Ranking 3 najlepszych mat masujących do samochodu w 2024

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

 

Maty masujące do samochodu – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Najlepsze maty masujące do samochodu to Masująca Mata Medisana MCH 88935 i Mata do masażu Botti W859H. Skąd mamy takie informacje? Przeanalizowaliśmy wiele opinii publikowanych w Internecie. Wynika z nich, że wspomniane modele są dobrej jakości, przynoszą ulgę zmęczonym plecom i poprawiają krążenie krwi. Dodatkowo mają atrakcyjny design, co niewątpliwie zachęca do zakupu. Mata masująca do samochodu Medisana MCH 88935 znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu. Jest ona bardzo łatwa w montażu. Elastyczne zaczepy pozwalają założyć produkt nie tylko na fotel w samochodzie, ale także krzesło przy biurku. W rezultacie możemy korzystać z urządzenia nie tylko w aucie, ale także w domu czy w biurze. Sprzęt sprzedawany jest w zestawie z pilotem, na którym znajdują się dobrze opisane przyciski. To sprawia, że użytkowanie urządzenia nie stanowi dla nikogo problemu. Na drugim miejscu w naszym zestawieniu uplasowała się mata masująca do samochodu Botti W859H. Urządzenie ma funkcję podgrzewania. Sprzęt jest zasilany za pomocą kabla podłączonego do gniazda zapalniczki lub domowego gniazdka.


3 najlepszych mat masujących do samochodu. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To mata użyteczna w samochodzie i w domu. Ma funkcję podgrzewania oraz cztery obszary masowania. Każdy z nich może być masowany z dowolnie wybraną, jedną z czterech, intensywnością.

Wady

To mata użyteczna w samochodzie i w domu. Ma funkcję podgrzewania oraz cztery obszary masowania. Każdy z nich może być masowany z dowolnie wybraną, jedną z czterech, intensywnością.

Podsumowanie

Mata o wadze 1,1 kg posłuży zarówno w domu jak i samochodzie. Wyboru programów i intensywności masażu dokonuje się za pomocą pilota przewodowego. Wbudowany timer sprawia, że mata pracuje 15, 30 bądź 60 minut.

Drugi wybór

Zalety

Ten model maty wyprodukowano z trwałych estetycznych materiałów i zaopatrzono ją w specjalne, elastyczne pasy utrzymujące matę na wybranym siedzisku. Mata ma 4 funkcje masażu i 4 obszary masujące.

Wady

Wielu użytkowników wskazuje, że podczas pracy mata wydziela duży hałas. Nie da się podczas masażu na przykład oglądać telewizji, bo nie słychać dochodzące z niego dźwięku.

Podsumowanie

Matę zasila się z domowego gniazdka lub gniazda samochodowej zapalniczki. Ustawienia rodzaju masażu i jego długości dokonuje się na przewodowym pilocie. Funkcja ogrzewania przyjemnie rozluźnia ciało podczas masażu.

Rozważ też

Zalety

Obsługa tego produktu jest bardzo łatwa. Na jego panelu sterowania znajdziemy jedynie kilka przycisków, których przeznaczenie jest odpowiednio opisane. Mata ma funkcję automatycznego wyłączania się po 15 minutach bezczynności.

Wady

Niektórzy użytkownicy uważają, że masaż prezentowaną matą masującą jest bardzo delikatny. Nie jest to więc idealny produkt, jeżeli od maty oczekujemy silnego masażu.

Podsumowanie

Produkt ten zapewni nam relaks podczas prowadzenia samochodu lub oglądania telewizji. Masaż jest delikatny, więc nie będzie przeszkadzał nam podczas jazdy lub czytania książki. Jeżeli chodzi o obsługę tej maty, to jest ona bardzo łatwa.

 

1. Masująca Medisana MCH 88935

 

Masująca Medisana MCH 88935 koloru czarnego, waży 1,1 kg i ma wymiary 110 x 48 cm. Podczas pracy to dobra mata masująca do samochodu, przydatna również do wykorzystania domowego pobiera 9,6 W i jest zasilana z domowego gniazdka albo z gniazda samochodowej zapalniczki 12V. Maksymalny czas pracy masażera wynosi 60 minut, ale można również wybrać interwały po 15 i 30 minut.

Zarządzanie długością pracy i wyborem rodzaju masażu odbywa się za pomocą przewodowego pilota umieszczonego na przewodzie przyłączeniowym o długości około 180 cm. Mata pozwala na dobór jednego z 5 intensywności masażu oraz doboru obszaru masażu spośród 4 opcji: plecy, barki, talia, uda. 

Najlepsze maty masujące do samochodu, to te, które znajdują najwięcej zadowolonych klientów. Taka jest masująca mata Medisana MCH 88935.

 

Zalety

W domu i samochodzie: Ze względu na fakt, że mata jest zasilana z domowego gniazdka, jak i prądem 12V, można ją używać z dobrym skutkiem i w domu i w samochodzie.

Timer: Wbudowany timer pozwala na wybór jednego z trzech czasu masażu: 15, 30 lub 60 minut.

Obszary: Mata będzie w stanie zaradzić problemom w różnych częściach ciała, bowiem obszary masowanie to braki, plecy, talia lub uda – do wyboru. 

Pilot: Sprzęt jest obsługiwany pilotem umieszczonym na przewodzie, to wygodny i prosty sposób obsługi.

Przewód zasilający: Przewód zasilający ma długość 180 cm, to wystarczający dystans, aby nie musieć przeprowadzać masażu tylko w sąsiedztwie gniazdka elektrycznego. 

 

Wady

Część klientów jest zdania, że mata ta nie masuje, a jedynie wprawia ciało w wibracje. Są to jednak pojedyncze opinie. 

 

 

 

 

2. Mata do masażu Botti W859H

 

Opinie o matach do masażu marki Botti W859H zachęcają klientów do kupna tego modelu, więc postanowiliśmy opisać jego funkcjonalność. Produkt ten wyposażono w 5 funkcji. Jest to funkcja rolująca, wibrująca, ugniatająca, pulsacyjna i automatyczna. Każda też z funkcji inny rodzaj masażu oferuje. Ponadto użytkownik ma do dyspozycji wybór strefy masowanej.

Oddzielnie można włączyć funkcję masażu na górę pleców, dół pleców, lędźwie i biodra. Mata może być użytkowana w domowym zaciszu, rozłożona na krześle lub fotelu, albo zabrana do samochodu i tam przytwierdzona do samochodowego fotela sprawi, że prowadzenie samochodu stanie się przyjemniejsze.

Te opcje są możliwe dzięki zasilaniu 230V oraz 12V, realizowanego z gniazda samochodowej zapalniczki. Mata do masażu Botti W859H to model o mocy 14W pozwalający na zasilanie z samochodowego gniazda zapalniczki lub gniazdka domowego.

 

Zalety

Funkcje masujące: Sprzęt wyposażono w 4 funkcje masujące, każda z nich dostarcza innych wrażeń masowanych partii ciała. 

Timer: Funkcja timera ogranicza czas masażu do 15, 30 lub 60 minut pracy. Po zakończeniu nastawionego cyklu działanie maty zakończy się. 

Funkcja rozgrzewająca: Podczas masażu, użytkownik może włączyć funkcję grzania, niejednokrotnie poprawia to efekty jakie przynosi masaż matą masującą. 

Strefy masażu: Do wyboru użytkownika są 4 różne strefy masażu. Masaż może być aktywny w partiach pleców dolnych, górnych, w okolicach lędźwi lub bioder.

Pasy mocujące: Mata została zaopatrzona w zestaw pasów elastycznych, które wspomagają ustawienie maty na wybranym siedzisku i zapewniają nieruchomość maty podczas zabiegu.

 

Wady

Hałas: Wielu użytkowników jest zdania, że mata pracuje zbyt głośno niosąc za sobą dyskomfort.

 

 

 

 

3. Lanaform Mata Masująca New Back Massager 57180

 

Lanaform New Back Massager 57180 to solidne urządzenie, idealne do masażu naszych pleców w trakcie jazdy. Przyrząd jest prosty w obsłudze i do tego bardzo wygodny.

Użytkownik ma do wyboru 4 rodzaje masażu wibracyjnego, wykonywane przez 5 głowic masujących. Możemy też wybrać strefę masowania – górną część pleców, odcinek lędźwiowy i całe plecy. Dzięki temu, że możemy też ustawić funkcję podgrzewania, sprzęt doskonale sprawdzi się zimą.

Mata masująca ma system automatycznego wyłączania po 15 minutach od ostatniej aktywności, a także wbudowany timer. Jest on ceniony nie tylko ze względu na mnogość funkcji, czy solidne wykonanie, ale również skuteczność działania.

Konsumenci potwierdzają, że stosowanie masażu wpływa na nasze lepsze samopoczucie. Pozytywnie oceniają jego system obsługi oraz łatwość dopasowania do siedzenia w samochodzie.

Mata masująca do samochodu Lanaform Back Massager 57180 ma następujące wymiary: 41 cm x 13 cm 37,5 cm. Produkt ma czarny kolor.

 

Zalety

Zabezpieczenie: Jak wskazuje producent, urządzenie automatycznie wyłącza się po 15 minutach bezczynności. Mamy więc pewność, że nie dojdzie do przegrzania maty, co mogłoby skutkować jej awarią.

Obsługa: Internauci zapewniają, że korzystanie ze sprzętu jest wyjątkowo łatwe. Dołączony do zestawu pilot, jak również czytelna instrukcja obsługi sprawiają, że nikt nie ma problemu z wybraniem interesujących go ustawień.

Materiał wykonania: Piankowy materiał, z którego wykonano matę, jest odpowiednio miękki i delikatny dla skóry. Tkanina ma delikatne przeszycia, więc nic nie uwiera naszego ciała w trakcie masażu.

 

Wady

Moc: Zdaniem niektórych osób moc urządzenia mogłaby być większa. Wtedy masaż byłby bardziej wyczuwalny, a tym samym szybciej przynosiłby ulgę.

 

 

 

 

Jaką matę masującą do samochodu wybrać?

 

Mata masująca to urządzenie, które w krótkim czasie może poprawić nasze samopoczucie. Regularnie stosowane minimalizuje bóle pleców, kończyn, a także rozluźnia nasze mięśnie i relaksuje. Nie zawsze jednak mamy czas na używanie masażerów w domu, dlatego też chcielibyśmy przedstawić Ci produkty do samochodu. Jest to doskonały sprzęt zwłaszcza dla osób, które często podróżują lub po prostu pracują w aucie. W czasie jazdy, masażer relaksuje nasze mięśnie i uwalnia je od stresu. Aby ułatwić Ci zakup produktu tego typu, przygotowaliśmy krótki poradnik o tym, jaki masażer wybrać. Poza tym na jego końcu umieściliśmy zestawienie, które zawiera najlepsze maty masujące do samochodu.

Mata do samochodu musi być cienka i wyprofilowana. Przede wszystkim dlatego, że nie może zajmować zbyt dużo miejsca. Kolejna kwestia to komfort, jaki powinna nam zapewniać. Jeśli nie będzie dostosowana do naszej anatomii, nie przyniesie nam ulgi, jakiej oczekujemy.

Jeśli chodzi o ładowanie, możemy zdecydować się na model zasilany bateriami. Natomiast, jeśli zależy nam na stałej pracy, bez konieczności wymiany akumulatorków, polecamy zakup produktu, który podłącza się do zapalniczki.

Bardzo ważną kwestią jest regulacja stopnia intensywności masażu. Jedne osoby lubią intensywne wibracje, ale wiele osób zbyt mocny masaż może rozpraszać, a to, jak wiadomo, w czasie jazdy jest dość niebezpieczne. Wiele z nich posiada system ustawiania masażera na konkretną część ciała. Jest to ważne, aby zapewnić sobie masaż w tym miejscu, które boli nas najbardziej.

Warto zwrócić uwagę na tapicerkę. Powinna być miła w dotyku, aby nie podrażniać skóry. Jeśli wybieramy typ z podgrzewaniem, to zwróćmy uwagę, czy tkanina wytrzymuje działanie wyższych temperatur. Warto też sprawdzić, czyżby interesująca nas mata masująca ma zdejmowaną tapicerkę. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, umożliwiające nam utrzymanie przyrządu w czystości.

Dobry model powinien mieć też system zabezpieczeń przed przegrzaniem i automatyczne wyłączenie np. po 90 minutach od włączenia.

Interesuje Cię najlepsza mata masująca do samochodu w 2024 roku? Poniżej przedstawiamy krótki ranking, który zawiera modele cieszące się dużą popularnością.

 

 

Gdzie kupić matę masującą do samochodu?

 

Maty masujące do samochodu stają się coraz bardziej popularne. Dzięki nim w trakcie jazdy można oddać się relaksowi oraz sprawić, że nawracające bóle krzyża ustąpią. Mata masująca do samochodu zwykle ma wiele programów oraz punktów masujących. Chcesz zaopatrzyć się w taki sprzęt, lecz nie wiesz za bardzo gdzie? Nie martw się, wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Co zrobić przed zakupem maty masującej do samochodu?

Przed wybraniem się do sklepu musisz zdecydować, jaką dokładnie matę masz wybrać. Jeżeli potrzebujesz modelu do samochodu, to najpierw dokładnie zmierz swoje siedzenie. Może się okazać, że dany produkt może być trochę mały lub zbyt duży na dany fotel. Jaka jest więc polecana mata masująca do samochodu? Ważne jest, aby była odpowiednio dopasowana do fotela. Niektóre modele mają dwie funkcje, to znaczy, że mogą być używane i w samochodzie i w domu. Jeżeli potrzebujesz bardzo intensywnych oraz częstych masaży, to wybierz właśnie taką wersję. Jeśli jeszcze nie przeczytałeś naszego poradnika o doborze sprzętu, zachęcamy do lektury.

 

Gdzie kupić matę masującą?

Decydując się na zakup maty masującej do samochodu masz dwie opcje: możesz zakupić ją w sklepie stacjonarnym lub dokonać zakupu w Internecie. Jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? Wszystkiego dowiesz się poniżej i wybierzesz sposób, który jest dla Ciebie najlepszy.

 

Kupowanie maty masującej do samochodu w Internecie

Największą zaletą kupowania w Internecie jest z pewnością to, że masz bardzo duży wybór pomiędzy wieloma produktami. Jednocześnie możesz znajdować się w wielu sklepach i zapoznać się z ofertą każdego z nich. W momencie, kiedy wydaje Ci się, że opis danego produktu nie jest pełen, możesz zawsze dopytać się osoby obsługującej live chat. Możesz również przeczytać opinie, o każdej macie masującej do samochodu, wystawione przez użytkowników. Mieli oni już okazję sprawdzić interesujący Cię produkt, więc w komentarzach mogą znajdować się cenne informacje. Bez wychodzenia z domu możesz zapoznać się z całym opisem maty, porównać kilka produktów oraz wybrać ten odpowiedni. Także w domowym zaciszu oraz bez zbędnego czekania możesz kupić akcesorium. W Internecie nie obowiązują żadne kolejki. Warto dodać, że mata masująca jest dość ciężkim sprzętem. Właśnie dlatego warto kupić ją w Internecie i tylko czekać na kuriera.

Kupowanie maty masującej do samochodu w sklepie stacjonarnym

Wiele osób decyduje się na zakup w tradycyjnym stylu, czyli po prostu w sklepie. Niektórzy z nich boją się nowych technologii, lecz wielu konsumentów ma też inne powody, aby kupować stacjonarnie. Największą zaletą kupowania w taki sposób jest to, że możesz dotknąć matę masującą, sprawdzić, czy jest miękka i wygodna. Możesz też na własne oczy sprawdzić, jak duża jest oraz czy będzie Ci odpowiadać. W sklepach najczęściej są też doradcy, którzy znają się na produktach tego typu, więc mogą Ci pomóc w każdym momencie.

Musisz jednak pamiętać, że dojazd do sklepu oraz stanie w kolejce może zabrać dużo czasu. Oprócz tego znalezienie odpowiedniego sklepu może być dość trudne, szczególnie w małych miastach. Wiele osób ostatecznie, po sprawdzeniu produktu w sklepie stacjonarnym i tak zamawia online głównie ze względu na atrakcyjniejsze ceny.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ