Opinie o Yanosik GTR

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie jest nowoczesne i bardzo przydatne, to rozbudowana wersja aplikacji przeznaczonej na smartfony. Sprzęt ma niewielkie wymiary, dlatego nie przeszkadza podczas prowadzenia auta. Jego montaż nie stanowi problemu, w komplecie otrzymujemy specjalne taśmy samoprzylepne z rzepem. Wydawane na temat modelu Yanosik GTR opinie świadczą o tym, że pozwala uniknąć zagrożeń na drodze.

 

Najważniejsze wady:

Nie zawsze sprzęt działa niezawodnie. Może się zdarzyć, że będzie on dłużej odczytywał sygnał GPS i namierzał naszą pozycję na mapie. Zdarza się tak zwłaszcza podczas jazdy przez gęsty las.

 

Werdykt: 9.7/10

Dzięki nawigacji nie tylko znajdziemy najbardziej odpowiadającą nam trasę, ale możemy też uniknąć stania w korkach czy otrzymania mandatu, np. za jazdę ze zbyt dużą prędkością. Urządzenie powiadamia o kontrolach prędkości, wypadkach i zatrzymanych pojazdach, dlatego cena Yanosik GTR nie powinna wydawać się wygórowana. Sprzęt przyda się każdemu kierowcy.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Łatwa obsługa

Choć urządzenie daje dostęp do wielu funkcji, jego obsługa nikomu z nas nie sprawi problemu. Zostało ono wyposażone w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala. Jego rozdzielczość to 320 x 240 pikseli, dlatego wyraźnie widzimy komunikaty i mapę. W nawigacji znajduje się fabrycznie zainstalowana karta SIM, nie musimy sami jej montować. Aby używać sprzętu, wystarczy go podłączyć do gniazda zapalniczki samochodowej, wykorzystuje on technologię Plug & Play. Nawigacja ma sześć podświetlanych klawiszy, dlatego możemy szybko znaleźć opcję, która interesuje nas w danym momencie. Poza tym menu jest w języku polskim, więc zrozumiemy wszystkie wydawane komunikaty. Są one odtwarzane głośno i wyraźnie, o czym można się przekonać, przeprowadzając test Yanosik GTR.

Zastępuje aplikację mobilną

Sprzęt może z powodzeniem zastąpić aplikacje mobilną. Co prawda jej używanie jest komfortowe, ale często prowadzi do rozładowania smartfona. Nawigacja szybko wyszukuje trasy do wskazanego celu i pozwala wybrać tę odpowiednią, a w razie potrzeby natychmiast ją zaktualizuje. Jak zostało wspomniane, ostrzega ona przed kontrolami prędkości, fotoradarami oraz wypadkami i innymi zagrożeniami. W porównaniu do popularnych aplikacji na telefon urządzenie ma też kilka dodatkowych opcji. Ma ono wbudowaną bazę ograniczeń prędkości i jeśli jedziemy zbyt szybko, przekazuje stosowny komunikat. Po wjechaniu do miasta możemy szybko sprawdzić, czy znajdujemy się w strefie płatnego parkowania. Ponadto nawigacja pozwala na podsumowanie, jak dużo kilometrów przejechaliśmy samochodem, wylicza średnią prędkość, a do tego ocenia nasz styl jazdy.

 

Nie tylko do auta

Ta dobra nawigacja jest polecana nie tylko kierowcom samochodów osobowych, ale również motocyklistom. Ma ona niewielkie wymiary, dlatego można ją bez trudu zamontować przy kierownicy tego typu pojazdu. Urządzenie obsługuje się za pomocą 6 przycisków, możemy je swobodnie wciskać także podczas jazdy (nawet jeśli mamy na dłoniach rękawice). Specjalnie przygotowany interfejs dla motocyklistów daje gwarancję usłyszenia wszystkich istotnych komunikatów.

 

Automatyczne włączanie i wyłączanie

Jeśli sprzęt jest podłączony do gniazda zapalniczki samochodowej, włączy się automatycznie po uruchomieniu silnika. Ma on wbudowany akumulator, który przez pewien czas może pełnić funkcję głównego zasilania, przykładowo na postoju lub kiedy podczas jazdy zechcemy naładować telefon. Co więcej, nawigacja sama się wyłączy, gdy wykryje brak ruchu przez dłuższy czas.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

3 KOMENTARZ

oświęcimianin

August 17, 2021 at 8:36 am

Nie polecam. Na początku działało dobrze. Ale po odnowieniu abonamentu urządzenie nie działa, a firma odmawia zwrotu pieniędzy.

Odpowiadać
marian

January 26, 2022 at 12:01 pm

Bo to jest badziewie rozumiem ze moga byc wadliwe sztuki, ale mi z 3 szt w roznych autach wlasnie ostatnia dzis zdechła, każda ciut ponad 2 lata… nie kupujcie tego szkoda kasy..

Odpowiadać
Świat motoryzacji

September 7, 2021 at 2:39 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.pl

Odpowiadać