Ranking 8 najlepszych ładowarek samochodowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 17.06.24

 

Ładowarka samochodowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Biorąc pod uwagę mnogość dostępnych ładowarek samochodowych nie jest łatwo zdecydować się na konkretny produkt. Aby ułatwić Ci podjęcie tej decyzji dokonaliśmy analizy rynku i opinii konsumentów, dzięki czemu udało nam się wyłonić najlepsze urządzenia w 2024 roku. W efekcie powstał ranking, gdzie pierwsze miejsce zajął produkt Samsung Dual Fast. Jest to nowoczesna ładowarka samochodowa, dzięki której w bardzo krótkim czasie naładujemy swój telefon. Wykonana jest ona z wysokiej jakości materiałów i umożliwia podłączenie dwóch sprzętów jednocześnie. Warto zwrócić uwagę także na drugą, równie atrakcyjną pozycję z naszego zestawienia. Jest nią ładowarka Xiaomi Roidmi 3S. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest możliwość odtwarzania muzyki ze swojego telefonu dzięki wbudowanemu transmiterowi dźwięku. Ponadto ładowarka posiada dwa porty USB, jest poręczna i solidnie wykonana. Jeśli interesują Cię pozostałe propozycje z naszego zestawienia zapraszamy do lektury dalszej części artykułu.


8 najlepszych ładowarek samochodowych. Opinie w 2024 roku

 

Poniższy ranking ładowarek samochodowych ma na celu pomóc w wyborze produktu spełniającego Twoje oczekiwania. W zestawieniu znalazły się urządzenia, które według konsumentów szybko ładują i są bardzo trwałe.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie jest w stanie bardzo szybko naładować nasz telefon dzięki zastosowaniu technologii Adaptive Fast Charging. Wykonane jest ono z wysokiej jakości materiałów gwarantujących trwałość. Ładowarkę można wykorzystać do ładowania dwóch urządzeń jednocześnie.

Wady

Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na wymiary ładowarki. Jej korpus jest dość długi, przez co kierowcom często zdarza się o niego zahaczyć w trakcie jazdy.

Podsumowanie

Jest to nowoczesna i bardzo szybka ładowarka, która sprawdzi się podczas każdej podróży samochodem. Umożliwia ona ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie i jest solidnie wykonana. Konsumenci cenią ten produkt za jego wysoką jakość.

Drugi wybór

Zalety

Produkt zapewnia szybkie ładowanie urządzeń mobilnych, a dzięki wbudowanemu transmiterowi dźwięku umożliwia także słuchanie ulubionej muzyki. Urządzenie posiada dwa wejścia USB, dzięki którym możemy ładować dwa sprzęty jednocześnie. Produkt bez problemu dopasowuje się do każdej zapalniczki w samochodzie.

Wady

Konsumenci zauważyli, że w trakcie odtwarzania muzyki dźwięk jest czasem mało wyraźny. Poza tym twierdzą oni, że kabel USB niekiedy blokuje się w porcie i trudno go wyciągnąć.

Podsumowanie

Urządzenie umożliwia nie tylko szybkie ładowanie dwóch sprzętów jednocześnie, ale również słuchanie muzyki poprzez specjalny transmiter. Jest to bardzo przydatny gadżet, w który powinien zaopatrzyć się każdy kierowca samochodu.

Rozważ też

Zalety

Wysoka pozycja w rankingu tej ładowarki samochodowej jest zapewniona głównie przez dwa wyjścia USB 3.1A pozwalające na podpięcie dowolnych kabli USB. Do tego mamy tutaj dwa napięcia (12V i 24V), które są automatycznie dopasowywane przez funkcję Smart. Ładowarka jest w stanie naładować telefon w mniej niż godzinę.

Wady

Głównym problemem ładowarki Qualcomm USB-C QC 3.0 jest słabe podświetlenie LED, które nie wypada zbyt dobrze na tle tego, co oferują konkurencyjne produkty.

Podsumowanie

Qualcomm USB-C QC 3.0 jest niewielką ładowarką samochodową, która jest w stanie bardzo szybko naładować dowolne urządzenie mobilne. Jeżeli potrzebujesz tego rodzaju gadżetu, trudno będzie znaleźć na rynku lepszy produkt.

 

 

Ładowarka samochodowa Samsung

 

1. Ładowarka samochodowa Samsung Dual Fast Charging EP-LN920BBEGWW

 

Jeśli szukasz bardzo szybkiej i nowocześniej ładowarki samochodowej koniecznie zapoznaj się z modelem Samsung Dual Fast. Jest to produkt wyposażony w dwa porty USB oraz kabel USB o długości 1,5 metra, który można odłączyć. Urządzenie pracuje wykorzystując technologię Adaptive Fast Charging, dzięki której jest w stanie przyspieszyć proces ładowania akumulatora nawet o 40%.

Takie rozwiązanie sprawia, że zaledwie w kilka minut naładujemy swój smartfon, tablet czy inne urządzenie mobilne. Co więcej, dwa wejścia umożliwiają ładowanie dwóch sprzętów jednocześnie.Model ten wykonany jest z solidnych materiałów, które zapobiegają uszkodzeniom mechanicznym. Wysoką jakość produktu potwierdza również 12-miesięczna gwarancja producenta.

Wymiary przyrządu to szerokość – 3,4 cm, głębokość – 8,7 cm i wysokość – 3,4 cm. Warto mieć na uwadze również pozytywne opinie konsumentów na temat ładowarki, które znajdziemy w Internecie. Użytkownicy doceniają ten model przede wszystkim za funkcję szybkiego ładowania, która działa bez zastrzeżeń. Samsung Dual Fast to dobra ładowarka samochodowa do 50 zł. Ma ona dwa porty USB oraz kabel o długości 1,5 m.

 

Zalety

Możliwość naładowania dwóch urządzeń: Biorąc pod uwagę budowę sprzętu, z jego pomocą możemy jednocześnie naładować dwa urządzenia. To praktyczny model.

Solidność: Ładowarka została wykonana z materiałów wykazujących odporność na uszkodzenia mechaniczne. Nawet po dłuższym czasie używania na obudowie produktu nie powinny pojawić się przetarcia.

Funkcja Fast Charging: Nie musimy zbyt długo czekać, aż bateria w smartfonie czy tablecie naładuje się do odpowiedniego poziomu. Wystarczy włączyć funkcję Fast Charging.

Długi kabel: Dołączony do ładowarki kabel ma odpowiednią długość, co pozwala na bezpieczne odłożenie ładującego się urządzenia na deskę rozdzielczą lub fotel pasażera.

Wygodne przechowywanie w schowku: Sprzęt warto wozić w samochodzie przez cały czas, aby być przygotowanym na każdą okoliczność. Z pewnością zmieści się on w schowku.

 

Wady

Za długi korpus: Korpus ładowarki jest stosunkowo długi. Po podłączeniu jej do gniazda zapalniczki możemy o nią przypadkowo zahaczać np. podczas zmiany biegów, co stanie się uciążliwe.

 

 

 

 

Ładowarka samochodowa Xiaomi

 

2. Ładowarka samochodowa Xiaomi Roidmi 3S

 

Każdy kierowca powinien zaopatrzyć się w ładowarkę samochodową Xiaomi Roidmi 3S. Urządzenie nie tylko zapewni szybkie naładowanie telefonu, ale także umożliwi słuchanie muzyki.

Produkt wyposażony jest w specjalny transmiter, który należy zainstalować w gnieździe zapalniczki samochodowej. W ten sposób możemy cieszyć się ulubioną muzyka ze smartfona, zarówno w nowoczesnych, jak i starszych modelach odtwarzaczy samochodowych. Dzięki wbudowanemu modułowi Bluetooth słuchanie muzyki odbywa się bezprzewodowo.

Ładowarka posiada dwa wejścia USB, przy użyciu których możemy ładować dwa urządzenia jednocześnie. Ma ona również większą końcówkę, która sprawia, że bez problemu dopasowuje się do każdego modelu samochodu. Poza tym produkt chroni przed przegrzaniem lub przeładowaniem naszego sprzętu.

Osoby, które zdecydowały się na zakup ładowarki Xiaomi Roidmi 3S, twierdzą, że jest to bardzo praktyczne urządzenie, które przydaje się w każdym samochodzie. W swoich opiniach podkreślają także, że szybko ładuje, jest poręczne i funkcjonalne.

Ładowarka Xiaomi Roidmi 3S została wyposażona w dwa porty USB. Wymiary produktu to: 2,7 cm x 2,7 cm x 6,1 cm.

 

Zalety

Ochrona przed przegrzaniem: Akcesorium ma bezpieczną wtyczkę typu Shrapnel, która zapewnia mu ochronę przed przegrzaniem w wyniku długotrwałego ładowania telefonu.

Umożliwia odtwarzanie muzyki: Ładowarkę wyposażono w moduł Bluetooth, dlatego może łączyć się bezprzewodowo z telefonem. To pozwala na odtwarzanie muzyki prosto ze smartfona, także w trybie offline, gdyż transmiter w urządzeniu łączy się z radiem w aucie.

Pasuje do każdego samochodu: To uniwersalny model, który można podłączyć do gniazda zapalniczki w każdym samochodzie, niezależnie od marki. Wpływa na to wykorzystanie elastycznych, metalowych styków.

Zapewnia efektywne ładowanie baterii: Ładowarka wyróżnia się zastosowaniem wysokiej jakości układu sterowania chipem. To gwarantuje efektywne ładowanie baterii podłączonych do niej urządzeń.

 

Wady

Blokujący się kabel USB: Od czasu do czasu kabel USB blokuje się w porcie, przez co trudno jest go odłączyć. Trzeba uważać, aby nie szarpnąć zbyt mocno przewodem, gdyż możemy uszkodzić gniazdo.

 

 

 

 

Ładowarka samochodowa USB C

 

3. Ładowarka Samochodowa Qualcomm USB-C QC 3.0

 

Qualcomm USB-C QC 3.0 jest jedną z najlepszych ładowarek samochodowych, które znajdziecie na naszej liście. Dobra i tania ładowarka samochodowa Qualcomm znajduje się wysoko w rankingu przede wszystkim za sprawą dwóch wyjść USB 3.1A, które są kompatybilne z wszystkimi kablami USB.

Dodatkowo użytkownicy mają do wyboru dwa napięcia zasilania 12V i 24V, które są dostosowywane w automatyczny sposób przez ładowarkę dzięki zastosowaniu innowacyjnej oraz bardzo przydatnej funkcji Smart. Ze względu na dobre napięcie oraz nowoczesną technologię zastosowaną w tym produkcie podpięty telefon może zostać w pełni naładowany nawet w niecałą godzinę.

Nic więc dziwnego, że klienci bardzo chętnie po nią sięgają. Ładowarka Samochodowa USB C Qualcomm jest przydatnym urządzeniem, które cieszy się dobrą opinią wśród użytkowników. Jakie są mocne strony tego produktu?

 

Zalety

Wyjścia USB: Po zakupie ładowarki można spodziewać się dwóch osobnych wyjść USB 3.1A, które działają z dowolnymi kablami USB.

Napięcia zasilania: Szybka ładowarka samochodowa Qualcomm USB-C QC 3.0 może zostać podpięta zarówno do zasilania 12V, jak i 24V.

Funkcja Smart: Dzięki niej ładowarka jest w stanie dostosować potrzebne napięcie ładowania w automatyczny sposób.

Szybkie ładowanie: Naładowanie podpiętego telefonu jest możliwe nawet w czasie poniżej jednej godziny.

 

Wady

Podświetlenie: Według użytkowników jedyną istotną wadą tej ładowarki jest niezbyt dobre podświetlenie LED.

 

 

 

 

Szybka ładowarka samochodowa

 

4. Ładowarka samochodowa USB Baseus 4800 mA

 

USB Baseus 4800 mA to kolejny produkt, który obejmuje nasz test ładowarek samochodowych. Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji skorzystać z tej ładowarki, warto to zrobić głównie ze względu na trwałość materiałów z jakich ją wykonano. Produkt wykazuje świetnie właściwości ognioodporne oraz jest wysoce odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Ponadto ładowarka ma w sobie zastosowane rozwiązania pozwalające na skuteczną kontrolę natężenia prądu. Ładowanie odbywa się bardzo bezpiecznie, co dodatkowo gwarantuje stabilny poziom natężenia 2.4A w porcie.

Warto dodatkowo wspomnieć o fakcie, że ładowarka ma niewielkie rozmiary, przez co bardzo łatwo można ją umieścić w gnieździe zapalniczki znajdującej się w samochodzie. USB Baseus 4800 mA jest jedną z ulubionych ładowarek samochodowych kierowców. Zobaczmy, co czyni ją dobrym wyborem dla każdego.

 

Zalety

Trwały materiał: Ładowarka samochodowa Baseus została wytworzona z materiałów, które są ognioodporne oraz wykazują świetną odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Kompaktowy rozmiar: Baseus 4800 mA jest niewielką ładowarką, którą bez problemu umieścisz w zapalniczce samochodowej.

Kontrola natężenia prądu: Zastosowanie w ładowarce chipsetu sterującego sprawia, że natężenie prądu zawsze podlega odpowiedniej kontroli.

Bezpieczne ładowanie: Natężenie w ładowarce wynosi 2.4A na pojedynczym porcie, przez co urządzenia mobilne są ładowane w bezawaryjny sposób.

 

Wady

Zatrzaski: Klienci zgłaszają, że zatrzaski ładowarki nie trzymają jej odpowiednio w gnieździe zapalniczki.

 

 

 

 

Ładowarka samochodowa iPhone

 

5. Ładowarka samochodowa USB typ C ESR 1000 mA do IPhone 12 / 13

 

Mając na celu zakup sprawdzonej ładowarki samochodowej do iPhone’a, dobrze będzie zwrócić swoją uwagę na ten produkt. Jest to wysokiej klasy urządzenie, które wyróżnia się na tle konkurencji za sprawą kilku wyraźnych zalet. Przede wszystkim należy tutaj napomknąć o mocnym uchwycie.

Dzięki niemu użytkownicy mają pewność, że ładowarka zostanie dobrze przymocowana do kratki wentylacyjnej w samochodzie. Do tego obracana głowica sprawia, że klienci mogą obracać ładowarkę nawet o 360 stopni, co bardzo pozytywnie wpływa na wygodę podczas użytkowania. Nie można jeszcze pominąć jednej zalety tego produktu – funkcji MagSafe.

Jest to specjalne rozwiązanie w formie magnetycznego mocowania telefonów lub etui o świetnej przyczepności. Wielu użytkowników potwierdza skuteczne i bezpieczne działanie ładowarki USB typ C ESR 1000 mA do IPhone 12 / 13. Co sprawia, że jest to godny polecenia produkt?

 

Zalety

Mocny uchwyt: Ze względu na fakt, że uchwyt jest mocowany do kratki wentylacyjnej, gwarantuje on świetną przyczepność.

Obracana głowica: Użytkownik może obrócić ładowarkę samochodową o 360 stopni, co bardzo pozytywnie wpływa na komfort użytkowania.

Funkcja MagSafe: To rozwiązanie pozwala na bardzo przydatne magnetyczne przymocowanie telefonu lub etui do ładowarki.

 

Wady

Tylko USB-C: Ładowarka samochodowa iPhone ESR 1000 mA jest dostępna tylko i wyłącznie dla kabli USB-C, co znacząco ogranicza jej możliwości.

 

 

 

 

Ładowarka samochodowa indukcyjna

 

6. Ładowarka Samochodowa Xiaomi Mi Wireless 20W

 

Korzystanie z ładowarki indukcyjnej Xiaomi Mi Wireless 20W jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które cenią sobie jej użytkownicy. Po zakupie tego produktu będzie można przede wszystkim skorzystać z opcji bezprzewodowego ładowania dostępnego dla smartfonów jakiejkolwiek firmy.

Z kolei wykorzystywane przez ładowarkę uchwyty zostały zaprojektowane z udziałem czujników magnetycznych, dzięki którym otwieranie i zamykanie smartfona w ładowarce jest dopasowywane automatycznie. Nie można też zapomnieć o fakcie, że materiały wykorzystane do stworzenia tej ładowarki samochodowej zapewniają bardzo wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz zróżnicowane czynniki zewnętrzne.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji wypróbować ładowarki indukcyjnej, Xiaomi Mi Wireless 20W będzie świetnym wyborem w tym celu. Xiaomi Mi Wireless 20W zjednała sobie uznanie wśród klientów, przez co warto ją polecić. Przedstawiamy jej najlepsze atuty.

 

Zalety

Ładowanie bezprzewodowe: Ładowarka samochodowa indukcyjna Xiaomi Mi Wireless 20W zapewnia możliwość bezprzewodowego ładowania smartfonów dowolnej marki.

Automatyczne zamykanie uchwytów: Uchwyty na smartfon wyposażone są w specjalny czujnik zbliżeniowy, który otwiera i zamyka je w automatyczny sposób.

Odporne materiały: Do stworzenia tego produktu zostały wykorzystane wysokiej jakości materiały, które zapewniają odporność na czynniki zewnętrzne oraz uszkodzenia mechaniczne.

 

Wady

Wolne ładowanie: Według użytkowników ładowarka nie gwarantuje szybkiego ładowania urządzeń mobilnych w porównaniu do konkurencyjnych modeli.

 

 

 

 

Ładowarka samochodowa Baseus

 

7. Baseus Ładowarka Samochodowa 2xUSB Quick Charge 3.0 CCALL-YD01

 

Przeglądając opinie o ładowarkach samochodowych, zdecydowanie warto zainteresować się modelem 2xUSB Quick Charge 3.0 CCALL-YD01. Stawiając na ten produkt, klienci mogą spodziewać się wielu przydatnych funkcji. Zaliczają się do nich przede wszystkim inteligentne chipy oraz Quick Charge, które zapewniają skuteczne dopasowanie napięcia oraz krótki czas potrzebny do naładowania podpiętego urządzenia.

Na tym nie kończą się atuty tego produktu. Trzeba bowiem wspomnieć jeszcze dodatkowo o mocnych portach USB. Zostały one zaprojektowane w sposób umożliwiający osiągnięcie napięcia sięgającego 30W.

Użytkownicy mogą korzystać z dwóch osobnych portów USB, z czego każdy z nich jest w stanie zaoferować wyżej wspomniane napięcie maksymalne. 2xUSB Quick Charge 3.0 CCALL-YD01 jest ładowarką samochodową, która gwarantuje dobry stosunek jakości do ceny. Przyjrzyjmy się jej zaletom oraz wadom.

 

Zalety

Quick Charge: Funkcja znacznie skraca czas potrzebny do naładowania urządzenia.

Inteligentne chipy: Zastosowanie tych elementów sprawia, że ładowarka skutecznie dopasowuje napięcie do urządzenia.

Mocne porty USB: Ładowarka wyposażona jest w dwa osobne porty USB, które są w stanie osiągnąć napięcie wynoszące nawet 30W.

 

Wady

Wystaje z wtyczki: Użytkownicy donoszą, że ładowarka za bardzo wystaje z wtyczki w gnieździe zapalniczki samochodowej.

Podświetlenie wskaźnika: Mimo zastosowania w ładowarce wskaźnika z technologią LED, jego podświetlenie jest zbyt słabe.

 

 

 

 

Ładowarka samochodowa do telefonu

 

8. Ładowarka samochodowa Aukey 33W

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Aukey 33W. Jest to bardzo wydajna ładowarka samochodowa, dzięki której jesteśmy w stanie naładować nasz telefon do 4 razy szybciej, niż przy użyciu tradycyjnych urządzeń tego typu.

Produkt wykorzystuje technologię Qualcomm INOV, która kontroluje napięcie i w rezultacie działa bardziej efektywnie. Model wyposażony jest w dwa porty USB umożliwiające ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Sprzęt posiada również zabezpieczenia przed przegrzaniem ładowanych sprzętów, dzięki czemu nie musimy martwić się o bezpieczeństwo naszego smartfona czy tabletu.

Wymiary ładowarki to 6,2 cm x 6,2 cm x 3,2 cm. Wraz z urządzeniem, w zestawie otrzymujemy odłączany kabel micro USB o długości 1 m oraz instrukcję obsługi. Moc produktu to 33 W.

Osoby, które kupiły model Aukey 33W twierdzą, że działa bezawaryjnie. W swoich opiniach podkreślają również, że ładowarka jest bardzo szybka, wytrzymała i bezpieczna.

Aukey 33W to ładowarka z dwoma portami USB, która ma wymiary: 6,3 cm x 6,3 cm x 3,3 cm. Do akcesorium dołączono przewód micro-USB o długości 1 m.

 

Zalety

Technologia Qualcomm INOV: Ładowarka jest wyposażona w nowoczesną technologię Qualcomm INOV, czyli inteligentną, adaptacyjną kontrolę optymalnego napięcia. Gwarantuje to szybkie ładowanie baterii w telefonie.

Wytrzymałość: Akcesorium jest na tyle wytrzymałe, że bez wątpienia nie zniszczy się za szybko na skutek codziennego używania. Obudowa sprzętu wykazuje odporność na przetarcia i zarysowania.

Certyfikat UL: To model z certyfikatem UL. To oznacza, że umożliwia on w 100% bezpieczne ładowanie urządzeń zasilanych przez USB.

 

Wady

Nie pasuje do wszystkich telefonów: Dołączony do zestawu kabel ma wtyczkę micro-USB, co oznacza, że nie pasuje do telefonów z wejściem mini-USB. Posiadacze tego typu smartfonów muszą samodzielnie dobrać przewód do ładowarki.

Za krótki kabel: Kabel akcesorium jest za krótki, tak uważa większość konsumentów. Z tego względu ładujący się smartfon należy trzymać na kolanach, gdyż czasem niemożliwe jest włożenie go do uchwytu samochodowego (zwłaszcza jeśli jest zamontowany po lewej stronie kierownicy).

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką ładowarkę samochodową kupić?

 

W dzisiejszych czasach każdy korzysta z telefonu, czasem tableta. Wręcz nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez smartfona, tabletu czy laptopa. Sprzęty te są źródłem rozrywki, narzędziem pracy, a także sposobem na szybkie komunikowanie się z ludźmi. Żyjąc w ciągłym biegu zapominamy o jednej rzeczy – jak każdy podobny produkt, tak i te, by pracować potrzebują energii. Niestety ilość dostępnych funkcji oraz aplikacji sprawia, że w smartfonach bateria rozładowuje się dosyć szybko. Niestety zawsze pamiętamy o tym, żeby naładować powerbank i nie wszędzie możemy podłączyć urządzenie do ładowania. Dlatego jeśli często jeździmy samochodem, dobrym rozwiązaniem będzie ładowarka samochodowa. Dzięki niej w czasie jazdy nasz sprzęt będzie można podłączyć, nie pozwalając mu tym samym na rozładowanie się. Jeśli nie wiesz, jaka ładowarka samochodowa jest najlepsza dla Ciebie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Prąd ładowania

Nowoczesne urządzenia są zdecydowanie bardziej wymagające, jeśli chodzi o pobór energii w czasie użytkowania. Dlatego najważniejszym kryterium w przypadku ładowarek samochodowych jest moc ładowania wyrażana w Amperach. Im wyższa jej wartość, tym szybciej naładujemy telefon. W znacznym stopniu wpływa on na czas pracy danego modelu i decyduje o tym, czy w przypadku jednoczesnego korzystania z podłączonego sprzętu nie rozładuje się on do reszty. Zbyt niskie natężenie prądu sprawi, że nasze urządzenie będzie pobierać energię nie tylko z ładowarki, ale również z baterii, co umożliwia pełne naładowanie baterii.

Optymalny zakres tego parametru to 1 A – 2 A. Dysponując taką energią można szybko naładować nie tylko telefon, ale także bardziej wymagające tablety. Najlepsza ładowarka samochodowa pozwoli Ci mieć pewność, że nawet w podróży, gdy ciągle używasz GPS, żaden sprzęt Cię nie zawiedzie.

 

Ilość wejść w ładowarce

Jeszcze całkiem niedawno przy wyborze ładowarki samochodowej liczyła się ilość wymiennych końcówek, przy pomocy których można było podłączyć różnego rodzaju urządzenia. Obecnie producenci coraz częściej odchodzą od tego schematu stawiając na ładowanie poprzez podłączenie dołączonego do danego urządzenia kabla USB. W ten sposób użytkownik sam wybiera, co chce ładować i nie musi martwić się o to, że dany przewód nie będzie pasować.

Jeśli chcesz, by kupiony przez Ciebie model służył Ci jeszcze lepiej zwróć uwagę na ilość posiadanych przez niego wejść. Przy minimum dwóch wbudowanych portach USB możesz podłączyć więcej niż jedno urządzenie. W ten sposób komfort użytkowania ładowarki znacznie się zwiększy, a Ty będziesz zadowolony z dokonanego zakupu.

 

Wielkość i waga ładowarki

Modele dostępne na rynku mają raczej kompaktowe wymiary. Niewielka forma jest bardzo praktyczna, bo pozwala na używanie ładowarki w dowolnym miejscu w aucie lub zmieszczenie w plecaku czy torebce. Ładowarkę można zabrać ze sobą wszędzie i w razie potrzeby zawsze mieć ją przy sobie. Dla wyższej wygody noszenia możesz wybrać produkt o jak najmniejszej wadze, by mieć pewność, że nigdy nie będzie Ci ciążyć.

 

Uniwersalna czy dedykowana – jaką ładowarkę samochodową wybrać?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań, co do ładowarek samochodowych jest to, czy powinniśmy postawić na produkt odpowiadający marką urządzeniu, które chcemy ładować, czy raczej nie zaprzątać sobie tym głowy. Zdaniem większości konsumentów nie ma w tym przypadku jednoznacznej odpowiedzi.

Wiele osób uważa, że warto pomyśleć o zakupie modelu dedykowanego naszemu sprzętowi. Zazwyczaj będzie on mocniejszy i trwalszy niż jego uniwersalny odpowiednik, a równocześnie dopasowany do parametrów sprzętu. Zaletą jest również istnienie większej pewności, co do charakterystyki ładowarki podanej na opakowaniu. Produkty uniwersalne są dobre, jednak nie zawsze się sprawdzają. Są jednak tańsze i dostępne niemal w każdym sklepie z podobnymi artykułami. Wybór należy do użytkownika.

Dodatkowe funkcje

Postęp technologiczny oraz zwiększające się potrzeby użytkowników zdecydowały o tym, że producenci nie poprzestają jedynie na produkcji klasycznych ładowarek samochodowych. Wiele z nich wyposażono w dodatkowe funkcje, których nie posiadają modele standardowe.

Jednym z takich udogodnień jest wbudowany transmiter dźwięku. Dzięki niemu urządzenie nie tylko posłuży, jako źródło energii, ale także bez trudu zamieni się w przenośny głośnik. Poprzez połączenie go za pomocą Bluetooth z Twoim smartfonem będziesz mógł odtworzyć swoje ulubione piosenki.

Ciekawym i niezwykle przydatnym rozwiązaniem jest Adaptive Fast Charging wpływające na prędkość ładowania i w efektywny sposób skracające jego czas. Przy wyposażeniu w podobne technologie warto sprawdzić, czy interesujący Cię produkt posiada moduł zabezpieczający podłączane sprzęty przed przeładowaniem i przegrzaniem. Z nim będziesz mieć pewność, że Twój smartfon nie zostanie uszkodzony przy zbyt dużym natężeniu dopływającej do niego energii.

 

Ładowarki samochodowe w dobrych cenach

Przedział cenowy w przypadku ładowarek samochodowych jest dość szeroki. Na rynku można znaleźć zarówno modele kosztujące od kilku do kilkunastu złotych, jak i takie, za które trzeba zapłacić ponad sto złotych. Do zakupu należy podejść racjonalnie. Z całą pewnością nie musimy wybrać najdroższego spośród urządzeń. Dobre urządzenie kosztuje około 30 zł. Im więcej będzie miało wejść, tym więcej za nie zapłacimy. Z wyższą ceną spotkamy się również wtedy, gdy sprzęt ma na wyposażeniu kable.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ