Ranking 3 najlepszych nawigacji samochodowych Garmin w 2024

Ostatnio aktualizowane: 18.07.24

 

Nawigację samochodową Garmin – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Coraz więcej kierowców uważa, że podróżowanie bez nawigacji samochodowej nie jest zbyt przyjemne ani proste. Z jej pomocą można znaleźć odpowiednią trasę omijając przy tym korki. Szczególnie dużą popularnością wśród tego typu urządzeń cieszą się modele marki Garmin, dlatego to na nich się skupiliśmy w poniższym rankingu. Za najlepszą nawigację w 2019 roku uznano Garmin DriveSmart 61 LMT-S Europa. Jest ona przeznaczona dla kierowców aut osobowych. Sprzęt ma 6,95-calowy ekran i umożliwia bezpieczne podróżowanie po całej Europie, daje dostęp do map 46 krajów. Urządzenie może pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego, co docenią osoby, które w czasie jazdy autem często prowadzą rozmowy telefoniczne. Kupujący często chwalą też nawigację Garmin Drive 51 LMT-S Europa, z nieco mniejszym wyświetlaczem (o przekątnej 5 cali). To model wyświetlający na mapach pobliskie hotele i restauracje, a także ważne dla kierowców ostrzeżenia, przykładowo o zmianie ograniczenia prędkości. Sprzęt może współpracować z kamerą cofania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt ma blisko 7” ekran dotykowy, który jest co prawda bardzo jasny, jednak nie powoduje zmęczenia oczu u kierowcy. Dzięki wcześniej wspomnianej wielkości odczytywanie danych z mapy jest bardzo łatwe. Mapy Here, z których korzysta nawigacja pozwalają unikać korków. Aktualizacja mapy jest bezterminowa, co jest dużym ułatwieniem dla osób, które często podróżują.

Wady

Nawigacja nie odbiera komunikatów, takich jak tonaż czy wysokość przejazdu pod danym wiaduktem, co stanowi dużą wadę dla profesjonalnych kierowców.

Podsumowanie

Obsługa modelu jest intuicyjna, co jest szczególnie ważne dla początkujących użytkowników, jak również tych, którzy muszą często zmieniać parametry trasy. Aktualne mapy obejmują 46 państw Europy. Sprzęt pomaga również unikać zatłoczonych miejsc i pomaga w znalezieniu miejsc parkingowych.

Drugi wybór

Zalety

Wyświetlacz działa w dwóch położeniach. Wgrane mapy mają bezterminową subskrypcję. Dzięki tej nawigacji uzyskasz informacje na temat utrudnień w ruchu, a także dostępnych w okolicy parkingach. Sprzęt zapewnia bezterminową aktualizację informacji na temat działających fotoradarów. Jasność ekranu jest optymalna zarówno do jazdy nocą, jak i w dzień.

Wady

Wyświetlacz o przekątnej 5” jest dla niektórych osób za mały i czasem zdarzają się trudności z odczytywaniem małych napisów na mapach.

Podsumowanie

Nawigacja dostarcza niezbędnych informacji dla każdej z osób, która chce poruszać się po mieście bez większych utrudnień. Urządzenie poinformuje Cię również o przejazdach kolejowych, miejscach, gdzie mogą pojawić się zwierzęta oraz o zamkniętych z powodu remontów ulicach.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie jest odpowiednie zarówno dla prywatnych użytkowników, jak i zawodowych kierowców. Sprzęt uwzględnia dane pojazdu i wyświetla trasę odpowiednią ze względu na tonaż i wysokość przejazdów pod wiaduktami. Nawigacja wyszukuje również miejsca postojowe, co również stanowi spore ułatwienie dla osób, które nie znają okolicy, po której się poruszają.

Wady

Sprzęt ma wiele funkcji, jednak potrzeba czasu, by je wszystkie odkryć i opanować obsługę, która nie w każdym przypadku jest intuicyjna.

Podsumowanie

Dzięki ilości funkcji jest to niezastąpiony sprzęt dla każdego, kto podróżując w nowe miejsca chce dowiedzieć się o trasie jak najwięcej. Bezterminowa subskrypcja map jest dużym udogodnieniem, zwłaszcza dla kierowców, którzy często przebywają poza granicami kraju.

 

 

3 najlepszych nawigacji samochodowych Garmin. Opinie w 2024 roku

 

 

1. Nawigacja Garmin DriveSmart 61 LMT-S Europa

 

Montując w samochodzie sprzęt Garmin DriveSmart 61 LMT-S Europa można bezpiecznie dojechać do celu. To model z ekranem o przekątnej 6,95 cala, który przydaje się podczas dojazdów do pracy, a także wakacyjnych wyjazdów, również za granicę. W pamięci nawigacji znajdziemy mapy 46 państw europejskich, m.in.: Belgii, Chorwacji, Cypru, Francji, Szwajcarii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Rumunii.

Bezramkowy, kolorowy ekran jest duży i czytelny, bardzo dobrze widoczne są na nim wszystkie szczegóły. Prezentowany sprzęt zapewnia komfortowe używanie nie tylko w dzień, ale również w nocy. Zainstalowany system operacyjny Garmin jest intuicyjny w obsłudze. Nawigacją można sterować głosem, a także wykorzystywać ją jako zestaw głośnomówiący.

Posiadacze urządzenia uważają, że jest ono bardzo przydatne podczas podróży. Z jego pomocą można uniknąć korków i w razie konieczności szybko znaleźć alternatywną trasę. Nawigacja efektownie się prezentuje w aucie. Załadowane mapy są szczegółowe i regularnie aktualizowane, dlatego na pewno się nie zgubimy, np. gdy natrafimy na remonty dróg.

Nawigacja Garmin DriveSmart 61 LMT-S Europa ma wymiary: 9,9 cm x 17,3 cm x 1,9 cm. Wyposażono ją w 6,95-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli.

 

Zalety

Wbudowany moduł Wi-Fi: Sprzęt ma wbudowany moduł Wi-Fi, co pozwala na szybką aktualizację map bez potrzeby podłączania do komputera. Jak pokazał test nawigacji samochodowych Garmin, rozwiązanie to spodobało się wielu kierowcom.

Szczegółowe wskazówki nawigacyjne: Poza wymawianymi nazwami ulic, wskazówki nawigacyjne uwzględniają sygnalizacje świetlne oraz charakterystyczne punkty orientacyjne.

Asystent pasa ruchu: Za sprawą asystenta pasa ruchu zawsze wiemy, po którym pasie musimy się poruszać. Przydaje się to w szczególności przy skrzyżowaniach.

Szczegółowe mapy Europy: To nawigacja ze szczegółowymi mapami 46 krajów Europy, nie tylko Polski. Są one stale aktualizowane.

Kompaktowe wymiary: Urządzenie ma kompaktowe wymiary, dlatego po zamontowaniu na szybie nie będzie ograniczać widoczności kierowcy.

 

Wady

Brakuje wbudowanego transmitera FM: Niektórym osobom brakuje transmitera FM, który umożliwiałby odtwarzanie muzyki bezpośrednio z samochodowego radia.

 

 

 

 

2. Nawigacja Garmin Drive 51 LMT-S Europa

 

Garmin Drive 51 LMT-S Europa to nawigacja samochodowa z 5-calowym, kolorowym wyświetlaczem. Znacząco ułatwia ona podróżowanie po Polsce, jak i innych krajach Europy. Mapy są systematycznie aktualizowane, zaznaczono na nich fotoradary, a także wiele innych punktów, takich jak hotele, atrakcje i restauracje (z ocenami z serwisu Trip Advisor).

Urządzenie informuje o utrudnieniach na drodze, alertach pogodowych i pokazuje alternatywne trasy. Jest to możliwe po zainstalowaniu na smartfonie specjalnej aplikacji i sparowaniu obu sprzętów poprzez Bluetooth. Ponieważ nawigacja została wyposażona w czytnik kart pamięci, w razie potrzeby możemy skorzystać z dodatkowych map wgranych na zewnętrzny nośnik.

Według kupujących sprzęt jest godny uwagi, bo łatwo się go obsługuje. Wyszukanie trasy nie zajmuje zbyt dużo czasu, w dodatku mamy do wyboru wizualizację 2- albo 3-wymiarową. Menu jest przetłumaczone na język polski, co zdaniem kierowców jest istotną zaletą urządzenia. Do jego atutów zalicza się też ostrzeganie o przekroczeniu prędkości i powiększanie mapy podczas zbliżania się do skrzyżowania.

Sprzęt Garmin Drive 51 LMT-S Europa ma ekran o przekątnej 5 cali. To dobra nawigacja samochodowa Garmin do 550 zł o wymiarach: 8,4 cm x 11,1 cm x 2 cm.

 

Zalety

Ostrzeżenia dla kierowcy: Urządzenie wyświetla ważne ostrzeżenia dla kierowcy. Dotyczą one m.in. zbliżania się do ostrego zakrętu, zmiany dozwolonej prędkości, przejść dla zwierząt i przejazdów kolejowych.

Wyświetla hotele i restauracje: Podczas podróży na mapie widzimy znajdujące się w pobliżu atrakcje, hotele i restauracje, razem z ocenami i opiniami z serwisu Trip Advisor.

Funkcja Direct Access: Nawigacja ma funkcję Direct Access pozwalającą na szybkie dotarcie do takich celów, jak lotnisko czy centrum handlowe. Umożliwia ona wyszukanie miejsca, gdzie można zaparkować.

Współpraca z kamerą cofania: Sprzęt może współpracować z bezprzewodową kamerą cofania Garmin, co znacząco ułatwia parkowanie tyłem i wjeżdżanie do garażu.

 

Wady

Nie ma Wi-Fi: To nawigacja bez modułu Wi-Fi. Chcąc zaktualizować mapy musimy podłączyć urządzenie do komputera lub laptopa.

 

 

 

 

3. Nawigacja Garmin Dezl 780LMT-D Europa

 

W rankingu nie mogło zabraknąć modelu Garmin Dezl 780LMT-D Europa, który został wyposażony w duży, prawie 7-calowy ekran. Nawigacja jest przeznaczona dla kierowców samochodów ciężarowych. Pozwala ona na wyznaczenie właściwej trasy uwzględniając przy tym masę i wielkość pojazdu, a także samego załadunku. Na mapie wyświetlają się ostrzeżenia dotyczące stromych podjazdów i zjazdów, ostrych zakrętów oraz wysokości mostów i wiaduktów.

Sprzętem można sterować za pomocą komunikatów głosowych. Ponieważ ma on wbudowany moduł Wi-Fi, nie wymaga podłączenia do komputera, aby zaktualizować mapy. Urządzenie wyposażono w przydatną funkcję Wyślij i monitoruj. Umożliwia ona dyspozytorom przesyłanie do kierowcy wiadomości tekstowych oraz adresów.

Sprzęt można z łatwością zamontować w kabinie, jego obsługa nikomu nie powinna sprawić problemu. Nawigacja z pewnością przyda się kierowcom, nawet tym doświadczonym. Na mapach pokazywane są restauracje i hotele, w dodatku otrzymujemy informacje m.in. na temat ograniczeń prędkości.

Urządzenie Garmin Dezl 780LMT-D Europa ma wymiary: 19,9 cm x 12,2 cm x 2,4 cm. Wielkość ekranu wynosi 6,95 cali. To model przeznaczony dla kierowców pojazdów ciężarowych.

 

Zalety

Łatwe planowanie przerw: Za sprawą sprzętu można z łatwością zaplanować przerwę. Dzięki niemu szybko znajdziemy interesujący nas punkt, taki jak bankomat, MOP, stacja paliw, restauracja czy obiekt noclegowy. Możemy je filtrować zgodnie z potrzebnymi udogodnieniami (np. dostępem do Wi-Fi lub myjnią dla samochodów ciężarowych).

Stała aktualizacja map: Urządzenie ma moduł Wi-Fi. Gdy znajdzie się ono w pobliżu bezprzewodowej sieci internetowej natychmiast sprawdza, czy dostępne są aktualizacje map. Jeśli tak, możemy je od razu zainstalować.

Szybki montaż: Do przymocowania nawigacji do szyby służy magnetyczny uchwyt. Wychodząc z kabiny pojazdu możemy bez trudu zdemontować sprzęt.

 

Wady

Krótki przewód USB: Dołączony do urządzenia przewód USB jest stosunkowo krótki. Trzeba to uwzględnić szukając odpowiedniego miejsca do montażu nawigacji.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką nawigację samochodową Garmin wybrać?

 

Gdy jedziemy do miejsca, którego nie znamy bardzo szybko możemy się zgubić. W takiej sytuacji na pewno przyda się dobra i precyzyjna nawigacja samochodowa. Dobre i nowoczesne modele pozwalają na aktualizowanie map co kilka minut, co gwarantuje znalezienie najlepszej drogi. Wiedz jednak, że zakup takiego sprzętu nie jest tak prosty, jakby się wydawało. Wynika to z tego, że należy wziąć pod uwagę liczne czynniki. Dlatego, aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę i jakie cechy powinny mieć najlepsze nawigacje samochodowe Garmin. Dodatkowo na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie składające się z trzech godnych polecenia urządzeń.

Garmin jest znaną marką, która zajmuje się produkcją i sprzedażą elementów wyposażenia samochodu. Oferowane przez firmę produkty cechują się dużą wytrzymałością oraz precyzją wykonania. Ponadto za sprawą użycia najnowszych technologii, oferowane nawigacje samochodowe są bardzo dokładne.

Jeśli interesuje Cię najlepsza nawigacja samochodowa Garmin w 2024 roku, to powinieneś dostosować urządzenie do swoich indywidualnych potrzeb. Oznacza to, że wbudowany system powinien dotyczyć tych regionów, które odwiedzasz najczęściej. Z tego powodu, kierowcy, którzy pokonują trasy tylko po Polsce, powinni zainwestować w sprzęty o bogatej bazie map z kraju. Analogicznie, użytkownicy podróżujący po Europie, powinni znaleźć model, który oferuje takie mapy.

Pamiętaj, aby zwrócić również uwagę na sam sprzęt. Bardzo istotne jest, by odczytanie z niego informacji było proste. Dlatego polecamy wybór 5-calowych modeli, które dobrze sprawdzą się w samochodach osobowych. Następną cechą, jaką powinno mieć dobre urządzenie, jest możliwość dostosowania jasności produktu do aktualnie panującej pogody. Jest to szczególnie ważne podczas jazdy w pełnym słońcu. Co więcej, warto dopilnować, aby interesująca nawigacja była obsługiwana dotykowo.

Warto sprawdzić, jak często aktualizują się mapy w modelu, który planujesz zakupić. Niestety, tanie i wadliwe urządzenia nie oferują aktualizacji danych co kilka dni. W obliczu częstych inwestycji drogowych lub zamykania drogi z powodu remontu, taka częstotliwość nie wystarczy. Dobrej jakości nawigacje mają dużą bazę map, które aktualizują się codziennie. Pozwoli Ci to na ominięcie ślepych uliczek.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ