Ranking 3 najlepszych ozonatorów samochodowych powietrza w 2024

Ostatnio aktualizowane: 26.05.24

 

Ozonatory powietrza samochodowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Za pomocą ozonatora można zneutralizować drobnoustroje krążące w kabinie auta: Bakterie, grzyby, wirusy, a także roztocza. Tego typu sprzęt skutecznie neutralizuje też nieprzyjemne zapachy. Wahasz się, który model spełni Twoje oczekiwania? Być może spodoba Ci się Minexo HF258 – ozonator o mocy 110 W, który skutecznie dezynfekuje wnętrza oraz usuwa nieprzyjemne zapachy. Produkt jest prosty w obsłudze i świetnie sprawdza się również w celu oczyszczania wentylacji, klimatyzacji oraz do ozonowania samochodu. Jeśli zależy Ci na tym, aby ozonator był wytrzymały, sprawdź model TRI-TLEN TR-15. Ma on zrobioną z blachy obudowę, solidny wentylator oraz stosowne certyfikaty. Urządzenie jest bardzo praktyczne i znajduje zastosowanie również poza autem.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt sprawdza się świetnie nie tylko do ozonowania i dezynfekcji pomieszczeń, ale też samochodu, wentylacji, klimatyzacji czy lodówki. Jak można wywnioskować z opinii użytkowników, urządzenie jest proste w obsłudze oraz skutecznie pozbywa się nieprzyjemnych zapachów.

Wady

Nawet najlepszy produkt na rynku musi mieć jakąś wadę. W przypadku generatora ozonu Minexo HF258 jest to trochę za krótki kabel zasilający. Dłuższy przewód przełożyłby się na lepszą wygodę użytkowania, zwłaszcza w dużych pomieszczeniach.

Podsumowanie

Moc generatora wynosi 110 W. Zdaniem producenta wydajność urządzenia jest w stanie osiągnąć 20000 mg/h. Obudowa jest stalowa. Sprzęt waży 1,5 kg oraz posiada wbudowany timer, który odlicza czas do 60 minut.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie wyróżnia się bardzo dużą wydajnością, 15 000 mg/h. Jest ono wykonane z solidnych materiałów, m.in. lakierowanej proszkowo blachy. Ozonator nie generuje dużego hałasu i ma programowalny licznik (od 1 do 30 minut).

Wady

Nie zawsze sprzęt okazuje się komfortowy w użyciu, a wszystko przez to, że przewód zasilający jest stosunkowo krótki. Jego długość wynosi 1,8 m.

Podsumowanie

Ozonator znajduje zastosowanie w autach, domach, hotelach, gabinetach dentystycznych i lekarskich, a także pomieszczeniach firmowych. Jest on niewielki i wygodny w przenoszeniu. Ozonowanie można przeprowadzić z wykorzystaniem rur, w komplecie są dwa adaptery: 100 mm i 60/70 mm.

Rozważ też

Zalety

Wydajność urządzenia sięga aż 60000 mg/h. Do tego szybkość rozprowadzanego ozonu jest zwiększona przez wbudowany wentylator. Sprzęt skutecznie pozbywa się alergenów, posiada wbudowany zegar, a załączona instrukcja obsługi jest napisana w zrozumiały sposób.

Wady

Co prawda ozonator ATWFS 3432 ma wiele mocnych stron, ale to nie oznacza, że jest produktem pozbawionym wad. Zdaniem klientów głównym problemem jest brak możliwości podpięcia urządzenia do gniazda zapalniczki samochodowej.

Podsumowanie

Wymiary po rozpakowaniu to 23 x 20 x 22 cm. Obudowa została wykonana ze stali nierdzewnej. Całość z opakowaniem waży 1,6 kg. Do stworzenia ATWFS 3432 wykorzystano również szkło hartowane oraz tworzywo sztuczne.

 

3 najlepszych ozonatorów samochodowych powietrza. Opinie w 2024 roku

 

 

1. Generator Ozonu Minexo HF258

 

Wśród generatorów ozonu uwagę szczególnie przykuwa model Minexo HF258. Po zakupie możemy spodziewać się wysokiej jakości dezynfekcji pomieszczeń, skutecznego usuwania nieprzyjemnych zapachów, oczyszczania trudno dostępnych miejsc w klimatyzacji i wentylacji, prostej obsługi oraz wydajnego ozonowania wnętrza samochodu.

Zdaniem użytkowników produkt rzeczywiście usuwa, a nie maskuje zapachy. Model Minexo HF258 umożliwia także ozonowanie wnętrza lodówki, dzięki czemu będzie ona pozbawiona bakterii. Z innych informacji, obudowa generatora została wykonana ze stali, co przekłada się na wysoką wytrzymałość i trwałość produktu. Warto też na koniec wspomnieć, że sprzęt posiada wbudowany timer, który odlicza czas pracy w zakresie od 1 do 60 minut.

Minexo HF258 jest jednym z najbardziej docenianych generatorów ozonu na rynku. Czemu warto zdecydować się na ten produkt?

 

Zalety

Dezynfekcja wnętrz: Produkt skutecznie pozbywa się alergenów oraz drobnoustrojów we wnętrzach pomieszczeń.

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów: Urządzenie jest w stanie kompletnie wyeliminować nawet takie intensywne zapachy jak między innymi spalenizna czy dym papierosowy.

Czyszczenie wentylacji i klimatyzacji: Za pomocą generatora ozonu Minexo HF258 można skutecznie zdezynfekować nawet trudno dostępne miejsca w tego rodzaju instalacjach.

Prosta obsługa: Użytkownicy donoszą, że całość zestawu można w bardzo łatwy sposób obsługiwać.

Ozonowanie samochodu: Dodatkową zaletą urządzenia jest możliwość skutecznego ozonowania kokpitu oraz wentylacji pojazdu.

 

Wady

Krótki kabel zasilający: Zdaniem klientów sprzęt mógłby posiadać dłuższy przewód, co przełożyłoby się na lepszy komfort użytkowania.

 

 

 

 

2. TRI-TLEN TR-15 Ozonator Samochodowy 15g/h

 

Przedstawiamy ozonator TRI-TLEN TR-15, którego maksymalna wydajność to 15 000 mg/h. Urządzenie jest dobrze przystosowane do częstego użytkowania, ma obudowę wykonaną z solidnej, odpornej na uszkodzenia blachy. Wyposażono je w wydajny wentylator, który cicho pracuje i szybko rozprowadza ozon w kabinie pojazdu.

Sprzęt ma wymiary: 18 cm x 12 cm x 20 cm i waży 2,5 kg. Jest zasilany sieciowo, ma przewód o długości 1,8 m. Na obudowie znajdują się wskazówki, jak krok po kroku przeprowadzić ozonowanie, dlatego obsługa urządzenia nie jest trudna. Co więcej, o jego pracy informuje specjalna dioda LED.

Kupujący docenili ozonator przede wszystkim za bezpieczeństwo użytkowania. Ma on certyfikat CE, a dodatkowo obudowa jest uziemiona. Duży uchwyt sprawia, że urządzenie można wygodnie przenieść w inne miejsce. Nadaje się ono do ozonowania samochodów, a także domów, hoteli, pensjonatów, gabinetów lekarskich i dentystycznych czy biur. W zestawie są dwa adaptery pozwalające na zastosowanie rur ozonujących.

Sprzęt TRI-TLEN TR-15 ma moc ok. 150 W, a jego wydajność wynosi 15 000 mg/h. Wymiary ozonatora to: 18 cm x 12 cm x 20 cm.

 

Zalety

Wytrzymała konstrukcja: Urządzenie jest bardzo wytrzymałe. Obudowa została wykonana z lakierowanej proszkowo blachy.

Wbudowany timer: Nie musimy sami kontrolować czasu ozonowania pojazdu. Wynika to z tego, że sprzęt ma wbudowany timer, można go nastawić na maksymalnie 30 minut.

Możliwość zastosowania rury ozonującej: Do ozonowania np. klimatyzacji możemy wykorzystać specjalną rurę. W zestawie znajdują się dwa adaptery o różnej średnicy (60/70 mm i 100 mm) pozwalające na jej podłączenie.

Użyteczność: Za pomocą sprzętu można wykonać ozonowanie pojazdu, gabinetu dentystycznego, domu, biura, hotelu, pensjonatu, domku letniskowego i wielu innych miejsc. To oznacza, że ozonator jest bardzo użyteczny.

 

Wady

Krótki przewód: Jak pokazał test samochodowych ozonatorów powietrza, kabel zasilający jest stosunkowo krótki. To negatywnie wpływa na komfort użytkowania urządzenia.

 

 

 

 

3. Generator Ozonu, Ozonator ATWFS 3432 60 000 MG/H + Czasomierz

 

Generator ozonu ATWFS 3432 skutecznie pozbywa się nieprzyjemnych zapachów. Sprzęt wykazuje bardzo wysoką wydajność, posiada przydatny wbudowany wentylator oraz zegar, a także skutecznie pozbywa się alergenów. W zestawie znajdziemy również łatwą do zrozumienia instrukcję obsługi.

Produkt sprawdza się w celu oczyszczania i dezynfekcji m.in. pomieszczeń, lodówek oraz układów klimatyzacji (w tym klimatyzacji samochodowych). Ozonowanie wykonywane przy pomocy modelu ATWFS 3432 pozwala pozbyć się roztoczy, pleśni, bakterii, wirusów, grzybów oraz innych źródeł nieprzyjemnych zapachów.

Moc urządzenia wynosi 100 W, a napięcie zasilania 230 V. Waga z opakowaniem osiąga 1,6 kg, a wymiary dostarczonego urządzenia to 23 x 20 x 22 cm. Wybór konsumentów często pada na dobry samochodowy ozonator powietrza ATWFS 3432. Analizujemy najbardziej istotne cechy tego sprzętu.

 

Zalety

Wydajność: Urządzenie jest w stanie zapewnić wydajność sięgającą nawet 60000 mg/h.

Wentylator: Szybkość rozprowadzania ozonu jest podwyższona dzięki wbudowanemu wentylatorowi.

Dla alergików: Sprzęt potrafi skutecznie pozbywać się bakterii, grzybów, wirusów oraz innych alergenów.

Wbudowany zegar: Za jego sprawą użytkownik może w wygodny sposób ustawić przewidywany czas pracy, aby nie narazić się na działanie ozonu o wysokim stężeniu.

Instrukcja obsługi: Dołączona do zestawu instrukcja w jasny sposób wyjaśnia działanie urządzenia.

 

Wady

Podłączenie do zapalniczki samochodowej: Według użytkowników urządzenie nie może zostać podpięte do gniazda zapalniczki samochodowej.

 

 

 

 

Jaki ozonator powietrza samochodowy wybrać?

 

Latem wielu z nas w czasie jazdy nie otwiera okien, gdyż komfort podróży zapewnia nam klimatyzacja. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że długotrwałe zamknięcie samochodu może doprowadzić do powstania nieprzyjemnych zapachów, a także sprzyjać rozwojowi bakterii. Dlatego wszystkim tym, którzy chcą zadbać o przyjazny klimat w swoim aucie, polecamy zainwestowanie w najlepszy samochodowy ozonator powietrza w 2024 roku. Poniżej wypisaliśmy kilka cennych rad, które warto wziąć pod uwagę dokonując zakupu tego urządzenia.

Dlaczego warto kupić taki sprzęt? Otóż ozon ma silne właściwości dezynfekujące. Nawet 30 minut pracy pozwoli pozbyć się nieprzyjemnej woni. Szczególnie odczują to osoby, które kupiły używane auto, w którym wcześniej ktoś palił papierosy lub przewoził psa. Pamiętaj jednak, że sprzęt nie powinien działać przez dłuższy czas. Wynika to z tego, że pierwiastek może być drażniący dla naszych dróg oddechowych i błony śluzowej. W konsekwencji wywoła on krwotok z nosa, zawroty głowy lub wymioty. Z tego powodu, po każdym użyciu maszyny, dokładnie wywietrz samochód. Poszukując odpowiedniego dla nas sprzętu warto zdecydować się na taki, wyposażony w czujnik. Po upływie wyznaczonego czasu, sygnał dźwiękowy poinformuje nas o tym, że należy wyłączyć urządzenie.

Pamiętaj, że wszystkie modele różnią się od siebie wydajnością. Oznacza to, że inny model kupimy do niewielkiego auta, a inny do pojazdu typu van czy kombi. Sprawdzenie tej właściwości jest bardzo ważne, gdyż zbyt słaby produkt nie pozwoli na pozbycie się wszystkich nieprzyjemnych woni czy alergenów. Równocześnie, zastosowanie zbyt silnego modelu może podrażnić naszą śluzówkę. W tym poradniku polecamy produkty o wydajności 400 mg/h, gdyż dobrze sprawdzają się we wszystkich średniej wielkości samochodach.

Specjaliści sugerują, aby co 2 miesiące umieścić sprzęt w pojeździe, tak by pozbyć się grzybów i bakterii. Kluczem, aby praca była wydajna jest odpowiednie umieszczenie produktu. Dlatego zalecamy inwestycję w model ze specjalnym uchwytem. Wynika to z tego, że urządzenie powinno być umieszczone jak najwyżej, gdyż cząsteczki ozonu są dość ciężkie i samoczynnie opadają na podłogę. Poniżej prezentujemy Ci zestawienie zawierające najlepsze samochodowe ozonatory powietrza.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ