contact

Ranking 5 najlepszych termometrów samochodowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

Termometr samochodowy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Po przeanalizowaniu sytuacji na rynku udało nam się wyłonić najlepsze termometry samochodowe. Konsumenci uznali, że, jednym z najciekawszych produktów tego typu jest Herbert Richter 10010201. Składa się na to kilka czynników. Po pierwsze prezentowany termometr ma bardzo dużą skalę. Pokaże nam zatem prawidłową temperaturę nawet w skrajnych warunkach atmosferycznych. Warto przyjrzeć się tarczy tego produktu. Jest ona bardzo czytelna i wystarcza szybki rzut oka, aby szybko odczytać informacje. Tarcza i cyferki zostały dobrane na zasadzie kontrastujących ze sobą kolorów, co poprawia widoczność. Produkt ten charakteryzują małe wymiary, co oznacza, że nie zabierze nam dużo miejsca w samochodzie. Oprócz tego jest on bardzo wytrzymały. Na drugim miejscu znajdziemy Herbert Richter 4518. Jest to termometr cyfrowy, zasilany bateriami. Odczytuje temperaturę za pomocą specjalnych czujników. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Jest to łatwy w obsłudze termometr. Pomarańczowa wskazówka jest bardzo widoczna, więc jeden rzut oka wystarczy, aby odczytać informację z jego tarczy. Poza tym jest to wytrzymały model. Jest niewielki, więc zmieści się na każdej desce rozdzielczej.

Wady

Niektórzy użytkownicy uważają, że prezentowany termometr jest zbyt prosty. Ma on jedynie funkcję pokazywania temperatury we wnętrzu samochodu. Dla wielu osób może być to niewystarczające.

Podsumowanie

Model ten przystosowany został, aby wbudować go w deskę rozdzielczą. Nie zabiera on dużo miejsca. Co najważniejsze, do wykonania termometru wykorzystano wysokiej jakości materiały. Jest więc bardzo wytrzymały.

Drugi wybór

Zalety

Przedstawiony model ma duży, wyraźny wyświetlacz. Podświetlany jest na zielono, co pomaga nam szybko odczytać wynik. Wymiary termometru są niewielkie, dlatego możemy umieścić go w dowolnym miejscu w środku samochodu.

Wady

Prezentowany produkt nie jest zbyt precyzyjny. Bardzo często możemy zauważyć duże wahania temperatury, więc nie zawsze mamy pewność, że pokazywana informacja jest wiarygodna. Zdarza się to jednak tylko przy ujemnych temperaturach.

Podsumowanie

Z pomocą tego termometru samochodowego możemy dowiedzieć się, jaka temperatura panuje we wnętrzu i na zewnątrz pojazdu. Brak precyzji co do wskazywanej temperatury jest dla części osób problematyczny.

Rozważ też

Zalety

Niewielkie wymiary produktu ułatwiają jego montaż na desce rozdzielczej. Jego tarcza jest bardzo przejrzysta, więc od razu wiemy, jaka jest temperatura. Poza tym model ten ma elegancką, czarną obudowę, która ładnie wpasuje się do wnętrza każdego samochodu.

Wady

Minimalna temperatura, jaką pokazuje model to -20 st. C. Może okazać się to niewystarczająca skala, jeżeli chodzi o niektóre rejony. Poza tym jest to termometr, który podaje nam temperaturę jedynie we wnętrzu pojazdu, co według części osób jest niewystarczające.

Podsumowanie

Herbert Richter 10110001 to solidny termometr samochodowy, który wykonany został z wysokiej jakości plastiku. Dobrze wpasowuje się do wnętrza większości pojazdów. Nie służy on jednak do mierzenia temperatury na zewnątrz samochodu.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie termometry samochodowe kupić?

 

Tym razem przedstawiamy gadżet, który przyda się każdemu kierowcy. Jest to termometr samochodowy. Urządzenie to pozwala nam na kontrolę temperatury wewnątrz lub na zewnątrz pojazdu. Możemy więc przygotować się na panujące warunki atmosferyczne. Termometry samochodowe rozróżniamy, bazując na ich jakości wykonania, rodzaju montażu czy dodatkowych funkcjach. Wybór nie jest więc jednoznaczny. W poniższym poradniku postaramy się pomóc Ci w zakupie urządzenia, które najbardziej będzie odpowiadało Twoim wymaganiom.

 

 

Typy

Pierwszymi termometrami samochodowymi były modele wskazówkowe. Nie są one jednak bardzo precyzyjne i zwykle zajmują stosunkowo dużo miejsca. Zaletą takich termometrów jest fakt, że są tańsze i nie musimy ich instalować pod maską – nie mają dodatkowych czujników. Zostały one jednak prawie zupełnie wyparte przez modele cyfrowe. Stało się tak, ponieważ typ cyfrowy pokazuje nam często więcej informacji, jest łatwy w obsłudze, a także daje nam bardziej precyzyjne wyniki.  

 

Montaż – jaki termometr samochodowy jest najlepszy?

Jeżeli chodzi o montaż, mamy dwie opcje. Model podstawowy wystarczy postawić w widocznym miejscu wewnątrz samochodu, najczęściej ma przyssawki lub przylepce, zapewniające stabilność. Montaż takich urządzeń jest bardzo prosty i zajmie nam jedynie kilka minut. Druga opcja to termometr modułowy. Jest on skonstruowany w taki sposób, aby można go było wbudować w deskę rozdzielczą. Jego montaż wymaga trochę czasu i pracy, ale się opłaca. Termometr modułowy wygląda estetycznie, a także dzięki obecności czujników kontroluje temperaturę wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu. Ten typ może wyposażony być w większą ilość czujników. Może to wymagać pomocy ze strony specjalisty od instalacji tego typu rzeczy.

 

Czujniki

Kupując termometr samochodowy modułowy, przyjrzyjmy się dokładnie czujnikom produktu. Zwykle posiada on dwa niezależne przewody – jeden do badania temperatury w środku, a drugi na zewnątrz pojazdu. Najlepsze termometry samochodowe to takie, które mają jak najdłuższy przewód z czujnikiem. Pozwala nam to umieszczenie go poza zderzakiem. Gwarantuje to nam bardzo precyzyjne pokazanie temperatury na zewnątrz. Przewód do badania temperatury w środku może być krótszy. Uważajmy na modele z dużą ilością czujników, czyli te, które mają więcej funkcji niż tylko wskazywanie temperatury. Niektóre z nich mogą być bardzo delikatne i mogą wymagać zainstalowania w trudno dostępnych miejscach. Najlepiej zostawmy to profesjonalistom.

 

Jakość wykonania

Przed zdecydowaniem się na zakup szczególną uwagę zwróć na jakość wykonania produktu. Obejrzyjmy, czy każda część termometru dobrze do siebie przylega, a żadna śrubka nie próbuje odlecieć. Sprawdźmy także, czy czujniki są dobrze przytwierdzone do przewodu, a przewód do korpusu urządzenia. Najlepszy termometr samochodowy to taki, który został wykonany z jednego kawałka plastiku, nie jest klejony, odporny na uszkodzenia.

Aby upewnić się, że dany produkt prawidłowo działa, warto uruchomić go w sklepie przed zakupem. Uważajmy szczególnie na niezbyt precyzyjne modele. Najlepiej porównajmy wynik danego termometru z takim, który służy nam już od pewnego czasu i któremu ufamy.

 

Wyświetlacz

Jednym z najważniejszych elementów termometru samochodowego jest jego wyświetlacz. Wybierzmy taki, który wyświetla wystarczająco duże cyfry. Poza tym powinny być one czytelne tak, aby odczytać temperaturą nawet przy szybkim spojrzeniu na wyświetlacz. Jeżeli mamy problemy ze wzrokiem, wystrzegajmy się raczej wyświetlaczy ze zbyt dużą ilością elementów na ekranie. Odczytanie tej potrzebnej zajmie nam więcej czasu i może być kłopotliwe. Jeżeli chodzi o tło, najczęściej wybierane są tła niebieskie lub szare. Popularne są również modele podświetlane na pomarańczowo. Dobrze sprawdzą się szczególnie nocą.

 

Wyświetlane informacje

Podstawową informacją wyświetlaną na termometrze jest temperatura. Bardzo często urządzenia cyfrowe mają też zegarek i wskazują datę. Jeżeli chodzi o temperaturę, to czasem mamy możliwość zmiany skali – Celsjusza w Fahrenheita i odwrotnie. Czasem urządzenie daje nam możliwość skorzystania z dwóch skal jednocześnie (jeżeli mamy taką potrzebę). Możemy również wybrać model, który pokazuje nam informacje takie jak poziom paliwa, przyśpieszenie czy prędkość obrotowa silnika. Zegarek może zostać wyposażony w alarm. Musimy jednak pamiętać, że zbyt duża ilość informacji może sprawić, że wyświetlacz stanie się mało czytelny. Jeżeli wolimy przejrzysty ekran, to wybierzmy termometr z mniejszą ilością wyświetlanych informacji.

Design

Większość termometrów samochodowych dostępnych na rynku ma czarną obudowę. Takie rozwiązanie sprawia, że modele dobrze wpasowują się do wnętrza samochodu i nie zaburzają harmonii. Jeżeli wolimy jednak bardziej niecodzienne rozwiązania, to bez problemu znajdziemy również termometry z obudową czerwoną, niebieską lub w innych kolorach. Dodadzą one wnętrzu samochodu charakteru. Jeżeli chodzi o kształt, to najpopularniejszymi są prostokątny i kwadratowy. Do wyboru mamy także kształt okrągły.

 

Termometry samochodowe w dobrych cenach

Jedne z najtańszych modeli kosztują około 10 zł. Nie są one jednak przystosowane do wmontowania je w deskę rozdzielczą, więc musimy na nie znaleźć dogodne miejsce. Zwykle są to termometry wskazówkowe o niezbyt wysokiej jakości wykonania. Trochę droższe są modele cyfrowe. Ich ceny oscylują od 30 zł do nawet 200 zł. Cena takich produktów zależy od ilości czujników, pokazywanych informacji, a także od jakości wykonania.

 

 

5 najlepszych termometrów samochodowych. Opinie w 2024 roku

 

Poniższy ranking termometrów samochodowych zawiera w 5 najciekawszych produktów. Każdy z nich został starannie wybrany, bazując na opinii konsumentów. Mamy nadzieję, że Ty także znajdziesz wśród nich coś przydatnego.

 

1. Herbert Richter Termometr Samochodowy 10010201

 

Herbert Richter 10010201 to klasyka wśród termometrów samochodowych. Pokazuje nam temperaturę od -30 st. C do + 50 st. C. Stopnie poniżej i około 0 st. C zostały zaznaczone czerwonym kolorem. Ostrzega to nas o niskiej temperaturze, jak również ewentualnych oblodzeniach drogi. Obudowa, jak i wnętrze produktu są czarne, a cyferki są białe. Pomarańczowa wskazówka wyróżnia się na czarnym tle, a więc po krótkim spojrzeniu wiemy, jaka jest temperatura.

Kształt tego termometru samochodowego to okrąg. Jego średnica wynosi 48 mm x 12 mm. Został on skonstruowany w taki sposób, aby wbudować go w deskę rozdzielczą. Model jest bardzo łatwy w montażu, a także nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Jest niewielki, lecz mimo to jego tarcza jest czytelna. Jest to bardzo wytrzymały dobry i tani termometr samochodowy, który wykonany jest z mocnego plastiku.

Konsumenci cenią Herbert Richter 10010201 szczególnie za jego niezawodność. Uważają również, że jego tarcza jest bardzo czytelna i nawet osoby ze słabszym wzrokiem nie mają problemu, by szybko odczytać temperaturę.

 

 

 

 

2. Termometr samochodowy Herbert Richter 4518

Jeżeli zależy Ci na tym, aby poznać temperaturę wewnątrz i na zewnątrz samochodu zapraszamy do zapoznania się z termometrem Herbert Richter 4518. Jedną z zalet tego produktu są jego kompaktowe wymiary. Wynoszą one: 60 mm x 20 mm x 130 mm. Nie musimy się więc martwić, że zajmie on nam zbyt dużo miejsca na desce rozdzielczej.

Zakres pomiaru temperatury tego urządzenia jest bardzo szeroki. Maksymalny wynosi 70 st. C, a minimalny to -50 st. C. Pozwala nam to na używanie termometru w wielu warunkach atmosferycznych. Wyposażony został w cyfrowy wyświetlacz. Kolor jego tła jest zielony. Dzięki temu ekran jest bardzo czytelny, a więc nie będziemy mieć żadnego problemu z odczytaniem temperatury poprzez jedno krótkie spojrzenie. Na wyświetlaczu znajdziemy również informacje o godzinie. Model ten mierzy temperaturę za pomocą specjalnych czujników kablowych.

Użytkownicy szczególnie cenią niewielkie wymiary produktu. Pozytywnie oceniają także jego czytelny wyświetlacz.

 

 

 

 

3. Herbert Richter Termometr Samochodowy 10110001

 

Herbert Richter 10110001 to wskazówkowy termometr samochodowy.. Jest to kompaktowy model, który z pewnością nie zabierze nam zbyt wiele miejsca.

Na tarczy prezentowanego modelu widzimy zakres jego temperatury. Maksymalna wynosi 50 st. C, a minimalna -20 st. C. Temperatura wskazywana jest za pomocą pomarańczowej wskazówki. Bardzo dobrze wyróżnia się ona na czarnym tle produktu. Pozwala nam to na szybkie i bezbłędne odczytanie informacji. Obudowa termometru jest czarna. Temperatury około 0 st. C zostały zaznaczone na czerwono, aby były lepiej widoczne. Produkt ten wykonany został z wysokiej jakości plastiku. Jest on więc wytrzymały i posłuży nam przez długi czas. Poza tym montaż tego modelu jest bardzo łatwy.

Konsumenci uważają, że termometr samochodowy Herbert Richter 10110001 jest bardzo wytrzymały. Pozytywnie oceniają jego prezencję oraz niezawodność działania.

 

 

 

 

4. Termometr zegarek samochodowy woltomierz 12V 3w1

 

Protech 3w1 to jeden z najlepszych termometrów samochodowych na rynku. Dzieje się tak, ponieważ oprócz pomiaru temperatury wyposażony został także w wiele innych, użytecznych dla nas funkcji. Jedną z najważniejszych jest możliwość pomiaru stopnia naładowania akumulatora. Przyda się nam ona w sytuacjach, kiedy musimy naładować akumulator lub kiedy chcemy sprawdzić stan jego naładowania.

Główną funkcją tego urządzenia jest pomiar temperatury. Z pomocą czujników znamy pomiar temperatury wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Jego wyświetlacz ma kształt prostokąta. Tło ma kolor niebieski, a cyferki są czarne. Do wyboru mamy również tło w kolorze pomarańczowym. Pozwala nam to na szybkie odczytanie informacji takich jak temperatura i godzina. Wymiary tego urządzenia wynoszą 135 mm x 33 mm x 24 mm.

Użytkownicy szczególnie cenią funkcjonalność Protech 3w1. Podoba im się fakt, że w jednym urządzeniu zamknięte są 3 produkty (termometr, zegarek i woltomierz), co pozwala na zaoszczędzenie miejsca w samochodzie.

 

 

 

 

5. Termometr samochodowy duży podwójny wyświetlacz

 

Jeden z najczęściej wybieranych termometrów samochodowych to Carpoint Black. Jest to produkt elektroniczny. Zasilany jest na baterie lub za pomocą zapalniczki samochodowej. Model wyposażony został w dwa niezależne czujniki. Jeden z nich mierzy temperaturę na zewnątrz samochodu, a drugi w jego wnętrzu. Przewody czujników są długie. Jeden z nich jest czerwony, a drugi czarny, co razem z instrukcją obsługi ułatwi nam odpowiednią instalację sprzętu. Możemy umieścić je w takich miejscach, gdzie jesteśmy pewni, że temperatura będzie jak najwierniej przedstawiona.

Obudowa tego termometru jest czarna. Dobrze wpasuje się on do deski rozdzielczej każdego samochodu. Wyświetlacz jest wyraźny i czytelny. Dodatkowo jest podświetlany, a więc odczytanie informacji jest bardzo łatwe. Pokazuje nam jedynie informację o temperaturze. Maksymalna wartość temperatury wynosi 50 st. C, z kolei minimalna to -50 st. C.

Opinie o termometrach samochodowych tej marki są zazwyczaj pochlebne. Użytkownicy pozytywnie oceniają jego wytrzymałość.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ