Jak kierowcy NASCAR spędzają wolny czas

Ostatnio aktualizowane: 23.02.24

 

Kierowcy NASCAR lubią jechać szybko, ale praktyki dystansowania się społecznego i nakaz pozostawania w domu w Karolinie Północnej zmusiły ich do zwolnienia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nowego koronawirusa. Dla długoletnich kierowców Cup Series „czas wolny” to koncepcja bezprecedensowa.

Ponieważ sezon NASCAR został oficjalnie przełożony, wielu kierowców, w tym Larson, przeniosło się na swoje domowe zestawy symulatorów, ponieważ organ sankcjonujący obejmuje swój odpowiednik iRacing cotygodniowymi wirtualnymi wyścigami. Jeśli też czujesz się znudzony, wypróbuj automaty. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać godne zaufania kasyno na prawdziwe pieniądze.

FOX jest zaangażowany w nadawanie iRaces, a liczba jego widzów rośnie – ponad 1,3 miliona widzów w FOX i FS1 dostroiło się do oglądania zeszłorocznego wyścigu na wirtualnym Texas Motor Speedway – konkurencja na 35-osobowym torze zaostrza się, co oznacza, że ​​kierowcy wydają więcej czas na ćwiczenia w grze wideo.

Oprócz iRacing istnieją jednak inne sposoby wykorzystania czasu w kwarantannie przez kierowców.

 

Majsterkowanie w domu

Prace domowe są produktywnym tematem wśród kierowców w najlepszych seriach NASCAR. Na przykład Bubba Wallace spędził weekend na sprzątaniu swojego garażu przed niedzielnym iRace, co doprowadziło go do dziwacznego odkrycia.

Wallace nie jest jedyną osobą, która bawi fanów aktualizacjami projektów związanych z ulepszaniem domu. Kyle Busch i jego żona Samantha rozpoczęli w poniedziałek malowanie swojej piwnicy. Samantha przedstawiła podsumowanie tego procesu na Twitterze.

 

Czas dla rodziny

Rodzina Busch jest jedną z wielu, którzy wspólnie dokumentują życie w mediach społecznościowych. Kyle i Samantha opublikowali filmy przedstawiające ich 4-letniego syna Brextona, który z powodzeniem jeździ na rowerze i służy jako nieoficjalny szef załogi swojego taty podczas niedzielnego wyścigu.

Inni kierowcy, tacy jak Ryan Newman, Clint Bowyer i Brad Keselowski, również publikowali filmy ze swoimi małymi dziećmi. Zajęcia wiążące czas w społeczności NASCAR obejmują oglądanie filmów, zajęcia na świeżym powietrzu, rysowanie i pomoc w odrabianiu prac domowych.

Odpowiedź Covid-19

Chociaż kierowcy NASCAR pozostają stosunkowo odizolowani od szczepu koronawirusa (jak dotąd żaden kierowca nie ma potwierdzonego przypadku), społeczność robi swoją część, aby pomóc w wysiłkach na rzecz spowolnienia rozprzestrzeniania się.

Kierowcy Team Penske, Keselowski i Joey Logano, indywidualnie zaangażowali się w pomoc w zaspokajaniu potrzeb branży medycznej.

Keselowski powiedział, że jego firma, Keselowski Advanced Manufacturing, współpracuje z grupami nad produkcją osłon twarzy po krajowym niedoborze masek N95. Logano za pośrednictwem swojej fundacji i Elevation Outreach założył milion dolarów funduszu reagowania i odzyskiwania wirusa COVID-19.

„W tej chwili świat doświadcza sytuacji, jakiej nigdy wcześniej nie widzieliśmy” – powiedział Logano. Dodał, że fundacja „pomoże zapewnić fundusze i niezbędne zaopatrzenie potrzebującym organizacjom w tym przerażającym czasie”.

 

Tydzień z życia kierowcy Formuły 1

Teraz, gdy już wiesz, jak niektórzy kierowcy wyścigowi spędzają wolny czas, przyjrzyjmy się, jak może wyglądać tydzień Grand Prix dla kierowcy:

Poniedziałek: W poniedziałek rano kierowca zwykle budzi się we własnym łóżku – ale natychmiast wraca do pracy. 

Wtorek: Niecałe 48 godzin po Grand Prix, kierowca Formuły 1 wrócił do kokpitu, ciężko pracując nad rozwojem i ulepszeniami na następny wyścig. Zespoły będą następnie eksperymentować z nowymi częściami lub różnymi konfiguracjami.

Środa: Kolejny dzień testów, chociaż kierowca może dziś wieczorem polecieć do domu. To da mu trochę czasu na przygotowanie się do Grand Prix w przyszłym tygodniu. Duże zespoły zwykle mają jednego lub dwóch kierowców testowych, którzy pomagają odciążyć swoich zwykłych kierowców.

Czwartek: Kierowca Formuły 1 wlatuje na tor wyścigowy i spędza trochę czasu z zespołem, opracowując strategię na weekend. Zwykle uczestniczy w co najmniej jednej konferencji prasowej i podpisuje autografy dla wielu ścigających go łowców autografów. Wieczorem kierowca zwykle uczestniczy w uroczystości sponsorskiej lub kolacji prasowej.

Piątek: Trening zaczyna się bardzo wcześnie w piątek rano, zwłaszcza jeśli zespół kierowców zapisał się na dodatkową dwugodzinną sesję testową. Kierowca zwykle dociera na tor około 8 rano i przebiega z zespołem przez cały program dnia. Resztę dnia kierowca spędza na ćwiczeniach i podsumowaniach technicznych, podczas których zespół ocenia ustawienie samochodu i jego osiągi.

Wniosek

Czasami kierowcy pracują 15 godzin dziennie na torze wyścigowym, a potem spędzają noce, zastanawiając się, jak zrobić to jeszcze lepiej. Właśnie dlatego odpoczynek jest dla nich ogromny.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ