Ranking 9 najlepszych wideorejestratorów w 2024

Ostatnio aktualizowane: 26.05.24

 

Wideorejestrator – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Stoisz przed wyborem wideorejestratora? Polecamy Twojej uwadze model Mio MiVue C320 cieszący się popularnością i pozytywnymi recenzjami. Urządzenie zrobiono z dobrej jakości materiałów, obudowa jest wytrzymała i chroni wewnętrzny mechanizm przed uszkodzeniami. Kamera nagrywa wideo w jakości Full HD. Obiektyw jest jasny, dlatego obraz jest przejrzysty nawet przy słabszych warunkach oświetleniowych. Głowica mocująca gwarantuje stabilność i można ją ustawić pod dowolnym kątem. To wszystko sprawia, że korzystanie z wideorejestratora jest wygodniejsze. W tym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie także inne propozycje. Vordon DVR-195 to dobre lusterko z wideorejestratorem umożliwiające nagrywanie filmów i robienie zdjęć. Urządzenie ma szeroki kąt widzenia.

9 najlepszych wideorejestratorów. Opinie w 2024 roku

 

Osobom poszukującym dobrej jakości sprzętu polecamy przygotowany przez nas ranking wideorejestratorów. Składa się on z dokładnych opisów urządzeń, które są najlepiej oceniane przez konsumentów i chętnie przez nich kupowane.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wideorejestrator nagrywa wideo w jakości Full HD, więc widoczne są na nim szczegóły np. numery rejestracyjne pojazdu. Sprzęt ma kompaktowe wymiary, jest lekki i łatwy w montażu. Głowicę mocującą można ustawić pod dowolnym kątem.

Wady

Urządzenie czasami się zacina i wtedy nie ma możliwości jego zresetowania. Trzeba odczekać kilkadziesiąt sekund albo nieco dłużej, aby kamera zaczęła prawidłowo działać.

Podsumowanie

Jest to łatwa w obsłudze kamera z aplikacją umożliwiającą udostępnianie plików na serwisach społecznościowych. Jakość nagrywania filmów jest dobra nawet przy słabszym oświetleniu. Wszystko za sprawą obiektywu z przesłoną f/2.0. Kąt widzenia jest równy 130 stopni.

Drugi wybór

Zalety

Jest to kamera w lusterku samochodowym nagrywająca filmy w dobrej rozdzielczości. G-Sensor zabezpiecza przed utratą ważnych nagrań np. z wypadku czy kolizji. W komplecie znajduje się kamera cofania, którą można podłączyć do sprzętu.

Wady

Wideorejestrator ma sporo zalet, jednak jego wadą jest skomplikowany montaż. Nie każdy sobie z nim poradzi, szczególnie dotyczy to osób bez żadnego doświadczenia.

Podsumowanie

Lusterko z rejestratorem jazdy nagrywa w pętli. Ma też funkcję automatycznego wyłączania w momencie bezczynności. Przejrzysty 5-calowy wyświetlacz jest gwarancją wygodnej pracy w wideorejestratorem. W komplecie znajduje się szmatka do czyszczenia urządzenia, a także ładowarka samochodowa.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie na wiele przydatnych funkcji, należy do nich m.in. G-Sensor, zapętlanie i automatyczny start. Szklane obiektywy wyróżnia wysoka jakość wykonania i bardzo dobre światło. Wideorejestrator ma sprawnie działający moduł GPS.

Wady

Konsumenci w swoich opiniach zwracają uwagę na to, że model ma bardzo gruby kabel do połączenia kamery przedniej z tylną. W efekcie prowadzenie przewodu może być niewygodne.

Podsumowanie

Tryb parkingowy daje pewność, że samochód jest chroniony niezależnie od okoliczności. Wymiary kamery z przodu to: szerokość - 5,5 cm, długość - 8,4 cm, grubość - 4 cm. Urządzenie jest zasilane kondensatorami odpornymi na wahania temperatury. Sprzęt obsługuje karty pamięci do 128 GB.

 

Wideorejestrator Mio

 

1. Wideorejestrator Mio MiVue C320 Full HD 

 

Wideorejestrator Mio MiVue C320 ma wyświetlacz LCD o przekątnej równej 2 cale. Jakość nagrywania filmu jest bardzo dobra, to Full HD. Co istotne, pliki nie mają zbyt dużej pojemności, więc w pamięci urządzenia mieści się ich sporo. Użytkownik może korzystać z aplikacji MiVue Manager i w ten sposób przeglądać, łączyć i udostępniać pliki na serwisach społecznościowych.

Prezentowany wideorejestrator ma obiektyw z przesłoną f/2.0, więc dociera do niego odpowiednia ilość światła, co przekłada się na dobrą jakość wideo także przy słabych warunkach pogodowych. Model gwarantuje szeroki kąt widzenia wynoszący 130 stopni. Sprzęt jest sprzedawany z ruchomą głowicą mocującą pozwalającą na ustawienie kamery w dowolnym kierunku. 

Właścicielom samochodów podoba się to, że kamera jest mała i lekka (jej dokładne wymiary to: 62,2 mm x 51,2 mm x 37,4 mm, a waga jest równa 58 g). Sprzęt w żadnym stopniu nie przeszkadza w trakcie jazdy i nie odwraca uwagi kierowcy.

 

 

 

 

Wideorejestrator w lusterku

 

2. Lusterko z rejestratorem jazdy Vordon DVR-195

 

Chcesz mieć wideorejestrator w lusterku? W takim razie zachęcamy do poznania dokładnego opisu modelu Vordon DVR-195. Rejestruje on obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i pozwala uzyskać materiał dowodowy w momencie wypadku czy kolizji. Lusterko ma przejrzysty, 5-calowy wyświetlacz.

Wideorejestrator samochodowy można ustawić w ten sposób, aby nagrywał on cyklicznie przez 1, 2 lub 3 minuty (tzw. nagrywanie w pętli), co daje pewność, że każde ważne zdarzenie zostanie zarejestrowane. Model ma też funkcję automatycznego wyłączania się podczas bezczynności. G-Sensor działa w ten sposób, że w przypadku wypadku czy stłuczki pętla z danego momentu jest zapisywana i chroniona przed napisaniem. 

Większość osób potwierdza, że warto kupić tę kamerę, ponieważ nie zajmuje ona dodatkowo miejsca w samochodzie. Istotnym atutem jest to, że lusterko ma złącze AV-IN, więc możliwe jest podłączenie do niego kamery cofania, która jest jednym z elementów zestawu. 

 

 

 

 

Wideorejestrator z GPS

 

3. Rejestrator trasy Viofo A129-G DUO FHD 

 

Wideorejestrator z GPS Viofo A129-G DUO FHD to produkt, bez którego nasze zestawienie byłoby niekompletne. Sprzęt ma wbudowany moduł Wi-Fi i Bluetooth, co daje m.in. możliwość sterowania kamerą z poziomu swojego smartfona i darmowej aplikacji Viofo. Dokładne wymiary urządzenia z przodu to: szerokość – 5,5 cm, długość – 8,4 cm, grubość – 4 cm i z tyłu: szerokość – 5,3 cm, długość – 5 cm i grubość – 3,1 cm. 

Viofo A129-G DUO FHD to kamera samochodowa z dobrej jakości matrycą Sony Starvis IMX291 i obiektywem o dużej jasności f/1.6. Odpowiednie parametry techniczne są gwarancją tego, że obraz będzie przejrzysty. Wideorejestrator ma funkcję automatycznego startu, więc rozpoczyna swoją pracę tuż po włączeniu silnika.

Prezentowany sprzęt to sprawnie działający wideorejestrator. Ranking, który stworzyliśmy, powstał na podstawie analizy opinii wielu użytkowników. Oznacza to, że rekomendowane przez nas urządzenie spełnia oczekiwania kierowców. 

 

 

 

 

Wideorejestrator z kamerą cofania

 

4. Kamera samochodowa Xblitz Dual Core

 

Xblitz Dual Core to wideorejestrator z kamerą cofania, który nagrywa nie tylko to, co dzieje się z przodu, ale też z tyłu pojazdu. Kierowca uzyskuje materiał dowodowy bez względu na rodzaj zdarzenia drogowego. Model ma ekran o przekątnej równej 3 cale, a kąt widzenia wynosi 170 stopni. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo i z gniazda zapalniczki samochodowej.

Wideorejestrator samochodowy ma wbudowane głośniki i mikrofon. Sprzęt jest dostosowany do pracy nawet w najbardziej wymagających warunkach pogodowych, zakres temperaturowy wynosi od -25 st. C. do +85 st. C. W zestawie znajduje się karta pamięci o pojemności 16 GB. Jest ona wytrzymała, wykazuje odporność na promieniowanie UV i inne szkodliwe czynniki. To daje gwarancje, że zapisane na niej dane są bezpieczne.

Kierowcy, którzy zdecydowali się przeprowadzić test wideorejestratorów, doszli do wniosku, że model Xblitz Dual Core jest wytrzymały i rejestruje dobrej jakości obraz bez względu na okoliczności. Sprzęt przydaje się także podczas parkowania (kamera cofania).

 

 

 

 

Wideorejestrator Xiaomi

 

5. Xiaomi 70MAI Dash Cam Pro Kamera Samochodowa 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Ci wideorejestrator Xiaomi 70MAI Dash Cam Pro wyposażony w wydajny przetwornik optyczny Sony IMX335, który gwarantuje wysoką jakość nagrań (Full HD). Korzystanie z tego urządzenia zwiększa bezpieczeństwo jazdy, a wszystko dlatego, że w momencie skręcania z pasa i zbliżania się do innego pojazdu, aktywowany jest specjalny alarm. 

Ten dobry wideorejestrator ma tryb parkingowy i G-Sensor, co oznacza, że nawet w trybie spoczynku rejestrowanie obrazu zostanie rozpoczęte w momencie wykrycia wstrząsów. Model został tak zaprojektowany, aby zajmował jak najmniej miejsca w samochodzie i nie ograniczał pola widzenia kierowcy. Kamera jest mocowana specjalną taśmą samoprzylepną 3M. 

Xiaomi 70MAI Dash Cam Pro to wideorejestrator samochodowy, który sprawnie działa i estetycznie się prezentuje. W większości opinii możemy przeczytać, że urządzenie jest łatwe w obsłudze, a jakość nagrań jest zadowalająca. 

 

 

 

 

Jaki wideorejestrator do 200 zł?

 

6. Wideorejestrator Xblitz Black Bird 2.0

 

Zastanawiając się, jaki wideorejestrator do 200 zł kupić, warto dowiedzieć się więcej na temat modelu Xblitz Black Bird 2.0. Jest on przydatny zarówno dla kierowców, którzy dojeżdżają tylko do pracy i poruszają się głównie po mieście, jak i osób wyruszających w dłuższe trasy samochodem. 

Kamera rejestruje obraz w jakości Full HD, więc można nią uchwycić także szczegóły. Co istotne, urządzenie pozwala na nagrywanie przejrzystego wideo także w trybie nocnym. Sprzęt ma wbudowany moduł GPS, który określa pozycję użytkownika w danym momencie i pozwala na dokładne sprawdzenie trasy i nagrań. W skład zestawu wchodzi kabel USB, ładowarka i uchwyt samochodowy. 

Czy warto inwestować w wideorejestrator Xblitz Black Bird 2.0? Kierowcy, którzy przetestowali ten sprzęt, uważają, że tak. Model ma kompaktowe wymiary, jest łatwy w montażu i umożliwia nagrywanie w pętli. Dodatkowo jego obsługa nie wymaga dużych umiejętności (intuicyjne menu). 

 

 

 

 

Wideorejestrator Manta

 

7. Rejestrator samochodowy Manta MM313 Black Box 4

 

Manta MM313 to dobry i tani wideorejestrator, na którego zakup prawdopodobnie może pozwolić sobie każdy. Urządzenie nagrywa filmy w jakości Full HD i formacie AVI, ma wyświetlacz LCD o przekątnej równej 2,4 cali. Kąt widzenia wynosi 90 stopni. Model obsługuje karty microSD o pamięci do 32 GB. 

Wideorejestrator Manta ma detektor ruchu, co oznacza, że kamera zaczyna nagrywanie tuż po wykryciu ruchu przed obiektywem. To daje pewność, że nic ważnego nie zostanie pominięte w nagraniach. Co więcej, kierowca nie musi też pamiętać o tym, aby za każdym razem włączać sprzęt przed rozpoczęciem podróży.

Model jest sprzedawany w zestawie z ładowarką samochodową i akumulatorem litowo-jonowym. Sprzęt ma wytrzymałą obudowę, jest poręczny i lekki. Jak zapewniają kupujący, montaż kamery nie sprawia żadnych problemów.

 

 

 

 

Wideorejestrator Xblitz

 

8. Kamera samochodowa Xblitz GO SE 

 

Wideorejestrator Xblitz GO SE to sprzęt, który według użytkowników ma wiele zalet i z tego też powodu znalazł się w tym rankingu. Urządzenie rejestruje to, co dzieje się na drodze, z zachowaniem wszystkich szczegółów. Jakość nagrywania to Full HD. Model ma szklaną, wytrzymałą soczewkę i odporną na zarysowania aluminiową obudowę.

Xblitz GO SE zapewnia długi czas nagrywania. Zgodnie z wyliczeniami producenta, na karcie o pojemności 64 GB mieści się do 10 h filmu. Użytkownik może włączyć tryb nagrywania w pętli, a wtedy starsze pliki zostaną nadpisane, więc zawsze do dyspozycji pozostaną nagrania z ostatnich 10 h jazdy. To wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba ręcznie usuwać starych plików. 

Na zadowolenie z użytkowania kamery samochodowej wpływa to, że ma ona funkcję automatycznego włączania się po uruchomieniu samochodu. Ponadto została ona wyposażona w akumulator, więc działa nawet w momencie chwilowego zaniku zasilania. Docenia to wielu kierowców.

 

 

 

 

Wideorejestrator Blaupunkt

 

9. Blaupunkt Rejestrator samochodowy BP2.5 FHD 

 

Wideorejestrator Blaupunkt BP2.5 FHD nagrywa filmy w jakości Full HD i ma trzy tryby rejestracji w niższej rozdzielczości. Dodatkowo użytkownik może skorzystać z funkcji nagrywania w pętli, co oznacza, że starsze pliki będą automatycznie nadpisywane. Model ma 2-calowy wyświetlacz. Wymiary produktu to: 82 mm x 100 mm x 40 mm.

Prezentowany rejestrator jazdy jest łatwy w montażu. Przykleja się go do szyby za pomocą dwustronnej taśmy, która przylega idealnie do powierzchni i zapewnia stabilność. Nie trzeba żadnych specjalnych umiejętności, aby poprawnie zainstalować sprzęt. Nie zmniejsza on też pola widzenia kierowcy.

Czytając opinie o wideorejestratorach, można bez wahania stwierdzić, że jest to model spełniający oczekiwania kierowców. Najbardziej doceniają oni wysoką jakość nagrań (zarówno w dzień, jak i w nocy) i możliwość rejestrowania filmów w pętli. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki wideorejestrator kupić?

 

Wideorejestrator samochodowy to przydatny sprzęt, który okazuje się nieoceniony w trakcie wystąpienia niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Zarejestrowane nagranie może posłużyć jako dowód w sprawie, dzięki czemu szybciej zostanie ona rozwiązana, a sprawca odpowiednio ukarany. Pojawia się jednak pytanie, jaki wideorejestrator wybrać, aby być zadowolonym z jego działania. Przeczytaj ten tekst, a dowiesz się, na co koniecznie trzeba zwracać uwagę podczas zakupów. 

Jakość nagrywania

Najważniejszym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest jakość nagrywania. Najlepiej, jeśli obraz będzie rejestrowany co najmniej w jakości HD, bo to da nam pewność, że wideo będzie przejrzyste, a odczytanie z niego np. numeru rejestracyjnego innego samochodu nie sprawi problemów. Oczywiście im wyższa rozdzielczość, tym obraz bardziej przyjemny w odbiorze. Coraz częściej kierowcy decydują się na zakup kamery nagrywającej w jakości Full HD, a nawet 4K. Ostatni ze wspomnianych modeli jest z reguły najdroższy. 

Kupując wideorejestrator, trzeba także dowiedzieć się, jaki ma on obiektyw. Najlepiej, jeśli będzie on jasny. Dobrym wyborem bez wątpienia okaże się sprzęt z przesłoną f/2.0, choć w sklepach możemy znaleźć też kamery, w których ten parametr jest lepszy. Należy także skupić się na szerokości kąta widzenia (optymalny wybór to ok. 100 stopni i więcej).

 

Funkcjonalność

Nie ulega wątpliwości, że najlepszy wideorejestrator działa efektywnie i jest dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników. Z tego też względu przed zakupem warto dowiedzieć się, jakie funkcje mają dostępne w sklepach kamery, określić, które z nich są dla nas ważne i na tej podstawie wybrać odpowiedni dla siebie sprzęt. 

Czujnik ruchu to jedno z podstawowych i najbardziej przydatnych rozwiązań. Polega on na tym, że wideorejestrator jest uruchamiany automatycznie, gdy samochód ruszy. Nie trzeba więc pamiętać, aby włączać sprzęt samodzielnie. Co ważne, dzięki czujnikowi mamy pewność, że w momencie, gdy ktoś uderzy w zaparkowany przez nas samochód, również uzyskamy dowód w postaci nagrania. 

Wiele osób uważa też, że dobra kamera samochodowa powinna mieć tryb nagrywania nocnego. Trudno się z tym nie zgodzić, szczególnie jeśli często podróżujemy po zmroku. Wideorejestratory mające tę funkcję są wyposażone w specjalne diody podczerwieni (IR), dzięki którym jakość nagrań jest na zadowalającym poziomie. Nie zawsze jednak tryb nocny działa tak dobrze, jakbyśmy tego oczekiwali, dlatego warto przed zakupem poznać opinie użytkowników danej kamery, aby to zweryfikować.

Przydatną funkcją jest też nagrywanie w pętli (np. plików 1, 2 czy 3-minutowych), które następnie są usuwane, kiedy na karcie pamięci nie ma już miejsca. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy pamiętać, aby regularnie usuwać stare nagrania i możemy mieć pewność, że każde ważne zdarzenie zostanie zapisane. 

Niezależnie od poziomu zaawansowania umiejętności kierowcy, dobrym rozwiązaniem okazuje się kamera cofania, bo to ona sprawia, że łatwiej jest nam zaparkować. Ponadto takie dodatkowe urządzenie zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze. Wideorejestrator nagrywa nie tylko to, co dzieje się z przodu, ale też z tyłu pojazdu. 

 

Dodatkowe akcesoria i montaż

Na zadowolenie z zakupu konkretnego sprzętu wpływa nie tylko sprawność jego działania, ale także elementy wyposażenia. Do najważniejszych należą przede wszystkim akcesoria montażowe, które pozwalają na rozpoczęcie instalacji urządzenia tuż po jego rozpakowaniu. Należy przy tym zaznaczyć, że obecnie na rynku można znaleźć zwykłe wideorejestratory montowane np. na szybę za pomocą specjalnego uchwytu albo taśmy, a także modele pełniące jednocześnie funkcję lusterka wstecznego. W komplecie z urządzeniem powinien się także znajdować przewód zasilający i kabel do ładowania z gniazda zapalniczki samochodowej. Czasami dodatkowymi akcesoriami są specjalne filtry na obiektywy.

Łatwość obsługi

Jaki jest najlepszy wideorejestrator? Z pewnością to urządzenie, które wygodnie się obsługuje. Kamera samochodowa powinna mieć czytelny wyświetlacz (o przekątnej ok. 3 cali), który pozwoli sprawnie wybrać interesujące nas ustawienia. Ważne jest także menu, które musi być przejrzyste, najlepiej jeśli jest opracowane w języku polskim. Użytkownicy wskazują, że na komfort użytkowania wpływa to, czy model ma moduł Wi-Fi i Bluetooth. Takie nowatorskie rozwiązania sprawiają, że przesyłanie nagranych plików zajmuje mało czasu, można je łatwo udostępniać np. w serwisach społecznościowych i w ten sposób przestrzec kierowców i innych uczestników ruchu przed pewnymi zachowaniami.

 

Wideorejestratory w dobrych cenach

Najtańsze wideorejestratory samochodowe można kupić już za około 50 zł. Co ciekawe, zapewniają one całkiem dobrą jakość obrazu. Takie urządzenia są polecane w szczególności kierowcom, którzy poruszają się głównie po mieście i potrzebują sprzętu o podstawowych funkcjach. Za kamerę z większą ilością opcji trzeba zapłacić od 200 zł w górę. Niemniej jednak nie jest to duża inwestycja, tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że taki wideorejestrator może dostarczyć nam dowód w przypadku kolizji czy wypadku. Cena kamery zależy także od popularności producenta i ilości dołączonych do zestawu akcesoriów.

 

 

FAQ

 

P1: Wideorejestrator – co to jest?

Wideorejestrator, czyli kamera samochodowa (często określa się go też mianem rejestratora jazdy), to niewielki sprzęt przeznaczony do montażu w aucie. Umieszcza się go na przedniej szybie, aby mógł rejestrować wszystko to, co dzieje się na drodze. Wielu kierowców przekonuje, że dzięki takiemu urządzeniu czują się pewniej oraz bezpieczniej za kierownicą. Jeśli dojdzie do kolizji, która nie będzie spowodowana z ich winy, policjanci mogą obejrzeć nagranie i na tej podstawie podjąć decyzję, komu należy się mandat. Coraz więcej osób też wysyła filmy świadczące o złamaniu przepisów przez innych kierowców, aby otrzymali stosowne kary i zmienili swoje zachowanie na drodze.


P2: Jak ustawić wideorejestrator?

Przed pierwszym użyciem wideorejestratora musimy zamontować go w odpowiednim miejscu (przymocować na przedniej szybie lub na miejscu wstecznego lusterka, zależnie od modelu), a następnie skonfigurować. Podstawową czynnością jest wybór właściwego języka menu, w większości modeli dostępny jest język polski. Niezbędne jest również zdecydowanie, jak długie filmy będzie nagrywał sprzęt, gdzie mają się zapisywać (w jego pamięci czy na zewnętrznym nośniku) i czy dźwięk ma być rejestrowany razem z obrazem. Wszystkie niezbędne informacje o tym, jak dostosować sposób działania kamery samochodowej do swoich potrzeb, na pewno znajdziemy w dołączonej do zestawu instrukcji.

 

P3: Jak ukryć wideorejestrator?

Kamery samochodowe zwykle montuje się na przedniej szybie, więc są bardzo dobrze widoczne. Część kierowców uważa, że to może zwabić złodzieja, dlatego decydują się na ukrycie sprzętu. Jednym z najpopularniejszych sposóbów jest przełożenie wideorejestratora do komory silnika, a więc przedniej części auta. Może to być np. kratka wentylacyjna w dolnej części zderzaka. W razie potrzeby można wywiercić otwór i w nim umieścić kamerę. Wymaga to odpowiedniego poprowadzenia przewodu od sprzętu aż do gniazda samochodowej zapalniczki. Jeśli uznamy, że jest to bardzo trudne, możemy dokupić dodatkowe gniazdo i podpiąć je w komorze silnika.

 

P4: Jak działa wideorejestrator?

Aby wideorejestrator mógł działać, wymaga podłączenia do prądu. Zwykle wykorzystuje się w tym celu kabel, który podłącza się do gniazda zapalniczki samochodowej. W momencie uruchomienia silnika kamera włącza się automatycznie i zaczyna rejestrować obraz. Są też modele z wbudowanym akumulatorem, ale czas ich pracy jest ograniczony (wymagają regularnego ładowania). Jeżeli sprzęt jest wyposażony w mikrofon, nagrywa także dźwięk, choć tę opcję można łatwo wyłączyć. Nagrania zapisują się w pamięci wideorejestratora lub na podłączonym do niego zewnętrznym nośniku. Większość urządzeń może działać nie tylko w dzień, ale również w nocy z uwagi na diody podczerwieni.


P5: Gdzie kupić wideorejestrator?

Wideorejestratory są obecnie tak popularne, że znajdziemy je nie tylko w sklepach RTV i AGD, ale również hipermarketach. Jednak może się okazać, że asortyment jest nieco ograniczony i w ofercie sklepu nie ma produktów oferowanych przez markę, która nas interesuje. Z tego względu warto przejrzeć też sprzęty dostępne w Internecie, zwłaszcza gdy nie mamy zbyt dużo wolnego czasu, aby przeznaczyć go na robienie zakupów. W sklepach online zwykle jest bardzo dużo wideorejestratorów i to w korzystnych cenach (możemy też skorzystać z porównywarki). Mając wątpliwości, którą kamerę wybrać, możemy przejrzeć opinie na temat poszczególnych modeli i przekonać się, co sądzą o nich inni kierowcy.

 

 

Dodaj komentarz

25 KOMENTARZ

Kamil

November 23, 2023 at 8:50 pm

Tych kamer samochodowych w lusterku jest za mało. Szkoda też, że większość celuje w te niższe cenowo rejony. Jakiś czas temu kupowałem S9 Lamaxa, jako jedna z niewielu ma obraz na całym lusterku. Dziwi mnie brak szerszej popularności.

Odpowiadać
Świat motoryzacji

December 10, 2023 at 3:59 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację. Niestety, jak życie dowodzi popularność maleje wraz ze wzrostem ceny. Jesteśmy przekonani jednak, ze Pana uwaga zostanie wzięta pod uwagę przez innych kupujących dla siebie kamerę.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać
Roman

July 2, 2023 at 12:59 pm

Od siebie mogę polecić manta dvr502f 🙂 Bardzo dobra jakościowo kamerka

Odpowiadać
Sergiusz

October 16, 2022 at 10:05 pm

Także kupiliśmy Manta DVR502F, Po zamontowaniu wszystko działa jak w opisie, super kamerka

Odpowiadać
Olech

November 21, 2022 at 5:39 pm

Ja dostałem ten sam model 2 tygodnie temu. Jak za takie pieniądze produkt nie ustępuje drogim markowym wideorejestratorom, więc też mogę polecić

Odpowiadać
Cris

December 14, 2022 at 12:30 pm

Także mam, dostałem na Mikołaja od żonki, działa super.

Odpowiadać
Lesiu

August 1, 2022 at 10:57 am

Kupiliśmy 2 tygodnie temu DVR502F DUO Urządzenie sprawuje się świetnie, spełnia moje oczekiwania, mogę polecić każdemu kto nie może wydać większej kwoty a chce być zadowolony z nagrań.

Odpowiadać
Oski

October 19, 2022 at 10:59 am

Także polecam DVR502F Mam dopiero od 6 dni i już mi się podoba. Kamerka w dzień nagrywa rewelacyjnie, w nocy też nie ma co narzekać. POLECAM

Odpowiadać
Lenart

September 20, 2022 at 11:56 am

Ja kupiłem żonie ten sam model. Fajna kamerka za rozsądne pieniądze. Spełnia swoją rolę. Polecam.

Odpowiadać
Nunu

August 23, 2022 at 9:59 am

Także polecam , łatwość montażu, dobra kamerka w dobrej cenie,

Odpowiadać
Świat motoryzacji

August 12, 2022 at 1:12 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać
Darek

June 17, 2022 at 10:05 am

Możemy polecić rejestrator Manta DVR201H Byłem sceptyczny. Ale naprawdę super sprawa. Dobrze nagrywa wyraźny obraz , menu polskie. Warto !!!

Odpowiadać
Świat motoryzacji

June 17, 2022 at 2:22 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać
Adrian Leś

May 17, 2022 at 8:43 pm

Jeżeli chodzi o jakość do ceny to spoko wyborem jest kamerka Manta DVR302H Kamerka nagrywa wystarczająco na moje potrzeby. Podoba mi się – żadnych zastrzeżeń

Odpowiadać
Dominik R

May 27, 2022 at 12:36 pm

Ja kupiłem dosyć tanią kamerkę, ale dla mnie w zupełności wystarczy a dokładnie wybrałem kamerkę Manta DVR302H Naprawdę super kamerka czysty obraz łatwość obsługi naprawdę w tej cenie spoko wybór !

Odpowiadać
Świat motoryzacji

May 23, 2022 at 7:31 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać
Michał

January 5, 2022 at 10:42 am

Mam już drugą kamerkę, wydaje mi się, że jest b. dobra, dobra jakość obrazu i dźwięku, ma dużą pojemność karty, dobra jakość wykonania, prosta w obsłudze. Kamera cofania w full HD tak samo jak wideorejestrator

Odpowiadać
Świat motoryzacji

January 8, 2022 at 5:22 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać
Dominik

December 30, 2021 at 7:08 pm

Ja wybrałem Xblitz V3 Pro 4K. Rewelacyjna kamera z bardzo ostrym i dobrym obrazem, szerokim kątem widzenia i prostotą użytkowania.

Odpowiadać
Jacek

April 3, 2022 at 5:41 pm

Miałem ten model, ale było z nim sporo problemów. 2x był w serwisie – wymiana, za 3 razem dotałem na szczęście zwrot kasy. Dołożyłem niewiele i kupiłem T10 Lamaxa, zero problemów z zasilaczem, działa z innym zasilaczem niż oryginalny. No i najważniejsze – dobrze działający tryb parkowania bez ciągłego pamiętania o nim.

Odpowiadać
Świat motoryzacji

January 4, 2022 at 1:16 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać
Wojtek

December 17, 2021 at 7:28 am

Mam Xblitza GO SE i jest to zdecydowanie najlepsza opcja jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Otrzymujemy topowy sprzęt w dobrych poieniądzach z bardzo dobrą kamerą.

Odpowiadać
Angelo

October 27, 2021 at 6:44 pm

Wideorejestrator Xblitz Black Bird 2.0 dobra i tania propozycja. Ogólnie bardzo dobry stosunek jakości do ceny za co lubię tę markę. W tym kierunku powinien iść rynek – powszechnie dostępny i tani sprzęt. Sam wideorejestrator najlepszy jaki miałem.

Odpowiadać
Świat motoryzacji

October 28, 2021 at 2:29 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.pl

Odpowiadać
witos

October 27, 2021 at 6:41 pm

Ja się skusiłam na kamerę samochodową od xblitz GO SE – bardzo dobra i tania jak na te parametry. Mam nadzieję, że nie będzie potrzebna zbyt często ale odkąd ją mam śpię spokojniej 😀

Odpowiadać