Opinie o Xblitz Park View

Ostatnio aktualizowane: 23.02.24

 

Najważniejsze zalety: 

Sprzęt posiada 2 kamery pozwalające nagrywać w dzień jak i w nocy.  Przednia kamera nagrywa w rozdzielczości full HD czyli 1920x1080p, a tylna kamera pozwala na rejestrację w rozdzielczości 720×480p. Pozwala to na nagranie wyraźnego obrazu. Dodatkowo model ten pozwala, obok nagrywania filmu,  robić zdjęcia, a także pełni funkcję dyktafonu.

Interesujcie jest również to,  że lusterko sprzętu ściemnia obraz po zmroku, gdy odbijają się w nim światła innych samochodów. Dzięki tej funkcji kierowca nie jest przez światła oślepiany. 

 

Najważniejsze wady: 

Jak podają kierowcy urządzenie posiada bardzo irytujący dźwięk uruchamiania jak i wyłączania go.  Towarzyszy on każdemu uruchomieniu silnika samochodu, a także jego wyłączeniu, bowiem rejestrator automatycznie uruchamia się wraz z zapaleniem silnika i kończy działanie z jego wyłączeniem.  Nie ma możliwości wyciszenia tego dźwięku. 

 

Werdykt: 9.4/10 

Rejestrator jest chętnie kupowany przez kierowców bo oferuje wiele różnorakich funkcji przydatnych osobom chcącym rejestrować przebieg jazdy.  Mamy tu kamerę przednią i tylną, możliwość wykorzystania pojemnej karty pamięci 32 GB, a gdy miejsce się na niej skończy nowe nagranie nadpisze stare.  Rejestrator jest też chętnie kupowany ze względu na to, że cena Xblitz Park View jest przystępna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

To,  co zwraca uwagę  użytkowników to fakt,  że model ten został zaopatrzony w funkcję SOS.  Jak wiadomo, karta pamięci 32 GB, choć nie jest mała,  to w końcu zapełni się nagraniami. Wtedy rejestrator nowe nagrania zapisuje na starych,  tym samym jest usuwając. Jest to wygodne w przypadku, gdy nie było nic ważnego do rejestracji i tak naprawdę nagrania nie są potrzebne.

Lecz,  gdy zdarzy się, że chcemy któreś z nagrań trwale zachować, możemy właśnie skorzystać z funkcji SOS. Za naciśnięciem odpowiednio przycisku, nagranie zostanie trwale zapisane do późniejszego wykorzystania. Dodatkowo model ten został wyposażony w G-sensor.  Jest to specjalny czujnik wykrywający gwałtowne hamowanie. Takie nagranie zostanie automatycznie zapisane w bezpieczny sposób i nie będzie nadpisane innym.

Parametry urządzenia

Aby zaopatrzyć się w najlepszy dla nas rejestrator jazdy trzeba zapoznać się z jego parametrami,  bo to stanowi o przydatności do naszych potrzeb. Xblitz Park View zyskał opinie chwalące wielozadaniowość. Kamery przednia i tylna zapewniają widok wokół samochodu,  bo rejestrują one obraz do 140 stopni wokół. Kamerki posiadają tryb dzienny i nocny, a obraz wyświetlany za pomocą matrycy CMOS zapewnia pełnię kolorów. Podgląd obrazu natomiast mamy na wyświetlaczu  wielkości 4,3 cala.

Test Xblitz Park View przeprowadzony przez, użytkowników pokazał, że urządzenie sprawdza się też doskonale jako kamera cofania. Zatem funkcję jakie pełni ten model to: rejestrator jazdy,  kamera cofania, dyktafon, a także możemy go używać jako lusterko wsteczne. Lusterko to jest fotochromatyczne, więc światła innych samochodów nie rażą w oczy. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ