Ostatnio aktualizowane: 07.07.20

 

Alkomaty to urządzenia dokonujące pomiaru stężenia alkoholu w organizmie. Samo badanie wydaje się bardzo proste do wykonania, jednak należy pamiętać o regularnym kalibrowaniu sprzętu co pewien czas. Urządzenia sprawdzające ilość alkoholu w wydychanym powietrzu stały się bardzo popularne i coraz więcej osób chętnie je kupuje. Na jakie modele warto zwrócić uwagę decydując się na zakup alkomatów? 

 

Amii 

Amii to rodzinna firma mająca polskie korzenie. Przedsiębiorstwo ma ponad 40 lat doświadczenia. Specjalizuje się w produkcji filtrów do wody oraz alkomatów. Firma ma wiele opatentowanych rozwiązań, które są związane z designem. Produkty Amii sprzedawane są w 40 krajach na całym świecie. Docierają między innymi do Niemiec, Włoch, Francji, USA czy Kanady. Alkomaty firmy są objęte 3-letnią gwarancją, która dodatkowo obejmuje bezpłatną kalibrację co pół roku. Ranking alkomatów pokazuje, że na urządzenia Amii warto zwrócić uwagę ze względu na wysoką jakość wykonania oraz precyzję pomiarów. Urządzenia są wyposażone w czujniki elektrochemiczne, zapewniające dokładny pomiar. Użytkownicy chwalą alkomaty Amii za zakres wskazań do 0.05 promila oraz pamięć, w której zapisuje się do 10 pomiarów. 

Promiler 

Alkomaty Promiler pojawiły się w Polsce stosunkowo niedawno. Jest to marka przypisana do koreańskiego producenta alkomatów – firmy Sentech o globalnym zasięgu. Ze względów prawnych, urządzenia pod marką Sentech nie mogły być zarejestrowane w Polsce, dlatego też zmieniono ich nazwę na Promiler. Alkomaty wyróżniają się eleganckim i nowoczesnym designem. Zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz mają wiele ciekawych funkcji, które według użytkowników ułatwiają wykonywanie pomiarów. Nowoczesny system pokazuje, za jaki czas należy wykonać kalibrację, co znacznie ułatwia posługiwanie się urządzeniami. Producent umożliwia wykupienie dodatkowej gwarancji na 5 lat. Do alkomatów dołączone są ustniki wielorazowego użytku, baterie zasilające oraz eleganckie etui. 

 

Aisko 

Firma Aisko powstała w 1999 roku. Krajowy przedsiębiorca skupia się głównie na asortymencie z zakresu bezpieczeństwa. Od początku istnienia firma współpracuje z wieloma producentami. Oprócz tego, od kilku lat Aisko wprowadza na rynek własną markę alkomatów przeznaczonych do użytku indywidualnego i profesjonalnego. W ofercie producenta znajdują się także domowe zabezpieczenia pożarowe, czujniki papierosów, urządzenia pomiarowe oraz testery narkotyków. Alkomaty Aisko charakteryzują się precyzyjnymi pomiarami, mają wbudowane specjalne systemy zabezpieczające komórki pomiarowe przed uszkodzeniem oraz pamięć pomiarów. Urządzenia mają wiele pozytywnych opinii, które potwierdzają, że są to solidne sprzęty wykonujące poprawne pomiary. 

Datech 

Firma Datech została założona w 2002 roku. Od początku działalności była liderem w dziedzinie projektowania i konstruowania alkomatów. Dzięki zgromadzonemu doświadczeniu i najnowszej technologii firma prowadzi wśród producentów urządzeń badających ilość promili w wydychanym powietrzu. Priorytetem Datech jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z oferowanych przez firmę urządzeń. Seria alkomatów cyfrowych Alcofind uważana jest za jedną z najlepszych.

Urządzenia zapewniają dokładny pomiar oraz szeroki zakres zastosowań. Można je używać nie tylko jako sprzęt indywidualny, ale także do kontroli pracowników firmy. Oprócz tego w ofercie producenta są różnego rodzaju modele przeznaczone do wykonywania pomiarów. Poszczególne z nich zostały wyposażone w funkcje, takie jak: podświetlany ustnik, czytelny wyświetlacz, pamięć do 10 pomiarów, informację, ile czasu upłynęło od ostatniego pomiaru oraz za jaki czas trzeba dokonać kalibracji. Użytkownicy polecają alkomaty Datech i chwalą je za prostą obsługę, wiarygodne pomiary oraz zadowalającą czułość wykonywanego pomiaru.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments