Ranking 12 najlepszych kamer cofania w 2022

Ostatnio aktualizowane: 02.10.22

 

Kamera cofania – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Smartcams to dobra kamera cofania Wi-Fi, którą można połączyć ze smartfonem albo tabletem z systemem Android lub iOS. W samochodzie nie trzeba więc montować żadnych dodatkowych urządzeń, aby móc korzystać z wszystkich funkcjonalności sprzętu. Na uznanie zasługuje też wysoka jakość jego wykonania. Do produkcji obudowy wykorzystano wytrzymałe aluminium, które jest szczelne i dobrze chroni wewnętrzny mechanizm, a co więcej jest wodoodporne. To zapewnia sprawne działanie bez względu na czynniki zewnętrzne. Kolejną naszą propozycją jest kamera cofania P570+CAM gwarantująca szeroki kąt widzenia. Sprzęt ma niewielkie wymiary, a jego montaż przebiega bez większych problemów.

12 najlepszych kamer cofania. Opinie w 2022 roku

 

Prezentowany poniżej ranking kamer cofania ułatwi Ci podjęcie decyzji, na jaki sprzęt się zdecydować. Znajdują się w nim dokładne opisy modeli z uwzględnieniem opinii na ich temat, przedstawionych w Internecie przez użytkowników. Zachęcamy do lektury.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Kamera cofania jest wykonana z dobrej jakości materiałów. Aluminiowa obudowa jest szczelna i zapewnia ochronę przed wilgocią (IP67). W zestawie znajduje się uchwyt służący do stabilnego mocowania sprzętu. Model ma szeroki kąt widzenia wynoszący 140 stopni.

Wady

Według niektórych kupujących instalacja urządzenia nie jest tak łatwa, jak mogłoby się wydawać z opisu producenta. Czasami pojawiają się problemy z tym, aby sparować kamerę ze smartfonem czy tabletem.

Podsumowanie

Dokładne wymiary produktu to: 23 mm x 23 mm x 28 mm, więc nie zajmuje on dużo miejsca. Obiektyw ma szerokość równą 11 mm. Sprzęt jest kompatybilny z urządzeniami mobilnymi z systemem Android i iOS.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie jest proste w montażu, a to zachęca do zakupu. W skład zestawu wchodzi nie tylko kamera cofania montowana na tablicy rejestracyjnej, ale też wyświetlacz w lusterku wstecznym. Można go ustawiać w zależności od potrzeb.

Wady

Choć większość osób uważa, że obsługa kamery cofania nie jest niczym trudnym, pojawiają się i tacy użytkownicy, którzy mają z tym problem. Niekiedy potrzeba czasu, aby nauczyć się swobodnie korzystać ze sprzętu.

Podsumowanie

Dołączony do zestawu wyświetlacz jest kolorowy, można ustawiać w nim m.in. poziom nasycenia. Zasięg modelu wynosi do 50 m. Kamera jest wodoodporna, stopień ochrony wynosi IP67.

Rozważ też

Zalety

Obiektyw jest regulowany, co daje możliwość jego ustawienia idealnie do potrzeb. W zestawie poza dobrej jakości kamerą cofania znajduje się monitor LCD. Oba urządzenia łączy się za pomocą długiego, wytrzymałego przewodu. Sprzęt jest dostosowany do pracy w różnych warunkach.

Wady

Osoby korzystające z urządzenia zwracają uwagę na to, że na obudowie wyświetlacza stosunkowo szybko pojawiają się zarysowania. To może świadczyć o nie najlepszej jakości jego wykonania.

Podsumowanie

Kamera cofania jest łatwa w montażu, w zestawie znajdują się wszystkie niezbędne do tego akcesoria. Sprzęt jest dostosowany do pracy w temperaturze od -20 st. C do +70 st. C.

 

Kamera cofania Wi-Fi

 

1. Smartcams Bezprzewodowa Kamera Cofania Wi-Fi HD 

 

Kamera cofania Wi-Fi Smartcams to sprzęt, który musiał znaleźć się w naszym zestawieniu. Urządzenie obsługuje systemy Android i iOS, więc można uznać je za uniwersalne. W samochodzie nie trzeba montować dodatkowych sprzętów, podgląd uzyskujemy na swoim smartfonie albo tablecie. Warto dodać, że model ma certyfikat CE i RoHS, a to oznacza, że wykonano go z najwyższą starannością i z zachowaniem prawnie określonych wymagań.

Wybrana do rankingu kamera cofania Wi-Fi Smartcams koduje wideo w formacie H.264, jakość obrazu jest bardzo dobra, więc bez trudu możemy określić, czy coś znajduje się blisko naszego pojazdu. Transmisja TCP zapewnia sygnał cyfrowy bez żadnych zakłóceń. Sprzęt ma aluminiową obudowę i jest wodoodporny (IP67).

Zdaniem użytkowników model Smartcams to bardzo dobra kamera cofania, którą warto mieć w swoim samochodzie. Urządzenie nie zacina się w trakcie użytkowania, wygodnie się z niego korzysta i co najważniejsze zapewnia bezpieczeństwo podczas parkowania.

 

 

 

 

Kamera cofania w lusterku

 

2. Kamera Cofania P570+CAM Tablica + Moduły Bezprzewodowe

 

Kamera cofania w lusterku to sprzęt, który chcesz kupić? W takim razie zachęcamy do zapoznania się z opisem modelu P570+CAM. Jest to zestaw, który obejmuje kamerę przeznaczoną do montażu w tablicy rejestracyjnej i czytelny, kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej równej 7 cali, wbudowany w lusterko wsteczne. Dodatkowo w komplecie znajdują się moduły Lago, które pozwalają na bezprzewodowy przepływ danych między nadajnikiem a odbiornikiem. 

Ta bezprzewodowa kamera cofania ma szeroki kąt widzenia, po przekątnej wynosi on 170 stopni, a w poziomie 140 stopni. Jest ona wodoodporna, poziom ochrony to IP67. W związku z tym nie powinniśmy się martwić, że model szybko ulegnie awarii. Wyświetlacz LCD można pochylać i ustawiać w najbardziej wygodnej dla nas pozycji. Istnieje też możliwość regulacji jasności, kontrastu i poziomu nasycenia.

Użytkownicy uważają, że lusterko z kamerą cofania to dobry wybór. Model P570+CAM daje możliwość podłączenia dwóch urządzeń jednocześnie, bo ma dwa wejścia wideo. Atutem sprzętu jest też wysoka jakość wykonania. 

 

 

 

 

Kamera cofania z monitorem

 

3. Zestaw Monitor LCD 4,3 Zamykany + Kamera Cofania

 

Jesteśmy przekonani, że prezentowana kamera cofania z monitorem spełni Twoje oczekiwania i będziesz zadowolony z jej zakupu. Jej wymiary to 23 mm x 23 mm x 23 mm, rejestruje ona obraz w jakości 648 x 488 pikseli. Sprzęt jest wyposażony w 2 wejścia audio.

W zestawie poza przewodową kamerą znajduje się monitor z 4,3-calowym wyświetlaczem. Cały komplet jest dostosowany do pracy w najbardziej wymagających warunkach pogodowych (temperatura od -20 st. C do +70 st. C). Kamera jest wodoodporna i wstrząsoodporna, ma też linki pomocnicze. Przy zakupie otrzymujemy wszystkie konieczne do montażu akcesoria.

To dobra i tania kamera cofania, którą warto mieć w swoim samochodzie. Dzięki niej parkowanie stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Użytkownikom podoba się to, że obiektyw można regulować w pionie i dostosowywać do swoich potrzeb.

 

 

 

 

Kamera cofania w ramce

 

4. Kamera Cofania WiFi bezprzewodowa w ramce Smartcams iOS HD

 

Kamera cofania WiFi bezprzewodowa w ramce Smartcams iOS HD to ciekawy produkt ze względu na jego współpracę z telefonem komórkowym z systemem Android albo iOS. Dzięki temu obraz z kamery jest bezprzewodowo przesyłany na ekran smartfona i nie potrzeba do tego żadnych plączących się przewodów. Kamerę montuje się w ramce tablicy rejestracyjnej i pozwala ona na nagrywanie obrazu z zapisem na telefonie lub tablecie.

Sprzęt charakteryzuje wysokiej rozdzielczości jakość obrazu i zaawansowany format jego kodowania H.264. Cechą jego jest również posiadanie szerokokątnego wizjera wynoszącego około 140 stopni i przystosowanie go do pracy zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, bowiem cechuje go wodoodporność na poziomie IP67.

Kamera cofania w ramce ma wymiary 23x23x28 mm i obiektyw o szerokości 11 mm, a instalacja jej polega na umieszczeniu jej w wybranym miejscu, podłączeniu do zasilania i pobraniu na smartfona aplikacji dedykowanej do jej obsługi. W zestawie znajduje się przewód przyłączeniowy zasilania i czytelna instrukcja obsługi.

 

 

 

 

Kamera cofania Bluetooth

 

5. Radio 2DIN Bluetooth 7’ MirrorLink Kamera Cofania 

 

Sprzedawana w zestawie z radiem kamera cofania Bluetooth zdobyła wiele dobrych ocen od kierowców, a to stanowi zachętę do tego, aby zastanowić się nad zakupem kompletu. Kamera jest wbudowana w ramkę tablicy rejestracyjnej, dlatego też jej montaż nie powinien sprawić problemów. Jakość jej wykonania określana jest jako bardzo dobra.

Na uwagę zasługuje też radio, które można łatwo sparować ze swoim telefonem i słuchać zapisanej na nim muzyki (bez konieczności podłączania smartfona do plączącego się przewodu). Z radia można też słuchać stacji w zakresie FM, cyfrowy tuner umożliwia ich automatyczne wyszukiwanie i pozwala na ich zapisywanie. Dotykowy, 7-calowy wyświetlacz ułatwia korzystanie ze sprzętu.

Ten zestaw składający się z radia samochodowego i kamery cofania przyda się każdemu kierowcy, który chce poprawić swój komfort jazdy. Istotne jest to, że choć w komplecie znajdują się dwa urządzenia, jego cena nie jest wygórowana.

 

 

 

 

Kamera cofania Android

 

6. Wideorejestrator Jazdy Kamera Cofania Android 3G Fastcam B686CM

 

Fastcam B686CM to kamera cofania i wideorejestrator jazdy. Urządzenie ma 7-calowy wyświetlacz, a prezentowane na nim informacje można łatwo odczytać. Menu jest w języku polskim, więc obsługa sprzętu nie stanowi problemu. Wideorejestrator ma system Android 5.0., łączność bezprzewodową Wi-Fi i Bluetooth. Sprzęt obsługuje karty microSD i SIM. 

Przednia kamera nagrywa filmy w rozdzielczości FullHD, a tylna w HD. Urządzenie współpracuje z różnymi aplikacjami, m.in.: Yanosik. Google Maps i YouTube. Użytkownik może skorzystać z różnych opcji podglądu i dostosować je w zależności od tego, gdzie chce zaparkować. Zasilacz FastCam ma ok. 4 m długości.

Ta kamera cofania Android jest polecana przez właścicieli samochodów. Rejestrator jest uznawany za nowoczesny. Po wbiciu biegu wstecznego obraz na wyświetlaczu automatycznie przełącza się na tylną kamerę. Atutem sprzętu jest to, że ma on moduł GPS i zestaw głośnomówiący.

 

 

 

 

Nawigacja z kamerą cofania

 

7. Rejestrator z kamerą cofania Fastcam T986GPS, Nawigacja

 

Jak pokazał przeprowadzony test kamer cofania, model Fastcam T986GPS działa sprawnie i okazuje się niezawodny w każdej sytuacji. Łączy on w sobie także funkcję rejestratora jazdy, co daje pewność, że będziemy mogli nie tylko bez trudu zaparkować samochód, ale też zarejestrować pokonywaną trasę i w razie wystąpienia niebezpiecznej sytuacji na drodze mieć stosowny dowód. 

Jest to nawigacja z kamerą cofania, dzięki której łatwo wyznaczymy trasę i bez trudu dotrzemy do celu. Kamera przednia rejestruje obraz w jakości Full HD, a tylna w HD. Pamięć wewnętrzna jest równa 16 GB. Wyświetlacz ma 10 cali, jest czytelny i umożliwia swobodną obsługę urządzenia.

Nie bez powodu opinie na temat sprzętu są pozytywne. Jest on solidnie wykonany, łatwy w użytkowaniu i dobrze spełnia swoje zadanie. Kamery przednia i tylna zapewniają wysoką jakość obrazu. GPS bez trudu prowadzi do celu, więc nie ma obaw, że zboczymy z trasy i będziemy musieli nadrabiać kilometry.

 

 

 

 

Kamera cofania z czujnikami parkowania

 

8. Monitor Kamera Cofania + Czujniki Parkowania 3W1

 

Monitor kamera cofania + czujniki parkowania 3W1 to również produkt zauważony przez klientów jako ten wart zakupu. Kamera cofania ma tu kąt widzenia wynoszący 170 stopni, a dodatkowo wyposażenie sprzętu w czujniki parkowania sprawią, że kierowca zauważy każdą przeszkodę znajdującą się w sąsiedztwie auta. Uruchomienie kamery następuje po włączeniu biegu wstecznego, a obraz jest czytelny zarówno w dzień jak i w nocy.

Montaż kamery jest zalecany w okolicach tylnej tablicy rejestracyjnej, pod lub nad zderzakiem i można to zrobić za pomocą dołączonej taśmy 3M. Sprzęt wykazuje odporność na kurz i zabrudzenia spowodowane warunkami atmosferycznymi i jest wodoodporny i wstrząsoodporny. Montaż zasilania jest prosty i wystarczy podłączyć go do światła cofania, a przewód minusowy do metalowego elementu karoserii.

Kamera cofania z czujnikami parkowania ma też szeroki zakres temperatury pracy wynoszącej od -40 do +70 °C. Przekątna wyświetlacza wynosi 4.3’, a cała zawartość opakowania to: Kamera cofania z wbudowanymi czujnikami, kabel AV – 6 m, buzzer dźwiękowy, kabel zasilający, wkręty montażowe, monitor składany, taśma 3M i instrukcja obsługi.

 

 

 

 

Rejestrator jazdy w lusterku z kamerą cofania

 

9. Lusterko do samochodu z kamerą przód+tył I KARTĄ

 

Polecamy zapoznać się z opisem lusterka do samochodu z kamerą przód i tył. Kąt widzenia urządzenia wynosi 120 stopni. Wyświetlacz LCD ma przekątną 3,8 cala. Format plików to MOV, a zdjęć JPG. W zestawie poza sprzętem znajduje się gumowe obejmo na lusterko, pianka do montażu, śruby i zasilacz samochodowy.

Na spodzie lusterka są przyciski, które służą do włączania urządzenia, jego konfiguracji, a także przeglądania zarejestrowanych zdjęć i filmów. Kamera obsługuje karty microSD o pojemności do 32 GB. Sprzęt daje możliwość nagrywania filmów w pętli. Kamera ma akumulator o pojemności 400 mAh.

Kierowcy, którzy na co dzień korzystają z tego funkcjonalnego lusterka są zadowoleni z tego, jak poprawia ono komofrt jazdy. Zarówno przednia, jak i tylna kamera zapewniają wyraźny obraz. Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana.

 

 

 

 

10. Garmin Bezprzewodowa Kamera Cofania BC 30

 

Bezprzewodowa kamera Garmin BC 30 ma rozdzielczość 640 pikseli x 480 pikseli. Sprzęt można podłączyć do światła cofania, aby uruchamiał się za każdym razem, gdy wrzucimy bieg wsteczny. W połączeniu z dopasowaną nawigacją GPS, model ten pozwala na zminimalizowanie ryzyka wypadku związanego z tzw. martwą strefą w czasie cofania (przestrzeni obok auta o ograniczonej widoczności).

Urządzenie wykazuje odporność na deszcz i inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Co ciekawe, sprzęt możemy podłączyć także do źródła zasilania w aucie, aby włączać tryb nawigacji i kamerę cofania za pomocą przycisku.

Kierowcom spodobał się opisany wyżej model, gdyż łatwo się go montuje w aucie. Sprzęt wyróżnia się wytrzymałą konstrukcją, dlatego z pewnością nie ulegnie szybko awarii. Warto podkreślić, że w aucie możemy zamontować nie jedną, ale nawet cztery kamery, aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy i czuć się pewniej na drodze.

Kamera cofania Garmin BC 30 ma rozdzielczość 640 x 480 pikseli. Jest to model bezprzewodowy.

 

Zalety

Automatyczna aktywacja: Kamera uruchamia się automatycznie zaraz po włączeniu biegu wstecznego. Wyjeżdżanie z zatłoczonego parkingu czy wąskiej uliczki nie będzie stanowić więc dużego wyzwania.

Odporność na czynniki zewnętrzne: Producent podkreśla, że urządzenie wykazuje dużą odporność na działanie czynników zewnętrznych, więc jest mniej podatne na awarie. Warto podkreślić, że wodoszczelność jest zgodna ze standardem IPX7.

Łatwa instalacja: Sprzęt jest łatwy w instalacji. Zestaw zawiera wszystkie potrzebne do tego akcesoria, a także instrukcję, w której wszystko zostało szczegółowo wyjaśnione. Nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów związanych z montażem urządzenia.

Prosta w obsłudze: Do zakupu kamery cofania zachęca to, że jest ona prosta w obsłudze, więc nie ma żadnych problemów związanych z jej użytkowaniem.

 

Wady

Zbyt mały kąt widzenia w pionie: Część kierowców, szczególnie tych początkujących, uważa, że kąt widzenia w pionie powinien być większy. To znacznie ułatwiłoby jazdę.

 

 

 

 

11. Rejestrator Kamera Cofania 3 Kamery Full HD OMNA Q300

 

OMNA Q300 to rejestrator jazdy, który działa w 4 różnych trybach i może nagrywać zarówno otoczenie przed i za autem, jak też wnętrze pojazdu. Kamera z tyłu ma rozdzielczość 640 pikseli x 480 pikseli (jej kąt widzenia to 120 stopni), a z przodu 1280 pikseli x 720 pikseli (kąt widzenia to 170 stopni).

Z uwagi na menu w języku polskim, sprzęt jest łatwy w obsłudze. To profesjonalny rejestrator jazdy wyposażony w tryb nocny, czujnik ruchu, a także funkcję aparatu cyfrowego. Urządzenie obsługuje karty pamięci do 64 GB. Aby używać sprzętu, należy przymocować go do szyby przy pomocy przyssawki (z przodu i z tyłu). To model przewodowy wyposażony w 5 m kabel.

Opinie o kamerach cofania OMNA, które udało nam się znaleźć, są w większości pozytywne. Sprzęt Q300 cieszy się bardzo dużą popularnością wśród zawodowych kierowców nie tylko ze względu na nieskomplikowany montaż, ale i wiele przydatnych funkcji. Urządzenie można zamocować na zewnątrz pojazdu. Jest ono wodoodporne.

OMNA Q300 to kamera cofania o rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Sprzęt ma wymiary: długość – 10,8 cm, szerokość – 7,6 m i grubość – 0,8 cm.

 

Zalety

Trzy kamery: Zestaw obejmuje trzy kamery: przednią, cofania i wewnętrzną. Każda z nich jest dobrej jakości i zapewnia wyraźny obraz.

Stabilne mocowanie: Urządzenie jest proste w instalacji, co również stanowi sporą zachętę do jego zakupu. Rejestrator trasy mocuje się do szyby samochodu za pomocą specjalnego uchwytu z przyssawką. Sprzęt nie zsuwa się w trakcie jazdy, więc nie trzeba poprawiać jego ułożenia.

Wodoodporność: Kamera cofania jest wodoodporna, a w związku z tym wytrzymała. Nie ulega ona awarii na skutek działania niesprzyjających warunków atmosferycznych.

 

Wady

Niepotrzebne uruchamianie: Sprzęt ma czujnik ruchu, który automatycznie uruchamia kamerę. Czasami jest ona aktywowania bez potrzeby, co jest stratą energii.

 

 

 

 

12. NavRoad 3000 Bezprzewodowa Kamera Cofania

 

Kamera cofania NavRoad 3000 nadaje się do użytku w samochodach osobowych, jak i ciężarowych. To sprzęt przewodowy, trzeba podłączyć go do świateł cofania. Sami możemy zdecydować o miejscu montażu urządzenia, może to być zderzak, klapa bagażnika lub tylna szyba.

Sprzęt wykazuje odporność na działanie niskich i wysokich temperatur (w zakresie od -20 st. C do +60 st. C), jego klasa szczelności to IP67. Pionowy kąt widzenia kamery to 120 stopni, więc nic nie umknie naszej uwadze podczas cofania.

Jak twierdzą konsumenci, urządzenie znacząco ułatwia bezpieczne cofanie autem nie tylko z własnej posesji, ale też np. na zatłoczonym parkingu. Dzięki kamerze możemy uniknąć uderzenia w barierkę czy inny samochód, a także przypadkowego potrącenia pieszych. Poza tym sprzęt działa niezawodnie nie tylko w dzień, ale i po zmroku (wyposażono go w tryb nocny).

Kamera cofania NavRoad 3000 jest przeznaczona do samochodów osobowych i ciężarowych. Pionowy kąt widzenia jest równa 120 stopni, a poziomy 90 stopni.

 

Zalety

Bezprzewodowe połączenie: Kamera jest połączona z odbiornikiem bezprzewodowo, więc nie ma konieczności stosowania żadnych kabli i zastanawiania się, jak skutecznie wszystko ze sobą połączyć.

Diody LED: Urządzenie ma podczerwone diody LED, które umożliwiają skuteczną obserwację tego, co dzieje się na drodze także po zmroku.

Uniwersalność: Sprzęt jest polecany do wszystkich rodzajów samochodów. Na jego zakupu często decydują się kierowcy ciężarówek.

 

Wady

Słaba szczelność: W niektórych recenzjach można przeczytać, że model nie jest szczelny i podczas mycia samochodu dochodzi do zaparowania kamerki.

Obudowa: Przeprowadzony przez konsumentów test kamer cofania wykazał, że obudowa sprzętu NavRoad 3000 jest podatna na zarysowania.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką kamerę cofania kupić?

 

Każdy kierowca zgodzi się ze stwierdzeniem, że kamery cofania są niezwykle przydatne podczas parkowania, szczególnie w miejscu, gdzie mamy ograniczoną przestrzeń, a widoczność w lusterkach nie jest najlepsza. Nie wszystkie samochody są wyposażone fabrycznie w taki sprzęt, jednak można samodzielnie zamontować kamerę i cieszyć się jej funkcjonalnością. Aby to zrobić, trzeba przede wszystkim wybrać dobrej jakości model, który będzie dopasowany do naszego auta i spełni nasze oczekiwania. Jak to zrobić? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym poradniku. Wskazujemy w nim, jaką kamerę cofania wybrać.

Rodzaje kamer cofania

Aby dowiedzieć się, jaka jest najlepsza kamera cofania, na początku trzeba poznać dostępne na rynku rodzaje tego urządzenia. To pozwoli nam wstępnie określić, czego dokładnie potrzebujemy i tym samym zawęzi krąg naszych poszukiwań. Uwzględniając sposób zasilania, możemy wyróżnić kamery cofania:

* przewodowe – jak sama nazwa wskazuje, do prawidłowej pracy wymagają podłączenia do źródła zasilania. Uznaje się je za czytelne i mniej podatne na zakłócenia. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu modeli, stąd też wybór urządzeń jest naprawdę duży. Minusem takich kamer jest jednak to, że ich montaż jest skomplikowany i czasami zdarza się, że przy instalacji konieczne jest skorzystanie z usług fachowca;

* bezprzewodowe – ich montaż nie jest skomplikowany, powinna poradzić sobie z nim nawet niedoświadczona osoba. Modele bezprzewodowe są podatne na zakłócenia, czasami wyświetlany przez nie obraz nie jest wyraźny, jednak dużo zależy od wybranego sprzętu.

Z uwagi na sposób montażu i budowę można też wyróżnić kamery cofania:

* w ramce – umieszcza się je w ramce tablicy rejestracyjnej, a to gwarantuje odpowiednią widoczność tego, co dzieje się za samochodem. W efekcie łatwiej jest nam parkować i zachować odpowiednie bezpieczeństwo jazdy;

* w lusterku wstecznym – kamery tego typu są montowane z tyłu pojazdu, najczęściej na ramce tablicy rejestracyjnej, a obraz jest wyświetlany na ekranie pełniącym też funkcję lusterka wstecznego.

Osoby, które chcą kupić dobrą kamerę cofania, mogą też zastanowić się nad inwestycją w rejestrator jazdy, który nagrywa to, co dzieje się z przodu i z tyłu pojazdu oraz ma tryb parkowania. Dla wielu osób jest to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań, dlatego też cieszy się sporą popularnością.

 

Jakość nagrywania

Zastanawiając się nad tym, czym charakteryzuje się najlepsza kamera cofania, nie można pominąć kwestii związanej z jakością nagrywania. Zazwyczaj tylna kamera rejestruje obraz w rozdzielczości 640 x 480 pikseli, co jest wystarczającą wartością. Urządzenie o takich parametrach pozwala dokładnie dojrzeć, co znajduje się za samochodem i wykryć ewentualną przeszkodę. Jeśli zdecydujemy się na zakup kamery cofania z rejestratorem przednim, jakość jego nagrywania powinna być lepsza np. Full HD. Warto zwrócić uwagę też na kąt widzenia, który powinien wynosić ok. 120 stopni lub więcej. To zapewni nam dobrą widoczność wszystkiego, co znajduje się za samochodem. Kierowcy wskazują też, że dobrą opcją w przypadku kamer cofania jest tryb nocny, który zapewnia dostateczną widoczność nawet przy słabym oświetleniu. Takie urządzenia są wyposażone w specjalne diody podczerwieni. 

 

Wyświetlacz

Podczas szukania idealnego sprzętu, trzeba skupić się także na tym, gdzie wyświetlany będzie obraz z kamery. Jeśli zdecydujemy się kupić model z lusterkiem wstecznym, to właśnie tam pokazane będzie to, co dzieje się z tyłu samochodu. W ofercie sklepów z akcesoriami samochodowymi są także kamery z wyświetlaczem, który należy zamontować na desce rozdzielczej, w takim miejscu, aby wygodnie się na niego patrzyło, a jednocześnie nie zmniejszał pola naszego widzenia z przodu. Do wyboru kupujący ma także kamery, które konfiguruje się ze swoim smartfonem i to właśnie na jego ekranie jest widoczny obraz. Takie rozwiązanie jest praktyczne, bo ograniczamy ilość urządzeń znajdujących się w samochodzie. 

Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzesz, powinieneś być z niej zadowolony. Każdy rodzaj kamery cofania ma pewne zalety. Najważniejsze jest to, aby dobrze widzieć, co dzieje się z tyłu pojazdu i móc oszacować, jaka jest odległość pomiędzy samochodem a przeszkodą.

Wykonanie

Jakość wykonania kamery jest istotna z punktu widzenia jej trwałości. Wybierając sprzęt zrobiony z dobrych gatunkowo materiałów, mamy pewność, że posłuży nam na długo. W opisie producenci często wskazują, do pracy w jakiej temperaturze jest przystosowana dana kamera. Powinna ona bez problemu działać przy 20-stopniowym mrozie, a także wtedy, kiedy temperatura za oknem wskazuje prawie 40 stopni Celsjusza. Zazwyczaj zakres temperaturowy jest nieco szerszy. Obudowa kamery musi być szczelna, dobrze, jeśli stopień ochrony wynosi IP67. Oznacza to, że model jest odporny na pył, a także działanie wilgoci, w tym deszczu.

 

Kamery cofania w dobrych cenach

Ceny kamer cofania są różne, wszystko zależy od rodzaju urządzenia, producenta, jakości wykonania i sposobu montażu. Dobry sprzęt z wyświetlaczem można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Kamera cofania w ramce tablicy rejestracyjnej z lusterkiem wstecznym i funkcją nagrywania z przodu kosztuje ok. 250 zł lub więcej.

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa kamera cofania?

Kamera cofania to niewielkich rozmiarów akcesorium, które pozwala na zobaczenie tego, co znajduje się bezpośrednio za samochodem. Zwykle urządzenie jest aktywowane automatycznie po włączeniu biegu wstecznego. Może być ono połączone z wyświetlaczem znajdującym się na desce rozdzielczej, lusterkiem wstecznym czy smartfonem. To na ekranie jednego z tych urządzeń wyświetlany jest obraz, dzięki któremu łatwiej jest nam zaparkować pojazd. Kamera cofania pozwala nam dojrzeć to, co znajduje się w martwym punkcie i pozostaje niewidoczne w lusterkach. Taki sprzęt przyda się nie tylko początkującym, ale też bardziej doświadczonym kierowcom. Jeśli miewasz problemy z parkowaniem i obawiasz się, że pewnego razu zarysujesz samochód, pomyśl o inwestycji w kamerę.

P2: Jak podłączyć kamerę cofania?

O tym, jak podłączyć kamerę cofania, dowiemy się z instrukcji obsługi stanowiącej jeden z elementów zestawu. Trzeba dokładnie ją przeczytać, wtedy nie powinno być żadnych problemów z instalacją. Zazwyczaj montaż przebiega w ten sposób, że na początku zdejmuje się tablicę rejestracyjną i standardową ramkę. Demontaż plastikowej osłony pozwala uzyskać dostęp do pokrywy bagażnika. Następnym krokiem jest pozbycie się filcowej wykładziny i wyciągnięcie znajdującego się tam kołka. Przez otwory na klapie należy przeciągnąć przewody. Jeśli dziurek będzie zbyt mało, trzeba wywiercić nowe. Kamerę należy umieścić w taki sposób, aby zapewnić dobrą widoczność. Transmiter radiowy do odbioru obrazu z kamery warto umieścić w takim miejscu w bagażniku, aby nie przeszkadzał w codziennym użytkowaniu. 

 

P3: Jak sprawdzić kamerę cofania?

Niektórzy przed rozpoczęciem procesu instalacji chcą sprawdzić, czy kamera rzeczywiście działa. Jednym ze sposób na to jest jej podłączenia do telewizora. Jak to zrobić? Przewody należy podłączyć zgodnie z biegunami zasilania, dla przykładu przewód z żółtym złączem podpiąć pod gniazdo TV video in. Następnie telewizor należy przełączyć w tryb AV i wtedy na ekranie powinien pojawić się obraz. Jeśli jednak kupisz rekomendowany sprzęt, nie będziesz musiał tego robić, bo możesz być pewien, że będzie on poprawnie działał. Z tego względu przed zakupem urządzenia warto czytać rankingi i poznać opinie użytkowników.

 

P4: Gdzie zamontować kamerę cofania?

Jednym z miejsc, w którym można zainstalować kamerę cofania, jest zderzak. To dobre rozwiązanie, bo umieszczony tam sprzęt będzie dokładnie wskazywał, co dzieje się z tyłu pojazdu, a to bez wątpienia ułatwi parkowanie. Niemniej jednak nie zawsze łatwo jest znaleźć odpowiedni punkt do montażu kamery. Z tego też powodu zdecydowana większość kierowców wybiera do instalacji ramkę tablicy rejestracyjnej. Umieszczona w tym miejscu kamera pozwala na prawidłową ocenę położenia naszego samochodu, a tym samym sprawniejsze manewrowanie pojazdem. Co więcej, montaż tego typu przebiega zwykle bez większych problemów.

P5: Ile kosztuje kamera cofania?

Dobrą kamerę cofania można kupić już za mniej niż 100 zł. Na rynku dostępne są modele sprzedawane w komplecie z czytelnym wyświetlaczem. Takie sprzęty mimo niskiej ceny mają wysoką jakość wykonania i z reguły są dostosowane do pracy w różnych warunkach pogodowych. Kamery cofania z rejestratorem jazdy i GPS mogą być droższe. Ich cena często sięga ok. 250 zł, a nawet więcej. Koszty zakupu nie powinny być jednak dla nas najważniejsze. Bardziej istotna jest efektywność działania, dostosowanie do zmiennych warunków zewnętrznych, a także łatwy system obsługi i prosta instalacja.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Kamera Cofania FastCam B687 NAVI GPS ANDROID PL

 

Zachęcamy Cię do zapoznania się z opisem kamery cofania FastCam B687, dostępnej w zestawie z rejestratorem jazdy. Takie urządzenie przyda się zarówno wtedy, kiedy pokonujesz krótsze trasy, jak i na dłuższe dystanse. Rejestrator ma 7-calowy wyświetlacz i menu w języku polskim. Obsługuje on karty SIM każdego operatora, można do niego podłączyć także kartę microSD. W modelu dostępna jest nawigacja Google Maps i Sygic.

Kamera cofania z systemem Android może być zainstalowana ramce tablicy rejestracyjnej. Kierowca otrzymuje też kamerę przednią, która nagrywa filmy w jakości Full HD, więc wszystkie szczegóły są na nich widoczne. Dodatkowo kamera ma funkcję aparatu fotograficznego. Wyposażono ją także w czujnik G-Sensor. Przydatnym rozwiązaniem jest wbudowany głośnik i mikrofon.

Dlaczego warto kupić ten zestaw? Zawiera on wszystkie urządzenia, które podnoszą komfort i bezpieczeństwo jazdy. Jest tu GPS, dzięki któremu nie zgubimy się w trasie, kamera cofania pozwalająca na spokojne parkowanie i kamera przednia mogąca stanowić dowód w przypadku kolizji czy wypadku drogowego.

 

Rejestrator Kamera Cofania Lusterko LCD Full HD

 

Warto czytać opinie o kamerach cofania, aby kupić dobrej jakości model. Takim sprzętem jest rejestrator jazdy w lusterku. Jego zakup jest praktyczny, ponieważ nie trzeba zastanawiać się, w jakim miejscu zainstalować urządzenie, aby nie przeszkadzało w trakcie jazdy. Na lusterku wstecznym w rogu wyświetlany jest obraz z kamery przedniej lub tylnej. 

Urządzenie umożliwia jednoczesne nagrywanie obrazu z przodu i z tyłu pojazdu. Model ma funkcję aparatu fotograficznego. Kamery dobrze sprawdzają się nie tylko w dzień, ale też w nocy. Model ma detektor ruchu i czujnik wstrząsów. Urządzenie obsługuje karty microSD o pojemności do 32 GB. 

Kierowcy polecają ten rejestrator jazdy w lusterku z kamerą cofania, a swoje opinie argumentują tym, że zapewnia on dobrą jakość obrazu i wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne. To gwarantuje zadowolenie z jego użytkowania.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ