Najdroższe samochody świata

Ostatnio aktualizowane: 01.02.23

 

Wszyscy słyszeliśmy o samochodach, które sprzedają się za miliony dolarów, a każdego roku ceny wydają się wspinać wyżej. Wspaniałe w tym wszystkim jest to, że nie trzeba mieć milionów dolarów, aby stać się jednym z właścicieli luksusowego samochodu, bo dziś można go po prostu wygrać grając na przykład w nowe kasyna bez depozytu. Czy istnieje samochód, który jest warty miliard dolarów? Jeszcze nie, bo najwyraźniej nawet światowi miliarderzy mają swoje budżety. Ale jest teraz samochód wart 142,5 miliona dolarów.

Zamknijcie oczy. Spróbujcie sobie wyobrazić samochód wart tyle pieniędzy. Co sobie wyobrażasz? Czy ma drzwi ze złota? Czy może rozwinąć skrzydła i polecieć do celu? Zwykli ludzie, tacy jak my, mogą tylko pomarzyć i przyjrzeć się 7 najbardziej ekskluzywnym (i kosztownym) klasycznym i późnym modelom samochodów na świecie.

 

Najdroższe samochody klasyczne

 

Mercedes-Benz 300 SLR Gullwing Uhlenhaut

W maju 2023 roku ustanowiono nowy rekord najdroższego samochodu w historii, kiedy to Mercedes-Benz 300 SLR Gullwing Uhlenhaut z 1955 roku został sprzedany na aukcji za 142,5 mln dolarów. Ten wyjątkowy Gullwing został zaprojektowany przez znanego inżyniera Rudiego Uhlenhauta i jest jedną z zaledwie dwóch prototypowych wersji coupe słynnych samochodów wyścigowych Mercedesa Silver Arrow 300 SLR. Nazwane tak ze względu na zakrzywione drzwi, które otwierają się pionowo, przypominając skrzydła mewy, to nisko zawieszone srebrne coupe wyposażone jest w potężny silnik z prostą ósemką, nawiązujący do jego wyścigowych korzeni, oraz nadwozie ze stopu magnezu.

 

1963 Ferrari 250 GTO

Cena aukcyjna Mercedesa Gullwing przewyższyła poprzedniego wysokiego sprzedawcy: Ferrari 250 GTO z 1963 roku, które zostało sprzedane za 70 milionów dolarów w 2018 roku przez niemieckiego kolekcjonera założycielowi WeatherTech, Davidowi MacNeilowi. Tylko 36 tych pożądanych samochodów zostało wyprodukowanych w latach 1962-1963, a w tym czasie były one najszybsze na świecie z maksymalną prędkością 174 mph. Jeśli nie możesz być kierowcą wyścigowym, posiadanie tego konkretnego Ferrari może być kolejną najlepszą rzeczą, ponieważ wygrał Tour de France Automobile i również zostało umieszczone w Le Mans.

 

Najdroższe samochody klasy Late Model

 

Rolls-Royce Boat Tail

Wyprodukowany w 2021 roku jako prywatne zamówienie (podobno przez sławną parę Jay-Z i Beyonce), Rolls-Royce’s $28 milionów Boat Tail nie ma złotych drzwi lub wysuwanych skrzydeł, ale tył tego inspirowanego żeglarstwem samochodu otwiera się na “apartament gościnny”, w którym znajduje się chłodziarka do szampana, osłona przeciwsłoneczna i miejsce na porcelanowe talerze. Jeśli ten samochód nie zrobi wrażenia na Twojej randce, to może czas z nim skończyć. Co najlepsze, możesz dostać w swoje ręce luksusowy samochód grając w swoje ulubione gry w automaty online na prawdziwe pieniadze, dziś wiele domów hazardowych oferuje drogie samochody lub duże sumy pieniędzy jako jackpoty.

 

Bugatti La Voiture Noire

Wprowadzony na rynek w 2019 roku, Bugatti La Voiture Noire, czyli “czarny samochód” po francusku, został zbudowany jako hołd dla Bugatti z czasów II wojny światowej, który od tego czasu zniknął. Wielu spekuluje, że gdyby ten zaginiony samochód został odnaleziony, stałby się najcenniejszym pojazdem na świecie. Dzisiejsza oda do tego wcześniejszego Bugatti ma cenę 18,7 miliona dolarów. Jeśli nie jesteś fanem historii, może to brzmieć dla Ciebie stromo, ale elegancki czarny design i imponujące metryki wydajności (1500 KM i 0-60 w 2,4 sekundy) są niezaprzeczalnie sexy.

 

Koenigsegg CCXR Trevita

Jeśli nadal nie jesteś pod wrażeniem cech najdroższych samochodów świata, CCXR Trevita może zmienić zdanie. Ten ultra rzadki samochód może pochwalić się unikalnym rozwiązaniem wykończenia włókna węglowego o splocie diamentowym, które mieni się pod wpływem promieni słonecznych. Powłoka była tak trudna do nałożenia, że zmieniono plany produkcyjne i w latach 2009-2010 zbudowano tylko dwa takie samochody za cenę 4,8 mln dolarów. Jednak ten pojazd jest bardziej o “go” niż “show” i ma maksymalną prędkość ponad 250 mph.

Lamborghini Sián FKP 37

To najpotężniejsze Lamborghini, jakie kiedykolwiek powstało. Czy musimy mówić więcej? Cóż, powiemy, ponieważ to eleganckie piękno jest hybrydowym supersamochodem z silnikiem V12 połączonym z elektrycznym zasilaniem z systemu superkondensatorów, aby zapewnić prędkości przekraczające 220 mph. Jest również całkowicie konfigurowalne, od kolorów zewnętrznych do wnętrza, a nawet siedzeń, z opcją specjalnie zaprojektowanej skóry wykonanej tylko dla tego samochodu. Czy to uzasadnia cenę 3,6 miliona dolarów? Ty decydujesz.

 

Pagani Huarya

Limitowana edycja Pagani Huayra BC Roadster jest względną okazją za jedyne 3,5 miliona dolarów. Horacio Pagani, człowiek stojący za tym arcydziełem stwierdził: “Zaangażowanie w takie wyzwanie, aby stworzyć tylko 100 samochodów, oznaczało imponujący wysiłek dla firmy takiej jak nasza, z technicznego i ludzkiego punktu widzenia.” Zespołowi w Huayra zajęło sześć lat, aby doprowadzić ten samochód od koncepcji do rynku i wierzą, że stworzyli lidera branży w zakresie wydajności.

 

Jeśli chodzi o kolekcjonerów, pieniądze nie mają znaczenia

To, co łączy najdroższe i najbardziej legendarne samochody, to skupienie się na maksymalizacji wydajności i estetyki, bez względu na koszty. Rezultaty są z pewnością imponujące, a do tego dochodzą jeszcze oszałamiające ceny. Niezależnie od tego, czy kolekcjonerzy z głębokim portfelem chcą poznać historię, styl na miarę, czy osiągi jak z bajki, są gotowi zapłacić wszystko, aby zdobyć te rzadkie i pożądane dzieła sztuki motoryzacyjnej.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ