Ranking 5 najlepszych wosków samochodowych w 2023

Ostatnio aktualizowane: 28.05.23

 

Woski samochodowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Przeanalizowaliśmy różne produkty dostępne na rynku i doszliśmy do wniosku, że SONAX Nano- Czarny 250 m zdobył pierwsze miejsce w rankingu konsumentów, jako najlepszy wosk samochodowy. Składa się na to wiele czynników. Jednym z nich jest fakt, że prezentowany produkt ma w sobie czarny pigment. Przy regularnym stosowaniu wosku możemy zakryć pomniejsze ryski na karoserii, a nawet zapobiec powstawaniu nowych. Jest to specyfik, który idealnie sprawdza się jako ochrona przed warunkami atmosferycznymi. Doskonale chroni lakier przed działaniem promieni słonecznych, deszczu i wiatru. Pamiętajmy, aby nakładać wosk zawsze po wcześniejszym dokładnym umyciu całej karoserii. Wtedy efekty będą najskuteczniejsze i najbardziej widoczne. Wosk działa także na kolor lakieru – wydobywa jego głębię, a także sprawia, że samochód mocno się błyszczy. Na drugim miejscu znalazł się K2 Proton Carnauba G040. Jest to wosk pełen naturalnych składników, co sprawia, że po polerowaniu karoseria bardzo ładnie pachnie. Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do zapoznania się z resztą artykułu.

5 najlepszych wosków samochodowych. Opinie w 2023 roku

 

Poniżej znajdziesz ranking wosków samochodowych. Umieściliśmy w nim 5 różnych produktów tego typu. Zostały one dobrane pod względem popularności wśród konsumentów.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Prezentowany wosk bardzo łatwo się nakłada. Wystarczy kilka minut, aby cały samochód pokryty był ochraniającą go warstwą. Z pomocą czarnego pigmentu wosk może zakryć rysy i zapobiec pojawianiu się nowych.

Wady

Niektórzy konsumenci donoszą, że prezentowany wosk samochodowy nie jest zbyt trwały, trzeba regularnie powtarzać woskowanie karoserii.

Podsumowanie

Jest to wosk, który jest odpowiedni do stosowania na samochodach z karoserią w kolorze czarnym. Dzieje się tak, ponieważ ma w sobie czarny pigment, który zakrywa mniejsze rysy. Nie jest jednak zbyt trwały, więc musimy często woskować nasz pojazd.

Drugi wybór

Zalety

Wosk ten charakteryzuje się delikatnym, miłym zapachem dzięki naturalnym składnikom użytym do jego produkcji. W zestawie wraz z woskiem znajdziemy ścierkę z mikrofibry oraz gąbkę – te elementy ułatwią nam woskowanie.

Wady

Nie polecamy tego modelu osobom, które nie są doświadczone w woskowaniu samochodów. Wosk tego typu nie jest łatwy do rozprowadzania karoserii, co może spowodować, że na samochodzie pozostaną nieestetyczne smugi.

Podsumowanie

Prezentowany wosk przygotowany został na bazie naturalnych składników. Jest to typ twardy, więc wymaga wcześniejszego doświadczenia w polerowaniu. Bardzo dobrze chroni karoserię naszego samochodu. Poza tym zostawia na masce duży połysk.

Rozważ też

Zalety

To wosk w płynie dostarczony w butelce o pojemności 500 ml. Przeznaczony jest on do wszelkich granatowych lakierów, niezależnie od intensywności koloru. Wosk można używać zarówno do lakierów starych samochodów i zwykłych lakierów, jak i lakierów metalizowanych.

Wady

Wśród malkontentów znaleźliśmy grupę użytkowników, którzy są zdania że wosk nie zapewnia głębi koloru, a rysy które maskuje to wyłącznie najdrobniejsze zadrapania. Jednak są to odosobnione opinie.

Podsumowanie

Wosk, według opinii użytkowników, łatwo się nakłada na powierzchnię karoserii, a także nietrudno poleruje. Co istotne warstwa wosku nałożona na karoserię chroni lakier przed czynnikami atmosferycznymi a tym samym przyczynia się do ochrony przed korozją.

 

1. Sonax Nano Czarny 250 m

 

Sonax to firma, która specjalizuje się w produkowaniu specyfików czyszczących i pielęgnujących samochody. Firma ta oferuje nam środki, które zabezpieczają wnętrze samochodu takie jak tapicerka oraz zewnętrzne części jak opony oraz karoseria. Prezentujemy jeden z produktów firmy Sonax. Jest to jeden z najlepszych wosków samochodowych – SONAX Nano- Czarny 250 m.

Prezentowany wosk samochodowy zawiera w sobie czarny pigment. Jest to więc doskonała opcja do samochodów z czarną karoserią. Wosk zakrywa małe ryski i dobrze chroni lakier przed powstawaniem nowych. Warstwa wosku zabezpiecza samochód przed różnymi niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi takimi jak ostre promienie słoneczne, a także deszcz. Oprócz tego preparat wydobywa całą głębię koloru i nadaje mu dużo blasku. Najskuteczniej działa, kiedy używamy go tuż po umyciu samochodu szamponem.

Użytkownicy szczególnie cenią sobie trwałość działania wosku SONAX Nano- Czarny 250 m – chroni lakier przez kilka tygodni. Konsumenci pozytywnie oceniają także miły zapach specyfiku i łatwość nakładania go na karoserię.

SONAX Nano-Pro 296141 to wosk samochodowy sprzedawany w opakowaniu o pojemności równej 250 ml. Produkt przeznaczony jest do czarnych lakierów.

 

Zalety

Do każdego typu lakieru: Z racji tego, że prezentowany preparat jest przeznaczony do wszystkich typów lakierów (akrylowych, metalicznych i perłowych), jest on bardziej uniwersalny.

Skład: Jak podaje producent, w składzie prezentowanego wosku znajdują się dobrej jakości pigmenty i składniki nano. W efekcie po zastosowaniu preparatu nasz samochód zyskuje atrakcyjny wygląd. Wspomniane składniki wnikają w strukturę lakieru sprawiając, że odzyskuje on początkową barwę.

Dodatki ścierne: SONAX Nano-Pro 296141 zawiera składniki o właściwościach ściernych. Należy podkreślić, że są one delikatne, więc nie stanowią zagrożenia dla naszego samochodu. Dodatki ścierne pozwalają usunąć drobne rysy czy zadrapania.

Konsystencja: Produkt ma odpowiednią konsystencję, dlatego dobrze rozprowadza się po powierzchni lakieru samochodowego.

Opakowanie: SONAX Nano- Pro 296141 jest zamknięty w wygodnym opakowaniu, co ułatwia aplikację.

 

Wady

Trwałość: Niektórzy twierdzą, że wosk mógłby być trwalszy. Jeśli pogoda nie jest najlepsza (pada deszcz, panuje duża wilgotność), preparat szybko się zmywa.

 

 

 

 

2. K2 Proton Carnauba G040

 

Jednym z najczęściej wybieranych wosków samochodowych jest K2 Proton Carnauba G040. Składa się na to kilka czynników. Jednym z nich jest to, że jest to naturalny wosk twardy. Wyprodukowany został z Carnauba, czyli wosku liści palmowych rosnących w Brazylii. Bardzo dobrze chroni każdą karoserię. Środowisko zewnętrzne nie ma żadnego wpływu na lakier, kiedy nałożymy na niego ten dobry i tani wosk samochodowy.

Jest to idealna opcja dla osób, które zajmują się auto detailingiem. Nałożenie wosku na całą powierzchnię karoserii zajmuje całkiem sporo czasu. Musimy jednak pamiętać, że woskowanie specyfikiem tego typu wymaga zdobycia odpowiedniej wiedzy. Do zestawu dołączona została gąbka, a także ściereczka z mikrofibry. Gadżety te sprawią, że nakładanie jest łatwiejsze.

W pojemniku znajdziemy 200 g produktu. Użytkownikom szczególnie podoba się połysk, który zostawia K2 Proton Carnauba G040 i to, że połysk utrzymuje się przez bardzo długi czas.

Wosk samochodowy K2 Proton Carnauba G040 jest dostępny w 200 g opakowaniu. Zaleca się, aby preparat nakładać przy pomocy aplikatora gąbkowego.

 

Zalety

Wydajność: Z informacji podanej przez producenta wynika, że jedno opakowanie K2 Proton Carnauba G040 wystarcza nawet na kilkukrotne woskowanie średniej wielkości auta. Produkt jest więc wydajny.

Efekt: Jak podają konsumenci, uzyskany przy pomocy wosku samochodowego efekt jest bardzo dobry. Lakier odzyskuje świeżość, przez co auto wygląda na zadbane i nowe. Lakier odzyskuje głębię koloru.

Aplikacja: Ze względu na przyjemną konsystencję nakładanie wosku jest łatwe. Sprawia to, że produkt jest chętnie wybierany nie tylko przez miłośników detailingu, ale też amatorów, którzy chcą zadbać o wygląd swojego samochodu.

Wosk Carnauba: K2 Proton Carnauba G040 jest tworzony na bazie naturalnego wosku Carnauba, co dla wielu konsumentów stanowi ogromną zaletę. Wspomniany wosk ma bardzo dobre właściwości.

 

Wady

Łatwo się kurzy: Internauci wskazują, że po zastosowaniu preparatu na samochodzie łatwiej osadza się kurz (przylepia się on do lakieru).

 

 

 

 

3. Turtle Wax Color Magic Wosk 300 + 200ml

 

Turtle Wax Color Magic Wosk 300 + 200ml to wosk do samochodu, który został przeznaczony do renowacji lakieru granatowego. Sprawi się on dobrze przy różnych odcieniach tego koloru.Ten dobry wosk samochodowy równie dobrze funkcjonuje przy zwykłych, starszych lakierach samochodowych jak i nowoczesnych, metalizowanych.

Ten wosk koloryzujący do samochodu czyści w sposób delikatny lakier samochodowy i maskuje drobne zarysowania i rysy. Istotnym jest również fakt, że warstwa wosku położona na lakierze samochodowym chroni go przed czynnikami atmosferycznymi, jak również korozją.

Według producenta, wosk jest w stanie przywrócić głębię koloru tożsamą z tą jaką mieliśmy zaraz po zakupie samochodu oraz nadaje lakierowi brylantowy połysk. Opakowanie plastikowe to butelka zawierająca 500 ml wosku do samochodu w płynie. Opinie o woskach samochodowych Turtle Wax Color Magic Wosk 300 + 200ml są w większości pozytywne. 

 

Zalety

Do różnych odcieni: Wosk jest dedykowany do granatowych odcieni lakieru, będzie on odpowiedni do wszystkich odcień granatu.

Aplikacja: Jak przekazują użytkownicy, wosk do samochodu łatwo się nakłada, a proces ten nie jest tak męczący jak w przypadku innych produktów.

Polerowanie: Również, jak przekazują użytkownicy, polerowanie nałożonego na lakier wosku nie jest trudnym i pracochłonnym zadaniem.

Ochrona: Warstwa wosku nałożona na karoserię chroni lakier przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.

Opakowanie: Butelka o zawartości 500 ml to wygodne opakowanie, z którego bezpośrednio można aplikować wosk na maskę samochodu. 

 

Wady

Głębia koloru: Część użytkowników jest zdania, że wosk nie zapewnia głębi koloru, a maskuje wyłącznie najdrobniejsze rysy.

 

 

 

 

4. Twardy Wosk SOFT99 Dark & Black

 

Twardy wosk SOFT99 Dark & Black to produkt o pojemności 300 g. Postanowiliśmy ten wosk do samochodu umieścić w naszym zestawieniu, ponieważ ranking stawia go wysoko wśród podobnych mu produktów do ciemnych lakierów. Według opisu producenta, trwałość jednej aplikacji wynosi 2 miesiące, a zawartość opakowania starcza na około 30 aplikacji.

Aby uzyskać najlepszy efekt przed zastosowaniem wosku należy umyć samochód szamponem o neutralnym pH, osuszyć i oczyścić powierzchnię lakieru przy użyciu cleanera lub glinki. Z informacji jakie uzyskaliśmy od użytkowników dowiadujemy się, że wosk ma właściwości hydrofobowe, a brud niechętnie przylega do karoserii.

Nawet zaschnięte ślady po owadach są łatwiejsze do usunięcia. Twardy wosk SOFT99 Dark & Black to preparat który najlepiej używa się w temperaturze pokojowej.

 

Zalety

Pojemność: Pojemność puszki zawierająca 300 g preparatu, według producenta starcza na 30 aplikacji wosku na karoserię samochodu.

Zakres stosowania: Wosk jest polecany do lakierów ciemnych barw, zatem niezależnie czy twoje auto ma kolor granatowy, czarny czy ciemnoszary wosk ten będzie odpowiedni.

Trwałość: Według specyfikacji wosku, jego trwałość od aplikacji wynosi 2 miesiące. W tym czasie wosk chroni lakier przed brudem i warunkami atmosferycznymi.

Aplikator: Do opakowania dołączono gąbkę, którą aplikuje się wosk na powierzchnię lakieru, a także suchą ściereczkę z mikrofibry do polerowania. 

 

Wady

Maskowanie rys: Według części użytkowników wosk niedobrze maskuje drobne rysy, a także jest trudny w polerowaniu.

 

 

 

 

5. Wosk na Mokro Sonax Atomizer 500ml

 

Sonax w płynie to specyfik, który bardzo łatwo się nakłada. Wszystko dzięki jego płynnej konsystencji. Dlatego polecamy go szczególnie osobom, które nie mają jeszcze zbyt dużego doświadczenia w polerowaniu samochodów lub po prostu nie mają na to czasu. Wosk w płynie nakłada się bardzo szybko i mamy pewność, że nawet jeśli zrobimy to niedokładnie, to nie pozostawi on na lakierze żadnych nieestetycznych smug.

Prezentowany wosk samochodowy znany jest ze swojej trwałości. Chroni karoserię samochodu przez kilka tygodni. Wosk został umieszczony w poręcznym pojemniku z pompką. Dzięki temu wystarczy, że psikniemy kilka razy, a zawartość pojemnika pojawia się na karoserii.

Opinie o woskach samochodowych tej marki są zazwyczaj pochlebne. Użytkownicy szczególnie cenią sobie bardzo łatwe użytkowanie. Sonax w płynie jest także według nich swoistym wprowadzeniem do polerowania każdej karoserii samochodowej.

Sonax 288200 to dobry wosk samochodowy do 20 zł. Produkt jest dostępny w 500 ml opakowaniu z atomizerem.

 

Zalety

Przeznaczenie: Wosk samochodowy jest przeznaczony nie tylko do polerowania lakierów, ale także elementów plastikowych i tych wykonanych z gumy. W rezultacie możemy być pewni, że podczas wykonywania zabiegu nie zarysujemy żadnych części samochodu.

Połysk bez smug: Sporo osób potwierdza, że preparat nie pozostawia nieestetycznie wyglądających smug na samochodzie. Nie trzeba więc długo polerować auta, aby zyskało ono atrakcyjny wygląd.

 

Wady

Krótki czas działania: Konsumenci wskazują, że czas działania wosku mógłby być nieco dłuższy.

Atomizer: Nieliczne osoby zauważyły, że atomizer czasami zacina się podczas polerowania, co utrudnia nieco aplikację wosku na lakier samochodowy.

 

 

 

 

Poradnik zakupowy – Jaki wosk samochodowy kupić?

 

Jeżeli chcesz, aby Twój samochód zawsze wyglądał nienagannie, to nie wystarczy go tylko od czasu do czasu umyć. Bardzo ważne jest też woskowanie. Wybranie prawidłowego preparatu zależy od rodzaju lakieru. Musimy też uwzględnić to, jakie funkcje spełnia dany preparat i jak go się nakłada. W tym poradniku postaramy się wytłumaczyć różnice pomiędzy poszczególnymi typami wosków samochodowych.

Dlaczego warto zakupić wosk samochodowy?

Wosk samochodowy to preparat, który został stworzony do ochrony karoserii naszego samochodu. Chroni on lakier przed warunkami atmosferycznymi takimi jak opady deszczu, promienie słoneczne czy wiatr. Oprócz tego, jeżeli regularnie woskujemy nasz samochód, to zaoszczędzimy czas na jego myciu, ponieważ nie przylegają do niego zanieczyszczenia. Kolejnym zadaniem wosku samochodowego jest dbanie i pogłębianie koloru karoserii. To woski sprawiają, że możemy osiągnąć lustrzany połysk, który bardzo dobrze się prezentuje. Co więcej, mamy możliwość wybrania specjalnych wosków, które chronią jedynie wybrane kolory, przy których pracują najskuteczniej.

 

Typy – jaki wosk samochodowy jest najlepszy

Istnieją trzy główne typy wosków samochodów. Różnią się między sobą konsystencją oraz sposobem nakładania. Oto one:

woski twarde – jest to typ, który wymaga wcześniejszego przygotowania. Źle nałożony pozostawia na samochodzie nieestetyczne smugi. Nałożony zbyt grubo także nie będzie dobrze się prezentował. Zaletą wyboru tego typu jest trwałość produktu. Taki wosk poprawia głębię koloru, niektóre z nich mogą nawet usunąć mniejsze rysy. Do nakładania musimy jednak zakupić specjalny aplikator gąbkowy lub ściereczkę z mikrofibry.

w mleczku – typ ten nie jest aż tak trudny do nakładania, lecz również wymaga trochę czasu. Dzięki płynnej konsystencji jest to jednak ułatwione. Wosk w mleczku nadaje dużo blasku karoserii. Ma właściwości hydrofobowe, co oznacza, że nie dopuści, aby woda niszczyła karoserię naszego pojazdu. Skutecznie chroni ją także przed kurzem. Do nakładania tego wosku możemy używać specjalnej gąbki. Jeżeli mamy więcej doświadczenia, to do tego celu możemy także użyć polerki maszynowej. Dzięki temu cały proces nakładania przebiegnie o wiele szybciej.

wosk w płynie – jest to rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie mają zbyt dużo doświadczenia w woskowaniu samochodu lub nie mają na to zbyt dużo czasu. Już po kilku przetarciach woskiem karoseria odzyskuje głęboki kolor, jaki z czasem utraciła. Poza tym jest to rodzaj wosku, który najłatwiej się nakłada. Nie musimy obawiać się nieestetycznych smug, ponieważ specyfik ten takich nie zostawia. Zaleca się jednak woskowanie po każdym umyciu samochodu, więc częściej niż przy innych typach. Rozwiązanie to nie sprawdzi się jednak w przypadku, kiedy nasze auto ma drobne rysy, nie jest aż tak mocny, by je zakryć. Taki płyn nadaje się także do oczyszczania deski rozdzielczej czy innych plastikowych części.

 

Naturalny czy syntetyczny?

Innym podziałem wosków samochodowych jest ich naturalność lub syntetyczność. Woski naturalne charakteryzują się subtelnym zapachem. Do jego wykonania zazwyczaj wykorzystuje się liście palmowe albo wosk pszczeli. Woski tego typu nadają karoserii dużego blasku. Jest to najczęściej typ twardy i jest najtrudniejszy do nałożenia. Jego trwałość wynosi około 6 tygodni. Nie znajdziemy jednak tańszej opcji. Woski syntetyczne są trwalsze, a także chronią nie tylko przed wodą, ale także przed promieniami słonecznymi oraz zanieczyszczeniami. Ich działanie trwa nawet do 5 miesięcy. Do wyboru mamy także specjalne hybrydy. Jest to połączenie naturalnych i syntetycznych składników. Zapewnia nam to bardzo długi okres trwałości, a także przyjemny zapach.

 

Z innymi właściwościami

Na rynku bardzo często znajdziemy specyfiki, które łączą sobie wosk do samochodów i inne funkcje. Poniżej przedstawiamy te najpopularniejsze.

z pastą ścierną – jest to najlepszy wosk samochodowy dla starszych samochodów. Delikatnie poleruje lakier, a także usuwa wszelkie zmatowienia, które na nim powstały.

z pigmentem – pasta tego typu przeznaczona jest szczególnie do pielęgnacji samochodów, które mają wiele widocznych rys. Pomoże nam ona stopniowo je zakrywać, tak aby stały się, jak najmniej widoczne. Musimy jednak umieć taki wosk umiejętnie nakładać.

z szamponem – jest to wosk, który podczas zwykłego mycia zostawia na karoserii warstwę ochronną. Nie jest to jednak bardzo trwała opcja.

bez właściwości ściernych – polecamy wybór takiego specyfiku, jeżeli właśnie zakupiliśmy nowy samochód. Zależy nam wtedy przede wszystkim na zachowaniu nowości lakieru karoserii. Idealnie stworzy warstwę ochronną bez ścierania lakieru.

z silikonami – zamiast wody jako podstawy, do produkcji tego preparatu używa się silikonów. Dzięki temu karoseria jest maksymalnie chroniona. Silikony nie trzymają się jednak na samochodzie przez długi czas.

Woski samochodowe w dobrych cenach

Woski w płynie lub z właściwościami szamponu są jednymi z najtańszych opcji. Wydamy na nie jedynie od 30 zł do około 50 zł. Jeżeli jednak chcemy zaopatrzyć się w wosk twardy o dobrych właściwościach, szczególnie te hybrydowe, to musisz przygotować się na wydatek od około 70 zł do 200 zł. Cena produktów tego typu zależy także od pojemności opakowania.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ