contact

Ranking 5 najlepszych kabli rozruchowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 17.06.24

 

Kabel rozruchowy – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Wybór odpowiedniego kabla rozruchowego nie jest łatwym zadaniem. Zaoszczędziliśmy Ci pracy i sami sprawdziliśmy kilka propozycji dostępnych na rynku. Z nich wyłoniliśmy te, które zasługują na poświęcenie im uwagi. Jedną z najlepszych opcji jest CarCommerce TYP 900/6.0m. Za jej wyborem przemawia kilka silnych argumentów. Jednym z nich jest bardzo duża moc produktu. W efekcie możemy uruchomić pojazdy o nawet bardzo pojemnych i wymagających silnikach, również samochody duże – dostawcze. Kolejnym argumentem przemawiającym za zakupem tego produktu jest długi przewód. W efekcie nie musimy zbytnio przybliżać do siebie obu pojazdów. Co więcej, model ten dostajemy w torbie, która chroni przewody przed zniszczeniem lub przed zimnem. Na drugim miejscu znajdziemy Carlson 500 AMP – produkt wyróżnia wysokiej jakości silikonowe wykończenie, które zapobiega ewentualnym awariom. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy Cię do zapoznania się pozostałą częścią artykułu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt jest przystosowany do maksymalnego natężenie 900 A. Pozwala nam to na rozruch akumulatorów wielu rodzajów pojazdów takich jak samochody osobowe, vany czy samochody transportowe. Poza tym kabel jest bardzo długi, bez problemu możemy połączyć kablami auta stojące od siebie w pewnej odległości

Wady

Niektórzy użytkownicy donoszą, że straty przy transmisji prądu z użyciem prezentowanego kabla rozruchowego są stosunkowo wysokie. Dlatego możemy się spodziewać, że z czasem rozruch akumulatora zajmuje trochę więcej czasu

Podsumowanie

Jest to kabel rozruchowy polecany osobom, które są właścicielami pojazdów z bardzo mocnym silnikiem. Po pewnym czasie możemy jednak zauważyć, że podczas pracy możemy tracić prąd.

Drugi wybór

Zalety

Dzięki natężeniu 500 A możemy uruchomić akumulatory większości samochodów osobowych. Klamerki prezentowanego produktu zostały bardzo dobrze zabezpieczone. Nie musimy obawiać się, że przy transmisji prądu powstanie awaria.

Wady

Guma, którą zostały otulone miedziane druciki, nie jest zbyt gruba. Dlatego też zalecamy przechowywanie kabla w dołączonym etui. Będzie to dodatkowa ochrona przed zimnem lub innymi czynnikami zewnętrznymi.

Podsumowanie

Kabel przystosowany został do uruchamiania akumulatorów samochodów osobowych. Klamerki zostały pokryte silikonową osłonką, co zmniejsza możliwość awarii. Jedyną wadą może być stosunkowo cienka izolacja znajdującej się w środku miedzi.

Rozważ też

Zalety

Produkt jest bardzo lekki. Bez problemu możemy włożyć kabel do torby w razie potrzeby. Poza tym izolacja jest bardzo gruba. Skutecznie chroni kabel przed niskimi temperaturami i zniszczeniami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego.

Wady

Natężenie tego kabla wynosi jedynie 120 A. Jest to wystarczające, aby uruchomić motocykl. Nie przyda nam się on raczej do rozruchu samochodów z dużymi silnikami

Podsumowanie

To produkt, któremu warto przyjrzeć się bliżej, jeżeli jesteśmy motocyklistami i nie chcemy, aby zaskoczyła nas awaria rozładowanego akumulatora. Miedź w przewodzie została pokryta grubą warstwą gumy, która ją chroni.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jakie kable rozruchowe kupić?

 

Jeżeli mamy problem z odpaleniem samochodu, warto zainwestować w dobre kable rozruchowe. Przeznaczone są do tego, aby pomagać nam uruchamianiu pojazdu szczególnie zimą, kiedy możliwość wystąpienia awarii jest większa. Aby wybrać dobry produkt tego typu, musimy jednak kierować się kilkoma wskazówkami, które umieściliśmy w poniższym poradniku. Z pewnością pomogą Ci wybrać kabel rozruchowy, z którego będziesz zadowolony.

 

 

Dlaczego warto zaopatrzyć się w kable rozruchowe?

Kiedy mamy problem z odpaleniem samochodu, istnieje kilka opcji, aby temu zaradzić. Jedną z nich jest użycie prostownika. Wystarczy wyjąć akumulator i podłączyć go do urządzenia. Naładowanie go jest jednak czasochłonne, może zająć około 8 godzin.  Kabel rozruchowy z kolei gwarantuje nam szybkie i bezpieczne dla naszego samochodu uruchomienie. Jest to przyrząd łatwy do przenoszenia, a także łatwy w użyciu. Dlatego zakup takiego produktu wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

 

Wykonanie

Na początku przyjrzyjmy się klamerkom danego modelu. Jest to najważniejsza część kabli rozruchowych. Najlepsze są takie, które wykonane zostały z metalu i zabezpieczone silikonem. Wystrzegajmy się modeli, których zewnętrzna część to plastik. Narażone są one na szybsze awarie. Poza tym sprężynki klamerek powinny być bardzo mocne. Dzięki temu mogą jak najmocniej przylegać do przyczepionego miejsca. Wszystko to skutkuje tym, że nie będziemy narażeni na duże spadki napięcia. Klamerki powinny być też solidnie połączone z kablami.

 

Natężenie

Możemy podzielić kable rozruchowe, bazując na ich natężeniu. Jeżeli mamy problem z odpaleniem samochodu osobowego, wtedy najlepiej zainwestować w kable o natężeniu 400 A. Moc ta wystarczy do uruchomienia większości aut. Wyjątkiem są pojazdy, których moc akumulatora jest drastycznie niska. Wtedy najlepiej od razu podłączyć kable o natężeniu 600 A. Do większych samochodów lub autobusów polecamy te o amperażu co najmniej 800 A lub 1000 A. Największe natężenie, jeżeli chodzi o kable rozruchowe to 1600 A. Do wyboru mamy również modele o małym amperażu, jak na przykład 100 A i 200 A – możemy je wykorzystać do motocykli.

 

Długość – jaki kabel rozruchowy jest najlepszy?

Jeżeli chodzi o długość kabla rozruchowego, to najlepszy wybór dla samochodów osobowych lub dostawczych to około 3 m. Długość ta pozwoli nam na spokojne i komfortowe uruchomienie akumulatora. Jeżeli jednak mówimy o większych pojazdach typu autobus lub TIR, to warto zainwestować w kable co najmniej 5 m. Pamiętajmy jednak, że większa długość kabla odpowiada także większej stracie prądu. Dlatego rozruch może zająć o wiele więcej czasu.

 

Grubość

Ważne jest, aby miedziany przewód był jak najgrubszy. Niektóre modele wydają się grube, lecz zazwyczaj ma to związek z tym że zabezpieczone są dużą ilością gumy. Pod warstwą izolacji często znajdują się jedynie cienkie niteczki miedzi. Dlatego najlepiej przypatrzeć się połączeniu z zaciskiem. Pamiętajmy, że najlepszy kabel rozruchowy powinien mieć przekrój co najmniej 16 mm2. Jeżeli jednak jest on dłuższy niż 3 m, to przekrój powinien wynosić około od 25 mm2 do 35 mm2. Taki przekrój jest wskazany szczególnie przy pojazdach o dużej pojemności silnika. Wybierając takie kable, jesteśmy mniej narażeni na duże straty prądu.

 

 

Izolacja

Tak samo, jak grubość miedzianego kabla, ważna jest także grubość izolacji. Zbyt cienka warstwa gumy nie ochroni miedzi w przypadku trudnych warunków atmosferycznych takich jak duży mróz. Właśnie w takich przypadkach nasz samochód może mieć problem z odpaleniem. Zadbaj więc o to, aby izolacja była wystarczająco gruba. W przeciwnym razie kable okażą się niezdatne do użycia w trudnych momentach.

 

Bezpieczeństwo

Po zakupie kabli rozruchowych musimy uważać, aby dobrze je podłączyć, a także odłączyć. Jeżeli nie zastosujemy się do wskazówek producenta, łatwo możemy doprowadzić do niechcianego zwarcia. Najważniejsze jest to, aby oba pojazdy miały to samo napięcie, a dawca nie miał słabszego silnika niż biorca.

 

Kable rozruchowe w dobrych cenach

Jedne z najtańszych modeli kabli rozruchowych znajdziemy już za około 20 zł. Niestety niektóre ich części wykonane są jednak z niskiej jakości plastiku lub innych słabych materiałów. Mają one także minimalne natężenie, czyli 100 A. Zdarza się, że przy próbie odpalenia takie kable mogą zacząć się topić lub po prostu nie zadziałać. Jeżeli chcemy zaopatrzyć się w dobrej jakości kable rozruchowe, to musimy się liczyć z wydatkiem około 60 zł. Najdroższe produkty tego typu mogą kosztować nawet do 250 zł. Charakteryzują się one bardzo dużą mocą i długością większą niż standardowa.

 

 

5 najlepszych kabli rozruchowych. Opinie w 2024 roku

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie ranking kabli rozruchowych, w którym znajdziesz 5 produktów uważanych za solidne.

 

1. Kable rozruchowe CarCommerce Przewody TYP 900/6.0m

 

Przedstawiamy jeden z najmocniejszych kabli rozruchowych dostępnych na rynku – CarCommerce TYP 900/6.0m. Możemy zakupić go w czerwonej torbie, co sprawia, że łatwo ją znaleźć wśród innych rzeczy w naszym bagażniku. Poza tym wspomniana torba bardzo dobrze chroni kable przed ewentualnymi uszkodzeniami podczas przechowywania.

Natężenie tego modelu wynosi 900 A. Bez problemu możemy nim uruchomić akumulator każdego samochodu osobowego, nawet jeśli jest to diesel. Oprócz tego może posłużyć nam także do rozruchua mniejszych samochodów przewozowych lub vanów. Długość prezentowanego kabla wynosi 6 m. Pozwoli nam to na swobodną transmisję prądu pomiędzy dwoma samochodami w bezpiecznej odległości. Mogą być to nawet trochę większe auta transportowe. Klamerki i przewody tego modelu wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów.

Użytkownicy szczególnie cenią sobie amperaż Carcommerce TYP 900/6.0m. Donoszą, że za jego sprawą rozruch akumulatora zajmuje mniej niż 10 minut. Pozytywnie oceniają również wysoką jakość wykonania prezentowanego produktu.

 

 

 

 

2. Kable rozruchowe Carlson 500 AMP

 

Kablami rozruchowymi, jakim polecamy się przyjrzeć, są Carlson 500 AMP. Każda para klamerek została pomalowana na dwa różne kolory – czarny i czerwony. W efekcie nie pomylimy się podczas podłączania kabla do akumulatora. Jest to rozwiązanie, za którego sprawą dbamy o bezpieczeństwo nasze i naszego samochodu.

Amperaż tego kabla rozruchowego wynosi 500 A. Jest to wystarczający wynik, aby szybko i sprawnie uruchomić akumulatory większości samochodów, nawet tych bardziej wymagających. Pozwoli nam to rozruch auta w 15 minut. Przyjrzyjmy się klamerkom tego produktu. Wszystkie 4 zostały szczelnie pokryte silikonową warstwą. Jest to jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Silikon nie roztopi się nagle podczas zwiększonego napięcia, a poza tym jest on mniej narażony na uszkodzenia mechaniczne niż plastik, który jest bardzo często używany do produkcji urządzeń tego typu.

Konsumenci są zazwyczaj zadowoleni z zakupionego kabla rozruchowego. Często zaznaczają, że Carlson 500 AMP jest bezawaryjny, a także bardzo łatwo się go używa.

 

 

 

 

3. Yato Przewody rozruchowe 2,5m 120A YT-83150

 

YATO  YT- 83150 to jedno z urządzeń, którego nie może Ci zabraknąć, jeżeli jesteś posiadaczem motocykla. Prezentowany kabel rozruchowy pozwala nam uruchomić akumulator każdego motocykla, w przypadku, kiedy ten nas zawiedzie.

Ten dobry i tani kabel rozruchowy ma natężenie 120 A. Jest to wynik, który pozwoli nam na szybkie i sprawne uruchomienie pojazdu. Długość przewodu wynosi z kolei 2,5 m. Bez problemu starczy to nam na komfortowe uruchamianie pojazdu, bez konieczności przybliżania aut do siebie. Wspomniane przewody miedziane otulone są grubą warstwą gumy. Gwarantuje to nam, że podczas trudnych warunków atmosferycznych kable będą wciąż sprawnie działać. Grubość ta wynosi 2 mm. Z kolei średnica miedzianego drutu to 0,25 mm. Poza tym jest to bardzo lekki produkt. Waży jedynie 750 g. Bez problemu możemy więc przenosić go nawet w podręcznej torbie.

Do zestawu dołączone jest etui. Chroni ono przewody podczas przechowywania przed uszkodzeniami mechanicznymi. Użytkownicy szczególnie upodobali sobie kable rozruchowe YATO  YT- 83150 ze względu na szybkie działanie, a także jego bezawaryjność.

 

 

 

 

4. vidaXL Kable rozruchowe 1000 A

 

Na naszej liście nie mogło zabraknąć VidaXL 1000 A. Jest to jeden z najczęściej wybieranych kabli rozruchowych na rynku. Składa się na to kilka czynników. Po pierwsze natężenie wynoszące 1000 A pozwala na uruchomienie prawie każdego rodzaju pojazdów. Może to być każdego rodzaju samochód osobowy, samochód ciężarowy, przewozowy, a nawet autobus.

Kolejną zaletą kabla jest jego elastyczność. Możemy bardzo łatwo go zwinąć i schować. W efekcie jest on bardzo łatwy do przenoszenia. Kabel wykonany jest z aluminium, które platerowano miedzią, co czyni go bardzo solidnym. Przekrój produktu wynosi 25 mm2. Klamerki tego modelu są izolowane. W efekcie nie musimy obawiać się o możliwość zwarcia. Nie dopuszczą do tego również klamerki, które oznaczone zostały różnymi kolorami. Dzięki czemu nie pomylimy się podczas podłączania.

Konsumenci szczególnie cenią solidne wykonanie produktu. Pozytywnie oceniają także amperaż VidaXL 1000 A oraz bezpieczeństwo użytkowania.

 

 

 

 

5. 4Cars kable rozruchowe 600A 6m

 

Jednym z solidniejszych kabli rozruchowych jest 4Cars 600 A. Produkt zapewnia przenoszenie prądu bez żadnych strat. Nie musimy się więc obawiać, że część prądu pozostanie przeleci pomiędzy połączeniami.

Amperaż tego urządzenia wynosi 600 A. Pozwala to na rozruch większości akumulatorów samochodów osobowych, nawet jeżeli są bardziej pojemne lub wymagające. Długość kabli znajdujących się w zestawie wynosi aż 6 m. Dzięki takiej długości możemy połączyć pojazdy, które znajdują się w pewnej odległości od siebie. Prezentowane kable wykonane są z miedzi. W efekcie transmisja prądu przechodzi bardzo szybko. Poza tym producent dba o nasze bezpieczeństwo. Klamerki są bardzo dobrze wyizolowane, więc w efekcie nie dochodzi do zwarcia.

Opinie o kablach rozruchowych tej marki są zwykle pochlebne. Użytkownikom szczególnie podoba się wysokiej jakości wykonanie produktu, a także możliwość bezpiecznego przechowywania w dołączonej do zestawu torbie.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Marek

February 9, 2021 at 8:53 am

Jednostką mocy nie są ampery tylko waty /kilowaty.

Odpowiadać
Świat motoryzacji

February 24, 2021 at 2:00 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i zwrócenie uwagi na błąd. Tekst został już poprawiony.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać