Opinie o Alcofind Pro-X-5

Ostatnio aktualizowane: 26.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt ma kompaktowe wymiary i jest bardzo lekki, w razie potrzeby można włożyć go do torebki czy plecaka i zabrać ze sobą. Warto podkreślić, że to profesjonalny alkomat elektrochemiczny, który jest bardzo łatwy w obsłudze. Wyposażono go w precyzyjny i wytrzymały sensor gwarantujący wiarygodne wyniki pomiaru.

 

Najważniejsze wady:

Analizując opinie o Alcofind Pro-X-5 można dojść do wniosku, że nie jest to idealny model. Niektórzy kupujący narzekają na to, że po przekroczeniu terminu kalibracji urządzenie całkowicie się blokuje i wtedy użycie go w awaryjnej sytuacji nie jest możliwe.

 

Werdykt: 9.4/10

Jeżeli będziemy pamiętać o regularnej kalibracji, alkomat na pewno będzie nam długo służył. Waży on 85 g. Całkowite wymiary urządzenia są równe: 4,7 cm x 10,8 cm x 1,7 cm. W komplecie razem ze sprzętem dostajemy niezbędną do jego prawidłowego działania baterię, eleganckie etui oraz ustniki.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Innowacyjne funkcje

Alkomat wyróżnia się wśród innych modeli tym, że został wyposażony w kilka innowacyjnych, a jednocześnie przydatnych funkcji. Przykładem jest możliwość zapisania w jego pamięci 10 ostatnich wyników pomiaru, więc możemy przeanalizować, jak szybko alkohol jest metabolizowany w naszym organizmie. Przeprowadzony wśród użytkowników sprzętu Alcofind Pro-X-5 test pokazał, że większości bardzo spodobała się również opcja podświetlenia ustnika. Takie rozwiązanie sprawia, że dokonanie pomiaru przy słabym świetle nie stanowi żadnego problemu. Poza tym urządzenie samo informuje nas o tym, ile czasu zostało do jego kolejnej kalibracji.

Wiarygodny wynik pomiaru

Model Alcofind Pro-X-5 zapewnia dokładność +/- 0.05‰ BAC przy 1‰ BAC. Jeśli prawidłowo używamy urządzenia, nie musimy się obawiać o to, że wynik nie będzie właściwy. Warto pamiętać, aby nie sięgać po alkomat kilkanaście minut po wypiciu alkoholu czy wypaleniu papierosa, bo to nie tylko wpływa na wiarygodność wyniku, ale niekiedy przyczynia się do awarii sensora. Jednocześnie warto zaznaczyć, że takie ryzyko w przypadku sprzętu Alcofind jest zmniejszone do minimum z uwagi na zastosowanie specjalnego oprogramowania.

 

Dobry wybór dla każdego

Ten profesjonalny sprzęt jest odpowiedni zarówno dla firm, jak i indywidualnych użytkowników. Alkomat przyda się każdemu odpowiedzialnemu kierowcy, który nie chce narażać siebie, swoich bliskich ani innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Wiele osób nie wie, czy dzień po imprezie i wypiciu alkoholu można bez obaw wsiąść za kierownicę i prowadzić samochód. Dzięki alkomatowi i dokonaniu kilku pomiarów w odpowiednich odstępach czasu można się szybko o tym przekonać. Pamiętajmy, że jazda po alkoholu jest traktowana jako wykroczenie lub nawet przestępstwo, zależnie od jego zawartości w organizmie. W ten sposób narażamy się na grzywnę, utratę prawa jazdy, a nawet pozbawienie wolności. Nie można nie wspomnieć o tym, że nietrzeźwi kierowcy bardzo często doprowadzają do wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Cena Alcofind Pro-X-5 nie powinna wydawać się zbyt wysoka, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest to profesjonalny model. Warto zdecydować się na jego zakup, aby wiedzieć, kiedy należy zrezygnować z prowadzenia auta po imprezie.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ