Ranking 6 najlepszych zestawów głośnomówiących w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

Zestaw głośnomówiący – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Zestaw głośnomówiący do samochodu to bardzo praktyczne rozwiązanie, które wpływa na poprawę bezpieczeństwa osób podróżujących autem oraz innych uczestników ruchu. Polecanym modelem, który będzie odpowiedni zarówno dla zawodowego kierowcy, jak i osoby lubiącej spędzać czas za kierownicą jest Parrot MINIKIT Neo 2 HD z opcją pozwalającą na sterowanie głosem. Standard jakości dźwięku HD umożliwia prowadzenie rozmów bez zakłóceń i echa. Model ma wydajną baterię litowo-jonową o pojemności 1000 mAh, która umożliwia do 6 miesięcy pracy w trybie oszczędzania na jednym ładowaniu. Polecanym przez użytkowników jest także sprzęt Jabra DRIVE 100-49000001-60 wyróżniający się wysoką jakością dźwięku oraz długim czasem rozmowy wynoszącym do 20 godzin.

6 najlepszych zestawów głośnomówiących. Opinie w 2024 roku 

 

Zakup zestawu głośnomówiącego do samochodu jest rozsądnym wyjściem dla osób, które na co dzień spędzają za kierownicą kilka godzin lub pracują jako zawodowi kierowcy. Odbieranie i prowadzenie rozmów w ten sposób jest bezpieczne i pozwala uniknąć kary związanej z łamaniem zakazu używania telefonu podczas jazdy. Aby wiedzieć jakie modele są godne polecenia, warto sprawdzić ranking zestawów głośnomówiących, w którym znajdują się sprawdzone urządzenia z pozytywnymi opiniami użytkowników. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Parrot MINIKIT Neo 2 HD ma wbudowany system umożliwiający sterowanie głosowe. Dzięki temu użytkownik może odbierać, a także wywoływać rozmowy. Opcja automatycznej odpowiedzi na odrzucone połączenie oraz rozpoznawanie głosu pozwala na bezproblemowe korzystanie z zestawu.

Wady

Urządzenie przeznaczone do prowadzenia rozmów w trakcie jazdy ma klips mocujący do osłony słonecznej wykonany z plastiku, nie jest on wytrzymały.

Podsumowanie

Model Parrot MINIKIT Neo 2 HD umożliwia synchronizację ze smartfonem z zainstalowaną aplikacją. Funkcja Text to speech pozwala wysyłać wiadomości do odbiorców. Bluetooth v4.0 ma zasięg do 10 metrów, a dzięki zastosowaniu tej technologii sprzęt jest kompatybilny z większością smartfonów. Wymiary zestawu wynoszą 95 mm x 54 mm x 45 mm.

Drugi wybór

Zalety

Urządzenie Jabra DRIVE 100-49000001-60 współpracuje ze wszystkimi telefonami komórkowymi wyposażonymi w Bluetooth. Uchwyt wykonany z metalu nie pęka i jest odporny na uszkodzenia. Model wyposażono w mikrofon z redukcją szumów, co dodatkowo wpływa na komfort użytkowania.

Wady

Użytkownicy zwracają uwagę, że Jabra DRIVE 100-49000001-60 ma problem z ponownym połączeniem ze smartfonem. Po rozłączeniu sprzęt nie widzi telefonu.

Podsumowanie

Zestaw głośnomówiący w kolorze czarnym to dobre rozwiązanie podczas długich podróży samochodem. W głośniku kierowca słyszy nie tylko rozmówcę, ale także komendy z GPS czy muzykę. Bateria pozwala na przeprowadzenie 20 godzin rozmów oraz do 30 dni czuwania. Wymiary modelu wynoszą 5,6 cm x 10,4 cm x 1,8 cm, a jego waga 100 gram.

Rozważ też

Zalety

Zestaw głośnomówiący ma ergonomiczny metalowy uchwyt, za pomocą którego można zamocować sprzęt do daszka przeciwsłonecznego. Wbudowany system MULTIPOINT umożliwia jednoczesne podłączenie dwóch telefonów komórkowych. Dioda LED sygnalizuje o przychodzącym połączeniu.

Wady

Niekiedy pojawia się problem czułości czujnika na uruchomienie. Wbudowany akumulator ma niewielką pojemność 550 mAh.

Podsumowanie

Urządzenie jest wykonane z dbałością o szczegóły. Interfejs odczytuje komunikaty w języku polskim dzięki pełnej wersji językowej. Do pełnego naładowania bateria potrzebuje 2 godzin, a czas czuwania na jednym ładowaniu wynosi do 21 dni. Zestaw głośnomówiący ma 100 mm długości, 60 mm szerokości i 21 mm grubości.

 

Zestaw głośnomówiący do samochodu Parrot

 

1. Zestaw Głośnomówiący Parrot MINIKIT Neo 2 HD

 

Zestaw głośnomówiący do samochodu Parrot MINIKIT Neo 2 HD wyróżnia się dodatkowymi funkcjami ułatwiającymi korzystanie w trakcie jazdy. Wyposażony w sterowanie głosowe nie tylko pozwala na odbieranie i oddzwanianie na wybrany numer, ale także po zainstalowaniu aplikacji odpowiada na wiadomości tekstowe. W aplikacji zapisują się dane związane z lokalizacją pojazdu, czasem postoju oraz jazdy. Dodatkowo synchronizacja ze smartfonem umożliwia korzystanie z książki telefonicznej oraz menu głosowego. 

Tryb Dual Parrot daje możliwość podłączenia jednocześnie dwóch telefonów oraz łącznego sparowania do 10 sprzętów. Zestaw głośnomówiący włączy się automatycznie w momencie, gdy wyczuje, że kierowca wraz ze sparowanym telefonem wsiądzie do samochodu. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić baterię litowo-jonową o pojemności 1000 mAh. Model umożliwia prowadzenie rozmów do 10 godzin, a czas czuwania wynosi do 6 miesięcy w trybie oszczędzania. Urządzenie o wadze 67 gramów i wymiarach 95 mm x 54 mm x 45 mm montuje się do osłony przeciwsłonecznej za pomocą klipsa. 

Test zestawów głośnomówiących marki Parrot wskazuje, że MINIKIT Neo 2 HD jest odpowiednim wyborem dla osób spędzających dużo czasu za kierownicą. Wbudowany mikrofon redukuje szumy i echo, dzięki czemu kierowca może spokojnie rozmawiać. 

 

 

 

 

Zestaw głośnomówiący do samochodu Jabra

 

2. Samochodowy Zestaw Głośnomówiący Bluetooth Jabra DRIVE 100-49000001-60

 

Prosty w obsłudze i solidnie wykonany zestaw głośnomówiący do samochodu Jabra DRIVE 100-49000001-60 jest wykonany z mocnego tworzywa w połączeniu z metalowym klipsem, za pomocą którego mocuje się do daszku przeciwsłonecznego. Model łączy się z telefonem komórkowym przez najpopularniejszą łączność bezprzewodową Bluetooth. W jednym czasie z zestawem mogą być sparowane dwa smartfony, co zdecydowanie ułatwia obsługę. 

Nowoczesny procesor sygnałowy zapewnia wysokiej jakości dźwięk słyszany przez kierowcę. Mikrofon wyposażono w funkcję redukcji szumów, dzięki czemu osoba, z którą się rozmawia, nie słyszy różnych odgłosów drogowych tylko czysty i wyraźny dźwięk. Urządzenie po połączeniu ze smartfonem przekazuje wszystkie komunikaty z nawigacji GPS oraz odtwarza muzykę. Użytkownik może prowadzić do 20 godzin rozmów, a sprzęt czuwa do 30 dni na jednym ładowaniu. Wymiary zestawu głośnomówiącego wynoszą 5,6 cm x 10,4 cm x 1,8 cm, a waga 100 gram. 

Opinie o zestawie głośnomówiącym Jabra świadczą, że jest godny polecenia. Konsumenci zwracają uwagę na prostą obsługę oraz bezproblemowe parowanie ze smartfonem. 

 

 

 

 

Zestaw głośnomówiący Bluetooth do samochodu

 

3. Zestaw Głośnomówiący Samochodowy Bluetooth EDR MBG Line

 

Bezobsługowy model z funkcją automatycznego łączenia ze sparowanym telefonem komórkowym wybudza się z trybu czuwania tuż po wykryciu drgań. Głośnomówiący zestaw Bluetooth do samochodu EDR MBG Line współpracuje z technologią bezprzewodową 5.0+EDR, która wyróżnia się wysoką jakością połączenia oraz możliwością jednoczesnego sparowania dwóch telefonów komórkowych. Urządzenie współpracuje ze smartfonem na odległość do 10 metrów. 

Zestaw głośnomówiący EDR MBG Line jest wyposażony w litowo-jonowy akumulator o pojemności 550 mAh, który umożliwia prowadzenie rozmów do 10 godzin. Czas czuwania na jednym ładowaniu wynosi do 21 dni w trybie oszczędzania. System A2DP odtwarza komunikaty głosowe z nawigacji oraz umożliwia słuchanie muzyki. Mikrofon jest wyposażony w system redukcji szumów i echa. Wymiary zestawu głośnomówiącego wynoszą 100 mm długości, 60 mm szerokości oraz 21 mm grubości. 

Konsumenci zwracają uwagę na solidny metalowy uchwyt umożliwiający przymocowanie zestawu do daszku przeciwsłonecznego. Pojawiają się również pozytywne komentarze dotyczące łatwości, z jaką obsługuje się sprzęt. 

 

 

 

 

4. Bezprzewodowy Zestaw Głośnomówiący Bluetooth Xblitz X600 Professional

 

Kompaktowy model Xblitz X600 Professional to dobre rozwiązanie dla właścicieli pojazdów, które na wyposażeniu nie posiadają zestawu głośnomówiącego. Praktyczne urządzenie pozwala na legalne i całkowicie bezpieczne prowadzenie rozmów przez telefon, bez konieczności podłączania zestawu słuchawkowego. Instalacja Xblitz X600 Professional jest bardzo prosta i wymaga jedynie podłączenia za pomocą interfejsu Bluetooth w smartfonie. 

Nowoczesny styl w połączeniu z obudową z gumowanego tworzywa sztucznego sprawia, że urządzenie ładnie komponuje się we wnętrzu samochodu. Metalowy klips umożliwia zapięcie zestawu głośnomówiącego do daszku przeciwsłonecznego. Bateria znajdująca się w modelu Xblitz X600 Professional sprawia, że urządzenie jest gotowe do pracy przez 700 godzin na jednym ładowaniu. Waga modelu to zaledwie 89 gramów, a jego wymiary wynoszą 115 mm głębokości oraz 60 mm szerokości. 

Użytkownicy potwierdzają, że jest to dobry zestaw głośnomówiący, który sprawdzi się podczas długich podróży samochodem. Wbudowany system sterowania głosem pozwala zdecydować czy połączenie ma zostać odebrane, czy odrzucone. 

 

 

 

 

Zestaw głośnomówiący do samochodu z wyświetlaczem

 

5. Transmiter FM MP3 Bluetooth Głośnomówiący + Zestaw Dual 13195

 

Wielofunkcyjny transmiter pełniący funkcję radioodbiornika, odtwarzacza MP3 oraz zestawu głośnomówiącego jest optymalnym rozwiązaniem dla osoby poszukującej zaawansowanego technologicznie produktu. Wpinany do gniazda zapalniczki samochodowej umożliwia podłączenie telefonu lub pendriva dzięki dwóm portom USB. Model jest wyposażony w slot na kartę SD, dzięki czemu użytkownik ma do dyspozycji wielofunkcyjny sprzęt do odtwarzania muzyki. 

Urządzenie to także zestaw głośnomówiący do samochodu z wyświetlaczem z Bluetooth 4.0. Sygnał przesyłany ze sparowanego smartfona jest odbierany do 8 metrów, dzięki czemu kierowca może prowadzić rozmowę w trakcie jazdy. Sprzęt może także służyć jako ładowarka do nawigacji, tabletu lub aparatu cyfrowego z portem USB. 

Osoby, które zakupiły wielofunkcyjny transmiter, są zadowolone ze sprzętu. Produkt może służyć do wielu zadań i na pewno przyda się w samochodzie podczas długich podróży. 

 

 

 

 

6. Zestaw Głośnomówiący Bluetooth na 2 Telefony V4.1 + AD2P

 

Nowoczesny i kompaktowy zestaw głośnomówiący z funkcją łączności bezprzewodowej Bluetooth to prosty sposób, aby prowadzić rozmowy w samochodzie podczas jazdy. Urządzenie jest wyposażone w opcję Multipoint co pozwala na jednoczesną obsługę dwóch podłączonych telefonów. Wyposażony w moduł AD2P sprzęt umożliwia użytkownikom odtwarzanie muzyki prosto z telefonu komórkowego. 

Zestaw głośnomówiący do samochodu ma wydajną baterię, która na jednym ładowaniu wytrzyma do 20 godzin rozmów oraz 1000 godzin w stanie czuwania. W zestawie znajduje się także ładowarka samochodowa wraz z kablem USB, za pomocą której można ładować sprzęt w trakcie jazdy. Urządzenie jest proste w obsłudze, wystarczy jedynie sparować je z telefonem komórkowym. Czarna obudowa z pięcioma przyciskami i metalowym zaczepem umożliwia łatwy montaż na daszku przeciwsłonecznym. 

Konsumenci, którzy wybrali kompaktowy model, zwracają uwagę, że jest to dobry i tani zestaw głośnomówiący. Sprawdzi się on do prowadzenia rozmów służbowych i prywatnych. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaki zestaw głośnomówiący kupić?

 

Zawodowi kierowcy oraz osoby spędzające kilka godzin dziennie w samochodzie na pewno nie raz spotkały się z problemem prowadzenia rozmów w trakcie jazdy. Praktyka odbierania połączeń podczas prowadzenia jest bardzo niebezpieczna i może doprowadzić do wypadku. Kierowca nigdy nie powinien dekoncentrować uwagi i skupiać jej na telefonie, ponieważ w jednej chwili może dojść do tragedii. Od kilku lat kierujący pojazdami mają zakaz używania telefonów w czasie jazdy. W kodeksie ruchu drogowego art. 45 ust. 2 pkt 1 jest napisane, że za korzystanie podczas jazdy z urządzenia mobilnego wymagającego trzymania w dłoni jest zabronione i grozi za to mandat w wysokości 200 zł oraz 5 punktów karnych. 

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób chętnie korzysta z rozwiązania w postaci zestawu głośnomówiącego, który można przymocować w pojeździe za pomocą klipsa. Ominięcie zakazu korzystania z telefonu komórkowego w ten sposób może uchronić kierowcę od otrzymania mandatu, ponieważ urządzenie umożliwia swobodną rozmowę bez konieczności odrywania rąk od kierownicy. Użytkownik nie musi więc skupiać uwagi na dzwoniącym smartfonie, ponieważ najlepszy zestaw głośnomówiący jest wyposażony w funkcję rozpoznawania komend głosowych, za pomocą których można odebrać połączenie. Takie rozwiązanie docenią nie tylko zawodowi kierowcy, ale także osoby lubiące długie podróże. 

Jaki zestaw głośnomówiący wybrać? 

Poszukując odpowiedniego zestawu głośnomówiącego do samochodu, należy zwrócić uwagę na kilka parametrów oraz możliwości montażu. W przypadku klasycznego modelu montowanego do osłony przeciwsłonecznej ważne jest, aby klips odpowiedzialny za utrzymanie urządzenia był mocny i dobrze pasował do grubości, a także kształtu daszka. Myśląc, jaki jest najlepszy zestaw głośnomówiący, trzeba zwrócić uwagę na czas pracy na jednym ładowaniu oraz rozwiązania pozwalające na prowadzenie wysokiej jakości rozmów bez zakłóceń. Ważne, aby osoba, z którą prowadzimy rozmowę, słyszała wypowiadane słowa, a nie szum dobiegający z zewnątrz pojazdu. Na co zwrócić uwagę poszukując sprzętu pozwalającego na bezpieczne prowadzenie rozmów podczas jazdy? 

Wysoka jakość prowadzonych rozmów: Pierwszym parametrem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest jakość dźwięku. Dobrym wyborem będą sprzęty ze wsparciem technologii HD, która pozwala uzyskać dobry i wyraźny sygnał. Oprócz tego użytkownik powinien zwrócić uwagę czy model ma zainstalowany system redukujący szumy. Mikrofon z tą funkcją pozwala na prowadzenie rozmów, podczas których odbiorca słyszy jedynie głos osoby siedzącej w samochodzie, bez echa oraz tła w postaci odgłosów z ulicy, radia lub pracy silnika. Wszystkie rozwiązania pozytywnie wpłyną na komfort prowadzonej rozmowy, co doceni zarówno kierowca, jak i jego rozmówca. 

Czas pracy baterii: Urządzenia przeznaczone do prowadzenia rozmów w samochodzie powinny mieć wydajną baterię, aby kierowca nie musiał co chwilę zastanawiać się, czy sprzęt jest naładowany, czy czas podłączyć go do ładowarki. Większość klasycznych modeli umożliwia prowadzenie rozmów od 10 do 15 godzin. Dla wymagających osób znajdą się także urządzenia pozwalające na wykonywanie połączeń do 45 godzin. Ważnym parametrem jest także czas czuwania na jednym ładowaniu. W zależności od baterii, dodatkowych funkcji, stopnia eksploatacji urządzenia oraz temperatury panującej na zewnątrz zestaw głośnomówiący pracuje od 1 do 6 miesięcy w trybie oszczędzania energii. 

Parowanie z urządzeniami mobilnymi: Możliwość sparowania z więcej niż z jednym telefonem komórkowym to wygoda, ponieważ nie zawsze jeden kierowca prowadzi dany samochód z zamontowanym zestawem głośnomówiącym. Funkcja jest także praktycznym rozwiązaniem w aucie służbowym, gdzie osoba korzystająca z pojazdu chce sparować telefon służbowy i prywatny, aby być w stałym kontakcie. Możliwość podłączenia dwóch smartfonów jest standardem, jednak coraz częściej producenci oferują możliwość sparowania do 10 urządzeń mobilnych, w tym odtwarzaczy MP3. 

Automatyczne włączanie i wyłączanie: Nowoczesne zestawy głośnomówiące są wyposażone w czujnik pozwalający na automatyczne włączanie i wyłączanie. Dzięki temu urządzenie pracuje w momencie, gdy kierowca znajduje się w samochodzie. Z trybu czuwania wybudza się za pomocą detektora wibracji lub czujnika ruchu, który wyczuwa obecność człowieka. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzać baterię i tym samym wydłużyć okres pracy na jednym ładowaniu. 

Zestawy głośnomówiące w dobrych cenach 

Koszt zakupu standardowego zestawu głośnomówiącego to wydatek od 100 do 150 zł. W tej cenie użytkownik otrzymuje model z możliwością sparowania z minimum dwoma urządzeniami mobilnymi, czasem czuwania wynoszącym od 1 do 6 miesięcy oraz funkcją redukcji szumów. Droższe zestawy głośnomówiące, które oferują możliwość parowania nawet z 10 sprzętami oraz mają dodatkowe funkcje takie jak aplikacja przeznaczona do obsługi i synchronizacji ze smartfonem to wydatek zamykający się w kwocie do 400 zł. 

 

 

FAQ

 

P1: Jak podłączyć zestaw głośnomówiący do samochodu?

Podłączenie zestawu głośnomówiącego w samochodzie to bardzo prosta czynność, z którą poradzi sobie każdy. Większość modeli należy umieścić jak najbliżej kierowcy, aby w trakcie rozmowy głos był słyszalny dla odbiorcy. Urządzenia najczęściej montuje się na daszkach przeciwsłonecznych za pomocą klamry znajdującej się przy nadajniku. Po zamocowaniu w odpowiednim miejscu należy wykonać parowanie z telefonem komórkowym, aby w trakcie przychodzenia połączenia kierowca mógł odbierać i prowadzić rozmowy przez zestaw głośnomówiący. Po włączeniu urządzenia i funkcji Bluetooth na smartfonie trzeba połączyć sprzęty według instrukcji. 

P2: Gdzie kupić zestaw głośnomówiący do samochodu?

Możliwości zakupu zestawu głośnomówiącego jest bardzo wiele. Osoba poszukująca sprawdzonego sprzętu w dobrej cenie powinna skorzystać z ofert dostępnych w sklepach online lub na popularnych portalach sprzedażowych. Wiedząc jakiego urządzenia poszukuje konsument, można sprawdzić ceny w marketach z RTV i AGD, gdzie od razu będzie można ocenić urządzenie pod kątem łatwości obsługi oraz działania wszystkich przycisków. Niektóre hipermarkety również mają w ofercie zestawy przeznaczone do prowadzenia rozmów przez telefon w trakcie jazdy. 

 

P3: Ile kosztuje zestaw głośnomówiący do samochodu?

Zakup zestawu głośnomówiącego nie jest dużym wydatkiem. W zależności od producenta oraz dodatkowych funkcji można zakupić dobry model do 150 zł. Wybierając urządzenie przeznaczone do prowadzenia rozmów w czasie jazdy, warto zwrócić uwagę na parametry takie jak czas czuwania i czas prowadzonych rozmów na jednym ładowaniu, możliwość sparowania z więcej niż jednym smartfonem oraz funkcje redukcji szumów. Ostatnia opcja pozwala na prowadzenie rozmów bez obaw, że osoba, z którą prowadzimy konwersację, będzie słyszała odgłosy pochodzące z zewnątrz. Koszt zakupu zestawu głośnomówiącego waha się od 50 do 400 zł. 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Zbigniew

August 18, 2022 at 4:53 pm

Dzień dobry poszukuje zestawu głośnomówiącego który będzie prezentował informacje o osobie dzwoniącej. Pozdrawiam.

Odpowiadać
Świat motoryzacji

September 19, 2022 at 6:00 am

Dzień dobry,

Większość zestawów głośnomówiących, które parują się z książką telefoniczną wyczytuje osobę dzwoniącą, tak jak została ona wpisana. Jeśli numer nie jest zapisany w książce telefonicznej, cały numer zostaje wyczytany przez zestaw głośnomówiący.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać