contact

Ranking 3 najlepszych kompresorów samochodowych do malowania w 2024

Ostatnio aktualizowane: 17.06.24

 

Kompresory do malowania samochodu – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

1. Kompresor do malowania Metabo Mega 350-100W

 

Metabo Mega 350-100W to stosunkowo duży kompresor do malowania. Jednak nie musimy martwić się o to, że przenoszenie go będzie dla nas uciążliwe. Sprzęt ma 4 kółka, które umożliwiają szybki transport. Elementy te są wykonane z gumy, więc nie porysują podłogi.

Produkt ma moc 2,2 kW, co pozwala na wydajną, codzienną pracę. Urządzenie generuje ciśnienie na poziomie 10 bar. Ciśnienie możemy regulować w zależności od powierzchni, na której pracujemy. Manometr pokazuje nam ciśnienie w zbiorniku. Pojemność zbiornika urządzenia wynosi 90 l.

Wydajność prezentowanego kompresora wynosi od 220 l/min do 250 l/min. Jest to bardzo dobre urządzenie do użytku w serwisach samochodowych. Użytkownicy doceniają sprzęt ze względu na dużą pojemność jego zbiornika. Chwalą również dużą moc.

 

 

 

 

2. Airpress Kompresor do malowania HL340-90

 

Airpress HL340-90 to jeden z najbardziej wydajnych kompresorów dostępnych na rynku. Jego wydajność wynosi 340 l/min. Dlatego sprawne oraz szybkie wykonanie prac nie będzie dla nas problemem. Maksymalne ciśnienie, jakie generuje sprzęt to 8 bar. Dzięki wbudowanym manometrom możemy kontrolować poziom ciśnienia.

Pojemność zbiornika urządzenia wynosi 90 l. Oznacza to, że bez problemu możemy pomalować karoserię samochodu bez potrzeby przerywania pracy. Jest to również dobre urządzenie do napompowania kół różnych pojazdów. Moc, z jaką pracuje to 2,2 kW. Kompresor nadaje się do użytku domowego, jak i profesjonalnego.

Dwa duże koła bez problemu pozwolą nam na swobodny transport urządzenia. Z przodu z kolei znajduje się uchwyt, za który można wygodnie chwycić. Według osób, które już zaopatrzyły się w prezentowany kompresor jest on bardzo dobrze wykonany. Użytkownicy uważają również, że praca sprzętem przebiega bardzo szybko i nie zajmuje zbyt dużo czasu.

 

 

 

 

3. Fini Nuair Bravo VKM Kompresor do malowania 4020-100

 

Chcielibyśmy zaprezentować kompresor do malowania samochodu w dobrej cenie, który doceniło bardzo wiele konsumentów. Jest to Fini Nuair Bravo VKM 4020-100. Prezentowany sprzęt zyskał dużą popularność ze względu na wytrzymałą konstrukcję. Nawet częsta eksploatacja nie sprawi, że kompresor ulegnie awarii.

Pojemność zbiornika sprzętu wynosi 100 l. Jego moc to 2,2 kW. Maksymalne ciśnienie, jakie generuje sprzęt to 10 bar. Nie musimy jednak zawsze korzystać z najwyższego ciśnienia. Jest to regulowany parametr, a kontrolować go możemy z pomocą jednego z dwóch manometrów. Wydajność efektywna urządzenia wynosi 200 l/min.

Sprzęt ma zabezpieczenie termiczne. W przypadku przegrzania się kompresor automatycznie się wyłączy. W rezultacie nie ulegnie on uszkodzeniu, a my po chwili możemy kontynuować pracę. Użytkownicy najczęściej wspominają o bardzo łatwej obsłudze prezentowanego kompresora. Jest to dobry wybór dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z urządzenia tego typu.

 

 

 

 

Jaki kompresor do malowania samochodu wybrać?

 

Jeżeli chcesz samodzielnie odnowić samochód i go pomalować, to z pewnością będziesz potrzebować kompresora. Jeszcze nigdy wcześniej nie używałeś urządzenia tego typu i nie wiesz, co jest ważne podczas wyboru? Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji polecamy przeczytanie naszego artykułu, który naprowadzi Cię na odpowiednie produkty.

Najważniejszym parametrem jest pojemność zbiornika. Najlepszy kompresor do malowania samochodu w 2024 roku ma nie mniej niż 20 l pojemności. Mniejszy zbiornik może być mało wygodny, bo co jakiś czas będziemy musieli go uzupełniać. Oczywiście, jeśli nie mamy zamiaru malować całego auta, wystarczy nam mniejszy sprzęt, ale jeśli chcemy pomalować większą powierzchnię – lepiej wybrać urządzenie ze zbiornikiem minimum 50 l.

Istotnym parametrem jest również wydajność urządzenia. Oblicza się ją biorąc pod uwagę, ile litrów farby, na minutę może przejść przez dyszę. Najczęściej wybierane są urządzenia, które mają wydajność wynoszącą około 170 l/min. Jeżeli jednak szukasz profesjonalnego sprzętu, to lepiej zaopatrzyć się w kompresor z wydajnością około 250 l/min. Jednak do użytku domowego z pewnością wystarczy mniejsze urządzenie.

Nie jest tajemnicą, że najlepsze kompresory do malowania samochodu są wygodne. Często zdarza się, że praca kompresorem trwa bardzo długo. Zbyt ciężki sprzęt może sprawić, że użytkowanie go nie będzie zbyt komfortowe. Dlatego najlepiej wybrać urządzenie, które nie waży więcej niż 4 kg. Ważne jest również to, aby rączka produktu była dobrze wyprofilowana.

Moc urządzenia jest kolejnym parametrem, którego nie można pominąć podczas wybierania odpowiedniego produktu. Najczęściej wybierane urządzenia do serwisów samochodowych mają około 2 kW mocy, która jest to wystarczająca, aby dokładnie pomalować wiele samochodów. Na użytek domowy wystarczy nam sprzęt o mocy około 1-1,5 kW. Ważna jest nie tylko wydajność silnika, ale też ciśnienie, jakie wytwarza. Dobrze, żeby ciśnienie było regulowane, wtedy sprzęt będzie bardziej funkcjonalny. Zwykle oscyluje ono w granicach 7 bar.

Kompresor do malowania może być dość hałaśliwym sprzętem. Nie znajdziemy urządzenia, które emituje mniej niż 70 dB. Dlatego polecamy założenie dobrych słuchawek, które osłonią wrażliwsze uszy przed zbyt głośnymi dźwiękami.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ