Ranking 5 najlepszych apteczek samochodowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

Apteczka samochodowa – przewodnik zakupowy, ranking i test 

 

Poszukując dobrze wyposażonej apteczki samochodowej, warto rozejrzeć się za produktem spełniającym normy narzucone przez Unię Europejską. W zestawie oznaczonym DIN 13164 znajdują się wszystkie najpotrzebniejsze elementy, które mogą się przydać w awaryjnej sytuacji. Polecanym modelem spełniającym obowiązujące normy jest apteczka samochodowa cała Europa + ustnik DIN 13164. Zawartość apteczki jest zamknięta w miękkim opakowaniu, dzięki czemu z łatwością zmieści się w każdym schowku samochodowym. Zestaw zawiera wszystkie najważniejsze elementy, które mogą się przydać w każdej sytuacji. Polecanym produktem jest także Apteczka pierwszej pomocy samochodowa + instrukcja. Model jest przystosowany do różnych warunków. Apteczka może pełnić funkcję podstawowego modelu turystycznego ze względu na kompaktowe wymiary i możliwość przymocowania do paska.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zestaw do udzielania pierwszej pomocy jest zapakowany w miękkie wodoodporne etui, które jest bardzo praktyczne. Data ważności zestawu wynosi 5 lat. Produkt jest zgodny z europejską normą DIN 13164. Wszystkie elementy znajdujące się wewnątrz opakowania są estetycznie poukładane i osobno zapakowane.

Wady

Użytkownicy, którzy zakupili apteczkę pierwszej pomocy, zwracają uwagę, że w zestawie brakuje większej ilości bandaży z kompresem. W nagłej sytuacji są one bardzo potrzebne.

Podsumowanie

Samochodowa apteczka pierwszej pomocy ma kompaktowe wymiary wynoszące 240 mm x 150 mm x 80 mm. W zestawie znajduje się ustnik do sztucznego oddychania oraz inne niezbędne akcesoria. Całość jest zapakowana w czerwone, miękkie etui zamykane na zamek błyskawiczny.

Drugi wybór

Zalety

Praktyczna apteczka samochodowa jest wykonana z wodoodpornej tkaniny w kolorze czerwonym. Produkt ma kompaktowe wymiary umożliwiające przymocowanie apteczki do paska lub włożenie do schowka w motocyklu. Apteczka pierwszej pomocy ma zgodność z CE.

Wady

Apteczka samochodowa przeznaczona do udzielania pierwszej pomocy nie spełnia normy DIN 13164. Oznacza to, że użytkownik nie ma prawa używać jej w krajach UE, gdzie spełnienie tej normy jest wymagane.

Podsumowanie

Zestaw do udzielania pierwszej pomocy składa się z 10 elementów zapakowanych w etui zapinanych na zamek błyskawiczny. Apteczka samochodowa ma niewielkie wymiary wynoszące 150 mm x 105 mm x 35 mm. Produkt wyprodukowano w Polsce.

Rozważ też

Zalety

Apteczka samochodowa ze składaną rączką to produkt odporny na działanie wilgoci oraz innych czynników zewnętrznych. Zestaw składa się z 18 elementów, które są niezbędne w trakcie udzielania pierwszej pomocy. Do apteczki dołączony jest wieszak, który umożliwia montaż na ścianie.

Wady

Zawartość apteczki jest zapakowana w etui wykonane z twardego tworzywa sztucznego. Oznacza to, że opakowanie nie zmieści się do wszystkich schowków w pojeździe.

Podsumowanie

Apteczka samochodowa ma wyposażenie zgodne z normą DIN 13164, co oznacza, że użytkownik może z niej korzystać na terenie krajów UE. Opakowanie wykonane z tworzywa sztucznego gwarantuje bezpieczeństwo dla elementów znajdujących się w środku.

 

 

5 najlepszych apteczek samochodowych. Opinie w 2024 roku 

 

Posiadanie apteczki samochodowej w naszym kraju nie jest, póki co, obowiązkowe. Mimo wszystko rozsądek podpowiada, że warto ją mieć pod ręką w razie awaryjnej sytuacji. Zakup dobrego produktu wyposażonego we wszystkie najważniejsze elementy jest gwarancją tego, że w trakcie wypadku będzie można udzielić rannemu pierwszej pomocy. Aby wybrać odpowiedni produkt, warto sprawdzić ranking apteczek samochodowych, w którym znajdują się polecane modele z danej kategorii. 

 

Apteczka samochodowa europejska apteczka pierwszej pomocy samochodowa

 

1. Apteczka Samochodowa Cała Europa + Ustnik DIN 13164 

 

Europejska apteczka samochodowa składa się ze wszystkich najważniejszych elementów potrzebnych w razie awaryjnej sytuacji. Zestaw przeznaczony do udzielania pierwszej pomocy jest zapakowany w czerwone, miękkie wodoodporne etui, które jest bardzo praktyczne i umożliwia schowanie w dowolnym miejscu w pojeździe. Produkt jest zgodny z europejską normą DIN 13164. 

Wszystkie elementy znajdujące się wewnątrz opakowania są estetycznie poukładane i osobno zapakowane. Samochodowa apteczka pierwszej pomocy ma kompaktowe wymiary wynoszące 240 mm x 150 mm x 80 mm. W zestawie znajduje się ustnik do sztucznego oddychania oraz inne niezbędne akcesoria. 

Test apteczek samochodowych wskazuje, że użytkownicy chętnie wybierają ten produkt dobrej jakości. Data ważności zestawu wynosi 5 lat. 

 

 

 

 

Apteczka samochodowa z wyposażeniem 

 

2. Apteczka Pierwszej Pomocy Samochodowa + Instrukcja 

 

Praktyczna apteczka samochodowa z wyposażeniem jest wykonana z wodoodpornej tkaniny w kolorze czerwonym. Produkt ma kompaktowe wymiary umożliwiające przymocowanie apteczki do paska lub włożenie do schowka w motocyklu. Całość ma wymiary wynoszące zaledwie 150 mm x 105 mm x 35 mm. Apteczka pierwszej pomocy ma zgodność z CE.

Zestaw do udzielania pierwszej pomocy składa się z 10 elementów zapakowanych w etui zapinane na zamek błyskawiczny. W opakowaniu znajdują się bandaże elastyczne, plastry z opatrunkiem, plaster na szpulce, chusta trójkątna, kompresy, agrafka, rękawiczki oraz instrukcja pierwszej pomocy. 

Konsumenci, którzy zakupili ten produkt, potwierdzają, że jest to dobra i tania apteczka samochodowa. Użytkownicy chwalą model za kompaktowe wymiary. 

 

 

 

 

Apteczka samochodowa DIN 13164

 

3. Apteczka Samochodowa Wyposażona DIN 13164 + Ustnik 

 

Apteczka samochodowa ze składaną rączką to produkt odporny na działanie wilgoci oraz innych czynników zewnętrznych. Zestaw składa się z 18 elementów, które są niezbędne w trakcie udzielania pierwszej pomocy. Etui ma wymiary 9,5 mm x 28 mm x 19 mm. Do apteczki dołączony jest wieszak, który umożliwia montaż na ścianie.

Apteczka samochodowa ma wyposażenie zgodne z normą DIN 13164, co oznacza, że użytkownik może z niej korzystać na terenie krajów Unii Europejskiej, gdzie norma ta jest wymagana. Opakowanie wykonane z tworzywa zwanego “polistyren” jest mocne i gwarantuje odpowiednie bezpieczeństwo dla elementów znajdujących się w środku.

Użytkownicy potwierdzają, że jest to dobra apteczka samochodowa spełniająca normę DIN 13164. Model ma praktyczną składaną rączkę.

 

 

 

 

Apteczka samochodowa zawartość

 

4. Apteczka Samochodowa DIN13164 + Instrukcja

 

Kompletna apteczka samochodowa przeznaczona do udzielania pierwszej pomocy jest wyposażona we wszystkie najważniejsze elementy. Model spełniający normę DIN 13164 może być użytkowany w krajach, gdzie apteczka musi być na wyposażeniu każdego pojazdu. Dzięki temu kierowca nie musi martwić się o mandat z powodu niespełnienia wymagań. 

Zawartość apteczki samochodowej jest ukryta w czarnym opakowaniu wykonanym z tworzywa sztucznego ABS. W pudełku znajduje się 13 elementów, przydatnych w wielu awaryjnych sytuacjach. 

Osoby, które zdecydowały się zakupić produkt w twardym etui, polecają ten model pod względem wyposażenia. Wszystkie elementy znajdujące się w środku są starannie poukładane i łatwo dostępne. 

 

 

 

 

Apteczka samochodowa obowiązek

 

5. Apteczka Samochodowa DIN 13164 na Słowację SilverCars 

 

Kompaktowa apteczka spełniająca normę krajów Unii Europejskiej to dobrej jakości produkt, który powinien znaleźć się w każdym pojeździe mechanicznym. Opakowanie wykonane z tworzywa sztucznego w kolorze czerwonym zwraca uwagę, dzięki czemu każdy może z łatwością znaleźć apteczkę w samochodzie. 

Każdy kierowca poruszający się po różnych krajach Unii Europejskiej, w wielu z ich ma obowiązek posiadać apteczkę samochodową zgodną z normą DIN 13164. W etui znajdują się wszystkie wymagane elementy wraz z ustnikiem do wykonywania sztucznego oddychania. 

Opinie o apteczkach samochodowych w opakowaniach z tworzywa sztucznego są pozytywne ze względu na odporność na warunki atmosferyczne. Konsumenci chwalą produkt za niską masę wynoszącą zaledwie 0,3 kg. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jaką apteczkę samochodową kupić? 

 

Apteczka samochodowa to jedno z najpotrzebniejszych elementów, które znajduje się na wyposażeniu każdego pojazdu. Osoby poruszające się po drogach publicznych powinny zadbać, aby w schowku znajdowała się w pełni wyposażona apteczka pierwszej pomocy, która niejednokrotnie może uratować życie i zdrowie. Posiadanie apteczki nie jest w żaden sposób wymagane obowiązkiem prawnym. Zdrowy rozsądek jednak podpowiada, że warto zainwestować w dobrej jakości produkt, aby w razie awaryjnej sytuacji mieć, chociaż bandaż czy plaster. Nie zawsze apteczka samochodowa przydaje się w drodze. Bardzo często korzysta się z niej również stacjonarnie, tym bardziej w sytuacjach, kiedy człowiek nie ma możliwości udania się do sklepu czy najbliższej apteki. 

Jakie są dostępne rodzaje apteczek pierwszej pomocy? 

Oprócz popularnych apteczek samochodowych są dostępne modele domowe, turystyczne oraz przeznaczone do ekstremalnych wypraw. W zależności od wybranego produktu zawartość opakowania będzie się różnić. Poszukując specjalistycznego modelu, należy także zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano pojemnik na środki pomocy doraźnej. Dobrym wyborem będzie zakup apteczki, wykonanej z nieprzemakalnego materiału odpornego na działanie wilgoci. Najlepsza apteczka samochodowa musi być odpowiednio przygotowana na każdą ewentualność. W przypadku zakupu apteczki nie warto decydować się na wybór najtańszego produktu. Dobrej jakości zestaw zawierający bandaże, plastry, folię, rękawiczki oraz inne akcesoria może uratować życie. Nie zaleca się przetrzymywania w apteczce środka dezynfekującego w płynie, ponieważ w razie jakiejkolwiek nieszczelności butelki może dojść do zalania całej zawartości. Podobnie jest z lekami, które w zależności od rodzaju nie mogą być przechowywane w upale czy być narażone na ujemną temperaturę panującą we wnętrzu pojazdu. 

W przypadku apteczki domowej można zdecydować się na bardziej rozbudowany wariant ze względu na to, że w mieszkaniu o wiele łatwiej znaleźć dobre miejsce do przechowywania leków i innych preparatów. Kompletując zestaw ratunkowy dla domowników, należy brać pod uwagę różnego rodzaju dolegliwości, które dotykają osoby wspólnie zamieszkujące. W domowej apteczce pierwszej pomocy powinny znaleźć się przede wszystkim środki przeciwbólowe, tabletki przeciwgorączkowe, leki na różnego rodzaju zatrucia pokarmowe czy alergię. Oprócz tego warto wyposażyć się w komplet plastrów bez i z opatrunkiem oraz bandaże elastyczne. Dobrym wyborem będzie maść na stłuczenia oraz spray odkażający na rany. 

Dla osób lubiących aktywny wypoczynek dobrym wyborem będzie rozbudowana wersja apteczki samochodowej. Model turystyczny niewiele różni się od tego znajdującego się w pojazdach mechanicznych. Różnica jest jednak widoczna w rozmiarach, ponieważ apteczka podróżna jest o wiele bardziej kompaktowa w porównaniu z samochodową. W takim pakiecie użytkownik znajdzie m.in. bandaże, plastry, koc ratunkowy oraz rękawiczki lateksowe. Dla bardziej zaawansowanych podróżników są również dostępne modele z igłami przeznaczonymi do wlewów dożylnych, które przydają się w ekstremalnych sytuacjach. 

 

Jaką apteczkę samochodową wybrać?

Zastanawiając się, jaka jest najlepsza apteczka samochodowa, należy brać pod uwagę jej wyposażenie oraz opakowanie. Materiał, z jakiego wykonano pudełko na zawartość apteczki, warto, aby był nieprzemakalny. Wiele osób wybiera produkt w miękkim etui, które o wiele łatwiej schować do schowka wewnątrz pojazdu. Wyposażenie apteczki samochodowej jest regulowane normą DIN 13164, która jest przestrzegana w krajach Unii Europejskiej. Zgodnie z wymaganiami w samochodzie muszą się znajdować: Opatrunek indywidualny G (sterylny), opatrunek indywidualny M (sterylny), plastry 10 x 6 cm, plaster 5 m x 2,5 cm (rolka), opaska elastyczna 4 m x 6 cm, opaska elastyczna 4 m x 8 cm, chusta opatrunkowa 60 x 80 cm (sterylna), chusta opatrunkowa 40 x 60 cm (sterylna), chusta trójkątna, kompres 10 x 10 cm pakowane po 2 sztuki, nożyczki, rękawice lateksowe, koc ratunkowy zwany także folią termiczną oraz instrukcja udzielania pierwszej pomocy.

Apteczki samochodowe w dobrych cenach 

Zakup apteczki samochodowej to wydatek, który może uratować życie i zdrowie człowieka. Wiele osób zapomina o tym i wybiera najtańsze produkty spełniające minimalne wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Tanie modele dostępne w hipermarketach to wydatek od 15 do 30 zł. Oczywiście w takiej apteczce znajdują się podstawowe środki takie jak bandaże, gaziki czy koc ratunkowy. Za bardziej rozbudowane modele użytkownik musi zapłacić od 50 do 100 zł. W tej cenie można otrzymać dobrze wyposażoną apteczkę pierwszej pomocy. 

 

 

FAQ

 

P1: Co powinna zawierać apteczka samochodowa?

Dobrze wyposażona apteczka samochodowa powinna zawierać elementy, które są niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy na miejscu wypadku. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby w jej wnętrzu znajdowała się czytelna instrukcja pierwszej pomocy. W nagłych i stresujących sytuacjach wiele osób zapomina o podstawach udzielania pomocy poszkodowanemu. Dzięki instrukcji wykonanie sztucznego oddychania czy założenie opatrunku jest po prostu łatwiejsze. W apteczce samochodowej powinny znajdować się: Sterylne kompresy gazowe, plastry z opatrunkiem, plaster bez opatrunku, bandaże, opaska elastyczna, środek dezynfekujący, ustnik do wykonania sztucznego oddychania, chusta trójkątna, lateksowe rękawiczki ochronne, koc z folii termoizolacyjnej, agrafki oraz ostre nożyczki. 

 

P2: Czy apteczka samochodowa jest obowiązkowa?

Obowiązek posiadania apteczki samochodowej dotyczy autobusów, taksówek, samochodów ciężarowych, przeznaczonych do nauki jazdy oraz egzaminacyjnych. W przypadku aut prywatnych kierowca nie jest zobowiązany do posiadania apteczki, jednak należy pamiętać, że w trakcie wypadku osoba przebywająca na miejscu jest zobligowana do udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym. Obecnie poza gaśnicą i trójkątem ostrzegawczym kierowca nie musi mieć w samochodzie apteczki pierwszej pomocy. W praktyce jednak jest to przedmiot, który niejednokrotnie może pomóc w ratowaniu życia i zdrowia uczestnikom ruchu. Posiadanie dobrze wyposażonej apteczki pierwszej pomocy jest dobrym rozwiązaniem szczególnie dla rodziców podróżujących z dziećmi. 

P3: Gdzie kupić apteczkę samochodową? 

Zakupu apteczek samochodowych można dokonać w wielu miejscach. Produkty są dostępne w większości marketów, w niektórych sklepach, na stacjach benzynowych czy w sklepach motoryzacyjnych. Dobrej jakości i optymalnie wyposażone apteczki można również kupić przez Internet. Na wielu portalach sprzedażowych są dostępne w przystępnych cenach, a co najważniejsze są bogato wyposażone. Apteczki samochodowe są także dostępne w aptekach, gdzie od razu można dokonać zakupu różnego rodzaju leków i dodatkowych środków medycznych. 

 

P4: Co powinna zawierać apteczka samochodowa na Słowacji? 

Osoby wybierające się samochodem osobowym na Słowację powinny pamiętać o tym, że w tym kraju za brak apteczki pierwszej pomocy nakładane są surowe kary w postaci mandatów. Oprócz kamizelki odblaskowej dla kierowcy i pasażera, trójkąta ostrzegawczego, gaśnicy, linki holowniczej, kompletu żarówek wraz z bezpiecznikami czy koła zapasowego z kluczem niezbędne jest posiadanie ważnej i bogato wyposażonej apteczki pierwszej pomocy. Na wyposażeniu pojazdu muszą znajdować się następujące elementy: Szeroki plaster 1,25 cm – 1 szt., bandaż sterylny – 4 szt., kompresy hydrofilne sterylne 10 x 15 cm – 1 szt., kompresy hydrofilne sterylne 6 x 5 cm – 1 szt., opaska gumowa 70 cm – 1 szt., opaska elastyczna 6 x 4 cm – 1 szt., plaster opatrunkowy 8 x 4 cm – 10 szt., chusta foliowa, gaza hydrofilna składana sterylna 7,5 x 7,5 cm, ustnik do sztucznego oddychania, chusta trójkątna, nożyce, folia izotermiczna, rękawice lateksowe, roztwór dezynfekujący oraz minimum 4 agrafki. Całość powinna być zapakowana w pojemnik odporny na działanie wilgoci. 

 

P5: Ile jest ważna apteczka samochodowa? 

Osoby posiadające samochód osobowy powinny pamiętać, że jednym z elementów wyposażenia jest ważna apteczka pierwszej pomocy. Posiadanie kompletu gazików, bandaży oraz innych akcesoriów ratunkowych to rozsądny wybór, ponieważ nigdy nie wiadomo, w jakiej sytuacji mogą się przydać. Niewielu kierowców zwraca uwagę na wyposażenie apteczki oraz na termin ważności poszczególnych produktów. Producenci określają datę przydatności na 5 lat od momentu produkcji. Oczywiste jest to, że ewentualne braki kierowca musi uzupełnić we własnym zakresie i kontrolować termin przydatności poszczególnych elementów znajdujących się w apteczce. W sytuacji, gdy jedno opakowanie z bandażem czy gazą zostanie otwarte, warto wymienić je na nowe, które jest całkowicie sterylne. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ