Ranking 3 najlepszych bezprzewodowych czujników parkowania w 2024

Ostatnio aktualizowane: 17.06.24

 

Czujniki parkowania bezprzewodowe – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

1. Czujnik parkowania Sencor Sca PARK100

 

Sencor SCA PARK100 to bezprzewodowy czujnik parkowania w dobrej cenie, który możesz zainstalować w każdym samochodzie. Bardzo łatwy montaż sprawia, że instalacja nie powinna zająć nam więcej niż 15 minut wraz ze wszystkimi ustawieniami. W zestawie znajdziemy cały komplet montażowy, więc nie musimy niczego dokupować.

Zakres odległości działania urządzenia wynosi od 8 cm do 150 cm. Oznacza to, że urządzenie w porę poinformuje nas o przeszkodach. Kiedy czujnik wykryje przeszkodę, to włącza się alarm dźwiękowy. Wraz ze zbliżaniem się do danego przedmiotu, alarm staje się coraz bardziej intensywny. Nie musimy sami włączać czujnika. Włącza się on automatycznie po przejściu na bieg wsteczny.

Czujniki działają w ekstremalnych warunkach, w temperaturach od -40 st. C do 80 st. C. Użytkownikom najbardziej podoba się duży zakres odległości działania urządzenia oraz łatwa instalacja.

 

 

 

 

2. Bosch Czujniki Parkowania 0263009565 4 Czujniki Tył

 

Chcielibyśmy zaprezentować jeden z najczęściej wybieranych bezprzewodowych czujników parkowania. Wielu kierowców decyduje się na zakup takiego urządzenia ze względu na jego kilka zalet. Jedną z nich jest szybka reakcja urządzenia po wykryciu przeszkody. Jest to możliwe od 10 cm do 150 cm. Urządzenie informuje nas za pomocą głośnego sygnału dźwiękowego, którego intensywność wzrasta wraz ze zbliżaniem się do przeszkody.

Prezentowane urządzenie jest wyposażone w 4 czujniki, które bardzo szybko znajdują przeszkodę. Zestaw montażowy zawiera wszystkie elementy, które są nam potrzebne do instalacji. Nie musimy więc dokupować żadnych części. Sam montaż zajmuje nie więcej niż kilka minut. Urządzenie jest dobrze wykonane. Nie ulega ono zniszczeniu na skutek działania wysokich oraz niskich temperatur.

Sprzęt włącza się automatycznie po przełączeniu na wsteczny bieg. Użytkownicy najczęściej chwalą bardzo łatwą obsługę produktu. Według ich opinii po instalacji sensorów parkowanie stało się o wiele łatwiejszą i mniej stresującą czynnością niż przed zakupem prezentowanego urządzenia.

 

 

 

 

3. Czujnik Parkowania Lago CP1258

 

Lago CP1258 to czujnik parkowania, który został wyposażony w 8 sensorów. 4 z nich instaluje się z przodu samochodu. Pozostałe montuje się z tyłu. Dzięki takiemu zabiegowi mamy możliwość precyzyjnego zaparkowania każdym pojazdem. Urządzenie jest wyposażone w czytelny wyświetlacz. Na jego ekranie wyświetlają się informacje na temat odległości od przeszkody.

Zakres wykrywania przeszkody wynosi od 0 cm do 200 cm. Jesteśmy poinformowani o przedmiocie znajdującym się blisko samochodu wystarczająco szybko, aby w porę zareagować. Możemy więc precyzyjnie zaparkować w każdym miejscu. Instalacja sprzętu zajmuje tylko kilka minut, a cały zestaw montażowy jest dołączony do urządzenia, które kupujemy.

Sprzęt pracuje również w ekstremalnych warunkach pogodowych. Możemy więc z niego korzystać podczas upalnego lata oraz srogiej zimy. Urządzenie pokazuje nam prawidłowe informacje nawet podczas obfitych opadów deszczu. Osoby, które już zdążyły zaopatrzyć się w prezentowany sprzęt uważają, że jest on solidnie wykonany i dobrze spełnia swoje zadanie jako czujnik.

 

 

 

 

Jaki czujnik parkowania bezprzewodowy wybrać?

 

Parkowanie jest uważane za jeden z najtrudniejszych manewrów podczas prowadzenia samochodu. Dlatego wielu producentów postanowiło ułatwić parkowanie konstruując czujnik parkowania. Jest to idealne urządzenie dla wszystkich osób, które nie chcą uszkodzić samochodu podczas bardziej skomplikowanych manewrów. Wybór czujnika parkowania może jednak zająć sporo czasu. Warto się więc przygotować i przeczytać poniższy poradnik, w którym umieściliśmy kilka cennych wskazówek.

Najlepszy bezprzewodowy czujnik parkowania w 2024 roku ma dużo sensorów. Standardowe urządzenia tego typu mają około 2 nadajniki. Większa liczba sensorów sprawia, że pomiar jest bardziej precyzyjny, więc ryzyko uderzenia drastycznie się zmniejsza. Aby manewrowanie samochodem było łatwe wybieraj czujniki, które mają od 4 do 8 sensorów.

Jeżeli chodzi sposób informowania o przeszkodzie, to jednym z najpopularniejszych systemów jest sygnał dźwiękowy. Piskliwe dźwięki zwiększają swoją częstotliwość w miarę zbliżania się do przeszkody na parkingu. Bardzo często urządzenie informuje nas o niebezpieczeństwie z pomocą diod, które zaczynają świecić w przypadku, kiedy przeszkoda pojawia się bardzo blisko. Niektóre modele są wyposażone w wyświetlacz. Znajdziemy na nim dokładne informacje na temat odległości od przeszkody, a nawet wskazówki, jak dany przedmiot ominąć.

Warto pamiętać, że najlepsze bezprzewodowe czujniki parkowania łatwo się montuje. Koniecznie wybierz model, który nie ma zbyt skomplikowanego systemu montażu. Prosty system umożliwi Ci użytkowanie jednego urządzenia w wielu samochodach. Niektóre modele możemy również zaczepiać zarówno z tyłu, jak i z przodu pojazdu.

Jeżeli chodzi o zasięg, to jest to jeden z najważniejszych parametrów. W przypadku, kiedy dane urządzenie ma zbyt mały zasięg to rozpoznanie przeszkody może być opóźnione, a my nie będziemy mieć wystarczająco czasu na reakcję. Dlatego warto wyposażyć się w model, którego zasięg wynosi co najmniej 2 m. Jest to odległość, która pozwala na swobodną reakcję.

Polecamy również wybór urządzenia, którego obsługa nie sprawia problemu. Zbyt duża ilość przycisków może skutkować tym, że podczas parkowania nie wciśniemy tego odpowiedniego. Najlepsze urządzenia tego typu mają 1 lub 2 przyciski.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ