Opinie o Garmin DriveSmart 61 LMT-S

Ostatnio aktualizowane: 23.09.23

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowana nawigacja do samochodu ma menu w języku polskim, więc jej obsługa nie powinna sprawiać żadnych problemów. Urządzenie ma wgrane dokładne mapy Europy z gwarancją dożywotniej aktualizacji. Podczas jazdy przydaje się funkcja asystenta pasa ruchu czy zjazdu z autostrady. W zestawie znajduje się uchwyt niezbędny do prawidłowego montażu urządzenia.

 

Najważniejsze wady:

Model ma sporo dodatkowych funkcji. Aby je poznać i móc świadomie z nich korzystać, trzeba dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi. W nielicznych komentarzach można przeczytać, że sprzęt przy intensywnym użytkowaniu mocno się nagrzewa.

 

Werdykt: 9.6/10

Osoby wystawiające opinie o Garmin DriveSmart 61 LMT-S są zadowolone zarówno z jakości wykonania nawigacji, jak i dostępnych w niej funkcji. Określany przez nawigację przewidywany czas dotarcia do celu jest dokładny. Nawigacja ma wbudowany moduł Bluetooth, który umożliwia łatwy dostęp do aktualizacji i map. W zestawie znajduje się akumulator działający do 1 h.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wysoka jakość wyświetlacza

Nawigacja ma dobrej jakości ekran dotykowy, który, jak potwierdza test Garmin DriveSmart 61 LMT-S, działa bez zakłóceń. Wyświetlacz ma przekątną około 7 cali, a rozdzielczość ekranu wynosi 1024×600 pikseli. Wyświetlacz ma białe podświetlenie zapewniające lepszą widoczność szczegółów. Ze względu na to, że ekran jest dotykowy, obsługa nawigacji jest łatwiejsza. Sprzęt niewiele waży, dokładnie 243 g, więc jego montaż i przenoszenie są proste.

Funkcja Bluetooth

Cena Garmin DriveSmart 61 LMT-S jest stosunkowo wysoka, bo wynosi około 700 zł. Niemniej jednak sprzęt cieszy się popularnością i jest chętnie wybierany przez konsumentów, na co wpływ ma m.in. łączność bezprzewodowa Bluetooth. Dzięki niej obsługiwana jest funkcja Bluetooth. Łączność bezprzewodowa oznacza też, że na ekranie nawigacji samochodowej mogą pojawiać się powiadomienia z telefonu kierowcy i istnieje możliwość sterowania sprzętem przy użyciu głosu. Za sprawą modułu Wi-Fi można łatwo uzyskać dostęp do map i ich aktualizacji.

 

Mapy

Jak podaje producent, w nawigacji samochodowej wykorzystane są wysokiej jakości mapy HERE, które dostarczają dokładnych informacji na temat położenia danego miejsca. Tym samym nie ma problemu, aby znaleźć drogę do celu. Sprzęt ma też funkcję unikania korków, więc jest w stanie wyznaczyć najszybszą trasę. Nawigacja ma wgrane, fabrycznie załadowane mapy z Europy. Subskrypcja map jest bezterminowa, a dokładne dane dotyczące jej wykorzystania znajdują się na stronie internetowej firmy Garmin. 

 

Jakość wykonania

Osoby, które myślą nad zakupem nawigacji samochodowej, biorą pod uwagę nie tylko parametry i funkcje sprzętu, ale też jakość jego wykonania. Solidna obudowa i wytrzymałe elementy wewnętrzne są gwarancją długiej, wydajnej pracy bez żadnej awarii.

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

marek

January 6, 2021 at 1:04 pm

Jaki ma procesor i pamięć RAM ? ROM16GB

Odpowiadać
Świat motoryzacji

February 4, 2021 at 7:52 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za pytanie. Niestety informacja ta nie jest dostępna, dlatego polecamy skontaktować się z producentem bezpośrednion (np. poprzez ten link https://support.garmin.com/pl-PL/).

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać