Najlepszy alkomat jednorazowy

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

Alkomaty jednorazowe – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2024

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Alkomat jest łatwy w użyciu, bada zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponieważ jest on zapakowany w niewielkie pudełko, możemy zawsze mieć go przy sobie lub przewozić w samochodowym schowku. Co ważne, wynik pomiaru jest wiarygodny.

Wady

Wykonując test po raz pierwszy, część kierowców miała problem z określeniem zawartości alkoholu w organizmie. Wymaga to obserwacji zmiany koloru umieszczonych wewnątrz opakowania kryształków.

Podsumowanie

Produkt może się przydać, gdy nie będziemy pewni, czy możemy bez obaw prowadzić samochód. Wykonanie go zajmuje kilkanaście sekund, a wynik pojawia się po ok. 2 minutach. Dokładność alkomatu to 0,1 promila, a wynik pomiaru obejmuje zakres od 0,05 do 0,8 promila.

Drugi wybór

Zalety

Produkt jest zgodny z normą PN-EN ISO 9001:2009 i ma stosowne certyfikaty, w tym Polskiego Zakładu Higieny oraz TÜV Rheinland. Bezpośrednio na obudowie znajduje się skala pomiaru, co pozwala na szybkie odczytanie wyniku.

Wady

Kupującym nie odpowiada to, że na wynik pomiaru trzeba poczekać ok. 4 minuty. Wymaga to uzbrojenia się w cierpliwość, a wcześniejsze sprawdzenie koloru kryształków może dać nie do końca wiarygodny wynik.

Podsumowanie

Alkomat jest prosty w użyciu. W komplecie znajdziemy tester, czyli szklaną rurkę z granulatem absorpcyjnym, balonik odmierzający objętość powietrza oraz instrukcję obsługi. Na określenie zawartości alkoholu w organizmie pozwala zmiana koloru kryształków.

Rozważ też

Zalety

Test daje wiarygodny wynik, co zostało potwierdzone przez laboratorium ALCO LAB. Jeżeli okaże się, że alkomat wykrył znaczne stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu, wskaźnik zmieni kolor z białego na czerwony.

Wady

Należy pamiętać, że wynik pomiaru trzeba sprawdzić po upływie określonego w instrukcji czasu. Jeśli zrobimy to zbyt późno, może się okazać, że pokazywana zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu jest niższa niż w rzeczywistości.

Podsumowanie

Nie trzeba się obawiać, że otrzymamy niewiarygodny wynik z powodu pobrania nieodpowiedniej ilości próbki powietrza. Do zestawu dołączono specjalny balonik, który temu zapobiega. Alkomat jest mały, dlatego możemy przewozić go w samochodzie i użyć, kiedy będzie to konieczne.

 

 

Alkomaty jednorazowe – Ranking

 

 

Alco2GO

 

Produkt, który może Państwa szczególnie zainteresować to alkomat jednorazowy Alco2GO. Jest to urządzenie, które posiada wszystkie odpowiednie atesty. Możemy być więc pewni, że pokaże nam prawidłowe wyniki. Jego użytkowanie jest bardzo proste. Wystarczy dmuchnąć w balonik, a następnie poczekać, aż biały woreczek pomiaru stanie się czerwony.

W zależności od tego, ile alkoholu wypiliśmy, na tyle podniesie się skala urządzenia. Dodatkowo jest on bardzo dokładny. Model ten pokaże nam wynik z dokładnością do 0, 1 promila. Przy tym podziałka skali wynosi od 0 do 0,8 promila.

Oprócz tego nie musimy długo czekać na pojawienie się wyniku. Otrzymamy go już w przeciągu 2 minut. Nie będziemy tracić zatem dużo czasu. Ten niezawodny alkomat jednorazowy jest bardzo wytrzymały. Może działać nawet w temperaturze 40 st. C.

Jego wymiary wynoszą 60 mm x 11 mm. Konsumenci szczególnie upodobali sobie dokładność przyrządu, a także łatwość jego obsługi. Polecamy go wszystkim, którzy potrzebują szybkiego wyniku trzeźwości.

 

 

 

 

Vorel Alco2GO

 

Produkt, na który powinni Państwo zwrócić szczególną uwagę to Vorel Alco2GO. Jest to urządzenie bardzo niewielkich rozmiarów. Dlatego z łatwością możemy schować je do kieszeni albo do szufladki w samochodzie. Jest to bardzo wytrzymały sprzęt, którego możemy używać nawet przy 35 st. C. W tej sytuacji nie musimy martwić się o zakup nowego urządzenia.

Ten solidny alkomat jednorazowy w dobrej cenie jest także bardzo łatwy w obsłudze. Wystarczy krótko dmuchnąć do dołączonego balonika, a po chwili dostaniemy dokładny wynik. Alkomat ten pokazuje nam go z dokładnością do 0,1 promila. Możemy być zatem pewni, że urządzenie nie wskaże nam złego wyniku. Nie musimy również czekać zbyt długo, aby zobaczyć, ile promili znajduje się w wydychanym przez nas powietrzu.

Opinie o tych alkomatach jednorazowych są bardzo pochlebne. Użytkownicy szczególnie cenią sobie szybkość i łatwość pomiaru, a także kompaktowe wymiary.

 

 

 

 

Promiler

 

Produktem, którego nie mogło zabraknąć na naszej liście jest alkomat jednorazowy firmy Promiler. Do pomiaru tym przyrządem używamy balonika dołączonego do zestawu, w który musimy dostatecznie długo wdmuchiwać powietrze. Tak, jak w przypadku pozostałych alkomatów jednorazowych, wskaźnik urządzenia zmienia kolor z białego na czerwony w przypadku przekroczenia dopuszczalnej normy alkoholu we krwi.

Warto wspomnieć, że urządzenie to zostało przebadane laboratoryjnie. Oznacza to, że jest ono bezpieczne dla naszego zdrowia, a także pokazuje nam prawidłowy wynik. Zastosowano w nim specjalną, opatentowaną technologię, która sprawia, że alkomat ten jest praktycznie nieomylny. Działa on na zasadzie użycia substancji aktywnej, jaką jest związek jodu i granulatu adsorpcyjnego.

Konsumenci szczególnie chwalą ten produkt za jego niezawodność, a także szybkość pomiaru alkoholu we krwi. Polecamy ten przyrząd każdemu , kto szybko i skutecznie chce sprawdzić, czy jest zdolny do prowadzenia pojazdu. Atutem produktu jest również jego atrakcyjna cena.

 

 

 

 

Jaki alkomat jednorazowy wybrać?

 

Alkomat w życiu codziennym przydaje się każdemu kierowcy oraz operatorom przeróżnych maszyn budowlanych. Jest to urządzenie, które kontroluje ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki niemu możemy sprawdzić, czy bezpiecznie możemy poruszać się pojazdem, aby nie stwarzać groźnych dla życia sytuacji. Nie jest łatwo wybrać dobre urządzenie tego typu. Dlatego też, aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy poradnik i umieściliśmy w nim 3 najlepsze alkomaty jednorazowe.

 

 

Wybierając alkomat jednorazowy, zwróćmy szczególną uwagę na jego wytrzymałość i przystosowanie do warunków atmosferycznych. Wiele tanich modeli podaje fałszywe wyniki, jeżeli przez dłuższy czas są narażone na działanie niskich temperatur. Dlatego szukajmy urządzenia ze specjalnym znaczkiem na opakowaniu, który potwierdza jego wytrzymałość na wpływy środowiska. Przed użyciem koniecznie sprawdźmy, czy urządzenie nie jest przypadkiem uszkodzone. Inaczej nie będzie mogło prawidłowo spełnić swojej funkcji.

Drugą, ważną kwestią jest przejrzystość wyników, które przyrząd nam podaje. Zwykle kolory użyte w konstrukcji alkomatu kontrastują ze sobą. Jest to zielony i czerwony lub zielony, czerwony i pomarańczowy. W niektórych modelach znajdziemy również cyferki ukazujące, ile promili znajduje się w wydychanym przez nas powietrzu. Zwykle jednak nie powinniśmy zupełnie ufać podanemu wynikowi i zachować dość spory margines błędu. Najprostsze modele mają tylko jeden kolor, który pokazuje, czy przekroczyliśmy dopuszczalną normę alkoholu we krwi. Wystarczy dmuchnąć w rurkę, a kolor powinien zmienić się po kilku sekundach. Jest to idealna opcja dla osób, które cenią proste rozwiązania. Ważne jest to, aby odczytywanie wyniku nie było utrudnione.

Pamiętajmy, aby dmuchać w urządzenie wystarczająco długo. Zwykle aż do zapełnienia się balonika dołączonego do sprzętu. Jeżeli skończymy przed czasem, to wynik może być nieprawidłowy. Alkomat jednorazowy możemy kupić już za około 3 zł na stacji benzynowej. Polecamy jednak takie, które kosztują co najmniej 5 zł. Pokażą one nam dokładniejszy wynik, a także mają skalę z umieszczonymi na niej cyferkami promili.

Poniżej prezentujemy ranking, który zawiera najciekawsze modele. Z całą pewnością najedziesz w nim najlepszy alkomat jednorazowy w 2024 roku, który spełni Twoje oczekiwania.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ