Opinie o Navitel R600

Ostatnio aktualizowane: 23.02.24

 

Najważniejsze zalety:

Rejestrator jazdy zapewnia obraz w jakości Full HD, więc możemy być pewni, że nagrane wideo będzie przejrzyste i odczytanie z niego np. numeru rejestracyjnego pojazdu nie będzie powodować znacznych problemów. Sprzęt nie tylko rejestruje obraz, ale też dźwięk. Model jest wyposażony w mikrofon. Kamera obsługuje kartę SD o pamięci do 256 GB. 

 

Najważniejsze wady:

Kierowcy wystawiający opinie o Navitel R600 wskazują, że jakość wykonania dołączonego do zestawu uchwytu nie jest najlepsza. Po pewnym czasie użytkowania kamery element ten zaczyna się luzować, co przeszkadza podczas jazdy po wyboistej drodze.

 

Werdykt: 9.3/10

Prezentowany rejestrator jazdy jest pozytywnie oceniany przez większość kupujących. Doceniają oni sprzęt za kompaktowe wymiary i niezawodne działanie. Nagrywanie rozpoczyna się zaraz po uruchomieniu samochodu, więc nie trzeba pamiętać o włączaniu kamery. Model ma m.in. tryb parkingowy i daje możliwość nagrywania w pętli.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Czujnik G-Sensor

Urządzenie jest wyposażone w G-Sensor, który daje gwarancję, że nagrany materiał nie zostanie przypadkowo usunięty. Możemy być pewni, że nie stracimy cennego materiału wideo. Czujnik jest aktywowany w momencie wypadku czy kolizji, jak również gwałtownego przyspieszenia czy mocnego hamowania. Kierowca korzystający z tego rejestratora jest odpowiednio zabezpieczony i zyskuje ważny dowód w sprawie. Niejednokrotnie zdarzyło się, że to właśnie dzięki nagraniom z kamer samochodowych możliwe było ujęcie sprawcy danego zdarzenia.

Wysoka jakość filmików

Do zakupu modelu zachęca to, że rejestruje on obraz w zadowalającej jakości Full HD. Każde wideo jest na tyle wyraźne, że można bez trudu odczytać z niego ważne informacje. Urządzenie ma też funkcję 6-krotnego powiększania cyfrowego. Kamera ma szerokokątny obiektyw zapewniający widoczność w zakresie 170 stopni. Na nagraniu widoczny jest nie tylko znajdujący się przed nami samochód, ale też część drogi i pobocza.

 

Dane techniczne i akcesoria w zestawie

Dokładne wymiary rejestratora jazdy to: szerokość – 54 mm, wysokość – 51 mm i głębokość – 32 mm. Model waży 69 g. Urządzenie ma sprawnie działający procesor Novatek NT96650 i obsługuje karty pamięci do 256 GB. Wideo jest nagrywane w formacie MOV (H.264), a format zdjęć to JPG. W zestawie poza rejestratorem znajduje się ładowarka samochodowa i uchwyt z baterią. W pudełku znajdziemy też dwie samoprzylepne płytki montażowe i taśmę dwustronną 3M na uchwyt. Przydatna dla użytkowników okaże się z pewnością dobrze opracowana instrukcja obsługi. Komplet obejmuje ściereczkę przeznaczoną do przecierania obiektywu i ekranu celem utrzymania ich w odpowiedniej czystości. Jeśli weźmiemy pod uwagę ilość dodatkowych akcesoriów, cena Navitel R600 wydaje się bardzo przystępna.

 

Tryby pracy

Wideorejestrator ma kilka trybów pracy, a spośród nich na wyróżnienie zasługuje w szczególności tryb nocny. Dzięki niemu możliwe jest nagrywanie obrazu w dobrej jakości także przy słabych warunkach oświetleniowych. Tryb ten sprawdza się w trakcie jazdy samochodem w nocy po terenie niezabudowanym i nieoświetlonym. Urządzenie ma też technologię pozwalającą na wykrywanie ruchu. Tryb parkingowy okazuje się przydatny szczególnie wtedy, kiedy zostawiamy auto na dłużej bez nadzoru, parkujemy na osiedlach lub w innych, niestrzeżonych miejscach. Przeprowadzony przez kierowców test Navitel R600 potwierdził, że każdy ze wspomnianych wcześniej trybów działa skutecznie.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Tadeusz

November 26, 2022 at 10:58 am

Kamerka od samego początku nie trzyma zapisu,brak akumulatora?Po odpaleniu silnika wraca do 2016 roku.Jak to zmienić?

Odpowiadać
Świat motoryzacji

December 4, 2022 at 6:21 pm

Dzien dobry,

Dziekujemy za komentarz. Bardzo nam przykro czytac o problemach z kamerka Navitel R600. Radzilibysmy sie skontaktowac z producentem (https://navitel-poland.pl/pl/support), ktory zna swoj sprzet najlepiej i moze byc w stanie odpowiednio doradzic.

Pozdrawiamy,
Zespol SwiatMotoryzacji.com

Odpowiadać