Ostatnio aktualizowane: 13.04.21

 

Alkomat – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Alkomat Amii FIT-alco Neon F1 jest jednym z urządzeń godnych polecenia. Przygotowanie do pomiaru zajmuje sekundy, a jego przeprowadzenie jest jeszcze krótsze. Lekka konstrukcja sprzętu pozwala na noszenie go przy sobie w każdej sytuacji. Model spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Inną propozycją jest Alkomat Promiler AL 8000 PLUS. Sprzęt składa się z nowoczesnego, elektrochemicznego sensora, który sprawia, że praca jest łatwa i przyjemna. Jest to model lekki, waży zaledwie 70 g. Alkomat jest wyposażony w ustnik. Poza tym urządzenie zapewnia wysoką dokładność pomiaru i jest dostępne w wielu wariantach kolorystycznych.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

8 najlepszych alkomatów. Opinie w 2021 roku

 

Alkomaty cieszą się ogromną popularnością i wiele osób po wcześniejszym spożyciu napojów procentowych nie wyobraża sobie wsiąść za kierownicę bez kontroli stanu trzeźwości. Dzięki informacjom, jakie zawiera ranking alkomatów, łatwiej podejmiesz decyzję zakupową.  

 

Alkomat Amii

 

1. Alkomat Fitalco Neon F1

 

Alkomat Amii Model FIT-alco Neon F1 jest bardzo precyzyjnym urządzeniem gwarantującym dokładność pomiaru aż do 3 jednostek, wskazując wartość alkoholu zawartego w wydychanym powietrzu z precyzją do 0,01 promila. Przeprowadzony test alkomatów dowiódł, że przygotowanie urządzenia do badania zajmuje mniej niż kilkanaście sekund. 

Matryca została wyposażona w dwukolorowy wyświetlacz LCD z podświetleniem, na którym zaobserwujemy reakcję urządzenia na podstawie wyników pomiaru. Wyróżniamy trzy podstawowe komunikaty, dzięki którym dowiadujemy się, jakie stężenie alkoholu jest we krwi. Jeśli wynik pomiaru waha się od 0,00 do 0,49 promila, na ekranie pojawi się zwykły wynik w postaci liczb. W momencie, gdy wartość wynosi od 0,50 do 3.00, zostaje on wyświetlony na czerwono i zasygnalizowany charakterystycznym dźwiękiem ostrzegawczym. Gdy pomiar przekracza próg 3.00 promili ukazuje się napis ‘’Hi”

Alkomat Amii ma wbudowaną pamięć ok. 10 wartości pomiarowych, ponadto jest wyposażony w zegarek oraz datownik. Model jest stosunkowo lekki, ponieważ waży jedynie 155 gram. Jego wymiary to 126 mm x 69 mmx 29 mm. Alkomat jest często kupowany i pozytywnie oceniany przez konsumentów.

 

 

 

 

Alkomat 4.0

 

2. Alkomat Promiler AL 8000 Plus

 

Dobry alkomat Promiler AL 8000 PLUS to podręczny i bardzo precyzyjnie wykonany sprzęt, który zapewni Ci prawidłowo przeprowadzone badanie oraz wiarygodny wynik. Produkty wykonane przez firmę Promiler cieszą się ogromną popularnością, nie inaczej jest z tym modelem. Alkomat 4.0 prezentuje wynik z dokładnością do 0,01 promila. Nie wymaga ustnika, ponieważ ma już wbudowany. Zakres pomiarowy wynosi od 0,00 do 4.00 promili.

Technologia układu pomiarowego bazuje na elektrochemicznym sensorze Qmol 2.0. Moduł zawiera informacje takie jak termin kalibracji urządzenia, ostatnie 10 wyników oraz okres, który minął od ostatniego badania. Urządzenie prowadzi również analizę pomiarów. Według użytkowników jest to sprzęt działający poprawnie, który spełnia swoją funkcję. Alkomat 4.0 odznacza się eleganckim wyglądem, który przyciąga uwagę.

Został odpowiednio dopasowany pod każdego użytkownika, ze względu na swój nowoczesny design. Sprzęt jest lekki, waży jedynie 70 g, a jego wymiary to 44 mm x 100 mm x 16 mm. 

 

 

 

 

Alkomat Aisko

 

3. Alkomat z komórką elektrochemiczną BACscan F-70 

 

Alkomat Aisko BACscan F-70 jest wyposażony w sensor elektrochemiczny, dzięki któremu możemy mieć pewność, co do poprawności pomiarów. Urządzenie jest łatwe w obsłudze. Zastosowana technologia zabezpiecza komórkę pomiarową przed uszkodzeniem, w momencie nieprawidłowo przeprowadzonego badania.

Produkt może służyć każdemu, począwszy od użytkowników indywidualnych, kończąc na publicznych placówkach. 4-cyfrowy wyświetlacz LCD jest podświetlany, dzięki czemu możemy wykonać pomiar nawet w ciemnych pomieszczeniach czy w nocy. O rozładowującej się baterii jesteśmy informowani w postaci sygnału dźwiękowego. System automatycznie zamyka się, po 20 sekundach bezczynności. Użytkownicy cenią sobie możliwość zasilania urządzenia w gniazdach zapalniczek samochodowych, jednak sprzęt można także ładować za pomocą zasilacza sieciowego. 

Alkomat Aisko wyposażono również w czujnik przepływu powietrza, który uniemożliwia wciągnięcie powietrza z alkomatu. Waga urządzenia wynosi 102 g, a jego wymiary to 126 mm x 68 mm x 26 mm. 

 

 

 

 

Alkomat Jednorazowy

 

4. Alkomat alkotest jednorazowy everActive

 

Alkomat jednorazowy EverActive Alkotest jest produktem wyjątkowo prostym w obsłudze, pozwalającym określić stan nietrzeźwości. Używanie sprzętu nie powoduje żadnych komplikacji zdrowotnych, jest całkowicie bezpieczne. W tubie alkomat jednorazowy ma żółte kryształki, które są reagentem i pod wpływem spożytego alkoholu zmieniają zabarwienie na kolor zielony. Jeśli w wydychanym powietrzu znajduje się przynajmniej 0.2 promila, kryształki zaczną się przesuwać w stronę paska o kolorze czerwonym. 

Wynik testu otrzymujemy po ok. 2 minutach. Badanie należy przeprowadzić najwcześniej po 20 minutach od spożywanego alkoholu. To przedmiot użytku jednorazowego w związku z czym po badaniu można go wyrzucić. Jego cena jest niska i zachęca wielu swoich użytkowników do zakupu. 

Alkotestu nie należy przechowywać w niskich temperaturach, ponieważ grozi to uzyskaniem nieprawidłowego wyniku. Ten dobry i tani alkomat jest łatwo dostępny zarówno w sklepach internetowych, jak i aptekach stacjonarnych. Ma on atest Polskiego Zakładu Higieny i został opracowany zgodnie z normami międzynarodowymi.

 

 

 

 

Alkomat Elektrochemiczny

 

5. Alkomat Pro-X5 Plus AlcoFind

 

Model ALCOFIND PRO-x-5 – należy do najnowszych produktów linii PRO, czyli profesjonalnej linii alkomatów. Jest zbudowany z platynowego sensora generacji PRO — X, który ma zwiększoną wytrzymałość. Z jego pomocą można sprawnie i dokładnie przeprowadzić badanie. Wynik wyświetlany jest dość szybko, co daje możliwość przebadania większej liczby osób w krótszym czasie. Opinie użytkowników informują o tym, że sprzęt jest wysoce bezawaryjny.

Alkomat elektrochemiczny długo działa na jednym komplecie baterii. Ma on podświetlany ustnik, co pozwala na pracę w mroku. Produkt waży zaledwie 85 g (wraz z baterią). Jego wymiary to 47 mm x 108 mm x 17 mm. Kalibruje się go regularnie co 12 miesięcy lub 500 pomiarów. Jest przeznaczony dla firm oraz wymagających użytkowników indywidualnych.

Czujnik elektrochemiczny samodzielnie kontroluje pozostałości zanieczyszczeń w układzie po wcześniej wykonanych badaniach, w wyniku czego następuje proces auto oczyszczania i alkomat w mgnieniu oka jest gotowy na kolejne badanie.

 

 

 

 

Alkomat 5.0

 

6. Alkomat Alcofind AF-35

 

Urządzenie ALCOFIND AF – 35 to jeden z lepszych wyborów wśród alkomatów. Dokonuje pomiaru do 5.0 promili ze wskazaniem dwóch miejsc po przecinku. Model ma duży, podświetlany wyświetlacz LCD, co sprawia, że odczytanie wyniku będzie możliwe nawet w nocy. 

Alkomat 5.0 ma opcję diagnostyki czujnika, z pomocą której użytkownik dowiaduje się o konieczności skalibrowania urządzenia. Obsługa odbywa się przy użyciu wyłącznie jednego przycisku, nie ma więc możliwości popełnienia błędu.

Podświetlany wyświetlacz LCD jest czterocyfrowy. Urządzenie samoistnie informuje o niskim stanie baterii. Gdy alkomat nie jest używany, automatycznie przechodzi w tryb uśpienia. Ustnik jest wielorazowy, jego montaż nie sprawia trudności. Według opinii osób, które zdecydowały się na jego zakup, jest to sprzęt solidny, prosty oraz wydajny. 

 

 

 

 

Alkomat Promiler 

 

7. Alkomat AL7000 Lite Promiler

 

Alkomat Promiler AL 7000 Lite wyposażono w precyzyjny sensor z wymiennym modułem, w efekcie czego po zużyciu czujnika nie trzeba kupować zupełnie nowego modelu, a jedynie jedną część. Wymiana zużytego elementu jest na tyle prostą czynnością, że każdy może wykonać ją sam.

Urządzenie ma czujnik przepływu powietrza, dzięki czemu jesteśmy informowani, czy odpowiednia ilość powietrza dostała się do środka. Pomaga to przejść przez proces badania bez wątpliwości o wadliwe jego wykonanie. Opinie o alkomatach tego producenta są pozytywne.

Alkomat Promiler jest wyposażony w pamięć ilości pomiarów, a także schowek na ustniki. Pozwala on na przeprowadzenie badania w każdych okolicznościach, co zgodnie z opinią konsumentów jest dużym atutem sprzętu. Urządzenie wyglądem przypomina smartfona, waży 98 g, a jego wymiary to 50 mm x 105 mm x 18 mm. Alkomat jest kompaktowy, dzięki czemu można mieć go zawsze przy sobie. 

 

 

 

 

Alkomat Bezustnikowy

 

8. Alkomat bezustnikowy iBlow Sentech

 

Alkomat bezustnikowy Promiler iBlov jest zupełną nowością na rynku. Został opracowany bardzo precyzyjnie, aby mógł spełnić oczekiwania służb mundurowych. Urządzenie zbudowano z nowoczesnego sensora elektrochemicznego typu Sura cell, co daje możliwość sprawnej obsługi i skraca czas oczekiwania na wyniki.

Pomiar trwa jedynie 4 sekundy, co zostało docenione przez wiele osób. Narzędzie pracuje w trybie pasywnym. Specjalną funkcją alkomatu bezustnikowego jest możliwość sprawdzenia zawartości alkoholowej substancji bez konieczności bezpośredniego kontaktu z nią. Wystarczy wybrać opcję i zbliżyć urządzenie do badanego trunku.

Promiler iBlov wykorzystuje sygnalizator w postaci czerwonego lub zielonego światła, co informuje o stanie nietrzeźwości. Osoba badana może być oświetlona za pomocą wbudowanej latarki LED. 

 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy  – Jaki alkomat kupić?

 

Alkomat to przydatne urządzenie, które pozwala szybko dokonać pomiaru i zweryfikować, czy w naszym organizmie znajduje się jeszcze alkohol. Ze sprzętu najchętniej korzystają kierowcy, którzy po wieczorze spędzonym w barze z przyjaciółmi, następnego dnia rano zastanawiają się, czy mogą wsiąść za kierownicę. Jazda po spożyciu alkoholu jest zabroniona i surowo karana. Warto mieć w swoim domu alkomat i w razie potrzeby z niego korzystać.

 

 

Rodzaje alkomatów

Alkomat jest przeznaczony do badania stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, najczęściej otrzymany wynik jest podawany w promilach lub miligramach na litr. Ze względu na budowę i zasady działania można wyróżnić kilka typów urządzeń, dostępnych obecnie na rynku:

alkomaty półprzewodnikowe – są wyposażone w tzw. sensor półprzewodnikowy. To najtańszy sprzęt, jaki można znaleźć w sklepach. Jest przeznaczony tylko do domowego zastosowania, ponieważ często dokładność przeprowadzanego pomiaru nie jest najlepsza. Urządzenie nie bierze pod uwagę innych czynników mogących mieć wpływ na wynik badania np. papierosy, spożyte jedzenie. Alkomaty półprzewodnikowe stosunkowo szybko mogą się rozkalibrować. Nie jest to polecany sprzęt, jeśli zależy nam na dokładnym wyniku. 

alkomaty elektrochemiczne – korzystają z nich np. policjanci, co stanowi dowód, że są to urządzenia dobrej jakości, które wskazują dokładne wyniki. Mają one specjalne czujniki charakteryzujące się dużą precyzją. Spożywane pokarmy nie wpływają na wyniki pomiaru. Praca sprzętu polega na tym, że molekuły alkoholu są zasysane do czujnika, co pozwala uzyskać miarodajny wynik. Pomiar z tego typu urządzenia może stanowić dowód w sprawie.

alkomaty spektrometryczne – modele profesjonalne, wykorzystywane stacjonarnie na posterunkach Policji czy w szpitalach. Sprzęty należące do tej grupy są najdroższe.

Jeśli chcemy sprawdzić, czy jesteśmy pijani, możemy też zdecydować się na zakup jednorazowych alkotestów, których cena wynosi kilka do kilkunastu złotych. Wykorzystywany do wykonania badania tester zabarwia się na określony kolor, a kiedy przekroczy daną linię, oznacza to, że nie możemy prowadzić samochodu. Z reguły takie produkty mają odpowiednie certyfikaty, które są dowodem na bezpieczeństwo ich używania.

 

Tryb pracy

Dostępne w sklepach alkomaty mogą działać w różnych trybach pracy, a mianowicie: aktywnym i pasywnym. Pierwszy z nich polega na tym, że osoba badana musi nabrać powietrza i dmuchnąć nim w ustnik. Poprawnie przeprowadzone badanie, z użyciem dobrej jakości sprzętu jest gwarancją otrzymania miarodajnego wyniku. Mniej dokładne są urządzenia działające w trybie pasywnym. Taki alkomat wystarczy zbliżyć do ust badanej osoby. Na podstawie niewielkie próbki określone zostaje, czy w wydychanym powietrzu znajduje się alkohol. 

 

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie alkomatu?

Jest kilka kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu alkomatu. Ważna jest wielkość czujnika. Przyjmuje się, że im element ten jest mniejszy, tym mniej dokładny wynik można otrzymać. Ma to związek z tym, że urządzenie pobiera mniejszą próbkę powietrza. Jak zatem wybrać najlepszy alkomat? Czytając opis produktu, należy zapoznać się z informacjami dotyczącymi zakresu błędu przy pomiarze. Powinien być on możliwie najmniejszy, wtedy możemy mieć pewność, że sprzęt działa dokładnie (maksymalnie do 0,1 promila).  

Zastanawiając się nad tym, jaki alkomat wybrać, trzeba koniecznie sprawdzić ilość pomiarów między kalibracjami. To ważne, szczególnie jeśli mamy zamiar korzystać ze sprzętu bardzo często. Jeśli urządzenie wystarczy kalibrować co kilka tysięcy pomiarów, będzie ono zdecydowanie droższe od modelu wymagającego przeprowadzenia tego procesu np. po 300 badaniach. Należy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto inwestować w bardzo drogi alkomat, kiedy mamy zamiar z niego korzystać sami i tylko od czasu do czasu. W kontekście kalibracji ważny jest także jej koszt. Czasami zdarza się, że za kalibrację modelu trzeba zapłacić kwotę, za którą można kupić w sklepie nowe urządzenie.

Pamiętajmy też, że czas oczekiwania do gotowości kolejnego użycia nie powinien być duży, szczególnie jeśli ze sprzętu ma korzystać kilka osób, a badania mają być przeprowadzane w u każdej z nich.

 

Wyświetlacz

Ważnym elementem każdego alkomatu jest wyświetlacz, który powinien być na tyle duży, aby odczytanie z niego wyniku nie stanowiło problemu. Tańsze urządzenia nie są w niego wyposażone, a jedynie za pomocą diod wskazują stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Większość konsumentów uważa jednak, że wyświetlacz znacznie ułatwia pracę. W droższych modelach jest on duży i poza informacjami dotyczącymi zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, pokazuje też inne dane m.in. o tym, jaki czas minął od wykonania ostatniego pomiaru czy ile czasu zostało do przeprowadzenia kalibracji. 

 

 

Jakość wykonania

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, jaki jest najlepszy alkomat, należy bez wątpienia zwrócić uwagę na jakość wykonania produktu. Obudowa sprzętu powinna być wykonana z mocnego tworzywa np. ABS. Wtedy będziemy mogli mieć pewność, że znajdujący się wewnątrz mechanizm jest odpowiednio zabezpieczony. Jeśli nie chcemy, aby już po krótkim czasie użytkowania alkomat stracił swój początkowy wygląd, a na jego powierzchni pojawiły się zarysowania, używajmy pokrowca. Często to akcesorium stanowi jeden z elementów zestawu.

 

Alkomaty w dobrych cenach

Najtańsze są alkotesty, które można kupić w sklepach już za kilka złotych. Jeśli jednak zależy nam na urządzeniu przeznaczonym do wielokrotnego użytku, musimy liczyć się z wydatkiem od 250 zł wzwyż. Zaawansowane sprzęty kosztują nawet 1500 zł i więcej.

 

 

FAQ

 

P1: Gdzie kupić dobry alkomat?

Czasy, kiedy alkomat kojarzył się nam tylko z kontrolą trzeźwości przeprowadzaną przez policję, dawno się skończyły. Dziś każdy może kupić urządzenie na prywatny użytek. Produkty sprzedawane są wszędzie, od sklepów z elektroniką, po supermarkety, na wyspecjalizowanych punktach kończąc. Alkomat to bardzo czułe urządzenie, którego jakość ma wyjątkowe znaczenie. Z tego powodu, warto kupić go w specjalistycznym sklepie, w którym oprócz dużego wyboru urządzeń, będziemy mogli uzyskać kompetentną poradę, aby dowiedzieć się co wybrać na własne potrzeby.

 

 

P2: Jak skalibrować alkomat?

Do prawidłowego działania alkomatu niezbędna jest jego konserwacja, czyli tak zwana kalibracja, inaczej wzorcowanie. Jeśli urządzenie zaczyna działać nieprawidłowo, np. pokazuje dodatni wynik wysokości promili, gdy nie piliśmy alkoholu lub niezmienny parametr, mimo że robimy test w odstępach czasowych, powinniśmy oddać go do kalibracji. Zabieg ten powinno stosować się co 6 lub 12 miesięcy lub od 100 do 1500 pomiarów, w zależności od zaleceń producenta. Na polskim rynku istnieje wiele punktów zajmujących się konserwacją alkomatów, wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarce internetowej i znaleźć najbliższy punkt. Czas kalibracji wynosi około 30 min. 

 

P3: Jak używać alkomatu?

Alkomat to popularne urządzenie służące do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Wiemy do czego służy, ale czy wiemy na czym dokładnie polega jego działanie? Jeśli chcemy wykonać pomiar stężenia alkoholu, należy włączyć tester i odczekać, aż elektromechaniczny czujnik, czyli najważniejsza część w alkomacie, się nagrzeje. Ten element pozwala na przeprowadzenie dokładnej analizy składu powietrza pod względem stężenia alkoholu. Po usłyszeniu sygnalizującego dźwięku, że alkomat jest gotowy do użytku należy przez około 5 sekund dmuchać w dołączony ustnik. Kolejny sygnał dźwiękowy oznacza koniec testu. Po chwili wynik powinien pokazać się na elektronicznym wyświetlaczu, a jeśli norma stężenia będzie przekroczona usłyszymy kolejny sygnał.

 

P4: Ile kosztuje alkomat?

Na cenę alkomatu wpływ ma renoma producenta, materiały użyte przy produkcji oraz przyznany atest. Ceny wahają się między kilkoma złotymi za jednorazowy, słabej jakości produkt, po kilka tysięcy za profesjonalny model z atestem. 

Rodzaj zakupionego alkomatu zależy od naszych potrzeb. Jeśli kupujemy produkt, ponieważ będziemy go chcieli użyć raz lub raz na jakiś czas, warto wybrać alkomat jednorazowy. To tanie urządzenie, którego cena zaczyna się od 4 zł. Jeśli jesteśmy zainteresowani używaniem go stale, wtedy należy swój wybór skierować na modele wielorazowego użytku. Ich ceny zaczynają się od 50 zł a kończą na około 500 zł. Wszystko zależy od producenta, jego marki na rynku, materiałów, z którego jest wykonany oraz sklepu, w którym dokonujemy zakupu. Spotkamy się również z alkomatami, które kosztują kilka tysięcy. Są to profesjonalne modele używane głównie przez policję. 

 

 

P5: Jaki alkomat kupić?

Obecnie na rynku dostępnych jest kilkanaście firm zajmujących się produkcją alkomatów oraz kilkadziesiąt modeli, które nam oferują. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie oraz jaki produkt wybrać? Porównując różne modele alkomatów warto zwrócić uwagę na precyzję czujnika oraz zakres błędu. Im lepszy czujnik, tym wystąpienie niepoprawności jest mniejsze. Nie bez znaczenia jest także tryb pracy i czujnik przepływu powietrza. Gwarancją poprawnego wyniku jest wdmuchnięcie odpowiedniej ilości powietrza, które wspomniany czujnik mierzy. Dodatkowo warto sprawdzić, czy model ma ustnik oraz wyświetlacz, co wpływa na wygodę użytkowania. Więcej informacji znajdziesz w naszym poradniku.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Top 4 producentów alkomatów

 

 

 

Amii 

Amii to rodzinna firma mająca polskie korzenie. Przedsiębiorstwo ma ponad 40 lat doświadczenia. Specjalizuje się w produkcji filtrów do wody oraz alkomatów. Firma ma wiele opatentowanych rozwiązań, które są związane z designem. Produkty Amii sprzedawane są w 40 krajach na całym świecie. Docierają między innymi do Niemiec, Włoch, Francji, USA czy Kanady. Alkomaty firmy są objęte 3-letnią gwarancją, która dodatkowo obejmuje bezpłatną kalibrację co pół roku. Ranking alkomatów pokazuje, że na urządzenia Amii warto zwrócić uwagę ze względu na wysoką jakość wykonania oraz precyzję pomiarów. Urządzenia są wyposażone w czujniki elektrochemiczne, zapewniające dokładny pomiar. Użytkownicy chwalą alkomaty Amii za zakres wskazań do 0.05 promila oraz pamięć, w której zapisuje się do 10 pomiarów. 

 

Promiler 

Alkomaty Promiler pojawiły się w Polsce stosunkowo niedawno. Jest to marka przypisana do koreańskiego producenta alkomatów – firmy Sentech o globalnym zasięgu. Ze względów prawnych, urządzenia pod marką Sentech nie mogły być zarejestrowane w Polsce, dlatego też zmieniono ich nazwę na Promiler. Alkomaty wyróżniają się eleganckim i nowoczesnym designem. Zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz mają wiele ciekawych funkcji, które według użytkowników ułatwiają wykonywanie pomiarów. Nowoczesny system pokazuje, za jaki czas należy wykonać kalibrację, co znacznie ułatwia posługiwanie się urządzeniami. Producent umożliwia wykupienie dodatkowej gwarancji na 5 lat. Do alkomatów dołączone są ustniki wielorazowego użytku, baterie zasilające oraz eleganckie etui. 

 

Aisko 

Firma Aisko powstała w 1999 roku. Krajowy przedsiębiorca skupia się głównie na asortymencie z zakresu bezpieczeństwa. Od początku istnienia firma współpracuje z wieloma producentami. Oprócz tego, od kilku lat Aisko wprowadza na rynek własną markę alkomatów przeznaczonych do użytku indywidualnego i profesjonalnego. W ofercie producenta znajdują się także domowe zabezpieczenia pożarowe, czujniki papierosów, urządzenia pomiarowe oraz testery narkotyków. Alkomaty Aisko charakteryzują się precyzyjnymi pomiarami, mają wbudowane specjalne systemy zabezpieczające komórki pomiarowe przed uszkodzeniem oraz pamięć pomiarów. Urządzenia mają wiele pozytywnych opinii, które potwierdzają, że są to solidne sprzęty wykonujące poprawne pomiary. 

 

Datech 

Firma Datech została założona w 2002 roku. Od początku działalności była liderem w dziedzinie projektowania i konstruowania alkomatów. Dzięki zgromadzonemu doświadczeniu i najnowszej technologii firma prowadzi wśród producentów urządzeń badających ilość promili w wydychanym powietrzu. Priorytetem Datech jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z oferowanych przez firmę urządzeń. Seria alkomatów cyfrowych Alcofind uważana jest za jedną z najlepszych.

Urządzenia zapewniają dokładny pomiar oraz szeroki zakres zastosowań. Można je używać nie tylko jako sprzęt indywidualny, ale także do kontroli pracowników firmy. Oprócz tego w ofercie producenta są różnego rodzaju modele przeznaczone do wykonywania pomiarów. Poszczególne z nich zostały wyposażone w funkcje, takie jak: podświetlany ustnik, czytelny wyświetlacz, pamięć do 10 pomiarów, informację, ile czasu upłynęło od ostatniego pomiaru oraz za jaki czas trzeba dokonać kalibracji. Użytkownicy polecają alkomaty Datech i chwalą je za prostą obsługę, wiarygodne pomiary oraz zadowalającą czułość wykonywanego pomiaru.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat