Ranking 9 najlepszych rejestratorów jazdy w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

Rejestrator jazdy – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Zastanawiasz się, w który rejestrator jazdy zainwestować? Trafiłeś w odpowiednie miejsce, bo na tej stronie znajdziesz zestawienie tego typu produktów. Powstało ono po przeanalizowaniu wielu recenzji. Ze zgromadzonych przez nas informacji wynika, że najlepszym rejestratorem jazdy dostępnym obecnie na rynku jest Xblitz Park View. Ma on wyświetlacz pełniący jednocześnie funkcję lusterka. Zapewnia on wyraźny obraz i umożliwia szybką obsługę urządzenia. Zaletą sprzętu jest to, że uruchamia on nagrywanie automatycznie po włączeniu silnika, więc nie trzeba o tym pamiętać. Mio MiVue C320 to rejestrator jazdy z drugiego miejsca w rankingu. Model nagrywa filmy w dobrej jakości, a jednocześnie pliki nie zajmują dużo miejsca w pamięci.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Rejestrator jazdy ma wyraźny wyświetlacz LCD, którego przekątna wynosi 4,3 cala. W rezultacie możliwy jest swobodny podgląd nagrywanego obrazu. Sprzęt rozpoczyna rejestrację obrazu tuż po uruchomieniu silnika. Nie trzeba nic robić, aby kamera zaczęła działać.

Wady

Urządzenie jest wyposażone w mikrofon, co oznacza, że nagrywa nie tylko obraz, ale i dźwięk. Niemniej jednak użytkownicy wskazują, że jakość mikrofonu nie jest najlepsza.

Podsumowanie

Kamera pracuje sprawnie w temperaturze od -10 st. C do +50 st. C. Jest dostosowana do wymagających warunków. Model nagrywa obraz nie tylko z przodu, ale też z tyłu. Sprzęt ma tryb parkingowy będący dodatkowym zabezpieczeniem samochodu.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt gwarantuje szeroki kąt widzenia, który wynosi 130 stopni. Nagrania są rejestrowane w rozdzielczości Full HD, więc mają zadowalającą jakość. Co istotne, urządzenie wykorzystuje technologię H.264, która pozwala na zapisywanie wideo w mniejszym rozmiarze.

Wady

Czasami rejestrator jazdy się zacina i wtedy nie reaguje na żadne przyciski. Niekiedy konieczne jest zresetowanie urządzenia, co jak wiadomo, zajmuje nieco czasu.

Podsumowanie

Model ma 2-calowy wyświetlacz i wytrzymałą, ciemną obudowę dobrze chroniącą wewnętrzny mechanizm. Nagrywanie rozpoczyna się automatycznie po przekręceniu kluczyka w stacyjce. Kamera ma szklany obiektyw z przysłoną f/2 (wyraźne nagrywanie nawet przy słabym świetle).

Rozważ też

Zalety

Kamera znajduje się w lusterku wstecznym, co oznacza, że nie zabiera dodatkowego miejsca w samochodzie, a tym samym nie ogranicza kierowcy widoczności. Kąt widzenia wynosi 160 stopni, więc rejestrator nagrywa duży fragment drogi.

Wady

Część osób twierdzi, że jakość nagrywania tylnej kamery nie jest najlepsza, szczególnie w pochmurne dni przy słabym oświetleniu. Może być problem np. z tym, aby odczytać numery rejestracyjne określonego pojazdu.

Podsumowanie

Rejestrator jazdy jest dostosowany do kart pamięci microSD o maksymalnej pojemności równej 64 GB. Materiał wideo z kamery przedniej jest nagrywany w jakości Full HD. Kamera cofania jest wodoszczelna, a także odporna na kurz.

 

 

9 najlepszych rejestratorów jazdy. Opinie w 2024 roku 

 

Stworzyliśmy ranking rejestratorów jazdy, abyś mógł podjąć dobrą decyzję zakupową bez konieczności poświęcania na to kilku godzin. Poniżej znajdują się szczegółowe opisy dobrze ocenianych przez kierowców sprzętów.

 

Rejestrator jazdy w lusterku

 

1. Wideorejestrator Xblitz Park View Lusterko

 

Opinie o rejestratorach jazdy Xblitz są pozytywne, a szczególną popularnością cieszy się model Park View, który umieściliśmy w naszym rankingu. To sprzęt nagrywający obraz z przodu i z tyłu pojazdu. Ekran LCD o przekątnej 4,3 cala jest jednocześnie lusterkiem samochodowym. W rezultacie sprzęt nie ogranicza widoczności i nie przeszkadza kierowcy w jeździe. 

Prezentowany rejestrator jazdy w lusterku ma kąt widzenia wynoszący 140 stopni. Rozdzielczość nagrywania z przodu jest równa 1920 x 1080 pikseli, a z tyłu 720 x 480 pikseli. Rozdzielczość zdjęć to 2048 x 1536 megapikseli. Model ma wbudowany mikrofon i różne tryby nagrywania: w nocy, parkingowy i w pętli. 

Kierowcy, którzy zdecydowali się kupić ten rejestrator jazdy w lusterku, twierdzą, że była to dobra decyzja. Sprzęt spełnia swoje podstawowe zadanie, jest łatwy w obsłudze, a jakość wykorzystanych do jego produkcji materiałów jest bardzo dobra.

 

 

 

 

Rejestrator jazdy Mio

 

2. Mio MiVue C320 Rejestrator Jazdy Full HD

 

Rejestrator jazdy Mio MiVue C320 ma 2-calowy ekran i nagrywa filmy w jakości Full HD. Mimo tego wideo nie zajmuje dużo miejsca w pamięci urządzenia, a wszystko dlatego, że wykorzystuje ono technologię H.264, która pozwala zmniejszyć plik bez znaczących strat dla jakości. Kąt widzenia wynosi 130 stopni. Szklany obiektyw ma przysłonę f/2.

Rejestrator jazdy ma 3-osiowy system przeciążeń. Sensor odpowiada za zapis danych dotyczących siły przeciążenia, przyspieszenia i kierunku, współpracuje też z trybem parkingowym i nagrywaniem zdarzeń nagłych. Aplikacja MiVue Manager umożliwia przeglądanie plików, łączenie ich w jeden i udostępnianie w serwisach społecznościowych.

W zestawie poza rejestratorem jazdy znajduje się ładowarka samochodowa i solidnie wykonany uchwyt, który pozwala na szybką i stabilną instalację wyświetlacza. To jedne z zalet urządzenia. Ponadto jest ono łatwe w obsłudze i odporne na uszkodzenia mechaniczne. 

 

 

 

 

Rejestrator jazdy z kamerą cofania

 

3. Navitel MR250 Rejestrator Jazdy w Lusterku

 

Jeśli chcesz kupić rejestrator jazdy z kamerą cofania, zapoznaj się z opisem Navitel MR250. To model, który przyda się każdemu kierowcy. Jakość nagrywania kamery przedniej to Full HD, więc można być pewnym, że wszystkie szczegóły będą dobrze widoczne. Warto wspomnieć o tym, że znajdująca się z tyłu kamera jest wodoszczelna i odporna na kurz, dlatego też ryzyko jej awarii jest niewielkie.

Model ma 5-calowy ekran i jest przystosowany do obsługi kart pamięci microSD o pojemności maksymalnej 64 GB. Dokładne wymiary rejestratora to: 31 cm x 8,6 cm x 3,9 cm, a jego waga jest równa 258 g. Kamera ma funkcję Auto-Start, więc zaczyna nagrywanie tuż po uruchomieniu silnika. Ponadto do dyspozycji kierowcy pozostaje tryb parkingowy i G-Sensor.

Konsumenci zgadzają się ze stwierdzeniem, że warto kupić rejestrator jazdy Navitel MR250. Przede wszystkim jest on solidnie wykonany i łatwy w montażu. Zaletą jest to, że poza kamerą przednią ma też kamerę tylną, więc w razie uderzenia w tył samochodu kierowca ma dowód.

 

 

 

 

Rejestrator jazdy przód i tył

 

4. Mio Rejestrator Samochodowy Mivue C380 Dual

 

Rejestrator jazdy przód i tył Mio Mivue C380 Dual to godny uwagi sprzęt, którego nie mogło zabraknąć w tym tekście. Kamera ma dwa sensory optyczne i szerokokątny obiektyw przedni gwarantujący widzenie w zakresie 130 stopni. Obraz jest nagrywany w jakości Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę. Na wideo wyraźnie widać tablice rejestracyjne i znaki drogowe. 

Rejestrator jazdy ma wbudowany moduł GPS, więc pokazuje lokalizację i prędkość jazdy. Wskazane informacje mogą być widoczne na nagraniu lub nie, w zależności od tego, jakie są nasze preferencje. Sprzęt jest wyposażony w trzyosiowy czujnik wstrząsów, który automatycznie wykrywa przeciążenie i wtedy też zarejestrowany materiał jest zapisywany w specjalnym katalogu i nie ma możliwości jego nadpisania.

Kierowcy doceniają ten sprzęt za tryb parkingowy, który rozpoczyna nagrywanie, gdy w polu widzenia kamery zostanie wykryty ruch. To daje pewność, że w przypadku uszkodzenia zaparkowanego samochodu, będziemy mieć dowody, a wykrycie sprawy okaże się znacznie łatwiejsze. 

 

 

 

 

Rejestrator jazdy z GPS

 

5. Mio Mivue Rejestrator Jazdy C570

 

Mio Mivue C570 to polecany przez kierowców rejestrator jazdy z GPS o wymiarach: wysokość – 61 mm, szerokość – 54 mm i głębokość – 38 mm. Waga urządzenia jest równa 67 g. Jakość nagrywania to Full HD, dlatego możemy mieć pewność, że zarejestrowane wideo będzie wyraźne i umożliwi uzyskanie informacji np. o numerze rejestracyjnym danego pojazdu. Kąt widzenia kamery wynosi 150 stopni.

Ten dobry rejestrator jazdy ma 2-calowy wyświetlacz, z którego łatwo odczytać potrzebne informacje. Urządzenie obsługuje karty pamięci do 128 GB. Co istotne, sprzęt ma G-Sensor, czyli czujnik przeciążeń chroniący przed usunięciem ważnego wideo. Rejestrator zaczyna pracować tuż po uruchomieniu silnika.

W komplecie znajdują się potrzebne akcesoria, a mianowicie niezbędny do montażu uchwyt, a także ładowarka samochodowa. Kierowcy określają jakość wykonania sprzętu jako bardzo dobrą. Dzięki modułowi GPS można rejestrować dokładną trasę i prędkość jazdy.

 

 

 

 

Rejestrator jazdy Xblitz

 

6. Wideorejestrator Xblitz Go SE

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ci rejestrator jazdy Xblitz Go SE, który zapewnia obraz w bardzo dobrej jakości Full HD. Dodatkowo sprzęt ma funkcję robienia zdjęć, które zawierają wszystkie detale, cechuje je odpowiednia ostrość i nasycenie. Obiektyw ma szeroki kąt widzenia wynoszący dokładnie 170 stopni i przysłonę f/1.7. Dokładne wymiary produktu to: 57 mm x 52 mm x 39 mm, a jego waga wynosi 58 g.

Urządzenie nagrywa w trybie cyklicznym. Materiały wideo mają długość od 2 do 5 minut, więc nie trzeba się obawiać o to, że dojdzie do zapełnienia karty pamięci i ważne dane zostaną automatycznie usunięte. Kierowca ma zawsze dostęp do ostatnich 10 h jazdy. Wideorejestrator ma wbudowaną baterię i uruchamia się tuż po odpaleniu samochodu.

Opinie na temat sprzętu Xblitz Go SE są pozytywne. W recenzjach na temat urządzenia można przeczytać przede wszystkim, że ma ono kompaktowe wymiary, wygodnie się z niego korzysta, a jakość nagrań jest bardzo dobra. Ten model ma wszystko to, czym powinien cechować się dobry rejestrator jazdy.

 

 

 

 

Rejestrator jazdy Blaupunkt

 

7. Samochodowy Rejestrator Wideo Blaupunkt BP 2.1 FHD

 

Nie każdy chce inwestować w drogi sprzęt, dlatego też zainteresowanie kierowców wzbudza dobry i tani rejestrator jazdy Blaupunkt BP 2.1 FHD, który jest łatwy w montażu (Plug&Play). Model ma kolorowy, 2-calowy wyświetlacz, który umożliwia sprawną obsługę. Kąt widzenia wynosi dokładnie 120 stopni. Wideo jest nagrywane w jakości Full HD. Istnieje możliwość ustawienia nagrywania w pętli (do wyboru: 30 sekund, 1 lub 2 minuty). 

Dokładne wymiary rejestratora jazdy to: 64 mm x 65 mm x 28 mm, a jego waga wynosi 50 g. Model jest przystosowany do obsługi zewnętrznych kart pamięci o pojemności maksymalnej 32 GB. Sprzęt ma wbudowany mikrofon i głośnik, co zwiększa jego funkcjonalność. Urządzenie wykrywa ruch i ma G-Sensor. 

Pytając kierowców, czy warto kupić rejestrator jazdy Blaupunkt BP 2.1 FHD, w większości otrzymamy odpowiedź twierdzącą. Zdaniem sporej grupy użytkowników, sprzęt gwarantuje odpowiednie zabezpieczenie w przypadku kolizji czy wypadku.

 

 

 

 

Rejestrator jazdy dual

 

8. Kamera samochodowa Viofo A129-G DUO FHD

 

Nie bez powodu w naszym zestawieniu znalazł się rejestrator jazdy dual Viofo A129-G, który nagrywa to, co dzieje się z przodu i z tyłu pojazdu. Dwie kamery zapewniają odpowiednie zabezpieczenie w przypadku wystąpienia niebezpiecznej sytuacji na drodze. Obiektyw ma przysłonę f/1.6, więc możemy być pewni, że jakość obrazu nawet w gorszych warunkach oświetleniowych będzie zadowalająca.

Wideorejestrator ma łączność bezprzewodową Wi-Fi, więc można nim łatwo sterować z poziomu swojego telefonu. Wystarczy pobrać na smartfona darmową aplikację o nazwie VIOFO. Co więcej, urządzenie ma moduł Bluetooth. Atutem sprzętu jest tryb parkingowy, który rozpoczyna rejestrowanie obrazu, jeśli w pobliżu zostanie wykryty ruch.

Użytkownicy wystawiają w Internecie recenzje sprzętu Viofo A129-G DUO FHD, z których można dowiedzieć się, jakie ma on atuty. Do zalet wideorejestratora należy przede wszystkim niezawodność działania i wysoka jakość wykonania.

 

 

 

 

Rejestrator jazdy Navitel

 

9. Navitel R600 Kamera Wideorejestrator Trasy

 

Przeprowadzony test rejestratorów jazdy wykazał, że sprzętem zasługującym na wyróżnienie jest Navitel R600. To kamera z matrycą Sony Exmor R CMOS i dobrej jakości obiektywem. Kąt widzenia wynosi 170 stopni, a jakość nagrywania filmów to 1920 x 1080 pikseli (Full HD). W modelu wykorzystano technologię kompresji obrazu H.264, dzięki czemu nagrane filmy zajmują mniej miejsca na karcie pamięci.

Rejestrator jazdy Navitel ma wbudowany mikrofon rejestrujący dźwięki w dobrej jakości. Urządzenie ma funkcję nagrywania w pętli i obsługuje karty pamięci do 256 GB. Czujnik G-Sensor jest gwarancją, że żadne ważne nagranie nie zostanie przypadkowo usunięte.

Warto zastanowić się nad zakupem wideorejestratora Navitel R600, ponieważ cieszy się on dobrymi opiniami konsumentów. Kierowcy są zadowoleni z użytkowania sprzętu przede wszystkim dlatego, że jakość nagrań jest bardzo dobra.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki rejestrator jazdy kupić?

 

Rejestrator jazdy to urządzenie, które przyda się każdemu kierowcy. Dzięki nagrywaniu tego, co dzieje się na drodze, można w razie kolizji czy wypadku zyskać odpowiedni dowód w sprawie, który umożliwi jej szybsze rozwiązanie. Niekiedy nagrania ze sprzętu trafiają do Internetu, jako przestroga dla innych osób kierujących pojazdami, a także pieszych czy rowerzystów. To niewielkie urządzenie pozwala także zarejestrować przebieg trasy np. kiedy wyjeżdżamy na wakacje (wideo może okazać się świetną pamiątką). Jeśli w Twojej głowie pojawiło się pytanie, jaki jest najlepszy rejestrator jazdy, możesz być pewien, że znajdziesz na nie odpowiedź w tym poradniku. 

Jakość nagrywania

Nie ulega wątpliwości, że zakupiony przez nas rejestrator jazdy musi gwarantować dobrą jakość nagrywania filmików, bo tylko wtedy będzie spełniał swoje zadanie. Wyraźne wideo okazuje się niezastąpione, kiedy dojdzie np. do uszkodzenia naszego samochodu, a sprawca ucieknie z miejsca zdarzenia. Wtedy też na podstawie zapisu z kamery będziemy mogli odczytać numery rejestracyjne jego pojazdu. Obecnie za minimalną rozdzielczość nagrywania uważa się 1280 x 720 pikseli (jakość HD). Im jednak kamera ma większą rozdzielczość, tym oczywiście lepiej. Coraz częściej dostępne w sklepach urządzenia nagrywają w jakości Full HD, a czasami też 4K. Nie można też zapominać o tym, że im jakość filmiku jest lepsza, tym zajmuje on więcej miejsca w pamięci urządzenia. W związku z tym włożona karta musi mieć odpowiednio dużo pamięci. 

Mówiąc na temat jakości nagrań, nie można pominąć innych kwestii technicznych związanych ze sprzętem. Mowa tutaj choćby o kącie widzenia kamery, który powinien być na tyle duży, aby na wideo widoczny był odpowiedni odcinek drogi. Zazwyczaj wartość ta oscyluje w granicy 120 do nawet 200 stopni. Należy też zwrócić uwagę na to, jaką przysłonę ma obiektyw. Polecane są modele co najmniej z f/2.

 

Rodzaje rejestratorów jazdy

Należałoby też wspomnieć, że w sklepach dostępne są nie tylko rejestratory jazdy nagrywające to, co dzieje się z przodu pojazdu. Spora część modeli, jakie mamy do kupienia, oferuje też nagrywanie z tyłu. Niektóre urządzenia mają kamerę cofania, dzięki której mamy pewność, że przez przypadek nie wjedziemy w żadną przeszkodę i nie uszkodzimy swojego samochodu. Najbardziej popularny rodzaj rejestratorów jazdy to ten montowany na przedniej szybie za pomocą specjalnego uchwytu, który zwykle stanowi jeden z elementów zestawu. W sklepach można też znaleźć modele łączące w sobie dwie funkcje: nie tylko rejestratora jazdy, ale też lusterka samochodowego. Takie sprzęty są chętnie wybierane przez kierowców, ponieważ nie zajmują dodatkowego miejsca.

 

Różne tryby nagrywania

Zastanawiając się nad tym, jaki rejestrator jazdy wybrać, nie można pominąć kwestii związanych z różnymi trybami pracy. Przede wszystkim wybrane urządzenie powinno mieć czujnik G-Sensor, który w momencie uderzenia umożliwia automatyczny zapis wideo i zabezpiecza przed jego przypadkowym usunięciem lub nadpisaniem. Przydatna jest też funkcja nagrywania w pętli. Polega ona na tym, że pliki wideo mają długość od ok. 2 do 5 minut, co minimalizuje ryzyko, że ważne zdarzenie na drodze nie zostanie zapisane. Po zapełnieniu karty pamięci najstarsze pliki są nadpisywane, więc nie trzeba usuwać ich samodzielnie.

Jednym z miejsc, w którym bardzo często dochodzi do uszkodzenia samochodu, jest parking. Nie dziwi więc to, że kierowcy chwalą sobie rejestratory jazdy z trybem parkingowym. Działa on w ten sposób, że w momencie wykrycia ruchu obok pojazdu, aktywowane jest nagrywanie. Ważny jest także tryb nocny pozwalający rejestrować wideo w dobrej jakości także przy bardzo słabym warunkach oświetleniowych.

Dodatkowe funkcje

Według kierowców najlepszy rejestrator jazdy musi być funkcjonalny. W akapicie powyżej wskazaliśmy różne tryby pracy, które powinien mieć taki sprzęt. Pora przyjrzeć się innym funkcjom. Mowa tutaj w szczególności o łączności bezprzewodowej Wi-Fi i Bluetooth. Te opcje umożliwiają sprawną komunikację i pozwalają np. udostępniać nagrane filmiki z poziomu urządzenia. Ponadto użytkownik ma możliwość sparowania rejestratora jazdy ze swoim smartfonem i może na telefonie wybierać stosowne ustawienia.

Zakupiony przez nas rejestrator jazdy powinien włączać się tuż po uruchomieniu silnika, bez konieczności naciskania jakiegokolwiek przycisku. Niektórzy kierowcy uważają też, że dobrej jakości sprzęt to taki z GPS. Ta funkcja umożliwia dokładne śledzenie trasy i wskazuje prędkość jazdy na danym odcinku.

 

Akcesoria w zestawie

Do najważniejszych akcesoriów w zestawie zalicza się przede wszystkim uchwyt, a także inne elementy umożliwiające sprawny montaż urządzenia. W komplecie powinna znaleźć się też ładowarka samochodowa. Czasami producent dołącza kartę pamięci, jednak nie jest to standardem. Warto zweryfikować, czy jest ona dodawana do zamówienia, aby w razie potrzeby ją dokupić.

 

Rejestratory jazdy w dobrych cenach

Godne uwagi rejestratory jazdy można kupić już za ok. 150 zł. Takie urządzenia są solidnie wykonane i działają, tak jak powinny. Niemniej jednak w sklepach można znaleźć też droższe modele, których cena sięga nawet ok. 1000 zł. 

 

 

FAQ

 

P1: Rejestrator jazdy – po co?

Możliwe, że zastanawiasz się, po co inwestować w rejestrator jazdy. Z pewnością taki zakup to dobry wybór dla kierowców i potwierdza to wielu użytkowników. Dlaczego warto mieć taki sprzęt w swoim samochodzie? Przede wszystkim dzięki niemu odczuwamy większe bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Możemy być pewni, że w momencie wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia drogowego, wszystko zostanie nagrane na kamerze, a wideo posłuży jako dowód w sprawie. Rejestratory jazdy z trybem parkingowym okazują się niezastąpione, kiedy zostawiamy samochód na parkingu publicznym np. na noc czy dłuższą część dnia. Jeśli w pobliżu auta pojawi się ruch, kamera zostanie automatycznie aktywowana. To daje gwarancję, że w przypadku uszkodzenia pojazdu, będziemy mogli łatwiej znaleźć sprawcę.

P2: Jak działa rejestrator jazdy?

Rejestrator jazdy to nic innego jak kamera, która nagrywa to, co dzieje się przed pojazdem i zapisuje to w formie plików wideo. Niektóre rejestratory jazdy są też wyposażone w kamerę tylną, która przydaje się np. podczas cofania. Urządzenie może działać w różnych trybach. Najczęściej kierowcy wybierają nagrywanie w pętli, bo stanowi ono niejako zabezpieczenie zapisywanych plików. Ten tryb polega na tym, że nagrania mają długość tylko kilku minut. Po zapełnieniu pamięci starsze pliki, na których nie ma nic ważnego, są automatycznie usuwane. Rejestratory jazdy mają czujnik G-Sensor, który w przypadku gwałtownego hamowania czy uderzenia, zabezpiecza nagrany kilka chwil wcześniej materiał (nie ma możliwości jego usunięcia czy nadpisania).

 

P3: Rejestrator jazdy – jaka karta SD?

Aby przechowywanie plików wideo było możliwe na rejestratorze jazdy, konieczna jest karta SD. To, która z nich będzie odpowiednia do naszego sprzętu, zależy od jego parametrów. W przygotowanym przez producenta opisie powinna być informacja o tym, jaka może być maksymalna pojemność kompatybilnej z urządzeniem karty. Za minimum uznaje się modele przystosowane do 32 GB kart pamięci. Oczywiście, im jest ona większa, tym lepiej. Znawcy tematu zwracają jednak uwagę, że ważna jest nie tylko pojemność, ale też m.in. technologia zapisu danych. Może to być TLC, MLC lub SLC. Ostatnia ze wspomnianych uznawana jest za najtrwalszą, jednak karty pamięci z tym rozwiązaniem są najdroższe i czasami trudno dostępne.

 

P4: Jak zamontować rejestrator jazdy?

O tym, jak zamontować rejestrator jazdy, przeczytamy w dołączonej do zestawu instrukcji. Zazwyczaj znajdują się tam wszystkie ważne informacje. Coraz częściej zdarza się, że producenci przygotowują też ogólnodostępne filmiki instruktażowe, z których można dowiedzieć się wszystkiego, co istotne. Najczęściej rejestratory jazdy są montowane za pomocą specjalnego uchwytu z przyssawką. Jednym ze sposobów na stabilny montaż jest wcześniejsze podgrzanie przyssawki za pomocą suszarki, zaraz przed jej przyłożeniem do szyby. Guma będzie powoli stygnąć, tym samym zmniejszy się jej objętość i uchwyt będzie pewniej się trzymał.

P5: Gdzie zamontować rejestrator jazdy?

Kierowcy zastanawiają się, gdzie zamontować zakupiony rejestrator jazdy. Jednym z najlepszych i najczęściej polecanych miejsc jest obszar obok lusterka wstecznego. Dzięki takiemu umiejscowieniu sprzętu nie ma obaw, że będzie on przeszkadzał podczas jazdy. Dodatkowo przy takim ułożeniu na filmach nie widać tablicy rozdzielczej czy też innych nieistotnych elementów. Wyświetlacz pozostaje w zasięgu ręki kierowcy, więc może on w razie potrzeby szybko zmienić ustawienia rejestratora jazdy. Niedobrym pomysłem jest montaż sprzętu w rogach szyby czy na desce rozdzielczej.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Emil

January 10, 2021 at 9:16 am

no ja mam videorejestrator xblitz i potwierdzam jakość nagrania bardzo dobre a koszt kamerki nieduży

Odpowiadać
Świat motoryzacji

February 2, 2021 at 4:30 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać