Ranking 5 najlepszych ładowarek samochodowych w 2022

Ostatnio aktualizowane: 28.05.22

 

Ładowarki samochodowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Biorąc pod uwagę mnogość dostępnych ładowarek samochodowych nie jest łatwo zdecydować się na konkretny produkt. Aby ułatwić Ci podjęcie tej decyzji dokonaliśmy analizy rynku i opinii konsumentów, dzięki czemu udało nam się wyłonić najlepsze urządzenia w 2022 roku. W efekcie powstał ranking, gdzie pierwsze miejsce zajął produkt Samsung Dual Fast. Jest to nowoczesna ładowarka samochodowa, dzięki której w bardzo krótkim czasie naładujemy swój telefon. Wykonana jest ona z wysokiej jakości materiałów i umożliwia podłączenie dwóch sprzętów jednocześnie. Warto zwrócić uwagę także na drugą, równie atrakcyjną pozycję z naszego zestawienia. Jest nią ładowarka Xiaomi Roidmi 3S. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest możliwość odtwarzania muzyki ze swojego telefonu dzięki wbudowanemu transmiterowi dźwięku. Ponadto ładowarka posiada dwa porty USB, jest poręczna i solidnie wykonana. Jeśli interesują Cię pozostałe propozycje z naszego zestawienia zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.

5 najlepszych ładowarek samochodowych. Opinie w 2022 roku

 

Poniższy ranking ładowarek samochodowych ma na celu pomóc w wyborze produktu spełniającego Twoje oczekiwania. W zestawieniu znalazły się urządzenia, które według konsumentów szybko ładują i są bardzo trwałe.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie jest w stanie bardzo szybko naładować nasz telefon dzięki zastosowaniu technologii Adaptive Fast Charging. Wykonane jest ono z wysokiej jakości materiałów gwarantujących trwałość. Ładowarkę można wykorzystać do ładowania dwóch urządzeń jednocześnie.

Wady

Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na wymiary ładowarki. Jej korpus jest dość długi, przez co kierowcom często zdarza się o niego zahaczyć w trakcie jazdy.

Podsumowanie

Jest to nowoczesna i bardzo szybka ładowarka, która sprawdzi się podczas każdej podróży samochodem. Umożliwia ona ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie i jest solidnie wykonana. Konsumenci cenią ten produkt za jego wysoką jakość.

Drugi wybór

Zalety

Produkt zapewnia szybkie ładowanie urządzeń mobilnych, a dzięki wbudowanemu transmiterowi dźwięku umożliwia także słuchanie ulubionej muzyki. Urządzenie posiada dwa wejścia USB, dzięki którym możemy ładować dwa sprzęty jednocześnie. Produkt bez problemu dopasowuje się do każdej zapalniczki w samochodzie.

Wady

Konsumenci zauważyli, że w trakcie odtwarzania muzyki dźwięk jest czasem mało wyraźny. Poza tym twierdzą oni, że kabel USB niekiedy blokuje się w porcie i trudno go wyciągnąć.

Podsumowanie

Urządzenie umożliwia nie tylko szybkie ładowanie dwóch sprzętów jednocześnie, ale również słuchanie muzyki poprzez specjalny transmiter. Jest to bardzo przydatny gadżet, w który powinien zaopatrzyć się każdy kierowca samochodu.

Rozważ też

Zalety

Największą zaletą tego modelu jest możliwość bardzo szybkiego naładowania swojego urządzenia mobilnego. Ładowarka umożliwia podłączenie dwóch sprzętów jednocześnie, ma kompaktowe wymiary i zabezpiecza nasz telefon i tablet przed przeładowaniem i przegrzaniem.

Wady

Użytkownicy w swoich opiniach podkreślają, że ze względu na matowe wykończenie obudowy na powierzchni ładowarki dość szybko pojawiają się rysy.

Podsumowanie

Ta wysokiej klasy ładowarka szybko naładuje każde urządzenie mobilne. Dzięki niewielkim rozmiarom jest bardzo poręczna i praktyczna. Na uwagę zasługuje również solidne wykonanie i estetyczny wygląd. Jest to chętnie wybierany model przez konsumentów.

 

1. Ładowarka samochodowa Samsung Dual Fast Charging EP-LN920BBEGWW

 

Jeśli szukasz bardzo szybkiej i nowocześniej ładowarki samochodowej koniecznie zapoznaj się z modelem Samsung Dual Fast. Jest to produkt wyposażony w dwa porty USB oraz kabel USB o długości 1,5 metra, który można odłączyć.

Urządzenie pracuje wykorzystując technologię Adaptive Fast Charging, dzięki której jest w stanie przyspieszyć proces ładowania akumulatora nawet o 40%. Takie rozwiązanie sprawia, że zaledwie w kilka minut naładujemy swój smartfon, tablet czy inne urządzenie mobilne. Co więcej, dwa wejścia umożliwiają ładowanie dwóch sprzętów jednocześnie.

Model ten wykonany jest z solidnych materiałów, które zapobiegają uszkodzeniom mechanicznym. Wysoką jakość produktu potwierdza również 12-miesięczna gwarancja producenta. Wymiary przyrządu to szerokość – 3,4 cm, głębokość – 8,7 cm i wysokość – 3,4 cm.

Warto mieć na uwadze również pozytywne opinie konsumentów na temat ładowarki, które znajdziemy w Internecie. Użytkownicy doceniają ten model przede wszystkim za funkcję szybkiego ładowania, która działa bez zastrzeżeń.

Samsung Dual Fast to dobra ładowarka samochodowa do 50 zł. Ma ona dwa porty USB oraz kabel o długości 1,5 m.

 

Zalety

Możliwość naładowania dwóch urządzeń: Biorąc pod uwagę budowę sprzętu, z jego pomocą możemy jednocześnie naładować dwa urządzenia. To praktyczny model.

Solidność: Ładowarka została wykonana z materiałów wykazujących odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nawet po dłuższym czasie używania na obudowie produktu nie powinny pojawić się przetarcia.

Funkcja Fast Charging: Nie musimy zbyt długo czekać, aż bateria w smartfonie czy tablecie naładuje się do odpowiedniego poziomu. Wystarczy włączyć funkcję Fast Charging.

Długi kabel: Dołączony do ładowarki kabel ma odpowiednią długość, co pozwala na bezpieczne odłożenie ładującego się urządzenia na deskę rozdzielczą lub fotel pasażera.

Wygodne przechowywanie w schowku: Sprzęt warto wozić w samochodzie przez cały czas, aby być przygotowanym na każdą okoliczność. Z pewnością zmieści się on w schowku.

 

Wady

Za długi korpus: Korpus ładowarki jest stosunkowo długi. Po podłączeniu jej do gniazda zapalniczki możemy o nią przypadkowo zahaczać np. podczas zmiany biegów, co stanie się uciążliwe.

 

 

 

 

2. Ładowarka samochodowa Xiaomi Roidmi 3S

 

Każdy kierowca powinien zaopatrzyć się w ładowarkę samochodową Xiaomi Roidmi 3S. Urządzenie nie tylko zapewni szybkie naładowanie telefonu, ale także umożliwi słuchanie muzyki.

Produkt wyposażony jest w specjalny transmiter, który należy zainstalować w gnieździe zapalniczki samochodowej. W ten sposób możemy cieszyć się ulubioną muzyka ze smartfona, zarówno w nowoczesnych, jak i starszych modelach odtwarzaczy samochodowych. Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth słuchanie muzyki odbywa się bezprzewodowo.

Ładowarka posiada dwa wejścia USB, przy użyciu których możemy ładować dwa urządzenia jednocześnie. Ma ona również większą końcówkę, która sprawia, że bez problemu dopasowuje się do każdego modelu samochodu. Poza tym produkt chroni przed przegrzaniem lub przeładowaniem naszego sprzętu.

Osoby, które zdecydowały się na zakup ładowarki Xiaomi Roidmi 3S, twierdzą, że jest to bardzo praktyczne urządzenie, które przydaje się w każdym samochodzie. W swoich opiniach podkreślają także, że szybko ładuje, jest poręczne i funkcjonalne.

Ładowarka Xiaomi Roidmi 3S została wyposażona w dwa porty USB. Wymiary produktu to: 2,7 cm x 2,7 cm x 6,1 cm.

 

Zalety

Ochrona przed przegrzaniem: Akcesorium ma bezpieczną wtyczkę typu Shrapnel, która zapewnia mu ochronę przed przegrzaniem w wyniku długotrwałego ładowania telefonu.

Umożliwia odtwarzanie muzyki: Ładowarkę wyposażono w moduł Bluetooth, dlatego może łączyć się bezprzewodowo z telefonem. To pozwala na odtwarzanie muzyki prosto ze smartfona, także w trybie offline, gdyż transmiter w urządzeniu łączy się z radiem w aucie.

Pasuje do każdego samochodu: To uniwersalny model, który można podłączyć do gniazda zapalniczki w każdym samochodzie, niezależnie od marki. Wpływa na to wykorzystanie elastycznych, metalowych styków.

Zapewnia efektywne ładowanie baterii: Ładowarka wyróżnia się zastosowaniem wysokiej jakości układu sterowania chipem. To gwarantuje efektywne ładowanie baterii podłączonych do niej urządzeń.

 

Wady

Blokujący się kabel USB: Od czasu do czasu kabel USB blokuje się w porcie, przez co trudno jest go odłączyć. Trzeba uważać, aby nie szarpnąć zbyt mocno przewodem, gdyż możemy uszkodzić gniazdo.

 

 

 

 

3. Ładowarka samochodowa Huawei SuperCharge

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci uniwersalną ładowarkę Huawei SuperCharge, dzięki której możemy szybko i bezpieczne naładować swoje urządzenia mobilne w trakcie podróży samochodem.

Produkt wyposażony jest w dwa porty USB umożliwiające podłączenie dwóch sprzętów jednocześnie. Dzięki zastosowaniu technologii zabezpieczającej przed przeładowaniem i przegrzaniem nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo naszych urządzeń. Z kolei technologia Huawei Super Charge sprawia, że nasz smartfon ładuje się równie szybko, jak przy użyciu klasycznej ładowarki sieciowej.

Małe rozmiary i niewielka waga ładowarki ułatwiają jej łatwe przechowywanie. Wraz z urządzeniem w zestawie otrzymujemy kabel USB-C, dzięki któremu z łatwością podłączymy nowoczesne smartfony ze złączem typu C. Na uwagę zasługuje również opływowy kształt oraz zmatowiona obudowa produktu, które czynią z ładowarki elegancki gadżet.

Opinie o ładowarkach samochodowych tego producenta są pozytywne. Również opisany model Huawei SuperCharge cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów, którzy cenią jego wysoką jakość.

Sprzęt Huawei SuperCharge ma moc wyjściową 500 mA. To model, który został wyposażony w dwa porty USB.

 

Zalety

Technologia szybkiego ładowania: Akcesorium wykorzystuje technologię szybkiego ładowania. Wystarczy na 1,5 godziny podłączyć smartfon do ładowarki, aby móc z niego swobodnie korzystać nawet przez cały dzień. Nie ma więc ryzyka, że na skutek rozładowanej baterii stracimy możliwość skontaktowania się z bliskimi.

Elegancki design: Test ładowarek samochodowych, który przeprowadziliśmy, dowiódł, że to najbardziej elegancki model. Ma on okrągły, opływowy kształt, a także matową obudowę w czarno-szarym kolorze.

Bezpieczeństwo użytkowania: Podczas używania sprzętu i ładowania baterii w telefonie lub innym urządzeniu nie musimy obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Akcesorium ma niezbędne zabezpieczenia, m.in. przed przegrzaniem oraz przeładowaniem.

 

Wady

Podatność na zarysowania: Jeśli będziemy często używać ładowarki, prawdopodobnie szybko przestanie efektownie się prezentować. Ponieważ jej obudowa ma matowe wykończenie, jest bardziej podatna na zarysowania.

 

 

 

 

4. Ładowarka samochodowa Aukey 33W

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Aukey 33W. Jest to bardzo wydajna ładowarka samochodowa, dzięki której jesteśmy w stanie naładować nasz telefon do 4 razy szybciej, niż przy użyciu tradycyjnych urządzeń tego typu.

Produkt wykorzystuje technologię Qualcomm INOV, która kontroluje napięcie i w rezultacie działa bardziej efektywnie. Model wyposażony jest w dwa porty USB umożliwiające ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Sprzęt posiada również zabezpieczenia przed przegrzaniem ładowanych sprzętów, dzięki czemu nie musimy martwić się o bezpieczeństwo naszego smartfona czy tabletu.

Wymiary ładowarki to 6,2 cm x 6,2 cm x 3,2 cm. Wraz z urządzeniem, w zestawie otrzymujemy odłączany kabel micro USB o długości 1 m oraz instrukcję obsługi. Moc produktu to 33 W.

Osoby, które kupiły model Aukey 33W twierdzą, że działa bezawaryjnie. W swoich opiniach podkreślają również, że ładowarka jest bardzo szybka, wytrzymała i bezpieczna.

Aukey 33W to ładowarka z dwoma portami USB, która ma wymiary: 6,3 cm x 6,3 cm x 3,3 cm. Do akcesorium dołączono przewód micro-USB o długości 1 m.

 

Zalety

Technologia Qualcomm INOV: Ładowarka jest wyposażona w nowoczesną technologię Qualcomm INOV, czyli inteligentną, adaptacyjną kontrolę optymalnego napięcia. Gwarantuje to szybkie ładowanie baterii w telefonie.

Wytrzymałość: Akcesorium jest na tyle wytrzymałe, że bez wątpienia nie zniszczy się za szybko na skutek codziennego używania. Obudowa sprzętu wykazuje odporność na przetarcia i zarysowania.

Certyfikat UL: To model z certyfikatem UL. To oznacza, że umożliwia on w 100% bezpieczne ładowanie urządzeń zasilanych przez USB.

 

Wady

Nie pasuje do wszystkich telefonów: Dołączony do zestawu kabel ma wtyczkę micro-USB, co oznacza, że nie pasuje do telefonów z wejściem mini-USB. Posiadacze tego typu smartfonów muszą samodzielnie dobrać przewód do ładowarki.

Za krótki kabel: Kabel akcesorium jest za krótki, tak uważa większość konsumentów. Z tego względu ładujący się smartfon należy trzymać na kolanach, gdyż czasem niemożliwe jest włożenie go do uchwytu samochodowego (zwłaszcza jeśli jest zamontowany po lewej stronie kierownicy).

 

 

 

 

5. Green Ładowarka samochodowa Cell ASUS EEE PC

 

Green Cell ASUS EEE PC to dobra i tania ładowarka samochodowa, przy której użyciu będziemy w stanie naładować baterię swojego laptopa podczas każdej podróży samochodem.

Urządzenie jest kompatybilne z niemal wszystkimi komputerami przenośnymi marki Asus. Wykonane jest ono z wysokiej jakości materiałów i zapewnia bezpieczne ładowanie nawet najbardziej podatnych na uszkodzenia sprzętów. Urządzenie gwarantuje zabezpieczenie przed przeciążeniem, przegrzaniem i zwarciem.

Moc ładowarki wynosi 40 W, a jej średnice wtyku to 2,5 mm – 0,7 mm. W zestawie otrzymamy także kabel zasilający o długości 1 m, który pasuje do każdego gniazdka EU.

W Internecie znaleźć można wiele pozytywnych opinii na temat modelu Green Cell ASUS EEE PC. Według konsumentów największą zaletą urządzenia jest jego bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Poza tym użytkownicy cenią sobie wytrzymałość ładowarki, jej bezpieczeństwo oraz solidne wykonanie. Wysoką jakość potwierdza również roczna gwarancja producenta.

Ładowarka Green Cell ASUS EEE PC jest przeznaczona do ładowania baterii w laptopie. Moc akcesorium wynosi 40 W, a jego natężenie to 2,1 A.

 

Zalety

Ma niezbędne zabezpieczenia: Nie należy się obawiać, że podłączenie laptopa do ładowarki doprowadzi do jego awarii. To model z zabezpieczeniem przed przegrzaniem, zwarciem, a także przed przeciążeniem.

Zapewnia odpowiednie napięcie i natężenie: Akcesorium gwarantuje odpowiednie napięcie i natężenie prądu ładowania. Możemy do niego bez obaw podłączyć każdy sprzęt, nawet ten wrażliwy i podatny na awarie.

 

Wady

Tylko do laptopów ASUS: Ładowarka jest przeznaczona jedynie do ładowania laptopów marki ASUS. Nie jest ona kompatybilna z urządzeniami innych popularnych producentów.

Przewód jest zbyt krótki: Przewód ładowarki ma długość 1 m. Ładującego się laptopa nie można używać, siedząc na tylnej kanapie, gdyż kabel jest za krótki.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką ładowarkę samochodową kupić?

 

W dzisiejszych czasach każdy korzysta z telefonu, czasem tableta. Wręcz nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez smartfona, tabletu czy laptopa. Sprzęty te są źródłem rozrywki, narzędziem pracy, a także sposobem na szybkie komunikowanie się z ludźmi. Żyjąc w ciągłym biegu zapominamy o jednej rzeczy – jak każdy podobny produkt, tak i te, by pracować potrzebują energii. Niestety ilość dostępnych funkcji oraz aplikacji sprawia, że w smartfonach bateria rozładowuje się dosyć szybko. Niestety zawsze pamiętamy o tym, żeby naładować powerbank i nie wszędzie możemy podłączyć urządzenie do ładowania. Dlatego jeśli często jeździmy samochodem, dobrym rozwiązaniem będzie ładowarka samochodowa. Dzięki niej w czasie jazdy nasz sprzęt będzie można podłączyć, nie pozwalając mu tym samym na rozładowanie się. Jeśli nie wiesz, jaka ładowarka samochodowa jest najlepsza dla Ciebie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Prąd ładowania

Nowoczesne urządzenia są zdecydowanie bardziej wymagające, jeśli chodzi o pobór energii w czasie użytkowania. Dlatego najważniejszym kryterium w przypadku ładowarek samochodowych jest moc ładowania wyrażana w Amperach. Im wyższa jej wartość, tym szybciej naładujemy telefon. W znacznym stopniu wpływa on na czas pracy danego modelu i decyduje o tym, czy w przypadku jednoczesnego korzystania z podłączonego sprzętu nie rozładuje się on do reszty. Zbyt niskie natężenie prądu sprawi, że nasze urządzenie będzie pobierać energię nie tylko z ładowarki, ale również z baterii, co umożliwia pełne naładowanie baterii.

Optymalny zakres tego parametru to 1 A – 2 A. Dysponując taką energią można szybko naładować nie tylko telefon, ale także bardziej wymagające tablety. Najlepsza ładowarka samochodowa pozwoli Ci mieć pewność, że nawet w podróży, gdy ciągle używasz GPS, żaden sprzęt Cię nie zawiedzie.

 

Ilość wejść w ładowarce

Jeszcze całkiem niedawno przy wyborze ładowarki samochodowej liczyła się ilość wymiennych końcówek, przy pomocy których można było podłączyć różnego rodzaju urządzenia. Obecnie producenci coraz częściej odchodzą od tego schematu stawiając na ładowanie poprzez podłączenie dołączonego do danego urządzenia kabla USB. W ten sposób użytkownik sam wybiera, co chce ładować i nie musi martwić się o to, że dany przewód nie będzie pasować.

Jeśli chcesz, by kupiony przez Ciebie model służył Ci jeszcze lepiej zwróć uwagę na ilość posiadanych przez niego wejść. Przy minimum dwóch wbudowanych portach USB możesz podłączyć więcej niż jedno urządzenie. W ten sposób komfort użytkowania ładowarki znacznie się zwiększy, a Ty będziesz zadowolony z dokonanego zakupu.

 

Wielkość i waga ładowarki

Modele dostępne na rynku mają raczej kompaktowe wymiary. Niewielka forma jest bardzo praktyczna, bo pozwala na używanie ładowarki w dowolnym miejscu w aucie lub zmieszczenie w plecaku czy torebce. Ładowarkę można zabrać ze sobą wszędzie i w razie potrzeby zawsze mieć ją przy sobie. Dla wyższej wygody noszenia możesz wybrać produkt o jak najmniejszej wadze, by mieć pewność, że nigdy nie będzie Ci ciążyć.

 

Uniwersalna czy dedykowana – jaką ładowarkę samochodową wybrać?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań, co do ładowarek samochodowych jest to, czy powinniśmy postawić na produkt odpowiadający marką urządzeniu, które chcemy ładować, czy raczej nie zaprzątać sobie tym głowy. Zdaniem większości konsumentów nie ma w tym przypadku jednoznacznej odpowiedzi.

Wiele osób uważa, że warto pomyśleć o zakupie modelu dedykowanego naszemu sprzętowi. Zazwyczaj będzie on mocniejszy i trwalszy niż jego uniwersalny odpowiednik, a równocześnie dopasowany do parametrów sprzętu. Zaletą jest również istnienie większej pewności, co do charakterystyki ładowarki podanej na opakowaniu. Produkty uniwersalne są dobre, jednak nie zawsze się sprawdzają. Są jednak tańsze i dostępne niemal w każdym sklepie z podobnymi artykułami. Wybór należy do użytkownika.

Dodatkowe funkcje

Postęp technologiczny oraz zwiększające się potrzeby użytkowników zdecydowały o tym, że producenci nie poprzestają jedynie na produkcji klasycznych ładowarek samochodowych. Wiele z nich wyposażono w dodatkowe funkcje, których nie posiadają modele standardowe.

Jednym z takich udogodnień jest wbudowany transmiter dźwięku. Dzięki niemu urządzenie nie tylko posłuży, jako źródło energii, ale także bez trudu zamieni się w przenośny głośnik. Poprzez połączenie go za pomocą Bluetooth z Twoim smartfonem będziesz mógł odtworzyć swoje ulubione piosenki.

Ciekawym i niezwykle przydatnym rozwiązaniem jest Adaptive Fast Charging wpływające na prędkość ładowania i w efektywny sposób skracające jego czas. Przy wyposażeniu w podobne technologie warto sprawdzić, czy interesujący Cię produkt posiada moduł zabezpieczający podłączane sprzęty przed przeładowaniem i przegrzaniem. Z nim będziesz mieć pewność, że Twój smartfon nie zostanie uszkodzony przy zbyt dużym natężeniu dopływającej do niego energii.

 

Ładowarki samochodowe w dobrych cenach

Przedział cenowy w przypadku ładowarek samochodowych jest dość szeroki. Na rynku można znaleźć zarówno modele kosztujące od kilku do kilkunastu złotych, jak i takie, za które trzeba zapłacić ponad sto złotych. Do zakupu należy podejść racjonalnie. Z całą pewnością nie musimy wybrać najdroższego spośród urządzeń. Dobre urządzenie kosztuje około 30 zł. Im więcej będzie miało wejść, tym więcej za nie zapłacimy. Z wyższą ceną spotkamy się również wtedy, gdy sprzęt ma na wyposażeniu kable.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ