Opinie o Xblitz Go SE

Ostatnio aktualizowane: 02.12.22

 

Najważniejsze zalety:

Rejestrator jazdy ma wysokiej jakości kamerę nagrywającą w rozdzielczości Full HD. Na filmach widoczne są wszystkie detale, więc kierowcy łatwo jest określić np. numer rejestracyjny pojazdu, który uderzył w jego samochód. Tym samym pociągnięcie sprawcy do odpowiedzialności jest prostsze. Model ma wbudowany mikrofon, a także port USB. Obudowa jest wytrzymała i dobrze chroni wewnętrzny mechanizm.

 

Najważniejsze wady:

Użytkownicy wskazują na problemy związane z określeniem daty na urządzeniu. Ustawienia, które tego dotyczącą są resetowane i wtedy trudno jest odnaleźć plik pochodzący z konkretnej daty i godziny. Trzeba poświęcić na to znacznie więcej czasu. 

 

Werdykt: 9.4/10

Opublikowane w Internecie opinie o Xblitz Go SE są pozytywne, a sprzęt jest doceniany przez kierowców mimo jego drobnych wad. Model ma wbudowaną baterię o stosunkowo małej pojemności, która jednak zapewnia zasilanie przez kilka minut, kiedy nie ma innego źródła energii. Rejestrator zaczyna swoją pracę tuż po uruchomieniu samochodu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wysoka rozdzielczość

Osobom, które kupują kamerę samochodową zależy na tym, aby zapewniała ona wysoką jakość obrazu. Tylko wtedy będzie mogła dobrze spełnić swoje zadanie, a kierowca nie będzie miał problemów z tym, aby np. określić przyczynę uszkodzenia pojazdu. Na nagranych filmach widoczne są wszystkie detale, jakość nagrań to Full HD. Model ma szerokokątny obiektyw, który gwarantuje dobrą widoczność tego, co dzieje się przed samochodem. Warto wspomnieć o tym, że urządzenie umożliwia też robienie zdjęć w rozdzielczości 4032 x 3024 pikseli. 

Nagrywanie w pętli

Model daje możliwość nagrywania w pętli, a wykonany test Xblitz Go SE potwierdza, że wskazana opcja spełnia swoje zadanie. Urządzenie rejestruje pojedyncze materiały wideo, które mają długość 2, 3 lub 5 minut. W ten sposób nie dopuszcza się do sytuacji, w której z powodu przepełnienia pamięci nie można nagrać nowego wideo. Na karcie pamięci 64 GB mieści się do 10 ostatnich godzin jazdy. Jak wskazuje producent, rozmiar jednego 3-minutowego filmu to około 300 MB (nagranie w najwyższej rozdzielczości z dźwiękiem). Jeśli nagrywanie w pętli jest aktywowane, starsze filmy są automatycznie nadpisywane.

 

G-Sensor

Rekomendowany rejestrator jazdy ma G-Sensor, czyli specjalny czujnik, który wykrywa zderzenie lub gwałtowne hamowanie. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji na drodze, nagrane wideo jest zabezpieczane, więc nie ma możliwości jego przypadkowego usunięcia czy nadpisania. Należy wspomnieć również o tym, że kiedy kamera jest w stanie czuwania i wykryje ruch, automatycznie rozpoczyna nagrywanie. Ta opcja jest szczególnie przydatna osobom, które zostawiają swój samochód na niestrzeżonych parkingach.  

 

Praktyczne rozwiązania

Kierowcom podoba się też to, że wideorejestrator ma wbudowany głośnik, który jest aktywowany m.in. podczas wciskania odpowiednich klawiszy. Pozwala także na wygodne odtwarzanie nagranych filmów z poziomu niewielkiego wyświetlacza. Dodatkowo model ma wbudowany mikrofon, który rejestruje wysokiej jakości dźwięk. W razie potrzeby można go wyłączyć.

 

Łatwy montaż

Często zdarza się, że montaż rejestratora jazdy jest skomplikowany i czasochłonny, jednak nie jest tak w przypadku tego modelu. Wiele pozytywnych recenzji jest dowodem na to, że instalacja sprzętu przebiega bez problemu. Nie tylko to zachęca do jego zakupu. Jednym z czynników jest także atrakcyjna cena Xblitz Go SE.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ