Najlepszy czujnik parkowania Valeo

Ostatnio aktualizowane: 23.02.24

 

 

Czujniki parkowania Valeo – Ranking

 

 

Valeo Beep & Park 632000

 

Jeśli parkowanie tyłem stanowi dla Ciebie problem i boisz się, że podczas wykonywania manewru uszkodzisz samochód, koniecznie zdecyduj się na zakup czujników Valeo Beep & Park 632000 – zestaw czterech tylnych sensorów, które wykrywają przeszkody znajdujące się za pojazdem oraz pozwalają uniknąć uszkodzenia auta podczas parkowania.

Urządzenie uruchamia się po załączeniu biegu wstecznego i informuje sygnałem dźwiękowym o przeszkodzie znajdującej się w odległości do 1,5 metra. Im samochód jest bliżej bariery, tym częstotliwość dźwięku wzrasta. Natomiast jeśli odległość jest mniejsza niż 30 cm, sygnał jest ciągły. Produkt można nabyć z wyświetlaczem, który dodatkowo pokazuje odległość i lokalizację przeszkody.

W zestawie z czujnikami otrzymujemy wszystkie, niezbędne akcesoria do montażu, w tym opaski zaciskowe, wkręty, szybkozłączki, wiertło z otwornicą oraz instrukcję obsługi.

Produkt nie jest przeznaczony do malowania. Konsumenci zgodnie uznają, że czujniki Valeo Beep & Park 632000 znacznie ułatwiają manewr parkowania. Ich zaletami są łatwość montażu oraz łatwa obsługa.

 

 

 

 

Valeo 890005

 

Valeo 890005 to ultradźwiękowy czujnik parkowania, który może być stosowany w samochodach marek, takich jak Opel, Ford, Land Rover, Audi, Renault oraz Volvo. Produkt jest uniwersalny, co oznacza, że można go zamontować zarówno z przodu, jak i z tyłu pojazdu.

Urządzenie emituje sygnał dźwiękowy, który informuje nas o zbliżaniu się do ściany, barierki czy innego samochodu znajdującego się 1,5 metra dalej. Dźwięk aktywuje się po włączeniu biegu wstecznego. Wraz ze zmniejszaniem się odległości od przeszkody sygnał się nasila, aż ostatecznie przechodzi w ciągły.

Wymiary czujnika to długość – 4,08 cm, szerokość – 2,2 cm i wysokość – 2,6 cm. W zestawie otrzymujemy wszystkie niezbędne akcesoria do montażu oraz instrukcję obsługi. Produkt może być montowany na zderzakach, których kąt nachylenia nie przekracza 5 stopni oraz na pojazdach nie dłuższych niż 5 metrów. Czujnik Valeo 890005 to chętnie wybierane przez konsumentów urządzenie, które cenione jest za łatwy montaż oraz skuteczność.

 

 

 

 

Valeo 890004

 

Wszystkim posiadaczom samochodów marki Volkswagen, którzy mają problem z parkowaniem i szukają wysokiej klasy czujników polecamy produkt Valeo 890004. Urządzenie przeznaczone jest do zamontowania z przodu lub z tyłu pojazdu.

Produkt emituje sygnał dźwiękowy, w momencie gdy znajduje się w odległości około 1,5 metra od przeszkody, tzn. barierki, słupka, ściany czy innego samochodu. Im auto jest bliżej, tym dźwięk się nasila, aż ostatecznie przechodzi w ciągły sygnał.

Produkt może być sprzedawany z ekranem, który dodatkowo pokazuje odległość i lokalizację przeszkody. W zestawie otrzymujemy także instrukcję obsługi oraz akcesoria do montażu (opaski zaciskowe, szybkozłączki, wiertło, wkręty). Ten czujnik parkowania Valeo w dobrej cenie występuje w kolorze czarnym matowym, lecz można je w każdej chwili przemalować. Jak twierdzą konsumenci, jest to wysokiej klasy produkt.

 

 

 

 

Jaki czujnik parkowania Valeo wybrać?

 

Nawet doświadczeni kierowcy mają czasami kłopot z zaparkowaniem samochodu. Jest to szczególnie trudne na zatłoczonych parkingach czy ciasnych przestrzeniach w mieście. Dobrym rozwiązaniem tego problemu jest zakup czujnika parkowania, który znacznie ułatwia wykonanie manewru. W naszym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego typu urządzenia.

 

 

Jednym z najbardziej popularnych producentów czujników parkowania jest Valeo. Jest to francuskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji części samochodowych, które ma w Polsce cztery duże zakłady produkcyjne oraz centralę sprzedaży i dystrybucji. Korzystny stosunek ceny do jakości produktów Valeo, a także nowatorskie rozwiązania technologiczne sprawiają, że marka cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród konsumentów na całym świecie.

Zadaniem czujników do parkowania jest informowanie kierowcy sygnałem dźwiękowym o tym, że zbliża się do przeszkody – słupka, drzewa, innego samochodu czy ściany. Dzięki temu kierowca może odpowiednio manewrować pojazdem, aby bezpiecznie zaparkować. Wyróżnia się czujniki montowane z przodu i z tyłu samochodu. Większość kierowców uważa, że parkowanie tyłem jest trudniejsze, dlatego decydują się na zestaw na tył. Jeśli jednak masz wysoki samochód z obszerną maską, która ogranicza pole widzenia, warto nabyć czujniki na tył i na przód.

Przed zakupem urządzenia powinniśmy sprawdzić jego zasięg. Najlepsze czujniki parkowania Valeo mają zasięg od 1,5 do 2 metrów, w efekcie czego kierujący pojazdem ma odpowiednio dużo czasu na wykonanie właściwego manewru. Powinniśmy także zastanowić się, ile czujników chcemy zamontować. Optymalną opcją są cztery czujniki z wyświetlaczem do zamontowania na desce rozdzielczej, który pozwala określić kierunek i odległość od przeszkody. Pamiętajmy, że im więcej czujników zamontujemy, tym pomiar jest dokładniejszy.

Nie bez znaczenia jest również kąt widzenia. Najlepszy czujnik parkowania Valeo w 2024 roku ma kąt widzenia wynoszący do 110 stopni w pionie i poziomie, dzięki czemu pozwala dokładnie określić odległość od przeszkody. Dobrej jakości urządzenie powinno być także łatwe w montażu oraz wyposażone w opcje, takie jak możliwość wyłączenia dźwięku czy regulacja czułości.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ