contact

Ranking 3 najlepszych żarówek H7 z homologacją w 2022

Ostatnio aktualizowane: 02.12.22

 

Żarówka h7 z homologacją – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Żarówki Samochodowe Osram H7 Night Breaker Laser + 150% DuoBox znalazły się na pierwszym miejscu w przygotowanym przez nas rankingu. Poznaliśmy wiele opinii na temat tego zestawu i jesteśmy przekonani o jego wysokiej jakości wykonania. Żarówki gwarantują nawet do 150% mocniejsze światło w porównaniu do minimalnych wymagań homologacyjnych. Żarnik jest tak zrobiony, że zapewnia lepsze światło. Widoczność tego, co dzieje się na drodze jest na tyle dobra, że nawet podczas jazdy po nieoświetlonej drodze kierowca może szybko zareagować, kiedy coś się stanie. Philips X-treme Vision 12972XV to żarówka H7 z homologacją sprzedawana w zestawie po 2 sztuki. Generuje ona jasne światło zapewniające dobrą widoczność.

3 najlepszych żarówek H7 z homologacją. Opinie w 2022 roku

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

W porównaniu do standardowych żarówek halogenowych model emituje do 110% więcej światła. To sprawia, że jazda samochodem po zmroku jest bezpieczniejsza. Dzięki solidnej obudowie skrętki żarówki są bardzo wytrzymałe.

Wady

Pudełko, w które zapakowano produkt, jest stosunkowo duże, dlatego może nie zmieścić się w schowku w kabinie (jeśli jest niewielki lub włożyliśmy do niego już sporo rzeczy).

Podsumowanie

Żarówki oświetlają drogę do 150 m przed samochodem, co pozwala na odpowiednio szybką reakcję. Światło ma białą barwę i nie oślepia kierowców jadących z naprzeciwka. To model ze specjalną powłoką z niebieskim pierścieniem.

Drugi wybór

Zalety

Żarówki gwarantują bardzo dobrą widoczność po zapadnięciu zmroku. Emitują one strumień sięgający do 130 m przed pojazdem, dlatego możemy szybko zareagować. Model zapewnia do 130% jaśniejszy strumień świetlny.

Wady

Co prawda model można zamontować jako światła drogowe, ale niektórzy kierowcy uważają, że nie sprawdza się on wtedy tak dobrze, jak w przypadku świateł mijania (ich zdaniem strumień jest lekko przygaszony).

Podsumowanie

Produkt jest polecany osobom szukającym źródła światła niewymagającego częstej wymiany. Żarówki wyróżniają się długim czasem eksploatacji. Temperatura barwowa emitowanego przez nie światła to 3700 K. Model ma homologację ECE, jego moc to 55 W.

Rozważ też

Zalety

Model jest wypełniony ksenonem, dlatego emituje odpowiednio jasne i intensywne światło. Ponieważ ma homologację, możemy bez obaw poruszać się autem po Polsce i innych krajach Unii Europejskiej.

Wady

Nie wszyscy kupujący uważają, że żarówki są trwałe. Osoby bardzo często jeżdżące po zmroku (np. po pracy), przyznają, że wymagają one wymiany równie często, co modele innych marek.

Podsumowanie

W zestawie są dwa źródła światła. Żarówki mają filtr UV, który zapobiega matowieniu szkła halogenu i odbłyśnika. Można zamontować je zarówno jako światła mijania, jak i drogowe, a nawet przeciwmgielne. To model generujący do 120% więcej światła w porównaniu do standardowych żarówek halogenowych.

 

1. Żarówki Samochodowe Osram H7 Night Breaker Laser + 150% DuoBox

 

Osram H7 Night Breaker Laser + 150% DuoBox to żarówka samochodowa z homologacją sprzedawana w zestawie po 2 sztuki. Moc wejściowa wynosi 58 W, a znamionowa – 55 W. Napięcie nominalne jest równe 12 V. Wymiary produktu to: Długość – 59 mm i średnica 12 mm.

Żarówka zapewnia do 150% jaśniejsze światło, jeśli porównamy ją z minimalnymi wymaganiami homologacyjnymi. Jej zasięg wynosi do 150 m. Światło jest bielsze, ma przyjemną barwę. Lepsza widoczność jest zapewniona m.in. przed technologię ablacji laserowej. Kierowca lepiej widzi, co dzieje się na drodze i jest w stanie odpowiednio wcześnie zareagować.

Właściciele samochodów polecają żarówki Osram H7 Night Breaker Laser + 150% DuoBox, bo ich zdaniem są solidnie zrobione i gwarantują długi czas użytkowania. Opakowanie jest wykonane z mocnego tworzywa, więc przed montażem można bezpiecznie przewozić żarówki w samochodzie.

Żarówka samochodowa Osram H7 Night Breaker Laser + 150% DuoBox ma moc wejściową 58 W i znamionową 55 W. Jej długość wynosi 59 mm, a średnica 12 mm.

 

Zalety

Mocniejsze światło: W żarówce zastosowano innowacyjną technologię ablacji laserowej, dzięki czemu generowane światło jest nawet do 150% mocniejsze niż minimalne wymagania. Żarnik jest precyzyjnie zrobiony i również zapewnia lepsze światło.

Odpowiednia barwa światła: Osoby przeprowadzające test żarówek z homologacją wskazują, że Osram H7 Night Breaker Laser gwarantuje odpowiednią barwę światła. Jest ono bielsze nawet o 20% w porównaniu z innymi modelami.

Lepsza widoczność: Mając zainstalowane te żarówki można być pewnym, że będzie się widziało wszystko, co dzieje się na drodze. Lepsza widoczność jest gwarancją większego bezpieczeństwa.

Wysoka jakość wykonania: Produkt solidnie wykonano, więc można być pewnym, że na długo nam posłuży.

Dwie żarówki w opakowaniu: Z uwagi na to, że w zestawie znajdują się dwie żarówki, ich cena jest korzystniejsza.

 

Wady

Montaż: Niektórzy kierowcy twierdzą, że wymiana żarówek zajmuje więcej czasu, niż zakładali.

 

 

 

 

2. Philips Żarówki H7 X-treme Vision +130% 2szt 12972XV

 

Philips X-treme Vision 12972XV to wysokiej jakości żarówki halogenowe do samochodu. Produkt ten to najjaśniejsze światła samochodowe, które są obecnie dostępne na rynku. Żarówki Philips X-treme Vision 12972XV zapewniają jaśniejsze światło o 130 procent, w porównaniu z innymi produktami.

Ten model halogenów zapewnia także widoczność podczas jazdy na odległość aż 130 metrów. W ten sposób widzisz co się dzieje daleko przed Tobą i możesz szybciej zareagować podczas niebezpiecznej sytuacji. Dzięki temu żarówki zapewniają większe bezpieczeństwo podczas podróży samochodem. Philips X-treme Vision 12972XV charakteryzują się także dużo bielszym światłem, które jest o 20 procent bielsze w porównaniu do zwykłych żarówek halogenowych. Temperatura barwowa produktu wynosi do 3700 K. Moc żarówek jest równa 55 W.

Natomiast napięcie zasilania to 12 V. Żarówki zapewniają także najdłuższy okres eksploatacji w stosunku do innych produktów tej samej klasy. Philips X-treme Vision 12972XV zaleca się zamontować w samochodzie jako światła drogowe lub mijania. Kierowcy po zakupieniu tych żarówek docenili większą i lepszą widoczność na drodze podczas jazdy. Według nich nie tylko zwiększył się wspomniany przez nas wcześniej zasięg widoczności, ale też światło charakteryzuje wysokiej jakości biel.

Żarówka samochodowa H7 z homologacją Philips X-treme Vision 12972XV ma moc 55 W. W opakowaniu znajdują się 2 sztuki produktu.

 

Zalety

Zapewniają dobrą widoczność: Dostępne w zestawie żarówki gwarantują nawet do 130% jaśniejsze światło i dobrą widoczność do 130 m. Kierowca lepiej widzi to, co dzieje się na drodze.

Technologia Gradient Coating: W procesie produkcji zastosowano technologię Gradient Coating, która pozwoliła uzyskać mocniejsze światło i tym samym większy komfort oraz bezpieczeństwo podczas jazdy.

Wygodny montaż: Instalacja żarówek w samochodzie nie jest trudna i nie zajmuje dużo czasu.

Homologacja ECE: Znajdujące się w zestawie produkty są zgodne z homologacją ECE, co daje pewność, że spełniają określone prawem normy.

 

Wady

Barwa światła: Niektóre osoby twierdzą, że barwa światła mogłaby być przyjemniejsza.

 

 

 

 

3. Żarówki Samochodowe H7 Tungsram Megalight Ultra

 

Jedną z naszych propozycji zakupu samochodowych żarówek halogenowych jest model Megalight Ultra. Został on wyprodukowany przez węgierską firmę Tungsram, posiadającą długoletnią tradycję. Marka słynie głównie z produkcji żarówek. Model Megalight Ultra to wysokiej jakości produkt, który wytwarza 120 procent więcej światła w stosunku do standardowych halogenów samochodowych. Seria powstała z myślą o kierowcach, którzy bardzo często muszą jeździć nocą.

Oczywiście żarówki są zalecane dla wszystkich osób, które posiadają samochód. Dzięki nim możesz z wyprzedzeniem zobaczysz niebezpieczną sytuację na drodze podczas jazdy. Żarówki zostały wypełnione w stu procentach gazem ksenonowym i cechuje je duża wydajność świetlna. Megalight Ultra zostały obleczone srebrną powłoką, która dodatkowo zapewnia nam świetną prezentację żarówki w reflektorach samochodowych. Światła najlepiej jest zamontować jako światła mijania, drogowe lub przeciwmgielne.

Żarówka świeci z mocą 55W, a jej napięcie jest równe 12 V. Zastosowany w nich rodzaj trzonka to PX26d. Dodatkowo żarówki zostały wyposażone w filtr UV. Zapobiega on matowieniu odbłyśnika oraz szkła halogenu. Klienci twierdzą, że Tungsram Megalight Ultra to żarówki h7 z homologacją w dobrej cenie.

Tungsram Megalight Ultra to dobra żarówka H7 z homologacją sprzedawana w zestawie po 2 sztuki. Produkt ma moc 55 W i gniazdo PX26d.

 

Zalety

Ulepszona konstrukcja: Żarówkę napełniono xenonem, dzięki czemu emituje ona światło o odpowiedniej intensywności. Jazda po zmroku jest przyjemniejsza, bo kierowca lepiej widzi, co dzieje się na drodze.

Homologacja E1: Tungsram Megalight Ultra ma homologację E1, co oznacza, że z żarówek można korzystać na drogach publicznych w całej Unii Europejskiej. Produkt spełnia wymagane prawem normy.

Uniwersalność: Dwie żarówki, które znajdują się w zestawie mają moc 55 W każda. Oznacza to, że są one odpowiednie do każdego typu reflektorów. To czyni je uniwersalnymi.

 

Wady

Opakowanie: Jakość wykonania opakowania nie jest najlepsza, więc przewożenie żarówek np. w bagażniku, bez dodatkowego zabezpieczenia, nie jest dobrym wyborem.

 

 

 

 

Jakie żarówki h7 z homologacją wybrać?

 

Często na drodze zderzamy się z sytuacją, w której zwykłe światła halogenowe do samochodu nie są w stanie pomóc nam dokładnie zobaczyć co się dzieje przed nami. Czy to jest zwierzątko uciekające przez jezdnię, czy człowiek bez żadnych odblasków przechodzący przez nią na skróty. Nie raz także zdarza się, że na drodze jest jakaś niezidentyfikowana przeszkoda, której nikt nie zdołał usunąć. Nie mówiąc już o niebezpiecznych sytuacjach, takich jak, kraksa, która zdarza się kilka metrów od naszego pojazdu.

Żarówki halogenowe przede wszystkim charakteryzuje oszczędność oraz wydajność światła LED. Są one oparte na technologii półprzewodnikowej, a ich okres eksploatacji jest dłuższy od zwykłych żarówek niemalże o 25 razy. W dodatku najlepsze żarówki h7 z homologacją potrafią mieć większy zasięg, dzięki czemu zwiększają bezpieczeństwo podczas jazdy, a tym samym czas reakcji kierowcy.

Warto zwrócić uwagę na to ile mocy [W] wykorzystują światła halogenowe. Jeśli ten parametr jest niski, to skorzysta na tym także nasz samochód. Dzieje się tak dlatego, że LED’owe żarówki w mniejszym stopniu obciążają alternator. Tym samym ograniczamy także spalanie paliwa przez pojazd. Najlepsza żarówka h7 z homologacją w 2022 roku powinna działać z mocą, która jest równa około 55 W. Drugim czynnikiem jest jasność światła żarówki. Powinna ona generować minimum 110 procent więcej światła w porównaniu do standardowych produktów. Niektóre z nich osiągają tą wartość nawet do 200 procent.

Przy zakupie należy też sprawdzić jakie światło wytwarza żarówka. Najlepsze dla naszych oczu jest takie, które zbliżone jest barwą do światła dziennego. Białe światło najlepiej się sprawdza nie tylko do pomieszczeń, ale też właśnie samochodów. Nie męczy ono oczu i jest dla nich najmniej szkodliwe. Obecnie na rynku są dostępne żarówki, które generują o 20 procent bielsze światło w porównaniu do zwykłych halogenów. Sprawia to, że droga jest lepiej oświetlona. A dzięki zwiększonemu zasięgowi widoczności, który oferują niektóre z modeli, będziemy wcześniej mogli zareagować na ewentualne niebezpieczeństwo podczas jazdy.

Niektóre żarówki mają także wmontowany filtr UV. Jest to świetna opcja, która zapobiega matowieniu odbłyśnika i szkła żarówki. Oświetlenie do samochodu powinno także posiadać wspominaną przez nas homologację. To ona pozwala na użytkowanie światła na drogach publicznych. Produkty posiadające homologację są oznaczone literką E na opakowaniu.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Dariusz

October 10, 2022 at 5:49 pm

Może nie uwierzycie Państwo. Ale mam Skodę 1,2 tsi z 2012. Odpukać nigdy nie przypaliła mi się żadna żarówka. Mam fabryczne oświetlenie główne(H7) kierunkowskazy ,cofania itp Oprócz podświetlenia tab rejestracyjnej, bagażnika i wnętrza kabiny zmieniłem na LED ze względów estetycznych!

Odpowiadać
Świat motoryzacji

October 24, 2022 at 12:19 pm

Dzień dobry,

Bardzo dziękujemy za podzielenie się opinią jak i posiadania niezawodnego samochodu.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać