Opinie o TomTom Start 52

Ostatnio aktualizowane: 02.12.22

 

Najważniejsze zalety:

Zdaniem sporej grupy kierowców TomTom Start to najlepsza nawigacja na rynku. Urządzenie ma sporo atutów, zaliczyć można do nich choćby łatwość określania celu podróży. Aby ustawić miejsce docelowe, wystarczy kliknąć odpowiedni punkt na mapie. Użytkownik otrzymuje dożywotni dostęp do map, które są na bieżąco aktualizowane.

 

Najważniejsze wady:

Na początku pojawiają się problemy z tym, aby ustawić menu na język polski. Te początkowe trudności ze sprawną obsługą urządzenia u niektórych osób powodują irytację. Z tego też względu ważne jest, aby dokładnie czytać instrukcję obsługi.

 

Werdykt: 9.8/10

Urządzenie cieszy się dobrymi opiniami wśród kierowców. Sprzęt jest dostępny w zestawie z kablem USB i ładowarką samochodową. Komplet zawiera też solidny uchwyt montażowy, który łatwo się instaluje. Wymiary urządzenia to: grubość – 22,2 mm, szerokość – 144,5 mm i wysokość – 90,5 mm. Waga modelu wynosi tylko 209 g. Cena TomTom Start 52 to w przybliżeniu 500 zł.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Technologia IQ Routes

Sprzęt wykorzystuje technologię IQ Routes, co oznacza, że można polegać na wskazanym na ekranie czasie dotarcia do miejsca docelowego. Czas ten jest określany przy wzięciu pod uwagę danych z przeszłości, na tej podstawie ustalane jest m.in. ryzyko wystąpienia korku. Technologia ta pozwala także na wytyczenie szybszej trasy, na której zwykle nie ma kroków ani innych niesprzyjających szybkiej jeździe zdarzeń. Dodatkowo nawigacja ma Asystenta Pasa Ruchu, który pokazuje dokładnie, jaki pas jezdni należy zająć, aby dojechać pod wskazane miejsce. Publikowane w Internecie opinie o TomTom Start 52 wskazują, że te dwie funkcjonalności przydają się na trasie.

Wygoda obsługi

Wykonany przez użytkowników test TomTom Start 52 pokazał, że po wstępnym zapoznaniu się z możliwościami urządzenia jego obsługa wydaje się intuicyjna. Nawigacja samochodowa ma ekran dotykowy o przekątnej równej 5 cali. W codziennym użytkowaniu przydaje się funkcja Tap&GO, czyli dotknij i jedź. Pozwala ona na szybkie wyznaczanie trasy – wystarczy przytrzymać palec na mapie, aby wybrać optymalną trasę dojazdu. Po podłączeniu sprzętu do komputera można pobrać aktualizację. Pojawiają się one średnio 4 razy w roku. Nowe mapy zawierają także informacje m.in. o ograniczeniach w zakresie prędkości.

 

Różne funkcje nawigacji

Sprzęt jest ceniony za to, że ma też sporo innych przydatnych funkcji. Poza wyznaczaniem trasy podaje on informację o fotoradarach, ograniczeniach prędkości czy miejscach użyteczności publicznej. W nawigacji dostępne są mapy 3D, określa ona też najdłuższą i najkrótszą trasę do danego miejsca. Pokazuje również, w jaki sposób ominąć autostrady i inne płatne odcinki drogi. W urządzeniu są też inne funkcje: wyszukiwanie według punktów POI, widok skrzyżowań czy wybieranie celu podróży po adresie (wraz z opcją podpowiedzi).

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ