Ranking 3 najlepszych ozonatorów samochodowych powietrza w 2022

Ostatnio aktualizowane: 02.10.22

 

Ozonatory powietrza samochodowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Za pomocą ozonatora można zneutralizować drobnoustroje krążące w kabinie auta: Bakterie, grzyby, wirusy, a także roztocza. Tego typu sprzęt skutecznie neutralizuje też nieprzyjemne zapachy. Wahasz się, który model spełni Twoje oczekiwania? Być może spodoba Ci się Bass Home Line BH12770 – ozonator o mocy 20 W, który ma wbudowany timer i jest bardzo praktyczny. Nadaje się on do wykonywania ozonowania nie tylko w samochodach, ale i w domu. Sprzęt jest wydajny i łatwy w obsłudze. Jeśli zależy Ci na tym, aby ozonator był wytrzymały, sprawdź model TRI-TLEN TR-15. Ma on zrobioną z blachy obudowę, solidny wentylator oraz stosowne certyfikaty. Urządzenie jest bardzo praktyczne i znajduje zastosowanie również poza autem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Za pomocą sprzętu można wyeliminować nieprzyjemne zapachy, bakterie, grzyby i różne alergeny krążące w powietrzu w samochodzie. To model o kompaktowych wymiarach, który jest też łatwy w obsłudze.

Wady

Ozonator jest zasilany z sieci 230 V. Aby włączyć go w aucie, konieczne jest skorzystanie z przedłużacza podłączonego do gniazdka w domu (nie ma przejściówki do zapalniczki samochodowej).

Podsumowanie

Urządzenie dobrze sprawdza się nie tylko w pojazdach, ale i w domu. Daje ono możliwość ozonowania szaf, lodówki czy akwarium, a nawet żywności. Moc sprzętu wynosi 20 W, a jego wydajność to 800 mg/h.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie wyróżnia się bardzo dużą wydajnością, 15 000 mg/h. Jest ono wykonane z solidnych materiałów, m.in. lakierowanej proszkowo blachy. Ozonator nie generuje dużego hałasu i ma programowalny licznik (od 1 do 30 minut).

Wady

Nie zawsze sprzęt okazuje się komfortowy w użyciu, a wszystko przez to, że przewód zasilający jest stosunkowo krótki. Jego długość wynosi 1,8 m.

Podsumowanie

Ozonator znajduje zastosowanie w autach, domach, hotelach, gabinetach dentystycznych i lekarskich, a także pomieszczeniach firmowych. Jest on niewielki i wygodny w przenoszeniu. Ozonowanie można przeprowadzić z wykorzystaniem rur, w komplecie są dwa adaptery: 100 mm i 60/70 mm.

Rozważ też

Zalety

Ozonator prezentuje się stylowo i ma wbudowaną funkcję jonizacji. To urządzenie wyposażone w timer, który można nastawić na 5, maksymalnie 60 minut. Jego obsługa nie jest skomplikowana, ma czytelny wyświetlacz z dobrze opisanymi przyciskami.

Wady

Z urządzeniem należy obchodzić się ostrożnie. Obudowa jest delikatna i tym samym podatna na uszkodzenia, a w szczególności na zarysowania.

Podsumowanie

Sprzęt ma moc 20 W, jego wydajność to 600 mg/h. Ozonator sprawdza się w samochodzie, jak i w domu. Daje on możliwość dezynfekowania żywności (owoców, warzyw czy mięsa), a także dziecięcych zabawek, sztućców i podobnych przedmiotów. Razem z urządzeniem dostajemy w zestawie dwa węże o długości 1 m oraz dwa kamienie do ozonowania wody.

 

 

3 najlepszych ozonatorów samochodowych powietrza. Opinie w 2022 roku

 

1. Ozonator Samochodowy Jonizator Powietrza Bass Home Line BH12770

 

Urządzenie Bass Home Line BH12770 pozwala na wykonanie ozonowania w samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych, a także w autobusach czy busach. Jego moc wynosi 20 W, jest zasilane z sieci 230 V. Sprzęt ma wbudowany timer, który można ustawić w przedziale 1 – 60 minut.

Ozonator ma wydajność 800 mg/h i może być używany na wiele sposobów. Urządzenie daje możliwość ozonowania klimatyzacji, wody oraz powietrza. Eliminuje przykre zapachy, alergeny, roztocza, grzyby, wirusy, bakterie i inne drobnoustroje. Obsługa sprzętu nie jest trudna, wyposażono go w jeden przycisk i pokrętło.

Zdaniem konsumentów urządzenie jest bardzo przydatne, gdyż może być używane nie tylko w samochodzie, ale i w domu. To odpowiedni sprzęt do dezynfekcji szaf, lodówki, akwarium, a nawet żywności. Ozonator ma kompaktowe wymiary, a ponieważ waży 1 kg, przenoszenie go z miejsca na miejsce nie stanowi problemu. Wiele osób uważa, że to bardzo wydajnie pracujący model.

Bass Home Line BH12770 to dobry samochodowy ozonator powietrza do 150 zł. Jego moc wynosi 20 W.

 

Zalety

Praktyczność: Sprzęt jest przystosowany do użytku w aucie osobowym, jak również dostawczym i ciężarowym. Co więcej, można go wykorzystać także do ozonowania autobusów.

Skuteczność: Urządzenie skutecznie eliminuje krążące w kabinie bakterie, grzyby i inne drobnoustroje, ponadto neutralizuje nieprzyjemne zapachy.

Do użytku w domu: Ozonator może być wykorzystywany w domu, do dezynfekcji lodówki, szafek, a także produktów spożywczych.

Nieskomplikowana obsługa: Obsługa sprzętu nie jest trudna, gdyż ma on tylko jeden przycisk oraz pokrętło do ustawienia timera.

Niewielkie wymiary: Ponieważ ozonator ma kompaktowe wymiary i jest lekki, można go wygodnie przenosić z miejsca na miejsce, a także przechowywać.

 

Wady

Brak przejściówki do gniazda zapalniczki: W zestawie nie ma przejściówki do gniazda zapalniczki. Chcąc wykonać ozonowanie samochodu, trzeba podłączyć urządzenie do prądu w domu lub użyć przedłużacza z długim kablem.

 

 

 

 

2. TRI-TLEN TR-15 Ozonator Samochodowy 15g/h

 

Przedstawiamy ozonator TRI-TLEN TR-15, którego maksymalna wydajność to 15 000 mg/h. Urządzenie jest dobrze przystosowane do częstego użytkowania, ma obudowę wykonaną z solidnej, odpornej na uszkodzenia blachy. Wyposażono je w wydajny wentylator, który cicho pracuje i szybko rozprowadza ozon w kabinie pojazdu.

Sprzęt ma wymiary: 18 cm x 12 cm x 20 cm i waży 2,5 kg. Jest zasilany sieciowo, ma przewód o długości 1,8 m. Na obudowie znajdują się wskazówki, jak krok po kroku przeprowadzić ozonowanie, dlatego obsługa urządzenia nie jest trudna. Co więcej, o jego pracy informuje specjalna dioda LED.

Kupujący docenili ozonator przede wszystkim za bezpieczeństwo użytkowania. Ma on certyfikat CE, a dodatkowo obudowa jest uziemiona. Duży uchwyt sprawia, że urządzenie można wygodnie przenieść w inne miejsce. Nadaje się ono do ozonowania samochodów, a także domów, hoteli, pensjonatów, gabinetów lekarskich i dentystycznych czy biur. W zestawie są dwa adaptery pozwalające na zastosowanie rur ozonujących.

Sprzęt TRI-TLEN TR-15 ma moc ok. 150 W, a jego wydajność wynosi 15 000 mg/h. Wymiary ozonatora to: 18 cm x 12 cm x 20 cm.

 

Zalety

Wytrzymała konstrukcja: Urządzenie jest bardzo wytrzymałe. Obudowa została wykonana z lakierowanej proszkowo blachy.

Wbudowany timer: Nie musimy sami kontrolować czasu ozonowania pojazdu. Wynika to z tego, że sprzęt ma wbudowany timer, można go nastawić na maksymalnie 30 minut.

Możliwość zastosowania rury ozonującej: Do ozonowania np. klimatyzacji możemy wykorzystać specjalną rurę. W zestawie znajdują się dwa adaptery o różnej średnicy (60/70 mm i 100 mm) pozwalające na jej podłączenie.

Użyteczność: Za pomocą sprzętu można wykonać ozonowanie pojazdu, gabinetu dentystycznego, domu, biura, hotelu, pensjonatu, domku letniskowego i wielu innych miejsc. To oznacza, że ozonator jest bardzo użyteczny.

 

Wady

Krótki przewód: Jak pokazał test samochodowych ozonatorów powietrza, kabel zasilający jest stosunkowo krótki. To negatywnie wpływa na komfort użytkowania urządzenia.

 

 

 

 

3. Ozonator Jonizator Samochodowy, Domowy Wydajny Gotel Q69C

 

Gotel Q69C to ozonator o mocy 20 W i wydajności na poziomie 600 mg/h. Został on wyposażony w timer, który można nastawić na minimum 5, maksymalnie 60 minut. Sprzęt prezentuje się estetycznie, ma czarno-białą, okrągłą obudowę. Jego wymiary to: 26 cm x 26 cm x 16 cm.

Urządzenie znajduje zastosowanie w samochodzie, a także w domu. Daje ono możliwość zdezynfekowania żywności, dziecięcych zabawek czy sztućców. W komplecie znajdziemy dwa wężyki (o długości 1 m każdy), a także dwa kamienie ozonujące do wody.

Jak przyznają posiadacze sprzętu, jest on bardzo łatwy i wygodny w obsłudze, na co wpływa duży wyświetlacz z dobrze oznaczonymi przyciskami. Ozonator skutecznie neutralizuje bakterie, wirusy, grzyby i inne mikroorganizmy, pozwala również na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. Mimo że urządzenie jest niewielkie, działa efektywnie, a ozonowanie nie zajmuje bardzo dużo czasu.

Ozonator Gotel Q69C ma wymiary: 26 cm x 26 cm x 16 cm. Jego moc wynosi 20 W, a wydajność to 600 mg/h.

 

Zalety

Łatwa obsługa: Obsługa sprzętu nikomu z nas nie powinna przysporzyć problemów. Ma on duży i czytelny wyświetlacz, przy którym znajdują się dobrze oznaczone przyciski. Z łatwością nastawimy timer i wybierzemy właściwy tryb pracy.

Do dezynfekcji żywności: Urządzenie daje możliwość zdezynfekowania przyniesionych ze sklepu produktów spożywczych. Pozwala ono także na usunięcie drobnoustrojów z zabawek dziecka, sztućców i innych, niewielkich przedmiotów.

Ciekawy wygląd: Ozonator może pełnić funkcję dekoracyjną. Ma on czarno-białą, okrągłą obudowę i bardzo ciekawie się prezentuje.

 

Wady

Podatność na uszkodzenia: Tworzywo, z którego jest wykonana obudowa, nie jest w pełni odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z tego powodu powinniśmy ostrożnie obchodzić się z urządzeniem.

 

 

 

 

Jaki ozonator powietrza samochodowy wybrać?

 

Latem wielu z nas w czasie jazdy nie otwiera okien, gdyż komfort podróży zapewnia nam klimatyzacja. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że długotrwałe zamknięcie samochodu może doprowadzić do powstania nieprzyjemnych zapachów, a także sprzyjać rozwojowi bakterii. Dlatego wszystkim tym, którzy chcą zadbać o przyjazny klimat w swoim aucie, polecamy zainwestowanie w najlepszy samochodowy ozonator powietrza w 2022 roku. Poniżej wypisaliśmy kilka cennych rad, które warto wziąć pod uwagę dokonując zakupu tego urządzenia.

Dlaczego warto kupić taki sprzęt? Otóż ozon ma silne właściwości dezynfekujące. Nawet 30 minut pracy pozwoli pozbyć się nieprzyjemnej woni. Szczególnie odczują to osoby, które kupiły używane auto, w którym wcześniej ktoś palił papierosy lub przewoził psa. Pamiętaj jednak, że sprzęt nie powinien działać przez dłuższy czas. Wynika to z tego, że pierwiastek może być drażniący dla naszych dróg oddechowych i błony śluzowej. W konsekwencji wywoła on krwotok z nosa, zawroty głowy lub wymioty. Z tego powodu, po każdym użyciu maszyny, dokładnie wywietrz samochód. Poszukując odpowiedniego dla nas sprzętu warto zdecydować się na taki, wyposażony w czujnik. Po upływie wyznaczonego czasu, sygnał dźwiękowy poinformuje nas o tym, że należy wyłączyć urządzenie.

Pamiętaj, że wszystkie modele różnią się od siebie wydajnością. Oznacza to, że inny model kupimy do niewielkiego auta, a inny do pojazdu typu van czy kombi. Sprawdzenie tej właściwości jest bardzo ważne, gdyż zbyt słaby produkt nie pozwoli na pozbycie się wszystkich nieprzyjemnych woni czy alergenów. Równocześnie, zastosowanie zbyt silnego modelu może podrażnić naszą śluzówkę. W tym poradniku polecamy produkty o wydajności 400 mg/h, gdyż dobrze sprawdzają się we wszystkich średniej wielkości samochodach.

Specjaliści sugerują, aby co 2 miesiące umieścić sprzęt w pojeździe, tak by pozbyć się grzybów i bakterii. Kluczem, aby praca była wydajna jest odpowiednie umieszczenie produktu. Dlatego zalecamy inwestycję w model ze specjalnym uchwytem. Wynika to z tego, że urządzenie powinno być umieszczone jak najwyżej, gdyż cząsteczki ozonu są dość ciężkie i samoczynnie opadają na podłogę. Poniżej prezentujemy Ci zestawienie zawierające najlepsze samochodowe ozonatory powietrza.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ