VDC, a wyjściowe od 120 do 350 VAC. Maksymalna moc wynosi 3000 W. 

Osoby, które zdecydowały się na zakupienie przetwornicy solarnej z nowoczesnym systemem i możliwością podłączenia paneli fotowoltaicznych, polecają produkt ze względu na dobre parametry techniczne oraz bezpieczeństwo w trakcie użytkowania. 

 

 

 

 

Przetwornica napięcia

 

6. Przetwornica Inwerter 12 V 230 V 1500 W Sinus Volt PL 

 

Przetwornica Volt Sinus PL charakteryzuje się czystą sinusoidą, która pozwala na otrzymanie identycznego napięcia jak w instalacji domowej. Stabilna praca pozwala na wykorzystanie urządzenia jako awaryjne źródło zasilania dla sprzętów takich jak piece oraz pompy CO. Przetwornica napięcia może być używana w miejscach, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu do sieci energetycznej. Dużym ułatwieniem dla użytkownika jest panel sterowania z przewodem, który umożliwia zdalne uruchomienie. 

Na panelu przednim znajdują się dwa gniazdka sieciowe, port USB, diody oraz przełącznik. Aluminiowa obudowa jest trwała i odporna na uszkodzenia, a automatyczny wentylator znajdujący się w środku chłodzi urządzenie w trakcie pracy. Moc ciągła przetwornicy wynosi 1000 W, impulsowa 1500 W. Urządzenie może współpracować z panelami fotowoltaicznymi dzięki technologii MPPT oraz PWM. 

Opinie o przetwornicach samochodowych Volt są pozytywne wśród konsumentów, którzy potrzebowali dobrego urządzenia do zasilania różnego rodzaju sprzętów elektrycznych. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką przetwornicę samochodową kupić? 

 

Brak gniazdka elektrycznego podczas długiego wyjazdu w trasę może okazać się dużym problemem, szczególnie gdy podróżuje się w różne zakątki świata. Problem z dostępem do urządzeń elektrycznych, których nie da się zasilić z gniazdka zapalniczki, jest znany kierowcom samochodów ciężarowych pokonującym setki, a nawet tysiące kilometrów. Nie wszystkie kraje udostępniają podróżnym duży, oświetlony parking z toaletą, prysznicem i dostępem do energii elektrycznej 220 – 230 V. Nawet korzystanie z urządzeń wyposażonych w akumulatory litowo-jonowe nie jest rozwiązaniem, ponieważ po czasie i taki sprzęt się rozładuje. Poszukiwanie stacji benzynowej lub miejsca, gdzie, chociaż na chwilę można podłączyć się do sieci energetycznej może okazać się bardzo trudnym zadaniem szczególnie dla zawodowych kierowców, którzy po 9-10 godzinach jazdy muszą zrobić przerwę. Z podobnym problemem mogą się spotkać osoby, które lubią podróżować i nocować w namiotach lub w miejscach niekoniecznie przeznaczonych do biwakowania. Turyści bardzo często potrzebują podłączenia do zasilania czajnika lub innego urządzenia działającego na prąd 220 – 230 V, co jest niemożliwe w przypadku zwykłego gniazda zapalniczki znajdującego się w pojeździe. Rozwiązaniem problemu z brakiem dostępu do prądu zmiennego jest zamontowanie przetwornicy samochodowej, która działa jak zwykłe gniazdko w domu. 

Do czego służy przetwornica i jakie są jej rodzaje? 

Przetwornica samochodowa jest urządzeniem elektronicznym umożliwiającym korzystanie ze sprzętów zasilanych napięciem 220 – 230 V w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej. Inwertor zmienia napięcie 12 V znajdujące się w pojeździe ze stałego na zmienne wynoszące 220 – 230 V. Urządzenie w zależności od wybranego wariantu można podłączyć do gniazda zapalniczki w kabinie kierowcy lub bezpośrednio do akumulatora za pomocą zacisków. W zależności od modelu dostępne są dwa rodzaje urządzeń: 

♦ Przetwornica samochodowa IPS: Wytwarza na wyjściu sinusoidę modyfikowaną, która ma przebieg prostokątny o wartości identycznej jak w sieci energetycznej. Metoda generowania napięcia pozwala na zabezpieczenie urządzenia przed ewentualną awarią. Do modeli IPS można podłączać różnego rodzaju zasilacze do laptopa lub telefonu komórkowego, grzałki, sprzęt audio, telewizory oraz oświetlenie typu LED. Użytkownicy przetwornic IPS powinni pamiętać, że nie wolno podłączać urządzeń mających wbudowany transformator albo silnik indukcyjny. Z tego względu niemożliwe jest podłączenie sprzętu AGD, elektronarzędzi, pomp czy świetlówek. Niektóre laptopy bez filtra PCF będą pracować niestabilnie, co oznacza, że w trakcie pracy zasilacz może być nadmiernie przegrzany. W przypadku podłączenia telewizora mogą pojawiać się niespodziewane przerwy oraz zakłócenia w dźwięku, oraz obrazie.  

♦ Przetwornica samochodowa z pełnym sinusem: Zaawansowane i bardziej odporne na obciążenia wytwarzają na wyjściu odpowiednie napięcie przemienne, którego przebieg jest sinusoidalny, czyli taki sam jak w domowej instalacji energetycznej. Pozwala to na podłączenie większości sprzętów, które potrzebują stałego zasilania o dużym natężeniu. Do przetwornicy można podłączyć urządzenia, które mają wbudowany silnik elektryczny oraz transformator.  Takie rozwiązanie sprawdzi się podczas zasilania klimatyzatora, lodówki turystycznej, AGD, pomp czy elektronarzędzi. 

 

Jaką przetwornicę samochodową wybrać? 

Konsumenci, którzy zastanawiają się, jaka jest najlepsza przetwornica samochodowa, powinni przede wszystkim wiedzieć, do jakich celów będzie stosowana. W zależności od tego, jakie urządzenie zostanie podłączone, należy kupić odpowiedni sprzęt, który będzie w stanie je zasilić. Decydując się na zakup, warto zwrócić uwagę na rozmiar. Podłączona przetwornica nie może przeszkadzać podczas prowadzenia pojazdu, utrudniać zmiany biegów, zaciągnięcia hamulca ręcznego czy dostępu do dodatkowych funkcji w samochodzie. Opakowanie powinno być szczelne i uniemożliwić dostanie się do środka kurzu, pyłu oraz innych zanieczyszczeń, które mogłyby doprowadzić do awarii. Najlepsza przetwornica samochodowa powinna mieć odpowiednie zabezpieczenia przed zwarciem i odwrotną polaryzacją, a także funkcję chroniącą przed ewentualnym przegrzaniem. Dobrym wyborem będzie zakup urządzenia z ochroną termiczną oraz możliwością regulacji wentylacji, co pozwoli na odpowiednie dobranie intensywności chłodzenia podczas pracy. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na ilość gniazd sieciowych oraz dostępność portów USB. 

 

Jaką wybrać pojemność akumulatora do przetwornicy? 

W zależności od miejsca instalacji do wyboru są przetwornice z napięciem wejściowym wynoszącym 12 V w samochodach osobowych oraz 24 V w pojazdach ciężarowych lub niektórych modelach kamperów. Przy doborze odpowiedniego urządzenia należy zwrócić uwagę na pojemność akumulatora znajdującego się w pojeździe. Zaleca się, aby moc przetwornicy była ściśle dopasowana do możliwości akumulatora. Dla danych pojemności trzeba wybrać następujące moce przetwornic: 50 Ah – 150-300 W, 60 Ah – 350-400 W, 65 Ah – 500-600 W, 75 Ah – 800-1200 W, 85 Ah – 1500-2000 W. Użytkownicy, którzy będą korzystać z akumulatora znajdującego się w samochodzie, powinni zdecydować się na urządzenie z zabezpieczeniem przed całkowitym rozładowaniem, co pomoże ustrzec się problemu z późniejszym odpaleniem silnika w pojeździe. 

Przetwornice samochodowe w dobrych cenach 

Podstawowe urządzenie przeznaczone do zmiany prądu stałego na zmienny, które jest wyposażone w jedno gniazdko oraz przewód z możliwością wpięcia do zapalniczki w kabinie to wydatek od 80 do 120 zł w zależności od producenta. Przetwornica o większej mocy do 500 W to koszt do 170 zł, a model o mocy do 800 W kosztuje nawet do 300 zł. Mocne urządzenia do 1000 W z dodatkowymi przewodami umożliwiającymi podłączenie bezpośrednio z akumulatora to wydatek od 300 do 800 zł.  

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie kupić przetwornicę samochodową? 

Możliwości zakupienia przetwornicy samochodowej jest wiele. W zależności od tego, na jaki produkt użytkownik się zdecyduje, może skorzystać z bogatej oferty stacjonarnych sklepów RTV i AGD, gdzie są dostępne różne urządzenia. W większych sklepach budowlanych również można zakupić solidną przetwornicę napięcia, która sprawdzi się w wielu sytuacjach. Oprócz tego konsument może udać się do dobrze zaopatrzonego sklepu z elektroniką, gdzie specjaliści pomogą wybrać odpowiednie urządzenie spełniające wymagania. Przetwornice samochodową można także zakupić przez Internet. Na wielu portalach sprzedażowych są dostępne wersje z modyfikowanym sinusem oraz z czystym i pełnym sinusem. 

 

P2: Co to jest przetwornica samochodowa? 

Przetwornica samochodowa zwana także falownikiem lub inwertorem jest niewielkim urządzeniem elektronicznym odpowiedzialnym za zmianę napięcia prądu stałego na zmienny. Sprzęt pozwala na szybkie przetworzenie 12 V na 230 V, co umożliwia podłączenie różnego rodzaju urządzeń elektrycznych w miejscu, gdzie nie ma dostępu do prądu. Takie rozwiązanie sprawdza się najczęściej na polu kempingowym, gdzie utrudniona dostępność do sieci energetycznej zmusza turystów do skorzystania z zasilania przyczepy lub samochodu osobowego. W zależności od modelu falownika możliwe jest podłączenie przez gniazdo zapalniczki w kabinie kierowcy i bagażniku lub bezpośrednie podpięcie do akumulatora. Rozwiązanie jest często stosowane przez kierowców ciągników siodłowych z naczepą, którzy niejednokrotnie są zmuszeni do postoju w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu. 

P3: Jak podłączyć przetwornicę samochodową?

Podłączenie przetwornicy samochodowej jest proste, lecz wymaga podstawowej wiedzy na temat napięcia oraz tego, jakie jest maksymalne obciążenie bezpieczne dla instalacji. Przed zakupem należy sprawdzić, w jaki sposób producent przewiduje możliwość podłączenia, ponieważ w zależności od sprzętu można skorzystać z gniazda zapalniczki lub wpiąć bezpośrednio do akumulatora. Obie metody są skuteczne i tak naprawdę od użytkownika zależy, z której z nich skorzysta. W przypadku podłączenia do gniazda zapalniczki wystarczy jedynie wpiąć wtyczkę i uruchomić falownik. Podłączenie bezpośrednio do akumulatora wymaga zastosowania dołączonych do produktu zacisków w postaci znanych wszystkim krokodylków. 

 

P4: Ile wytrzyma akumulator po podłączeniu przetwornicy samochodowej? 

Osoby, które zastanawiają się, ile wytrzyma akumulator po podłączeniu do niego przetwornicy samochodowej, powinny wiedzieć, że jest to uzależnione od kilku istotnych czynników. Przede wszystkim zależy to od pojemności akumulatora oraz stopnia jego naładowania. Równie ważna jest sama przetwornica i jej zabezpieczenia przed całkowitym rozładowaniem, a także ilość prądu pobierana przez sprzęt podłączony do falownika. Przykładowo, akumulator o pojemności 74 Ah oraz przetwornica 12 V – 220 V / 1000 W z podłączonym laptopem będą działać od 2,5 do 3 godzin. Czas działania zostaje skrócony w momencie, gdy podłączone urządzenie ma wyższe zapotrzebowanie na energię elektryczną lub pojemność akumulatora jest mniejsza. Oczywiście ważne jest, aby dobierać moc inwertera pod daną pojemność. W przypadku akumulatorów 50 Ah optymalnym wyborem jest przetwornica 150-300 W. 

 

P5: Jak działa przetwornica samochodowa? 

Działanie przetwornicy samochodowej polega na zmianie napięcia 12 V znajdującego się w instalacji w aucie z prądu stałego na zmienny wynoszący 230 V. Takie rozwiązanie umożliwia podłączenie urządzeń elektrycznych w zależności od potrzeb użytkownika i wybranego rozwiązania. Dostępne są dwa podstawowe rodzaje przetwornic, które w zależności od potrzeb można wybrać. Model z modyfikowanym sinusem nadaje się do sprzętów takich jak laptop, telewizor lub do oświetlenia. Minusem tańszej przetwornicy są ograniczenia powodujące zakłócenia pracy niektórych urządzeń. Mocniejsze przetwornice z pełnym sinusem sprawdzą się podczas ładowania lodówek, klimatyzatorów oraz innych sprzętów pobierających energię. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ