Ostatnio aktualizowane: 21.01.21

 

Zestaw głośnomówiący – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Zestaw głośnomówiący do samochodu to bardzo praktyczne rozwiązanie, które wpływa na poprawę bezpieczeństwa osób podróżujących autem oraz innych uczestników ruchu. Polecanym modelem, który będzie odpowiedni zarówno dla zawodowego kierowcy, jak i osoby lubiącej spędzać czas za kierownicą jest Parrot MINIKIT Neo 2 HD z opcją pozwalającą na sterowanie głosem. Standard jakości dźwięku HD umożliwia prowadzenie rozmów bez zakłóceń i echa. Model ma wydajną baterię litowo-jonową o pojemności 1000 mAh, która umożliwia do 6 miesięcy pracy w trybie oszczędzania na jednym ładowaniu. Polecanym przez użytkowników jest także sprzęt Jabra DRIVE 100-49000001-60 wyróżniający się wysoką jakością dźwięku oraz długim czasem rozmowy wynoszącym do 20 godzin.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

6 najlepszych zestawów głośnomówiących. Opinie w 2021 roku 

 

Zakup zestawu głośnomówiącego do samochodu jest rozsądnym wyjściem dla osób, które na co dzień spędzają za kierownicą kilka godzin lub pracują jako zawodowi kierowcy. Odbieranie i prowadzenie rozmów w ten sposób jest bezpieczne i pozwala uniknąć kary związanej z łamaniem zakazu używania telefonu podczas jazdy. Aby wiedzieć jakie modele są godne polecenia, warto sprawdzić ranking zestawów głośnomówiących, w którym znajdują się sprawdzone urządzenia z pozytywnymi opiniami użytkowników. 

 

Zestaw głośnomówiący do samochodu Parrot

 

1. Zestaw Głośnomówiący Parrot MINIKIT Neo 2 HD

 

Zestaw głośnomówiący do samochodu Parrot MINIKIT Neo 2 HD wyróżnia się dodatkowymi funkcjami ułatwiającymi korzystanie w trakcie jazdy. Wyposażony w sterowanie głosowe nie tylko pozwala na odbieranie i oddzwanianie na wybrany numer, ale także po zainstalowaniu aplikacji odpowiada na wiadomości tekstowe. W aplikacji zapisują się dane związane z lokalizacją pojazdu, czasem postoju oraz jazdy. Dodatkowo synchronizacja ze smartfonem umożliwia korzystanie z książki telefonicznej oraz menu głosowego. 

Tryb Dual Parrot daje możliwość podłączenia jednocześnie dwóch telefonów oraz łącznego sparowania do 10 sprzętów. Zestaw głośnomówiący włączy się automatycznie w momencie, gdy wyczuje, że kierowca wraz ze sparowanym telefonem wsiądzie do samochodu. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić baterię litowo-jonową o pojemności 1000 mAh. Model umożliwia prowadzenie rozmów do 10 godzin, a czas czuwania wynosi do 6 miesięcy w trybie oszczędzania. Urządzenie o wadze 67 gramów i wymiarach 95 mm x 54 mm x 45 mm montuje się do osłony przeciwsłonecznej za pomocą klipsa. 

Test zestawów głośnomówiących marki Parrot wskazuje, że MINIKIT Neo 2 HD jest odpowiednim wyborem dla osób spędzających dużo czasu za kierownicą. Wbudowany mikrofon redukuje szumy i echo, dzięki czemu kierowca może spokojnie rozmawiać. 

 

 

 

 

Zestaw głośnomówiący do samochodu Jabra

 

2. Samochodowy Zestaw Głośnomówiący Bluetooth Jabra DRIVE 100-49000001-60

 

Prosty w obsłudze i solidnie wykonany zestaw głośnomówiący do samochodu Jabra DRIVE 100-49000001-60 jest wykonany z mocnego tworzywa w połączeniu z metalowym klipsem, za pomocą którego mocuje się do daszku przeciwsłonecznego. Model łączy się z telefonem komórkowym przez najpopularniejszą łączność bezprzewodową Bluetooth. W jednym czasie z zestawem mogą być sparowane dwa smartfony, co zdecydowanie ułatwia obsługę. 

Nowoczesny procesor sygnałowy zapewnia wysokiej jakości dźwięk słyszany przez kierowcę. Mikrofon wyposażono w funkcję redukcji szumów, dzięki czemu osoba, z którą się rozmawia, nie słyszy różnych odgłosów drogowych tylko czysty i wyraźny dźwięk. Urządzenie po połączeniu ze smartfonem przekazuje wszystkie komunikaty z nawigacji GPS oraz odtwarza muzykę. Użytkownik może prowadzić do 20 godzin rozmów, a sprzęt czuwa do 30 dni na jednym ładowaniu. Wymiary zestawu głośnomówiącego wynoszą 5,6 cm x 10,4 cm x 1,8 cm, a waga 100 gram. 

Opinie o zestawie głośnomówiącym Jabra świadczą, że jest godny polecenia. Konsumenci zwracają uwagę na prostą obsługę oraz bezproblemowe parowanie ze smartfonem. 

 

 

 

 

Zestaw głośnomówiący Bluetooth do samochodu

 

3. Zestaw Głośnomówiący Samochodowy Bluetooth EDR MBG Line

 

Bezobsługowy model z funkcją automatycznego łączenia ze sparowanym telefonem komórkowym wybudza się z trybu czuwania tuż po wykryciu drgań. Głośnomówiący zestaw Bluetooth do samochodu EDR MBG Line współpracuje z technologią bezprzewodową 5.0+EDR, która wyróżnia się wysoką jakością połączenia oraz możliwością jednoczesnego sparowania dwóch telefonów komórkowych. Urządzenie współpracuje ze smartfonem na odległość do 10 metrów. 

Zestaw głośnomówiący EDR MBG Line jest wyposażony w litowo-jonowy akumulator o pojemności 550 mAh, który umożliwia prowadzenie rozmów do 10 godzin. Czas czuwania na jednym ładowaniu wynosi do 21 dni w trybie oszczędzania. System A2DP odtwarza komunikaty głosowe z nawigacji oraz umożliwia słuchanie muzyki. Mikrofon jest wyposażony w system redukcji szumów i echa. Wymiary zestawu głośnomówiącego wynoszą 100 mm długości, 60 mm szerokości oraz 21 mm grubości. 

Konsumenci zwracają uwagę na solidny metalowy uchwyt umożliwiający przymocowanie zestawu do daszku przeciwsłonecznego. Pojawiają się również pozytywne komentarze dotyczące łatwości, z jaką obsługuje się sprzęt. 

 

 

 

 

4. Bezprzewodowy Zestaw Głośnomówiący Bluetooth Xblitz X600 Professional

 

Kompaktowy model Xblitz X600 Professional to dobre rozwiązanie dla właścicieli pojazdów, które na wyposażeniu nie posiadają zestawu głośnomówiącego. Praktyczne urządzenie pozwala na legalne i całkowicie bezpieczne prowadzenie rozmów przez telefon, bez konieczności podłączania zestawu słuchawkowego. Instalacja Xblitz X600 Professional jest bardzo prosta i wymaga jedynie podłączenia za pomocą interfejsu Bluetooth w smartfonie. 

Nowoczesny styl w połączeniu z obudową z gumowanego tworzywa sztucznego sprawia, że urządzenie ładnie komponuje się we wnętrzu samochodu. Metalowy klips umożliwia zapięcie zestawu głośnomówiącego do daszku przeciwsłonecznego. Bateria znajdująca się w modelu Xblitz X600 Professional sprawia, że urządzenie jest gotowe do pracy przez 700 godzin na jednym ładowaniu. Waga modelu to zaledwie 89 gramów, a jego wymiary wynoszą 115 mm głębokości oraz 60 mm szerokości. 

Użytkownicy potwierdzają, że jest to dobry zestaw głośnomówiący, który sprawdzi się podczas długich podróży samochodem. Wbudowany system sterowania głosem pozwala zdecydować czy połączenie ma zostać odebrane, czy odrzucone. 

 

 

 

 

Zestaw głośnomówiący do samochodu z wyświetlaczem

 

5. Transmiter FM MP3 Bluetooth Głośnomówiący + Zestaw Dual 13195

 

Wielofunkcyjny transmiter pełniący funkcję radioodbiornika, odtwarzacza MP3 oraz zestawu głośnomówiącego jest optymalnym rozwiązaniem dla osoby poszukującej zaawansowanego technologicznie produktu. Wpinany do gniazda zapalniczki samochodowej umożliwia podłączenie telefonu lub pendriva dzięki dwóm portom USB. Model jest wyposażony w slot na kartę SD, dzięki czemu użytkownik ma do dyspozycji wielofunkcyjny sprzęt do odtwarzania muzyki. 

Urządzenie to także zestaw głośnomówiący do samochodu z wyświetlaczem z Bluetooth 4.0. Sygnał przesyłany ze sparowanego smartfona jest odbierany do 8 metrów, dzięki czemu kierowca może prowadzić rozmowę w trakcie jazdy. Sprzęt może także służyć jako ładowarka do nawigacji, tabletu lub aparatu cyfrowego z portem USB. 

Osoby, które zakupiły wielofunkcyjny transmiter, są zadowolone ze sprzętu. Produkt może służyć do wielu zadań i na pewno przyda się w samochodzie podczas długich podróży. 

 

 

 

 

6. Zestaw Głośnomówiący Bluetooth na 2 Telefony V4.1 + AD2P

 

Nowoczesny i kompaktowy zestaw głośnomówiący z funkcją łączności bezprzewodowej Bluetooth to prosty sposób, aby prowadzić rozmowy w samochodzie podczas jazdy. Urządzenie jest wyposażone w opcję Multipoint co pozwala na jednoczesną obsługę dwóch podłączonych telefonów. Wyposażony w moduł AD2P sprzęt umożliwia użytkownikom odtwarzanie muzyki prosto z telefonu komórkowego. 

Zestaw głośnomówiący do samochodu ma wydajną baterię, która na jednym ładowaniu wytrzyma do 20 godzin rozmów oraz 1000 godzin w stanie czuwania. W zestawie znajduje się także ładowarka samochodowa wraz z kablem USB, za pomocą której można ładować sprzęt w trakcie jazdy. Urządzenie jest proste w obsłudze, wystarczy jedynie sparować je z telefonem komórkowym. Czarna obudowa z pięcioma przyciskami i metalowym zaczepem umożliwia łatwy montaż na daszku przeciwsłonecznym. 

Konsumenci, którzy wybrali kompaktowy model, zwracają uwagę, że jest to dobry i tani zestaw głośnomówiący. Sprawdzi się on do prowadzenia rozmów służbowych i prywatnych. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki zestaw głośnomówiący kupić?

 

Zawodowi kierowcy oraz osoby spędzające kilka godzin dziennie w samochodzie na pewno nie raz spotkały się z problemem prowadzenia rozmów w trakcie jazdy. Praktyka odbierania połączeń podczas prowadzenia jest bardzo niebezpieczna i może doprowadzić do wypadku. Kierowca nigdy nie powinien dekoncentrować uwagi i skupiać jej na telefonie, ponieważ w jednej chwili może dojść do tragedii. Od kilku lat kierujący pojazdami mają zakaz używania telefonów w czasie jazdy. W kodeksie ruchu drogowego art. 45 ust. 2 pkt 1 jest napisane, że za korzystanie podczas jazdy z urządzenia mobilnego wymagającego trzymania w dłoni jest zabronione i grozi za to mandat w wysokości 200 zł oraz 5 punktów karnych. 

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób chętnie korzysta z rozwiązania w postaci zestawu głośnomówiącego, który można przymocować w pojeździe za pomocą klipsa. Ominięcie zakazu korzystania z telefonu komórkowego w ten sposób może uchronić kierowcę od otrzymania mandatu, ponieważ urządzenie umożliwia swobodną rozmowę bez konieczności odrywania rąk od kierownicy. Użytkownik nie musi więc skupiać uwagi na dzwoniącym smartfonie, ponieważ najlepszy zestaw głośnomówiący jest wyposażony w funkcję rozpoznawania komend głosowych, za pomocą których można odebrać połączenie. Takie rozwiązanie docenią nie tylko zawodowi kierowcy, ale także osoby lubiące długie podróże. 

Jaki zestaw głośnomówiący wybrać? 

Poszukując odpowiedniego zestawu głośnomówiącego do samochodu, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów oraz możliwości montażu. W przypadku klasycznego modelu montowanego do osłony przeciwsłonecznej ważne jest, aby klips odpowiedzialny za utrzymanie urządzenia był mocny i dobrze pasował do grubości, a także kształtu daszka. Myśląc, jaki jest najlepszy zestaw głośnomówiący, trzeba zwrócić uwagę na czas pracy na jednym ładowaniu oraz rozwiązania pozwalające na prowadzenie wysokiej jakości rozmów bez zakłóceń. Ważne, aby osoba, z którą prowadzimy rozmowę, słyszała wypowiadane słowa, a nie szum dobiegający z zewnątrz pojazdu. Na co zwrócić uwagę poszukując sprzętu pozwalającego na bezpieczne prowadzenie rozmów podczas jazdy? 

Wysoka jakość prowadzonych rozmów: Pierwszym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest jakość dźwięku. Dobrym wyborem będą sprzęty ze wsparciem technologii HD, która pozwala uzyskać dobry i wyraźny sygnał. Oprócz tego użytkownik powinien zwrócić uwagę czy model ma zainstalowany system redukujący szumy. Mikrofon z tą funkcją pozwala na prowadzenie rozmów, podczas których odbiorca słyszy jedynie głos osoby siedzącej w samochodzie, bez echa oraz tła w postaci odgłosów z ulicy, radia lub pracy silnika. Wszystkie rozwiązania pozytywnie wpłyną na komfort prowadzonej rozmowy, co doceni zarówno kierowca, jak i jego rozmówca. 

Czas pracy baterii: Urządzenia przeznaczone do prowadzenia rozmów w samochodzie powinny mieć wydajną baterię, aby kierowca nie musiał co chwilę zastanawiać się, czy sprzęt jest naładowany, czy czas podłączyć go do ładowarki. Większość klasycznych modeli umożliwia prowadzenie rozmów od 10 do 15 godzin. Dla wymagających osób znajdą się także urządzenia pozwalające na wykonywanie połączeń do 45 godzin. Ważnym parametrem jest także czas czuwania na jednym ładowaniu. W zależności od baterii, dodatkowych funkcji, stopnia eksploatacji urządzenia oraz temperatury panującej na zewnątrz zestaw głośnomówiący pracuje od 1 do 6 miesięcy w trybie oszczędzania energii. 

Parowanie z urządzeniami mobilnymi: Możliwość sparowania z więcej niż z jednym telefonem komórkowym to wygoda, ponieważ nie zawsze jeden kierowca prowadzi dany samochód z zamontowanym zestawem głośnomówiącym. Funkcja jest także praktycznym rozwiązaniem w aucie służbowym, gdzie osoba korzystająca z pojazdu chce sparować telefon służbowy i prywatny, aby być w stałym kontakcie. Możliwość podłączenia dwóch smartfonów jest standardem, jednak coraz częściej producenci oferują możliwość sparowania do 10 urządzeń mobilnych, w tym odtwarzaczy MP3. 

Automatyczne włączanie i wyłączanie: Nowoczesne zestawy głośnomówiące są wyposażone w czujnik pozwalający na automatyczne włączanie i wyłączanie. Dzięki temu urządzenie pracuje w momencie, gdy kierowca znajduje się w samochodzie. Z trybu czuwania wybudza się za pomocą detektora wibracji lub czujnika ruchu, który wyczuwa obecność człowieka. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzać baterię i tym samym wydłużyć okres pracy na jednym ładowaniu. 

Zestawy głośnomówiące w dobrych cenach 

Koszt zakupu standardowego zestawu głośnomówiącego to wydatek od 100 do 150 zł. W tej cenie użytkownik otrzymuje model z możliwością sparowania z minimum dwoma urządzeniami mobilnymi, czasem czuwania wynoszącym od 1 do 6 miesięcy oraz funkcją redukcji szumów. Droższe zestawy głośnomówiące, które oferują możliwość parowania nawet z 10 sprzętami oraz mają dodatkowe funkcje takie jak aplikacja przeznaczona do obsługi i synchronizacji ze smartfonem to wydatek zamykający się w kwocie do 400 zł. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak podłączyć zestaw głośnomówiący do samochodu?

Podłączenie zestawu głośnomówiącego w samochodzie to bardzo prosta czynność, z którą poradzi sobie każdy. Większość modeli należy umieścić jak najbliżej kierowcy, aby w trakcie rozmowy głos był słyszalny dla odbiorcy. Urządzenia najczęściej montuje się na daszkach przeciwsłonecznych za pomocą klamry znajdującej się przy nadajniku. Po zamocowaniu w odpowiednim miejscu należy wykonać parowanie z telefonem komórkowym, aby w trakcie przychodzenia połączenia kierowca mógł odbierać i prowadzić rozmowy przez zestaw głośnomówiący. Po włączeniu urządzenia i funkcji Bluetooth na smartfonie trzeba połączyć sprzęty według instrukcji. 

P2: Gdzie kupić zestaw głośnomówiący do samochodu?

Możliwości zakupu zestawu głośnomówiącego jest bardzo wiele. Osoba poszukująca sprawdzonego sprzętu w dobrej cenie powinna skorzystać z ofert dostępnych w sklepach online lub na popularnych portalach sprzedażowych. Wiedząc jakiego urządzenia poszukuje konsument, można sprawdzić ceny w marketach z RTV i AGD, gdzie od razu będzie można ocenić urządzenie pod kątem łatwości obsługi oraz działania wszystkich przycisków. Niektóre hipermarkety również mają w ofercie zestawy przeznaczone do prowadzenia rozmów przez telefon w trakcie jazdy. 

 

P3: Ile kosztuje zestaw głośnomówiący do samochodu?

Zakup zestawu głośnomówiącego nie jest dużym wydatkiem. W zależności od producenta oraz dodatkowych funkcji można zakupić dobry model do 150 zł. Wybierając urządzenie przeznaczone do prowadzenia rozmów w czasie jazdy, warto zwrócić uwagę na parametry takie jak czas czuwania i czas prowadzonych rozmów na jednym ładowaniu, możliwość sparowania z więcej niż jednym smartfonem oraz funkcje redukcji szumów. Ostatnia opcja pozwala na prowadzenie rozmów bez obaw, że osoba, z którą prowadzimy konwersację, będzie słyszała odgłosy pochodzące z zewnątrz. Koszt zakupu zestawu głośnomówiącego waha się od 50 do 400 zł. 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 21.01.21

 

Stojak na opony – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Wiele osób lubi mieć porządek w garażu, jednak z jego utrzymaniem jest znacznie gorzej. Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli posegregować niezbędne przedmioty, jest zakup stojaka na opony umożliwiającego poukładanie ich jednej przy drugiej, dzięki czemu zajmą mniej miejsca. Polecanym produktem jest wieszak na opony i koła 4 x 235 mm WN5-001. Jest on bardzo funkcjonalny, dzięki temu, że można go zawiesić na preferowanej przez użytkownika wysokości. Wieszak poddano procesowi malowania proszkowego, co bezpośrednio wpływa na jego trwałość. Również polecanym produktem jest regał z półką na 4 opony, który sprawdzi się w garażu, gdzie potrzeba dodatkowego miejsca do przechowywania różnych przedmiotów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

6 najlepszych stojaków na opony. Opinie w 2021 roku 

 

Stojak na opony powinien znaleźć się w garażu każdego fana motoryzacji. Ten niezwykle przydatny produkt sprawi, że w pomieszczeniu zrobi się więcej miejsca, a koła i opony będą wreszcie poukładane. Aby znaleźć model spełniający oczekiwania użytkownika, warto zapoznać się z opiniami osób, które wcześniej zdecydowały się na zakup. Ranking stojaków na opony prezentuje najlepsze modele z danej kategorii, które otrzymały pozytywne opinie. 

 

Stojak na opony samochodowe

 

1. Wieszak, Stojak na Opony, Koła 4×235 WN5-001

 

Praktyczny stojak na opony samochodowe pozwala na bezproblemowe ułożenie 4 kół przeznaczonych do aut osobowych. Funkcjonalność modelu sprawia, że użytkownik może zagospodarować wolną przestrzeń w garażu bez obaw o przechowywanie kół, które zazwyczaj zajmują dużo miejsca. Wiszący regał jest solidny dzięki użyciu profili stalowych takich jak: Pałąki 16 mm x 16 mm x 1 mm oraz belek 20 mm x 20 mm x 1,5 mm. 

Maksymalne dopuszczalne obciążenie przewidziane przez producenta wynosi 140 kg. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji opony będące na stelażu nie opierają się o ścianę. Produkt jest pomalowany metodą proszkową, co pozwala na stosowanie go zarówno w garażu, jak i na zewnątrz. Wymiary stelaża wynoszą 106 cm szerokości zewnętrznej, 100 cm szerokości użytkowej, 54 cm wysokości, 65 cm długości oraz 30 cm rozstawu między jedną a drugą belką.  

Test stojaków na opony wskazuje, że konsumenci wybierają ten model ze względu na lekką konstrukcję wieszaka, który może utrzymać ciężar do 140 kg. W zestawie z regałem znajdują się śruby oraz kołki montażowe dopasowane do otworów.

 

 

 

 

Stojak na opony z felgami

 

2. Regał, Stojak, Wieszak z Półką na 4 Opon 

 

Regał przeznaczony do magazynowania opon poza sezonem to dobre rozwiązanie dla osoby, która nie ma za dużo miejsca w garażu lub w piwnicy. Zamocowanie stojaka na odpowiedniej wysokości sprawia, że użytkownik zyskuje wolną przestrzeń, którą może zagospodarować w dowolny sposób. Mocowanie stojaka na opony z felgami jest proste i nie wymaga użycia innych narzędzi niż wiertarka i klucze. Model jest sprzedawany w zestawie z praktyczną półką znajdującą się u dołu, wykonanej z ocynkowanej blachy. 

Wieszak z dodatkową półką jest w całości wykonany z profili zamkniętych w rozmiarze 15 mm x 14 mm, które charakteryzują się optymalną sztywnością i wytrzymałością, co daje gwarancję, że produkt jest solidny. Belki poziome są wykonane z profili w rozmiarze 20 mm x 20 mm, przy czym styk opony jest płaski, dzięki czemu na gumie nie powstają odkształcenia, które w wielu przypadkach powodują odczuwalny dyskomfort podczas jazdy samochodem. Model mieści 4 koła o szerokości 242 mm oraz maksymalnej średnicy do 650 mm. 

Osoby, które zdecydowały się zamówić i zamontować model z dodatkową półką chwalą produkt za trwałość oraz odporność na szkodliwe warunki atmosferyczne. Wieszak na koła lub opony jest w całości lakierowany na kolor czarny. 

 

 

 

 

Stojak na opony z pokrowcem

 

3. Stojak na Koła, Opony, Felgi Wieszak, Regał + Pokrowiec 

 

Stojak na opony z pokrowcem sprawdzi się szczególnie, wtedy gdy koła są przechowywane w pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności. Pokrowiec pomaga również chronić przed kurzem oraz innymi zabrudzeniami, które po pół roku osadzają się na powierzchni felg. Jest to także bezpieczny sposób pozwalający na przechowywanie opon, które nie będą odkształcone. W tym modelu koła nie leżą jedno na drugim, dzięki czemu ciężar nie znajduje się bezpośrednio na gumie. 

Prezentowany stojak na koła lub felgi jest przystosowany do przechowywania kompletów w rozmiarach od 14 do 20 cali. Model umożliwia sezonowe przechowywanie kół, które dodatkowo są zabezpieczone pokrowcem wykonanym z włókniny polipropylenowej. Gęstość tego materiału wynosi 120g/m², dzięki czemu tkanina zatrzymuje wodę na powierzchni. Pokrowiec zakończony jest ściągaczem chroniącym zawartość przed wilgocią. Stojak ma 106 cm wysokości, 58 cm szerokości, rurę o grubości 32 mm oraz wagę 2 kg. 

Opinie o stojakach na opony są pozytywne wśród ludzi, którzy zakupili model i przechowują koła poza sezonem w bezpieczny sposób. Do zestawu dołączono pokrowiec chroniący przed zabrudzeniami i wilgocią. 

 

 

 

 

Stojak na koła felgi opony

 

4. Stojak, Regał na Opony, Koła, Podłogowy 8×235 SB8-004

 

Stojący regał na opony to rozwiązanie dla osób, które nie mają możliwości wiercenia w ścianie w garażu lub w piwnicy. Taka sytuacja spotyka zazwyczaj ludzi, którzy wynajmują pomieszczenia i nie mogą lub nie chcą na stałe montować półek. Model jest stabilny, co pozwala na ułożenie dwóch kompletów kół. Możliwość ułożenia dwóch zestawów przyda się osobom posiadającym dwa samochody w domu, które mają założone sezonowe ogumienie. 

Stojak na koła, felgi lub opony jest łatwy w montażu i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Mimo tego, że cała konstrukcja waży nie więcej niż 12 kg, jest ona stabilna i umożliwia ustawienie kół o maksymalnym ciężarze do 280 kg. Na dwóch poziomach mieszczą się opony o szerokości do 235 mm. Szerokość wewnętrzna wynosi 100 cm, a szerokość całkowita 106 cm. Wysokość stojaka to 119 cm, a grubość 47 cm. 

Użytkownicy, którzy zakupili regał, twierdzą, że jest to dobry i tani stojak na opony spełniający oczekiwania konsumentów. Dwupoziomowy model można postawić w dowolnym miejscu i w razie konieczności przesunąć, co dodatkowo wpływa na pozytywne opinie. 

 

 

 

 

5. Sufitowy Regał, Wieszak, Stojak na Opony 

 

Wykonywany na zamówienie zgodnie z wymaganiami konsumenta regał sprawdza się w garażach, gdzie zamontowano uchylną bramę garażową. Półkę można swobodnie zamontować w wolnej przestrzeni znajdującej się bezpośrednio nad drzwiami garażowymi. Model montowany przy suficie to bardzo dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy garaż jest niski a użytkownik może swobodnie umieścić koła na półce.  

W zależności od potrzeb i możliwości producent przewiduje różne sposoby montażu. Użytkownik może wybrać jaka wysokość półki go interesuje i dopasować zamówienie pod indywidualne potrzeby. Regał można zamocować do sufitu, do ściany lub w sposób mieszany. Producent przewiduje także możliwość przymocowania poprzecznego i podłużnego dwóch połączonych modeli. Po wybraniu odpowiedniej konfiguracji całość jest skręcana za pomocą śrub, a następnie przymocowana we właściwy sposób. 

Konsumenci posiadający niskie garaże docenili produkt, który pozwala w bezpieczny sposób przechowywać koła lub opony bez zajmowania cennego miejsca. Przedmioty znajdujące się na regale są całkowicie niewidoczne po otwarciu bramy garażowej, co dodatkowo wpływa na pozytywny aspekt tego rozwiązania. 

 

 

 

 

Stojak na opony bez felg

 

6. Vidaxl Składany Stojak Na Opony, Srebrny, Stal Ocynkowana

 

Składany stojak na opony wykonany jest z wytrzymałych materiałów takich jak stal ocynkowana. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że model jest odporny na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu może służyć przez wiele sezonów i cały czas dobrze się prezentować. Produkt dobrze sprawdzi się do magazynowania opon lub kół sezonowych w warsztacie, garażu lub w piwnicy. 

Regał może być także wykorzystywany jako stojak na opony bez felg. Użytkownicy mogą przechowywać ogumienie typu RV oraz ATV. Produkt w całości jest wykonany ze stalowych rur galwanizowanych o podwyższonej wytrzymałości. Maksymalny udźwig wynosi 136 kg. Dzięki regulowanej szerokości można dopasować rozmiar regału do potrzeb. Szerokość regulacji jest możliwa od 81 cm do 122 cm. Pełne wymiary wynoszą 122 cm szerokości, 71 cm głębokości oraz 71 cm wysokości. 

Użytkownicy posiadający regulowany regał twierdzą, że jest to dobry stojak na opony samochodowe mieszczący jeden pełny komplet. Konsumenci są również zadowoleni z tego, że w momencie, gdy produkt nie jest używany, można go z łatwością złożyć na płasko. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki stojak na opony kupić?

 

Zakup stojaka na opony to rozwiązanie, którego poszukują osoby posiadające garaż o niewielkiej powierzchni. W wielu sytuacjach problem ulokowania kół sezonowych pojawia się, gdy przechowywany samochód jest długi, ma nadwozie typu kombi lub sedan. W kłopotliwej sytuacji są także posiadacze dwóch lub więcej pojazdów w rodzinie. Wówczas problematyczne jest nie tylko przechowywanie aut, ale przede wszystkim części zamiennych. Pasjonaci motoryzacji wiedzą, że niewłaściwe przechowywanie kół może skutkować uszkodzeniem opony lub zmianą właściwości mieszanki. Zarówno przechowywanie kompletu letniego, jak i zimowego powinno odbywać się w optymalnych warunkach, najlepiej w miejscu zadaszonym, do którego nie dociera wilgoć. Ogumienie musi być magazynowane w temperaturze wahającej się w granicach od -5 stopni Celsjusza do +25 stopni Celsjusza. Producenci opon zakładają, że modele letnie zachowują swoje właściwości do temperatury -7 stopni Celsjusza. Zimówki bez większych problemów mogą być użytkowane do temperatury równej z tą zalecaną do przechowywania. W przypadku wilgotności wyższej niż 70% użytkownik musi liczyć się z tym, że felgi stalowe będą korodować. Rdza pojawiająca się na stalówkach jest całkowicie normalna, choć w zdecydowany sposób może obniżyć wartość całego pojazdu. Felgi aluminiowe są bardziej odporne na wilgoć. Mimo wszystko przechowywanie kompletów sezonowych wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed czynnikami takimi jak intensywne źródło ciepła w postaci kominka, pieca lub grzejnika. Magazynowanie w pomieszczeniu, gdzie często stosuje się rozpuszczalniki oraz inne szkodliwe substancje również negatywnie wpływa zarówno na oponę, jak i felgę. Pomieszczenie, w którym znajdują się koła, powinno być regularnie wietrzone, jednak należy mieć na uwadze to, że opony nie mogą mieć stałego kontaktu z promieniami słonecznymi. 

Jak przechowywać koła? 

Decydując się na przechowywanie opon wraz z felgami, trzeba zwrócić uwagę na właściwy sposób ułożenia. Większość osób nieświadomie układa stos z kilku kół, który stoi przez 5-6 miesięcy bez ruchu. Położenie dwóch opon jedna na drugiej nie powoduje odkształcenia ogumienia, jednak do tego zjawiska dochodzi w sytuacji, gdy użytkownik nałoży więcej niż 4 koła na siebie. Wówczas istnieje duże ryzyko, że obręcz z oponą znajdująca się na samym dole zostanie odkształcona. Oczywiście nie będzie to zauważalne przy pierwszym spojrzeniu, dopiero kontrola na specjalistycznej maszynie do wyważania kół potwierdzi, że nie nadaje się ono do bezpiecznego użytkowania. W przypadku przechowywania opon bez felg zalecaną metodą jest ustawienie ogumienia pionowo obok siebie. Nie należy ustawiać kół w tej pozycji, ponieważ ciężar obręczy także negatywnie wpływa na ogumienie. Deformacji ulegają także opony zawieszone na hakach, ponieważ pod ciężarem dochodzi do wgniecenia brzegu, co skutkuje uchodzeniem powietrza oraz niebezpieczeństwem wystrzału w trakcie jazdy. Bezpieczną metodą pozwalającą na przechowywanie kół jest zakup stojaka na opony, który umożliwi prawidłowe magazynowanie. 

 

Jaki stojak na opony wybrać? 

Koszt zakupu nowego kompletu opon wraz z felgami to duży wydatek, na który należy przygotować od 1000 do 3000 zł w zależności od rozmiaru, marki oraz zastosowanych materiałów. Głównie z powodu kosztów nie można pozwolić na szybkie zniszczenie kół, które dzięki prawidłowemu przechowywaniu będą służyć dwa lub trzy sezony dłużej. Najlepszy stojak na opony pozwala na magazynowanie całego kompletu w pozycji pionowej lub poziomej. Produkt musi mieścić ogumienie w najpopularniejszych dostępnych rozmiarach dostępnych, czyli opon R14, R15, R16, R17 oraz R18. Warto zwrócić uwagę na model z pokrowcem wykonanym z materiału odpornego na wilgoć, który zabezpieczy zawartość przed zabrudzeniami i korozją. W przypadku magazynowania kół o różnych rozmiarach lepiej wybrać stojak z funkcją regulacji. W zależności od potrzeb można zakupić produkt przeznaczony do wieszania na ścianie, suficie lub stojący na posadzce. Wiedząc, jaki jest najlepszy stojak na opony i na co zwrócić uwagę przy zakupie, można rozpocząć porządki w garażu i poukładać koła zajmujące dużo miejsca. 

Stojaki na opony w dobrych cenach 

Zakup stojaka na opony może okazać się rozwiązaniem problemu z brakiem wolnej przestrzeni w garażu lub piwnicy. W zależności od wyboru konkretnego modelu konsument powinien przygotować się na wydatek wynoszący od 40 zł wzwyż. Stojaki przeznaczone do przechowywania w pozycji poziomej kosztują od 50 do 400 zł. 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 21.01.21

 

Kalkulator prędkości to narzędzie pozwalające określić prędkość poruszającego się obiektu w określonym czasie. Wyszukiwane parametry można zmienić i na podstawie wpisanych do kalkulatora danych określić też zamiennie czas czy odległość. Dla kogo stworzone zostało takie narzędzie? Kalkulator prędkości przyda się przede wszystkim kierowcom, którzy chcą sprawdzić, jaką prędkość trzeba utrzymywać na trasie, aby w danym czasie pokonać określony dystans. Z takiego narzędzia chętnie korzystają też motocykliści. Obliczanie prędkości samodzielnie nie jest trudne, ale jednak według wielu osób kalkulator prędkości jest wygodniejszym rozwiązaniem.

Prędkość, czas i dystans 

Prędkość z definicji jest ściśle powiązana z fizyką. Opisuje ona to, jak szybko przemieszcza się ciało względem układu odniesienia. Korzystając ze wzoru, można łatwo obliczyć prędkość. Jest on następujący: V= s/t. Występujące we wzorze V odpowiada prędkości, s to droga, a t – czas. Żeby poznać prędkość, należy podzielić drogę przez czas, jaki jest potrzebny na jej pokonanie. Prędkość można ogólnie określić jako odległość przebytą w jednostce czasu. Można ją łatwo wyliczyć, wykorzystując kalkulator prędkości online.

W samochodach czy pociągach prędkość jest mierzona w kilometrach na godzinę (km/h) lub w milach na godzinę (mph). W samolotach i na statkach wielkość ta jest określana często przy pomocy węzłów (skrót to w. lub kn, kt czy kts). To jednostka miary odpowiadająca jednej mili morskiej na godzinę. Narzędzia pozwalające na szybkie obliczenie prędkości (kalkulator prędkości) powinny umożliwiać zmianę jednostek na takie, które w danej chwili najbardziej nam odpowiadają. Popularnością cieszy się szczególnie kalkulator prędkości km/h i m/s.

Co ciekawe, można powiedzieć, że ludzie mają pewny zmysł, który pozwala im ogólnie określić, z jaką prędkością podróżują. Są oni w stanie wyczuć, czy poruszają się szybko czy wolno. Osiągając samochodem prędkość 50 km/h, wydaje się, że jedzie się wolno, podczas gdy mniejsza prędkość na rowerze wydaje się bardzo duża. Postrzeganie prędkości jest więc względne.

 

Rodzaje prędkości

Uruchamiając kalkulator prędkości, można łatwo sprawdzić, jak szybko się poruszamy. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że tak naprawdę prędkość nie jest do końca precyzyjnym pojęciem, bo występują kilka jej rodzaje. Wyróżnić można prędkość chwilową, średnią i obrotową. Co różni poszczególne jej rodzaje? Wyjaśnimy to na prostych przykładach. 

Jadąc na autostradzie czy gdziekolwiek indziej, spoglądając w danym momencie na prędkościomierz, można wyczytać pewną wartość. Nie jest ona stała przez całą drogę, zmienia się, kiedy musimy kogoś wyprzedzić albo przyhamować. Część samochodów ma tempomaty, czyli urządzenie, które utrzymuje stałą prędkość pojazdu. Sprawdza się ono na autostradach, ale i tak niemożliwe zwykle jest przejechanie całego odcinka, mając cały czas tę samą prędkość. W związku z tym rzeczywista odległość pokonana w ciągu godziny stanowi średnią wszystkich prędkości. Prędkościomierz wskazuje więc tylko chwilową prędkość, która jest wyznaczana w ciągu bardzo krótkiego przedziału czasu, bliskiemu zeru.

Prędkość obrotowa jest inaczej określana jako częstotliwość obrotów. To wielkość fizyczna, którą stosuje się dla wskazania liczby obrotów wykonywanych przez ciało w jednostce czasu. Prędkość obrotową można obliczać np. przy wirniku silnika. Wartość ta jest oznaczana jako f lub n. 

 

Przeciętna szybkość a przeciętna prędkość

Obok pojęcia prędkości często pojawia się szybkość. W języku potocznym nierzadko oba terminy są używane zamiennie, jednak biorąc pod uwagę naukę, nie oznaczają one tego samego. W niektórych słownikach języka polskiego przy prędkości podana jest informacja, że jest to wielkość fizyczna. Czy więc różni się szybkość od prędkości? Szybkość to wielkość skalarna, która mówi, jak szybko porusza się obiekt. Prędkość jest natomiast wektorem i definiuje się ją nie tylko przez wielkość, ale też kierunek. Wskazuje ona tempo, z jakim obiekt zmienia swoją pozycję. Jeśli chcemy obliczyć prędkość jazdy, możemy skorzystać z gotowych narzędzi online, takich jak kalkulator prędkości samochodu.

Kalkulator prędkości – jak z niego korzystać?

Wyżej omówiliśmy główne zagadnienia związane z prędkością. Pora przejść do konkretów, czyli tego, jak wykorzystać kalkulator prędkości. Używanie tego narzędzia online jest bardzo proste. Należy na początku wybrać, jaki rodzaj obliczenia nas interesuje, czy chcemy znaleźć prędkość, czas czy odległość. Kalkulator średniej prędkości łatwo i szybko się uzupełnia, bo poza pierwszą rubryką, pozostaje do wpisania tylko kilka wartości. Można przy tym wybrać jednostkę odległości, prędkości i czasu. Taki kalkulator teoretycznej prędkości samochodu może się przydać, jeśli chcemy sprawdzić, jak szybko poruszaliśmy się na trasie. Co istotne, narzędzie to działa szybko. Wystarczy poczekać dosłownie kilka sekund, aż kalkulator prędkości obliczy szukaną przez nas wartość.

 

W jaki sposób sprawdzić prędkość jazdy?

Kalkulator prędkości to narzędzie wykorzystane zazwyczaj już po przebytej trasie w celach informacyjnych. Oczywiście niektórzy korzystają z niego przed wyjechaniem na drogę, ale mimo wszystko kalkulator prędkości nie wskazuje interesującej nas wartości na bieżąco. Do szybkiego sprawdzania prędkości służy prędkościomierz umieszczony na kokpicie. Nie jest to jednak jedyna szybka opcja na sprawdzenie aktualnej prędkości. Jeśli korzystamy z map Google i wyznaczamy trasę, również i tam możemy liczyć na informację, z jaką prędkością się poruszamy. Twórcy aplikacji zastrzegają jednak, że wyświetlana na ekranie smartfona wartość ma jedynie charakter informacyjny. Ciekawą opcją jest funkcja ograniczenia prędkości. Jeśli w aplikacji i naszej lokalizacji dostępne są ograniczenia, zostaniemy o tym poinformowani. Gdy przekroczymy ustalony limit, wskaźnik prędkości zmieni kolor. W aplikacji Google Maps można też zgłaszać radary i fotoradary, co jest pomocne dla innych kierowców.

W Internecie można znaleźć nie tylko kalkulator jednostek prędkości, ale też kalkulator prędkości Internetu i wiele innych narzędzi pozwalających na dokonywanie szybkich obliczeń. Ich zaletą jest to, że działają sprawnie, a obsługa nie jest skomplikowana. Użytkownik nie musi sięgać po kalkulator i znajdować odpowiednie wzory, bo program sam dokonuje często trudnych obliczeń. Kalkulator prędkości to łatwy w obsłudze i przydatny program dla kierowców i motocyklistów. Daje on możliwość wyboru jednostek. Nie jest tak, że kalkulator prędkości określa prędkość, jaką się poruszamy tylko w km/h. Można ustawić inne jednostki, nie trzeba dodatkowo dokonywać żadnych przeliczeń.