Ranking 12 najlepszych uchwytów na telefon do samochodu w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Uchwyt na telefon do samochodu – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Współczesny telefon komórkowy służy nie tylko do wykonywania połączeń. Smartfony są narzędziem, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie życia. Nowoczesne telefony oprócz funkcji aparatu, wyszukiwarki internetowej oraz odtwarzacza muzyki mają wbudowaną nawigację. To z niej kierowcy korzystają najchętniej. Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność smartfona jako urządzenia do nawigowania, powinien być on dobrze zamocowany i widoczny z fotela kierowcy. Dobrym miejscem do umieszczenia telefonu jest kratka wentylacyjna na konsoli środkowej. Osoby poszukujące uchwytu z możliwością montażu właśnie w tym miejscu powinny zwrócić uwagę na model Baseus Future Gravity. Dzięki temu urządzeniu można zamontować smartfon o przekątnej od 4 do 6 cali. Inną, równie ciekawą propozycją jest model Easy One Touch MK3, który umieszcza się na kokpicie lub na szybie. Uchwyt  samochodowy do telefonu daje możliwość przymocowania telefonu o szerokości od 58 mm do 88 mm


12 najlepszych uchwytów na telefon do samochodu. Opinie w 2024 roku

 

Podróż samochodem po nieznanych drogach bez nawigacji może okazać się stresująca. Dlatego warto zainwestować w dobry uchwyt na telefon, który pozwoli przymocować smartfona w miejscu widocznym z fotela kierowcy. Najlepsze uchwyty na telefon na rynku są dostępne jako produkty uniwersalne oraz modele przeznaczone do większych telefonów z wyświetlaczami o przekątnej od 6 do 7 cali. Posiadacze większych smartfonów przed zakupem uchwytu powinni sprawdzić, czy dany produkt będzie odpowiedni. Zanim jednak podejmie się ostateczną decyzję, warto przejrzeć ranking uchwytów na telefon do samochodu. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Uchwyt został wyposażony w gumowe wykończenie wewnętrznej części ramion trzymających smartfona. Dzięki temu urządzenie się nie porysuje i jest całkowicie unieruchomione. Model Future Gravity ma możliwość 360-stopniowej regulacji, co pozwala bez problemu dopasować uchwyt do potrzeb kierowcy.

Wady

W uchwycie mieszczą się smartfony o przekątnej od 4 do 6 cala. Oznacza to, że użytkownicy z telefonami powyżej 6 cali nie mogą zmieścić urządzenia, a wiele nowych modeli ma ekran o większej przekątnej.

Podsumowanie

Model został wykonany z połączenia aluminium, szkła hartowanego oraz silikonu. Jest kompatybilny ze smartfonami o maksymalnej przekątnej do 6 cali oraz grubości 1,1 cm. Wymiary uchwytu to 9,8 x 5,2 x 3,2 cm.

Drugi wybór

Zalety

Model jest bardzo stabilny i spełnia swoją funkcję. Można bez problemu przymocować smartfon, bez obawy o to, że podczas jazdy wypadnie. Dużą zaletą jest możliwość regulacji w dowolnie wybranej płaszczyźnie. Uniwersalny uchwyt umożliwi przymocowanie nie tylko smartfona, ale także zwykłej nawigacji.

Wady

Model jest montowany na przyssawkę, której nie da się przymocować na każdym kokpicie. Wszystko zależy od tworzywa, z jakiego wykonana została konsola w samochodzie. Sam montaż wymaga odtłuszczenia powierzchni.

Podsumowanie

Uchwyt został wykonany z tworzywa sztucznego. Ma specjalne gumowe wnętrze ramion, aby smartfon był stabilnie przymocowany. Model jest montowany na przyssawkę i solidnie trzyma się szyby. Jest kompatybilny z urządzeniami wielkości od 58 mm do 88 mm.

Rozważ też

Zalety

Uniwersalny uchwyt umożliwia przymocowanie smartfona lub nawigacji samochodowej o przekątnej od 4 do 5.7 cala. Ramię mocowane jest na przyssawkę do szyby, dzięki czemu kierowca może wybrać miejsce, w jakim urządzenie się znajdzie. Gumowe osłony chronią przed uszkodzeniem smartfona.

Wady

Pałąk o długości 10 cm nie ma regulacji, co oznacza, że kierowca nie może dopasować wysokości.

Podsumowanie

Model jest wykonany z wysokiej jakości materiałów. Uchwyt ma solidną konstrukcję, która doskonale sprawdzi się podczas długich podróży samochodem. Produkt jest łatwy w obsłudze i bardzo wytrzymały. Model ma kolor czarny, który pasuje do każdego wnętrza pojazdu.

 

Uchwyt na telefon do samochodu na kratkę

 

1. Uchwyt samochodowy Baseus Future Gravity

 

Uchwyt samochodowy do telefonu marki Baseus przeznaczony jest do montażu na kratkę wentylacyjną na desce rozdzielczej w pojeździe. Model jest kompatybilny z 98% typów kratek, co oznacza, że można go zamontować praktycznie w każdym samochodzie. Urządzenie zostało wykonane w taki sposób, że jest praktycznie bezobsługowe. Użytkownik musi jedynie przyłożyć smartfon, a ramiona zamkną się automatycznie. Uchwyt na telefon do samochodu na kratkę jest bardzo stabilny. Dzięki temu kierowca nie musi martwić się, że w trakcie jazdy smartfon wypadnie i zostanie uszkodzony. 

Model jest przeznaczony do smartfonów o przekątnej ekranu od 4 do 6 cali oraz o grubości 1,1 cm. Uchwyt do telefonu do samochodu został wykonany z dobrej jakości stopu aluminium, dzięki czemu jest bardzo trwały. Elegancki model ma także panel ze szkła hartowanego oraz gumowe szczęki, które solidnie trzymają smartfon. Produkt waży zaledwie 85 gramów, a jego wymiary to 9,8 x 5,2 x 3,2 cm.

Opinie o uchwytach na telefon do samochodu są pozytywne, dlatego też warto zdecydować się na produkt Baseus Future Gravity. Użytkownicy potwierdzają, że jest to model warty uwagi. Akcesorium ma specjalne wycięcie na port do ładowania, za pomocą którego można podłączyć ładowarkę do smartfona w trakcie jazdy samochodem. 

 

 

 

 

Uchwyt na telefon do samochodu kokpit

 

2. Uchwyt Samochodowy do szyby lub Kokpitu Easy One Touch MK3

 

Kierowcy pokonujący rocznie kilkadziesiąt tysięcy kilometrów będą zadowoleni z uniwersalnego uchwytu na smartfon, który umożliwia dopasowanie optymalnej wysokości za pomocą regulacji. Model Easy One Touch MK3 jest kompatybilny z urządzeniami o szerokości nie większej niż 8,8 cm. Jest on bardzo wygodny w użyciu, ponieważ nie ogranicza użytkownika, który może wpiąć telefon, nawigację lub inny sprzęt i skupić się na bezpiecznej jeździe samochodem. 

Uchwyt na telefon do samochodu na kokpit pozwala korzystać ze smartfona i prowadzić rozmowy przez telefon w trakcie prowadzenia pojazdu. Kierowca może ustawić tryb głośnomówiący i będzie dobrze słyszalny przez rozmówcę. W zależności od potrzeb osoba prowadząca pojazd może regulować uchwyt i ustawić go w pionie, poziomie lub pod skosem. Plusem jest możliwość ustawienia kąta nachylenia, dzięki czemu kierowca uzyska lepszą widoczność przy ostrym świetle słonecznym. 

Użytkownicy chwalą model Easy One Touche MK3 za dużą możliwość regulacji. Uchwyt został wykonany z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym, co sprawia, że ładnie prezentuje się w każdym pojeździe. Test uchwytów do samochodów wykazał, że to produkt solidny. Ten uchwyt na telefon do samochodu jest dostępny w serwisie Allego, aby go kupić kliknij w ponizszy przycisk.

 

 

 

 

Uchwyt na telefon do samochodu na deskę rozdzielczą

 

3. Uchwyt samochodowy na Szybę Deskę Forever CH-100

 

Uniwersalny uchwyt do smartfona i nawigacji Forever CH-100 to wyjątkowo solidny model. Dzięki 10 cm pałąkowi kierowca może swobodnie korzystać z nawigacji w trakcie jazdy, a także prowadzić rozmowy w trybie głośnomówiącym. Uchwyt na telefon do samochodu na deskę rozdzielczą jest niewielki, co jest bardzo chwalone przez kierowców. Wiele dużych modeli zasłania drogę i rozprasza uwagę osób prowadzących pojazd. Dzięki solidnej przyssawce uchwyt można zamontować na przedniej szybie i ustawić smartfon lub nawigację w odpowiedniej pozycji. 

Model z linii Moto Line został przystosowany do urządzeń o przekątnej ekranu od 4 do 5.7 cali. Rozstaw ramion umożliwia mocne trzymanie smartfona lub nawigacji o szerokości od 5 do 8,5 cm. Ramiona uchwytu zostały pokryte gumą, która zapobiega zarysowaniu przymocowanych urządzeń. 

Osoby posiadające uchwyt Forever CH-100 chwalą go za solidne wykonanie oraz regulację 360 stopni, umożliwiającą ustawienie telefonu w pionie i poziomie. Zaletą modelu jest stabilna podstawa, która dobrze trzyma urządzenie umieszczone w uchwycie. 

 

 

 

 

Uchwyt na telefon do samochodu na magnes

 

4. Uchwyt Magnetyczny Uniwersalny Baseus 360-Degree SUGENT-NT0S

 

Wielu kierowców coraz chętniej decyduje się na zakup magnetycznych uchwytów na telefon. Tego typu modele są o wiele bardziej praktyczne, ponieważ są kompatybilne z każdym urządzeniem, na który została naklejona metalowa płytka. Uchwyt na telefon do samochodu na magnes SUGENT-NT0S marki Baseus został wykonany z materiałów takich jak ABS, PC oraz aluminium. Dzięki ich połączeniu produkt jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia oraz działanie wysokiej temperatury. 

Dobry i tani uchwyt na telefon do samochodu z metalowymi blaszkami w zestawie to produkt, po który chętnie sięgają kierowcy. Jego wymiary to: 3,5 x 4 x 3,5 cm, a waga to zaledwie 32 gramy. Uchwyt jest w kolorze srebrnym, dlatego ładnie prezentuje się w samochodzie. 

Kierowcy mający uchwyt w swoich samochodach chwalą produkt za to, że można go bezproblemowo obsługiwać jedną ręką bez konieczności odwracania uwagi od drogi. Dodatkowo uchwyt ma mocną taśmę klejącą, za pomocą której można przymocować go do deski rozdzielczej oraz szyby. 

 

 

 

 

Uchwyt na telefon do samochodu Samsung

 

5. Uchwyt Samochodowy Samsung Vehicle Dock EE-V200S

 

Uchwyt na telefon do samochodu Samsung to model zaprojektowany z myślą o urządzeniach mobilnych z serii Galaxy oraz Galaxy Mega. Produkt wyróżnia się ciekawym i atrakcyjnym wyglądem, a przede wszystkim umożliwia sprawne korzystanie ze smartfona w samochodzie. Dzięki regulacji kierowca może dopasować ustawienie urządzenia w taki sposób, aby dobrze widzieć ekran. 

Model ma mocną przyssawkę umożliwiającą przymocowanie go do przedniej szyby w aucie. Montaż stacji dokującej jest bardzo prosty. Uchwyt przeznaczony jest dla smartfonów o przekątnej ekranu od 4 do 5.7 cali. Model Samsung Vehicle Dock EE-V200S został wykonany z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym. 

Osoby, które zdecydowały się na zakup produktu firmy Samsung, są z niego zadowolone. Dobry uchwyt na telefon do samochodu charakteryzuje się wysoką jakością, co potwierdza wiele pozytywnych opinii na jego temat. Elastyczna przyssawka sprawia, że model dobrze przywiera do szyby i nie odpada. 

 

 

 

 

Uchwyt na telefon do samochodu na szybę

 

6. Automatyczny Uchwyt Indukcyjny Smart Sensor R1 Luxury

 

Ciekawą propozycją dla kierowców jest automatycznie zamykany uchwyt z czujnikiem podczerwieni. Produkt Smart Sensor R1 Luxury może być zamontowany zarówno na szybie, jak i na kratce nawiewu. Jest to jeden z nielicznych modeli, który można mocować na dwa sposoby. Zaletą urządzenia jest  też wbudowana ładowarka indukcyjna QuickCharge 3.0. Uchwyt na telefon do samochodu na szybę dobrze sprawdzi się w przypadku większych smartfonów. Model ma rozstaw ramion od 5 do 11 cm. 

Uchwyt Smart Sensor R1 Luxury dostępny jest w dwóch kolorach, więc można go dopasować do wnętrza pojazdu. Do wyboru są odcienie: złoty oraz chromowany srebrny. Model ma regulację kąta nachylenia, dzięki której kierowca może ustawić ekran w taki sposób, aby był cały czas widoczny. 

Użytkownicy posiadający ten model w pojazdach są zadowoleni i wystawiają o nim pozytywne opinie. Ramiona uchwytu zaciskają się automatycznie za pomocą czujnika podczerwieni. Co więcej, produkt oceniany jest jako jeden z najwygodniejszych oraz bardzo praktycznych. 

 

 

 

 

Uchwyt na telefon do samochodu z ładowarką

 

7. Uchwyt Samochodowy z ładowaniem Indukcyjnym XBLITZ G850 PRO

 

Inteligentny uchwyt samochodowy z bezprzewodowym ładowaniem indukcyjnym to produkt dobry dla każdego kierowcy. Model XBLITZ G850 PRO dysponuje zaawansowaną technologią, ułatwiającą każdą podróż. Urządzenie jest zasilane za pomocą portu USB typu C, który umożliwia szybkie ładowanie. Model został wyposażony w zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz przed przepięciem, co dodatkowo pozytywnie wpływa na komfort użytkowania. Sprzęt może działać w temperaturze od -20 stopni Celsjusza do około 45 stopni Celsjusza. 

Uchwyt na telefon do samochodu z ładowarką ma niewielki rozmiar. Bez mocowania jego wymiary wynoszą 120 x 75 x 60 mm. Waga modelu z uchwytem na szybę wynosi 253 g, natomiast  modułem do mocowania na kratkę tylko 172 g. Model ma regulowaną stopę, która ułatwia jego obsługę. 

Produkt ma wiele pozytywnych opinii potwierdzających, że jest to dobry model. Uchwyt samochodowy z ładowaniem indukcyjnym XBLITZ G850 PRO został wyposażony w mocną przyssawkę, która umożliwia przymocowanie zarówno do gładkiej powierzchni szyby, jak i porowatego kokpitu. Opisywany uchwyt na telefon do samochodu jest dostępny między innymi w sklepie Media Expert czy Media Markt, aby go kupić kliknij w przycisk ponizej. 

 

 

 

 

Uniwersalny uchwyt na telefon do samochodu

 

8. Uniwersalny Uchwyt Trust Urban Revolt Premium 20398

 

Uniwersalny uchwyt na telefon do samochodu to bardzo praktyczny gadżet, który ułatwi każdą podróż. Dzięki modelowi przeznaczonemu do wszystkich urządzeń o przekątnej do 6 cali możliwe jest zamontowanie smartfona lub nawigacji bez konieczności posiadania dodatkowych akcesoriów. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, pozwalających na dobre trzymanie telefonu. Kierowca nie musi obawiać się o to, że w trakcie jazdy urządzenie wypadnie z uchwytu. 

Zaletą modelu Trust Urban Revolt Premium 20398 jest możliwość obsługi jedną ręką. Oprócz tego gumowe pokrycie ramion zapobiega porysowaniu smartfona bez etui. Uchwyt ma regulowany kąt nachylenia, a także może się obracać o 360 stopni. Dodatkową zaletą jest mocna przyssawka, którą można przykleić do szyby. 

Użytkownicy chwalą model za łatwość obsługi oraz kompatybilność z telefonami o szerokości od 54 do 83 mm. Pozytywne opinie osób posiadających uchwyt potwierdzają, że ramiona nie utrudniają dostępu do przycisków oraz gniazd w smartfonie. Model dobrze sprawdza się podczas odtwarzania muzyki, nawigowania oraz jako zestaw głośnomówiący. 

 

 

 

 

Uchwyt na telefon do samochodu iPhone

 

9. Uchwyt samochodowy iOttie Easy One Touch 4

 

Uchwyt na telefon do samochodu iPhone to wyjątkowo praktyczny model, który przyda się podczas każdej dłuższej podróży. Jego dużą zaletą jest to, że łączy w sobie dwie najpotrzebniejsze dla kierowcy funkcje. Jest to uchwyt na telefon oraz ładowarka bezprzewodowa w jednym. iOttie Easy One Touch 4 jest kompatybilny ze smartfonami z Qi Wireless. Kierowca może naładować telefon bez konieczności podłączania za pomocą kabla. 

Uniwersalne mocowanie pozwala zamontować smartfony o szerokości od 58,5 do 94,5 cm. Użytkownik może jednym ruchem rozszerzyć ramiona, dzięki czemu nie ma konieczności odrywania oczu od drogi. Mocowanie po przyłożeniu smartfona zaciśnie się automatycznie. Duża przyssawka z dodatkiem żelu pozwala trwale przymocować uchwyt do szyby. 

Użytkownicy są zadowoleni z wybranego modelu. Chwalą jego trwałość oraz możliwość regulacji do 225 stopni. Co więcej, osoby posiadające ten model wystawiają pozytywne opinie za to, że produkt jest kompatybilny nie tylko z iPhonem, ale także z Samsungiem Galaxy Note 8, Galaxy S8, z LG G6 oraz innymi telefonami, które obsługują funkcję Qi Wireless. 

 

 

 

 

10. Uchwyt Samochodowy Baseus Gravity

 

Przedstawiamy model Baseus Gravity, który pasuje do telefonów z ekranem o przekątnej od 4 cali do 6 cali. Trójelementowa konstrukcja produktu zapewnia mu solidność, a dodatkowo zapobiega przypadkowemu wysunięciu się smartfona podczas jazdy po wyboistej drodze. Uchwyt można przymocować w dowolnym miejscu na kratce wentylacyjnej (przy pomocy specjalnego systemu dotykowego).

Produkt ma kulową głowicę obracającą się o 360 stopni, a więc możemy ustawić swój smartfon tak, jak nam wygodnie. To znacząco ułatwia korzystanie np. z nawigacji. Uchwyt jest bardzo łatwy w montażu i demontażu, więc w razie potrzeby możemy go przyczepić w innym miejscu. Opisywany model jest niewielki i elegancki.

Konsumenci, którzy kupili przedstawiony uchwyt uważają, że jest wytrzymały i stylowy, a więc nie wpłynie negatywnie na wygląd kabiny pojazdu. Produkt w odpowiedni sposób zabezpiecza smartfon przed zniszczeniem, dlatego w czasie podróży możemy bez przeszkód korzystać z aplikacji pełniącej funkcję nawigacji samochodowej. Model ma specjalne wycięcie w dolnej części umożliwiające podłączenie telefonu do ładowarki.

Uchwyt Baseus Gravity jest dostępny w czarnym kolorze. Model jest dopasowany do telefonów z ekranem o przekątnej od 4 cali do 6 cali, których maksymalna grubość wynosi 1 cm.

 

Zalety

Wycięcie umożliwiające podłączenie ładowarki: W dolnej części uchwytu jest specjalne wycięcie pozwalające na podłączenie do telefonu ładowarki. Nie musimy więc wyjmować smartfona, aby móc naładować baterię.

Elegancki design: Model prezentuje się elegancko i na pewno z łatwością dopasujemy go do reszty wyposażenia swojego auta.

Solidność: Uchwyt wykazuje odporność na uszkodzenia. Poza tym produkt został skonstruowany tak, aby mocno trzymał telefon i nie dopuścił do wysunięcia się go podczas jazdy po nierównej drodze.

Niewielkie wymiary: Ponieważ model jest niewielki możemy przymocować go nawet bardzo blisko kierownicy. Produkt nie będzie nam przeszkadzać ani ograniczać widoczności.

 

Wady

Kłopotliwe wyjmowanie telefonu: Ramiona uchwytu na tyle mocno trzymają telefon, że niektórzy konsumenci mają problem z wyjęciem smartfona po dojechaniu do celu. Trzeba przy tym uważać, aby nie zniszczyć produktu.

 

 

 

 

11. Uchwyt Samochodowy iOttie iTap Magnetic HLCRIO151RT

 

iOttie iTap Magnetic Vent to propozycja dla tych, którzy mają dość odpadającego z szyby uchwytu. Jest to model przyczepiany na kratkę. Konsumenci potwierdzają, że dobrze trzyma się miejsca, w którym jest zaczepiony. Dzięki możliwości obrotu o 360 st. bez problemu dopasujemy uchwyt do swoich potrzeb.

Ponieważ jest to model magnetyczny nie musimy wpinać telefonu i go wypinać. Solidne magnesy dobrze przytrzymują urządzenia. Jak zapewnia producent magnetyczność uchwytu nie wpływa na jakość sygnału.

Nie jest to najtańszy uchwyt samochodowy, jaki znajdziemy na rynku, jednak mimo to cieszy się popularnością. Ma to związek z tym, że jest solidny, nie zajmuje dużo miejsca i doskonale zabezpiecza nasz telefon przed upadkiem. Użytkownicy podkreślają, że stosunek ceny do jakości wykonania jest w tym przypadku bardzo dobry. Ponieważ montuje się go nie na szybie, a na kratce zdecydowanie rzadziej odpada, do tego nie ogranicza naszej widoczności.

iOttie Itap Magnetic Vent to uchwyt na telefon do samochodu. Produkt ma 6 magnesów. Stacja dokująca będzie odpowiednia do wielu modeli telefonów.

 

Zalety

Kompaktowe wymiary: Prezentowany uchwyt zajmuje niewiele miejsca, więc nie ogranicza widoczności w trakcie jazdy ani nie odwraca uwagi kierowcy.

Komfort użytkowania: Konsumenci twierdzą, że produkt gwarantuje duży komfort użytkowania. Wszystko przez to, że użytkownik ma możliwość obrotu smartfona o 360 st., jak również nie musi się martwić o to, że telefon wysunie się ze stacji i w konsekwencji ulegnie zniszczeniu (trwałe magnesy).

Wykonanie: Uchwyt jest starannie wykonany, dzięki czemu estetycznie wygląda i dobrze prezentuje się w każdym samochodzie. Na powierzchni stacji dokującej nie pojawiają się zarysowania.

 

Wady

Konieczność ściągania etui: W nielicznych opiniach można przeczytać, że aby rozpocząć korzystanie z modelu, konieczne jest zdjęcie etui ze swojego smartfona (grube pokrowce zmniejszają siłę magnesów).

 

 

 

 

12. Samochodowy Uchwyt do Telefonu Maclean MC-682

 

Maclean MC-682 to dobry i tani uchwyt na telefon do samochodu. Jest to nietypowy model, gdyż ma uchwyt montowany do gniazda CD, dzięki czemu jest bardzo stabilny.

Produkt jest przeznaczony do zamontowania telefonu o szerokości od 45 mm do 115 mm, więc jest odpowiedni do umieszczenia wielu różnych typów smartfonów. System Clip-On gwarantuje nam prosty montaż, a do tego zabezpiecza urządzenie przed wypadnięciem. Dodatkowo zastosowano tutaj gumowany uchwyt, który skutecznie chroni smartfona przed zarysowaniem. Warto też podkreślić, że uchwyt można obracać w pionie aż o 360 st, co ma związek z zastosowaniem przegubu kulowego.

Osoby, które zdecydowały się na zakup powyższego produktu uważają, że jest wygodny w obsłudze, bardzo dobrze trzyma się miejsca, do którego jest przytwierdzony, a do tego jest dostępny w atrakcyjnej cenie.

Maclean MC-682 to dobry uchwyt na telefon do samochodu. Produkt będzie odpowiedni dla smartfonów o szerokości od 4,5 cm do 11,5 cm.

 

Zalety

Możliwość regulacji: Użytkownik może obracać model w pionie o 360 st., co zdecydowanie zwiększa funkcjonalność sprzętu. Jak wskazują konsumenci, stacja dokująca nie zacina się podczas regulacji, co zapewnia komfort użytkowania.

Gumowa powłoka: Uchwyt pokryto gumową powłoką. W rezultacie nie musimy się martwić, że na powierzchni naszego smartfona pojawią się nieestetycznie wyglądające zarysowania.

 

Wady

Montaż: Część osób uważa, że montaż do slotu CD nie do końca jest praktycznym rozwiązaniem.

Materiał wykonania: Pojedynczy Internauci zauważyli, że materiał wykonania produktu nie jest najlepszej jakości. Dlatego też trzeba delikatnie obchodzić się z uchwytem, aby go nie uszkodzić.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki uchwyt na telefon do samochodu kupić? 

 

Telefon komórkowy w wielu pojazdach służy już nie tylko do wykonywania połączeń za pomocą zestawu głośnomówiącego. Obecnie smartfony wykorzystywane są jako nawigacja oraz narzędzie do odtwarzania ulubionej muzyki. W końcu nie każdy kierowca lubi słuchać tego, co aktualnie jest emitowane w radiu. Aby móc prowadzić samochód i jednocześnie bezpiecznie spoglądać na nawigację, warto przymocować telefon w miejscu, w którym będzie on dobrze widoczny. Trzymanie smartfona w dłoni to zdecydowanie zły pomysł, nawet jeśli samochód wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, a odcinek do przejechania jest bardzo krótki. Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie uchwytu na smartfon, który pozwoli bezpiecznie pokonywać nie tylko krótkie odcinki drogi, ale przede wszystkim będzie o wiele wygodniejszy podczas długiego wyjazdu. Jaki jest najlepszy uchwyt na telefon do samochodu? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? 

Wymiary urządzenia 

Decydując się na zakup uniwersalnego uchwytu na telefon, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na elastyczny rozstaw ramion. Standardowo większość modeli jest przeznaczona na telefony o przekątnej ekranu do 6 cali, ale duża część nowoczesnych smartfonów ma ekran o przekątnej ponad 6 cali. Niektóre modele są znacznie większe, dlatego też warto przymierzyć uchwyt do telefonu, o ile istnieje taka możliwość. Dobrym rozwiązaniem jest zakup uchwytu przeznaczonego do danego smartfona. Wówczas kierowca ma pewność, że telefon będzie dobrze przylegał i nie wypadnie podczas pokonywania nierównych dróg. 

 

Wymiary uchwytu 

Oprócz zwrócenia uwagi na możliwość przymocowania większego smartfona, warto także sprawdzić, jaki jest wymiar samego uchwytu. Niektóre modele mogą być tak duże, że będą ograniczały widoczność podczas kierowania samochodem. Dzieje się tak szczególnie w niskich, sportowych samochodach, w których kierowca siedzi znacznie niżej niż w rodzinnych SUVach. W przypadku modeli mocowanych na szybę użytkownik pojazdu powinien zwrócić uwagę na wymiary, aby nie ograniczyć pola widzenia. 

 

Swoboda regulacji 

Ważną kwestią w wyborze odpowiedniego modelu jest możliwość swobodnej regulacji. Najlepszy uchwyt na telefon do samochodu musi mieć regulację kąta nachylenia. Dzięki temu kierowca może zmienić ustawienie pozycji wyświetlacza i dopasować do swoich potrzeb. Bardzo często intensywne słońce przeszkadza w trakcie jazdy i osoba prowadząca samochód nie widzi tego, co jest wyświetlane na ekranie smartfona. Wówczas opcja regulacji kąta nachylenia bardzo się przydaje. Dużą zaletą w przypadku regulowanych uchwytów jest możliwość ustawienia ich w taki sposób, aby kierowcy było wygodnie korzystać z nawigacji oraz innych funkcji smartfona. 

Jakość wykonania – poszukując uchwytu na telefon w dobrych cenach, warto zwrócić uwagę na jakość wykonania produktu. Modele wykonane z dobrej jakości materiałów będą droższe, ale także bardziej bezpieczne dla smartfona. Tańsze produkty wykonane są zazwyczaj ze słabszego gatunkowo plastiku, który pod wpływem wstrząsów, intensywnych promieni słonecznych oraz niskiej temperatury może się łamać lub odkształcać. Po dłuższym użytkowaniu gumowe osłony ramion oraz pianka zabezpieczająca smartfon przed porysowaniem mogą się kruszyć lub wytrzeć, co będzie równoznaczne z tym, że te elementy przestaną spełniać swoje zadanie. 

Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać? 

Na rynku jest kilka różnych typów uchwytów na telefon, które z łatwością można zamontować w samochodzie. Wybór konkretnego produktu zależy od preferencji użytkownika, rozmiaru smartfona oraz możliwości instalacyjnych w pojeździe. Jakie są najczęściej wybierane typu uchwytów na telefon komórkowy, które można zamontować w samochodzie? 

Uchwyt mocowany na szybę – jest to jeden z najpopularniejszych modeli, pasujący do wszystkich samochodów poruszających się po drogach. Uchwyt mocuje się za pomocą przyssawki, która daje możliwość szybkiej zmiany położenia urządzenia. Zaletą tego rozwiązania jest stabilność zamontowanego smartfona, łatwy montaż i demontaż, możliwość regulacji oraz uniwersalność. Z kolei wadą jest przyssawka, którą trzeba umiejętnie zamocować, aby dobrze przylegała do szyby. 

Uchwyt montowany do kratki nawiewu – jest to równie popularny model, sprawdzający się w większości samochodów. To rozwiązanie, które nie ogranicza widoczności przez przednią szybę, a kierowca ma dostęp do smartfona na wyciągnięcie ręki. Wadą uchwytu na telefon do kratki nawiewu jest to, że osłabia wentylację w kabinie. Co więcej, w trakcie używania zimą ciepłego nadmuchu może dojść do przegrzania smartfona umieszczonego na nawiewie. Model nie zawsze da się zainstalować we wszystkich samochodach. 

Uchwyt na kierownicę – uchwyt montowany na koło kierownicy to nowość, która powoli zyskuje uznanie wśród kierowców. Uniwersalny model ma regulowany zaczep na telefon oraz na kierownicę. Dużymi zaletami tego rozwiązania jest smartfon na wyciągnięcie ręki oraz świetna jakość rozmów prowadzonych za pomocą zestawu głośnomówiącego. Jak się jednak okazuje, niektóre smartfony mogą gubić sygnał GPS podczas wykonywania częstych skrętów kierownicą. Telefon zamocowany w ten sposób może także zachęcać kierowcę do pisania wiadomości tekstowych lub wykonywania innych czynności w trakcie jazdy. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić uchwyt do samochodu? 

W sklepach stacjonarnych i online dostępne są uchwyty, które bez problemu można dopasować do większości samochodów poruszających się po drogach. Są to produkty na tyle uniwersalne, że z łatwością można je dobrać do posiadanego modelu telefonu, nawet takiego z dużym wyświetlaczem. Skąd więc potrzeba samodzielnego robienia uchwytu na telefon? W końcu wydatek związany z zakupem tego urządzenia jest niewielki i każdy posiadacz czterech kółek może sobie na to pozwolić. Jak się jednak okazuje, nie zawsze uchwyt na telefon do samochodu znajduje się w pojeździe, który aktualnie kierowca prowadzi. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem mogą okazać się zwykłe, grubsze gumki recepturki, które należy przepleść przez kratkę nawiewu na konsoli środkowej. Przymocowany w ten sposób smartfon nie spadnie, ponieważ będzie stale podtrzymywany przez gumowy uchwyt. 

 

P2: Jak zamontować uchwyt na telefon do samochodu? 

W zależności od posiadanego rodzaju uchwytu na telefon do samochodu montaż może się trochę różnić. W przypadku modelu przeznaczonego do zamontowania na szybę wyposażonego w przyssawkę wystarczy odtłuścić lub umyć powierzchnię szyby płynem do mycia szyb i wytrzeć do sucha. Na oczyszczoną taflę należy jednym ruchem przyłożyć gumową przyssawkę, docisnąć i zablokować specjalnym przyciskiem. Modele przeznaczone do montażu na kratkę nawiewu na konsoli środkowej mają specjalne uchwyty. Wystarczy nasunąć je w kratkę i sprawdzić, czy są stabilnie nałożone. Uchwyty, które montuje się na taśmie dwustronnej, są równie proste w montażu. Należy oczyścić powierzchnię szyby lub deski rozdzielczej, a następnie mocno przykleić stojak na telefon. Warto pamiętać, że usunięcie modelu przymocowanego na taśmie klejącej będzie o wiele trudniejsze niż w przypadku przyssawki. 

P3: Ile kosztuje uchwyt na telefon do samochodu? 

Właściciele pojazdów często zastanawiają się, jak duży jest wydatek na uniwersalny uchwyt na smartfona. Jak się okazuje, dobre produkty można kupić za dosłownie parę złotych. Nie są one wykonane z bardzo trwałych materiałów, jednak spełniają swoje zadanie. Decydując się na droższy model wykonany z aluminium, pokryty silikonem z elementami ze szkła hartowanego, kierowca musi zapłacić znacznie więcej. Ceny tego typu produktów wahają się od 40 do 80 zł. Są one znacznie trwalsze i wykonane bardziej estetycznie. Droższe uchwyty, które mają wbudowane ładowarki indukcyjne to koszt powyżej 100 zł. Jak widać, każdy kierowca znajdzie model w różnych cenach odpowiadający jego potrzebom. 

 

P4: Gdzie kupić uchwyt na telefon do samochodu? 

Dobry uchwyt na telefon do samochodu można kupić w sklepach stacjonarnych oraz przez Internet. W wielu hipermarketach dostępne są modele uniwersalne oraz przeznaczone do kilku najpopularniejszych marek smartfonów. Bardzo często uchwyty na telefony komórkowe oraz nawigację można spotkać na stacjach benzynowych, które oferują wiele najpotrzebniejszych akcesoriów do samochodu. Największy wybór i dobre ceny będą jednak w sprzedaży online. Na popularnych portalach aukcyjnych można kupić różne modele dopasowane do potrzeb i wymagań kierowcy. Uchwyty na smartfon są dostępne w wielu sklepach z artykułami RTV i AGD, a także w niektórych motoryzacyjnych. 

 

P5: Gdzie zamontować uchwyt na telefon do samochodu? 

Montaż uchwytu na telefon w samochodzie osobowym to kwestia tego, jaki model został zakupiony przez kierowcę. W przypadku produktów przeznaczonych do zamontowania na szybie użytkownik może sam zdecydować, gdzie go umieścić. Ważne jest jednak, aby zainstalowany uchwyt wraz z telefonem komórkowym nie przeszkadzał podczas jazdy i nie ograniczał widoczności. Inną ważną kwestią dotyczącą montażu jest wybór miejsca, do którego kierowca bez problemu sięgnie. Wiele samochodów ma oddaloną przednią szybę lub bardzo pochyloną, co uniemożliwia swobodne sięgnięcie ręką, aby obsłużyć urządzenie. Modele przeznaczone do montażu na kratkę wentylacyjną ograniczają możliwość wyboru miejsca. Kierowca może go przypiąć na środku deski rozdzielczej lub po boku przy drzwiach. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ