contact

Ranking 3 najlepszych żarówek H7 białe światło w 2022

Ostatnio aktualizowane: 28.05.22

 

Żarówki h7 białe światło – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Umieszczony poniżej ranking pomoże Ci w doborze odpowiednich żarówek H7 do swojego auta. Opisane przez nas modele emitują białe światło i sprawiają, że jazda samochodem po zapadnięciu zmroku jest bardziej komfortowa oraz bezpieczna. Na uwagę zasługuje w szczególności Philips X-treme Vision, czyli zestaw, który zdobył najwięcej pozytywnych komentarzy konsumentów. Żarówki mają homologację ECE, a to oznacza, że w przypadku kontroli policyjnej nie otrzymasz mandatu z powodu ich montażu. Mimo że generują one bardzo jasny i długi strumień świetlny, nie oślepiają kierowców, którzy jadą z naprzeciwka. Poza tym komplet jest uniwersalny, pasuje do wielu pojazdów różnych marek, również tych najbardziej popularnych, m.in. Audi, BMW i Mercedes. Żarówki Tungsram H7 55 W 58520SUP 2 szt., które zajmują drugie miejsce w zestawieniu, są chwalone przez kierowców przede wszystkim za to, że nie przyczyniają się do szybkiego zmęczenia oczu. Dobrze oświetlają drogę i pobocze, pozwalają też na szybkie dostrzeżenie przeszkód oraz właściwą reakcję. Więcej modeli prezentuje nasz ranking żarówek H7 emitujących białe światło.

3 najlepszych żarówek H7 białe światło. Opinie w 2022 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Żarówki zapewniają bardzo jasne, białe światło o temperaturze barwowej do 3700 K. Dzięki temu komfort i bezpieczeństwo jazdy są znacznie większe. Tego typu światło pozwala na bezproblemowe obserwowanie drogi oraz pobocza.

Wady

Kierowcy zauważają, że żarówki trzeba dość często wymieniać, a sama wymiana bywa stosunkowo skomplikowana.

Podsumowanie

Prezentowane żarówki sprawdzą się do częstej jazdy nocą, szczególnie po mało uczęszczanych lub słabo oświetlonych drogach. Emitowane przez nie światło rozjaśnia jezdnię w odpowiednim stopniu. Dzięki temu samochód jest widoczny z dużej odległości i bezpieczeństwo podróży wzrasta.

Drugi wybór

Zalety

Produkt jest sprzedawany w komplecie 2 żarówek i nadaje się do instalacji w samochodzie jako światła mijania, drogowe i przeciwmgielne. Iluminacja obszaru oświetlonego przez żarówki jest zwiększona o 40%, w stosunku do tradycyjnych żarówek.

Wady

Choć kierowcy określają żarówki jako te o ładnej barwie, to jednak zdecydowanie zaprzeczają jakoby barwa światła miała 5000 K. Barwa lampy jest lekko słomkowa.

Podsumowanie

Model SPORTLIGHT EXTREME 5000K, o mocy 55 W ma podstawę PX26d. Producent, firma Tungsram, zaopatrzyła produkt w homologację E1, zatem został on dopuszczony do użytku na polskich drogach.

Rozważ też

Zalety

Żarówki nadają się zarówno do oświetlenia przedniego, jak i pozostałych punktów świetlnych na zewnątrz, jak i wewnątrz auta. Barwa światła to 4500 K i jest to najjaśniej świecąca żarówka w ofercie Philips.

Wady

To stosunkowo drogie oświetlenie, jednak adekwatne do jakości. Po zakupie klienci mają problemy z dostaniem się do wnętrza opakowania, bez narzędzi, gołymi rękoma żaden z kierowców nie wydobędzie żarówki z pudełka.

Podsumowanie

To produkt dający o 60% więcej światła od tradycyjnej żarówki, a producent określa strumień świetlny na 1400 lm i moc 55 W. Lampy zapewniają nie tylko białe światło, ale też olśniewający wygląd reflektora.

 

1. Philips X-treme Vision

 

Philips X-treme Vision to żarówka dla tych kierowców, którzy szukają bardzo jasnego światła. Producent potwierdza, że prezentowany produkt emituje światło, które jest statystycznie bielsze aż o 20% od zwykłej żarówki samochodowej. W rezultacie nasza widoczność wynosi aż 130 m. Dzięki temu bez problemu możemy obserwować drogę oraz pobocze.

Opisywany produkt ma bardzo długi okres eksploatacji, więc przez pewien czas nie będziemy musieli myśleć o wymianie żarówki. Oprócz tego bardzo jasne światło zapewnia duży kontrast, dzięki czemu widoczność jest poprawiona. Temperatura barwowa żarówki wynosi 3700 K. Specjalna technologia Gradient Coating oznacza, że emitowane światło jest bardzo mocne, co podnosi bezpieczeństwo podczas jazdy nocą.

W zestawie znajdują się dwie żarówki H7 o mocy 55 W każda. Produkt ten ma homologację ECE. Kierowcy, którzy zdecydowali się zamontować prezentowane żarówki uważają, że gwarantują one bardzo mocne światło, dzięki któremu jezdnia jest dobrze oświetlona. Poza tym produkt jest solidnie wykonany i nie trzeba go wymieniać przez długi czas.

Philips X-treme Vision to zestaw dwóch żarówek H7, które emitują światło o temperaturze barwowej 3700 K. Ich moc znamionowa jest równa 55 W.

 

Zalety

Dobra widoczność: Żarówki emitują długi strumień światła, nawet do 130 m. Oznacza to, że możemy szybciej zauważyć przeszkodę na drodze i odpowiednio zareagować.

Solidność: Model został wykonany z solidnego szkła kwarcowego, wykazującego odporność na działanie promieni UV. Wyróżnia się on też zoptymalizowaną konstrukcją żarnika.

Homologacja ECE: Ponieważ żarówki mają certyfikat ECE, można je bez obaw zamontować w swoim aucie. W razie policyjnej kontroli nie otrzymamy mandatu.

Nie oślepia innych kierowców: Jak pokazał test żarówek H7 emitujących białe światło, model nie oślepia kierowców jadących z naprzeciwka.

Uniwersalność: Zestaw pasuje do samochodów różnych marek, takich jak Alfa Romeo, Chevrolet, BMW, Ford, Lancia czy Renault.

 

Wady

Gwint: Część kierowców narzeka, że wymiana źródła światła ze względu na gwint żarówki sprawia problemy.

 

 

 

 

2. Żarówki Tungsram H7 55 W 58520SUP 2 szt.

 

Jeśli celem Twojego zakupu są dobre żarówki H7 emitujące białe światło do 50 zł polecamy żarówki Tungsram H7 55 W 58520SUP. Za wspomnianą kwotę klient kupi 2 sztuki żarówek model SPORTLIGHT EXTREME 5000K o mocy 55 W. Producent, firma Tungsram, określa opisywany model jako żarówki, które mają zwiększoną o 40% iluminację oświetlonego obszaru, co sprawia, że kierowca uzyskuje przed autem najwyższą skuteczność świetlną wpływającą na wzrost bezpieczeństwa.

Według specyfikacji temperatura barwowa żarówki wynosi 5000 K, co przekłada się na skuteczniejsze odczytywanie znaków drogowych, a także dostrzeganie przeszkód na jezdni. Tungsram H7 55 W 58520SUP opisane w katalogu części jako numer części 58520SUP B2, nadają się do zastosowania jako światła mijania, światła drogowe i przeciwmgielne. Dobre właściwości świetlne żarówki wynikają z faktu, że ma ona precyzyjnie wykonany żarnik, a także specjalnie wykonanego pokrycia bańki żarówki i wypełnienie jej ksenonem, co przekłada się na emitowane bielsze światło. Srebrna powłoka, którą bańkę powleczono sprawia, że żarówka dobrze wygląda w każdym samochodowym reflektorze. 

Żarówki Tungsram H7 55 W 58520SUP 2 szt., to produkt kupowany chętnie przez wielu kierowców, którzy chwalą ich zwiększoną iluminację oświetlonego obszaru. 

 

Zalety

Zastosowanie: Żarówki można zastosować do wielu modeli samochodów wykorzystując je jako światła mijania, drogowe lub przeciwmgielne. 

Design: Naniesiona srebrna powłoka na bańce żarówki wpływa nie tylko na jej lepszą wydolność świetlną, ale także na wygląd. Żarówki dobrze prezentują się w każdym rodzaju reflektora.

Jasne światło: Żarówki emitują zauważalnie jaśniejsze światło niż zwykłe modele kupione w pośpiechu na stacji benzynowej. 

Homologacja: Produkt został opatrzony w homologację E1, znaczy to, że zostały dopuszczone do używania na polskich drogach i są bezpieczne. 

 

Wady

Barwa światła: Producent podaje, że temperatura barwowa żarówek wynosi 5000 K. Nie zgadzają się z tym część użytkowników twierdząc, że lampy świecą w jasno żółtym, słomkowym kolorze. 

 

 

 

 

3. Philips Żarówka H7 Philips H7 55 W 12972WVUB1 1 szt.

 

Philips Żarówka H7 Philips H7 55 W 12972WVUB1 jest określana jako ta, która posiada najbielsze światło w ofercie firmy Philips z dołączoną homologacją drogową. Żarówki świecą barwą 4500 K i według klientów oświetlenie drogi jest skuteczniejsze niż innymi modelami żarówek. Philips H7 55 W 12972WVUB1 to żarówki adresowane do kierowców, którzy są posiadaczami aut z technologią halogenową, a nowoczesna budowa i stylowy kształt sprawiają, że żarówki zamontowane w aucie przypominają oświetlenie LED.

Bez wątpienia żarówki dodają autu niezwykłego wyglądu. Producent opisuje też swój produkt jako ten o najjaśniejszym świetle dopuszczonym do użytku na polskich drogach. Są to żarówki zgodne z obowiązującym prawem, nie oślepiają kierowców nadjeżdżających z przeciwka, a jednocześnie dają ponadprzeciętną widoczność kierującemu. Producent podaje w opisie, że w stosunku do lamp standardowych kierowca, montując Philips H7 55 W 12972WVUB1 w swoim aucie, może liczyć na 60% poprawy widoczności, co z kolei przekłada się na szybsze dostrzeżenie potencjalnych zagrożeń i szybszą reakcję, zatem wpływa na bezpieczeństwo. 

Najjaśniejsze światło zgodne z prawem w ofercie Philips to Żarówka H7 Philips H7 55 W 12972WVUB1. Co czyni ją użyteczną?

 

Zalety

Lepsza widoczność: Według opisu producenta, specjalna technologia wykonania żarówki, daje o 60% więcej światła niż standardowe oświetlenie. Wpływa to na poprawę bezpieczeństwa.

Oślepianie: Mimo, że żarówki lepiej rozpraszają mrok i świecą lepiej, jak podaje producent, nie wpływa to na oślepianie kierowców nadjeżdżających z przeciwka. 

Szerokie zastosowanie: Model Philips H7 55 W 12972WVUB1 ma zastosowanie nie tylko jako światła przednie pojazdu. Można je również zastosować jako lampę kierunkowskazu, stopu, oświetlenia tylnego, a także elementów oświetlenia wnętrza. 

Staranne wykonanie: Na dobrą i długą eksploatację żarówki wpływa jej wykonanie. Mamy tu żarnik o wysokiej luminacji i dużej jasności światła, szkło kwarcowe bańki odporne na wstrząsy termiczne, wypełnienie gazowe zapewniające maksymalną wydajność. 

 

Wady

Przekazane przez klientów opinie mówią, że co prawda żarówka jest trwała w eksploatacji, ale niezwykle trudno jest się dostać do wnętrza opakowania. Wymaga to użycia narzędzi i wiele cierpliwości. 

 

 

 

 

Jaką żarówkę H7 białe światło wybrać?

 

Oświetlenie w samochodzie jest bardzo ważne. To dzięki niemu możemy bezpiecznie poruszać się po ulicy. Nasza widoczność nie jest ograniczona, więc bez problemu możemy ominąć przeszkodę na drodze oraz obserwować to, co dzieje się dookoła nas podczas jazdy. Sprawne światło jest konieczne do bezpiecznej jazdy, więc warto zainwestować w odpowiednią żarówkę. Jaką więc żarówkę H7 emitującą białe światło kupić? Chciałbyś zaopatrzyć się w taki produkt, lecz nie wiesz, jaki dokładnie wybrać? Kontynuuj czytanie – w tym artykule skupimy się na żarówkach H7 emitujących wyłącznie białe światło. Znane jest ono z tego, że nie razi nocą tak w oczy, jak jego żółty odpowiednik, a także jest energooszczędne. Wskażemy też jakie żarówki H7 emitujące białe światło można kupić w dobrych cenach.

Wielu kierowców uważa, że najlepsza żarówka H7 emitująca białe światło w 2022 roku jest mocna. Opinie o żarówkach H7 emitujących białe światło mówią, że najlepiej, jeżeli żarówka tego typu ma wiązkę światła wynoszącą 1500 lumenów. Większa moc przekłada się na bardziej jaskrawe światło, które jest nieocenione szczególnie nocą oraz zimą, nie tylko po zmroku. Należy jednak pamiętać, że im mocniejsze światło, tym szybciej zużywa się żarówka.

Kierowcy podkreślają również, że najlepsze żarówki H7 emitujące białe światło mają duży zasięg. Aby jazda w każdych warunkach była bezpieczna to warto zainwestować w produkt o zasięgu co najmniej 100 m. Taka dobra i tania żarówka H7 emitująca białe światło odpowiednio oświetla drogę oraz pobocze. Właśnie dlatego mamy szansę, aby w porę zauważyć ewentualną przeszkodę na drodze oraz ją ominąć.

Żarówki H7 emitujące białe światło są sprzedawane w Allegro w zestawach (2 sztuki) oraz pojedynczo. My polecamy zakup pierwszej wersji. Wybierając zestaw dwóch żarówek i dokonując zmiany w każdym z reflektorów mamy pewność, że obie przestaną działać mniej więcej w tym samym czasie. Co więcej, żarówki H7 oraz inne typy są do siebie bardzo podobne. Otwierając klosz nie możemy być pewni, jaka żarówka jest zamontowana. Aby światło po prawej i po lewej stronie było identyczne warto wymienić obie żarówki od razu.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ