contact

Opinie o Berrolia

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

Najważniejsze zalety:

Doskonałe dopasowanie do telefonu, do którego uchwyt jest dedykowany. „Plecy” podstawki są wykonane z stali nierdzewnej i obszyte wysokiej jakości skórą. Element mocujący telefon w podstawce doskonale wyprofilowany, sprawia, że bez trudu telefon włożymy i wyjmiemy. Model posiada też wysokie walory estetyczne.

 

Najważniejsze wady:

Każdy użytkownik musi dopasować uchwyt do posiadanego modelu telefonu. W przypadku, gdy nie jesteśmy jedynymi użytkownikami samochodu, a nasz model telefonu jest odmienny od drugiego użytkownika – uchwyt prawdopodobnie nie będzie pasował.

 

Werdykt: 9.6/10

Uchwyty samochodowe Berrolia to produkt dla koneserów elegancji. Pozwalają na wygodne ułożenie telefonu w uchwycie i bezproblemowe używanie wszystkich funkcjonalności telefonu podczas jazdy. Dodatkowo model jest zaopatrzony w kabel ładowania, który podłączony do zasilania w samochodzie, gwarantuje nam podtrzymanie energii w smartfonie. W przypadku używania samochodu przez 2 różne osoby, z innymi modelami telefonów, kluczowym jest szerokość smartfonu, oraz jego rodzaj gniazda ładowania. Jeśli w różnych modelach telefonów parametry te będą takie same – wówczas obie osoby mogą używać tego samego uchwytu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Materiały i wygląd

Samochodowy uchwyt do telefonu firmy Berrolia to produkt luksusowy. Producent postanowił stworzyć produkt, który choć codziennego użytku, będzie przynosił radość z jego użytkowania. Dlatego produkt jest wykonany niezwykle starannie. Wnętrze uchwytu jest wykonane ze stali nierdzewnej. Zapewnia to trwałość produktu, a także jego odpowiednią sztywność. Stal nierdzewna jest pokryta naturalną skórą, starannie selekcjonowaną i pochodzącą z Włoch. Kolorystyka skóry może być różnorodna, są to stonowane kolory brązu, czerwieni, granatu, szarości, a także kolor czarny. Niektóre z kolorów mają przeszycie czerwoną nitką. Nad produkcją każdego z egzemplarzy pochyla się ośmiu doświadczonych rzemieślników posługujących się tradycyjnymi narzędziami. To za ich sprawą i spod ich rąk wychodzi produkt o wysokich walorach estetycznych i użytkowych.

Na uwagę zasługuje również umieszczone w kilku miejscach uchwytu logo producenta. Przede wszystkim logo jest ładne i stonowane w swoim designie, podobnie jak sam uchwyt, a umieszczone znaczki ozdabiają produkt, bo nie są agresywne. Odciśnięte na skórze logo znajdziemy w dolnych wewnętrznych partiach uchwytu, wewnątrz na „plecach” jest odciśnięte duże „B”, a na plecach znajdziemy adres strony www producenta. Tak naprawdę jedyne widoczne logo podczas użytkowania znajduje się na metalowej podstawce mocującej do uchwytu końcówkę ładowania telefonu. Malutkie logo zostało wygrawerowane na metalu.

 

Mocowanie i ładowanie

Sposób mocowania uchwytu w samochodzie został rozwiązany przez zamocowanie na jego „plecach” zestawu elastycznych klipsów, które użytkownik wsuwa pomiędzy kratki w nawiewie swojego samochodu. Klipsy są pokryte farbą kolorystycznie obojętną w stosunku do elementów skórzanych. Charakteryzują się one również sprężystością, dzięki czemu bez trudu umieścimy uchwyt w wybranym przez nas miejscu i pozostanie on tam stabilny.

Dla lepszego mocowania, a także ewentualnej ochrony powierzchni kratek wentylacyjnych do produktu jest dołączony specjalnie uszyty element ze skóry, który możemy użyć jako dodatkowy stabilizator montażu, lub ochronę przed uszkodzeniem powierzchni kratki wentylacyjnej.

 

 

Mocowanie samego telefonu w osadzonym w samochodzie uchwycie nie jest trudne. Kupując model podstawki dedykowany do naszego telefonu mamy gwarancję, że uchwyt szerokością będzie idealnie pasował i dobrze go przytrzymywał. Wkładać telefon należy od góry uchwytu wsuwając go w wyprofilowany uchwyt, tak daleko, aż podłączymy smartfona do wystającej z dolnej części podstawki końcówki ładowania.

Dopóki telefon nie zostanie wsunięty do końca, a więc podłączony do końcówki ładującej, nie jest on trzymany przez uchwyt wystarczająco stabilnie. Zatem należy zwrócić uwagę czy telefon został wpięty do końca. Wykonując tę czynność jedną ręką czasem możemy mieć drobne kłopoty, aby dopasować otwór ładowania smartfona do wystającej końcówki.

 

 

Proces ładowania smartfona podczas jazdy jest zapewniony dzięki podłączonemu do uchwytu kablowi, który następnie podłączamy do gniazda zapalniczki samochodu (wyposażonego w końcówkę z portem UDB), lub do portu USB, jeśli taki w samochodzie mamy. Przy testowaniu uchwytu zauważyliśmy, że ów kabel to najsłabszy element uchwytu. Pomiędzy bardzo eleganckim uchwytem na telefon, a naszym gniazdem USB, snuje nam się niezbyt estetyczny kabel, który w tym wypadku trzeba uznać za zło konieczne.

Kabel ma długość ok. 1 metra, więc jeśli dystans pomiędzy uchwytem a miejscem ładowania wynosi np. 30 cm (tak było podczas testów), to nadmiar przewodu był nieco uciążliwy. Dlatego warto by było, aby producent przemyślał np. elementy montażowe dla przewodu, aby go rozsądną drogą poprowadzić i o nim zwyczajnie zapomnieć.  

 

 

Opakowanie

Na uwagę zasługuje bardzo efektowne opakowanie produktu. Stanowczo ta samochodowa podstawka na telefon nadaje się na elegancki prezent. Pudełko o wymiarach 16,5 x 15 x 8 cm jest wykonane z lakierowanego kartonu i jest utrzymane głównie w biało-czarnej kolorystyce. Od frontu pudełko jest zaopatrzone w foliowe okienko, które pokazuje produkt w środku.

Przekazując prezent w takim opakowaniu nie musimy się wstydzić. Uwagę naszą zwróciło to, że produkt na pudełku jest opisany. Producent informuje tu potencjalnego klienta o przeznaczeniu i ręcznym wykonaniu produktu w Polsce. Informacja ta jest w językach: angielskim, francuskim i niemieckim. Jednak zabrakło naszego rodzimego języka.

 

 

Podsumowanie

Testując samochodowy uchwyt do telefonów Berriola możemy polecić ten produkt osobom, które zwracają uwagę na estetykę własnego otoczenia. Jest to bez wątpienia produkt luksusowy, który pełni funkcję użytkową. Produkt doskonale również nadaje się na elegancki prezent dla posiadacza zarówno smartfona, jak i samochodu.

Jako wadę można by wymienić to, że każdy model telefonu ma inną, pasującą do niego podstawkę. Jednak to jest właśnie cecha produktów luksusowych. Produkty takie z założenia nie mają być uniwersalne. Są bowiem adresowane do użytkowników, którzy lubią indywidualne podejście do stosowanych przez siebie rozwiązań w swoim otoczeniu.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ