Najlepsza nawigacja samochodowa 7 cali

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Zdaniem kupujących model jest znacznie bardziej solidny niż niejedna nawigacja, z której korzystamy za pomocą smartfonów. Map można używać zarówno podczas dalszych wyjazdów, jak i poszukiwań konkretnego adresu w mieście. Dzięki wyraźnemu, a zarazem precyzyjnemu wyświetlaczowi znacznie zwiększa się komfort korzystania z urządzenia.

Wady

Jeśli w danym miejscu mamy kłopot z kiepskim zasięgiem, funkcja omijania korków może nie działać prawidłowo, co może być kłopotliwe dla osób, które są pierwszy raz w danym miejscu.

Podsumowanie

Nawigacja umożliwia podłączenie kamery cofania, co jest szczególnie praktycznym rozwiązaniem w trakcie parkowania na zatłoczonych ulicach. Asystent pasa ruchu znacznie ułatwia dotarcie do celu, a funkcja wyliczania czasu i kosztów podróży jest dość precyzyjna.

Drugi wybór

Zalety

Obsługa nawigacji jest intuicyjna, co doceniają zwłaszcza osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tego typu sprzętami. Ekran o przekątnej 7” i wysokiej rozdzielczości wynoszącej 1024 px x 600 px pozwala na dostrzeżenie detali, co ułatwia jazdę po nieznanych trasach. Wgrane do urządzenia mapy aktualizowane są bezpłatnie i bezterminowo.

Wady

System Android, na bazie którego działa urządzenie, od czasu do czasu musi się zaktualizować i czasem dzieje się to w trakcie trasy. W tym czasie niektóre funkcje nawigacji przestają być na kilka chwil dostępne.

Podsumowanie

Model oprócz standardowych funkcji oferowanych przez pozostałe nawigacje dostępne na rynku ma również Wi-Fi i Bluetooth, co znacznie ułatwia ewentualne przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami.

Rozważ też

Zalety

Kierowcy cenią ten sprzęt za uchwyt, który bardzo stabilnie utrzymuje urządzenie w jednym miejscu. Dzięki stykom magnetycznym również ładowanie nawigacji przebiega bez zakłóceń. Asystent parkowania pomoże w znalezieniu miejsca, gdzie można bezpiecznie zostawić auto. Gdy zbliżasz się do granicy innego kraju nawigacja poinformuje Cię o najważniejszych obowiązujących tam przepisach ruchu drogowego.

Wady

Długotrwałe korzystanie z nawigacji może być dość męczące ze względu na dość niską rozdzielczość wyświetlacza. Sprzęt bez podłączenia do sieci działa zbyt krótko.

Podsumowanie

Producent udostępnił użytkownikom nawigacji dożywotnią aktualizację map. Urządzenie ma przydatną funkcję anonimowej wymiany danych z historią innych użytkowników, co pozwala na znacznie lepsze kalkulowanie trasy w przyszłości.

 

 

Nawigacja samochodowa 7 cali – Ranking

 

 

Vordon 7 Europa

 

Nawigacja samochodowa Vordon 7 Europa to precyzyjny model, bardziej stabilny niż nawigacja w smartfonach. Idealnie sprawdza się zarówno podczas wakacyjnych wyjazdów, jak i codziennej pracy. Dodatkowe funkcje wspierają kierowcę podczas prowadzenia auta, zapewniając bezpieczną jazdę. Panoramiczny, dotykowy i wyraźny wyświetlacz zwiększa wygodę użytkownika.

Ta nawigacja samochodowa 7 cali w dobrej cenie jest wyposażona w dokładne mapy Europy, a także ma wejście, które umożliwia podłączenie kamery cofania. Producent z myślą o użytkownikach wyposażył urządzenie w dodatkową funkcję asystenta pasa ruchu. Funkcja ta sprawdza się szczególnie w nieznanych miastach bądź na autostradach.

Urządzenie pomaga oszczędzić czas i pieniądze na trasie, odpowiednio szybko informując nas o zbliżającym się fotoradarze, tak aby zwolnić do wymaganej prędkości. Internauci w swoich opiniach chwalą funkcję „Omijaj korki” – nawigacja kieruje najkrótszymi i najmniej zakorkowanymi odcinkami miasta, gdyż na bieżąco pobiera informacje o sytuacji na drodze.

 

 

 

 

Navitel T700 3G Revolution

 

Navitel T700 3G Revolution to nawigacja, która łączy dobrą jakość i prostą obsługę. Elegancki i nowoczesny wygląd świetnie prezentuje się w kokpicie każdego samochodu. Konsumenci szczególnie pozytywnie oceniają kolorowy, duży wyświetlacz o przekątnej 7” i rozdzielczości 1024×600 px.

Mapy nawigacji Navitel mają ogromną bazę adresów w 47 krajach Europy, a także dodatkowo wbudowaną całą mapę Rosji i Kazachstanu. Z myślą o zmieniającej się infrastrukturze dróg, powstających nowych autostradach, obwodnicach czy mostach, producent zapewnia dostęp do bezpłatnej i bezterminowej aktualizacji mapy.

Urządzenie działa na systemie operacyjnym Android, co daje dostęp do nieograniczonego centrum rozrywki, dlatego można je nazwać urządzeniem multimedialnym. Nawigacja ma 2 wbudowane sloty na karty SIM oraz wbudowane moduły Wi-Fi i Bluetooth. Dodatkowo możemy skorzystać z funkcji fotoradary Navitel, która będzie nas ostrzegać przed przekroczeniem prędkości w wyznaczonych miejscach.

 

 

 

 

Becker Active 7S Europa

 

Konsumenci uważają, że szczególną zaletą nawigacji Becker Active 7S Europa jest nowy aktywny uchwyt pozwalający na solidne zamocowanie urządzenia za pomocą łączników magnetycznych. Styki magnetyczne umożliwiają bezpieczne ładowanie sprzętu, przez co niewygodne podłączenie kabla ładowarki przestaje być problemem.

Nawigacja ma zestaw dodatkowych, inteligentnych funkcji pomagających kierowcom podczas jazdy. Asystent ruchu w przypadku pojawienia się utrudnień na drodze wytyczy nową trasę. Asystent zjazdu pomoże w przypadku zjazdu z trasy znaleźć np. stację benzynową, a asystent parkowania znajdzie parking w pobliżu wyznaczonego celu podróży. Gdy zbliżamy się do granicy państwa, nawigacja informuje nas o tym w odpowiednim momencie i podaje informacje o regulacjach prawnych danego kraju np. o ograniczeniach prędkości czy limicie alkoholu we krwi.

Urządzenie ma mapy 46 krajów Europy oraz dożywotnią aktualizację map. Model zapisuje dane o ruchu drogowym i wymienia anonimowo dane z historią innych użytkowników, co w przyszłości pozwala na lepszą kalkulację trasy.

 

 

 

 

Jaką nawigację samochodową 7 cali wybrać?

 

Nawigacja samochodowa to w dzisiejszych czasach bardzo przydatne urządzenie. Wybierając odpowiedni sprzęt, powinniśmy się skupić na jego parametrach. W naszym poradniku znajdziecie przydatne informacje na temat tego, co powinna mieć najlepsza nawigacja samochodowa 7 cali w 2024 roku. Dlaczego wybraliśmy urządzenia o przekątnej 7 cali? Bo nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie wygodnie się z nich korzysta.

 

 

Jednym z najistotniejszych elementów nawigacji są mapy. To od nich zależy nasza jazda. Niedokładne mapy mogą być przyczyną irytacji i wprowadzania użytkowników w błąd, dlatego ważne jest, aby na bieżąco były aktualizowane. Warto wybierać mapy z dużą dokładnością (w mieście do 1 metra i do ok. 10 metrów dla pozostałych terenów). Najlepszy nawigacje samochodowe 7 cali mają mapy z dokładnością danych do 90%. Ważną kwestią jest to, na jakim obszarze będziemy się poruszać, tak aby nie ponosić dodatkowych kosztów za mapy krajów, do których nie będziemy podróżować.

Istotnym czynnikiem każdego modelu nawigacji jest procesor, którego zadaniem jest przetwarzanie sekwencyjne rozkazów znajdujących się w pamięci. Najlepsze modele dysponują procesorami 750 Hz do ponad 1 GHz. Taka szybkość działania pozwala korzystać z wielu dodatkowych funkcji sprzętu, bez zacinania. Wybierając odpowiedni model, należy zwrócić uwagę na ilość pamięci wewnętrznej. Najlepszym rozwiązaniem jest, gdy oprócz pamięci wbudowanej, mamy możliwość rozszerzyć pamięć o dodatkową kartę zewnętrzną tak, żeby nie było problemów z wgraniem kilku dodatkowych map, a także ich aktualizacji.

Obecnie w większości modeli nawigacji samochodowych najbardziej popularnymi systemami operacyjnymi są Windows CE oraz Android. Współpracują one z wieloma mapami jak np. AutoMapa, czy MapaMap. Kwestią nie bez znaczenia jest także jakość wykonania uchwytów, na których montujemy nawigację. Istotne, aby były wykonany solidnie z dobrej jakości materiałów, żeby podczas dynamicznej jazdy sprzęt nie wypadł z uchwytów ani się nie bujał. Można również kupić model, który będzie można zamontować do deski rozdzielczej.

Na komfort obsługi wpływa też sam wyświetlacz. Może być dotykowy lub nie. Zwykle, nawet sprzęty dotykowe mają zwykłe przyciski. Ważne jest to, aby wyświetlacz był wyraźny i podświetlany. Szczególnie doceniane są modele z systemem pracy dzień/noc.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ