Opinie o Blaupunkt BP 2.1 FHD

Ostatnio aktualizowane: 02.12.22

 

Najważniejsze zalety: 

Niewielka waga 50 g i małe wymiary (64 x 65 x 28 mm) sprawiają, że montaż tego urządzenie jest niemożliwy.  Maję zamontować na szybie samochodu za pomocą dołączonej przyssawki lub naklejki 3M. Oba sposoby są wygodne i utrzymują kamerkę w miejscu dla niej przeznaczonym.  Małe gabaryty te sprawiają, ż ja ona mało zauważalna przez postronnych osoby, a także nie ogranicza widoczności kierowcy. 

 

Najważniejsze wady: 

Urządzenie,  jakkolwiek bardzo sprawne i cieszą się dobrą opinią,  ni jest żółte do nagrywania obraz po zmroku. Znacznie to ogranicza jego funkcjonalność,  zwłaszcza zimą, kiedy długie godziny po zmroku nadal funkcjonujący i poruszamy się samochodem o drogach. 

 

Werdykt: 9.4/10 

Rejestrator jazdy Blaupunkt BP 2.1 FHD jest bardzo poręczny,  albo kompaktowe wymiary ułatwiają jego użycie. Jest to urządzenie przewodów, dziki czemu nie ma obawy o zanik zasięgu, a długi, 3,5 metrowy przewód pozwala na dyskretną instalację wewnątrz auta. Cena Blaupunkt BP 2.1 FHD też jest przyjazna dla kupującego,  co czyni go jednym z chętniej kupowanych rejestratorów. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wygodne nagrywanie

Kamera posiada kilka opcji do wyboru pod wglądem sposobu nagrywania. W zależności od naszych preferencji możemy ustawić Rozpoczęcie nagrywania wraz z uruchomieniem silnika samochodu, drugą opcją jest wykrycie ruchu przez czujniki kamery i startu w tym momencie. Trzecim wariantem jest uruchamianie kamery manualnie przez użytkownika. Istotne dla użytkowania urządzenia jest to, że sprzęt nagrywa w rozdzielczości Full HD, a użytkownik ma do wyboru zapis w rozdzielczości 1080P, 720P albo 480P.

Zapisywanie narań może odbywać się w pętli zapisującej nagrania 30 sekundowe, 1 minutowe lub 2 minutowe. Karta pamięci, o maksymalnej wielkości 32 GB Pomieści wszystkie nagrania, bo gdy zapewni się cała urządzenie zacznie nowymi nagraniami nadpisywać najstarsze. Wszystkie nagrania są opatrzone dźwiękiem.

Montaż

Blaupunkt BP 2.1 FHD to model przewodowy. Znaczy to, że do miejsca zasilania trzeba go przyłączyć przewodem. Jednak nie musi to by wada. Przede wszystkim ja wykazał test Blaupunkt BP 2.1 FHD takie połączenie jest pewne i stabilne. Ponadto, gdy urządzenie jest wyposażone w odpowiednio dugi przewód, jego instalacja w wybranym miejscu nie jest kłopotliwa.

Blaupunkt BP 2.1 FHD został wyposażony przewód o długości 3,5 metra, zatem bez problemu zainstalujesz kamerę nawet na tylnej szybie, a także bez problemu poprowadzisz przewód w taki sposób, aby go odpowiednio zamaskować we wnętrzu auta.

Istotnym w montażu jest również to, że w zestawie kupujący otrzymuje standardowy uchwyt do mocowania modelu na przyssawkę, a także mniejszy, do mocowania za pomocą naklejki 3M.

 

G-sensor

Ponieważ kamera narywa i zapisuje krótkie odcinki nagrań, jest możliwe, że nie uda nam się trwale zapisać ważnego momentu, który dokumentuje sytuację na drodze. Aby unikną takich przypadków, producent wyposażył swoje urządzenie w sensor G. Uruchamia się on, gdy czujniki wykryją nagłe hamowanie. Wówczas nagranie zdarzenia zostaje w sposób trwały zapisane i nie ulegnie nadpisaniu przez kolejne.

Dziki temu sensorowi, użytkownik będzie dysponował cennymi nagraniami w razie wątpliwości co do prawidłowości zachowań innych kierowców na drodze.

 

Wyświetlacz

Użytkownicy, którzy zaopatrzyli si w Blaupunkt BP 2.1 FHD zauważaj też wygodny w użytkowaniu wyświetlacz HD TFT LCD o przekątnej 2,0. Es to wielkość pozwalająca na swobodne przeglądnie nagrań i na dostrzeżenie wszelkich jego szczegółów.  Ponieważ kamera ma zasięg 120 stopni, można dostrzec w nagraniu szczegóły z szerokiego pola wokół samochodu. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ