Ranking 10 najlepszych odkurzaczy samochodowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

Odkurzacz samochodowy – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Warto przeczytać ranking odkurzaczy samochodowych, aby dowiedzieć się, w które modele warto inwestować. Zgodnie z zamieszczonymi w Internecie opiniami konsumentów najlepszym sprzętem obecnie dostępnym na rynku jest Black+Decker PV1200AV z 12V wtyczką pozwalająca na podpięcie urządzenia do gniazda zapalniczki samochodowej. Odkurzacz ma spory pojemnik na kurz, który łatwo się opróżnia (bez kontaktu z brudem). Długi przewód zasilający zapewnia wygodną pracę. Nie trzeba się obawiać, że kabel będzie ograniczał nasze ruchy, co nie pozwoliłoby na dokładne wyczyszczenie wnętrza samochodu. Drugie miejsce w zestawieniu należy do modelu Bosch BHN14090 Move. Jest to ręczny odkurzacz samochodowy sprzedawany w komplecie ze ssawką szczelinową.

10 najlepszych odkurzaczy samochodowych. Opinie w 2024 roku 

 

Czytając nasz ranking odkurzaczy samochodowych, dowiesz się, jakie urządzenia są polecane przez właścicieli aut. Zaprezentowane przez nas modele odznaczają się efektywnością działania i solidnością wykonania, dlatego warto przemyśleć ich zakup. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Odkurzacz samochodowy ma spory pojemnik, do którego zbiera się kurz. Zbiornik można łatwo opróżnić i to bez bezpośredniego kontaktu z zabrudzeniami. Dzięki funkcji Cyclonic możliwe jest odwirowanie większych zabrudzeń od filtra. To pozwala zachować go w lepszym stanie.

Wady

Model ma zintegrowaną dyszę szczelinową, która jest jednak nieco duża. Dobrze byłoby, gdyby w zestawie znajdowała się dodatkowa, mniejsza ssawka szczelinowa.

Podsumowanie

Moc urządzenia jest równa 12,5 W. Sprzęt jest zasilany z gniazda zapalniczki samochodowej. Pojemność zbiornika na odpady jest równa 440 ml. Odkurzacz jest uznawany za efektywnie działający, co stanowi podstawę do wydawania na jego temat pozytywnych opinii.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt jest dostępny w zestawie z wysokiej jakości filtrem. Zrobiono go z materiału, który można czyścić pod bieżącą wodą. Oznacza to, że nie trzeba zbyt często wymieniać filtra na nowy i ponosić związanych z tych kosztów. Odkurzacz jest lekki i poręczny.

Wady

Po naładowaniu urządzenie pracuje przez około 12 minut. Dla niektórych osób nie jest to zadowalający wynik, tym bardziej, że ładowanie odkurzacza zajmuje kilkanaście godzin.

Podsumowanie

Bosch BHN14090 Move jest polecany nie tylko do odkurzania samochodu, ale też sprzątania w domu czy mieszkaniu. Urządzenie pozwala skutecznie usunąć kurz i inne zanieczyszczenia z blatów, kanap czy nawet mebli.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie posłuży nie tylko do czyszczenia wnętrza samochodu, ale też usuwania zabrudzeń z garażu, piwnicy i warsztatu. To świadczy o jego uniwersalności. Model może działać zarówno na sucho, jak i na mokro.

Wady

Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na to, że filtr stosunkowo szybko się zapycha i trzeba często go czyścić. Bywa to irytujące, kiedy chcemy szybko skorzystać z urządzenia.

Podsumowanie

Mimo że sprzęt ma pewne wady, ogólnie jest oceniany pozytywnie przez kupujących. Doceniają oni szerokie możliwości wykorzystania odkurzacza. Zaletą jest wydajny, sprawnie działający silnik. W komplecie znajduje się sporo przydatnych akcesoriów.

 

Odkurzacz samochodowy Black&Decker

 

1. Black+Decker Odkurzacz Samochodowy PV1200AV

 

Dobre opinie zdobywa odkurzacz samochodowy Black+Decker PV1200AV, dlatego musiał się on znaleźć w naszym zestawieniu. Moc urządzenia wynosi dokładnie 12,5 W. Efektywność zasysania powietrza jest na dobrym poziomie. Zbiornik na kurz ma pojemność równą 440 ml, a jego opróżnianie jest proste. Z uwagi na to, że długość kabla zasilającego wynosi 5 m, mamy zapewniony komfort użytkowania sprzętu.

Odkurzacz samochodowy Black&Decker ma moduł ssący, który można ustawić na 1 z 10 pozycji, dzięki czemu możliwe jest usunięcie zabrudzeń także z trudno dostępnych miejsc w aucie. Urządzenie wykorzystuje system Cyclonic, a to pozwala utrzymać filtr w czystości przez dłuższy czas. 

Dlaczego tak dużo osób decyduje się na inwestycję w odkurzacz samochodowy Black&Decker? Powód jest prosty. Przede wszystkim sprzęt pozwala skutecznie zadbać o czystość w samochodzie. Dzięki wtyczce 12V możliwe jest podłączenie urządzenia do gniazda zapalniczki samochodowej, a to pozwala na korzystanie z niego w każdej sytuacji. 

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy akumulatorowy

 

2. Odkurzacz Ręczny Bosch BHN14090 Move

 

Polecamy Twojej uwadze akumulatorowy odkurzacz samochodowy Bosch BHN14090 Move, który waży zaledwie 1,2 kg. Możesz być pewny, że korzystanie z niego jest wygodne i nie powoduje nadmiernego obciążenia dłoni. Sprzęt jest sprzedawany w zestawie ze ssawką szczelinową, ładowarką i akumulatorem. Po naładowaniu odkurzacz działa przez około 12 minut. 

Urządzenie jest doceniane w szczególności za uniwersalność, bo warto podkreślić, że można z niego korzystać nie tylko w samochodzie, ale też w domu. Za pomocą odkurzacza skutecznie usuniemy zabrudzenia z blatu, stołu czy nawet mebli. Model jest sprzedawany w komplecie z wytrzymałym filtrem, który można myć pod bieżącą wodą.

Zastanawiasz się, czy Bosch BHN14090 Move to dobry odkurzacz samochodowy? Jesteśmy pewni, że do zakupu zachęci Cię efektywność działania urządzenia. Model wykorzystuje system High Airflow, który zapewnia wysoki przepływ powietrza i skuteczne oddzielenie kurzu. 

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy Karcher

 

3. Odkurzacz Karcher WD4 Premium 1.348-151.0

 

Wybrany do naszego rankingu odkurzacz samochodowy Karcher WD4 Premium 1.348-151.0 sprawdzi się zarówno do czyszczenia auta, jak i sprzątania garażu, piwnicy czy warsztatu. Jest to sprzęt o dużej mocy ssącej wynoszącej 220 W. Dokładne wymiary urządzenia to: długość – 38,4 cm, szerokość – 36,5 cm i wysokość – 52,6 cm. Jego waga jest równa 7,5 kg, jednak przenoszenie nie powinno być męczące z uwagi na umieszczone przy podstawie kółka.

Zbiornik na odpady liczy 20 l i jest zrobiony z wytrzymałego materiału, jakim jest stal nierdzewna. Odkurzacz należy uznać za praktyczny, ponieważ umożliwia on czyszczenie nie tylko na sucho, ale też na mokro. Za jego pomocą można skutecznie usunąć z tapicerki uporczywe zabrudzenia.

Konsumenci podzielają zdanie, że Karcher WD4 Premium 1.348-151.0 to efektywnie działający odkurzacz, który przyda się do czyszczenia różnych powierzchni. Sprzęt jest wykonany z solidnych materiałów zapewniających długi czas użytkowania.

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy Bosch

 

4. Odkurzacz Akumulatorowy Bosch EasyVac 12

 

Jeśli chcesz kupić odkurzacz samochodowy Bosch, dobry wyborem okaże się model EasyVac 12. Sprzęt jest zasilany akumulatorowo, więc nic nie ogranicza ruchów użytkownika w trakcie sprzątania. Pojemność zbiornika na odpady wynosi 380 ml, więc jest stosunkowo duża (brak konieczności zbyt częstego opróżniania pojemnika).

Akumulatorowy odkurzacz samochodowy jest dostępny w zestawie z przydatnymi akcesoriami: filtrem, ładowarką, akumulatorem, 2 rurami, dyszą do podłóg, końcówką szczotkową i uchwytem na osprzęt. Po naładowaniu sprzęt działa przez zadowalający czas, co wiąże się z zastosowaniem technologii Syneon Chip do inteligentnego sterowania energią. Odkurzacz można z powodzeniem wykorzystać także do sprzątania mieszkania.

Zamieszczone w Internecie opinie o modelu Bosch EasyVac 12 są pozytywne i wskazują, że jest to dobrej jakości odkurzacz pozwalający efektywnie wyczyścić różne powierzchnie. Jest on lekki i poręczny. Jego kształt dostosowano w taki sposób, aby utrzymanie urządzenia w dłoni było wygodne.

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy przenośny

 

5. Odkurzacz Ręczny DexXer AX-6603

 

Odkurzacz ręczny DexXer AX-6603 jest sprzedawany w zestawie z czterema końcówkami czyszczącymi, rurką przedłużką i przewodem zasilającym. Ten odkurzacz samochodowy przenośny ma wymiary 35 x 11 cm, pojemność 2000mAh oraz moc 120 W. Sprzęt zaopatrzono w system podwójnej filtracji, a wielokrotnego użytku filtry można myć pod bieżącą wodą.

Filtracja wpływa na skuteczne odfiltrowanie najmniejszych drobinek brudu, a jednocześnie nie upośledza funkcji ssania. Według producenta sprzęt ten na w pełni naładowanym akumulatorze sprząta nieprzerwanie przez 3- – 40 minut, a do tego jego praca jest cicha.

Jak przekazują użytkownicy model ten jest postrzegany jako dobry i tani odkurzacz samochodowy, a szczególnie klienci cenią sobie niespotykane w innych modelach rozwiązanie wyposażenia go w niewielkiej długości giętki wąż, który pozwala na większy zasięg każdej z czterech końcówek. Opinie klientów też mówią o tym, że DexXer AX-6603 sprawdza się zarówno w domu jak i w samochodzie.

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy bezprzewodowy

 

6. Odkurzacz Samochodowy Baseus Capsule Cordless

 

Prezentujemy bezprzewodowy odkurzacz samochodowy Baseus Capsule Cordless, który ładuje się za pomocą kabla z końcówką USB typu C. Stanowi on jeden z elementów zestawu. Na obudowie znajdują się trzy diody informujące o tym, kiedy należy odłączyć sprzęt od źródła zasilania. Po pełnym naładowaniu odkurzacz wystarcza do 25 minut pracy.

Sprzęt jest polecany do czyszczenia wnętrza samochodu, ale nie tylko. Można go używać także w domu, kiedy chcemy pozbyć się zabrudzeń ze szczelin w sofie, sprzątnąć kurz z dekoracji czy usunąć zabrudzenia z klawiatury w laptopie czy komputerze. Znajdujący się w odkurzaczu filtr można wyjąć i umyć pod bieżącą wodą, więc nie ma konieczności jego wymiany.

Baseus Capsule Cordless to polecany przez konsumentów odkurzacz do czyszczenia samochodów. Jest on lekki i zajmuje mało miejsca, co ułatwia jego przechowywanie. Urządzenie zrobiono z wysokiej jakości materiałów, które wykazują odporność na drobne uszkodzenia mechaniczne.

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy Philips

 

7. Odkurzacz Ręczny Philips FC 6141/01

 

Odkurzacz samochodowy Philips FC 6141/01 ma silnik o mocy 120 W. Kurz zbiera się do specjalnego pojemnika, który mieści dokładnie do 0,5 l zanieczyszczeń. Sprzęt ma kompaktowe wymiary, co ułatwia jego przechowywanie. Uchwyt jest odpowiednio wyprofilowany, tak aby utrzymanie odkurzacza w dłoniach było łatwe i wygodne. 

Model ma 2-stopniową komorę cykloniczną, która zapewnia skuteczną filtrację. Kurz jest zatrzymywany wewnątrz urządzenia, a to przekłada się na lepszą efektywność sprzątania. Zabrudzenia nie wydostają się z powrotem na zewnątrz, nawet najmniejsze cząsteczki. Kupujący otrzymuje małą i dużą szczotkę, końcówkę szczelinową i długą rurę. 

Po krótkiej analizie zamieszczanych w Internecie recenzji można stwierdzić, że opinie o odkurzaczach samochodowych Philips są w większości pozytywne i tak samo jest w przypadku modelu FC 6141/01. Prezentowany odkurzacz ręczny dobrze spełnia swoje zadanie i pozwala utrzymać porządek w samochodzie.

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy 12V

 

8. Odkurzacz samochodowy Omna Bezworkowy z Filtrem HEPA / 12V / 120W

 

Polecamy zapoznać się z opisem bezworkowego odkurzacza samochodowego Omna JS609 o mocy 120 W. Sprawnie działający silnik gwarantuje dobre efekty sprzątania. Co istotne, ze sprzętu możemy korzystać na mokro i na sucho, dlatego też zasługuje on na miano uniwersalnego. Dokładne wymiary produktu są następujące: 37,5 cm x 12,5 cm x 15,5 cm.

Odkurzacz samochodowy 12V (zasilanie z gniazda zapalniczki samochodowej) jest dostępny w komplecie z filtrem HEPA, który skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia i sprawia, że wnętrze urządzenia jest mniej narażone na awarie, a powietrze ma lepszą jakość. Filtr jest przeznaczony do wielokrotnego użytku. Długość kabla zasilającego wynosi 4,8 m, a odkurzacz waży tylko 0,85 kg. 

Użytkownikom podoba się to, że model ma latarkę LED, dzięki której łatwiej zachować precyzję podczas sprzątania wnętrza samochodu. Obudowa urządzenia jest wytrzymała i na jej powierzchni nie widać zarysowań ani innych uszkodzeń mechanicznych. 

 

 

 

 

Odkurzacz samochodowy 230V

 

9. Odkurzacz samochodowy Dometic Waeco PV100

 

Ze względu na to, że test odkurzaczy samochodowych pokazał, że model Dometic Waeco PV100 jest efektywny, postanowiliśmy umieścić go w naszym zestawieniu. Sprzęt ma wymiary: wysokość – 32 cm, szerokość – 27 cm i głębokość – 19,8 cm, a jego waga wynosi 2,15 kg. Kupujący otrzymuje w komplecie szeroką i wąską końcówkę, przewód 12V, ładowarkę 230V i pasek przeznaczony do przenoszenia odkurzacza.

Urządzenie jest dostosowane do pracy w temperaturze sięgającej do +40 st. C. Pojemność zbiornika na odpady jest równa 3,8 l. Pojemnik zrobiono z wytrzymałego polipropylenu. Poliestrowy filtr dobrze blokuje zanieczyszczenia. Odkurzacz samochodowy 230V jest przystosowany do pracy na mokro i na sucho, dlatego też dobrze sprawdza się do usuwania uporczywych zabrudzeń.

Konsumenci, którzy korzystają z modelu Dometic Waeco PV100, są zadowoleni z efektów jego działania. Odkurzacz jest precyzyjny, ma dużą moc, a jego obsługa jest prosta. Akumulator okazuje się wydajny.

 

 

 

 

Odkurzacz piorący samochodowy

 

10. Odkurzacz Piorący Karcher SE 5.100 1.081-200.0

 

Dobrym rozwiązaniem dla osób uczulonych na kurz jest zakup odkurzacza piorącego Karcher SE 5.100 1.081-200.0. Jest on przeznaczony do czyszczenia wykładzin i podłóg twardych a także tapicerki mebli, a także zda egzamin jako odkurzacz piorący samochodowy. Bez problemu odbywa się tu przełączanie trybu pracy z suchego na mokry i odwrotnie.

A płaski filtr falisty, możliwy do samodzielnego wyczyszczenia, dba o zatrzymanie najmniejszych drobinek kurzu wewnątrz urządzenia. Sprzęt ma dwa zbiorniki na czysta i brudna wodę, każdy o pojemności 4 litry, a także 2 -metrowy wąż spryskująco – odsysający.

Na pozostałe wyposażenie składają się: Ssawka szczelinowa i do tapicerki, torebka filtracyjna z papieru, instrukcja obsługi w języku polskim. Wymiary Karcher SE 5.100 1.081-200.0 to: Długość 41,1 cm; szerokość 32 cm; wysokość 46,3 cm, a jego waga wynosi 7,4 kg. Zasięg pracy wynosi 7 metrów, i według producenta, podczas jej trwania sprzęt emituje hałas na poziomie 77 dB. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki odkurzacz samochodowy kupić?

 

Zachowanie porządku w aucie jest jednym z obowiązków właściciela. Trzeba jednak przyznać, że czasami pielęgnacja wnętrza samochodu nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Aby ułatwić sobie pracę, warto wyposażyć się w najlepszy odkurzacz samochodowy, którego wyróżnia efektywność działania. Z wysokiej jakości urządzeniem będzie można szybko i wygodnie pozbyć się zabrudzeń. Na jaki model się zdecydować? Jakie parametry powinien mieć tego typu sprzęt?

Rodzaj zasilania

Zadawane przez konsumentów pytanie dotyczące tego, jaki jest najlepszy odkurzacz samochodowy, wymaga zwrócenia uwagi na sposób zasilania urządzenia. Od tego zależy komfort użytkowania sprzętu i zadowolenie z jego zakupu. W ofercie producentów można znaleźć odkurzacze zasilane sieciowo i akumulatorowo. Które z nich są lepsze? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, jednak warto przyjrzeć się plusom i minusom wynikającym z obydwu rozwiązań. W przypadku odkurzaczy sieciowych minusem może być zbyt krótki kabel zasilający, więc podczas zakupu trzeba na to zwrócić szczególną uwagę. Dobrze, jeśli przewód ma długość ok. 3 m lub więcej. Trzeba też zweryfikować, czy jest on solidnie zrobiony. Odkurzacze mogą być podłączane zarówno do zwykłej sieci elektrycznej, jak i gniazda zapalniczki samochodowej. Druga z wymienionych opcji wydaje się nieco bardziej praktyczna, bo pozwala na korzystanie ze sprzętu w każdych warunkach. Przewagą odkurzaczy sieciowych jest też to, że nie trzeba ich ładować. Niemniej jednak czasami takie modele mogą ograniczać swobodę ruchów i dlatego też wypadają nieco gorzej w porównaniu z urządzeniami na baterie. W przypadku odkurzaczy akumulatorowych należy upewnić się, jaki akumulator otrzymujemy w zestawie, ile trzeba go ładować i na jaki długi czas starcza.

 

Parametry techniczne

Bezpośredni wpływ na skuteczność działania sprzętu ma przede wszystkim jego moc. W odkurzaczach przeznaczonych wyłącznie do samochodów parametr ten wynosi zwykle od kilkunastu do kilkudziesięciu watów. Nieco mocniejsze są modele o szerszych możliwościach zastosowania. Warto wiedzieć też, na efektywność działania urządzenia poza silnikiem wpływ ma także czystość filtra czy pojemność zbiornika. Jeśli pojemnik na odpady jest niemal pełny albo filtr mocno zabrudzony, odkurzacz nie będzie działał tak dobrze, jak na początku.

Dobrze, jeśli wybrany przez nas model ma kompaktowe wymiary, bo wtedy możemy wozić go np. w bagażniku samochodowym albo bez problemu znaleźć miejsce do jego przechowywania w garażu. Należy zwrócić uwagę, czy odkurzacz ma dobrze wyprofilowaną rączkę. Jego waga nie powinna przekraczać kilku kilogramów. Jeśli sprzęt jest cięższy, należy upewnić się, że przy podstawie znajdują się płynnie działające kółka, a rura ssąca jest na tyle duża, aby bez konieczności wkładania sprzętu do pojazdu móc dokładnie wyczyścić jego wnętrze.

Zastanawiając się nad tym, jaki odkurzacz samochodowy wybrać, trzeba także pomyśleć o wielkości zbiornika na kurz. Najlepiej, jeśli będzie on możliwie największy, wtedy nie będzie konieczności jego zbyt częstego opróżniania. Standardem są pojemniki 300 ml i większe. Warto też upewnić się, że usuwanie nagromadzonych w środku zabrudzeń jest łatwe i zajmuje nie więcej niż kilka minut.

 

Dodatkowe akcesoria

Ważnym elementem zestawu są dodatkowe akcesoria. W przypadku odkurzaczy akumulatorowych należy upewnić się, że w komplecie znajduje się ładowarka i bateria. Modele zasilane sieciowo muszą mieć długi przewód. Istotne są także końcówki do odkurzacza. Szczotki o różnej szerokości pozwalają nam skutecznie pozbyć się zabrudzeń z każdego miejsca. Za przydatną końcówkę uważa się ssawkę szczelinową docierającą do trudno dostępnych miejsc. Praktycznym dodatkiem jest też pokrowiec do przechowywania wszystkich akcesoriów.

Funkcjonalność

Inwestując w odkurzacz, nie musimy skupiać się tylko na tym, aby był on odpowiedni do czyszczenia samochodu. Możemy także zdecydować się na zakup urządzenia dopasowanego także do czyszczenia innych powierzchni. Małe, poręczne odkurzacze mogą być przystosowane także do usuwania zabrudzeń w domu np. z blatu, kanap czy nawet mebli. Większe odkurzacze sieciowe często można wykorzystać nie tylko w samochodzie, ale też garażu, piwnicy czy nawet na budowie. 

 

Odkurzacze samochodowe w dobrych cenach

Niektórym osobom może się wydawać, że zakup odkurzacza samochodowego to spory wydatek, jednak w rzeczywistości jest inaczej. Solidnie zrobiony sprzęt można nabyć już nawet za kilkadziesiąt złotych. Standardem są jednak urządzenia w cenie ok. 200 zł i więcej. Koszt zakupu sprzętu zależy w szczególności od jakości jego wykonania, mocy i dołączonych do zestawu akcesoriów. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak działa odkurzacz samochodowy?

Zasady działania odkurzacza samochodowego są takie same jak w przypadku zwykłego modelu. Oznacza to, że sprzęt jest wyposażony w silnik, który napędza sprężarkę odpowiadającą za zasysanie zanieczyszczeń. Kurz i inne zabrudzenia zwykle są zbieranie do plastikowego zbiornika, rzadziej do worka. Jego pojemność zależy od wielkości sprzętu. Im zbiornik jest większy, tym rzadziej trzeba go opróżniać, co dla osób dbających o czystość w samochodzie ma spore znaczenie. Odkurzacze do auta są często zasilane za pomocą gniazda zapalniczki samochodowej, więc można z nich korzystać także w miejscach z ograniczonym dostępem do prądu. Sprzęty mogą być też zasilane akumulatorowo. Wtedy do pracy wymagają wcześniejszego naładowania, jednak zapewniają maksymalną swobodę ruchów. Odkurzacze samochodowe, podobnie jak modele tradycyjne, mają specjalne filtry.

P2: Odkurzacz samochodowy – jaka moc?

Najbardziej popularne, poręczne odkurzacze samochodowe mają silniki o mocy od kilkunastu do kilkudziesięciu watów. Takie urządzenia całkiem dobrze radzą sobie z usuwaniem zabrudzeń, szczególnie jeśli dbamy o to, aby regularnie czyścić wnętrze swojego auta. Na rynku dostępne są też mocniejsze modele, jednak zwykle mają one szersze możliwości zastosowania. Dla przykładu, można z nich korzystać np. także w celu utrzymania czystości w garażu czy piwnicy. Takie sprzęty są mniej poręczne i bardzo często wymagają one podłączenia do źródła zasilania (nie mają akumulatora).

 

P3: Gdzie kupić odkurzacz samochodowy?

Odkurzacz samochodowy można kupić w sklepach ze sprzętem AGD. Wiemy jednak, że nie każdy ma czas na to, aby udać się do kilku miejsc i porównać ceny urządzeń. Warto pamiętać też o tym, że czasami sprzęty są droższe stacjonarnie i często lepiej zamówić je przez Internet, nawet z dostawą do sklepu. Wybierając takie rozwiązanie, można zaoszczędzić trochę pieniędzy i nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z dostawą. Sposobem na podjęcie dobrej i przede wszystkim korzystnej decyzji zakupowej jest znalezienie w Internecie porównywarki cen. Wpisując w nią nazwę interesującego nas modelu, można dowiedzieć się, w którym sklepie nabędziemy go najtaniej.

 

P4: Jak podłączyć odkurzacz samochodowy w domu?

Niektóre osoby chcą korzystać z odkurzacza samochodowego w domu, aby np. usunąć drobne zanieczyszczenia pojawiające się np. na kanapie. Aby móc to zrobić, trzeba wyposażyć się w zwykły model podłączany do gniazdka sieci elektrycznej. Na rynku można znaleźć dużo tego typu sprzętów. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z akumulatorowego odkurzacza samochodowego. Jest on dostosowany do używania w każdym miejscu. Jeśli dysponujemy sprzętem podłączanym do gniazda zapalniczki samochodowej, możemy rozważyć zakup specjalnego zasilacza 12V z odpowiednią końcówką. Nie jest to duży wydatek.

P5: Ile kosztuje odkurzacz samochodowy?

Najtańsze odkurzacze samochodowe, które są polecane przez użytkowników, można kupić już za około 50 zł, więc taka inwestycja nie jest sporym wydatkiem. Częściej jednak sprzęty tego typu kosztują kilkaset złotych. Wpływ na cenę produktu ma przede wszystkim jakość jego wykonania, moc i zastosowane technologie. Jeśli odkurzacz jest solidny, a jednocześnie poręczny i ma duży zbiornik na odpady, będzie kosztował więcej niż mniej efektywnie działający sprzęt. Można zauważyć też, że wyższa cena nierzadko wiąże się z większą popularnością danej marki. Im producent jest bardziej znany, tym często koszty zakupu jego produktów są nieco wyższe.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ