Ostatnio aktualizowane: 19.06.21

 

Najważniejsze zalety:

To bardzo dobra nawigacja do samochodu osobowego, jak również ciężarowego. Przydaje się ona podczas podróżowania po Polsce oraz po kilku innych państwach. Sprzęt jest prosty w obsłudze, co wynika z przejrzystego menu, a także dostępności polskiej wersji językowej. Ponadto ma on kolorowy, 5-calowy ekran dotykowy.

 

Najważniejsze wady:

Czasami zdarza się, że urządzenie traci sygnał (np. w czasie jazdy przez las, choć może do tego dojść również na autostradzie). Wtedy nie mamy dostępu do wskazówek, jak dalej jechać i możemy minąć zjazd.

 

Werdykt: 9.3/10

Sprzęt nie zawsze działa tak, jak powinien, ale kierowcy przyznają, że jest przydatny. Cena Navitel E100 nie jest wygórowana, dlatego warto samemu wypróbować urządzenie i przekonać się, czy spełnia nasze oczekiwania. Wielkość ekranu to 5 cali, a dostępne mapy obejmują teren Polski, Białorusi, Litwy, Łotwy oraz Estonii.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Tryb osobowy i ciężarowy

Jak zostało wspomniane, urządzenie jest odpowiednie dla kierowców poruszających się nie tylko autami osobowymi, ale i ciężarowymi. To sprawia, że jest ono uniwersalne, a tym samym przydatne szerszemu gronu osób. Opublikowane na temat sprzętu Navitel E100 opinie dowiodły, że dzięki niemu można dobrze zaplanować trasę, uwzględniając przy tym wymiary i masę pojazdu, także z przewożonym ładunkiem. To bardzo duże ułatwienie, ponieważ nie na wszystkich drogach można poruszać się ciężarówką. Nawigacja pozwala ominąć zbyt niskie tunele i wiadukty, a tym samym szybko oraz bezpiecznie dojechać do celu. Tryb ciężarowy jest dostępny dla mapy Polski.

Baza POI i fotoradarów

Sprzęt ma rozbudowaną bazę POI, czyli punktów użyteczności publicznej. Zaliczamy do nich m.in. bankomaty, bary i restauracje czy atrakcje turystyczne. Jeśli okaże się, że musimy zrobić sobie krótki odpoczynek, nawigacja pokaże nam odpowiednie do tego miejsca. Po przerwie z łatwością wrócimy na trasę. Co ważne, sprzęt informuje nas także o fotoradarach. W razie konieczności odpowiednio wcześnie zwolnimy i unikniemy otrzymania mandatu.

 

Bezpłatna aktualizacja map

Nawet najdroższa nawigacja samochodowa nie będzie przydatna, jeśli mapy nie są na bieżąco aktualizowane. W Polsce, jak i innych krajach, często prowadzone są prace drogowe, a ich efektem są nowe odcinki autostrad czy dróg ekspresowych. Mapy muszą to uwzględniać, dlatego powinny być poddawane częstym aktualizacjom. Dzięki temu szybciej dojedziemy do celu, również ze względu na to, że ominiemy roboty drogowe i spowodowane nimi korki. Aktualizacja map jest darmowa, nie ponosimy więc żadnych dodatkowych kosztów. Żeby to potwierdzić, przeprowadzono nawet specjalny test Navitel E100.

 

Automatyczny tryb dzienny i nocny

Używanie nawigacji jest w pełni komfortowe i to przez całą dobę. Nie musimy sami przestawiać trybu dziennego na nocny, gdyż odbywa się to automatycznie po zapadnięciu zmroku. Tym samym nie należy się obawiać, że wieczorem będzie oślepiał nas zbyt jasny ekran, co może utrudniać odczytywanie wskazówek na mapie. Nie ma też ryzyka, że nocą nie zauważymy na drodze znaków (może się to zdarzyć również podczas intensywnych opadów deszczu lub śniegu). Nawigacja wydaje głosowe komunikaty, a dodatkowo ma specjalny tryb informujący o jeździe ze zbyt dużą prędkością.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments