Ranking 3 najlepszych pochłaniaczy wilgoci do auta w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.09.24

 

Pochłaniacze wilgoci do auta – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Nieprzyjemny zapach, nadmiernie parujące szyby i rozwijający się grzyb w klimatyzacji to oznaki zbyt dużego poziomu wilgotności w samochodzie. Aby go obniżyć, należy umieścić w kabinie pochłaniacz wypełniony specjalnym granulatem. Wśród tego typu produktów najbardziej popularny jest WATEROFF, przystosowany do wielokrotnego użytku. To mała poduszka z 6-stopniowym wskaźnikiem wilgoci, którą co pewien czas wystarczy osuszyć w piekarniku, kuchence mikrofalowej lub na grzejniku. Pochłaniacz jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt, nie ma też negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Może on skutecznie zapobiec awariom samochodowej elektroniki, m.in. nawigacji GPS czy radia. Kierowcy polecają także produkt AutoDry Pochłaniacz wilgoci. Znajduje on zastosowanie w autach osobowych i ciężarowych. Pochłaniacz jest mały, więc możemy położyć go na półce pod tylną szybą, a nawet na kokpicie (nie będzie nikomu przeszkadzał). Neutralizuje on zarówno nieprzyjemny zapach stęchlizny, jak również dymu tytoniowego.

3 najlepszych pochłaniaczy wilgoci do auta. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To pochłaniacz wielokrotnego użytku, a więc nie musimy go wyrzucać po kilku miesiącach. Aby znów działał on tak, jak powinien, wystarczy osuszyć go w piekarniku, kuchence mikrofalowej lub na grzejniku.

Wady

Nie wszyscy kupujący uważają, że odczytanie wskaźnika wilgoci z 6-stopniowej skali jest proste, zwłaszcza gdy lekko wyblaknie na skutek działania promieni UV.

Podsumowanie

Produkt przyda się kierowcom, którzy mają problem z ciągle parującymi szybami w samochodzie. Dzięki pochłaniaczowi wilgotność powietrza w kabinie zmniejsza się, co zapobiega powstawaniu pleśni, nieprzyjemnego zapachu oraz pojawianiu się awarii sprzętu audio czy komputera sterującego. Można go umieścić w dowolnym miejscu w aucie.

Drugi wybór

Zalety

To niewielka poduszka, którą można umieścić na siedzeniu, przy tylnej szybie lub w innym miejscu w kabinie. Skutecznie absorbuje ona wilgoć, a dodatkowo pochłania zapach dymu tytoniowego i stęchlizny.

Wady

Nie jest to produkt przystosowany do wielokrotnego użytku. Mimo że działa on skutecznie, po ok. 3 miesiącach należy go wymienić, inaczej poziom wilgotności w samochodzie znowu wzrośnie.

Podsumowanie

Pochłaniacz wypełniono specjalnym granulatem, który jest w 100% bezpieczny dla ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego. Sprawdza się on nie tylko w aucie osobowym, ale również ciężarowym, kamperze, a nawet na łódce. Produkt zapobiega rozwojowi grzyba w klimatyzacji i korozji plamistej.

Rozważ też

Zalety

Pochłaniacz ma specjalny wskaźnik, który informuje nas o tym, czy wchłonął już maksymalną ilość wilgoci. Jeśli do tego dojdzie, możemy go łatwo zregenerować w kuchence mikrofalowej, ewentualnie w piekarniku lub na kaloryferze.

Wady

Część osób uważa, że przy poduszce powinien znajdować się niewielki zaczep, umożliwiający przymocowanie jej do fotela lub w innym miejscu. Zdarza się, że podczas jazdy pochłaniacz się przesuwa.

Podsumowanie

Produkt jest wypełniony żelem krzemionkowym, który efektywnie pochłania wilgoć. W zestawie znajdziemy nie jeden, ale dwa małe pochłaniacze. Możemy je umieścić w dowolnym miejscu w samochodzie, przykładowo w bagażniku, na półce pod tylną szybą, na dywaniku, kokpicie lub w drzwiach.

 

1. Pochłaniacz Wilgoci do samochodów WaterOff 

 

Pochłaniacz WATEROFF to produkt wielokrotnego użytku, który zaczyna działać już po upływie godziny od umieszczenia w kabinie auta. Osuszacz pozwala pozbyć się problemu parowania szyb (pojawiający się zwłaszcza zimą i przy deszczowej pogodzie), zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów, a także nieprzyjemnym zapachom. Osuszacz waży 400 g, umieszczono w nim chłonne granulki i specjalny, 6-stopniowy wskaźnik wilgoci.

Produkt jest bezpieczny dla ludzi i środowiska, nie ma toksycznych substancji. Pochłaniacz wygląda. jak mała poduszka. Można umieścić go na desce rozdzielczej, dywaniku pod fotelem lub w drzwiach. W zależności od poziomu wilgotności osuszacz działa efektywnie przez 7 dni, maksymalnie 21 dni – po upływie tego czasu należy umieścić go na kilka minut w piekarniku lub mikrofalówce (ewentualnie położyć na grzejniku). Aby sprawdzić, czy produkt wymaga już osuszenia wystarczy go zważyć (granulki zwiększają wtedy swoją wagę do 500 g) i spojrzeć na wskaźnik, który zmienia swoją barwę z brązowej na zieloną.

Konsumenci chwalą pochłaniacz za kompaktowe wymiary oraz szybkie zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie samochodu. Produkt skutecznie eliminuje ryzyko awarii elektroniki auta (np. nawigacji GPS lub komputera sterującego) spowodowanej zbyt dużą wilgocią. Umieszczając osuszacz w samochodzie możemy też zapewnić sobie większe bezpieczeństwo podczas jazdy i lepszą widoczność, głównie z uwagi na mniejsze parowanie lusterka wstecznego i szyb. To gwarantuje tym samym większy komfort prowadzenia auta, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Pochłaniacz wilgoci WATEROFF jest przystosowany do wielokrotnego użytku. To mała poduszka ważąca 500 g, którą wypełniono bezpiecznym dla ludzi i zwierząt granulatem.

 

Zalety

Łatwe osuszanie: Pochłaniacz ma wskaźnik, na podstawie którego można sprawdzić, czy trzeba go już osuszyć. Nie jest to trudne, możemy w tym celu wykorzystać mikrofalę, piekarnik lub kaloryfer.

Niewielkie wymiary: Poduszka nie jest duża, dlatego można umieścić ją w dowolnym miejscu w aucie, przykładowo na półce pod tylną szybą, w drzwiach lub bagażniku.

Zmniejsza parowanie szyb: Już po kilku dniach po umieszczeniu osuszacza w aucie zauważymy zmniejszone parowanie szyb (co jest dużym problemem w okresie jesienno-zimowym).

Zapobiega awariom samochodowej elektroniki: Za sprawą pochłaniacza nie musimy się obawiać o niespodziewaną awarię sprzętu audio, nawigacji GPS czy komputera sterującego, spowodowaną działaniem wilgoci.

Brak nieprzyjemnego zapachu stęchlizny: Jeśli wysoki poziom wilgotności w aucie utrzymuje się przez dłuższy czas, pojawia się charakterystyczny zapach stęchlizny. Produkt skutecznie temu zapobiega.

 

Wady

Trudność w odczytywaniu skali: Niektórzy kupujący przyznają, że mieli problem z odczytaniem wskaźnika wilgoci na 6-stopniowej skali.

 

 

 

 

2. AutoDry Pochłaniacz wilgoci

 

O zakupie produktu AutoDry Pochłaniacz wilgoci powinni pomyśleć kierowcy, którzy narzekają na mocno parujące szyby, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. To niewielki pochłaniacz w formie poduszki, który dodatkowo neutralizuje zapach stęchlizny i dymu tytoniowego. Ponadto zapobiega on powstawaniu korozji. Waga granulatu wynosi 250 g.

Średni czas działania pochłaniacza to ok. 3 miesiące. Możemy umieścić go w dowolnym miejscu w kabinie samochodu. Jednak żeby produkt okazał się skuteczny, najlepiej położyć go na dywaniku, w bagażniku, drzwiach, na kokpicie lub pod tylną szybą. Ciekawe jest to, że osuszacz znajduje zastosowanie nie tylko w osobowych i ciężarowych autach, ale i łódkach oraz awionetkach.

Dlaczego prezentowany produkt znalazł się w rankingu? Kupujący opublikowali na jego temat wiele pozytywnych recenzji. Wynika z nich, że pochłaniacz jest bardzo skuteczny i szybko obniża poziom wilgotności powietrza w samochodzie. To przekłada się nie tylko na większy komfort jazdy autem, ale również na wyższy poziom bezpieczeństwa (z uwagi na brak problemu z zaparowanymi szybami).

AutoDry Pochłaniacz wilgoci to produkt wypełniony granulatem ważącym 250 g. To bardzo dobry pochłaniacz wilgoci do auta do 10 zł.

 

Zalety

Bezpieczeństwo użytkowania: Granulat, którym wypełniono poduszkę, jest w 100% bezpieczny dla ludzi, zwierząt, a także środowiska naturalnego. Możemy więc bez obaw umieścić produkt w swoim samochodzie.

Praktyczność: Pochłaniacz wyróżnia się skutecznością działania, dlatego znajduje zastosowanie w autach osobowych i ciężarowych, a nawet na łodziach i w awionetkach.

Zapobiega rozwojowi grzyba w klimatyzacji: Dzięki produktowi do minimum zmniejsza się ryzyko rozwoju grzybów w klimatyzacji. Możemy również zapomnieć o takich problemach, jak zapach stęchlizny czy korozja plamista.

Nie przeszkadza podczas jazdy: Pochłaniacz nie jest duży, dlatego nie powinien przeszkadzać kierowcy ani pasażerom.

 

Wady

Produkt jednorazowego użytku: Trzeba pamiętać, że jest to produkt jednorazowego użytku, który po upływie ok. 3 miesięcy należy wymienić na nowy. Nie można go osuszyć w mikrofali.

 

 

 

 

3. Lafita Pochłaniacz wilgoci AutoDry DO-LF4V008

 

Lafita DO-LF4V008 to zestaw, w którym znajdziemy dwa małe pochłaniacze wilgoci. Wypełniono je żelem krzemionkowym ważącym 400 g, który szybko zmniejsza poziom wilgotności powietrza w aucie. Tym samym możemy pozbyć się problemu ciągle parujących szyb i nieprzyjemnego zapachu.

Pochłaniacz należy umieścić w takim miejscu, aby znajdował się w pobliżu źródła wilgoci. Może to być kokpit, bagażnik, dywanik, półka w drzwiach lub pod tylną szybą. Ważne jest to, że produkt jest przystosowany do wielokrotnej regeneracji. Jeżeli wskaźnik zmieni kolor z brązowego na biały, wystarczy osuszyć poduszki na kaloryferze, ewentualnie w mikrofali lub piekarniku.

Jakie zalety ma prezentowany pochłaniacz wilgoci? Zdaniem wielu konsumentów ma on kompaktowe wymiary, dlatego na pewno zmieści się w niewielkim schowku. Żel krzemionkowy, którym wypełniono poduszki, efektywnie pochłania wilgoć, więc nie trzeba zbyt długo czekać, aby produkt zadziałał. To dobra propozycja zarówno dla osób jeżdżących samochodami osobowymi, jak i ciężarowymi.

Zestaw Lafita DO-LF4V008 składa się z dwóch pochłaniaczy wilgoci w formie małych poduszek. Wypełnieniem jest 400 g żel krzemionkowy.

 

Zalety

Możliwość osuszenia i ponownego użycia: Jedną z największych zalet produktu jest to, że nadaje się do wielokrotnego użycia. Ma on wskaźnik informujący o konieczności osuszenia (zmienia wtedy kolor z brązowego na biały). Aby zregenerować pochłaniacz, należy go umieścić w mikrofali, piekarniku lub położyć na grzejniku.

Miękki materiał: Nie ma ryzyka, że pochłaniacz zarysuje kokpit czy półeczkę, na której leży. Obszyto go miękkim materiałem, który dodatkowo nie jest podatny na zabrudzenia, mechacenie ani rozerwanie.

Przydaje się przez cały rok: Co prawda szyby w aucie nadmiernie parują głównie w okresie jesienno-zimowym, ale latem, przy niesprzyjającej pogodzie, także możemy mieć problem. Zestaw przydaje się więc przez cały rok.

 

Wady

Brak zaczepu: Jak pokazał test pochłaniaczy wilgoci do auta, poduszki nie mają zaczepu i mogą przesuwać się podczas jazdy (zależnie od tego, gdzie je umieścimy).

 

 

 

 

Jaki pochłaniacz wilgoci do auta wybrać?

 

Zbyt duży poziom wilgoci w samochodzie przyczynia się do nadmiernego parowania szyb, co może nam ograniczać widoczność w czasie jazdy. Często jest to także powód powstawania nieprzyjemnego zapachu w kabinie. Dobry pochłaniacz pomoże nam w pozbyciu się tych problemów, jednak jak go znaleźć? Jeżeli zapoznasz się z naszym poradnikiem, szybko znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Pomoże Ci w tym również umieszczony na końcu ranking dwóch sprawdzonych pochłaniaczy wilgoci do samochodu.

Przyczyn nadmiernej wilgotności w kabinie auta jest wiele, ale najczęściej są to nieszczelne uszczelki. Problem z parowaniem szyb i wyraźnie wyczuwalnym, stęchłym zapachem zwiększa się zimą, ponieważ mimo dokładnego trzepania butów nanosimy na wycieraczki znaczną ilość śniegu, który szybko się roztapia i tworzy kałuże. Najlepszy pochłaniacz wilgoci do auta w 2024 roku jest na tyle skuteczny, że zaczyna działać niemal od razu po umieszczeniu wewnątrz samochodu (zwykle po kilkudziesięciu minutach). Wśród tego typu produktów mamy do wyboru poduszki wypełnione chłonnymi granulkami, a także osuszacze ze zbiorniczkiem na wodę (choć te nie są polecane przez specjalistów).

Przeważnie pochłaniacze do aut są wielokrotnego użytku. Mają one specjalny wskaźnik, który poprzez zmianę koloru pokazuje, kiedy produkt wymaga regeneracji. Zwykle osuszacz wystarczy umieścić na kilka minut w kuchence mikrofalowej lub piekarniku, nierzadko można go też położyć na grzejniku, choć wtedy suszenie zajmuje minimum kilkanaście godzin. Pochłaniacze jednorazowego użytku są równie praktyczne, ponieważ działają skutecznie nawet do trzech miesięcy, co oznacza, że nie wymagają zbyt częstej wymiany.

Pochłaniacz musi być niewielki, aby można go było umieścić w mało widocznym miejscu. Trzeba go też odpowiednio zabezpieczyć przed przemieszczaniem się. Aby osuszacz mógł skutecznie zadziałać najczęściej umieszcza się go na tylnej półce, pod siedzeniem lub w kieszonce za oparciem fotela. Nierzadko takie produkty można też położyć w bagażniku lub na półeczce pod radiem. Pamiętajmy, że dobry pochłaniacz nie tylko zmniejsza poziom wilgotności powietrza w samochodzie, ale również neutralizuje nieprzyjemne zapachy i zapobiega rozwojowi pleśni.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ