Ranking 6 najlepszych stojaków na opony w 2024

Ostatnio aktualizowane: 28.03.24

 

Stojak na opony – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Wiele osób lubi mieć porządek w garażu, jednak z jego utrzymaniem jest znacznie gorzej. Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli posegregować niezbędne przedmioty, jest zakup stojaka na opony umożliwiającego poukładanie ich jednej przy drugiej, dzięki czemu zajmą mniej miejsca. Polecanym produktem jest wieszak na opony i koła 4 x 235 mm WN5-001. Jest on bardzo funkcjonalny, dzięki temu, że można go zawiesić na preferowanej przez użytkownika wysokości. Wieszak poddano procesowi malowania proszkowego, co bezpośrednio wpływa na jego trwałość. Również polecanym produktem jest regał z półką na 4 opony, który sprawdzi się w garażu, gdzie potrzeba dodatkowego miejsca do przechowywania różnych przedmiotów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Konstrukcja wieszaka jest zaprojektowana w taki sposób, że opony znajdujące się na stelażu nie dotykają ściany. Model jest pomalowany trwałą metodą proszkową, dzięki czemu stojak przez wiele sezonów będzie się ładnie prezentował. Jest on łatwy w montażu i nie wymaga użycia narzędzi innych niż wiertarka i klucz.

Wady

Niektórzy zauważają, że rurki mogłyby być lepiej wyprofilowane, aby ułożenie opon było łatwiejsze.

Podsumowanie

Wieszak na koła lub opony jest przeznaczony do przechowywania ogumienia w maksymalnym rozmiarze do R17 235/60. Maksymalne obciążenie wynosi do 140 kg. Montaż ułatwiają dopasowane śruby dołączone do zestawu na kluczyk 10”.

Drugi wybór

Zalety

Regał na opony oprócz stojaka pozwalającego na przechowywanie kół ma również półkę znajdującą się pod spodem. Rozwiązanie pozwala na przechowywanie dodatkowych przedmiotów takich jak klucze, skrzynka z narzędziami czy płyny eksploatacyjne, a także umożliwia przechowywanie 4 kół w maksymalnym rozmiarze do 242 mm szerokości.

Wady

Maksymalna nośność całego regału wynosi 150 kg. W przypadku przechowywania kół należy brać pod uwagę, że każdy dodatkowy kilogram zmniejsza obciążalność dodatkowej półki.

Podsumowanie

Odpowiednio zaprojektowany stojak na opony chroni gumę przed odkształceniami dzięki dobrze dopasowanym belkom. Nośność regału wynosi 150 kg. Wymiary użytkowe produktu to 970 mm szerokości, 630 mm głębokości oraz 580 mm wysokości.

Rozważ też

Zalety

Stojak na opony jest zaprojektowany w taki sposób, aby pomieścić 4 koła w rozmiarach od 14 do 20 cali. Oznacza to, że właściciele większości samochodów osobowych mogą zdecydować się na zakup. W skład zestawu oprócz stojaka wchodzi również pokrowiec zapobiegający brudzeniu i kurzeniu się przechowywanych kół.

Wady

Osoby, które zakupiły produkt, twierdzą, że sznurek znajdujący się u dołu pokrowca nie jest trwały i często dochodzi do jego zerwania.

Podsumowanie

Praktyczny stojak pozwala na organizację przestrzeni w garażu. Model ma wysokość 106 cm, szerokość 58 cm oraz grubość rury wynoszącą 32 mm. Jego waga wynosi niespełna 2 kg, dzięki czemu jest on łatwy w przenoszeniu. Produkt dostosowano zarówno do felg aluminiowych, jak i stalowych.

 

 

6 najlepszych stojaków na opony. Opinie w 2024 roku 

 

Stojak na opony powinien znaleźć się w garażu każdego fana motoryzacji. Ten niezwykle przydatny produkt sprawi, że w pomieszczeniu zrobi się więcej miejsca, a koła i opony będą wreszcie poukładane. Aby znaleźć model spełniający oczekiwania użytkownika, warto zapoznać się z opiniami osób, które wcześniej zdecydowały się na zakup. Ranking stojaków na opony prezentuje najlepsze modele z danej kategorii, które otrzymały pozytywne opinie. 

 

Stojak na opony samochodowe

 

1. Wieszak, Stojak na Opony, Koła 4×235 WN5-001

 

Praktyczny stojak na opony samochodowe pozwala na bezproblemowe ułożenie 4 kół przeznaczonych do aut osobowych. Funkcjonalność modelu sprawia, że użytkownik może zagospodarować wolną przestrzeń w garażu bez obaw o przechowywanie kół, które zazwyczaj zajmują dużo miejsca. Wiszący regał jest solidny dzięki użyciu profili stalowych takich jak: Pałąki 16 mm x 16 mm x 1 mm oraz belek 20 mm x 20 mm x 1,5 mm. 

Maksymalne dopuszczalne obciążenie przewidziane przez producenta wynosi 140 kg. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej konstrukcji opony będące na stelażu nie opierają się o ścianę. Produkt jest pomalowany metodą proszkową, co pozwala na stosowanie go zarówno w garażu, jak i na zewnątrz. Wymiary stelaża wynoszą 106 cm szerokości zewnętrznej, 100 cm szerokości użytkowej, 54 cm wysokości, 65 cm długości oraz 30 cm rozstawu między jedną a drugą belką.  

Test stojaków na opony wskazuje, że konsumenci wybierają ten model ze względu na lekką konstrukcję wieszaka, który może utrzymać ciężar do 140 kg. W zestawie z regałem znajdują się śruby oraz kołki montażowe dopasowane do otworów.

 

 

 

 

Stojak na opony z felgami

 

2. Regał, Stojak, Wieszak z Półką na 4 Opon 

 

Regał przeznaczony do magazynowania opon poza sezonem to dobre rozwiązanie dla osoby, która nie ma za dużo miejsca w garażu lub w piwnicy. Zamocowanie stojaka na odpowiedniej wysokości sprawia, że użytkownik zyskuje wolną przestrzeń, którą może zagospodarować w dowolny sposób. Mocowanie stojaka na opony z felgami jest proste i nie wymaga użycia innych narzędzi niż wiertarka i klucze. Model jest sprzedawany w zestawie z praktyczną półką znajdującą się u dołu, wykonanej z ocynkowanej blachy. 

Wieszak z dodatkową półką jest w całości wykonany z profili zamkniętych w rozmiarze 15 mm x 14 mm, które charakteryzują się optymalną sztywnością i wytrzymałością, co daje gwarancję, że produkt jest solidny. Belki poziome są wykonane z profili w rozmiarze 20 mm x 20 mm, przy czym styk opony jest płaski, dzięki czemu na gumie nie powstają odkształcenia, które w wielu przypadkach powodują odczuwalny dyskomfort podczas jazdy samochodem. Model mieści 4 koła o szerokości 242 mm oraz maksymalnej średnicy do 650 mm. 

Osoby, które zdecydowały się zamówić i zamontować model z dodatkową półką chwalą produkt za trwałość oraz odporność na szkodliwe warunki atmosferyczne. Wieszak na koła lub opony jest w całości lakierowany na kolor czarny. 

 

 

 

 

Stojak na opony z pokrowcem

 

3. Stojak na Koła, Opony, Felgi Wieszak, Regał + Pokrowiec 

 

Stojak na opony z pokrowcem sprawdzi się szczególnie, wtedy gdy koła są przechowywane w pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności. Pokrowiec pomaga również chronić przed kurzem oraz innymi zabrudzeniami, które po pół roku osadzają się na powierzchni felg. Jest to także bezpieczny sposób pozwalający na przechowywanie opon, które nie będą odkształcone. W tym modelu koła nie leżą jedno na drugim, dzięki czemu ciężar nie znajduje się bezpośrednio na gumie. 

Prezentowany stojak na koła lub felgi jest przystosowany do przechowywania kompletów w rozmiarach od 14 do 20 cali. Model umożliwia sezonowe przechowywanie kół, które dodatkowo są zabezpieczone pokrowcem wykonanym z włókniny polipropylenowej. Gęstość tego materiału wynosi 120g/m², dzięki czemu tkanina zatrzymuje wodę na powierzchni. Pokrowiec zakończony jest ściągaczem chroniącym zawartość przed wilgocią. Stojak ma 106 cm wysokości, 58 cm szerokości, rurę o grubości 32 mm oraz wagę 2 kg. 

Opinie o stojakach na opony są pozytywne wśród ludzi, którzy zakupili model i przechowują koła poza sezonem w bezpieczny sposób. Do zestawu dołączono pokrowiec chroniący przed zabrudzeniami i wilgocią. 

 

 

 

 

Stojak na koła felgi opony

 

4. Stojak, Regał na Opony, Koła, Podłogowy 8×235 SB8-004

 

Stojący regał na opony to rozwiązanie dla osób, które nie mają możliwości wiercenia w ścianie w garażu lub w piwnicy. Taka sytuacja spotyka zazwyczaj ludzi, którzy wynajmują pomieszczenia i nie mogą lub nie chcą na stałe montować półek. Model jest stabilny, co pozwala na ułożenie dwóch kompletów kół. Możliwość ułożenia dwóch zestawów przyda się osobom posiadającym dwa samochody w domu, które mają założone sezonowe ogumienie. 

Stojak na koła, felgi lub opony jest łatwy w montażu i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Mimo tego, że cała konstrukcja waży nie więcej niż 12 kg, jest ona stabilna i umożliwia ustawienie kół o maksymalnym ciężarze do 280 kg. Na dwóch poziomach mieszczą się opony o szerokości do 235 mm. Szerokość wewnętrzna wynosi 100 cm, a szerokość całkowita 106 cm. Wysokość stojaka to 119 cm, a grubość 47 cm. 

Użytkownicy, którzy zakupili regał, twierdzą, że jest to dobry i tani stojak na opony spełniający oczekiwania konsumentów. Dwupoziomowy model można postawić w dowolnym miejscu i w razie konieczności przesunąć, co dodatkowo wpływa na pozytywne opinie. 

 

 

 

 

5. Sufitowy Regał, Wieszak, Stojak na Opony 

 

Wykonywany na zamówienie zgodnie z wymaganiami konsumenta regał sprawdza się w garażach, gdzie zamontowano uchylną bramę garażową. Półkę można swobodnie zamontować w wolnej przestrzeni znajdującej się bezpośrednio nad drzwiami garażowymi. Model montowany przy suficie to bardzo dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy garaż jest niski a użytkownik może swobodnie umieścić koła na półce.  

W zależności od potrzeb i możliwości producent przewiduje różne sposoby montażu. Użytkownik może wybrać jaka wysokość półki go interesuje i dopasować zamówienie pod indywidualne potrzeby. Regał można zamocować do sufitu, do ściany lub w sposób mieszany. Producent przewiduje także możliwość przymocowania poprzecznego i podłużnego dwóch połączonych modeli. Po wybraniu odpowiedniej konfiguracji całość jest skręcana za pomocą śrub, a następnie przymocowana we właściwy sposób. 

Konsumenci posiadający niskie garaże docenili produkt, który pozwala w bezpieczny sposób przechowywać koła lub opony bez zajmowania cennego miejsca. Przedmioty znajdujące się na regale są całkowicie niewidoczne po otwarciu bramy garażowej, co dodatkowo wpływa na pozytywny aspekt tego rozwiązania. 

 

 

 

 

Stojak na opony bez felg

 

6. Vidaxl Składany Stojak Na Opony, Srebrny, Stal Ocynkowana

 

Składany stojak na opony wykonany jest z wytrzymałych materiałów takich jak stal ocynkowana. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że model jest odporny na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu może służyć przez wiele sezonów i cały czas dobrze się prezentować. Produkt dobrze sprawdzi się do magazynowania opon lub kół sezonowych w warsztacie, garażu lub w piwnicy. 

Regał może być także wykorzystywany jako stojak na opony bez felg. Użytkownicy mogą przechowywać ogumienie typu RV oraz ATV. Produkt w całości jest wykonany ze stalowych rur galwanizowanych o podwyższonej wytrzymałości. Maksymalny udźwig wynosi 136 kg. Dzięki regulowanej szerokości można dopasować rozmiar regału do potrzeb. Szerokość regulacji jest możliwa od 81 cm do 122 cm. Pełne wymiary wynoszą 122 cm szerokości, 71 cm głębokości oraz 71 cm wysokości. 

Użytkownicy posiadający regulowany regał twierdzą, że jest to dobry stojak na opony samochodowe mieszczący jeden pełny komplet. Konsumenci są również zadowoleni z tego, że w momencie, gdy produkt nie jest używany, można go z łatwością złożyć na płasko. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki stojak na opony kupić?

 

Zakup stojaka na opony to rozwiązanie, którego poszukują osoby posiadające garaż o niewielkiej powierzchni. W wielu sytuacjach problem ulokowania kół sezonowych pojawia się, gdy przechowywany samochód jest długi, ma nadwozie typu kombi lub sedan. W kłopotliwej sytuacji są także posiadacze dwóch lub więcej pojazdów w rodzinie. Wówczas problematyczne jest nie tylko przechowywanie aut, ale przede wszystkim części zamiennych. Pasjonaci motoryzacji wiedzą, że niewłaściwe przechowywanie kół może skutkować uszkodzeniem opony lub zmianą właściwości mieszanki. Zarówno przechowywanie kompletu letniego, jak i zimowego powinno odbywać się w optymalnych warunkach, najlepiej w miejscu zadaszonym, do którego nie dociera wilgoć. Ogumienie musi być magazynowane w temperaturze wahającej się w granicach od -5 stopni Celsjusza do +25 stopni Celsjusza. Producenci opon zakładają, że modele letnie zachowują swoje właściwości do temperatury -7 stopni Celsjusza. Zimówki bez większych problemów mogą być użytkowane do temperatury równej z tą zalecaną do przechowywania. W przypadku wilgotności wyższej niż 70% użytkownik musi liczyć się z tym, że felgi stalowe będą korodować. Rdza pojawiająca się na stalówkach jest całkowicie normalna, choć w zdecydowany sposób może obniżyć wartość całego pojazdu. Felgi aluminiowe są bardziej odporne na wilgoć. Mimo wszystko przechowywanie kompletów sezonowych wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed czynnikami takimi jak intensywne źródło ciepła w postaci kominka, pieca lub grzejnika. Magazynowanie w pomieszczeniu, gdzie często stosuje się rozpuszczalniki oraz inne szkodliwe substancje również negatywnie wpływa zarówno na oponę, jak i felgę. Pomieszczenie, w którym znajdują się koła, powinno być regularnie wietrzone, jednak należy mieć na uwadze to, że opony nie mogą mieć stałego kontaktu z promieniami słonecznymi. 

Jak przechowywać koła? 

Decydując się na przechowywanie opon wraz z felgami, trzeba zwrócić uwagę na właściwy sposób ułożenia. Większość osób nieświadomie układa stos z kilku kół, który stoi przez 5-6 miesięcy bez ruchu. Położenie dwóch opon jedna na drugiej nie powoduje odkształcenia ogumienia, jednak do tego zjawiska dochodzi w sytuacji, gdy użytkownik nałoży więcej niż 4 koła na siebie. Wówczas istnieje duże ryzyko, że obręcz z oponą znajdująca się na samym dole zostanie odkształcona. Oczywiście nie będzie to zauważalne przy pierwszym spojrzeniu, dopiero kontrola na specjalistycznej maszynie do wyważania kół potwierdzi, że nie nadaje się ono do bezpiecznego użytkowania. W przypadku przechowywania opon bez felg zalecaną metodą jest ustawienie ogumienia pionowo obok siebie. Nie należy ustawiać kół w tej pozycji, ponieważ ciężar obręczy także negatywnie wpływa na ogumienie. Deformacji ulegają także opony zawieszone na hakach, ponieważ pod ciężarem dochodzi do wgniecenia brzegu, co skutkuje uchodzeniem powietrza oraz niebezpieczeństwem wystrzału w trakcie jazdy. Bezpieczną metodą pozwalającą na przechowywanie kół jest zakup stojaka na opony, który umożliwi prawidłowe magazynowanie. 

 

Jaki stojak na opony wybrać? 

Koszt zakupu nowego kompletu opon wraz z felgami to duży wydatek, na który należy przygotować od 1000 do 3000 zł w zależności od rozmiaru, marki oraz zastosowanych materiałów. Głównie z powodu kosztów nie można pozwolić na szybkie zniszczenie kół, które dzięki prawidłowemu przechowywaniu będą służyć dwa lub trzy sezony dłużej. Najlepszy stojak na opony pozwala na magazynowanie całego kompletu w pozycji pionowej lub poziomej. Produkt musi mieścić ogumienie w najpopularniejszych dostępnych rozmiarach dostępnych, czyli opon R14, R15, R16, R17 oraz R18. Warto zwrócić uwagę na model z pokrowcem wykonanym z materiału odpornego na wilgoć, który zabezpieczy zawartość przed zabrudzeniami i korozją. W przypadku magazynowania kół o różnych rozmiarach lepiej wybrać stojak z funkcją regulacji. W zależności od potrzeb można zakupić produkt przeznaczony do wieszania na ścianie, suficie lub stojący na posadzce. Wiedząc, jaki jest najlepszy stojak na opony i na co zwrócić uwagę przy zakupie, można rozpocząć porządki w garażu i poukładać koła zajmujące dużo miejsca. 

Stojaki na opony w dobrych cenach 

Zakup stojaka na opony może okazać się rozwiązaniem problemu z brakiem wolnej przestrzeni w garażu lub piwnicy. W zależności od wyboru konkretnego modelu konsument powinien przygotować się na wydatek wynoszący od 40 zł wzwyż. Stojaki przeznaczone do przechowywania w pozycji poziomej kosztują od 50 do 400 zł. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ