7 najdroższych samochodów świata

Ostatnio aktualizowane: 02.12.22

 

Jeśli chodzi o supersamochody z wyższej półki, na myśl przychodzi kilka konkretnych firm: między innymi Bugatti, Ferrari, Koenigsegg i Pagani. Producenci ci ugruntowali swoją pozycję liderów w dziedzinie supersamochodów, oferując swoim najbogatszym klientom najszybsze i najdroższe usługi na świecie.

Aby jednak dowiedzieć się, który z tych nieosiągalnych dla większości pojazdów jest najdroższy, przejrzeliśmy arkusze faktur i odkryliśmy prawie 30 samochodów o wartości 1 miliona dolarów lub więcej. W skład grupy wchodzą hybrydowe kabriolety Ferrari, amerykański król prędkości, a nawet jedyny w swoim rodzaju Rolls-Royce zbudowany dla rodziny królewskiej.

Powinniśmy jednak zwrócić uwagę: podane ceny są cenami nowych pojazdów. Nie liczymy więc samochodów z aukcji, takich jak Ferrari 250 GTO. To powiedziawszy, wciąż jest tu ponad 100 milionów dolarów samochodów, aby zaostrzyć apetyt. Co więcej, zdarzały się przypadki, w których kilku graczy wygrało samochody, grając na automatach z darmowe spiny 2022. Może sam spróbujesz szczęścia?

 

Koenigsegg CCXR Trevita

Koenigsegg zaprezentował w tym roku w Genewie swój „najtańszy” model Jesko. Ale pokryta diamentem, 4,8 miliona dolarów CCXR Trevita znajduje się na drugim końcu spektrum cen Koenigsegga. Wykończony opatentowanym wykończeniem Diamond Weave (zasadniczo włókno węglowe pokryte diamentami), Koenigsegg jest motywowany podwójnym turbodoładowaniem 4,8-litrowym V8 o mocy 1004 KM i momencie obrotowym 797 funtów. Firma zbudowała tylko trzy przykłady, zanim na dobre zaprzestała produkcji CCX.

 

Bugatti Divo

Wśród niedawno zadebiutowanych pojazdów Bugatti Divo jest ulubieńcem personelu. Mimo że jest nieco podobny do Chiron, Divo ma wiele do zrobienia, aby uzasadnić dodatkowe pieniądze. Dodając lżejsze koła, intercooler z włókna węglowego i usuwając część tłumienia dźwięku, Bugatti sprawił, że Divo 77 funtów był lżejszy niż Chiron. Chociaż moc jest podobna do kucyków Chiron o mocy 1500 W (1119 kilowatów), Divo ma inną konfigurację aerodynamiczną, która sprawia, że ​​na torze testowym Nardo jest o 8 sekund szybszy. Wreszcie chwila, na którą czekałeś: Bugatti produkuje 40 egzemplarzy tego samochodu, z których każdy kosztuje 5,8 miliona dolarów.

Mercedes-Maybach Exelero

Ten samochód jest jedyny w swoim rodzaju. Na zlecenie Fuldy, niemieckiej filii Goodyeara, w celu przetestowania nowych opon, Exelero zadebiutowało w 2004 roku. Mercedes zbudował Exelero na kościach Maybacha i dał mu ten sam silnik V12 z podwójną turbosprężarką o mocy 690 koni mechanicznych (510 kilowatów). i 752 fotostopy (1020 niutonometrów) momentu obrotowego. Prędkość maksymalna wynosi 218 mil na godzinę (350 kilometrów na godzinę) i skorygowana o inflację, Exelero kosztowałby ponad 10 milionów dolarów w dzisiejszych pieniądzach.

 

Bugatti Centodieci

Bugatti zadebiutował w Centodieci podczas zeszłorocznego tygodnia samochodowego na Pebble Beach, pokazując światu kolejny wyjątkowy model. Ograniczony do zaledwie 10 – dieci – jednostek, samochód jest współczesnym powrotem do Bugatti EB110. Jednocześnie ma to na celu uczczenie doniosłej 110-lecia firmy Bugatti. Kosztujący zaledwie 9 milionów dolarów Centodiece prawie nie ma konkurentów.

 

Bugatti La Voiture Noire

Oto święty Graal, szczyt motoryzacyjnej ekstrawagancji i ikona przyszłości. Bugatti La Voiture Noir został zaprezentowany w 2019 roku i złamał internet ceną 18 milionów dolarów. W rzeczywistości miał cenę bazową 12 miliony, ale podniósł dodatkowe sześć po opodatkowaniu. Jego korpus jest wykonany z włókna węglowego, tego używają na promach kosmicznych. La Voiture Noir to także oda do Type 57 SC Atlantic, ikony Bugatti utraconej między Wielkimi Wojnami.

 

Rolls-Royce Sweptail

Rolls-Royce Sweptail zdobył tytuł „najdroższego samochodu świata” w 2017 roku. Problem w tym, że Rolls-Royce oficjalnie nie potwierdził tego numeru. Ale szacowany na 12,8 miliona dolarów jednorazowy Sweptail przewyższył cenę Bugatti Centodieci o 5 milionów dolarów (jeśli doniesienia są prawdziwe). 

Pagani Zonda HP Barchetta

Najdroższy samochód świata to kilkukrotnie model z Włoch. Zonda HP Barchetta jest jednym z nielicznych ładnych Paganis na tej liście, ale firma zbudowała tylko trzy egzemplarze – i jeden z tych pojazdów trafił do CEO Horacio Paganiego. Według TopGear, ten samochód podobno kosztował aż 17,5 miliona dolarów (15 milionów euro), kiedy zadebiutował jako nowy w 2018 roku. 

 

Wniosek

Oto Twoja lista najdroższych samochodów. Kto wie, może pewnego dnia możesz sobie pozwolić na zakup jednego z nich?

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ