Ranking 6 najlepszych bram garażowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 26.05.24

 

Bramy garażowe – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Funkcjonalna i komfortowa brama garażowa to podstawa w każdym domu. Ważne jest to, aby była dobrze dopasowana do elewacji i nie wyróżniała się na tle bryły całego budynku. Decydując się na montaż skrzydła, warto zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku. Jedną z polecanych jest brama segmentowa Wiśniowski, która została wykonana z wysokiej jakości materiału odpornego na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Model dostępny jest w dwóch kolorach oraz kilku wymiarach, w zależności od potrzeb konsumenta. Innym polecanym produktem jest brama garażowa dwuskrzydłowa Markbram. Posiada ona przede wszystkim trwały szkielet oraz bardzo wytrzymałe skrzydło. Bezpieczeństwo jest dodatkowo zapewnione przez różne atesty oraz aprobaty techniczne, takie jak między innymi ISO. Do tego brama działa bardzo cicho oraz producent umożliwia zamontowanie dodatkowych drzwi wejściowych.


6 najlepszych bram garażowych. Opinie w 2024 roku

 

Zakup dobrej jakości bramy garażowej to wybór, który podejmuje się na lata. Poszukując odpowiedniego produktu, warto kierować się funkcjonalnością oraz komfortem użytkowania, a także estetyką. Ważne jest to, aby wybrać model dopasowany do bryły budynku, który dodatkowo będzie praktyczny w użyciu. Wybór szerokich drzwi to dobra propozycja dla osób, którym garaż służy jako miejsce do przechowywania samochodu, rowerów, sprzętu ogrodniczego i wielu innych rzeczy. Zastanawiając się, jaki produkt będzie odpowiedni, warto sprawdzić ranking bram garażowych, w którym znalazły się modele polecane przez użytkowników. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Model marki Wiśniowski to produkt o wysokiej jakości, który został wyposażony w system termoizolacji. Brama garażowa jest polecana do montowania w obiektach energooszczędnych ze względu na dobrą izolację. Do modelu można zainstalować napęd oraz zdalne sterowanie za pomocą smartfona za dodatkową opłatą.

Wady

Brama segmentowa Wiśniowski w ofercie podstawowej jest dostępna wyłącznie w wersji otwieranej ręcznie. Za model z napędem użytkownik musi dopłacić.

Podsumowanie

Brama Wiśniowski jest wykonana z paneli Woodgrain o niskim przetłoczeniu. Przenikalność panelu wynosi Up = 0,48 W/m2K. Model ma ocynkowaną konstrukcję oraz łożyskowane rolki. Sprężyny znajdujące się z przodu zostały zaprojektowane, aby wytrzymać do 20 000 cykli otwierania i zamykania.

Drugi wybór

Zalety

Szkielet i skrzydła bramy są trwałe oraz bardzo wytrzymałe, dzięki czemu produkt będzie dobrze służyć przez wiele lat. Model jest zgodny z normami bezpieczeństwa ISO oraz generuje niski poziom hałasu podczas pracy.

Wady

Największym problemem bramy jest brak ocieplenia oraz uszczelnienia w standardowej wersji. Za wykonanie tego rodzaju prac trzeba dodatkowo zapłacić. W innym wypadku ogrzewanie garażu będzie wiązać się z większymi kosztami.

Podsumowanie

Brama przystosowana jest do otworu o wymiarach: szerokość 2400 mm, wysokość 2100 mm. Jej wymiary to szerokość 2380 mm, wysokość 2080 mm. Model występuje w 24 kolorach oraz umożliwia wybór pionowego lub poziomego przetłoczenia.

Rozważ też

Zalety

Brama garażowa została wykonana z wysokiej jakości paneli renomowanych firm, co oznacza, że jest to produkt trwały i odporny na działanie warunków atmosferycznych. Model został ocieplony 40 mm warstwą pianki poliuretanowej, a panel ma współczynnik izolacji cieplnej 0,56W/m2K. Produkt wytrzymuje około 20 000 cykli.

Wady

Produkt dostępny w ofercie jest sprzedawany bez doliczenia kosztów montażu, transportu oraz automatycznego otwierania i zamykania.

Podsumowanie

Ocieplana brama segmentowa jest dostępna w wymiarach 260 cm x 200 cm, 250 cm x 210 cm oraz 240 cm x 220 cm. Model występuje w kolorach antracyt, brąz i biel. Wszystkie elementy konstrukcyjne bramy zostały ocynkowane i zabezpieczone przed korozją. Oprócz tego model ma uszczelkę na całym obwodzie, która gwarantuje odpowiednią izolację.

 

Bramy garażowe Wiśniowski

 

1. Brama Segmentowa Wiśniowski na Każdy

 

Bramy garażowe Wiśniowski zostały wykonane z paneli Woodgrain o niskim przetłoczeniu, których przenikalność wynosi 0,48 W/m2K. Model otwierany ręcznie można doposażyć w automatyczny napęd, którym można sterować za pomocą dołączonego pilota lub aplikacji współpracującej z Somfy. Drzwi garażowe są wyposażone w systemy zabezpieczeń, które spełniają najwyższe wymagania użytkowników. Produkt ma specjalnie wyprofilowane panele oraz hamulce bezpieczeństwa współpracujące ze zintegrowanymi zabezpieczeniami. 

Wysokiej jakości model ma termiczną izolację w postaci sztywnej piany poliuretanowej, która również zapewnia optymalną trwałość paneli. Bramy garażowe Wiśniowski są wytwarzane z wysokogatunkowej stali, która w procesie produkcji została ocynkowana i pokryta warstwami lakieru. Model jest przystosowany do montażu w garażach o szerokości otworu 2,25 m oraz wysokości 2 m. Sprężyny znajdujące się z przodu zostały zaprojektowane, aby wytrzymać do 20 000 cykli.

Test bram garażowych pokazuje, że wielu użytkowników chętnie wybiera produkty tego renomowanego producenta. Drzwi wykonywane są na zamówienie konsumenta zgodnie z podanymi parametrami.

Brama segmentowa firmy Wiśniowski cieszy się uznaniem wśród klientów. Które atuty w szczególności przemawiają za zakupem tego produktu?

 

Zalety

Automatyczny napęd: Użytkownik może skorzystać z automatycznego napędu, który da się łatwo obsługiwać pilotem lub aplikacją.

Bezpieczeństwo: Brama spełnia wysokie normy bezpieczeństwa, co potwierdza Deklaracja Właściwości Użytkowych oraz znak CE.

Piana poliuretanowa: Zastosowanie tego materiału zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną oraz świetną wytrzymałość paneli.

Wysokogatunkowa stal: Wykorzystywana stal jest bardzo wytrzymała również dzięki dodatkowym warstwom lakieru oraz ocynkowaniu.

Dostępne kolory paneli: Zgodnie z informacją od producenta, panele bramy dostępne są w kilkudziesięciu różnych kolorach.

 

Wady

Automatyczny napęd wymaga dopłaty: Standardowa wersja bramy jest obsługiwana ręcznie, przez co trzeba dodatkowo zapłacić za napęd w wersji automatycznej.

 

 

 

 

Drzwi garażowe dwuskrzydłowe

 

2. Brama garażowa Markbram dwuskrzydłowa

 

Brama została zaprojektowana w unikatowy sposób, dzięki czemu klienci bardzo chętnie decydują się na jej zakup. Jej wymiary to: wysokość 2080 mm, szerokość 2380 mm. Produkt posiada trwały szkielet oraz wytrzymałe skrzydła, co sprawia, że można z niego z powodzeniem korzystać przez wiele lat.

Konsumenci mogą dodatkowo zdecydować się na wybór jednego z kilkudziesięciu kolorów. Do tego producent oferuje możliwość zamontowania dodatkowych drzwi wejściowych, które można umieścić zarówno z lewej, jak i prawej strony bramy.

Warto też wspomnieć o fakcie, że dzięki swojej specjalnej konstrukcji, brama generuje niewielki hałas podczas pracy. Dwuskrzydłowe drzwi garażowe Markbram stanowią obecnie jedną z najciekawszych opcji na rynku. Poniżej znajdziecie najważniejsze korzyści, które płyną z ich zakupu.

 

Zalety

Szkielet: Zastosowanie ocynkowanych kształtowników stalowych sprawia, że szkielet bramy wykazuje świetną trwałość.

Skrzydła bramy: Profilowana ocynkowana blacha trapezowa T-10 sprawia, że skrzydła bramy są bardzo wytrzymałe.

Dodatkowe drzwi wejściowe: Producent zapewnia możliwość zamontowania dodatkowych drzwi wejściowych z dowolnej strony.

Normy bezpieczeństwa: Brama posiada niezbędne aprobaty oraz atesty techniczne, w tym ISO.

Cicha praca: Konstrukcja bramy została specjalnie zaprojektowana tak, aby generować niski poziom hałasu.

 

Wady

Ogrzewanie garażu: Brama nie jest ocieplona oraz uszczelniona w standardowej wersji, przez co wymagana może być dopłata, aby utrzymać optymalną temperaturę w garażu.

 

 

 

 

Bramy garażowe segmentowe

 

3. Brama Garażowa Segmentowa Antracyt Brąz Pamar Torsystem

 

Segmentowe bramy garażowe Pamar Torsystem zostały wykonane z wysokiej jakości paneli produkowanych przez firmy takie jak ThyssenKrupp, Tescedo oraz Marcegaglia. Model został ocieplony 40 mm warstwą pianki poliuretanowej, a panel ma współczynnik izolacji cieplnej 0,56W/m2K. Produkt został zabezpieczony specjalną powłoką, która chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Drzwi garażowe są uszczelnione na całym obwodzie specjalnymi, profilowanymi uszczelkami wykonanymi z dobrej jakości gumy. 

Ocieplana brama segmentowa jest dostępna w wymiarach 260 cm x 200 cm, 250 cm x 210 cm oraz 240 cm x 220 cm. W zależności od potrzeb istnieje również możliwość wykonania produktu pod zamówienie wedle zasady, że należy dostosować bramę do wymiaru otworu. Pamar Torsystem występuje w kolorach antracyt, brąz i biel. Wszystkie elementy konstrukcyjne bramy zostały ocynkowane i zabezpieczone przed korozją, dzięki czemu drzwi mogą służyć przez wiele lat. 

Drzwi z ociepleniem sprawdzą się w wielu domach oraz budynkach wolnostojących. Opinie o bramach garażowych są pozytywne, a użytkownicy chętnie wybierają wysokiej jakości model w rozsądnej cenie. Podczas poszukiwania bramy segmentowej, szczególnie warto zwrócić swoją uwagę na model firmy Pamar Torsystem. Oto powody, które zachęcają do zakupu tej bramy.

 

Zalety

Przenikalność cieplna: Brama produkowana jest w zgodzie z certyfikatem Instytutu Techniki Budowlanej, dzięki czemu przepuszcza niewielką ilość ciepła.

Dopasowanie do otworu: Klienci mają możliwość bezproblemowego dopasowania bramy do dowolnego otworu.

Panele wysokiej jakości: Panele wykazują dobrą odporność na odkształcenia oraz są ocieplone pianką poliuretanową.

Właściwości antykorozyjne: Konstrukcja bramy składa się z elementów, które zostały dobrze zabezpieczone przed działaniem korozji.

Zrównoważony ciężar: Model został wyposażony w specjalny system sprężyn skrętnych, co zapewnia równowagę i przekłada się na możliwość swobodnego otwierania.

 

Wady

Szkielet: Zdaniem klientów szkielet bramy nie cechuje się odpowiednio wysoką trwałością.

 

 

 

 

Bramy garażowe Hormann

 

4. Brama Garażowa Segmentowa Hormann 2500×2125

 

Drzwi garażowe marki Hormann to model dostępny w 6 kolorach z palety Planar Matt deluxe oraz 3 wzorach przypominających drewno. Brama segmentowa w rozmiarze 2,5 m x 2,125 m jest sprzedawana w komplecie ze wszystkimi akcesoriami niezbędnymi do zamontowania oraz z napędem ProLift 500. Model wyróżnia się bardzo dobrą izolacją, która chroni przed czynnikami atmosferycznymi. Produkt ma specjalny mechanizm sprężyn oraz zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem. 

Bramy garażowe Hormann z napędem ProLift 500 obsługiwane są za pomocą dwukanałowych pilotów z elegancką, chromowaną zawieszką. Wyjątkowo cichy mechanizm pasa zębatego otwiera drzwi z prędkością 10,5 cm/s.  Model został wyposażony w sprawdzony system zabezpieczający, który chroni układ przed ewentualnym przeciążeniem. Maksymalna siła podnoszenia napędu wynosi 500 N. 

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup tego produktu, potwierdzają, że jest to dobra brama garażowa wykonana z wysokiej jakości materiałów. Drzwi marki Hormann są jednymi z najchętniej wybieranych do montażu w domach prywatnych ze względu na systemy bezpieczeństwa oraz dobrą automatykę. Model marki Hormann nie bez powodu stał się popularny wśród klientów. Poniżej analizujemy jego kluczowe cechy.

 

Zalety

Ochrona ościeżnicy: Ten element bramy jest chroniony w optymalny sposób za sprawą specjalnej stopy, która została wykonana z tworzywa sztucznego.

Zabezpieczenie przed podważeniem: Brama wykazuje bardzo dobrą odporność na podważenie dzięki mechanicznej osłonie.

Stabilność: Zastosowanie pełnych segmentów o grubości 42 mm sprawia, że brama jest bardzo stabilna.

ProLift 500: Napęd tego modelu został wyposażony w wysokiej jakości układ zabezpieczający.

 

Wady

Dodatkowe koszty: Przy zakupie trzeba liczyć się z dopłatami za wniesienie, transport, montaż oraz przygotowanie bramy do pracy.

 

 

 

 

Bramy garażowe uchylne

 

5. Drzwi Garażowe Brama Garażowa Uchylna Uchylne

 

Model wyróżnia się na tle konkurencji kilkoma istotnymi cechami. Przede wszystkim można zdecydować się w jego przypadku na zamówienie dowolnych rozmiarów z zarówno tłoczeniem pionowym, jak i poziomym. Dostępne przetłoczenia wykonywane są z użyciem trapezów T-8, T-13, T-17 oraz T-21.

Natomiast sama cena bramy podawana jest na przykładzie wymiarów 2300 mm x 2000 mm. Produkt posiada profile zamknięte w progu, ościeżnicy, skrzydle oraz konstrukcji wewnętrznej, co przekłada się na zadowalającą solidność.

Do tego wszelkie podzespoły bramy wykonane z metalu zostały dodatkowo ocynkowane. Na koniec nie można też pominąć faktu, że zastosowany w tej bramie system sprężyn naciągowych znacząco ułatwia otwieranie i zamykanie.

Produkt wyprzedza liczne inne bramy garażowe uchylne dostępne obecnie na rynku. Z jakich powodów warto zdecydować się na zakup?

 

Zalety

Rodzaje tłoczenia: Klienci mogą zdecydować się na zamówienie bramy o dowolnym rozmiarze z tłoczeniem pionowym lub poziomym.

Profile zamknięte: Zastosowanie tego rozwiązania sprawia, że wszystkie elementy konstrukcyjne bramy są bardzo solidne.

Poszycie: Ten element jest wykonany z wysokiej jakości blachy stalowej, która została dodatkowo zabezpieczona przy pomocy folii ochronnej.

Sprężyny naciągowe: Sprawiają, że zamykanie oraz otwieranie jest łatwe przy dowolnych rozmiarach bramy.

 

Wady

Opcje wykonania drzwi: Dodatkowe drzwi mogą być wykonane tylko w przypadku bram z tłoczeniem pionowym.

 

 

 

 

Bramy garażowe rolowane

 

6. Brama Garażowa Rolowana Aluprof 006

 

Aluprof 006 to jedna z najciekawszych bram garażowych rolowanych, jakie obecnie znajdują się na rynku. Standardowe wymiary tego modelu to 2100 mm x 2100 mm. Do głównych zalet produktu trzeba zaliczyć niewielką przenikalność ciepła, wytrzymały silnik elektryczny, dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe oraz przeciążeniowe, a także bardzo dobrze przylegającą do ziemi listwę dolną.

Nie jest to jednak wszystko, co wyróżnia ten produkt na tle konkurencji. Trzeba bowiem wspomnieć jeszcze między innymi o tym, że brama jest dostępna w kilkudziesięciu różnych kolorach. Do tego w zestawie znajdziemy wytrzymałe prowadnice P66 oraz specjalnie wyprofilowaną skrzynkę, która jest dopasowana do wysokości bramy.

Bramy garażowe rolowane stanowią atrakcyjne rozwiązanie, a model Aluprof 006 jest tego odpowiednim przykładem. Zobaczmy, co sprawia, że klienci tak chętnie decydują się na zakup bramy.

 

Zalety

Pancerz P52: Zastosowanie tego rozwiązania sprawia, że brama zapewnia bardzo niską przenikalność ciepła.

Silnik elektryczny: Zamontowany w bramie silnik posiada wzmocnioną konstrukcję oraz można nim bardzo łatwo sterować za pomocą pilota.

Dodatkowe zabezpieczenia: Producent umożliwia zamontowanie w bramie dodatkowej ochrony antywłamaniowej oraz przeciążeniowej.

Dolna listwa: Ten element konstrukcji bramy został dodatkowo zakończony gumową uszczelką, dzięki czemu znacznie lepiej przylega do ziemi.

 

Wady

Awaryjne otwieranie: Według klientów korba, która umożliwia otwarcie bramy na wypadek braku prądu, jest ciężka i niezbyt komfortowa w obsłudze.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką bramę garażową kupić?

 

Osoby decydujące się na montaż bramy garażowej mają do wyboru wiele różnych produktów dostępnych na rynku. Szeroki wybór ofert umożliwia zakup i dopasowanie odpowiedniego modelu do konkretnych wymagań użytkownika. Oprócz tego każdy może wybrać produkt, który będzie mieścił się w budżecie domowym, a co najważniejsze będzie służył przez kilka lat. W ofercie producentów można wybierać między bramami uchylnymi, segmentowymi czy rolowanymi. W zależności od potrzeb oraz możliwości instalacyjnych najlepiej wybrać model, który sprawdzi się w przypadku konkretnego garażu.

Jaką bramę garażową wybrać? 

Najlepsza brama garażowa jest wykonana z dobrych i trwałych materiałów. Czynnikiem decydującym o zakupie drzwi wjazdowych musi być wysoka jakość produktu. Brama garażowa spełnia wiele funkcji, w tym zabezpiecza przed kradzieżą, dlatego też powinna być wykonana z grubej blachy, która dodatkowo będzie odpowiednio izolować od czynników atmosferycznych. Dobrej jakości produkt będzie w stanie nie tylko przetrwać próbę włamania, ale przede wszystkim zabezpieczyć wyposażenie garażu przed zalaniem czy przedostaniem się zimnego powietrza do wnętrza. 

 

Brama segmentowa 

Brama segmentowa jest jedną z najczęściej spotykanych. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność miejsca, co pozwala na bezpośrednie zaparkowanie pojazdu przed lub zaraz za bramą. Modele segmentowe sprawdzą się w niewielkim garażu stojącym bezpośrednio przy domu i ogrzewanym. Wysoka izolacyjność cieplna sprawia, że ciepłe powietrze nie ucieka, gdy garaż jest częścią bryły, w której mieszkają domownicy. W zależności od możliwości instalacyjnych można wybrać produkt montowany górnie lub bocznie. 

 

Brama rolowana 

Brama rolowana jest podobna do rolety zewnętrznej montowanej na oknach lub tarasach. Ze względu na duży komfort użytkowania można je mocować w garażu o ograniczonej przestrzeni, ponieważ montaż modelu nie wymaga zabudowy sufitu. Dzięki temu użytkownik otrzymuje wolną przestrzeń, którą można wykorzystać do zorganizowania dodatkowych półek do przechowywania. Oprócz tego osoba montująca bramę rolowaną ma możliwość wygodnego, zdalnego sterowania za pomocą pilota lub aplikacji w smartfonie. 

 

Brama uchylna 

Brama uchylna, zwana także płytową, to jeden z najpopularniejszych typów stosowanych w wielu garażach. W trakcie otwierania lub zamykania skrzydło wysuwa się na zewnątrz garażu, co ogranicza możliwość zaparkowania pojazdu zaraz za bramą. Cała konstrukcja drzwi podwieszona jest pod sufitem, a po otwarciu płyta znajduje się nad podłogą. Brama uchylna zajmuje dużo miejsca, jednak jest bardzo trwała. Dużą zaletą jest to, że bez przeszkód można zainstalować otwieranie automatyczne za pomocą pilota lub aplikacji w telefonie. 

Jaka jest najlepsza brama garażowa? 

Poszukując dobrej bramy garażowej, należy kierować się możliwościami instalacyjnymi oraz domowym budżetem. Zakup sprawdzonego produktu od renomowanego producenta to spory wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Wysokiej jakości model jest wykonany z trwałych i mocnych materiałów. Dobrym wyborem jest zakup bramy garażowej z dodatkowym ociepleniem oraz systemem automatycznego podnoszenia i opuszczania skrzydła. Wybór modelu od sprawdzonego producenta to nie tylko gwarancja, ale przede wszystkim możliwość skorzystania z oferty regularnej konserwacji czy naprawy poza okresem gwarancyjnym. Poszukując dobrej oferty, warto wybrać się do miejscowego przedstawiciela, który pomoże wybrać najlepszy produkt. 

 

Bramy garażowe w dobrych cenach 

Wybór odpowiedniej bramy garażowej jest ściśle uzależniony od tego, jakiej wielkości modelu potrzeba. Wielu producentów podaje cenę określoną na podstawie przeprowadzonych wymiarów oraz możliwości instalacyjnych. Poszukując dobrej oferty, warto sprawdzić, czy dodatkowe wyposażenie do bramy jest wliczone w cenę, czy należy dodatkowo dopłacić. Najtańsze bramy garażowe to modele otwierane ręcznie, które często najbardziej opłaca się zakupić w markecie budowlanym. Cena za dobrej jakości produkt wynosi od 650 zł do 1500 zł. Decydując się na montaż drzwi automatycznych, użytkownik musi przygotować większą kwotę pieniędzy. Modele segmentowe jednostanowiskowe z automatyką to wydatek sięgający do kwoty 3500 zł. Za produkt przeznaczony do większego garażu, gdzie zaparkują dwa samochody, użytkownik zapłaci nawet do 6000 zł. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak ocieplić drzwi garażowe?

Wybór bramy bez ocieplenia sprawdza się jedynie w sytuacji, gdy garaż nie przylega do domu. W przypadku braku ocieplenia, ciepłe powietrze w zimie uchodzi przez drzwi garażowe na zewnątrz. W ten sposób użytkownicy mogą zauważyć znaczny wzrost rachunków za ogrzewanie spowodowane nieocieploną bramą. Jedynym rozwiązaniem, aby temu zapobiec, jest ocieplenie drzwi garażowych specjalną matą izolacyjną. Przed zakupem materiału należy dokładnie zmierzyć bramę, a następnie oczyścić ją z wszelkich nieczystości. Po osuszeniu można przystąpić do oklejenia wewnętrznej strony taśmą dwustronną, a następnie rozłożyć zwiniętą w rolkę matę. 

 

P2: Jak uszczelnić drzwi garażowe?

Uszczelnianie bramy garażowej to prosty i tani zabieg, który można przeprowadzić bez konieczności demontażu skrzydła. Po kilku latach uszczelniacze wykonane z gumy parcieją i trzeba je na nowo zamontować, aby do wnętrza garażu nie dostawały się ciepło czy wilgoć. Nieszczelna brama garażowa okazuje się być dużym problemem podczas intensywnych opadów deszczu. Niejednokrotnie zdarzają się sytuacje, gdy nadmiar wody przelewa się przez kratkę z odpływem, a następnie dostaje się do pomieszczenia i zalewa narzędzia, samochód, rowery czy wyposażenie garażu. Najlepszą metodą, aby zadbać o komfort i bezpieczeństwo jest regularna wymiana uszczelki obwodowej oraz przypodłogowej. Można je kupić w wielu marketach budowlanych lub zamówić u producenta. Montaż uszczelki jest prosty. Wymaga jedynie usunięcia starego uszczelniacza, dokładnego oczyszczenia i odtłuszczenia powierzchni oraz przyklejenia nowego elementu. 

P3: Jak naprawić drzwi garażowe?

Naprawa uszkodzonej bramy garażowej może okazać się dużym wydatkiem, jeśli awaria jest poważna. Regularna konserwacja drzwi może skutecznie zapobiegać wystąpieniu problemów z płynnym jej otwieraniem i zamykaniem. Częste problemy z bramą garażową mogą wynikać z jej zużycia lub nieprawidłowego montażu. W przypadku blokowania skrzydła należy sprawdzić, w jakim stanie są prowadnice oraz czy zostały zamocowane w prawidłowy sposób. Bardzo często w takiej sytuacji konieczny jest demontaż i ponowny montaż bramy. Innym często spotykanym problemem jest hałaśliwe zamykanie i otwieranie skrzydła. Zazwyczaj problemem są luźno przykręcone rolki toczne, które w trakcie ruchu skrzydła chwieją się i zaburzają prawidłowy proces otwierania i zamykania. W przypadku konieczności wymiany rolek warto zdecydować się na produkt wykonany z nylonu. Posiadacze bram garażowych muszą także pamiętać o wykonywaniu regularnych kontroli oraz smarowaniu elementów takich jak prowadnice, łożyska, zawiasy, sprężyny, łańcuch, a także cały mechanizm otwierania. 

 

P4: Jak odnowić drzwi garażowe?

Brama garażowa tak jak i każdy element wyposażenia znajdujący się w domu wymaga od czasu do czasu remontu oraz odświeżenia. Z takim zadaniem większość osób jest sobie w stanie poradzić bez pomocy fachowca. Ważne jest jednak, aby sprawdzić, czy posiadany produkt jest już poza okresem gwarancji. Rozpoczynając jakiekolwiek prace związane z odnową drzwi, warto je na samym początku dokładnie umyć myjką ciśnieniową z dodatkiem detergentu. Po wyschnięciu należy sprawdzić, czy na bramie nie ma rdzawych naleciałości, które koniecznie trzeba usunąć za pomocą drucianej szczotki i papieru ściernego. Po takim zabiegu powierzchnię należy dokładnie odpylić i odtłuścić, a następnie ponownie umyć i wysuszyć. Przed malowaniem można delikatnie zmatowić całą powierzchnię papierem ściernym. W przypadku bram, które nie były wcześniej malowane, zaleca się użycie podkładu antykorozyjnego lub farby 2w1. Malowanie należy wykonać za pomocą pędzla lub wałka. Wiele osób decyduje się na wybór specjalnej farby chlorokauczukowej, która jest łatwa w aplikacji. Dla osób posiadających doświadczenie oraz sprzęt w postaci kompresora z pistoletem natryskowym zaleca się malowanie farbą proszkową. 

 

P5: Ile kosztują drzwi garażowe? 

Zakup bramy garażowej to wydatek bezpośrednio uzależniony od tego, jaki model wybierze użytkownik. Na rynku dostępnych się sporo różnych produktów dobrej jakości, które bez problemów można zainstalować w garażu. Przeglądając oferty zamieszczone na popularnych portalach sprzedażowych, warto zwrócić uwagę na cenę, która często podana jest za metr kwadratowy. Za wykonanie kompletnej bramy otwieranej ręcznie z konstrukcji z profili ocynkowanych oraz blachy ocynkowanej pokrytej akrylem trzeba zapłacić 200 zł za metr kwadratowy. Modele otwierane ręcznie, które są dostępne w marketach budowlanych to wydatek od 650 zł do 1500 zł w zależności od rozmiaru. Bramy garażowe z napędem automatycznym są znacznie droższe od klasycznych. Za produkt wyposażony w silnik w standardowym rozmiarze na jeden pojazd użytkownik musi zapłacić nawet 3500 zł. Model dwustanowiskowy o szerokości 5 metrów przeznaczony do większych garaży to wydatek sięgający kwoty do 6000 zł.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ