contact

Ranking 3 najlepszych żarówek H7 ksenon w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

Żarówki H7 ksenon – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

1. Żarówki Bosch Xenon Blue H7 12V 55W

 

Żarówki Bosch Blue 12V 55W zapewniają o 20% więcej światła od swoich standardowych odpowiedników. Produkt ma niebiesko-białą barwę, która zwiększa komfort prowadzenia samochodu po zmroku. Ze względu na dobre parametry, produkt cieszy się uznaniem wielu kierowców.

Model charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, dzięki czemu jest odporny na wibracje oraz utrzymuje swoje parametry techniczne na niezmienionym poziomie przez cały okres eksploatacji. Jak zapewnia producent, żarówki nie oślepiają innych kierowców i są odporne na działanie promieniowania UV, które mogłoby je uszkodzić.

Zestaw zawiera 2 sztuki żarówek H7, które zasilane są standardowym napięciem 12 V i mają moc 55 W. Ta żarówka H7 ksenon w dobrej cenie gwarantuje nam bardzo dobre i jasne oświetlenie drogi i pobocza podczas jazdy. Konsumenci podkreślają, że produkt jest odporny na uszkodzenia i działa bez zarzutów przez długi czas.

 

 

 

 

2. Żarnik Xenon Reflecton H7 6000k

 

Jeśli szukasz wydajnych żarówek typu H7, koniecznie zapoznaj się z modelem Żarnik 6000k. Produkt ten wyróżnia się przede wszystkim wysoką jakością wykonania. Wśród jego największych zalet wymienia się niski pobór mocy oraz doskonałe natężenie światła.

Jest to produkt o barwie 6000k, co oznacza, że daje jasne, białe światło z elegancką, niebieską poświatą. Dzięki zastosowaniu ksenonu żarówki cechują się długim okresem eksploatacji, dlatego nie trzeba ich często wymieniać. W produkcie wykorzystano technologię NiteLight, która sprawia, że jego wydajność jest zdecydowanie większa w porównaniu do modeli innych producentów.

Opakowanie zawiera jedną żarówkę, której pobór mocy to 55 W, a trwałość to od 1500 do 2000 godzin. Kierowcy docenili ten produkt ze względu na solidne wykonanie i komfortowe użytkowanie. Jak podkreślają, żarówka emituje jasne, przyjemne dla oka światło.

 

 

 

 

3. Żarówki samochodowe HID Xenon KIT H7 6000K

 

Godnym polecenia produktem jest HID KIT 6000K. To zestaw ksenonowy do samodzielnego montażu, który przeznaczony jest do reflektorów samochodowych wyposażonych w żarówki typu H7. Produkt jest kompatybilny z każdą instalacją samochodową o standardowym napięciu 12 V.

Zestaw wyposażony jest w dwie żarówki ksenonowe o barwie 6000k, co oznacza, że emituje białe światło z niebieską poświatą. Jak podkreślają kierowcy, jest ono dostatecznie jasne, aby bardzo dobrze oświetlić całą drogę i pobocze w trakcie jazdy. Żarówki mają moc 55 W.

Dzięki zastosowaniu ksenonu produkt działa bezawaryjnie przez długi czas – od 1500 do 2000 godzin. Poza tym żarówki są odporne na drgania, tracą mniej energii w postaci ciepła, nie nagrzewają reflektorów oraz są odporne na działanie promieni UV. Kierowcy pozytywnie oceniają ten model i w swoich opiniach zwracają uwagę na jego solidne wykonanie i trwałość.

 

 

 

 

Jaką żarówkę H7 ksenon wybrać?

 

H7 to najczęściej stosowany rodzaj żarówek samochodowych. Jeśli Twoje auto wyposażone jest w reflektory, do których pasują takie właśnie modele, po lekturze naszego poradnika na pewno nie będziesz miał problemu z zakupem zapasowego zestawu. Czym są produkty typu H7? W niewielkiej, 3-centymetrowej żarówce znajduje się żarnik o mocy 55 W, zapewniający mocny i wyraźny strumień światła. Tego typu produkty są także popularne ze względu na dostępność – można je nabyć na każdej stacji benzynowej. Zapraszamy do kontynuowania lektury w celu poznania wskazówek przydatnych podczas zakupów.

Wyróżnia się dwa najczęściej stosowane rodzaje żarówek samochodowych – halogenowe i ksenonowe (xenonowe). Pierwszy rodzaj jest zdecydowanie tańszy, jednak dość szybko się przepala i trzeba go często wymieniać. Taka żarówka emituje światło dzięki zawartości gazu szlachetnego – halogenu, który wchodzi w reakcję z włóknem wolframowym. W przypadku drugiego typu żarówkę wypełnia ksenon, przez który przepływa prąd o wysokim napięciu. Dzięki temu wersje ksenonowe są znacznie bardziej wyraźne i dają czysty i jasny strumień światła.

Najlepsze żarówki H7 ksenon muszą dobrze oświetlać drogę, dlatego bardzo ważna jest ich jasność. Pamiętajmy, że światło nie może być za ostre, aby nie oświetlało innych kierowców. Natężenie światła podawane jest przy pomocy jednostki lx i określa się je poprzez podanie maksymalnej długości strumienia. W przypadku zasięgu warto pamiętać, że lampy powinny oświetlać prawy pas jezdni i pobocze, przez co strumień z lewej strony jest zawsze krótszy o około 30 m.

Wybierajmy żarówki wykonane z dobrych materiałów, które zapewnią im trwałość. Warto zdecydować się na model wykonany ze szkła kwarcowego. Materiał ten jest odporny na wysokie temperatury i działanie promieniowania UV. Poza tym jest on bardzo twardy i nie ulega drganiom. Najlepsza żarówka H7 ksenon w 2024 roku wyposażona jest także w odpowiedni system chłodzenia, dzięki któremu szybko się nie przepala. Zazwyczaj jest to mini wentylator lub radiator.

Zwróćmy również uwagę na barwę żarówek. Zazwyczaj emitują one białe lub żółte światło, ale spotkać możemy również modele z delikatną, niebieską poświatą. O barwie światła decyduje jego temperatura, która podawana jest w Kelwinach. W sprzedaży dostępne są modele od 4500 K do 6000 K, a im ta wartość jest wyższa, tym strumień jest jaśniejszy i bardziej wyrazisty.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ