Opinie o MIO Spirit 7500

Ostatnio aktualizowane: 30.11.23

 

Najważniejsze zalety:

Nawigacja samochodowa ma kompaktowe wymiary, a jednocześnie odpowiednio duży i czytelny ekran. Dzięki niej można szybko i bezpiecznie dojechać do celu, bez względu na to, jak długą trasę trzeba pokonać. Urządzenie wygodnie się obsługuje i to nie tylko za pomocą rysika czy ołówka. Możemy wybrać interesującą nas opcję, nawet gdy mamy na dłoniach rękawiczki.

 

Najważniejsze wady:

Kierowcy, którzy każdego dnia pokonują wielokilometrowe trasy, narzekają na brak darmowej bazy fotoradarów. Jeśli chcemy zyskać dostęp do tego typu informacji, konieczne jest dokupienie dodatkowego modułu lub jednoczesne korzystanie ze specjalnej aplikacji na smartfonie.

 

Werdykt: 9.4/10

Sprzęt ma 5-calowy ekran, który obsługuje się dotykowo, dlatego wybranie miejsca docelowego i najlepszej trasy nie stanowi problemu. Poddane analizie opinie MIO Spirit 7500 dowiodły, że nawigację można z łatwością zamontować w aucie. Co ważne, mapy Polski są na bieżąco aktualizowane, nawet do 4 razy w ciągu roku.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Asystent pasa ruchu

Jedną z funkcji urządzenia, którą docenili kierowcy, jest asystent pasa ruchu. Test MIO Spirit 7500 pokazał, że jest ona bardzo przydatna podczas jazdy po mieście (zwłaszcza gdy jesteśmy w nim po raz pierwszy). Za sprawą wspomnianej opcji urządzenie na bieżąco informuje nas, którym pasem należy się poruszać, aby móc skręcić w odpowiednią ulicę czy szybko pokonać skrzyżowanie. Wiele osób przyznaje, że asystent pasa ruchu przydaje się także w czasie jazdy autostradą, bo dzięki niemu nie ma ryzyka, że miniemy swój zjazd. Warto podkreślić, że wszystkie skrzyżowania są pokazywane jako obraz 3D. Na ekranie widzimy dobrze nie tylko ulice, ale i znaki, dlatego możemy uniknąć złamania przepisów.

Szczegółowa mapa Polski

To, co wyróżnia nawigację, to bardzo szczegółowa mapa Polski. Bez względu na to, w jaki zakątek kraju się wybieramy, po zamontowaniu urządzenia w swoim aucie z pewnością się nie zgubimy. Sprzęt ma aktualne informacje na temat infrastruktury drogowej w Polsce, dlatego nie trzeba się martwić, że ominiemy np. nowy fragment drogi ekspresowej czy autostrady. Na mapie pokazywane są wszystkie dostępne trasy, łącznie z niedawno wybudowanymi mostami, obwodnicami, łącznikami itp. Nawigacja jest polecana w szczególności osobom, które ze względu na charakter wykonywanej pracy muszą pokonywać dziennie wiele kilometrów tras. Mowa tu m.in. o przedstawicielach handlowych. Sprzęt sprawia, że zawsze dojedziemy prosto do celu, bez względu na to, jak duża jest to miejscowość.

 

Wypowiadane nazwy ulic

Kierowcy używający nawigacji często mają obawy, że mimo posiadania nowoczesnego urządzenia przypadkowo skręcą w niewłaściwą ulicę. Jednak nie dotyczy to modelu Mio, ponieważ nazwy ulic są wypowiadane głośno i wyraźnie. Nie musimy mocno wytężać wzroku i ciągle sprawdzać na ekranie, jak należy się poruszać. Głosowe komunikaty sprawiają, że możemy skupić się na tym, co dzieje się na drodze i kontrolować znaki.

 

Tryb pieszy

Nawigacja jest wyposażona w kilka dodatkowych funkcji, takich jak na przykład tryb pieszy. Po dojechaniu do wybranej miejscowości i zaparkowaniu samochodu możemy zabrać urządzenie ze sobą, aby szybko dojść do wyznaczonego miejsca, bez potrzeby pytania przechodniów o wskazówki. Wystarczy włączyć wspomniany tryb i wpisać adres, wówczas na ekranie pojawi się trasa. Choć nawigacja jest bardzo nowoczesna, cena MIO Spirit 7500 nie jest wysoka (nie przekracza kwoty 300 zł).

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ