contact

Ranking 3 najlepszych żarówek H7 białe światło w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

Żarówki h7 białe światło – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Umieszczony poniżej ranking pomoże Ci w doborze odpowiednich żarówek H7 do swojego auta. Opisane przez nas modele emitują białe światło i sprawiają, że jazda samochodem po zapadnięciu zmroku jest bardziej komfortowa oraz bezpieczna. Na uwagę zasługuje w szczególności Philips H7 WhiteVision Ultra 4200K, czyli zestaw, który zdobył najwięcej pozytywnych komentarzy konsumentów. Żarówki mają homologację ECE, a to oznacza, że w przypadku kontroli policyjnej nie otrzymasz mandatu z powodu ich montażu. Mimo że generują one bardzo jasny i długi strumień świetlny, nie oślepiają kierowców, którzy jadą z naprzeciwka. Poza tym komplet jest uniwersalny, pasuje do wielu pojazdów różnych marek, również tych najbardziej popularnych, m.in. Audi, BMW i Mercedes. Osram Żarówki Samochodowe Led H7 XTR 6000K 2 szt., które zajmują drugie miejsce w zestawieniu, są chwalone przez kierowców przede wszystkim za to, że nie przyczyniają się do szybkiego zmęczenia oczu. Dobrze oświetlają drogę i pobocze, pozwalają też na szybkie dostrzeżenie przeszkód oraz właściwą reakcję. Więcej modeli prezentuje nasz ranking żarówek H7 emitujących białe światło.


3 najlepszych żarówek H7 białe światło. Opinie w 2024 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To w 100% legalne żarówki do użytkowania na polskich drogach, wyposażone w duży strumień świetlny jasnego, białego światła o barwie 4200K. Żarówki są przeznaczone do aut z technologią halogenową i zapewniają światło przypominające LEDy.

Wady

Producent podaje, że żarówki mają żywotność wynoszącą 450 godzin świecenia. Klienci zaś twierdzą, że żywotność ta jest rażąco niższa od tego co podaje producent.

Podsumowanie

Dwie sztuki żarówek w opakowaniu pozwalają na jednoczesną wymianę żarówek w obu reflektorach samochodu. Żarówki dobrze oświetlają nocną drogę uwypuklając pasy drogowe oraz znaki drogowe.

Drugi wybór

Zalety

To żarówki typu Plug & Play wyposażone w trzyletnią gwarancję producenta. Zapewniają bardzo jasne światło o temperaturze barwowej 6000K. Żarówki również, przy wykorzystaniu technologii LED, cechuje małe zużycie energii.

Wady

Żarówki nie mają polskiej homologacji, zatem zgodnie z prawem nie mogą być użytkowane na polskich drogach. Kierowca używający tych żarówek musi się liczyć z mandatem w razie kontroli policyjnej.

Podsumowanie

To żarówki o bardzo długim okresie żywotności wynoszącym 750 godzin. Zapewnia to im między innymi efektywne chłodzenie za pomocą wentylatora o 10 000 obrotów na minutę.

Rozważ też

Zalety

Żarówki nadają się zarówno do oświetlenia przedniego, jak i pozostałych punktów świetlnych na zewnątrz, jak i wewnątrz auta. Barwa światła to 4500 K i jest to najjaśniej świecąca żarówka w ofercie Philips.

Wady

To stosunkowo drogie oświetlenie, jednak adekwatne do jakości. Po zakupie klienci mają problemy z dostaniem się do wnętrza opakowania, bez narzędzi, gołymi rękoma żaden z kierowców nie wydobędzie żarówki z pudełka.

Podsumowanie

To produkt dający o 60% więcej światła od tradycyjnej żarówki, a producent określa strumień świetlny na 1400 lm i moc 55 W. Lampy zapewniają nie tylko białe światło, ale też olśniewający wygląd reflektora.

 

1. Żarówki Samochodowe Philips H7 WhiteVision Ultra 4200K

 

Żarówki samochodowe Philips H7 WhiteVision Ultra 4200K to produkt cieszący się obecnie dużym zainteresowaniem klientów, dlatego ranking żarówek H7 emitujących białe światło umieszcza je na wysokim miejscu. Żarówki te zapewniają światło o jasnej barwie 4200K  przypominające oświetlenie LED.

Według specyfikacji producenta żarówki te, zaopatrzone w formułę powłoki Philips White Vision zapewniają nawet do 60% więcej widoczności w nocy od tradycyjnych żarówek. Te dobre żarówki H7 emitujące białe światło zostały też opatrzone homologacją, zatem ich używanie na drodze jest w pełni legalne.

A według osób używających tego produktu światło nie męczy oczu i zapewnia odpowiednią widoczność. Żarówki samochodowe Philips H7 WhiteVision Ultra 4200K doskonale oświetlają znaki drogowe, pasy i wszelkiego rodzaju elementy odblaskowe.

 

Zalety

Białe światło: Żarówki zapewniają białe światło niemęczące oczu i doskonale oświetlające drogę podczas nocnej jazdy.

Dwie sztuki w opakowaniu: Opakowanie zawiera dwie żarówki, zatem kierowca może równocześnie wymienić żarówki w obu światłach, co jest zalecane.

Homologacja: Żarówki są wyposażone w homologację, zatem ich używanie na polskich drogach jest legalne.

Wygląd: Dla wielu klientów wygląd świateł również ma znaczenie, a te swoim wyglądem przypominają oświetlenie LED. Dla wielu kierowców jest to zaletą.

Powłoka Philips White Vision: Dzięki zastosowaniu tej powłoki przez firmę Philips żarówki zapewniają białe oraz ultra białe światło poprawiające widoczność w nocy do 60%. w stosunku do  produktów innych marek.

 

Wady

Trwałość: Producent podaje że trwałość żarówek wynosi 450 godzin świecenia. Klienci twierdzą, że trwałość jest znacznie krótsza.

 

 

 

 

2. Osram Żarówki Samochodowe Led H7 XTR 6000K

 

Test żarówek H7 emitujących białe światło wyłonił też produkt Osram żarówki samochodowe Led H7 XTR 6000K jako żarówki cieszące się dużym zainteresowaniem klientów. Osoby, które zmieniły zwykłe żarówki na Osram H7 potwierdzają ogromną różnicę w eksploatacji.

Żarówki nadają się do świateł mijania jak i drogowych, oferują strumień świetlny 1750 lumenów o temperaturze barwowej 6000K. Trwałość żarówek producent określa na 750 godzin. W opakowaniu znajdują się dwie sztuki żarówek LED.

Żarówki charakteryzuje zmniejszone nawet o 70% zużycie energii, a swoją trwałość zawdzięczają między innymi aktywnemu chłodzeniu za pomocą cichego wentylatora z prędkością 10 000 obrotów na minutę. Osram żarówki samochodowe Led H7 XTR 6000K to żarówki typu Plug & Play oferujące chłodne, białe światło LED.

 

Zalety

Gwarancja producenta: Wysoką jakość produktu potwierdza trzyletnia gwarancja producenta na bezawaryjne działanie żarówek.

Białe światło: Temperatura barwowa żarówek to 6000K, zatem światło emitowane przez żarówki jest ultra białe.

Technologia LED: Żarówki zostały wykonane w technologii LED, co znaczy że do ich działania potrzeba nawet o 70% mniej energii niż przy wykorzystaniu żarówek tradycyjnych.

Trwałość: Producent określa, że trwałość żarówek wynosi 750 godzin.

Strumień świetlny: Strumień świetlny wynoszący 1750 lumenów pozwala na dokładne oświetlenie drogi jak i pobocza bez oślepiania kierowców ze strony przeciwnej.

 

Wady

Homologacja: Niestety żarówki nie zostały dopuszczone do użytkowania na polskich drogach i nie posiadają polskiej homologacji. Zatem przy kontroli policyjny można liczyć się z mandatem.

 

 

 

 

3. Philips Żarówka H7 Philips H7 55 W 12972WVUB1 1 szt.

 

Philips Żarówka H7 Philips H7 55 W 12972WVUB1 jest określana jako ta, która posiada najbielsze światło w ofercie firmy Philips z dołączoną homologacją drogową. Żarówki świecą barwą 4500 K i według klientów oświetlenie drogi jest skuteczniejsze niż innymi modelami żarówek. Philips H7 55 W 12972WVUB1 to żarówki adresowane do kierowców, którzy są posiadaczami aut z technologią halogenową, a nowoczesna budowa i stylowy kształt sprawiają, że żarówki zamontowane w aucie przypominają oświetlenie LED.

Bez wątpienia żarówki dodają autu niezwykłego wyglądu. Producent opisuje też swój produkt jako ten o najjaśniejszym świetle dopuszczonym do użytku na polskich drogach. Są to żarówki zgodne z obowiązującym prawem, nie oślepiają kierowców nadjeżdżających z przeciwka, a jednocześnie dają ponadprzeciętną widoczność kierującemu. Producent podaje w opisie, że w stosunku do lamp standardowych kierowca, montując Philips H7 55 W 12972WVUB1 w swoim aucie, może liczyć na 60% poprawy widoczności, co z kolei przekłada się na szybsze dostrzeżenie potencjalnych zagrożeń i szybszą reakcję, zatem wpływa na bezpieczeństwo. 

Najjaśniejsze światło zgodne z prawem w ofercie Philips to Żarówka H7 Philips H7 55 W 12972WVUB1. Co czyni ją użyteczną?

 

Zalety

Lepsza widoczność: Według opisu producenta, specjalna technologia wykonania żarówki, daje o 60% więcej światła niż standardowe oświetlenie. Wpływa to na poprawę bezpieczeństwa.

Oślepianie: Mimo, że żarówki lepiej rozpraszają mrok i świecą lepiej, jak podaje producent, nie wpływa to na oślepianie kierowców nadjeżdżających z przeciwka. 

Szerokie zastosowanie: Model Philips H7 55 W 12972WVUB1 ma zastosowanie nie tylko jako światła przednie pojazdu. Można je również zastosować jako lampę kierunkowskazu, stopu, oświetlenia tylnego, a także elementów oświetlenia wnętrza. 

Staranne wykonanie: Na dobrą i długą eksploatację żarówki wpływa jej wykonanie. Mamy tu żarnik o wysokiej luminacji i dużej jasności światła, szkło kwarcowe bańki odporne na wstrząsy termiczne, wypełnienie gazowe zapewniające maksymalną wydajność. 

 

Wady

Przekazane przez klientów opinie mówią, że co prawda żarówka jest trwała w eksploatacji, ale niezwykle trudno jest się dostać do wnętrza opakowania. Wymaga to użycia narzędzi i wiele cierpliwości. 

 

 

 

Jaką żarówkę H7 białe światło wybrać?

 

Oświetlenie w samochodzie jest bardzo ważne. To dzięki niemu możemy bezpiecznie poruszać się po ulicy. Nasza widoczność nie jest ograniczona, więc bez problemu możemy ominąć przeszkodę na drodze oraz obserwować to, co dzieje się dookoła nas podczas jazdy. Sprawne światło jest konieczne do bezpiecznej jazdy, więc warto zainwestować w odpowiednią żarówkę. Jaką więc żarówkę H7 emitującą białe światło kupić? Chciałbyś zaopatrzyć się w taki produkt, lecz nie wiesz, jaki dokładnie wybrać? Kontynuuj czytanie – w tym artykule skupimy się na żarówkach H7 emitujących wyłącznie białe światło. Znane jest ono z tego, że nie razi nocą tak w oczy, jak jego żółty odpowiednik, a także jest energooszczędne. Wskażemy też jakie żarówki H7 emitujące białe światło można kupić w dobrych cenach.

Wielu kierowców uważa, że najlepsza żarówka H7 emitująca białe światło w 2024 roku jest mocna. Opinie o żarówkach H7 emitujących białe światło mówią, że najlepiej, jeżeli żarówka tego typu ma wiązkę światła wynoszącą 1500 lumenów. Większa moc przekłada się na bardziej jaskrawe światło, które jest nieocenione szczególnie nocą oraz zimą, nie tylko po zmroku. Należy jednak pamiętać, że im mocniejsze światło, tym szybciej zużywa się żarówka.

Kierowcy podkreślają również, że najlepsze żarówki H7 emitujące białe światło mają duży zasięg. Aby jazda w każdych warunkach była bezpieczna to warto zainwestować w produkt o zasięgu co najmniej 100 m. Taka dobra i tania żarówka H7 emitująca białe światło odpowiednio oświetla drogę oraz pobocze. Właśnie dlatego mamy szansę, aby w porę zauważyć ewentualną przeszkodę na drodze oraz ją ominąć.

Żarówki H7 emitujące białe światło są sprzedawane w Allegro w zestawach (2 sztuki) oraz pojedynczo. My polecamy zakup pierwszej wersji. Wybierając zestaw dwóch żarówek i dokonując zmiany w każdym z reflektorów mamy pewność, że obie przestaną działać mniej więcej w tym samym czasie. Co więcej, żarówki H7 oraz inne typy są do siebie bardzo podobne. Otwierając klosz nie możemy być pewni, jaka żarówka jest zamontowana. Aby światło po prawej i po lewej stronie było identyczne warto wymienić obie żarówki od razu.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Robert

May 8, 2023 at 8:17 pm

Philips H7 WhiteVision ultra (12972WVUB). Bardzo jestem zadowolony ze świateł długich – drogowych oraz świateł krótkich – mijania na drogach suchych. Światłą długie /drogowe są rewelacyjne w każdych warunkach pogodowych.. Z kolei dla świateł krótkich/mijania problem pojawia się w trakcie gdy droga jest mokra. Ma się wrażenie jakby światłą tracą swoją moc/jasność.

Odpowiadać
Świat motoryzacji

June 26, 2023 at 7:38 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać