Ranking 5 najlepszych wosków samochodowych w 2022

Ostatnio aktualizowane: 25.06.22

 

Woski samochodowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Przeanalizowaliśmy różne produkty dostępne na rynku i doszliśmy do wniosku, że SONAX Nano- Czarny 250 m zdobył pierwsze miejsce w rankingu konsumentów, jako najlepszy wosk samochodowy. Składa się na to wiele czynników. Jednym z nich jest fakt, że prezentowany produkt ma w sobie czarny pigment. Przy regularnym stosowaniu wosku możemy zakryć pomniejsze ryski na karoserii, a nawet zapobiec powstawaniu nowych. Jest to specyfik, który idealnie sprawdza się jako ochrona przed warunkami atmosferycznymi. Doskonale chroni lakier przed działaniem promieni słonecznych, deszczu i wiatru. Pamiętajmy, aby nakładać wosk zawsze po wcześniejszym dokładnym umyciu całej karoserii. Wtedy efekty będą najskuteczniejsze i najbardziej widoczne. Wosk działa także na kolor lakieru – wydobywa jego głębię, a także sprawia, że samochód mocno się błyszczy. Na drugim miejscu znalazł się K2 Proton Carnauba G040. Jest to wosk pełen naturalnych składników, co sprawia, że po polerowaniu karoseria bardzo ładnie pachnie. Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do zapoznania się z resztą artykułu.

5 najlepszych wosków samochodowych. Opinie w 2022 roku

 

Poniżej znajdziesz ranking wosków samochodowych. Umieściliśmy w nim 5 różnych produktów tego typu. Zostały one dobrane pod względem popularności wśród konsumentów.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Prezentowany wosk bardzo łatwo się nakłada. Wystarczy kilka minut, aby cały samochód pokryty był ochraniającą go warstwą. Z pomocą czarnego pigmentu wosk może zakryć rysy i zapobiec pojawianiu się nowych.

Wady

Niektórzy konsumenci donoszą, że prezentowany wosk samochodowy nie jest zbyt trwały, trzeba regularnie powtarzać woskowanie karoserii.

Podsumowanie

Jest to wosk, który jest odpowiedni do stosowania na samochodach z karoserią w kolorze czarnym. Dzieje się tak, ponieważ ma w sobie czarny pigment, który zakrywa mniejsze rysy. Nie jest jednak zbyt trwały, więc musimy często woskować nasz pojazd.

Drugi wybór

Zalety

Wosk ten charakteryzuje się delikatnym, miłym zapachem dzięki naturalnym składnikom użytym do jego produkcji. W zestawie wraz z woskiem znajdziemy ścierkę z mikrofibry oraz gąbkę – te elementy ułatwią nam woskowanie.

Wady

Nie polecamy tego modelu osobom, które nie są doświadczone w woskowaniu samochodów. Wosk tego typu nie jest łatwy do rozprowadzania karoserii, co może spowodować, że na samochodzie pozostaną nieestetyczne smugi.

Podsumowanie

Prezentowany wosk przygotowany został na bazie naturalnych składników. Jest to typ twardy, więc wymaga wcześniejszego doświadczenia w polerowaniu. Bardzo dobrze chroni karoserię naszego samochodu. Poza tym zostawia na masce duży połysk.

Rozważ też

Zalety

Jeżeli zależy nam na tym, aby karoseria naszego samochodu błyszczała bardziej niż zazwyczaj, to polecamy wosk Turtle Wax Original 70-164. Bardzo dobrze chroni samochód przed czynnikami zewnętrznymi, a także dogłębnie czyści pojazd podczas polerowania.

Wady

Użytkownicy donoszą, że jest to jeden z tych wosków, które bardzo długo nakłada się na karoserię samochodu. Może nam to zająć nawet kilka godzin. Nie jest to więc dobra opcja dla osób, które nie mają na to czasu.

Podsumowanie

Jest to jeden z najpopularniejszych wosków dostępnych na rynku. Jest to wosk w paście, więc najlepiej, abyśmy nakładali go na karoserię za pomocą ściereczki z mikrofibry. Musimy jednak przygotować się na to, że polerowanie zajmie nam dużo czasu.

 

1. Sonax Nano Czarny 250 m

 

Sonax to firma, która specjalizuje się w produkowaniu specyfików czyszczących i pielęgnujących samochody. Firma ta oferuje nam środki, które zabezpieczają wnętrze samochodu takie jak tapicerka oraz zewnętrzne części jak opony oraz karoseria. Prezentujemy jeden z produktów firmy Sonax. Jest to jeden z najlepszych wosków samochodowych – SONAX Nano- Czarny 250 m.

Prezentowany wosk samochodowy zawiera w sobie czarny pigment. Jest to więc doskonała opcja do samochodów z czarną karoserią. Wosk zakrywa małe ryski i dobrze chroni lakier przed powstawaniem nowych. Warstwa wosku zabezpiecza samochód przed różnymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi takimi jak ostre promienie słoneczne, a także deszcz. Oprócz tego preparat wydobywa całą głębię koloru i nadaje mu dużo blasku. Najskuteczniej działa, kiedy używamy go tuż po umyciu samochodu szamponem.

Użytkownicy szczególnie cenią sobie trwałość działania wosku SONAX Nano- Czarny 250 m – chroni lakier przez kilka tygodni. Konsumenci pozytywnie oceniają także miły zapach specyfiku i łatwość nakładania go na karoserię.

SONAX Nano-Pro 296141 to wosk samochodowy sprzedawany w opakowaniu o pojemności równej 250 ml. Produkt przeznaczony jest do czarnych lakierów.

 

Zalety

Do każdego typu lakieru: Z racji tego, że prezentowany preparat jest przeznaczony do wszystkich typów lakierów (akrylowych, metalicznych i perłowych), jest on bardziej uniwersalny.

Skład: Jak podaje producent, w składzie prezentowanego wosku znajdują się dobrej jakości pigmenty i składniki nano. W efekcie po zastosowaniu preparatu nasz samochód zyskuje atrakcyjny wygląd. Wspomniane składniki wnikają w strukturę lakieru sprawiając, że odzyskuje on początkową barwę.

Dodatki ścierne: SONAX Nano-Pro 296141 zawiera składniki o właściwościach ściernych. Należy podkreślić, że są one delikatne, więc nie stanowią zagrożenia dla naszego samochodu. Dodatki ścierne pozwalają usunąć drobne rysy czy zadrapania.

Konsystencja: Produkt ma odpowiednią konsystencję, dlatego dobrze rozprowadza się po powierzchni lakieru samochodowego.

Opakowanie: SONAX Nano- Pro 296141 jest zamknięty w wygodnym opakowaniu, co ułatwia aplikację.

 

Wady

Trwałość: Niektórzy twierdzą, że wosk mógłby być trwalszy. Jeśli pogoda nie jest najlepsza (pada deszcz, panuje duża wilgotność), preparat szybko się zmywa.

 

 

 

 

2. K2 Proton Carnauba G040

 

Jednym z najczęściej wybieranych wosków samochodowych jest K2 Proton Carnauba G040. Składa się na to kilka czynników. Jednym z nich jest to, że jest to naturalny wosk twardy. Wyprodukowany został z Carnauba, czyli wosku liści palmowych rosnących w Brazylii. Bardzo dobrze chroni każdą karoserię. Środowisko zewnętrzne nie ma żadnego wpływu na lakier, kiedy nałożymy na niego ten dobry i tani wosk samochodowy.

Jest to idealna opcja dla osób, które zajmują się auto detailingiem. Nałożenie wosku na całą powierzchnię karoserii zajmuje całkiem sporo czasu. Musimy jednak pamiętać, że woskowanie specyfikiem tego typu wymaga zdobycia odpowiedniej wiedzy. Do zestawu dołączona została gąbka, a także ściereczka z mikrofibry. Gadżety te sprawią, że nakładanie jest łatwiejsze.

W pojemniku znajdziemy 200 g produktu. Użytkownikom szczególnie podoba się połysk, który zostawia K2 Proton Carnauba G040 i to, że połysk utrzymuje się przez bardzo długi czas.

Wosk samochodowy K2 Proton Carnauba G040 jest dostępny w 200 g opakowaniu. Zaleca się, aby preparat nakładać przy pomocy aplikatora gąbkowego.

 

Zalety

Wydajność: Z informacji podanej przez producenta wynika, że jedno opakowanie K2 Proton Carnauba G040 wystarcza nawet na kilkukrotne woskowanie średniej wielkości auta. Produkt jest więc wydajny.

Efekt: Jak podają konsumenci, uzyskany przy pomocy wosku samochodowego efekt jest bardzo dobry. Lakier odzyskuje świeżość, przez co auto wygląda na zadbane i nowe. Lakier odzyskuje głębię koloru.

Aplikacja: Ze względu na przyjemną konsystencję nakładanie wosku jest łatwe. Sprawia to, że produkt jest chętnie wybierany nie tylko przez miłośników detailingu, ale też amatorów, którzy chcą zadbać o wygląd swojego samochodu.

Wosk Carnauba: K2 Proton Carnauba G040 jest tworzony na bazie naturalnego wosku Carnauba, co dla wielu konsumentów stanowi ogromną zaletę. Wspomniany wosk ma bardzo dobre właściwości.

 

Wady

Łatwo się kurzy: Internauci wskazują, że po zastosowaniu preparatu na samochodzie łatwiej osadza się kurz (przylepia się on do lakieru).

 

 

 

 

3. Turtle Wax Original 70-164

 

Wosk Turtle Wax Original 70-164 to jeden z najbardziej rozpoznawalnych produktów na rynku. Jego pojemność wynosi 250 g. Wystarczy nam to na długi czas polerowania samochodu. Produkt ten jest znany z tego, że tworzy na lakierze grubą i szczelną warstwę. Nie przepuszcza do karoserii detergentów, zanieczyszczeń ani wody.

Kolejną zaletą prezentowanego produktu jest usunięcie wszystkich zabrudzeń podczas polerowania. Usuwa nawet najbardziej zalegające drobinki brudu. Oprócz tego przez bardzo długi czas zachowuje intensywność koloru lakieru, a także go pogłębia. Poza tym nadaje karoserii długotrwałego blasku. Wosk ten przeznaczony jest do każdego rodzaju lakierów i karoserii. Nie musimy się więc obawiać, że uszkodzimy powierzchnię naszego samochodu, dobierając do niego zły preparat.

Produkt ten ma formę pasty – jest to wosk twardy. Musimy zatem uważać podczas polerowania, ponieważ źle nałożony może pozostawić nieestetyczne smugi. Najlepiej użyjmy do tego celu ściereczki z mikrofibry. Użytkownicy szczególnie cenią sobie trwałość efektów polerowania przez Turtle Wax Original 70-164, a także to, że można używać go na każdej karoserii.

Turtle Wax Original 70-164 to wosk samochodowy sprzedawany w 250 ml opakowaniu. Preparat jest przeznaczony do wszystkich powłok lakierniczych.

 

Zalety

Skuteczne zabezpieczenie lakieru samochodowego: Zgodnie z informacjami przekazanymi przez producenta prezentowany wosk samochodowy skutecznie zabezpiecza lakier przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Preparat gwarantuje bardzo dobrą ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Popularność: Produkt jest popularny od 70 lat. Producent ma duże doświadczenie, co przekłada się na wysoką jakość produktu, a tym samym zadowolenie konsumentów.

Usuwa głęboko zalegający brud: Przy użyciu wosku samochodowego Turtle Wax Original 70-164 możemy usunąć z lakieru głębokie zabrudzenia. To daje pewność, że po wypolerowaniu nasz samochód będzie wyglądał atrakcyjnie.

 

Wady

Rozprowadzanie: Zdaniem części konsumentów rozprowadzanie wosku jest trudne. Wszystko przez to, że ma on bardzo zwartą konsystencję – trzeba więc poświęcić sporo czasu, aby dokładnie rozetrzeć preparat.

 

 

 

 

4. Ultimate Quik Wax

 

Wielu konsumentów poleca syntetyczny wosk samochodowy. Jest on doceniany szczególnie dla tego, że jego aplikacja jest łatwa. Wszystko ze względu na to, że preparat zamknięty jest w opakowaniu z praktycznym atomizerem. To sprawia, że polerowanie zajmuje znacznie mniej czasu. Produkt jest również polecany dla osób, które nie mają doświadczenia w detailingu.

Syntetyczny wosk samochodowy jest dostępny w 450 ml opakowaniu. Przy produkcji preparatu zastosowano technologię Meguiar’s Hydrophobic Polymer Technology. To dzięki temu Ultimate Quik Wax może być aplikowany na powierzchnię lakieru, nawet jeśli świeci mocne słońce. Sporym atutem jest to, że produkt nie pozostawia białych plam na samochodzie.

Większość osób, które kupiły Ultimate Quik Wax, jest zadowolonych z zakupu. Największym atutem preparatu jest bez wątpienia jego łatwa aplikacja. Delikatna konsystencja sprawia, że wosk szybko wnika w strukturę lakieru, a tym samym nie tracimy dużo czasu na jego rozcieranie.

Syntetyczny wosk samochodowy Ultimate Quik Wax jest dostępny w 450 ml opakowaniu z wygodnym atomizerem.

 

Zalety

Stosowanie: Sporą zaletą prezentowanego preparatu jest to, że można go stosować nawet w upalne dni. Promienie słoneczne padające na lakier samochodowy nie przeszkadzają w trakcie rozprowadzania wosku.

Nie pozostawia białego nalotu: Ze względu na to, że Ultimate Quik Wax nie pozostawia białego nalotu jest polecany także osobom, które nie mają doświadczenia w stosowaniu wosku samochodowego.

Czas aplikacji: Produkt jest zamknięty w opakowaniu z atomizerem. Oznacza to, że aplikacja syntetycznego wosku nie zajmuje dużo czasu. Wystarczy rozpylić go na lakierze i delikatnie przetrzeć jego powierzchnię.

 

Wady

Trwałość: Zdaniem pewnej grupy Internautów preparat nie jest zbyt trwały. Jeśli pada intensywny deszcz, zmywa on ochroną powierzchnię wytworzoną przez wosk.

Wydajność: Konsumenci twierdzą, że jedno opakowanie produktu nie starcza na długo.

 

 

 

 

5. Sonax w płynie

 

Sonax w płynie to specyfik, który bardzo łatwo się nakłada. Wszystko dzięki jego płynnej konsystencji. Dlatego polecamy go szczególnie osobom, które nie mają jeszcze zbyt dużego doświadczenia w polerowaniu samochodów lub po prostu nie mają na to czasu. Wosk w płynie nakłada się bardzo szybko i mamy pewność, że nawet jeśli zrobimy to niedokładnie, to nie pozostawi on na lakierze żadnych nieestetycznych smug.

Prezentowany wosk samochodowy znany jest ze swojej trwałości. Chroni karoserię samochodu przez kilka tygodni. Wosk został umieszczony w poręcznym pojemniku z pompką. Dzięki temu wystarczy, że psikniemy kilka razy, a zawartość pojemnika pojawia się na karoserii.

Opinie o woskach samochodowych tej marki są zazwyczaj pochlebne. Użytkownicy szczególnie cenią sobie bardzo łatwe użytkowanie. Sonax w płynie jest także według nich swoistym wprowadzeniem do polerowania każdej karoserii samochodowej.

Sonax 288200 to dobry wosk samochodowy do 20 zł. Produkt jest dostępny w 500 ml opakowaniu z atomizerem.

 

Zalety

Przeznaczenie: Wosk samochodowy jest przeznaczony nie tylko do polerowania lakierów, ale także elementów plastikowych i tych wykonanych z gumy. W rezultacie możemy być pewni, że podczas wykonywania zabiegu nie zarysujemy żadnych części samochodu.

Połysk bez smug: Sporo osób potwierdza, że preparat nie pozostawia nieestetycznie wyglądających smug na samochodzie. Nie trzeba więc długo polerować auta, aby zyskało ono atrakcyjny wygląd.

 

Wady

Krótki czas działania: Konsumenci wskazują, że czas działania wosku mógłby być nieco dłuższy.

Atomizer: Nieliczne osoby zauważyły, że atomizer czasami zacina się podczas polerowania, co utrudnia nieco aplikację wosku na lakier samochodowy.

 

 

 

 

Poradnik zakupowy – Jaki wosk samochodowy kupić?

 

Jeżeli chcesz, aby Twój samochód zawsze wyglądał nienagannie, to nie wystarczy go tylko od czasu do czasu umyć. Bardzo ważne jest też woskowanie. Wybranie prawidłowego preparatu zależy od rodzaju lakieru. Musimy też uwzględnić to, jakie funkcje spełnia dany preparat i jak go się nakłada. W tym poradniku postaramy się wytłumaczyć różnice pomiędzy poszczególnymi typami wosków samochodowych.

Dlaczego warto zakupić wosk samochodowy?

Wosk samochodowy to preparat, który został stworzony do ochrony karoserii naszego samochodu. Chroni on lakier przed warunkami atmosferycznymi takimi jak opady deszczu, promienie słoneczne czy wiatr. Oprócz tego, jeżeli regularnie woskujemy nasz samochód, to zaoszczędzimy czas na jego myciu, ponieważ nie przylegają do niego zanieczyszczenia. Kolejnym zadaniem wosku samochodowego jest dbanie i pogłębianie koloru karoserii. To woski sprawiają, że możemy osiągnąć lustrzany połysk, który bardzo dobrze się prezentuje. Co więcej, mamy możliwość wybrania specjalnych wosków, które chronią jedynie wybrane kolory, przy których pracują najskuteczniej.

 

Typy – jaki wosk samochodowy jest najlepszy

Istnieją trzy główne typy wosków samochodów. Różnią się między sobą konsystencją oraz sposobem nakładania. Oto one:

woski twarde – jest to typ, który wymaga wcześniejszego przygotowania. Źle nałożony pozostawia na samochodzie nieestetyczne smugi. Nałożony zbyt grubo także nie będzie dobrze się prezentował. Zaletą wyboru tego typu jest trwałość produktu. Taki wosk poprawia głębię koloru, niektóre z nich mogą nawet usunąć mniejsze rysy. Do nakładania musimy jednak zakupić specjalny aplikator gąbkowy lub ściereczkę z mikrofibry.

w mleczku – typ ten nie jest aż tak trudny do nakładania, lecz również wymaga trochę czasu. Dzięki płynnej konsystencji jest to jednak ułatwione. Wosk w mleczku nadaje dużo blasku karoserii. Ma właściwości hydrofobowe, co oznacza, że nie dopuści, aby woda niszczyła karoserię naszego pojazdu. Skutecznie chroni ją także przed kurzem. Do nakładania tego wosku możemy używać specjalnej gąbki. Jeżeli mamy więcej doświadczenia, to do tego celu możemy także użyć polerki maszynowej. Dzięki temu cały proces nakładania przebiegnie o wiele szybciej.

wosk w płynie – jest to rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają zbyt dużo doświadczenia w woskowaniu samochodu lub nie mają na to zbyt dużo czasu. Już po kilku przetarciach woskiem karoseria odzyskuje głęboki kolor, jaki z czasem utraciła. Poza tym jest to rodzaj wosku, który najłatwiej się nakłada. Nie musimy obawiać się nieestetycznych smug, ponieważ specyfik ten takich nie zostawia. Zaleca się jednak woskowanie po każdym umyciu samochodu, więc częściej niż przy innych typach. Rozwiązanie to nie sprawdzi się jednak w przypadku, kiedy nasze auto ma drobne rysy, nie jest aż tak mocny, by je zakryć. Taki płyn nadaje się także do oczyszczania deski rozdzielczej czy innych plastikowych części.

 

Naturalny czy syntetyczny?

Innym podziałem wosków samochodowych jest ich naturalność lub syntetyczność. Woski naturalne charakteryzują się subtelnym zapachem. Do jego wykonania zazwyczaj wykorzystuje się liście palmowe albo wosk pszczeli. Woski tego typu nadają karoserii dużego blasku. Jest to najczęściej typ twardy i jest najtrudniejszy do nałożenia. Jego trwałość wynosi około 6 tygodni. Nie znajdziemy jednak tańszej opcji. Woski syntetyczne są trwalsze, a także chronią nie tylko przed wodą, ale także przed promieniami słonecznymi oraz zanieczyszczeniami. Ich działanie trwa nawet do 5 miesięcy. Do wyboru mamy także specjalne hybrydy. Jest to połączenie naturalnych i syntetycznych składników. Zapewnia nam to bardzo długi okres trwałości, a także przyjemny zapach.

 

Z innymi właściwościami

Na rynku bardzo często znajdziemy specyfiki, które łączą sobie wosk do samochodów i inne funkcje. Poniżej przedstawiamy te najpopularniejsze.

z pastą ścierną – jest to najlepszy wosk samochodowy dla starszych samochodów. Delikatnie poleruje lakier, a także usuwa wszelkie zmatowienia, które na nim powstały.

z pigmentem – pasta tego typu przeznaczona jest szczególnie do pielęgnacji samochodów, które mają wiele widocznych rys. Pomoże nam ona stopniowo je zakrywać, tak aby stały się, jak najmniej widoczne. Musimy jednak umieć taki wosk umiejętnie nakładać.

z szamponem – jest to wosk, który podczas zwykłego mycia zostawia na karoserii warstwę ochronną. Nie jest to jednak bardzo trwała opcja.

bez właściwości ściernych – polecamy wybór takiego specyfiku, jeżeli właśnie zakupiliśmy nowy samochód. Zależy nam wtedy przede wszystkim na zachowaniu nowości lakieru karoserii. Idealnie stworzy warstwę ochronną bez ścierania lakieru.

z silikonami – zamiast wody jako podstawy, do produkcji tego preparatu używa się silikonów. Dzięki temu karoseria jest maksymalnie chroniona. Silikony nie trzymają się jednak na samochodzie przez długi czas.

Woski samochodowe w dobrych cenach

Woski w płynie lub z właściwościami szamponu są jednymi z najtańszych opcji. Wydamy na nie jedynie od 30 zł do około 50 zł. Jeżeli jednak chcemy zaopatrzyć się w wosk twardy o dobrych właściwościach, szczególnie te hybrydowe, to musisz przygotować się na wydatek od około 70 zł do 200 zł. Cena produktów tego typu zależy także od pojemności opakowania.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ