Najlepsza nawigacja samochodowa Tomtom

Ostatnio aktualizowane: 19.04.24

Jeśli często wyjeżdżasz w długie trasy lub podróżujesz samochodem po miastach, których nie znasz, z pewnością przyda Ci się nawigacja. Dużą popularnością cieszą się urządzenia marki TomTom, dlatego też postanowiliśmy bliżej się im przyjrzeć i spośród wielu modeli wybrać te, które są niezawodne. Według opinii Internautów najlepszą nawigacją samochodową jest TomTom Start 20M EU45. Poza tym, że sprzęt jest wyjątkowo łatwy w obsłudze niewiele kosztuje. Sprzęt ma wgranych aż 45 map różnych państw. Warto wspomnieć o tym, że mapy są systematycznie aktualizowane, co daje pewność, że nawigacja odpowiednio określa trasy. Model ma dobrej jakości ekran dotykowy. Ze względu na wiele ciekawych funkcji nawigacja podoba się kierowcom. W naszym zestawieniu możesz znaleźć także dokładne opisy innych produktów. TomTom Start 25M to nawigacja samochodowa, która uplasowała się na drugim miejscu w rankingu. Urządzenie ostrzega o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości, jak również pokazuje, gdzie na trasie znajdują się fotoradary.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Przekątna wyświetlacza wynosi 4,3 cala. Dokładnie widzimy więc wszystkie informacje na naszym ekranie. Wyświetlacz działa na dotyk, więc zaprogramowanie tak dużego ekranu z pewnością nie sprawi żadnego problemu. Urządzenie jest łatwe w obsłudze.

Wady

Niektórzy użytkownicy uważają, że nawigacji brakuje kilku funkcji, które ułatwiłyby jej użytkowanie. Wspominają oni najczęściej o możliwości zapisywania zaplanowanej trasy, która nie jest dostępna.

Podsumowanie

Nawigacja ma kilka ciekawych funkcji. Jedną z nich jest funkcja parkowania. Urządzenie ma bazę map, dzięki której z pewnością się nie zgubimy. Nośnik pamięci sprzętu to karta SD o pojemności 4 GB.

Drugi wybór

Zalety

Do wyboru mamy wiele języków w zakresie przewodnictwa głosowego. Uchwyt nawigacji jest specjalnie skonstruowany, abyśmy mogli bez problemu przymocować go do przedniej szyby. Możemy również łatwo spersonalizować urządzenie.

Wady

Użytkownicy zauważyli, że czas oczekiwania na sygnał jest stosunkowo długi. Donoszą oni, że czasem mija nawet kilka minut, w których urządzenie próbuje go odszukać. Produkt często przerywa pracę, aby aktualizować mapy, co może być w danym momencie mniej istotne.

Podsumowanie

Przekątna ekranu urządzenia wynosi 5 cali. Nawigacja ma specjalne, 3-warstwowe mapy, na których znajduje się bardzo dużo informacji. Jeżeli przełączymy się na tryb akumulatorowy, to sprzęt popracuje przez 2 godziny.

Rozważ też

Zalety

Pojemna pamięć (16 GB) oznacza, że będziemy mieć dużo miejsca na kolejne aktualizacje. Z kolei bardzo duży wyświetlacz o przekątnej 6 cali umożliwia czytelne odczytywanie informacji oraz obserwowanie drogi. Urządzenie ma specjalną funkcję "Fotoradary", która pozwoli je omijać.

Wady

Według użytkowników nawigacja czasem się zawiesza. Zmusza nas to do poczekania kilka sekund, aż wszystkie opcje się załadują. Model czasem wybiera trasy, które nie zawsze są najkrótsze. Nie dzieje się to jednak często.

Podsumowanie

Urządzenie pozwala nam szybko dobrać odpowiednie ustawienia do rodzaju pojazdu, jakim właśnie podróżujemy. Informacje są więc dostosowane do ciężarówki, samochodu osobowego lub innych. Z pomocą uchwytu magnetycznego możemy umieścić nawigację w każdym miejscu.

 

 

Nawigacje samochodowe Tomtom – Ranking

 

 

TomTom Start 20M EU45

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model TomTom Start 20M EU45. Ta nawigacja samochodowa Tomtom w dobrej cenie jest łatwa w użyciu i doskonale sprawdza się w każdej podróży.

Urządzenie wyposażone jest w kolorowy wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 480 px x 272 px. Ekran jest bardzo jasny i wyraźny, dzięki czemu zapewnia szerszą perspektywę i lepszą widoczność.

Sprzęt posiada wbudowany asystent pasa ruchu, który we właściwym momencie wskazuje pas, którym należy się poruszać i by ominąć skrętu. Dzięki temu nie zboczymy z trasy i bez problemu pokonamy duże skrzyżowanie w nieznanych nam miastach i na autostradach. Przydatną funkcją jest również asystent parkowania, który wyświetla dostępne miejsca parkingowe w promieniu 1 km od celu.

Model ten posiada funkcję ostrzegania przed znajdującym się w pobliżu fotoradarem. Dzięki temu kierowca ma możliwość odpowiednio wcześnie dostosować swoją prędkość i uniknąć kosztów związanych z ewentualnym mandatem.

Użytkownicy zgodnie twierdzą, że nawigacja jest łatwa w obsłudze i wygodna w użytkowaniu. Jej dodatkową zaletą jest możliwość bezpłatnej i bezterminowej aktualizacji mapy.

Model Start 20M EU45 to bardzo dobra nawigacja samochodowa TomTom do 500 zł. Urządzenie ma następujące wymiary: 12 cm x 1,9 cm x 8,6 cm, a jego waga jest równa 150 g.

 

Zalety

Łatwe użytkowanie: Istotną zaletą jest to, że obsługa prezentowanego sprzętu jest bardzo łatwa. Nawigację wystarczy podłączyć do zasilania i rozpocząć jej użytkowanie. Intuicyjne menu pozwala w łatwy sposób wybrać interesujące ustawienia.

Wbudowane mapy: Nie musisz tracić czasu na wgrywanie map do urządzenia. Produkt ma 45 map różnych państw, co sprawia, że możesz bez przeszkód podróżować po świecie i mieć pewność, że zawsze dojedziesz do celu.

Ekran dotykowy: Dotykowy ekran jest solidnie wykonany i gwarantuje bardzo dobrą jakość obrazu, dzięki czemu odczytanie przydatnych informacji nie zajmuje dużo czasu.

Parking Assist: Na uwagę zasługuje funkcja Parking Assist. To ona sprawia, że urządzenie samodzielnie wykrywa najbliższy parking i pokazuje do niego drogę. W efekcie możesz w łatwy sposób znaleźć miejsce na postój.

Uchwyt samochodowy: W zestawie otrzymujemy solidnie wykonany uchwyt samochodowy przeznaczony do zamontowania nawigacji.

 

Wady

Gubi zasięg: Pojedyncze osoby wskazują, że niekiedy urządzenie traci zasięg, niemniej jednak nie trwa to zbyt długo.

 

 

 

 

TomTom Start 25M CEE 1EN5.030.00

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu TomTom Start 25M CEE 1EN5.030.00. Nawigacja ta posiada najnowsze mapy, które są bezpłatne i dożywotnie. Przez cały okres eksploatacji produktu użytkownik ma możliwość pobierania pełnych aktualizacji wybranych map.

Urządzenie to informuje o lokalizacji najbliższych fotoradarów i kontrolach prędkości. Dzięki temu możemy uniknąć kosztów związanych z mandatami. Co więcej, posiada ono mówione instrukcje, pozwalające skupić się na jeździe i ułatwiające odnalezienie celu. W modelu tym kierowca ma także możliwość ustawienia ikon dla często uczęszczanych miejsc docelowych.

Sprzęt wyposażony jest w zintegrowany uchwyt, ułatwiający przymocowanie go do przedniej szyby samochodu. Dodatkowo, krążek montażowy pozwala na obrócenie uchwytu dołem do góry i ustawienie nawigacji na desce rozdzielczej. Opinie użytkowników o tym modelu są pozytywne. Cenią oni przede wszystkim intuicyjną obsługę. Podkreślają oni także, że dodatkową zaletą jest wbudowany asystent parkowania.

Nawigacja samochodowa TomTom Start 25M ma wymiary: szerokość – 13,4 cm i wysokość – 9,3 cm. Urządzenie waży 216 g.

 

Zalety

Ostrzeganie o przekroczeniu prędkości: Przydatna podczas jazdy w długie trasy okazuje się funkcja ostrzegania o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Nawet jeśli nie zwróciliśmy uwagi na znak na drodze, będziemy wiedzieć, z jaką prędkością jechać.

Fotoradary: Kierowcy wśród zalet produktu wymieniają opcję informowania o fotoradarach. Dzięki tej funkcji można dowiedzieć się nie tylko o stacjonarnych radarach, ale także kontrolach prędkości zgłoszonych przez użytkowników.

Uchwyt: Model ma zintegrowany z obudową uchwyt, który można zamontować na przedniej szybie. Nawet po długim czasie użytkowania rączką nie niszczy się i gwarantuje odpowiednią stabilność.

Aktualne mapy: Nawigacja dostarcza jedynie aktualne mapy, stąd masz pewność, że obrałeś odpowiedni kierunek jazdy.

 

Wady

Obsługa: Pewna grupa Internautów wskazuje, że obsługa urządzenia jest skomplikowana, a dołączona do zestawu instrukcja nie wyjaśnia w sposób wyczerpujący, jak korzystać ze sprzętu.

 

 

 

 

TomTom TRUCKER 6000

 

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć również modelu TomTom TRUCKER 6000. Jest to urządzenie nawigacyjne przeznaczone dla kierowców ciężarówek, które posiada dożywotnie mapy.

Urządzenie to ma możliwość wyznaczania tras w oparciu o masę, wymiary, prędkość oraz rodzaj wiezionego towaru. Wyposażone jest także w system informujący o lokalizacji najbliższych fotoradarów oraz w funkcję asystenta ruchu, ułatwiającą zmianę pasa przed podjazdem do skrzyżowania.

Model ten posiada wbudowaną opcję Speak&Go, dzięki której można nim sterować za pomocą głosu. Co więcej, umożliwia on szybkie znalezienie miejsca docelowego dzięki wykorzystaniu wyników intuicyjnego wyszukiwania.

Nawigacja zamontowana jest na wygodnym uchwycie magnetycznym, dzięki któremu można ją szybko wyjąć i włożyć. Działa ona przez 2 godziny bez konieczności ładowania. Posiada ona 6-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu twierdzą, że jest on prosty w obsłudze. W swoich opiniach podkreślają także, że działa sprawnie i szybko.

TomTom GO Professional 6250 to nawigacja samochodowa z ekranem dotykowym. Przekątna wyświetlacza wynosi 6 cali.

 

Zalety

Wbudowana pamięć: Urządzenie ma pamięć wewnętrzną 16 GB. Możesz być więc pewny, że wystarczy Ci miejsca na wszelkie dostępne dla sprzętu aktualizacje.

Zestaw głośnomówiący: Nie musisz już martwić się o to, że Twój telefon będzie rozpraszał Cię w trakcie jazdy i dostaniesz mandat za używanie smartfona. Wszystko za sprawą zestawu głośnomówiącego. Dzięki niemu możesz swobodnie prowadzić rozmowy bez obaw o swoje bezpieczeństwo.

Obudowa: Wykonana z dobrych gatunkowo materiałów obudowa jest odporna na uszkodzenia, więc stanowi odpowiednie zabezpieczenie dla znajdującego się w środku mechanizmu.

 

Wady

Procesor: Część konsumentów uważa, że wbudowany procesor nie jest wydajny, dlatego czasami nawigacja się zacina. Może to nieco utrudniać jazdę.

 

 

 

 

Jaką nawigację samochodową Tomtom wybrać?

 

Każdy kierowca wie, że umiejętnie wykorzystana nawigacja samochodowa pozwoli szybko dotrzeć do celu, bez konieczności ciągłego pytania o drogę i zerkania na tradycyjną mapę. Na rynku dostępnych jest kilka urządzeń tego typu, które różnią się od siebie parametrami i funkcjami. Wybór z pewnością nie jest łatwy, dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, który podpowie Ci, czym kierować się przy zakupie. Na końcu znajdziesz także ranking, w którym umieściliśmy trzy najlepsze nawigacje samochodowe Tomtom.

 

Tomtom to holenderskie przedsiębiorstwo, będące jednym ze światowych liderów produkujących systemy nawigacyjne. W ofercie firmy znajdziemy zarówno urządzenia indywidualne, jak i oprogramowania dla telefonów komórkowych. Wszystkie proponowane przez markę produkty cechują się innowacyjnością, zaawansowaną technologią oraz nowatorskimi rozwiązaniami.

Wybierając odpowiednią nawigację w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na jej wyświetlacz. W przypadku rozmiaru, optymalnym rozwiązaniem są modele 5-calowe, które oferują większy obszar wyświetlania mapy. Ważna jest także jasność, gdyż im jest ona większa, tym ekran będzie lepiej widoczny w pełnym słońcu. Wybierzmy również model o jak największej rozdzielczości. Wygodną opcją jest także dotykowy panel, który ułatwia obsługę urządzenia w czasie jazdy.

Bardzo istotnym elementem nawigacji są również mapy. Zwróćmy uwagę, czy w wybranym sprzęcie są one dokładne, czy istnieje możliwość ich częstej aktualizacji, oraz czy można ewentualnie dokupić dodatkowe trasy. Istotny jest także interfejs, który powinien być czytelny i intuicyjny, a jego obsługa nie może sprawiać problemu.

Podczas zakupu miejmy na uwadze także system operacyjny sprzętu, jego pamięć wewnętrzną, czy sposób ładowania. Ważna jest także jakość uchwytów, które powinny być wykonane z solidnych materiałów. Co więcej, najlepsza nawigacja samochodowa Tomtom w 2024 roku wyposażona jest w szereg dodatkowych funkcji, takich jak Bluetooth, odtwarzacz muzyki i filmów, przeglądarka zdjęć, transmiter FM, a nawet dostęp do Internetu.

 

 

Dodaj komentarz

4 KOMENTARZ

Olek

January 6, 2023 at 12:28 pm

Mam nawigacje tom tom go i nie jestem zadowolony ostatni raz wykupiłem dostęp Jadę do pracy na nawigacji i ta nawigacja prowadzi mnie jakimiś drogami których nie ma i choć mam do pracy 10 km to prowadzi mnie trasa 21 km To kpina z użytkowników Mapy bezpłatne są bardziej dokładne od tom Toma Już nigdy więcej tej nawigacji

Odpowiadać
Świat motoryzacji

January 21, 2023 at 2:35 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać
Rafał

August 6, 2022 at 2:56 am

NIE POLECAM
Używałem poprzednich urządzeń od lat zaczynając od 2004 Tomtom Go zmieniałem na każde nowsze i wszystko było ok ale po ostatniej zmianie 6250 PROFESJONAL na urządzenie które nazwano “GO EXPERT 7” oczekiwania po poprzednich zaskakujących innowcyjnych posunieciach DRAMAT tyle co mogę powiedzieć.
Urządzenie nie rozumie prostych poleceń pokaż MOP informuj o radarach stacje benzyna nie parking dla ciężarówek nie !!!!!!!!!!!!!! ( jeden czyta drugie nie jak mu się chce na dojczach to już chyba w ogóle zapomnieli że tam są jakiekolwiek radary a za subskrypcje kasują )
Kontakt z obsługą “0” czat boot masakra poprostu żenada nikomu NIE POlECAM
UZYWALEM URZĄDZEŃ TEJ FIRMY OD 2005 NA DZIEN DZISIEJSZY NIKOMU NIE POLECAM. !!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiadać
Świat motoryzacji

August 12, 2022 at 1:13 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół ŚwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać