Ostatnio aktualizowane: 07.12.21

 

Nawigacja samochodowa – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Podczas dalekich podróży na pewno potrzebne Ci będą wskazówki dotyczące trasy. Tradycyjne mapy mogą być bardzo pomocne, ale po co błądzić po zawiłych drogach? Najlepiej, jeśli zaopatrzysz się w nawigację samochodową, która szybko doprowadzi Cię do celu. Jedną z naszych propozycji jest model Start 52 firmy TomTom. Ma on wiele wbudowanych funkcji, na przykład brak konieczności wpisywania docelowego adresu. Dotykając palcem określony punkt na mapie, użytkownik wskazuje urządzeniu, gdzie ma wyznaczyć punkt docelowy. Drugą propozycją jest sprzęt Yanosik GTR. Dzięki niemu kierowca będzie wiedział o każdym fotoradarze występującym na trasie, o kontrolach prędkości prowadzonych przez policję oraz o utrudnieniach związanych z robotami drogowymi.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Urządzenie ma zapewnioną dożywotnią, bezpłatną aktualizację map drogowych poprzez podłączenie go do komputera. Kilkaset metrów przed skrętem nawigacja wyraźnie pokazuje, który pas ruchu należy zająć, aby bezpiecznie zjechać z głównej drogi.

Wady

Przed przeczytaniem instrukcji obsługi niektórzy użytkownicy nawigacji mogą mieć problem z ustawieniem menu w języku ojczystym. Model czasem ma trudności z dostosowaniem trasy do konkretnego pojazdu. Zdarza się, że samochód ciężarowy prowadzi przez drogi tylko dla samochodów osobowych.

Podsumowanie

Przekątna wyświetlacza ma wielkość 5 cali. Pamięć wbudowana urządzenia wynosi 8 GB. Sprzęt doprowadzi do wszystkich miejsc na mapie znajdujących się w Europie. Nawigację można podpiąć do komputera lub ją naładować za pomocą wtyczki pasującej do wejścia Micro USB.

Drugi wybór

Zalety

Nawigacja ma funkcję tzw. ekojazdy, która wyświetla obecny styl jazdy, np. zużycie energii. To sprawia, że kierowca może zmienić swój styl tak, aby jak najmniej szkodził on środowisku. Urządzenie wskazuje miejsca fotoradarów nawet poza granicami Polski.

Wady

Podczas podróżowania w miejscach zalesionych lub z mniejszym odczytem sygnału GPS, nawigacja dłużej wyszukuje obecną lokalizację użytkownika. Jeśli mapy nie są zaktualizowane, zdarza się, że sprzęt błędnie pokazuje ograniczenia prędkości na danym obszarze.

Podsumowanie

Urządzenie podłącza się za pomocą złącza USB. Przekątna ekranu wynosi 2,4 cala. W nawigacji zastosowano podświetlaną klawiaturę, która znacznie ułatwia jej użytkowanie w nocy lub kiedy jest pochmurno. Podłączony do zasilania sprzęt uruchamia się automatycznie po tym, jak pojazd ruszy.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt ma bardzo czytelny, bezramkowy wyświetlacz, który pozwala bez problemów zobaczyć mały punkt na mapie. Nawigacja ostrzega użytkownika głosowo przed ostrymi zakrętami, zmianami ograniczeń prędkości, a także przejazdami kolejowymi. Za sprawą sprzętu użytkownik otrzymuje najnowsze informacje odnośnie wolnych miejsc parkingowych.

Wady

Poprzez wiele dodatkowych funkcji nawigacja może stać się trudna w obsłudze, jeśli użytkownik nie przeczyta wnikliwie instrukcji obsługi. Przy częstym i długotrwałym użytkowaniu urządzenie może się nagrzewać i opóźniać znajdowanie sygnału GPS.

Podsumowanie

Nawigacja jest zasilana poprzez akumulator. Przekątna wyświetlacza wynosi 6,95 cali. Urządzenie korzysta z mapy HERE. Dodatkowo użytkownikowi są przekazywane informacje na temat punktów charakterystycznych przy miejscu docelowym, aby łatwiej było go znaleźć.

 

 

13 najlepszych nawigacji samochodowych. Opinie w 2021 roku

 

Wyruszasz w daleką podróż, a szukanie miejsc na zwykłej, papierowej mapie przynosi Ci dużo stresu i zagadek? W takiej sytuacji potrzebujesz dobrej nawigacji samochodowej. Obecnie w prawie każdym telefonie możemy skorzystać z takiej usługi, ale wymaga ona stałego dostępu do Internetu i nie działa poprawnie, jeśli używamy urządzenia mobilnego także do innych czynności. Dlatego nasz ranking nawigacji samochodowych pomoże Ci wybrać tę najbardziej odpowiadającą Twoim preferencjom. 

 

Nawigacja Tomtom

 

1. Nawigacja GPS TomTom Start 52 1AA5.002.02

 

Nawigacja firmy TomTom model Start 52 to dobre rozwiązanie dla osób mających problem z topografią i odnajdywaniem punktów docelowych na mapie. To urządzenie doprowadzi Cię do dowolnego miejsca w Europie. Ma ono najważniejsze funkcje, które znacznie ułatwiają użytkowanie i docieranie do celu. To np. funkcja Tap&Go, za sprawą której użytkownik może dotknąć palcem konkretnego miejsca na mapie, a nawigacja GPS wskaże do niego trasę. 

Urządzenie ma wbudowaną pamięć 8 GB. Przekątna wyświetlacza wynosi 5 cali. Wymiary nawigacji to: 9,05 cm x 2,38 cm x 14,45 cm. Za sprawą sprzętu możesz jeździć po 48 europejskich krajach bez obawy, że się zgubisz. Dodatkowo, producent oferuje dożywotnie aktualizacje map i oprogramowania. 

Użytkownicy uważają, że nawigacja firmy TomTom to bardzo solidny i wytrzymały sprzęt. Nawet podczas długich podróży nie przegrzewa się, a dodatkowo szybko znajduje sygnał GPS, jeśli zboczymy z trasy. 

 

 

 

 

Yanosik nawigacja

 

2. Yanosik GTR najnowszy model Asystent Kierowcy

 

Prezentujemy nawigację samochodową firmy Yanosik, model GTR. Jest to rozbudowana wersja aplikacji mobilnej. Dzięki połączeniu z innymi użytkownikami urządzenie informuje o wszystkich fotoradarach na trasie, a także kontrolach prędkości czy niespodziewanych korkach wynikających z wypadków. Ta nawigacja GPS jest odpowiednia również dla motocyklistów. 

Nawigacja Yanosik ma wymiary: 10 cm x 1,7 cm x 5,9 cm. Przekątna ekranu wynosi 2,4 cala. Do zestawu dołączono: kabel USB potrzebny do ładowania sprzętu, taśmy samoprzylepne z rzepem oraz zasilacz samochodowy. Urządzenie informuje użytkownika o wolnych miejscach parkingowych, parkomatach i o obowiązujących opłatach. 

Opinie o nawigacjach samochodowych tego typu są pozytywne. Użytkownicy uważają, że takie sprzęty są bardzo pomocne w trasach i niejednokrotnie uniknęli mandatu bo nie przekroczyli prędkości. Konsumenci dodają również, że podświetlane przyciski bardzo ułatwiają użytkowanie sprzętu w nocy lub podczas pochmurnych dni. 

 

 

 

 

Nawigacja Garmin

 

3. Nawigacja Garmin DriveSmart 61 LMT-S EU

 

Szukając dobrej nawigacji samochodowej, zwróć uwagę na model DriveSmart 61 LMT-S firmy Garmin. To dobrej jakości sprzęt sprawdzający się zarówno podczas długich tras, jak i codziennych wyjazdów na przykład do pracy. Ma on wbudowane wszystkie niezbędne funkcje, takie jak: ostrzeganie o fotoradarach, kontrolach prędkości, a także informowanie o wolnych miejscach parkingowych. Nawigacja Garmin, dzięki eleganckiemu i prostemu designowi, świetnie nadaje się na prezent dla bliskiej osoby. 

Przekątna ekranu urządzenia wynosi 6,95 cala, dlatego jest on bardzo wyraźny i łatwo można odczytać z niego informacje odnośnie trasy. Mapy nawigacji obejmują aż 46 państw Europy. Za sprawą funkcji omijania korków, zaoszczędzisz dużo czasu w ciągu dnia. Podczas jazdy sprzęt informuje o zbliżającym się skręcie lub konieczności zmiany pasa. 

Test nawigacji samochodowych wykazał, że najlepiej sprawdzają się urządzenia, które dodatkowo informują użytkownika o charakterystycznych miejscach, znajdujących się w pobliżu tego docelowego. Kupujący stwierdzili, że taka funkcja jest bardzo przydatna, ponieważ pomaga dużo szybciej znaleźć np. hotel czy restaurację. 

 

 

 

 

Nawigacja dla ciężarówek

 

4. Nawigacja MIO MiVue Drive 65 EU LM Truck

 

Jeśli jeździsz dużymi samochodami dostawczymi, na pewno przyda Ci się nawigacja dla ciężarówek MIO MiVue Drive 65 LM Truck. Jest ona odpowiednia również dla kierowców aut osobowych. Urządzenie jest połączeniem nawigacji samochodowej z wideorejestratorem, dlatego nie musisz wydawać większej kwoty na dwa różne sprzęty. 

Model ma wymiary: szerokość – 173,1 mm, wysokość – 101,5 mm oraz grubość – 18,7 mm. Jego waga to 295 g. Ekran ma przekątną 6,2 cala. Producent zapewnia dożywotnią aktualizację map. Do zestawu dołączono płytę z oprogramowaniem, ładowarkę samochodową, kartę pamięci oraz uchwyt samochodowy. 

Użytkownicy uważają, że to dobra nawigacja samochodowa. Została ona wykonana solidnie, a dodatkowa funkcja wideorejestracji pozwala na bezpieczną i spokojną jazdę, ponieważ podczas stłuczki lub wypadku od razu mamy dowód winy. Dodatkowo montaż tylnej kamery w pojeździe zwiększa prawdopodobieństwo szybszego rozwiązania kłopotliwego zdarzenia na drodze. 

 

 

 

 

Nawigacja motocyklowa

 

5. Nawigacja Navitel G550 motocyklowa i samochodowa 2 w1

 

Fanom jazdy na motocyklach polecamy nawigację Navitel G550 Moto. Dzięki dodatkowym uchwytom jest to również dobry model samochodowy. Z tym sprzętem możemy zwiedzić aż 45 państw Europy, jak i kilka krajów azjatyckich. Dodatkowo producent oferuje bezpłatną, dożywotnią aktualizację wszystkich map. 

Ekran urządzenia ma przekątną równą 4,3 cala oraz wbudowaną pamięć 8 GB. Nawigacja motocyklowa wskazuje 40 odcinkowych pomiarów prędkości oraz wszystkie fotoradary na terenie Polski, dlatego pomaga uniknąć stresujących sytuacji wynikających z otrzymania mandatu za nieprzepisową jazdę. Użytkownik może wybrać jeden z czterech języków, w którym będzie mówił lektor, tj. angielski, polski, niemiecki i francuski. 

Motocykliści polecają tą nawigację samochodową, ponieważ jest ona dobrze dopasowana do potrzeb użytkownika. Solidnie wykonany uchwyt zapewnia urządzeniu stabilność i bezpieczeństwo podczas jazdy. Dodatkowo poszerzone pole widzenia map w 3D ułatwia kierowcy zaplanowanie zjazdów z głównej trasy czy też uniknięcie gwałtownych, niespodziewanych skrętów. 

 

 

 

 

Nawigacja Mio

 

6. Nawigacja GPS Mio Spirit 7500 5′ LifeTime

 

Jeśli interesuje Cię dobrej jakości nawigacja samochodowa, powinieneś rozważyć zakup modelu Spirit 7500 firmy MIO. Ma on wszystkie funkcje, które są niezbędne zarówno podczas długich tras, jak i codziennych wyjazdów do pracy. Jedną z nich jest opcja pokazywania wolnych miejsc parkingowych, które bardzo się przyda w zatłoczonych miastach. 

Nawigacja firmy MIO ma wymiary: szerokość – 134,5 mm, wysokość – 86 mm i grubość – 12,7 mm, a jej waga wynosi 158 g. Przekątna ekranu to 5 cali. Producent oferuje bezpłatną aktualizację map 4 razy w roku. Do zestawu dołączono ładowarkę samochodową oraz uchwyt montażowy. Nawigacja głosowa może być prowadzona w języku polskim i angielskim. 

Użytkownikami tego sprzętu mogą być również piesi. Uważają oni, że jest to solidnie wykonany i poręczny model. Ze względu na to, że urządzenie ma niewielkie gabaryty, z łatwością można trzymać go w ręku przez całą trasę. 

 

 

 

 

Nawigacja Navitel

 

7. Navitel nawigacja Navitel E100

 

Prezentujemy model E100 firmy Navitel. Jest to dobra i tania nawigacja samochodowa, z pomocą której dojedziesz do celu bez przykrych niespodzianek. Jej mapy obejmują teren całej Polski, Białorusi, Estonii, Litwy i Łotwy. Sprzęt sprawdzi się również u kierowców dużych samochodów ciężarowych, którzy często muszą jechać inną trasą niż kierujący samochodami osobowymi.

Nawigacja firmy Navitel ma ekran o przekątnej 5 cali oraz pamięć wbudowaną, której maksymalna pojemność wynosi 4 GB. Menu i komunikaty głosowe można ustawić w ponad 30 językach, dlatego obcokrajowiec również sprawnie posłuży się urządzeniem. Do zestawu dołączono uchwyt samochodowy oraz rysik do obsługi sprzętu. 

Konsumenci uważają, że to bardzo pomocny i niezawodny model. Dzięki dożywotniej bezpłatnej aktualizacji map, użytkownik może korzystać z nawigacji przez długie lata. Dodatkowo proste w obsłudze menu ułatwia ustawienie urządzenia osobie początkującej. 

 

 

 

 

Radio z nawigacją

 

8. Podofo 2 Din radio samochodowe z Androidem nawigacja

 

Podofo 2 Din to radio z nawigacją, które pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie będziesz musiał kupować dwóch różnych sprzętów, tylko jeden. Urządzenie łączy w sobie wiele funkcji, ponieważ umożliwia przeglądanie zdjęć, łączenie z Internetem oraz odbieranie połączeń za pomocą Bluetooth w trybie głośnomówiącym. 

Model ma wymiary: szerokość – 178 mm, wysokość – 102 mm oraz grubość – 50 mm. Przekątna ekranu wynosi 7 cali. Menu możesz ustawić w wielu językach europejskich oraz azjatyckich. Zdjęcia są odtwarzane w formacie JPG. Do zestawu dołączono kabel USB, instrukcję w języku angielskim oraz jedną tylną kamerę. 

Użytkownicy podkreślają, że jest to wysokiej jakości urządzenie, za sprawą którego mogą szybko skorzystać z wielu przydatnych funkcji. Dodają oni, że sprzęt bardzo dobrze sprawdza się zarówno podczas długich tras, jak i krótkich przejażdżek. Osoba, która posiada ten model w swoim samochodzie, nie musi myśleć o zabraniu ze sobą dodatkowej nawigacji samochodowej, ponieważ jest ona stale w pojeździe. 

 

 

 

 

Nawigacja Vordon

 

9. Nawigacja GPS Vordon 7 Aluminiowa Europa

 

Vordon 7 Aluminiowa Europa to nie tylko dobra nawigacja samochodowa, ale także przeglądarka zdjęć czy odtwarzacz muzyki. W urządzeniu możesz instalować różne mapy, zarówno ogólnodostępne, jak i oryginalne od producenta. Sprzęt ma dodatkowe wejście AV, do którego możesz podpiąć pomocną kamerę cofania. 

Wymiary urządzenia to: 114 mm x 183 mm x 13 mm. Przekątna ekranu wynosi 5 cali. Nawigacja Vordon jest wyposażona w standardowe wejście słuchawkowe, więc podczas jazdy można słuchać muzyki lub wyraźniej słyszeć komunikaty głosowe. Menu można ustawić w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim, co ułatwia użytkowanie sprzętu obcokrajowcom. 

Kupujący twierdzą, że to bardzo praktyczne, wielofunkcyjne urządzenie, dzięki któremu nie muszą brać w podróż dodatkowych sprzętów takich jak odtwarzacz MP3 czy DVD. Dodatkowo głosowy przewodnik turystyczny urozmaica podróż, a jednocześnie pomaga poznawać nowe miejsca i poszerzyć swoją wiedzę o nich.

 

 

 

10. Vordon 7 Europa nawigacja samochodowa GPS

 

Chcielibyśmy zaprezentować urządzenie Vordon 7 Europa, które ma 7-calowy, kolorowy ekran. Obsługuje się go dotykowo. Nawigacja wyróżnia się intuicyjną obsługą oraz płynnym działaniem. Ma ona 256 MB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej. Z uwagi na wejście AV-IN możemy dodatkowo podłączyć do sprzętu kamerę cofania.

Za sprawą nawigacji możemy bez problemu dotrzeć do celu omijając przy tym korki. Na bieżąco zmienia ona trasę, w efekcie czego swobodnie poruszamy się po dużych miastach, jak też mniejszych miejscowościach. Urządzenie ma fabrycznie wgrane mapy Europy, które są ciągle aktualizowane. Co więcej, możemy zainstalować inny program nawigacyjny, jeśli uznamy, że jest to konieczne.

Według kierowców jest to jeden z lepszych sprzętów do nawigowania. Ma on odpowiednie wymiary i nie ogranicza widoczności, a mimo to można bez trudu odczytać mapę. Menu jest w języku polskim, dlatego obsługa nawigacji nikomu nie sprawi problemu. Trzeba wspomnieć również o trybie nocnym, który ułatwia podróżowanie według wyznaczonej trasy po zapadnięciu zmroku.
Nawigacja Vordon 7 Europa ma 7-calowy, kolorowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Wykorzystywany przez nią system to Windows CE 6.0.

 

Zalety

Łatwy montaż: Do zamontowania urządzenia nie potrzebujemy narzędzi. Wystarczy przymocować je do przedniej szyby przy pomocy przyssawki.

Polskie menu: Menu jest w języku polskim, dlatego nikt nie powinien mieć problemu z obsługą nawigacji.

4 sposoby wyznaczania trasy: Urządzenie wyznacza trasę na cztery różne sposoby – możemy wybrać najkrótszą, najszybszą, ekonomiczną lub terenową. Dostępne są też trasy piesze.

Obsługa kart pamięci: Model ma czytnik kart pamięci, dlatego możemy korzystać z map lub innych plików zapisanych na zewnętrznych nośnikach.

Możliwość podłączenia kamery cofania: Nawigację wyposażono w wejście AV-IN, dlatego możemy do niej podłączyć kamerę cofania. Uruchomi się ona automatycznie po wrzuceniu biegu wstecznego.

 

Wady

Brak zwykłej ładowarki: W zestawie jest tylko ładowarka samochodowa, co oznacza, że nie ma możliwości naładowania nawigacji poza autem.

 

 

 

 

11. Nawigacja samochodowa TomTom Start 20M EU45 1EN4.002.29

 

Nawigacja TomTom Start 20M EU45 poprowadzi nas sprawnie przez 45 krajów, oraz kilka krajów, których pokrycie mapą jest częściowe. Producent zapewnia użytkownikowi dożywotnią, darmową aktualizację map. Model ten o przekątnej wyświetlacza 4,3 cale ma kilka użytecznych funkcji. Asystent pasa ruchu poinstruuje użytkownika, który pas najlepiej wybrać, aby sprawnie pokonać duże skrzyżowanie.

Natomiast asystent parkowania zawiadomi Cię o miejscach parkingowych w obszarze do 1 km, gdy będziesz szukał miejsca na postój. A dzięki bazie fotoradarów nie przytrafi Ci się mandat za przekroczenie prędkości. Mamy tu też ekran LCD o proporcjach 16:9 z szerokością 11,89 cm, wysokością 8,49 cm i o wadze 154 g. Wewnętrzna karta SD ma pojemność 4 GB, a złącze USB i Bluetooth pozwalają na zewnętrzną komunikację z innymi urządzeniami. Wraz z urządzeniem nawigacyjnym, klient otrzymuje ładowarkę samochodową, kabel USB, oraz uchwyt do zamontowania nawigacji w samochodzie. Wszystkim, którzy zakupili ten model do gustu przypadł dotykowy ekran umożliwiający łatwą obsługę urządzenia i szybkość działania.

TomTom Start 20M EU45 to nawigacja samochodowa o wymiarach szerokością 11,89 cm, wysokością 8,49 cm i ekranie o przekątnej 4,3 cala.

 

Zalety

Ekran dotykowy: Ekran dotykowy pozwala na łatwe zarządzanie urządzeniem. Pozwala w sposób intuicyjny nie tylko ustawić trasę, ale też wyszukać miejsca użyteczności publicznej, jak na przykład bankomat czy restaurację.

Ilość map: Model ten oferuje mapy 45 krajów, oraz częściowe mapy z kolejnych kilku krajów. Dzięki temu bez problemu będziesz się poruszał po całej Europie.

Duża pamięć: Nawigacja jest wyposażona w dużej pojemności wewnętrzną kartę pamięci. 4GB karty pozwala na płynną i szybką pracę urządzenia.

Aktualizacja map: Producent zapewnia dożywotnią bezpłatną aktualizację map urządzenia, dzięki temu po wielu latach nadal model ten będzie mógł służyć równie dobrze, jak w dniu zakupu.

Uchwyt montażowy: Wraz z urządzeniem klient otrzymuje uchwyt, który służy do zamontowania nawigacji w samochodzie.

 

Wady

Aktualizacja mapy: Klienci podają, że aktualizacja mapy trwa bardzo długo, a także program, który służy do aktualizacji jest mało przyjazny.

 

 

 

 

 

12. Nawigacja Mio Pilot 15 LM Europa

 

MIO Pilot 15 Europa LTM to sprzęt, z którego z pewnością będą zadowolone osoby podróżujące po całej Europie. Wszystko ze względu na to, że pozwala on na korzystanie z mapy Polski, jak i innych krajów europejskich. Nawigacja ma 5-calowy, dotykowy ekran. Menu jest w języku polskim, dlatego obsługa urządzenia nie jest zbyt trudna.

Wybierając się w podróż samochodem możemy zaplanować ją zgodnie z własnymi preferencjami. Do wyboru mamy trasę: najkrótszą, łatwą, najszybszą oraz ekonomiczną. Za zaletę nawigacji kierowcy uznali dodatkową funkcję, jaką jest asystent pasa ruchu. Dzięki niej sprzęt w odpowiednim momencie wskaże nam, którym pasem powinniśmy się poruszać.

Przedstawiony model ma też kilka innych atutów. Są to: pojemna pamięć (8 GB), łatwy montaż pod wstecznym lusterkiem i antyodblaskowy ekran. Nawigacja ma czytnik kart pamięci, więc w razie konieczności możemy skorzystać z dodatkowych map. Nie można nie wspomnieć o tym, że urządzenie informuje o ograniczeniach prędkości na trasie.

Sprzęt MIO Pilot 15 Europa LTM ma 5-calowy ekran o rozdzielczości 480 x 272 pikseli. Wykorzystywany przez niego system to Windows CE. Model ma wymiary: 13,3 cm x 8,6 cm x 1,5 cm.

 

Zalety

Mapy 45 państw Europy: Dzięki nawigacji możemy bezpiecznie podróżować po całej Europie, gdyż pokazuje mapy 45 państw. Jest to nie tylko Polska, ale też m.in.: Finlandia, Islandia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Macedonia, Włochy, San Marino, Serbia i Mołdawia.

Łatwa obsługa: Menu jest w języku polskim i zapewnia intuicyjną obsługę. Przygotowanie się do podróży zajmuje tylko kilka minut.

Baza fotoradarów: Urządzenie ma bazę fotoradarów w wersji demo, którą możemy testować przez 3 miesiące. Jeśli aplikacja przypadnie nam do gustu, możemy wykupić pełną wersję.

 

Wady

Brak transmitera FM: Sprzęt nie ma opcji transmitera FM, co oznacza, że nie daje możliwości słuchania muzyki np. ze smartfona.

Nie można sterować głosowo: Niektórym kierowcom nie odpowiada to, że nawigacją nie można sterować za pośrednictwem komend głosowych.

 

 

 

 

13. Nawigacja samochodowa ModeCom FreeWay MX4

 

3.MODECOM FreeWAY MX4Jeśli interesują Państwa dobre i tanie nawigacje samochodowe, to warto dać szansę MODECOM FreeWAY MX4. To jeden z rzadkich przypadków, kiedy niska cena spotyka się z takimi udogodnieniami, jak wbudowana pamięć 8 GB.

Dzięki temu w urządzeniu możesz przechowywać nie tylko potrzebne mapy, ale też ulubione filmy oraz muzykę. Nawigacja została wyposażona również w przekaźnik Bluetooth, który umożliwia komunikację z radiem oraz telefonem. Korzystając z tej technologii, możesz chociażby przesłać swoją ulubioną muzykę do urządzenia GPS, które ją odtworzy. Ciekawą funkcją jest czujnik światła ekranu – dzięki niemu urządzenie wykorzystuje tylko tyle energii, ile potrzebuje, aby wyświetlany obraz był czytelny dla kierowcy.

Jeśli nie jest wystawione na silne promieniowanie słoneczne, zmniejsza jasność. Co za tym idzie, zużywa wtedy mniej energii i może działać dłużej bez potrzeby ponownego ładowania. Użytkownicy chwalą sobie bardzo szybką pracę nawigacji, a to dzięki sprawnemu procesorowi Mstar 2531 800 mHz oraz intuicyjnemu, sprawdzonemu na trasach systemowi Windows CE.

W dwurdzeniowy procesor jest wyposażona nawigacja MODECOM FreeWAY MX4. W tym urządzeniu znajdziemy też 5 calowy ekran.

 

Zalety

Odbiornik GPS: Wbudowany odbiornik GPS charakteryzuje się wysoką czułością, dzięki temu urządzenie łączy się z satelitą bez względu na warunki terenu i utrzymuje stałe połączenie.

Transmiter FM: Transmiter FM pozwala na przesyłanie muzyki z nawigacji do radia samochodowego, i jest ona nadawana równocześnie z komunikatami nawigacji. W czasie przekazywaniu komunikatu muzyka jest nieznacznie przyciszana.

Bluetooth: Funkcja Bluetooth pozwala na połączenie nawigacji z Twoim telefonem i zarządzanie połączeniami w technologii Hands Free. Z poziomu nawigacji masz również dostęp do książki telefonicznej.

Komunikacja: Nie tylko wspomniana funkcja Bluetooth pozwala na komunikację z urządzeniami zewnętrznymi. Zrobimy to również za pomocą złącza USB 2.0, a także przy użyciu gniazda obsługi kart pamięci, gdzie możemy wykorzystać kartę do 32 GB.

 

Wady

Ekran: Użytkownicy przekazują, że ekran tego modelu nie jest wystarczającej jakości, jest on za jasny, słabo widoczne są szczegóły w cieniu, a w słońcu jest widoczność wręcz fatalna.

Łączność z komputerem: Część użytkowników zgłasza problemy z łączeniem nawigacji z komputerem, co utrudnia zarządzanie tym urządzeniem.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką nawigację samochodową kupić?

 

Kilka lat temu, kiedy wybieraliśmy się własnym autem na wakacje, koniecznie musieliśmy zaopatrzyć się w mapę. Obecnie coraz rzadziej z niej korzystamy. Bardziej popularne stały się urządzenia nawigacyjne. Podczas ich zakupu konsumenci zadają sobie pytanie, jaka jest najlepsza nawigacja samochodowa? Jakie powinna mieć parametry oraz czym kierować się przy wyborze odpowiedniego modelu? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym poradniku. 

 

 

Rodzaje nawigacji

Najczęściej spotykanym rodzajem nawigacja jest ta samochodowa. Występuje ona w dwóch wersjach: dla samochodów osobowych oraz ciężarowych. Jest tradycyjnym urządzeniem wykorzystywanym do nawigacji podczas jazdy. Może być ona akcesorium na stałe zainstalowanym w pojeździe, albo jako wersja przenośna. Wyróżniamy również:

* nawigację motocyklową – ze względu na wykorzystanie, urządzenia tego typu zamknięte są w odpornych na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne  pokrowcach. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów. Nawigację można podłączyć bezprzewodowo (technologią Bluetooth) do słuchawki znajdującej się w kasku motocyklisty. Dzięki temu użytkownik bez problemu może wyraźnie słyszeć wydawane przez sprzęt komunikaty głosowe;

* nawigację turystyczną – to urządzenie przeznaczone dla użytkowników lubiących piesze oraz rowerowe wędrówki. Sprzęty takie wyróżniają się tym, że mają dodatkową funkcję, pozwalającą na przystosowanie trasy do zmieniających się warunków pogodowych. Jest też zamknięty zazwyczaj w ochronnej obudowie, odpornej na wodę, kurz oraz uszkodzenia mechaniczne;

* nawigację w telefonie – jest dobrym zastępstwem dla tradycyjnej nawigacji. Większość producentów telefonów komórkowych instaluje w nich aplikację do nawigacji lub stosuje wbudowany w urządzenie odbiornik GPS. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że komórkę mamy zawsze przy sobie, w efekcie czego w każdym momencie można wyszukać w aplikacji trasę dotarcia do określonego miejsca;

* nawigację morską – urządzenia te są bardzo podobne do nawigacji samochodowych. Różnią się jedynie funkcjami oraz zastosowaniem. Stosowane są do pomocy podczas podróżowaniu na obszarach wodnych.

 

Ekran

Istotnym elementem budowy urządzenia służącego do nawigacji jest ekran. Zazwyczaj jest on dotykowy. Dostępne na rynku modele występują w dwóch rodzajach proporcji: 4:3 (kształt zbliżony do kwadratu) oraz 16:9 (układ prostokątny). Istotna jest także wysoka jakość wyświetlanego obrazu. Ekran powinien być jasny oraz mieć antyodblaskową powłokę. Pozwoli to na dobrą widoczność trasy także w słoneczne dni. Sprawdzonym sposobem na poprawienie czytelności oraz zmniejszenie refleksów światła na wyświetlaczu jest zastosowanie folii antyrefleksyjnej. Większość producentów od razu nakleja ją na ekran, niektórzy jednak tylko dołączają ją do zestawu (wymagany jest samodzielny montaż).

Jeżeli chodzi o wielkość wyświetlacza, jest to raczej sprawa indywidualna każdego użytkownika. Może ona zależeć od wielkości samochodu, miejsca montażu, funkcji map oraz zdolności kierującego pojazdem. Zalecane jest, aby urządzenie miało ekran o przekątnej co najmniej 2 cale. Według wielu kierowców modele gwarantujące odpowiednią jakość obrazu mają po 5 – 7 cali. Rozdzielczość ekranu w nowszych nawigacjach wynosi 800 x 480 pikseli. Zapewnia to dużą szczegółowość obrazu.

 

Bateria

Nie wiesz, jaką nawigację samochodową wybrać? Biorąc pod uwagę źródło energii, dostępne są modele  z wbudowanym akumulatorem lub zwykłymi bateriami. Akumulatory są montowane zazwyczaj w nawigacjach samochodowych oraz motocyklowych. W przypadku modeli używanych podczas długich podróży możliwa jest opcja dokupienia przenośnej ładowarki, którą podłącza się do gniazda zapalniczki. Umożliwia to długotrwałe używanie sprzętu, bez ryzyka rozładowania baterii.

 

Oprogramowanie

Przy wyborze odpowiedniej nawigacji ważne jest także zainstalowane w niej oprogramowanie. Warto kupić nieco droższe urządzenie, które ma system jednej z renomowanych firm, ponieważ w trakcie jazdy dobre mapy i niezawodne działanie to podstawa, sam wyświetlacz nie wystarczy. Najlepsza nawigacja samochodowa ma precyzyjne oraz często aktualizowane mapy dróg. Programy obsługi urządzenia mają darmowe aktualizacje zazwyczaj tylko przez rok. Po upływie tego czasu konsumenci zmuszeni są do wykupienia nowej wersji. 

 

 

Funkcje

Przy wyborze GPS-u warto również zwrócić uwagę na dostępne funkcje. Większość z dostępnych na rynku modeli oferuje:

* komunikaty głosowe – urządzenie nie tylko wyświetla trasę na wyświetlaczu, ale także informuje Cię głosowo o potrzebie wykonania odpowiednich manewrów;

* wyznaczanie trasy – to jedna z podstawowych funkcji oferowanych przez nawigacje. Umożliwia ona wyznaczenie różnego rodzaju tras, wskazanie punktów pośrednich oraz zapamiętanie najczęściej wybieranych przez kierującego adresów i dróg; 

* obraz 2D i 3D – funkcja obrazu. 2D symuluje tradycyjną mapę, pokazując wyznaczoną trasę z lotu ptaka. W przypadku trybu 3D obraz jest trójwymiarowy, a jego rzut jest rzeczywisty;

* trójwymiarowe budynki – opcja, która w widoku 3D nakłada na mapę trójwymiarowe modele niektórych budynków; 

* POI (Point Of Interest) – inaczej punkty zainteresowania. Funkcja umożliwiająca poszukiwanie hoteli, restauracji, stacji benzynowych itp;

* informacje o ruchu drogowym – programy nawigacyjne zwykle podają aktualne informacje dotyczące ruchu drogowego; 

* AV – IN – wejście to daje możliwość podłączenia do nawigacji samochodowej innego urządzenia. Dzięki temu na wyświetlaczu GPS-u można np. obejrzeć film;

* Host USB – pozwala na odczytanie plików z przenośnych pamięci USB;

* ostrzeżenia o fotoradarach – na ekranie pojawiają się komunikaty informujące o miejscu występowania fotoradarów (dźwiękowe lub obrazowe). Mapy zawierają listę fotoradarów; 

* tryb nocny – pozwala na dostosowanie jasności obrazu do pory dnia. Dzięki temu poruszając się w nocy, kierowcy nie oślepia ekran urządzenia.

 

Montaż

Nawigację samochodową można zamontować na szybie lub desce rozdzielczej. Przy zakupie odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę, czy do zestawu dołączony jest uchwyt. Najbardziej polecane są te z elementem magnetycznym oraz wyposażone we własne złącze zasilania. Umożliwia to szybsze zainstalowanie urządzenia. 

 

Nawigacje samochodowe w dobrych cenach

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli nawigacji. W zależności od ich funkcji, typu oprogramowania oraz jakości wyświetlacza, są zróżnicowane pod względem ceny. Najprostsze, a zarazem najtańsze modele dostępne są już od 100 zł. Są one wyposażone tylko w podstawowe funkcje. Bardziej wymagający użytkownicy, chcący mieć zaawansowany technologicznie sprzęt, powinni się przygotować na nieco większy wydatek. Praktyczne urządzenia, mające duży i czytelny wyświetlacz, mogą kosztować od 600 zł do nawet 1000 zł. 

 

 

FAQ

 

P1: Ile kosztuje nawigacja samochodowa?

Wybór dostępnych na rynku nawigacji samochodowych jest naprawdę bardzo duży. Może to powodować spore różnice w cenach poszczególnych modeli. Koszt zakupu takiego urządzenia uzależniony jest przede wszystkim od parametrów, popularności danej marki, a także jakości wykonania oraz akcesoriów, które są w nim dodatkowo zainstalowane. Decydując się na zakup klasycznego sprzętu mniej popularnej marki, wydamy od 100 zł do 300 zł. Jeżeli jednak chcielibyśmy wyposażyć nasze auto w lepszą nawigację, musimy liczyć się z większym kosztem. Taka inwestycja może sięgnąć nawet 1000 zł. Droższe urządzenie jest z pewnością warte swojej ceny, jednak należy zadać sobie pytanie, czy aby na pewno jest nam ono potrzebne? Nie wszyscy kierowcy potrzebują zaawansowanych technologicznie sprzętów, bo np. większości funkcji nie zamierzają używać.

 

 

P2: Jak działa nawigacja?

Większość kierowców poruszających się po drogach korzysta z nawigacji. Jednak czy kiedykolwiek zastanawiali się oni, jak to urządzenie działa? Jego system bazuje na satelitach (obecnie na orbitach znajduje się 31 satelitów).Wysyłają one w kierunku ziemi sygnał za pomocą fal radiowych, w celu ustalenia dokładnego położenia odbiornika, monitorując przy tym parametry jego ruchu. Wyliczana jest wtedy nasza odległość od danego odbiornika. Do prawidłowego funkcjonowania systemu konieczna jest możliwość uzyskania połączenia z co najmniej czterema satelitami jednocześnie. Wtedy nasz sprzęt, na podstawie otrzymanych danych, wylicza odległości pomiędzy odpowiednimi punktami i wyznacza trasę.

 

P3: Co to jest nawigacja GPS?

GPS (Global Positioning System) jest radiowym systemem nawigacji satelitarnej. Został on stworzony przez Departament Ochrony Stanów Zjednoczonych i obejmuje swoim zasięgiem całą kulę ziemską. Celem tego systemu jest dostarczenie użytkownikowi w jak najszybszym czasie informacji o jego położeniu, a także wyznaczeniu trasy, którą należy przemierzyć, aby dostać się do punktu docelowego. Umożliwia on osobom przebywającym na lądzie, morzu i w powietrzu ustalenie ich pozycji oraz prędkości poruszania się, bez względu na panujące warunki pogodowe. System składa się z trzech segmentów: kosmicznego (zalicza się do niego 31 satelitów krążących wokół kuli ziemskiej na orbicie okołoziemskiej), naziemnego (to stacje kontrolne i monitorujące na ziemi) oraz użytkownika (odbiorniki sygnału).

 

 

P4: Jak ustalić trasę w nawigacji Vordon?

Aby ustalić trasę w nawigacji Vordon, powinniśmy udać się z urządzeniem na zewnątrz lub użyć go w aucie, ponieważ tylko wtedy będzie ono prawidłowo działało (w budynkach nie ma zasięgu). Po uruchomieniu sprzętu wyszukujemy na ekranie ikonę lupy. Powinna się ona znajdować obok przycisku MENU. W kolejnym etapie wybieramy kraj, miejscowość oraz ulicę. Po uzupełnieniu każdej z luk wyszukujemy napis „Użyj tego” i go przyciskamy. Wtedy wyświetli się nam menu, w którym wybieramy opcję „Nawiguj”. Na ekranie pojawia się miejsce, w którym aktualnie się znajdujemy, a także zostaje wyznaczona trasa do punktu docelowego.

 

P5: Dlaczego nawigacja nie łapie sygnału GPS?

Jeżeli Twoja nawigacja nie łapie sygnału GPS, możliwe, że wystąpił któryś z wymienionych problemów:

* Coś może przysłaniać odbiór sygnałów, np. wysokie budynki, znajdujący się w pobliżu las lub zbiornik wodny. W takim przypadku należy spróbować dotrzeć do miejsca, w którym nie ma żadnych przeszkód pomiędzy urządzeniem a niebem.

* Oprogramowanie sprzętu wymaga aktualizacji. Aby w szybkim czasie odzyskać sygnał, powinniśmy zainstalować w urządzeniu najnowszą wersję systemu.

W zależności od posiadanego modelu problemy z nieprawidłową pracą urządzenia mogą się od siebie różnić. Jednak te, które zostały przez nas wymienione, zdarzają się najczęściej.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 07.12.21

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie jest nowoczesne i bardzo przydatne, to rozbudowana wersja aplikacji przeznaczonej na smartfony. Sprzęt ma niewielkie wymiary, dlatego nie przeszkadza podczas prowadzenia auta. Jego montaż nie stanowi problemu, w komplecie otrzymujemy specjalne taśmy samoprzylepne z rzepem. Wydawane na temat modelu Yanosik GTR opinie świadczą o tym, że pozwala uniknąć zagrożeń na drodze.

 

Najważniejsze wady:

Nie zawsze sprzęt działa niezawodnie. Może się zdarzyć, że będzie on dłużej odczytywał sygnał GPS i namierzał naszą pozycję na mapie. Zdarza się tak zwłaszcza podczas jazdy przez gęsty las.

 

Werdykt: 9.7/10

Dzięki nawigacji nie tylko znajdziemy najbardziej odpowiadającą nam trasę, ale możemy też uniknąć stania w korkach czy otrzymania mandatu, np. za jazdę ze zbyt dużą prędkością. Urządzenie powiadamia o kontrolach prędkości, wypadkach i zatrzymanych pojazdach, dlatego cena Yanosik GTR nie powinna wydawać się wygórowana. Sprzęt przyda się każdemu kierowcy.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Łatwa obsługa

Choć urządzenie daje dostęp do wielu funkcji, jego obsługa nikomu z nas nie sprawi problemu. Zostało ono wyposażone w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala. Jego rozdzielczość to 320 x 240 pikseli, dlatego wyraźnie widzimy komunikaty i mapę. W nawigacji znajduje się fabrycznie zainstalowana karta SIM, nie musimy sami jej montować. Aby używać sprzętu, wystarczy go podłączyć do gniazda zapalniczki samochodowej, wykorzystuje on technologię Plug & Play. Nawigacja ma sześć podświetlanych klawiszy, dlatego możemy szybko znaleźć opcję, która interesuje nas w danym momencie. Poza tym menu jest w języku polskim, więc zrozumiemy wszystkie wydawane komunikaty. Są one odtwarzane głośno i wyraźnie, o czym można się przekonać, przeprowadzając test Yanosik GTR.

Zastępuje aplikację mobilną

Sprzęt może z powodzeniem zastąpić aplikacje mobilną. Co prawda jej używanie jest komfortowe, ale często prowadzi do rozładowania smartfona. Nawigacja szybko wyszukuje trasy do wskazanego celu i pozwala wybrać tę odpowiednią, a w razie potrzeby natychmiast ją zaktualizuje. Jak zostało wspomniane, ostrzega ona przed kontrolami prędkości, fotoradarami oraz wypadkami i innymi zagrożeniami. W porównaniu do popularnych aplikacji na telefon urządzenie ma też kilka dodatkowych opcji. Ma ono wbudowaną bazę ograniczeń prędkości i jeśli jedziemy zbyt szybko, przekazuje stosowny komunikat. Po wjechaniu do miasta możemy szybko sprawdzić, czy znajdujemy się w strefie płatnego parkowania. Ponadto nawigacja pozwala na podsumowanie, jak dużo kilometrów przejechaliśmy samochodem, wylicza średnią prędkość, a do tego ocenia nasz styl jazdy.

 

Nie tylko do auta

Ta dobra nawigacja jest polecana nie tylko kierowcom samochodów osobowych, ale również motocyklistom. Ma ona niewielkie wymiary, dlatego można ją bez trudu zamontować przy kierownicy tego typu pojazdu. Urządzenie obsługuje się za pomocą 6 przycisków, możemy je swobodnie wciskać także podczas jazdy (nawet jeśli mamy na dłoniach rękawice). Specjalnie przygotowany interfejs dla motocyklistów daje gwarancję usłyszenia wszystkich istotnych komunikatów.

 

Automatyczne włączanie i wyłączanie

Jeśli sprzęt jest podłączony do gniazda zapalniczki samochodowej, włączy się automatycznie po uruchomieniu silnika. Ma on wbudowany akumulator, który przez pewien czas może pełnić funkcję głównego zasilania, przykładowo na postoju lub kiedy podczas jazdy zechcemy naładować telefon. Co więcej, nawigacja sama się wyłączy, gdy wykryje brak ruchu przez dłuższy czas.

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 07.12.21

 

Najważniejsze zalety:

Nawigacja samochodowa ma kompaktowe wymiary, a jednocześnie odpowiednio duży i czytelny ekran. Dzięki niej można szybko i bezpiecznie dojechać do celu, bez względu na to, jak długą trasę trzeba pokonać. Urządzenie wygodnie się obsługuje i to nie tylko za pomocą rysika czy ołówka. Możemy wybrać interesującą nas opcję, nawet gdy mamy na dłoniach rękawiczki.

 

Najważniejsze wady:

Kierowcy, którzy każdego dnia pokonują wielokilometrowe trasy, narzekają na brak darmowej bazy fotoradarów. Jeśli chcemy zyskać dostęp do tego typu informacji, konieczne jest dokupienie dodatkowego modułu lub jednoczesne korzystanie ze specjalnej aplikacji na smartfonie.

 

Werdykt: 9.4/10

Sprzęt ma 5-calowy ekran, który obsługuje się dotykowo, dlatego wybranie miejsca docelowego i najlepszej trasy nie stanowi problemu. Poddane analizie opinie MIO Spirit 7500 dowiodły, że nawigację można z łatwością zamontować w aucie. Co ważne, mapy Polski są na bieżąco aktualizowane, nawet do 4 razy w ciągu roku.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Asystent pasa ruchu

Jedną z funkcji urządzenia, którą docenili kierowcy, jest asystent pasa ruchu. Test MIO Spirit 7500 pokazał, że jest ona bardzo przydatna podczas jazdy po mieście (zwłaszcza gdy jesteśmy w nim po raz pierwszy). Za sprawą wspomnianej opcji urządzenie na bieżąco informuje nas, którym pasem należy się poruszać, aby móc skręcić w odpowiednią ulicę czy szybko pokonać skrzyżowanie. Wiele osób przyznaje, że asystent pasa ruchu przydaje się także w czasie jazdy autostradą, bo dzięki niemu nie ma ryzyka, że miniemy swój zjazd. Warto podkreślić, że wszystkie skrzyżowania są pokazywane jako obraz 3D. Na ekranie widzimy dobrze nie tylko ulice, ale i znaki, dlatego możemy uniknąć złamania przepisów.

Szczegółowa mapa Polski

To, co wyróżnia nawigację, to bardzo szczegółowa mapa Polski. Bez względu na to, w jaki zakątek kraju się wybieramy, po zamontowaniu urządzenia w swoim aucie z pewnością się nie zgubimy. Sprzęt ma aktualne informacje na temat infrastruktury drogowej w Polsce, dlatego nie trzeba się martwić, że ominiemy np. nowy fragment drogi ekspresowej czy autostrady. Na mapie pokazywane są wszystkie dostępne trasy, łącznie z niedawno wybudowanymi mostami, obwodnicami, łącznikami itp. Nawigacja jest polecana w szczególności osobom, które ze względu na charakter wykonywanej pracy muszą pokonywać dziennie wiele kilometrów tras. Mowa tu m.in. o przedstawicielach handlowych. Sprzęt sprawia, że zawsze dojedziemy prosto do celu, bez względu na to, jak duża jest to miejscowość.

 

Wypowiadane nazwy ulic

Kierowcy używający nawigacji często mają obawy, że mimo posiadania nowoczesnego urządzenia przypadkowo skręcą w niewłaściwą ulicę. Jednak nie dotyczy to modelu Mio, ponieważ nazwy ulic są wypowiadane głośno i wyraźnie. Nie musimy mocno wytężać wzroku i ciągle sprawdzać na ekranie, jak należy się poruszać. Głosowe komunikaty sprawiają, że możemy skupić się na tym, co dzieje się na drodze i kontrolować znaki.

 

Tryb pieszy

Nawigacja jest wyposażona w kilka dodatkowych funkcji, takich jak na przykład tryb pieszy. Po dojechaniu do wybranej miejscowości i zaparkowaniu samochodu możemy zabrać urządzenie ze sobą, aby szybko dojść do wyznaczonego miejsca, bez potrzeby pytania przechodniów o wskazówki. Wystarczy włączyć wspomniany tryb i wpisać adres, wówczas na ekranie pojawi się trasa. Choć nawigacja jest bardzo nowoczesna, cena MIO Spirit 7500 nie jest wysoka (nie przekracza kwoty 300 zł).

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 07.12.21

 

Najważniejsze zalety:

To bardzo dobra nawigacja do samochodu osobowego, jak również ciężarowego. Przydaje się ona podczas podróżowania po Polsce oraz po kilku innych państwach. Sprzęt jest prosty w obsłudze, co wynika z przejrzystego menu, a także dostępności polskiej wersji językowej. Ponadto ma on kolorowy, 5-calowy ekran dotykowy.

 

Najważniejsze wady:

Czasami zdarza się, że urządzenie traci sygnał (np. w czasie jazdy przez las, choć może do tego dojść również na autostradzie). Wtedy nie mamy dostępu do wskazówek, jak dalej jechać i możemy minąć zjazd.

 

Werdykt: 9.3/10

Sprzęt nie zawsze działa tak, jak powinien, ale kierowcy przyznają, że jest przydatny. Cena Navitel E100 nie jest wygórowana, dlatego warto samemu wypróbować urządzenie i przekonać się, czy spełnia nasze oczekiwania. Wielkość ekranu to 5 cali, a dostępne mapy obejmują teren Polski, Białorusi, Litwy, Łotwy oraz Estonii.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Tryb osobowy i ciężarowy

Jak zostało wspomniane, urządzenie jest odpowiednie dla kierowców poruszających się nie tylko autami osobowymi, ale i ciężarowymi. To sprawia, że jest ono uniwersalne, a tym samym przydatne szerszemu gronu osób. Opublikowane na temat sprzętu Navitel E100 opinie dowiodły, że dzięki niemu można dobrze zaplanować trasę, uwzględniając przy tym wymiary i masę pojazdu, także z przewożonym ładunkiem. To bardzo duże ułatwienie, ponieważ nie na wszystkich drogach można poruszać się ciężarówką. Nawigacja pozwala ominąć zbyt niskie tunele i wiadukty, a tym samym szybko oraz bezpiecznie dojechać do celu. Tryb ciężarowy jest dostępny dla mapy Polski.

Baza POI i fotoradarów

Sprzęt ma rozbudowaną bazę POI, czyli punktów użyteczności publicznej. Zaliczamy do nich m.in. bankomaty, bary i restauracje czy atrakcje turystyczne. Jeśli okaże się, że musimy zrobić sobie krótki odpoczynek, nawigacja pokaże nam odpowiednie do tego miejsca. Po przerwie z łatwością wrócimy na trasę. Co ważne, sprzęt informuje nas także o fotoradarach. W razie konieczności odpowiednio wcześnie zwolnimy i unikniemy otrzymania mandatu.

 

Bezpłatna aktualizacja map

Nawet najdroższa nawigacja samochodowa nie będzie przydatna, jeśli mapy nie są na bieżąco aktualizowane. W Polsce, jak i innych krajach, często prowadzone są prace drogowe, a ich efektem są nowe odcinki autostrad czy dróg ekspresowych. Mapy muszą to uwzględniać, dlatego powinny być poddawane częstym aktualizacjom. Dzięki temu szybciej dojedziemy do celu, również ze względu na to, że ominiemy roboty drogowe i spowodowane nimi korki. Aktualizacja map jest darmowa, nie ponosimy więc żadnych dodatkowych kosztów. Żeby to potwierdzić, przeprowadzono nawet specjalny test Navitel E100.

 

Automatyczny tryb dzienny i nocny

Używanie nawigacji jest w pełni komfortowe i to przez całą dobę. Nie musimy sami przestawiać trybu dziennego na nocny, gdyż odbywa się to automatycznie po zapadnięciu zmroku. Tym samym nie należy się obawiać, że wieczorem będzie oślepiał nas zbyt jasny ekran, co może utrudniać odczytywanie wskazówek na mapie. Nie ma też ryzyka, że nocą nie zauważymy na drodze znaków (może się to zdarzyć również podczas intensywnych opadów deszczu lub śniegu). Nawigacja wydaje głosowe komunikaty, a dodatkowo ma specjalny tryb informujący o jeździe ze zbyt dużą prędkością.

 

 

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 07.12.21

 

Najważniejsze zalety:

Zdaniem sporej grupy kierowców TomTom Start to najlepsza nawigacja na rynku. Urządzenie ma sporo atutów, zaliczyć można do nich choćby łatwość określania celu podróży. Aby ustawić miejsce docelowe, wystarczy kliknąć odpowiedni punkt na mapie. Użytkownik otrzymuje dożywotni dostęp do map, które są na bieżąco aktualizowane.

 

Najważniejsze wady:

Na początku pojawiają się problemy z tym, aby ustawić menu na język polski. Te początkowe trudności ze sprawną obsługą urządzenia u niektórych osób powodują irytację. Z tego też względu ważne jest, aby dokładnie czytać instrukcję obsługi.

 

Werdykt: 9.8/10

Urządzenie cieszy się dobrymi opiniami wśród kierowców. Sprzęt jest dostępny w zestawie z kablem USB i ładowarką samochodową. Komplet zawiera też solidny uchwyt montażowy, który łatwo się instaluje. Wymiary urządzenia to: grubość – 22,2 mm, szerokość – 144,5 mm i wysokość – 90,5 mm. Waga modelu wynosi tylko 209 g. Cena TomTom Start 52 to w przybliżeniu 500 zł.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Technologia IQ Routes

Sprzęt wykorzystuje technologię IQ Routes, co oznacza, że można polegać na wskazanym na ekranie czasie dotarcia do miejsca docelowego. Czas ten jest określany przy wzięciu pod uwagę danych z przeszłości, na tej podstawie ustalane jest m.in. ryzyko wystąpienia korku. Technologia ta pozwala także na wytyczenie szybszej trasy, na której zwykle nie ma kroków ani innych niesprzyjających szybkiej jeździe zdarzeń. Dodatkowo nawigacja ma Asystenta Pasa Ruchu, który pokazuje dokładnie, jaki pas jezdni należy zająć, aby dojechać pod wskazane miejsce. Publikowane w Internecie opinie o TomTom Start 52 wskazują, że te dwie funkcjonalności przydają się na trasie.

Wygoda obsługi

Wykonany przez użytkowników test TomTom Start 52 pokazał, że po wstępnym zapoznaniu się z możliwościami urządzenia jego obsługa wydaje się intuicyjna. Nawigacja samochodowa ma ekran dotykowy o przekątnej równej 5 cali. W codziennym użytkowaniu przydaje się funkcja Tap&GO, czyli dotknij i jedź. Pozwala ona na szybkie wyznaczanie trasy – wystarczy przytrzymać palec na mapie, aby wybrać optymalną trasę dojazdu. Po podłączeniu sprzętu do komputera można pobrać aktualizację. Pojawiają się one średnio 4 razy w roku. Nowe mapy zawierają także informacje m.in. o ograniczeniach w zakresie prędkości.

 

Różne funkcje nawigacji

Sprzęt jest ceniony za to, że ma też sporo innych przydatnych funkcji. Poza wyznaczaniem trasy podaje on informację o fotoradarach, ograniczeniach prędkości czy miejscach użyteczności publicznej. W nawigacji dostępne są mapy 3D, określa ona też najdłuższą i najkrótszą trasę do danego miejsca. Pokazuje również, w jaki sposób ominąć autostrady i inne płatne odcinki drogi. W urządzeniu są też inne funkcje: wyszukiwanie według punktów POI, widok skrzyżowań czy wybieranie celu podróży po adresie (wraz z opcją podpowiedzi).

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 07.12.21

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowana nawigacja do samochodu ma menu w języku polskim, więc jej obsługa nie powinna sprawiać żadnych problemów. Urządzenie ma wgrane dokładne mapy Europy z gwarancją dożywotniej aktualizacji. Podczas jazdy przydaje się funkcja asystenta pasa ruchu czy zjazdu z autostrady. W zestawie znajduje się uchwyt niezbędny do prawidłowego montażu urządzenia.

 

Najważniejsze wady:

Model ma sporo dodatkowych funkcji. Aby je poznać i móc świadomie z nich korzystać, trzeba dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi. W nielicznych komentarzach można przeczytać, że sprzęt przy intensywnym użytkowaniu mocno się nagrzewa.

 

Werdykt: 9.6/10

Osoby wystawiające opinie o Garmin DriveSmart 61 LMT-S są zadowolone zarówno z jakości wykonania nawigacji, jak i dostępnych w niej funkcji. Określany przez nawigację przewidywany czas dotarcia do celu jest dokładny. Nawigacja ma wbudowany moduł Bluetooth, który umożliwia łatwy dostęp do aktualizacji i map. W zestawie znajduje się akumulator działający do 1 h.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wysoka jakość wyświetlacza

Nawigacja ma dobrej jakości ekran dotykowy, który, jak potwierdza test Garmin DriveSmart 61 LMT-S, działa bez zakłóceń. Wyświetlacz ma przekątną około 7 cali, a rozdzielczość ekranu wynosi 1024×600 pikseli. Wyświetlacz ma białe podświetlenie zapewniające lepszą widoczność szczegółów. Ze względu na to, że ekran jest dotykowy, obsługa nawigacji jest łatwiejsza. Sprzęt niewiele waży, dokładnie 243 g, więc jego montaż i przenoszenie są proste.

Funkcja Bluetooth

Cena Garmin DriveSmart 61 LMT-S jest stosunkowo wysoka, bo wynosi około 700 zł. Niemniej jednak sprzęt cieszy się popularnością i jest chętnie wybierany przez konsumentów, na co wpływ ma m.in. łączność bezprzewodowa Bluetooth. Dzięki niej obsługiwana jest funkcja Bluetooth. Łączność bezprzewodowa oznacza też, że na ekranie nawigacji samochodowej mogą pojawiać się powiadomienia z telefonu kierowcy i istnieje możliwość sterowania sprzętem przy użyciu głosu. Za sprawą modułu Wi-Fi można łatwo uzyskać dostęp do map i ich aktualizacji.

 

Mapy

Jak podaje producent, w nawigacji samochodowej wykorzystane są wysokiej jakości mapy HERE, które dostarczają dokładnych informacji na temat położenia danego miejsca. Tym samym nie ma problemu, aby znaleźć drogę do celu. Sprzęt ma też funkcję unikania korków, więc jest w stanie wyznaczyć najszybszą trasę. Nawigacja ma wgrane, fabrycznie załadowane mapy z Europy. Subskrypcja map jest bezterminowa, a dokładne dane dotyczące jej wykorzystania znajdują się na stronie internetowej firmy Garmin. 

 

Jakość wykonania

Osoby, które myślą nad zakupem nawigacji samochodowej, biorą pod uwagę nie tylko parametry i funkcje sprzętu, ale też jakość jego wykonania. Solidna obudowa i wytrzymałe elementy wewnętrzne są gwarancją długiej, wydajnej pracy bez żadnej awarii.

 

 

 

Ostatnio aktualizowane: 07.12.21

 

Nawigację samochodową Garmin – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Coraz więcej kierowców uważa, że podróżowanie bez nawigacji samochodowej nie jest zbyt przyjemne ani proste. Z jej pomocą można znaleźć odpowiednią trasę omijając przy tym korki. Szczególnie dużą popularnością wśród tego typu urządzeń cieszą się modele marki Garmin, dlatego to na nich się skupiliśmy w poniższym rankingu. Za najlepszą nawigację w 2019 roku uznano Garmin DriveSmart 61 LMT-S Europa. Jest ona przeznaczona dla kierowców aut osobowych. Sprzęt ma 6,95-calowy ekran i umożliwia bezpieczne podróżowanie po całej Europie, daje dostęp do map 46 krajów. Urządzenie może pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego, co docenią osoby, które w czasie jazdy autem często prowadzą rozmowy telefoniczne. Kupujący często chwalą też nawigację Garmin Drive 51 LMT-S Europa, z nieco mniejszym wyświetlaczem (o przekątnej 5 cali). To model wyświetlający na mapach pobliskie hotele i restauracje, a także ważne dla kierowców ostrzeżenia, przykładowo o zmianie ograniczenia prędkości. Sprzęt może współpracować z kamerą cofania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt ma blisko 7” ekran dotykowy, który jest co prawda bardzo jasny, jednak nie powoduje zmęczenia oczu u kierowcy. Dzięki wcześniej wspomnianej wielkości odczytywanie danych z mapy jest bardzo łatwe. Mapy Here, z których korzysta nawigacja pozwalają unikać korków. Aktualizacja mapy jest bezterminowa, co jest dużym ułatwieniem dla osób, które często podróżują.

Wady

Nawigacja nie odbiera komunikatów, takich jak tonaż czy wysokość przejazdu pod danym wiaduktem, co stanowi dużą wadę dla profesjonalnych kierowców.

Podsumowanie

Obsługa modelu jest intuicyjna, co jest szczególnie ważne dla początkujących użytkowników, jak również tych, którzy muszą często zmieniać parametry trasy. Aktualne mapy obejmują 46 państw Europy. Sprzęt pomaga również unikać zatłoczonych miejsc i pomaga w znalezieniu miejsc parkingowych.

Drugi wybór

Zalety

Wyświetlacz działa w dwóch położeniach. Wgrane mapy mają bezterminową subskrypcję. Dzięki tej nawigacji uzyskasz informacje na temat utrudnień w ruchu, a także dostępnych w okolicy parkingach. Sprzęt zapewnia bezterminową aktualizację informacji na temat działających fotoradarów. Jasność ekranu jest optymalna zarówno do jazdy nocą, jak i w dzień.

Wady

Wyświetlacz o przekątnej 5” jest dla niektórych osób za mały i czasem zdarzają się trudności z odczytywaniem małych napisów na mapach.

Podsumowanie

Nawigacja dostarcza niezbędnych informacji dla każdej z osób, która chce poruszać się po mieście bez większych utrudnień. Urządzenie poinformuje Cię również o przejazdach kolejowych, miejscach, gdzie mogą pojawić się zwierzęta oraz o zamkniętych z powodu remontów ulicach.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie jest odpowiednie zarówno dla prywatnych użytkowników, jak i zawodowych kierowców. Sprzęt uwzględnia dane pojazdu i wyświetla trasę odpowiednią ze względu na tonaż i wysokość przejazdów pod wiaduktami. Nawigacja wyszukuje również miejsca postojowe, co również stanowi spore ułatwienie dla osób, które nie znają okolicy, po której się poruszają.

Wady

Sprzęt ma wiele funkcji, jednak potrzeba czasu, by je wszystkie odkryć i opanować obsługę, która nie w każdym przypadku jest intuicyjna.

Podsumowanie

Dzięki ilości funkcji jest to niezastąpiony sprzęt dla każdego, kto podróżując w nowe miejsca chce dowiedzieć się o trasie jak najwięcej. Bezterminowa subskrypcja map jest dużym udogodnieniem, zwłaszcza dla kierowców, którzy często przebywają poza granicami kraju.

 

 

3 najlepszych nawigacji samochodowych Garmin. Opinie w 2021 roku

 

 

1. Nawigacja Garmin DriveSmart 61 LMT-S Europa

 

Montując w samochodzie sprzęt Garmin DriveSmart 61 LMT-S Europa można bezpiecznie dojechać do celu. To model z ekranem o przekątnej 6,95 cala, który przydaje się podczas dojazdów do pracy, a także wakacyjnych wyjazdów, również za granicę. W pamięci nawigacji znajdziemy mapy 46 państw europejskich, m.in.: Belgii, Chorwacji, Cypru, Francji, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Rumunii.

Bezramkowy, kolorowy ekran jest duży i czytelny, bardzo dobrze widoczne są na nim wszystkie szczegóły. Prezentowany sprzęt zapewnia komfortowe używanie nie tylko w dzień, ale również w nocy. Zainstalowany system operacyjny Garmin jest intuicyjny w obsłudze. Nawigacją można sterować głosem, a także wykorzystywać ją jako zestaw głośnomówiący.

Posiadacze urządzenia uważają, że jest ono bardzo przydatne podczas podróży. Z jego pomocą można uniknąć korków i w razie konieczności szybko znaleźć alternatywną trasę. Nawigacja efektownie się prezentuje w aucie. Załadowane mapy są szczegółowe i regularnie aktualizowane, dlatego na pewno się nie zgubimy, np. gdy natrafimy na remonty dróg.

Nawigacja Garmin DriveSmart 61 LMT-S Europa ma wymiary: 9,9 cm x 17,3 cm x 1,9 cm. Wyposażono ją w 6,95-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli.

 

Zalety

Wbudowany moduł Wi-Fi: Sprzęt ma wbudowany moduł Wi-Fi, co pozwala na szybką aktualizację map bez potrzeby podłączania do komputera. Jak pokazał test nawigacji samochodowych Garmin, rozwiązanie to spodobało się wielu kierowcom.

Szczegółowe wskazówki nawigacyjne: Poza wymawianymi nazwami ulic, wskazówki nawigacyjne uwzględniają sygnalizacje świetlne oraz charakterystyczne punkty orientacyjne.

Asystent pasa ruchu: Za sprawą asystenta pasa ruchu zawsze wiemy, po którym pasie musimy się poruszać. Przydaje się to w szczególności przy skrzyżowaniach.

Szczegółowe mapy Europy: To nawigacja ze szczegółowymi mapami 46 krajów Europy, nie tylko Polski. Są one stale aktualizowane.

Kompaktowe wymiary: Urządzenie ma kompaktowe wymiary, dlatego po zamontowaniu na szybie nie będzie ograniczać widoczności kierowcy.

 

Wady

Brakuje wbudowanego transmitera FM: Niektórym osobom brakuje transmitera FM, który umożliwiałby odtwarzanie muzyki bezpośrednio z samochodowego radia.

 

 

 

 

2. Nawigacja Garmin Drive 51 LMT-S Europa

 

Garmin Drive 51 LMT-S Europa to nawigacja samochodowa z 5-calowym, kolorowym wyświetlaczem. Znacząco ułatwia ona podróżowanie po Polsce, jak i innych krajach Europy. Mapy są systematycznie aktualizowane, zaznaczono na nich fotoradary, a także wiele innych punktów, takich jak hotele, atrakcje i restauracje (z ocenami z serwisu Trip Advisor).

Urządzenie informuje o utrudnieniach na drodze, alertach pogodowych i pokazuje alternatywne trasy. Jest to możliwe po zainstalowaniu na smartfonie specjalnej aplikacji i sparowaniu obu sprzętów poprzez Bluetooth. Ponieważ nawigacja została wyposażona w czytnik kart pamięci, w razie potrzeby możemy skorzystać z dodatkowych map wgranych na zewnętrzny nośnik.

Według kupujących sprzęt jest godny uwagi, bo łatwo się go obsługuje. Wyszukanie trasy nie zajmuje zbyt dużo czasu, w dodatku mamy do wyboru wizualizację 2- albo 3-wymiarową. Menu jest przetłumaczone na język polski, co zdaniem kierowców jest istotną zaletą urządzenia. Do jego atutów zalicza się też ostrzeganie o przekroczeniu prędkości i powiększanie mapy podczas zbliżania się do skrzyżowania.

Sprzęt Garmin Drive 51 LMT-S Europa ma ekran o przekątnej 5 cali. To dobra nawigacja samochodowa Garmin do 550 zł o wymiarach: 8,4 cm x 11,1 cm x 2 cm.

 

Zalety

Ostrzeżenia dla kierowcy: Urządzenie wyświetla ważne ostrzeżenia dla kierowcy. Dotyczą one m.in. zbliżania się do ostrego zakrętu, zmiany dozwolonej prędkości, przejść dla zwierząt i przejazdów kolejowych.

Wyświetla hotele i restauracje: Podczas podróży na mapie widzimy znajdujące się w pobliżu atrakcje, hotele i restauracje, razem z ocenami i opiniami z serwisu Trip Advisor.

Funkcja Direct Access: Nawigacja ma funkcję Direct Access pozwalającą na szybkie dotarcie do takich celów, jak lotnisko czy centrum handlowe. Umożliwia ona wyszukanie miejsca, gdzie można zaparkować.

Współpraca z kamerą cofania: Sprzęt może współpracować z bezprzewodową kamerą cofania Garmin, co znacząco ułatwia parkowanie tyłem i wjeżdżanie do garażu.

 

Wady

Nie ma Wi-Fi: To nawigacja bez modułu Wi-Fi. Chcąc zaktualizować mapy musimy podłączyć urządzenie do komputera lub laptopa.

 

 

 

 

3. Nawigacja Garmin Dezl 780LMT-D Europa

 

W rankingu nie mogło zabraknąć modelu Garmin Dezl 780LMT-D Europa, który został wyposażony w duży, prawie 7-calowy ekran. Nawigacja jest przeznaczona dla kierowców samochodów ciężarowych. Pozwala ona na wyznaczenie właściwej trasy uwzględniając przy tym masę i wielkość pojazdu, a także samego załadunku. Na mapie wyświetlają się ostrzeżenia dotyczące stromych podjazdów i zjazdów, ostrych zakrętów oraz wysokości mostów i wiaduktów.

Sprzętem można sterować za pomocą komunikatów głosowych. Ponieważ ma on wbudowany moduł Wi-Fi, nie wymaga podłączenia do komputera, aby zaktualizować mapy. Urządzenie wyposażono w przydatną funkcję Wyślij i monitoruj. Umożliwia ona dyspozytorom przesyłanie do kierowcy wiadomości tekstowych oraz adresów.

Sprzęt można z łatwością zamontować w kabinie, jego obsługa nikomu nie powinna sprawić problemu. Nawigacja z pewnością przyda się kierowcom, nawet tym doświadczonym. Na mapach pokazywane są restauracje i hotele, w dodatku otrzymujemy informacje m.in. na temat ograniczeń prędkości.

Urządzenie Garmin Dezl 780LMT-D Europa ma wymiary: 19,9 cm x 12,2 cm x 2,4 cm. Wielkość ekranu wynosi 6,95 cali. To model przeznaczony dla kierowców pojazdów ciężarowych.

 

Zalety

Łatwe planowanie przerw: Za sprawą sprzętu można z łatwością zaplanować przerwę. Dzięki niemu szybko znajdziemy interesujący nas punkt, taki jak bankomat, MOP, stacja paliw, restauracja czy obiekt noclegowy. Możemy je filtrować zgodnie z potrzebnymi udogodnieniami (np. dostępem do Wi-Fi lub myjnią dla samochodów ciężarowych).

Stała aktualizacja map: Urządzenie ma moduł Wi-Fi. Gdy znajdzie się ono w pobliżu bezprzewodowej sieci internetowej natychmiast sprawdza, czy dostępne są aktualizacje map. Jeśli tak, możemy je od razu zainstalować.

Szybki montaż: Do przymocowania nawigacji do szyby służy magnetyczny uchwyt. Wychodząc z kabiny pojazdu możemy bez trudu zdemontować sprzęt.

 

Wady

Krótki przewód USB: Dołączony do urządzenia przewód USB jest stosunkowo krótki. Trzeba to uwzględnić szukając odpowiedniego miejsca do montażu nawigacji.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką nawigację samochodową Garmin wybrać?

 

Gdy jedziemy do miejsca, którego nie znamy bardzo szybko możemy się zgubić. W takiej sytuacji na pewno przyda się dobra i precyzyjna nawigacja samochodowa. Dobre i nowoczesne modele pozwalają na aktualizowanie map co kilka minut, co gwarantuje znalezienie najlepszej drogi. Wiedz jednak, że zakup takiego sprzętu nie jest tak prosty, jakby się wydawało. Wynika to z tego, że należy wziąć pod uwagę liczne czynniki. Dlatego, aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę i jakie cechy powinny mieć najlepsze nawigacje samochodowe Garmin. Dodatkowo na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie składające się z trzech godnych polecenia urządzeń.

Garmin jest znaną marką, która zajmuje się produkcją i sprzedażą elementów wyposażenia samochodu. Oferowane przez firmę produkty cechują się dużą wytrzymałością oraz precyzją wykonania. Ponadto za sprawą użycia najnowszych technologii, oferowane nawigacje samochodowe są bardzo dokładne.

Jeśli interesuje Cię najlepsza nawigacja samochodowa Garmin w 2021 roku, to powinieneś dostosować urządzenie do swoich indywidualnych potrzeb. Oznacza to, że wbudowany system powinien dotyczyć tych regionów, które odwiedzasz najczęściej. Z tego powodu, kierowcy, którzy pokonują trasy tylko po Polsce, powinni zainwestować w sprzęty o bogatej bazie map z kraju. Analogicznie, użytkownicy podróżujący po Europie, powinni znaleźć model, który oferuje takie mapy.

Pamiętaj, aby zwrócić również uwagę na sam sprzęt. Bardzo istotne jest, by odczytanie z niego informacji było proste. Dlatego polecamy wybór 5-calowych modeli, które dobrze sprawdzą się w samochodach osobowych. Następną cechą, jaką powinno mieć dobre urządzenie, jest możliwość dostosowania jasności produktu do aktualnie panującej pogody. Jest to szczególnie ważne podczas jazdy w pełnym słońcu. Co więcej, warto dopilnować, aby interesująca nawigacja była obsługiwana dotykowo.

Warto sprawdzić, jak często aktualizują się mapy w modelu, który planujesz zakupić. Niestety, tanie i wadliwe urządzenia nie oferują aktualizacji danych co kilka dni. W obliczu częstych inwestycji drogowych lub zamykania drogi z powodu remontu, taka częstotliwość nie wystarczy. Dobrej jakości nawigacje mają dużą bazę map, które aktualizują się codziennie. Pozwoli Ci to na ominięcie ślepych uliczek.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 07.12.21

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zdaniem kupujących model jest znacznie bardziej solidny niż niejedna nawigacja, z której korzystamy za pomocą smartfonów. Map można używać zarówno podczas dalszych wyjazdów, jak i poszukiwań konkretnego adresu w mieście. Dzięki wyraźnemu, a zarazem precyzyjnemu wyświetlaczowi znacznie zwiększa się komfort korzystania z urządzenia.

Wady

Jeśli w danym miejscu mamy kłopot z kiepskim zasięgiem, funkcja omijania korków może nie działać prawidłowo, co może być kłopotliwe dla osób, które są pierwszy raz w danym miejscu.

Podsumowanie

Nawigacja umożliwia podłączenie kamery cofania, co jest szczególnie praktycznym rozwiązaniem w trakcie parkowania na zatłoczonych ulicach. Asystent pasa ruchu znacznie ułatwia dotarcie do celu, a funkcja wyliczania czasu i kosztów podróży jest dość precyzyjna.

Drugi wybór

Zalety

Obsługa nawigacji jest intuicyjna, co doceniają zwłaszcza osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tego typu sprzętami. Ekran o przekątnej 7” i wysokiej rozdzielczości wynoszącej 1024 px x 600 px pozwala na dostrzeżenie detali, co ułatwia jazdę po nieznanych trasach. Wgrane do urządzenia mapy aktualizowane są bezpłatnie i bezterminowo.

Wady

System Android, na bazie którego działa urządzenie, od czasu do czasu musi się zaktualizować i czasem dzieje się to w trakcie trasy. W tym czasie niektóre funkcje nawigacji przestają być na kilka chwil dostępne.

Podsumowanie

Model oprócz standardowych funkcji oferowanych przez pozostałe nawigacje dostępne na rynku ma również Wi-Fi i Bluetooth, co znacznie ułatwia ewentualne przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami.

Rozważ też

Zalety

Kierowcy cenią ten sprzęt za uchwyt, który bardzo stabilnie utrzymuje urządzenie w jednym miejscu. Dzięki stykom magnetycznym również ładowanie nawigacji przebiega bez zakłóceń. Asystent parkowania pomoże w znalezieniu miejsca, gdzie można bezpiecznie zostawić auto. Gdy zbliżasz się do granicy innego kraju nawigacja poinformuje Cię o najważniejszych obowiązujących tam przepisach ruchu drogowego.

Wady

Długotrwałe korzystanie z nawigacji może być dość męczące ze względu na dość niską rozdzielczość wyświetlacza. Sprzęt bez podłączenia do sieci działa zbyt krótko.

Podsumowanie

Producent udostępnił użytkownikom nawigacji dożywotnią aktualizację map. Urządzenie ma przydatną funkcję anonimowej wymiany danych z historią innych użytkowników, co pozwala na znacznie lepsze kalkulowanie trasy w przyszłości.

 

 

Nawigacja samochodowa 7 cali – Ranking

 

 

Vordon 7 Europa

 

Nawigacja samochodowa Vordon 7 Europa to precyzyjny model, bardziej stabilny niż nawigacja w smartfonach. Idealnie sprawdza się zarówno podczas wakacyjnych wyjazdów, jak i codziennej pracy. Dodatkowe funkcje wspierają kierowcę podczas prowadzenia auta, zapewniając bezpieczną jazdę. Panoramiczny, dotykowy i wyraźny wyświetlacz zwiększa wygodę użytkownika.

Ta nawigacja samochodowa 7 cali w dobrej cenie jest wyposażona w dokładne mapy Europy, a także ma wejście, które umożliwia podłączenie kamery cofania. Producent z myślą o użytkownikach wyposażył urządzenie w dodatkową funkcję asystenta pasa ruchu. Funkcja ta sprawdza się szczególnie w nieznanych miastach bądź na autostradach.

Urządzenie pomaga oszczędzić czas i pieniądze na trasie, odpowiednio szybko informując nas o zbliżającym się fotoradarze, tak aby zwolnić do wymaganej prędkości. Internauci w swoich opiniach chwalą funkcję „Omijaj korki” – nawigacja kieruje najkrótszymi i najmniej zakorkowanymi odcinkami miasta, gdyż na bieżąco pobiera informacje o sytuacji na drodze.

 

 

 

 

Navitel T700 3G Revolution

 

Navitel T700 3G Revolution to nawigacja, która łączy dobrą jakość i prostą obsługę. Elegancki i nowoczesny wygląd świetnie prezentuje się w kokpicie każdego samochodu. Konsumenci szczególnie pozytywnie oceniają kolorowy, duży wyświetlacz o przekątnej 7” i rozdzielczości 1024×600 px.

Mapy nawigacji Navitel mają ogromną bazę adresów w 47 krajach Europy, a także dodatkowo wbudowaną całą mapę Rosji i Kazachstanu. Z myślą o zmieniającej się infrastrukturze dróg, powstających nowych autostradach, obwodnicach czy mostach, producent zapewnia dostęp do bezpłatnej i bezterminowej aktualizacji mapy.

Urządzenie działa na systemie operacyjnym Android, co daje dostęp do nieograniczonego centrum rozrywki, dlatego można je nazwać urządzeniem multimedialnym. Nawigacja ma 2 wbudowane sloty na karty SIM oraz wbudowane moduły Wi-Fi i Bluetooth. Dodatkowo możemy skorzystać z funkcji fotoradary Navitel, która będzie nas ostrzegać przed przekroczeniem prędkości w wyznaczonych miejscach.

 

 

 

 

Becker Active 7S Europa

 

Konsumenci uważają, że szczególną zaletą nawigacji Becker Active 7S Europa jest nowy aktywny uchwyt pozwalający na solidne zamocowanie urządzenia za pomocą łączników magnetycznych. Styki magnetyczne umożliwiają bezpieczne ładowanie sprzętu, przez co niewygodne podłączenie kabla ładowarki przestaje być problemem.

Nawigacja ma zestaw dodatkowych, inteligentnych funkcji pomagających kierowcom podczas jazdy. Asystent ruchu w przypadku pojawienia się utrudnień na drodze wytyczy nową trasę. Asystent zjazdu pomoże w przypadku zjazdu z trasy znaleźć np. stację benzynową, a asystent parkowania znajdzie parking w pobliżu wyznaczonego celu podróży. Gdy zbliżamy się do granicy państwa, nawigacja informuje nas o tym w odpowiednim momencie i podaje informacje o regulacjach prawnych danego kraju np. o ograniczeniach prędkości czy limicie alkoholu we krwi.

Urządzenie ma mapy 46 krajów Europy oraz dożywotnią aktualizację map. Model zapisuje dane o ruchu drogowym i wymienia anonimowo dane z historią innych użytkowników, co w przyszłości pozwala na lepszą kalkulację trasy.

 

 

 

 

Jaką nawigację samochodową 7 cali wybrać?

 

Nawigacja samochodowa to w dzisiejszych czasach bardzo przydatne urządzenie. Wybierając odpowiedni sprzęt, powinniśmy się skupić na jego parametrach. W naszym poradniku znajdziecie przydatne informacje na temat tego, co powinna mieć najlepsza nawigacja samochodowa 7 cali w 2021 roku. Dlaczego wybraliśmy urządzenia o przekątnej 7 cali? Bo nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie wygodnie się z nich korzysta.

 

 

Jednym z najistotniejszych elementów nawigacji są mapy. To od nich zależy nasza jazda. Niedokładne mapy mogą być przyczyną irytacji i wprowadzania użytkowników w błąd, dlatego ważne jest, aby na bieżąco były aktualizowane. Warto wybierać mapy z dużą dokładnością (w mieście do 1 metra i do ok. 10 metrów dla pozostałych terenów). Najlepszy nawigacje samochodowe 7 cali mają mapy z dokładnością danych do 90%. Ważną kwestią jest to, na jakim obszarze będziemy się poruszać, tak aby nie ponosić dodatkowych kosztów za mapy krajów, do których nie będziemy podróżować.

Istotnym czynnikiem każdego modelu nawigacji jest procesor, którego zadaniem jest przetwarzanie sekwencyjne rozkazów znajdujących się w pamięci. Najlepsze modele dysponują procesorami 750 Hz do ponad 1 GHz. Taka szybkość działania pozwala korzystać z wielu dodatkowych funkcji sprzętu, bez zacinania. Wybierając odpowiedni model, należy zwrócić uwagę na ilość pamięci wewnętrznej. Najlepszym rozwiązaniem jest, gdy oprócz pamięci wbudowanej, mamy możliwość rozszerzyć pamięć o dodatkową kartę zewnętrzną tak, żeby nie było problemów z wgraniem kilku dodatkowych map, a także ich aktualizacji.

Obecnie w większości modeli nawigacji samochodowych najbardziej popularnymi systemami operacyjnymi są Windows CE oraz Android. Współpracują one z wieloma mapami jak np. AutoMapa, czy MapaMap. Kwestią nie bez znaczenia jest także jakość wykonania uchwytów, na których montujemy nawigację. Istotne, aby były wykonany solidnie z dobrej jakości materiałów, żeby podczas dynamicznej jazdy sprzęt nie wypadł z uchwytów ani się nie bujał. Można również kupić model, który będzie można zamontować do deski rozdzielczej.

Na komfort obsługi wpływa też sam wyświetlacz. Może być dotykowy lub nie. Zwykle, nawet sprzęty dotykowe mają zwykłe przyciski. Ważne jest to, aby wyświetlacz był wyraźny i podświetlany. Szczególnie doceniane są modele z systemem pracy dzień/noc.

 

Ostatnio aktualizowane: 07.12.21

Jeśli często wyjeżdżasz w długie trasy lub podróżujesz samochodem po miastach, których nie znasz, z pewnością przyda Ci się nawigacja. Dużą popularnością cieszą się urządzenia marki TomTom, dlatego też postanowiliśmy bliżej się im przyjrzeć i spośród wielu modeli wybrać te, które są niezawodne. Według opinii Internautów najlepszą nawigacją samochodową jest TomTom Start 20M EU45. Poza tym, że sprzęt jest wyjątkowo łatwy w obsłudze niewiele kosztuje. Sprzęt ma wgranych aż 45 map różnych państw. Warto wspomnieć o tym, że mapy są systematycznie aktualizowane, co daje pewność, że nawigacja odpowiednio określa trasy. Model ma dobrej jakości ekran dotykowy. Ze względu na wiele ciekawych funkcji nawigacja podoba się kierowcom. W naszym zestawieniu możesz znaleźć także dokładne opisy innych produktów. TomTom Start 25M to nawigacja samochodowa, która uplasowała się na drugim miejscu w rankingu. Urządzenie ostrzega o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości, jak również pokazuje, gdzie na trasie znajdują się fotoradary.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Przekątna wyświetlacza wynosi 4,3 cala. Dokładnie widzimy więc wszystkie informacje na naszym ekranie. Wyświetlacz działa na dotyk, więc zaprogramowanie tak dużego ekranu z pewnością nie sprawi żadnego problemu. Urządzenie jest łatwe w obsłudze.

Wady

Niektórzy użytkownicy uważają, że nawigacji brakuje kilku funkcji, które ułatwiłyby jej użytkowanie. Wspominają oni najczęściej o możliwości zapisywania zaplanowanej trasy, która nie jest dostępna.

Podsumowanie

Nawigacja ma kilka ciekawych funkcji. Jedną z nich jest funkcja parkowania. Urządzenie ma bazę map, dzięki której z pewnością się nie zgubimy. Nośnik pamięci sprzętu to karta SD o pojemności 4 GB.

Drugi wybór

Zalety

Do wyboru mamy wiele języków w zakresie przewodnictwa głosowego. Uchwyt nawigacji jest specjalnie skonstruowany, abyśmy mogli bez problemu przymocować go do przedniej szyby. Możemy również łatwo spersonalizować urządzenie.

Wady

Użytkownicy zauważyli, że czas oczekiwania na sygnał jest stosunkowo długi. Donoszą oni, że czasem mija nawet kilka minut, w których urządzenie próbuje go odszukać. Produkt często przerywa pracę, aby aktualizować mapy, co może być w danym momencie mniej istotne.

Podsumowanie

Przekątna ekranu urządzenia wynosi 5 cali. Nawigacja ma specjalne, 3-warstwowe mapy, na których znajduje się bardzo dużo informacji. Jeżeli przełączymy się na tryb akumulatorowy, to sprzęt popracuje przez 2 godziny.

Rozważ też

Zalety

Pojemna pamięć (16 GB) oznacza, że będziemy mieć dużo miejsca na kolejne aktualizacje. Z kolei bardzo duży wyświetlacz o przekątnej 6 cali umożliwia czytelne odczytywanie informacji oraz obserwowanie drogi. Urządzenie ma specjalną funkcję "Fotoradary", która pozwoli je omijać.

Wady

Według użytkowników nawigacja czasem się zawiesza. Zmusza nas to do poczekania kilka sekund, aż wszystkie opcje się załadują. Model czasem wybiera trasy, które nie zawsze są najkrótsze. Nie dzieje się to jednak często.

Podsumowanie

Urządzenie pozwala nam szybko dobrać odpowiednie ustawienia do rodzaju pojazdu, jakim właśnie podróżujemy. Informacje są więc dostosowane do ciężarówki, samochodu osobowego lub innych. Z pomocą uchwytu magnetycznego możemy umieścić nawigację w każdym miejscu.

 

 

Nawigacje samochodowe Tomtom – Ranking

 

 

TomTom Start 20M EU45

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model TomTom Start 20M EU45. Ta nawigacja samochodowa Tomtom w dobrej cenie jest łatwa w użyciu i doskonale sprawdza się w każdej podróży.

Urządzenie wyposażone jest w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 480 px x 272 px. Ekran jest bardzo jasny i wyraźny, dzięki czemu zapewnia szerszą perspektywę i lepszą widoczność.

Sprzęt posiada wbudowany asystent pasa ruchu, który we właściwym momencie wskazuje pas, którym należy się poruszać i by ominąć skrętu. Dzięki temu nie zboczymy z trasy i bez problemu pokonamy duże skrzyżowanie w nieznanych nam miastach i na autostradach. Przydatną funkcją jest również asystent parkowania, który wyświetla dostępne miejsca parkingowe w promieniu 1 km od celu.

Model ten posiada funkcję ostrzegania przed znajdującym się w pobliżu fotoradarem. Dzięki temu kierowca ma możliwość odpowiednio wcześnie dostosować swoją prędkość i uniknąć kosztów związanych z ewentualnym mandatem.

Użytkownicy zgodnie twierdzą, że nawigacja jest łatwa w obsłudze i wygodna w użytkowaniu. Jej dodatkową zaletą jest możliwość bezpłatnej i bezterminowej aktualizacji mapy.

Model Start 20M EU45 to bardzo dobra nawigacja samochodowa TomTom do 500 zł. Urządzenie ma następujące wymiary: 12 cm x 1,9 cm x 8,6 cm, a jego waga jest równa 150 g.

 

Zalety

Łatwe użytkowanie: Istotną zaletą jest to, że obsługa prezentowanego sprzętu jest bardzo łatwa. Nawigację wystarczy podłączyć do zasilania i rozpocząć jej użytkowanie. Intuicyjne menu pozwala w łatwy sposób wybrać interesujące ustawienia.

Wbudowane mapy: Nie musisz tracić czasu na wgrywanie map do urządzenia. Produkt ma 45 map różnych państw, co sprawia, że możesz bez przeszkód podróżować po świecie i mieć pewność, że zawsze dojedziesz do celu.

Ekran dotykowy: Dotykowy ekran jest solidnie wykonany i gwarantuje bardzo dobrą jakość obrazu, dzięki czemu odczytanie przydatnych informacji nie zajmuje dużo czasu.

Parking Assist: Na uwagę zasługuje funkcja Parking Assist. To ona sprawia, że urządzenie samodzielnie wykrywa najbliższy parking i pokazuje do niego drogę. W efekcie możesz w łatwy sposób znaleźć miejsce na postój.

Uchwyt samochodowy: W zestawie otrzymujemy solidnie wykonany uchwyt samochodowy przeznaczony do zamontowania nawigacji.

 

Wady

Gubi zasięg: Pojedyncze osoby wskazują, że niekiedy urządzenie traci zasięg, niemniej jednak nie trwa to zbyt długo.

 

 

 

 

TomTom Start 25M CEE 1EN5.030.00

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu TomTom Start 25M CEE 1EN5.030.00. Nawigacja ta posiada najnowsze mapy, które są bezpłatne i dożywotnie. Przez cały okres eksploatacji produktu użytkownik ma możliwość pobierania pełnych aktualizacji wybranych map.

Urządzenie to informuje o lokalizacji najbliższych fotoradarów i kontrolach prędkości. Dzięki temu możemy uniknąć kosztów związanych z mandatami. Co więcej, posiada ono mówione instrukcje, pozwalające skupić się na jeździe i ułatwiające odnalezienie celu. W modelu tym kierowca ma także możliwość ustawienia ikon dla często uczęszczanych miejsc docelowych.

Sprzęt wyposażony jest w zintegrowany uchwyt, ułatwiający przymocowanie go do przedniej szyby samochodu. Dodatkowo, krążek montażowy pozwala na obrócenie uchwytu dołem do góry i ustawienie nawigacji na desce rozdzielczej. Opinie użytkowników o tym modelu są pozytywne. Cenią oni przede wszystkim intuicyjną obsługę. Podkreślają oni także, że dodatkową zaletą jest wbudowany asystent parkowania.

Nawigacja samochodowa TomTom Start 25M ma wymiary: szerokość – 13,4 cm i wysokość – 9,3 cm. Urządzenie waży 216 g.

 

Zalety

Ostrzeganie o przekroczeniu prędkości: Przydatna podczas jazdy w długie trasy okazuje się funkcja ostrzegania o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Nawet jeśli nie zwróciliśmy uwagi na znak na drodze, będziemy wiedzieć, z jaką prędkością jechać.

Fotoradary: Kierowcy wśród zalet produktu wymieniają opcję informowania o fotoradarach. Dzięki tej funkcji można dowiedzieć się nie tylko o stacjonarnych radarach, ale także kontrolach prędkości zgłoszonych przez użytkowników.

Uchwyt: Model ma zintegrowany z obudową uchwyt, który można zamontować na przedniej szybie. Nawet po długim czasie użytkowania rączką nie niszczy się i gwarantuje odpowiednią stabilność.

Aktualne mapy: Nawigacja dostarcza jedynie aktualne mapy, stąd masz pewność, że obrałeś odpowiedni kierunek jazdy.

 

Wady

Obsługa: Pewna grupa Internautów wskazuje, że obsługa urządzenia jest skomplikowana, a dołączona do zestawu instrukcja nie wyjaśnia w sposób wyczerpujący, jak korzystać ze sprzętu.

 

 

 

 

TomTom TRUCKER 6000

 

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć również modelu TomTom TRUCKER 6000. Jest to urządzenie nawigacyjne przeznaczone dla kierowców ciężarówek, które posiada dożywotnie mapy.

Urządzenie to ma możliwość wyznaczania tras w oparciu o masę, wymiary, prędkość oraz rodzaj wiezionego towaru. Wyposażone jest także w system informujący o lokalizacji najbliższych fotoradarów oraz w funkcję asystenta ruchu, ułatwiającą zmianę pasa przed podjazdem do skrzyżowania.

Model ten posiada wbudowaną opcję Speak&Go, dzięki której można nim sterować za pomocą głosu. Co więcej, umożliwia on szybkie znalezienie miejsca docelowego dzięki wykorzystaniu wyników intuicyjnego wyszukiwania.

Nawigacja zamontowana jest na wygodnym uchwycie magnetycznym, dzięki któremu można ją szybko wyjąć i włożyć. Działa ona przez 2 godziny bez konieczności ładowania. Posiada ona 6-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu twierdzą, że jest on prosty w obsłudze. W swoich opiniach podkreślają także, że działa sprawnie i szybko.

TomTom GO Professional 6250 to nawigacja samochodowa z ekranem dotykowym. Przekątna wyświetlacza wynosi 6 cali.

 

Zalety

Wbudowana pamięć: Urządzenie ma pamięć wewnętrzną 16 GB. Możesz być więc pewny, że wystarczy Ci miejsca na wszelkie dostępne dla sprzętu aktualizacje.

Zestaw głośnomówiący: Nie musisz już martwić się o to, że Twój telefon będzie rozpraszał Cię w trakcie jazdy i dostaniesz mandat za używanie smartfona. Wszystko za sprawą zestawu głośnomówiącego. Dzięki niemu możesz swobodnie prowadzić rozmowy bez obaw o swoje bezpieczeństwo.

Obudowa: Wykonana z dobrych gatunkowo materiałów obudowa jest odporna na uszkodzenia, więc stanowi odpowiednie zabezpieczenie dla znajdującego się w środku mechanizmu.

 

Wady

Procesor: Część konsumentów uważa, że wbudowany procesor nie jest wydajny, dlatego czasami nawigacja się zacina. Może to nieco utrudniać jazdę.

 

 

 

 

Jaką nawigację samochodową Tomtom wybrać?

 

Każdy kierowca wie, że umiejętnie wykorzystana nawigacja samochodowa pozwoli szybko dotrzeć do celu, bez konieczności ciągłego pytania o drogę i zerkania na tradycyjną mapę. Na rynku dostępnych jest kilka urządzeń tego typu, które różnią się od siebie parametrami i funkcjami. Wybór z pewnością nie jest łatwy, dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, czym kierować się przy zakupie. Na końcu znajdziesz także ranking, w którym umieściliśmy trzy najlepsze nawigacje samochodowe Tomtom.

 

Tomtom to holenderskie przedsiębiorstwo, będące jednym ze światowych liderów produkujących systemy nawigacyjne. W ofercie firmy znajdziemy zarówno urządzenia indywidualne, jak i oprogramowania dla telefonów komórkowych. Wszystkie proponowane przez markę produkty cechują się innowacyjnością, zaawansowaną technologią oraz nowatorskimi rozwiązaniami.

Wybierając odpowiednią nawigację w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jej wyświetlacz. W przypadku rozmiaru, optymalnym rozwiązaniem są modele 5-calowe, które oferują większy obszar wyświetlania mapy. Ważna jest także jasność, gdyż im jest ona większa, tym ekran będzie lepiej widoczny w pełnym słońcu. Wybierzmy również model o jak największej rozdzielczości. Wygodną opcją jest także dotykowy panel, który ułatwia obsługę urządzenia w czasie jazdy.

Bardzo istotnym elementem nawigacji są również mapy. Zwróćmy uwagę, czy w wybranym sprzęcie są one dokładne, czy istnieje możliwość ich częstej aktualizacji, oraz czy można ewentualnie dokupić dodatkowe trasy. Istotny jest także interfejs, który powinien być czytelny i intuicyjny, a jego obsługa nie może sprawiać problemu.

Podczas zakupu miejmy na uwadze także system operacyjny sprzętu, jego pamięć wewnętrzną, czy sposób ładowania. Ważna jest także jakość uchwytów, które powinny być wykonane z solidnych materiałów. Co więcej, najlepsza nawigacja samochodowa Tomtom w 2021 roku wyposażona jest w szereg dodatkowych funkcji, takich jak Bluetooth, odtwarzacz muzyki i filmów, przeglądarka zdjęć, transmiter FM, a nawet dostęp do Internetu.

 

 

Ostatnio aktualizowane: 07.12.21

 

 

Nawigacje samochodowe MIO – ranking

 

 

Mio Spirit 8500 EU

 

Model Mio Spirit 8500 EU to niezawodna nawigacja samochodowa, która sprawdzi się na całym obszarze Europy. Produkt dedykowany jest dla osób, które często podróżują poza granice Polski lub aktualnie planują wycieczkę objazdową po Europie.

Wszystkie mapy są bardzo dokładne, dzięki czemu na pewno się nie zgubisz. Na uwagę zasługuje ekran o przekątnej 6,2 cale. Pozwoli on nam dokładnie prześledzić trasę wraz ze wszystkimi jej szczegółami. Dodatkowo, możemy wybrać opcję czytania komunikatów przez syntezator mowy. System informuje nas jaką drogę powinniśmy właśnie obrać, zatem nie będziesz rozpraszać się patrzeniem na wyświetlacz. Co więcej, element ten ma możliwość zmiany jasności, tak aby padające promienie słońca nie utrudniały odczytania danych.

Nawigacja ma wbudowaną pamięć wewnętrzną liczącą 4 GB, co pozwala zapisać wiele plików z mapami. Dodatkowo możesz do urządzenia włożyć kartę MicroSD z danymi.

Łatwa obsługa i dotykowy ekran to główne zalety, które docenili konsumenci. Użytkownicy pochwalili też regularne aktualizowanie map, więc zawsze będziesz wiedzieć, gdzie aktualnie prowadzone są remonty i które trasy są zamknięte.

 

 

 

 

MIO Spirit 7500 PL LifeTime

 

Jeśli chcesz kupić nowoczesną i bardzo dokładną nawigację samochodową, to polecamy inwestycję w MIO Spirit 7500 PL LifeTime. Model ten dostosowany jest do poruszania się na terenie Polski, jednak istnieje możliwość dokupienia i zainstalowania innych map.

Do zalet urządzenia należy zaliczyć technologię IQ Routers oraz LearnMe Pro, które pomogą Ci dobrze zaplanować trasę. Za sprawą częstych aktualizacji, będziesz mieć pewność, że wybrana droga jest najlepszą z możliwych. Co więcej, sprzęt ma również wbudowany system asystenta parkowania, który pomoże w znalezieniu parkingów w mieście. Dużym udogodnieniem jest też widok skrzyżowań w 3D. Pozwala to na łatwiejsze wybranie odpowiedniego zjazdu.

Ekran ma przekątną 5 cali, co oznacza, że pokazuje o 32% więcej obrazu niż standardowe modele. Warto zaznaczyć, że wyświetlacz jest dotykowy, więc bez trudu wybierzesz interesujące Cię opcje. Sama obsługa nawigacji jest prosta i intuicyjna. Istnieje też możliwość wybrania komend głosowych. Oznacza to, że aplikacja sama powie Ci, kiedy i w jaką ulicę masz skręcić.

Za sprawą procesora 800 Mhz praca urządzenia jest bardzo szybka, a trasa aktualizuje się co kilka sekund. Ponadto konsumenci docenili również to, że ta nawigacja samochodowa Mio w dobrej cenie, pozwala dokładnie zaplanować podróż poprzez wybranie wielu punktów przejazdowych.

 

 

 

Jaką nawigację samochodową Mio wybrać?

 

Nic nie psuje nam wakacji, jak ciągłe gubienie drogi i problemy z dojazdem do celu podróży. Dobrym sposobem, aby uniknąć takiej sytuacji jest zaopatrzenie się w dokładną nawigację samochodową. Wybranie dobrego modelu, który aktualizuje trasę co kilka sekund pozwoli nam na zmniejszyć prawdopodobieństwo zgubienia się. Niestety, nie każdy wie, jak dokonać właściwego zakupu, dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik. Zamieściliśmy w nim wiele przydatnych informacji o tym jak znaleźć najlepsze nawigacje samochodowe Mio.

 

 

Dlaczego właśnie Mio? Jest to marka znana z produkcji wysokiej jakości urządzeń, które w większości posiadają opcję nagrywania na kartę pamięci tego, co dzieje się na drodze. Dzięki temu, znacznie prościej jest przedstawić materiał dowodowy ubezpieczycielowi czy policji. Firma Mio wypuściła na rynek wiele sprzętów, które nie tylko cechują się niezawodnością, ale dzięki niskiej cenie wiele osób może sobie na nie pozwolić.

Poszukując odpowiedniego urządzenia, koniecznie dostosuj go do swoich indywidualnych potrzeb. Rozumiemy przez to, że nawigacja będzie dostosowana do regionów, które odwiedzasz najczęściej, lub do których aktualnie się udajesz. Jeśli podróżujesz głównie po Polsce, nie musisz kupować rozbudowanego sprzętu, który ma wgrane inne mapy.

Najlepsza nawigacja samochodowa Mio w 2021 roku jest prosta w obsłudze. Początkowo może się wydawać, że urządzenia, które na ekranie wyświetlają liczne dane i mają wiele przycisków są bardzo pożądane. Nic bardziej mylnego. W czasie jazdy samochodem, nie mamy czasu na dokładne przyglądanie się opisom pod przyciskami, dlatego panel sterowania nawigacji musi być czytelny. Dodatkowo, polecamy wybrać sprzęt z możliwie największym ekranem, gdyż ułatwi to nam poprawne zinterpretowanie wskazanej drogi.

Poza tym warto wybrać produkt, który obsługiwany jest dotykowo. W tego typu urządzeniach, dużo prościej jest wybrać interesującą nas opcję. Ciekawym udogodnieniem są sprzęty, które reagują na głos. Warto również upewnić się, że interesująca nas maszyna ma możliwość dopasowania wyświetlacza do aktualnie panującej pogody. Szczególnym utrudnieniem jest mocne światło, które utrudni nam poprawne odczytanie drogi z ekranu.

Aby wybrać możliwie najlepszą nawigację, dowiedz się jak często przeprowadzane są aktualizacje. Wystrzegaj się tanich sprzętów, gdyż zazwyczaj są wadliwe, a co więcej, mapy nie są uaktualniane. W przypadku szybko rozwijającej się infrastruktury oraz remontów, aktualizacje są istotne